Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Kurz 25.09.2017 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1484038)
Biorąc pod uwage ilu juz lepszych trenerów niz Kiko ta "szatnia" zwolnila to ja sie zastanawiam powaznie, czy nie nadszedl wlasnie czas na jej przewietrzenie
Po dyplomie dla Brozka, Boguskiego i Głowy i czas zaczac pisac nowa historie

Nie spekuluję na te tematy. Ale jedno jest pewne, zarówno Paweł Brożek, Rafał Boguski, jak i ich koledzy muszą przyzwyczaić się do zmiany realiów, co wcale nie musi być dla nich łatwe, ani im się podobać. Mamy 13 nowych zawodników, którzy chcą grać i na pewno nie będziemy czekać pół rundy aż na przykład Rafał Boguski przestanie kopać się po czole. Rafał dostał naprawdę uczciwą szansę 4 mecze ekstraklasy + 1 mecz pucharowy i siadł na ławce. Kolejny Ze Manuel 4 mecze ekstraklasy i siadł na ławce... Kiko jest konsekwentny, obiektywny i rozpaczliwie szuka kogoś, kto dawałby jakość z przodu obok Małego i Carlitosa. Na razie nie znalazł.

Levis88 26.09.2017 05:10

To mógł rozpaczliwie prosić Junco o ofensywnego pomocnika i skrzydlowego.

Pan Jotka 26.09.2017 08:03

Niedawno groził nam scenariusz chorzowski. ale jak widać ludzie dalej jakby nie pamiętają o tym etapie w klubie tylko żyją epoka Parmy i Schalke..
Sprzedaliśmy dwóch zawodników kluczowych, sprowadziliśy iluś tam zawodników, ale ponieważ zrobiliśmy to za pięć dwunasta to nawet nie było kiedy ich zgrać. Dajcie mu popracować , bo na MP i tak nie mamy ani szans ani kasy i dopiero wtedy wyciągniemy wnioski.
Zamiana na Kazia "Remisa" Moskala albo innego czarodzieja typu Kulawik to po prostu odgrzewanie tych samych kotletów. Stabilne finanse, stabilna drużyna i dopiero można gadać o sukcesach. A nie wyczyny ala Ruch Chorzow by potem walczyć o przetrwanie. Tez mi sięgra niezbyt podoba, ale po prostu myślę realnie o tym wszystkim.

wściekłe pięści węża 26.09.2017 08:15

Taki mały apel, który powtarza się co parę stron od rozsądnych ludzi - przestańcie .......ić, że ci, którym nie podoba się polityka Kiko żyją przeszłością, erą Cupiała, meczami z Parmą i Schalke itd. No ileż można takie bzdury wypisywać?

funkykoval 26.09.2017 08:22

@ Ogryzek
Owszem wydatki w sumie na płace w zespole są większe, ale mam wrażenie, że wynika to z szerokiej kadry naszego zespołu, a wydatki per saldo na jednego zawodnika nie są oszołamiające.
@ wściekłe pięście węża
Po prostu za Cupiałą było hasło wszystko na teraz, później zostałą "spalona ziemia", w tym klubie poza Skorżą i Kasperczakiem, żaden trener nie dostał czasu na zbudowanie czegokolwiek. NIe wliczam w to "budowy mistrza za połowę ceny" made by Smuda, bo jego działania z budową zespołu nie miały nic wspólnego. W Wiśle przyjęło się od czasów Cupiała, że nie dajemy czasu trenerowi, żeby się wykazał w sytuacji kryzysowej, tylko od razu włączamy tryb zwalniania. Na szczęście w Zarządzie takich pomysłów już nie ma, a Kiko ma szansę, aby pokazać, że potrafi sobie radzić przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, bo radzenie sobie z zespołem jak wszystko idzie niczego nie wnosi....ostatnio szansę na wyciągnięcie zespołu z kryzysu miał Wdowczyk (7 kolejnych porażek!!!), takiej szansy nie dostał Moskal, który po porażce u siebie w derbach (każdy na trybunach widział metrowego spalonego Rakelsa oprócz tej k..rwy Kwiatkowskiego) - później 4 porażki Broniszewskiego + 3 super mecze Pawłowskiego (1 punkt w meczach z Śląskiem oraz u siebie z Łęczną i Podbeskidziem)....
Jak ktoś napisał - efekt "nowej miotły" może ewentualnie dać krótkotrwały rezultat na mecze od 15 kolejki (Sandecja) i dalej......
Pozwólmy Kiko popracować nad kryzysem, bo zmiana trenera teraz (przed przerwą na reprezentację) niczego nie da, a wystawianie Sobola na mecze Z Śląskiem, Legią i Lechem najprawdopodobniej zakończy się identycznie jak próby Broniszewskiego - po co palić Radka rzucając go przedwcześnie na głęboką wodę?

!!IRIVER!! 26.09.2017 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1484054)
...

Dodajmy, że Skorża przyszedł po najgorszym sezonie Wisły Cupiała (8 miejsce), ze składu odszedł wtedy m.in. Błaszczykowski, a przyszło kilku grajków. Trzon zespołu został TEN SAM, wrócił Kosowski który znowu szalał na skrzydle... ale to też był 'swój człowiek' czujący klimat klubu. No i zespół odpalił od strzała, rozjebał ligę w tamtym sezonie przegrywając raz, po zapewnionym MP... Kolejny sezon to już obniżenie lotów ale ciągle MP, a finał każdy z nas zna, Skorżę zwolniono w połowie sezonu gdy mimo słabej gry był liderem grając wszystkie mecze na wyjazdach... To był dopiero absurd na skalę ....a międzynarodową...

Sytuacja była jednak trochę inna, jak dla mnie tamta "budowa" to była jednak 'ewolucja' bez nagłej wymiany połowy składu. Paru odchodziło, paru przychodziło - czy jakościowo byli dobrzy, to już inna sprawa... Teraz jak wielu wspomniało odeszło kilku cieniasów, przyszedł wielki ilościowo zaciąg, a jaka jest tego jakość to trudno oceniać, bo większość była ściągnięta za pięć dwunasta, przypuszczam, że m.in. dlatego iż pojawił się mistyczny niemiecki inwestor z 40 bańkami.

Kurz 26.09.2017 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1484053)
Taki mały apel, który powtarza się co parę stron od rozsądnych ludzi - przestańcie .......ić, że ci, którym nie podoba się polityka Kiko żyją przeszłością, erą Cupiała, meczami z Parmą i Schalke itd. No ileż można takie bzdury wypisywać?

W pewnym sensie tak. W wystarczającym stopniu, żeby zaburzyć optykę i utrudnić obiektywne spojrzenie na sytuację.

Kurz 26.09.2017 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1484056)
Dodajmy, że Skorża przyszedł po najgorszym sezonie Wisły Cupiała (8 miejsce), ze składu odszedł wtedy m.in. Błaszczykowski, a przyszło kilku grajków. Trzon zespołu został TEN SAM, wrócił Kosowski który znowu szalał na skrzydle... ale to też był 'swój człowiek' czujący klimat klubu. No i zespół odpalił od strzała, rozjebał ligę w tamtym sezonie przegrywając raz, po zapewnionym MP... Kolejny sezon to już obniżenie lotów ale ciągle MP, a finał każdy z nas zna, Skorżę zwolniono w połowie sezonu gdy mimo słabej gry był liderem grając wszystkie mecze na wyjazdach... To był dopiero absurd na skalę ....a międzynarodową...

Sytuacja była jednak trochę inna, jak dla mnie tamta "budowa" to była jednak 'ewolucja' bez nagłej wymiany połowy składu. Paru odchodziło, paru przychodziło - czy jakościowo byli dobrzy, to już inna sprawa... Teraz jak wielu wspomniało odeszło kilku cieniasów, przyszedł wielki ilościowo zaciąg, a jaka jest tego jakość to trudno oceniać, bo większość była ściągnięta za pięć dwunasta, przypuszczam, że m.in. dlatego iż pojawił się mistyczny niemiecki inwestor z 40 bańkami.

Problem obecnej sytuacji przede wszystkim polega na tym, że połowa forum odjechała. Teksty w stylu "lepszy skład", "dobre wzmocnienia" i w związku z tym oczekiwania, to jakiś kosmos. Na razie nie wiemy czy skład jest lepszy, czy to są w ogóle wzmocnienia i czy piłkarze z 2 i 3 ligi hiszpańskiej oraz młodzi, którzy jeszcze nic nie osiągali w ogóle wypalą i kiedy.

W nawiązaniu do twojego tekstu... Wiele osób nie pamięta już, że w czasach, o których piszesz mieliśmy zdecydowanie większe dysproporcje pomiędzy czołowymi klubami, a średniakami, a Wisła ciągle miała przewagę finansową, co było podstawą jej sukcesów. Ci zaś, którzy wtedy przychodzili i się nie sprawdzali, często byli czołowymi ligowymi graczami, czyli piłkarzami o statusie, o którym możemy dzisiaj pomarzyć.

Jam55 26.09.2017 09:39

Nie wiem czy już ktoś wklejał ale naprawdę dobrze napisany artykuł.Polecam
http://pilkanaszpilkach.blog.pl/rami...dz-w-krakowie/

MałyTSW 26.09.2017 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1484044)
Miałem dzisiaj chwilę czasu i pokusiłem się o zrobienie takiego małego zestawienia, tak po prostu, dla podsumowania dotychczasowej pracy Kiko.

Wisła Kraków Kiko Ramireza:

Wszystkie mecze (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/dn9-...8QQkvdE_Kg.png

Mecze jako gospodarz (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/Woh-...arY28P9l0w.png

https://image.prntscr.com/image/15LO...q206kAGgyw.png

Mecze jako gość (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/2sWu...BZFngAqKXQ.png

https://image.prntscr.com/image/JpbC...Ri2DJFKVPg.png

https://image.prntscr.com/image/OM3E...pv9XU1yeUg.png

Chętnie przygotuję inne zestawienia. Gdybyście odnaleźli jakiś błąd to dajcie info, naniosę poprawki.

Brawo za pracę Panie Kolego!
38 pkt na 81 możliwych - to nawet nie jest połowa.
Wymowne.

Dariook 26.09.2017 09:52

U siebie bardzo dobrze! Poprawic gre na wyjazdach i mozna powalczyc.

19sebawro06 26.09.2017 09:56

wypada podsumować to wszystko zdaniem:

"KIKO MA WYNIKI I 2 PUNKTY STRATY DO LIDERA"

funkykoval 26.09.2017 09:56

@ RIVER
Oczywiście, tylko na kim miał oprzeć budowę zespołu Junco na początku bieżącego roku ???
Jak napisałeś Skorża dostał zespół z Głowackim, Baszczyńskim, Dudką, Sobolewskim, Cantoro, Zieńczukiem, młodymi wówczas Boguskim i Brożkami, do tego doszli powracający Kosowski, Cleber, Niedzielan, Ćwielong, za olbrzymie pieniądze (nawet jak na dzisiejsze czasy) Jirsak czy Jean Paulista. Trzon zespołu był zgrany i na wysokim poziomie, resztę poukładał Skorża i była maszynka do wygrywania...... potem przyszły 3 słabsze mecze w tym porażka z Arką "u siebie" tzn na Suchych Stawach i od razu cięcie......
Junco zaczyna budowę od początku. Postawił na Ramireza, który dostał na dzień dobry odejście Jovicia i Guzmicsa, i de facto nie miał żadnych solidnych podstaw pod budowę zespołu, chyba, że za takie uznać Urygę, Żemłę czy Kujawę. Niestety o ile na początku inwestycji Cupiała mieliśmy sporo ściągniętych młodych zawodników, którzy w przyszłości stali się podstawowymi zawodnikami Wisły, to w późniejszym okresie inwestowano tylko albo w zastępstwa np. Łobo za Kosę albo transfery na już, nie przywiązując uwagi do inwestowania w młodych. Ostatni młodzi zawodnicy, którzy zrobili jakąś karierę to Małecki i Chrapek..... Junco nie idzie drogą Holendrów i wynika to z 2 przesłanek - inwestuje w młodych Polaków i obcokrajowców, którzy mogą w przyszłości stać się podstawowymi zawodnikami zespołu a zawodnicy
"na już" nie mają kontraktów na poziomie Jovicia, Jovanovicia, Jaliensa, Genkowa czy Lameya......
Dajmy ludziom popracować .....

jova 26.09.2017 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jam55
Nie wiem czy już ktoś wklejał ale naprawdę dobrze napisany artykuł.Polecam

Dobrze napisany, ale merytorycznie kiepsko wypada. O na przykład taki kwiatek:
Cytat:

O ile na początku można było wierzyć, że Hiszpan jest naprawdę niezłym trenerem, na którym nikt dotychczas się nie poznał, o tyle na dzień dzisiejszy można zacząć wierzyć, że dobra runda w wykonaniu Wisły pod wodzą Ramireza, kiedy to na ostatniej prostej przegrali awans do górnej ósemki meczem z Zagłębiem, była jeszcze zasługą pracy Dariusza Wdowczyka a Kiko zebrał tylko laury, wprowadzając w chłopaków nieco świeżości.

Dariook 26.09.2017 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1484066)
Dobrze napisany, ale merytorycznie kiepsko wypada. O na przykład taki kwiatek:

Cytat:

była jeszcze zasługą pracy Dariusza Wdowczyka a Kiko zebrał tylko laury, wprowadzając w chłopaków nieco świeżości.

Dobre :rotfl:

Ogryzek 26.09.2017 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1484058)
Problem obecnej sytuacji przede wszystkim polega na tym, że połowa forum odjechała. Teksty w stylu "lepszy skład", "dobre wzmocnienia" i w związku z tym oczekiwania, to jakiś kosmos. Na razie nie wiemy czy skład jest lepszy, czy to są w ogóle wzmocnienia i czy piłkarze z 2 i 3 ligi hiszpańskiej oraz młodzi, którzy jeszcze nic nie osiągali w ogóle wypalą i kiedy. .

Dobrze napisałeś, było wiele głosów włącznie z kuriozalnym że Junco to niemal geniusz i cudotwórca. Że wszystkie kluby powinny iść droga Wisły i sprowadzać bezrobotnych Hiszpanów z niższych lig. Nasi Latynosi są lepsi i tańsi itd Inne kluby to frajerzy skoro tak nie robią, a co gorsza mają Polaków w składzie itd. Pamiętasz tą maniakalną euforie co poniektórych osobników na forum?

To skoro mamy taki zajebisty skład a gra jest licha to nie dziw się że szuka się wszędzie przyczyn tego stanu rzeczy. I Kiko jako tego który nie może te niesamowite diamenty na ławce przerastające wszystko w naszej lidze ustawić dobrze na boisku, oskarża się najbardziej. No przecież mamy takie perły a ten zły Kiko każe im grać balony zamiast po ziemi. Ustawia zespół defensywnie zamiast ofensywnie itd.

Ale odpowiedź jest może inna? Może jest taka że w meczu z Koroną środkowi pomocnicy Żubrowski, Cebula itd zgasili nasz zaciąg z Iberii i pokazali im miejsce w szeregu? Nie wszystko złoto co się świeci :)

Dla niektórych może to być dysonans poznawczy kiedy dotrze do nich ze taki Chrapek gasi bez wyjątku wszystkich naszych środkowych pomocników włącznie z pudlem Perezem. A takie polskie drewno jak Cebula czy Żebrowski potrafią zdominować środek z nami.

Realia są jednak inne. Część z sprowadzonych ostatnio piłkarzy pokazała że są wybijającymi się postaciami. (Carlitos, Velez). W części widzę potencjał (Basha, Wojtkowski itd) Ale spora część nie sprawdzi się i nie będzie żadnym wzmocnieniem a szrotem.

Kiko oberwał rykoszetem za politykę kadrową Junco. Tym mocniej, im mocniej wielu wierzyło że ten model który zaproponował Junco to co najmniej przełom, jak wynalezienie prochu :)
Tymczasem piłkarze wyciągani ze "śmietnika" odrzuty z niższych lig hiszpańskich to też loteria. Jeden będzie tutaj gwiazdą, inny pomyłką.

Fuks 26.09.2017 10:13

W tym zestawieniu na pewno są błędy, nie sprawdzałem dokładnie, ale:

z Lechią 16/17 przegraliśmy u siebie 0:1, a nie zremisowaliśmy 1:1 jak jest w zestawieniu
Wisła Ramireza 17/18 ma 16 pkt , a nie 14, ma 5 wygranych, a nie 4, ma 1 remis a nie 2.

Nie mam czasu sprawdzać dalej.


Co do mojej opinii na temat Kiko - na pewno nie zwalniać. Martwi mnie tylko jedna rzecz - i tutaj pytanie do zaciekłych obrońców trenera:

1. jakie elementy gry w chwili obecnej pokazują, że jest nadzieja na lepszą grę w bliższej lub dalszej przyszłości
2. w których elementach gry widać pracę trenera?

Ramirez zmienił całkiem styl gry w Wiśle przez wakacje, niekoniecznie można to wytłumaczyć stratą Mączyńskiego i Brleka, bo zmieniał kiedy oni jeszcze u nas grali. Jeżeli prawdą są informacje, że faktycznie na treningach ćwiczymy dzidę na Carlitosa, to jest to trochę zaskakujące - oddać trzeba, że efekty przynosi.

Dużym, niewytłumaczalnym dla mnie problemem są też te informacje, które mówią, że niektórzy nowi zawodnicy słaniają się na nogach po 15 minutach treningu, a potem i tak wychodzą w pierwszym składzie. Nic dziwnego, że w szatni pojawiają się konflikty..

Rustin 26.09.2017 10:19

Widzę, że niektórzy nadal są ślepi albo nie chcą zobaczyć rzeczywistości. Niestety dla tych osób sobota może być kolejnym bolesnym otrzeźwieniem, ale jestem pewny, że w niedzielę znowu zaczną widzieć "tylko 6 pkt do lidera" zamiast "mamy 3 pkt przewagi nad 12 zespołem".
Tekst, do którego ktoś wrzucił link dobry, zgadzam się w ogromnej większości z tym, co napisał autor. Oczywiście znaleźli się specjaliści, którzy wyciągnęli wtopę w jednej z 300 linijek i po temacie.
Na koniec napiszę to, co już pisałem ja i wielu innych, którzy potrafią myśleć samodzielnie i trzeźwo - nasi kopacze to w większości szrot bez ambicji a trener to amator bez pomysłu na grę. Tyle.

wiesniak842 26.09.2017 10:32

No w sumie to tak jest. Dodam nawet, ze z naszymi finansami na szybka zmiane sie raczej nie zanosi.

wislak2214 26.09.2017 10:37

Jak widze telst typu "Kiko ma tylko 2 punkty straty do lidera to krew mnie zalewa.....To prosze tez zauważyć ile punktów przewagi ma nad miejscem 11.Co za sieroty go tutaj bronią to sie w głowie nie miesci...

jova 26.09.2017 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin
Tekst, do którego ktoś wrzucił link dobry, zgadzam się w ogromnej większości z tym, co napisał autor. Oczywiście znaleźli się specjaliści, którzy wyciągnęli wtopę w jednej z 300 linijek i po temacie.

To masz jeszcze kilka na szybko znalezionych przykładów oczywistych błędów lub tego, że autora/autorkę fantazja ponosi:
Cytat:

Na papierze, Wisła Kraków ma chyba najsilniejszą kadrę w lidze.
Cytat:

Sadlok, Małecki, Cywka – w poprzednim sezonie cała trójka nie raz i nie dwa potrafiła zachwycić swoją grą. (...) Cała trójka, nie tylko w oczach kibiców Wisły, mocno pukała do drzwi z napisem Reprezentacja Polski.
Cytat:

Hiszpanie i gracze z Hiszpanii, czyli transfery Manuela Junco i Kiko Ramireza: Cuesta, Gonzalez, Velez, Llonch, Perez, Carlitos, Imaz, Ze Manuel - wszyscy wymienieni piłkarze swoim doświadczeniem oraz piłkarskim CV nakrywają większość ligowców czapką.
"wszyscy wymienieni", a mnie CV Lloncha jakoś na kolana nie powala.

Manhunt. 26.09.2017 10:45

Jakoś nie widać by z meczu na mecz sytuacja się poprawiała lecz przeciwnie. Jedyne punkty zdobyliśmy tam gdzie Carlitos wygrywał nam sam mecze. Naściągaliśmy zawodników(poza wyjątkami) , którzy na ten moment wnoszą tyle do gry co wnosiliby piłkarze z ligi okręgowej. Większość zespołu jest bez formy,a ci co ją wcześniej mieli to stracili. Opieramy się na jednym zawodniku do którego jest grana laga i chyba jedynym pomysłem trenera jak i zawodników jest to by kopnąć piłkę w stronę Carlitosa i daj Bóg coś wpadnie. Jak zawodnicy którzy trenują i grają ze sobą od miesięcy nie potrafili się jeszcze zgrać ? Nasi zawodnicy na boisku przypominają ludzi, którzy pierwszy raz siebie widzą i jest to ich pierwszy wspólny mecz.

MałyTSW 26.09.2017 10:56

"Kiko ma wyniki"

:D:D:D:D:D:D

Wyniki to miała Wisła za Skorży.
Teraz jak jeden mecz wtopimy, nagle jesteśmy w dolnej części tabeli.
Jaka liga, taki lider. Jest mega wyrównany sezon, bo wszyscy kaszanę grają. Dlatego też się jakoś trzymamy.

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2017 11:10

nie no sorry , ale jeśli ktoś sie powołuje na grafomanie jakiejs kobiety (!) to chyba jest nastolatkiem jesli mysli ze ten tekst jest napisany warsztatowo poprawnie

dziwne bo jam55 to chyba (?) stary chłop

pomijam już oczywiste błędy merytoryczne które wypunktowali koledzy , a także grafomańską stylistyke na poziomie gazetki szkolnej w no dobra niech bedzie że dobrym liceum

to jest to typowy przykład kobiecej logiki

pół tekstu wypisuje przyczyny złej gry , (co oczywiste dla rozgarnietycj że niezależne od trenera) , by w drugiej połowie wyciągnąć wniosek że to jednak wszystko wina trenera :)

szanujmy sie i nie linkujmy każdegoo gowna z sieci tylko dlatego że potwierdza nasza teze...

Jam55 26.09.2017 12:08

Dlaczego obrażasz kogoś kto przynajmniej w jakiejś części próbuje opisać trawiące Wiśle problemy? Może rzeczywiście są pomyłki ale nie zmienia wcale przesłania które niestety jest prawdziwe. Do wszystkich obrońców Ramireza jak już wcześniej pisałem nie jestem za zwolnienie iem go w tym momencie poprostu uważam że to nic nie da a może być gorzej ale jestem jak najbardziej za tym aby szukać kogoś na jego miejsce. To musi być mega przemyślana kandydatura oczywiście w naszym zasięgu finansowym.
Pytanie jest tylko jedno czy Ramirez sobie teraz poradzi? Trzeba dać mu szansę ale patrzeć na ręce . Jestem za długo kibicem Wisły aby teraz dać jakiemuś trenerowi z Hiszpanii spuścić Wiśle do pierwszej ligi. Nie rozumiecie że taki spadek nas wykończy i już się nie podniesiemy? Czy nie widzicie że możemy zostać drugim Ruchem? My nie jesteśmy klubem z drugiej części Błon ze nawet jak wylądują w 1 lidze to Filipiak i tak da kasę. Jeśli nie daj Boże spadniemy Kasa z c+ się skończy sponsorzy pewnie rozwiązania umowy a zadłużenia je będzie trzeba spłacać. Kto z was wtedy spłaci długi? Mamy taką nie inną sytuację i właśnie teraz potrzebujemy mega mądrych decyzji nie gości z forum którzy się co chwilę wymadrzaja ale całego zarządu. Drużyna jest w rozsypce jeśli Ramirez tego nie poskłada to nie ma sentymentów tylko adios companiero.

!!IRIVER!! 26.09.2017 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1484065)
@ RIVER
Oczywiście, tylko na kim miał oprzeć budowę zespołu Junco na początku bieżącego roku ???
Jak napisałeś Skorża dostał zespół z Głowackim, Baszczyńskim, Dudką, Sobolewskim, Cantoro, Zieńczukiem, młodymi wówczas Boguskim i Brożkami, do tego doszli powracający Kosowski, Cleber, Niedzielan, Ćwielong, za olbrzymie pieniądze (nawet jak na dzisiejsze czasy) Jirsak czy Jean Paulista. Trzon zespołu był zgrany i na wysokim poziomie, resztę poukładał Skorża i była maszynka do wygrywania...... potem przyszły 3 słabsze mecze w tym porażka z Arką "u siebie" tzn na Suchych Stawach i od razu cięcie......
Junco zaczyna budowę od początku. Postawił na Ramireza, który dostał na dzień dobry odejście Jovicia i Guzmicsa, i de facto nie miał żadnych solidnych podstaw pod budowę zespołu, chyba, że za takie uznać Urygę, Żemłę czy Kujawę. Niestety o ile na początku inwestycji Cupiała mieliśmy sporo ściągniętych młodych zawodników, którzy w przyszłości stali się podstawowymi zawodnikami Wisły, to w późniejszym okresie inwestowano tylko albo w zastępstwa np. Łobo za Kosę albo transfery na już, nie przywiązując uwagi do inwestowania w młodych. Ostatni młodzi zawodnicy, którzy zrobili jakąś karierę to Małecki i Chrapek..... Junco nie idzie drogą Holendrów i wynika to z 2 przesłanek - inwestuje w młodych Polaków i obcokrajowców, którzy mogą w przyszłości stać się podstawowymi zawodnikami zespołu a zawodnicy
"na już" nie mają kontraktów na poziomie Jovicia, Jovanovicia, Jaliensa, Genkowa czy Lameya......
Dajmy ludziom popracować .....

Sęk w tym, że ja jestem jednym z nielicznych tutaj obecnie, który Kiko i Junco nie zwalnia... Ja tylko podkreślam, że to iż Skorża BUDOWAŁ to wręcz za duże słowo. Skorża miał zespół zbudowany, a piłkarze którzy już wtedy w Wiśle byli, byli zgrani i trzeba było tylko odpowiednio to poustawiać i stworzył się samograj...
Wszystko co piszesz to prawda i w pełni się pod tym podpisuję.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jam55 (Post 1484078)
Dlaczego obrażasz kogoś kto przynajmniej w jakiejś części próbuje opisać trawiące Wiśle problemy? Może rzeczywiście są pomyłki ale nie zmienia wcale przesłania które niestety jest prawdziwe. Do wszystkich obrońców Ramireza jak już wcześniej pisałem nie jestem za zwolnienie iem go w tym momencie poprostu uważam że to nic nie da a może być gorzej ale jestem jak najbardziej za tym aby szukać kogoś na jego miejsce. To musi być mega przemyślana kandydatura oczywiście w naszym zasięgu finansowym.
Pytanie jest tylko jedno czy Ramirez sobie teraz poradzi? Trzeba dać mu szansę ale patrzeć na ręce . Jestem za długo kibicem Wisły aby teraz dać jakiemuś trenerowi z Hiszpanii spuścić Wiśle do pierwszej ligi. Nie rozumiecie że taki spadek nas wykończy i już się nie podniesiemy? Czy nie widzicie że możemy zostać drugim Ruchem? My nie jesteśmy klubem z drugiej części Błon ze nawet jak wylądują w 1 lidze to Filipiak i tak da kasę. Jeśli nie daj Boże spadniemy Kasa z c+ się skończy sponsorzy pewnie rozwiązania umowy a zadłużenia je będzie trzeba spłacać. Kto z was wtedy spłaci długi? Mamy taką nie inną sytuację i właśnie teraz potrzebujemy mega mądrych decyzji nie gości z forum którzy się co chwilę wymadrzaja ale całego zarządu. Drużyna jest w rozsypce jeśli Ramirez tego nie poskłada to nie ma sentymentów tylko adios companiero.

Oficjalne szukanie trenera przy pełnej wiedzy o tym wszystkich dookoła to absolutny nonsens. To tak jakby już powiedzieć Ramirezowi żeby wypierdalał. A co, gdy zespół zacznie wygrywać i grać lepiej? Nagle tego 'wyszukanego' trenera spuścić po kablu i powiedzieć, nie sorry spadaj? .......enie, to byłby koniec Kiko, gdyby miał jasność, że nie ma zaufania i już szukają kogoś za niego. To tak samo, jak gdzie indziej w pracy dają Ci wypowiedzenie i mają kogoś na twoje miejsce - lepiej żebyś już wtedy do pracy nie chodził bo więcej możesz tylko zaszkodzić.

Jam55 26.09.2017 12:15

No tak nie róbmy nic bo Kiko sie obrazi. No super punkt widzenia. A potem wywalimy bo nie ma wyników i bierzemy trenera z łapanki. Wtedy na pewno będzie większe prawdopodobieństwo sukcesu.

!!IRIVER!! 26.09.2017 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jam55 (Post 1484080)
No tak nie róbmy nic bo Kiko sie obrazi. No super punkt widzenia. A potem wywalimy bo nie ma wyników i bierzemy trenera z łapanki. Wtedy na pewno będzie większe prawdopodobieństwo sukcesu.

Sam sobie zaprzeczyłeś, bo najpierw piszesz by Kiko dać szansę, a potem by szukać kogoś innego. Przecież to idiotyzm.
Trzeba z gościem porozmawiać, doprowadzić do porządku, wybić ze łba hiszpańskie bujanie w obłokach i przekonanie o swojej zajebistości, bo takie można odnieść wrażenie po ostatnich jego wypowiedziach i bacznie obserwować to, czy drużyna robi postępy.
Podkreślam - żółta kartka dla Kiko tak, ale strojenie fochów i już rozglądanie się za kimś innym = czerwona. Wtedy lepiej tego nie przedłużać i wyjebać go od razu...

wolfy 26.09.2017 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak2214 (Post 1484072)
Jak widze telst typu "Kiko ma tylko 2 punkty straty do lidera to krew mnie zalewa.....To prosze tez zauważyć ile punktów przewagi ma nad miejscem 11.Co za sieroty go tutaj bronią to sie w głowie nie miesci...

To dlatego że te punkty zdobył, w odróżnieniu od drużyny z 11-tego miejsca. Widzę że Cię to boli, ale musisz z tym żyć. Skoro liderowi udało się zdobyć tylko dwa punkty więcej to o czymś to chyba świadczy? Z Twojego postu wynika że na dodanie dwa do dwóch potrzebujesz kilku minut więc od razu Ci wytłumaczę w czym rzecz - w tej lidze nikt nie dominuje, nikt nie punktuje regularnie, a na tle konkurencji (która często ma o wiele większe budżety i ściąga lepszych piłkarzy) wyglądamy na tym polu bardzo dobrze. Nawet grając sporo meczy na wyjazdach.
A po tym fakcie możemy wrócić już tylko do stylu, ale ja. Poczytaj kilka stron wcześniej dyskusję o tym.

Jam55 - wrzuciłeś link do jakiegoś bełkotu który pasował Ci pod tezę osoby która wierzy że mamy najlepszy skład w lidze (bez komentarza) a Cywka obija się o reprezentację. Napisać fantazja to nic nie napisać. Ludzie Ci to wytknęli a Ty teraz wyjeżdżasz z tekstem: "no i co z tego że przesłanki są gówniane, skoro wnioski zgadzają się z moimi?". Napiszę Ci w skrócie tak - to bardzo wiele zmienia i ludzie słusznie robią sobie z Ciebie jaja. Fałsz może implikować wszystko. Poczytaj sobie o wnioskowaniu i logice klasycznej to zrozumiesz bzdurę jaką napisałeś.

Jam55 26.09.2017 12:26

Nikt nie każe zarządowi ogłaszać wsze i wobec że zaczęto przeszukiwanie rynku. Każdy normalny klub tak robi. Myślisz że wszystkie kluby najpierw zwalniają a potem szukają trenera? Ilu trenerów wiedziało wyleci a i tak do końca próbowali odwrócić zła kartę.Bo dopóki zarząd nie.podpisze umowy z nowym trenerem dopóty Kiko będzie naszym trenerem i zawsze może coś zmienić aby przekonać że nie warto go zwalniać. Praca trenera to ciągle przekonywanie że jest się osobą na właściwym miejscu czy to piłkarzy kibiców prezesów. Ponieważ nie raz ani nie dwa każda z tych grup zwalniała trenera.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl