Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Eternit 17.12.2010 10:23

Pomnik w Chatyniu na Białorusi, wieś została spalona przez SS w 1943 roku, pomnik wybudowano ku pamięci zamordowanych. Jeszcze znalazłem taką informację co do nazwy:

Wybór przez władze sowieckie Chatynia spośród wielu podobnie zniszczonych miejscowości Białorusi był spowodowany przez podobieństwo nazwy "Chatyń" do "Katyń" i miał służyć dezinformacji - do chwili obecnej we wszystkich rosyjskich podręcznikach historii jest wspominana ta zbrodnia


Jako, że jestem pewny:
http://tinypic.pl/i/00051/ct63yvb91i8e_t.jpg

Kto to i jaką nagrodę otrzymała ta Pani?

Eternit 18.12.2010 17:44

W ramach podpowiedzi:
http://i52.tinypic.com/kbbpug.jpg

Nie chodzi o to kto jest na okładce, lecz o samą okładkę

WISŁAZWE 18.12.2010 17:54

Wallis Simpson człowiek roku tygodnika TIMES.

Pierwsza kobieta której przyznano tytuł Kobiety Roku w 1936. :)

Eternit 18.12.2010 19:01

Czekamy na zagadkę :)

WISŁAZWE 18.12.2010 19:56

Jest zagadka co to za pan :

http://i55.tinypic.com/34zhxkp.jpg

WISŁAZWE 21.12.2010 20:25

Podpowiedź:

http://www.krakow-info.com/images/skalka2.jpg

WISŁAZWE 25.12.2010 20:55

Myślałem, że powyższa podpowiedź będzie wystarczająca no ale trudno dalej:

http://i54.tinypic.com/2ijnhvb.png

Elefant 25.12.2010 21:16

Taki strzał.

Trochę podobny do Tadeusza Banachiewicza (pochowanego na Skałce).

WISŁAZWE 25.12.2010 21:20

Niestety nie

Eternit 26.12.2010 11:29

A może Wincenty Pol?

WISŁAZWE 26.12.2010 11:30

Imieniem tego pana nazwano jeden ze szlaków turystycznych, a poniżej jego dworek w jednym ze wschodnich miast Polski:
http://i51.tinypic.com/2lmxkzl.jpg

No pewnie, że tak Eternit nie zauważyłem Twojej odpowiedzi wcześniej :) i stąd podpowiedź.

Eternit 26.12.2010 11:37

Dyć piszę, że Wincenty Pol ;)

Jako, że jestem pewien coś prostego, gdyż czas wracać do świątecznego stołu :)
http://i53.tinypic.com/euk4ec.jpg

Eternit 27.12.2010 17:32

Podpowiedź
http://i53.tinypic.com/dzzgqp.jpg

GliwickiWislak 27.12.2010 17:47

Audrey Hepburn

Eternit 27.12.2010 17:49

Zadawaj :)

GliwickiWislak 27.12.2010 17:58

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ten_-_1850.jpg


Jakie miasto przedstawia rycina?:-)

wojti11795 27.12.2010 18:16

Rzym......

GliwickiWislak 27.12.2010 18:18

Nie, ale dobry kierunek. :-)

fialo 27.12.2010 18:31

Pompeje ?

10

gerardinho91 27.12.2010 19:27

Neapol.....?

GliwickiWislak 27.12.2010 23:32

fialo dawaj dalej :-)

P.S. Znaczy zgadłeś.

fialo 27.12.2010 23:51

Kto to taki i z czego jest znany ?

http://img818.imageshack.us/img818/8265/158g.png

E. Nie ogarnąłem z początku, że pod ryciną jest podpis, musiałem trochę przyciąć, ale mam nadzieję, że nikt nie widział, wisiało może 20 sek ;)

WISŁAZWE 29.12.2010 12:30

Może jakaś podpowiedź ?? :)

fialo 29.12.2010 23:11

Jest i ona:):

http://i53.tinypic.com/8xosb8.png

E.Sorry, możecie nie widzieć obrazków dlatego, że korzystam z bezprzewodowego Orange, który w każdym linku dodaje taki kod /1.1.1.3/, który zapewne uniemożliwia zobaczenie obrazka. Wrzucę to po Bożemu na tinypica za moment, żeby było wszystko widoczne :)

E2: Mam nadzieję, że już i sorry za problem:)

WISŁAZWE 29.12.2010 23:48

Albo mam jakiś problem z obrazkami na forum albo powyżej nic nie ma :)
Też tak macie ??

pablo92TSW 29.12.2010 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1029512)
Albo mam jakiś problem z obrazkami na forum albo powyżej nic nie ma :)
Też tak macie ??


Zgadza się. Powyżej nic nie ma ;) W sensie, że obrazka ;]

gianbuffon 30.12.2010 00:09

:D :D :D
François Viète (ur. w roku 1540 w Fontenay-le-Comte - zm. 23 lutego 1603 w Paryżu), francuski matematyk i astronom.

Studiował i praktykował prawo, następnie pracował jako nauczyciel przedmiotów ścisłych w domach szlacheckich oraz radca królewski i parlamentarny (parlamentu Bretanii).

Zajmował się m.in. algebrą i trygonometrią, sformułował wzory algebraiczne pozwalające rozwiązywać równania kwadratowe, zwane dziś wzorami Viete'a. Wprowadził notację literową dla stałych w równaniach.

Literowe oznaczenia stosowane były w starożytności przez myśliciela Diofantosa. François Viete jako pierwszy wprowadził oznaczenia literowe dla niewiadomych i współczynników. Podczas wojny francusko-hiszpańskiej Viete znalazł klucz do szyfru używanego przez Hiszpanów.

fialo 30.12.2010 11:25

Bardzo dobrze :) Zadawaj :)

WISŁAZWE 01.01.2011 20:32

No Panowie nie wytrzeźwieliście jeszcze :D gdzie zagadka :)

Maverjuve 04.01.2011 01:11

Odswiezam, czekamy na zagadke :P Trzeba sie rozwijac ;)

tomo 04.01.2011 08:49

http://img442.imageshack.us/img442/7...hkhjkjh.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Bo nie ruszy znowu przez niewiadomo ile. Gdzie to, co to i dlaczego tylko front jest ?

Bóg Trybun (objawion) 04.01.2011 09:18

Ruiny katedry św. Pawła w Makau, strawionej niemal doszczętnie przez pożar 1 stycznia 1835.

Bedzie?

tomo 04.01.2011 09:39

Będzie, jedziesz dalej - byle szybko bo słońce zaraz się zaćmi :)

Bóg Trybun (objawion) 04.01.2011 10:04

http://img831.imageshack.us/img831/2166/pulkownik.jpg

Umówmy się, że przynajmniej trzy postaci balujące na tej posiadówie przestaną być anonimami.

bondTSW 04.01.2011 10:44

T. Kwiatkowski - Polonez Chopina
Proszę zadać za mnie...

Bóg Trybun (objawion) 04.01.2011 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bondTSW (Post 1031944)
T. Kwiatkowski - Polonez Chopina
Proszę zadać za mnie...

Kwiatkowskiego tam nie widzę, Chopina tak ale jego Poloneza już nie ( i nawet, gdyby trzymał go w garażu, to do żywych go nie zaliczę). A prosiłem wyraźnie : 3 postaci [...].

Że zacytuję hasło z czyjegoś avatara.

tomo 04.01.2011 12:40

Uzupełnię nadgorliwego kolegę... .

W centrum jest Zawisza Czarny, z prawej gra Fryderyk Szopen, obok niego Geogres Sand. Tam obok coś wyjaśniający to nasz wieszcz, Adam Mickiewicz.

Pytanie zadam przed 14

Tak na rozruszanie tematu... .

Obiecane pytanie:

http://img602.imageshack.us/i/123342.jpg/Kim ten jegomość jest i czymże sobie zasłużył, trafiając do jakże zacnego tematu "Zagadki europejskie i nie tylko... ;)" ? :wink:

http://img602.imageshack.us/img602/3175/123342.jpg

tomo 04.01.2011 22:35

Podpowiedź nr 1

http://www.naklejkiscienne.pl/files/..._cyferki_d.png

wienek 04.01.2011 22:47

Julio Cortázar

>> Na szczególną uwagę w dorobku pisarza zasługuje najwyżej oceniana Gra w klasy, która jest także grą z dotychczasową linearną formą powieści. Nowoczesne teorie literackie uznają ją za jeden z pierwszych przykładów hipertekstu. We wstępie do powieści czytamy, że można czytać ją na co najmniej dwa sposoby - tradycyjnie i poruszając się po wytyczonym przez pisarza szlaku, który polega na przemieszczaniu się od rozdziału do rozdziału w innej niż normalna kolejności. << za wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Julio_Cort%C3%A1zar

tomo 04.01.2011 22:53

Zgadza się, zadawaj.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl