Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

mightyvenomous 09.05.2021 00:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1566103)
My tu gadu gadu, a Wisła się utrzymała.

Problem w tym, że my od dawna nic nie robimy sami bo jesteśmy słabi. Utrzymano nas - po dzisiejszym meczu to nie nasza zasługa.

Ferment w zespole śmierdzi na kilometr. Skutki są opłakane a perspektywy poprawy nie widzę. Optymizm mi się skończył już dawno ... wiara po ponad 2 sezonach na wyczerpaniu :( Żal patrzeć ... Sądzę, że wielu z nich Reyman nie uznałby za godnych podania ręki ...

krysztal 11.05.2021 14:45

Jeśli w Warszawie nic się nie wysypie to sezon będzie jak najbardziej zgodny ze statystyką czyli 26 dawać będzie utrzymanie w lidze.

pepe72 16.05.2021 17:25

Jeśli wyniki po pierwszej połowie się utrzymają to w małej tabeli
Craxa
My
Płock
porządek będzie dokładnie taki.

Jeśli Craxa przegra, a my i Płock wygramy to porządek będzie:
Płock
My
Craxa

bódyń 16.05.2021 19:28

No dobra to troche statystyk
Najbardziej zenujaca dla Wisly: mecze u siebie
https://i.ibb.co/JqnLYnM/Zrzut-ekran...6-19-54-52.png
Wisla przegrala 9 meczy u siebie z 15!! Daje to 60%. Ciekawe czy ktos sie utrzymal z taki współczynnikiem przegranych


Tabela na wyjezdzie wyglada duzo lepiejl. Wisla 7 miejsce. PBB jedyan druzyna co nie wygrala na wyjedzie
https://i.ibb.co/hXLcpmC/Zrzut-ekran...6-20-05-22.png


Miejsce Wisly w ciagu sezonu(po każdej kolejse) Najwysze 6 po 1 kolejsce
https://i.ibb.co/HYGxybR/Zrzut-ekran...6-20-10-55.png


Efektywność wydawania pieniędzy
Jak zmierzyc ? Najprosciej wydaje sie wylliczyć koszt 1 pkt (budzet/1pkt).
Uwaga: w poniższych dwóch tabelach Cracovia ma liczone tyle punktow ile zdobyla w sezonie(bez odjęcia 5pkt)
Budzety z https://www.onet.pl/sport/onetsport/...xd8t9,d87b6cc4


https://i.ibb.co/Z8rz8dW/Zrzut-ekran...6-20-20-38.png


No dobra. ale sa jeszcze europejskie puchary i PP. Postawilem to policzyc:
- UEFA wg rankingu

- punktacja 3-1-0. Remis jesli druna przejdzie lub odpadnie 1 karnych. Ktos zajdzie dalej moze zdobyc więcej punktów, Wydaje sie to sprawiedliwie
https://i.ibb.co/m0yTM6v/Zrzut-ekran...7-08-31-45.png
i jakie wnioski. Warta wydaje najrozsadniej pieniadze. Do pucharow nie weszla tylko gorszymi meczami bezpośrednimi.
Raków najwieksze sukcesy Wicemistrz i Puchar Polski

czaro 16.05.2021 19:28

Wspaniały wynik! Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu!

Blixa 17.05.2021 04:01

Swietna robota Bodyń.

RoS 17.05.2021 06:10

A dlaczego 4 punkty za PP, odpadlismy w 1 rundzie?
A Cracovia 0 za polfinal, Lechia 18, to chyba powinien miec Rakow.

Szneka 17.05.2021 07:15

Wystarczyło wygrać 4 mecze więcej w tej buraczanej lidze a mielibyśmy Puchary hahahaha

bódyń 17.05.2021 07:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RoS (Post 1567238)
A dlaczego 4 punkty za PP, odpadlismy w 1 rundzie?
A Cracovia 0 za polfinal, Lechia 18, to chyba powinien miec Rakow.

Faktycznie zle sie posrtowalo, bez wszystkich kolumn. Wrzucilem poprawioną tabele. Dzieki za zwrocenei uwagi

pan_premier 17.05.2021 07:41

Panowie, czy możemy już oszacować szanse na mistrzostwo lub chociaż na puchary czy asekuracyjnie wstrzymamy się do sezonu przygotowawczego :D ?

Im wcześniej to zrobimy tym nadzieja dłużej potrwa

bódyń 17.05.2021 08:19

To jeszcze dorzucam dwie tabele
Bilans z kadą druzyna ile zdobylismy punktow i jaki mamy z nią bilans
https://i.ibb.co/yyz17zd/Zrzut-ekran...7-09-23-27.png
Z Górnikiem byly dwa remisy 0-0 wiec bilans jest remisowy
Z gorna osemką srednia w meczu 0.625 (10 pkt w 16 meczach) z dolną 1.642 (23 pkt w 14 meczach)


Strzelcy Wisly w sezonie za flashscore.pl
https://i.ibb.co/VDfdgry/Zrzut-ekran...7-09-19-05.png

czaro 17.05.2021 08:55

Dzięki.

10 znaków.

master777 26.07.2021 19:23

Ile po dzisiejszym zwycięstwie z Lubinem potrzebujemy punktów do utrzymania?

robert777 26.07.2021 19:33

27 punktów do utrzymania

TSWojtas 26.07.2021 20:29

do mistrza jeszcze 19 zwycięstw :)

pepe72 26.07.2021 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1569681)
do mistrza jeszcze 19 zwycięstw :)

Niestety, 33 a nie 19. :>

pepe72 26.07.2021 21:40

Mam pewne problemy ze skalibrowaniem moich obliczeń. Niestety w 21 wieku w PL nie graliśmy 18 zespołami w e-klapie. Wziąłem staty z Bundesligi - grają prawie cały czas w tym systemie i z 3 spadającymi. Ostatnie 10 lat zdominował Bayern więc wyniki mistrza mogą być takie sobie ale co do utrzymania to raczej będą podobne.

Kod:

Wisła Kraków    razem  dom
kolejka          1        1
punkty            3        3
średnia          3,00    3,00
Procent meczów    3%

Kod:

Utrzymanie          37
Brakuje            34
średnia na mecz    1,03
   
puchary            66
Brakuje            63
średnia na mecz    1,91
   
mistrz              80
Brakuje            77
średnia na mecz    2,33

Założenia do obliczeń:
Kod:

            punkty  meczów  średnia
15 miejsce      37      34      1,09
Top 3          66      34      1,94
mistrz          80      34      2,35


Jaroo1 26.07.2021 23:19

Nie ma co liczyć, bo wciągniemy tę ligę nosem!

TSWojtas 27.07.2021 06:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1569688)
Niestety, 33 a nie 19. :>

Do tych 20 wygranych dorzucimy 10 remisów i powinno styknac

pepe72 27.07.2021 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1569707)
Do tych 20 wygranych dorzucimy 10 remisów i powinno styknac

70 punktów to raczej pudło :rotfl:

s1mone 27.07.2021 10:09

Moim zdaniem lepiej by było przyjąć średnią punktową na mecz z sezonu zasadniczego z ostatnich paru lat (bez rundy finałowej) niż z Bundesligi. Tam są dużo większe różnice między czołówką a dołem tabeli pod względem jakości jak u nas. Zarówno średnia na mistrza wyjdzie Ci sporo niższa, jak i średnia do utrzymania bedzie wyższa. Założyłbym dla uproszczenia, że 3 drużyny lecą.

/Edit :

Druga drużyna tabeli, czyl mistrz minimum :

17/18 ponad 1,80 pkt na mecz
18/19 ponad 2,00 pkt na mecz
19/20 ponad 1,77 pkt na mecz
20/21 ponad 1,97 pkt na mecz

Czyli gwarantowany mistrz ponad 2 punkty w meczu (68 punktów), a mediana ponad 1,91 pkt na mecz (65 punktów).

Ostatnia uratowana drużyna (zakładając 3 spadkowe)

17/18 1 punkt na mecz
18/19 1,04 punkta na mecz
19/20 1,17 punkta na mecz
20/21 1,10 punkta na mecz

Czyli gwarantowane utrzymanie ponad 1,17 pkt na mecz (40 punktów), a mediana 1,08 punkta na mecz (37 punktów).

Pucharów nie liczyłem
Pozdro

pepe72 27.07.2021 12:11

Zrobiłem zestawienie ostatnich 10 lat w Holandii. Też mają 18, 3 zagrożone.
Średnia mistrza wyszła 81,5 (Niemcy 83,3).
Max 3 miejsca 76 - Niemcy 66 (średnia 67,67:63,40)
Max 15 miejsca 37 w obu ligach. (średnia 33,11:34,90)
Max 16 miejsca NL 34 - DE 37 (średnia 31,11:32,20)

Myślę, że przybliżenie jest w miarę OK, a koło 20 kolejki będzie można próbować liczyć to inaczej.

krysztal 27.07.2021 14:04

Ale czemu przyjmujesz statystyki z zachodnich lig jak można faktycznie przyjąc tak jak napisał s1mone średnią z poprzednich lat z naszej ekstraklapy?Ba nie trzeba nawet szukać sezonów z 18 drużynami.

pepe72 27.07.2021 14:47

Bo uważam, że formuła rozgrywek ma znaczenie. ESA37 spłaszczała wyniki, bo liczył się play off (3 runda).

Poza tym teoretyzujemy o niewielkich różnicach punktowych.

Arkadiusz.Czerepach 27.07.2021 16:03

będą puchary róbcie screeny !

s1mone 27.07.2021 19:32

Formuła rozgrywek ma dużo mniejsze znaczenie niż ich specyfika imo. Zobaczymy na koniec sezonu kogo liczby będą bliższe prawdy :P

Jaroo1 27.07.2021 21:31

Cytat:

Formuła rozgrywek ma dużo mniejsze znaczenie niż ich specyfika imo. Zobaczymy na koniec sezonu kogo liczby będą bliższe prawdy
Formuła się liczy jeśli porownamy 30 kolejek do 37 z podziałem na dwie fazy. Gdzie ta druga faza zaburzała obraz rozgrywek - mecze z góra/dołem tabeli, ktoś miał więcej wyjazdów niż meczów w domu itd Ale tak jak przyjałeś czyli 30 meczów i z tego wyciągnąć średnią to myślę,że najlepsze rozwiązanie. U nas w lidze nie ma znaczenia czy gra 12 czy 22 zespoły, każdy tam jest tak samo chujowy i zawsze jakaś czołówka delikatna jest, przeważnie jakiś lider (tak jak Legia ostatnimi laty). A czy będzie do tego w dole tabeli Termalica i Stal czy (Termalica+Stal) x 4 to znaczenia nie ma.

Może ewentualnie pójść to lekko w górę/dół w zalezności od tego jak się będa w takiej lidze ukladać nowe sezony, czy szybciej poznamy spadkowiczów itp = odpuszczenie meczów, czy drużyny ze środka tabeli, które już o nic nie będą walczyć odpuszczą prędzej itd

pepe72 28.07.2021 01:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1569763)
Formuła rozgrywek ma dużo mniejsze znaczenie niż ich specyfika imo. Zobaczymy na koniec sezonu kogo liczby będą bliższe prawdy :P

Po to jest to forum :>

pepe72 28.07.2021 01:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1569769)
Formuła się liczy jeśli porownamy 30 kolejek do 37 z podziałem na dwie fazy. Gdzie ta druga faza zaburzała obraz rozgrywek - mecze z góra/dołem tabeli, ktoś miał więcej wyjazdów niż meczów w domu itd Ale tak jak przyjałeś czyli 30 meczów i z tego wyciągnąć średnią to myślę,że najlepsze rozwiązanie. U nas w lidze nie ma znaczenia czy gra 12 czy 22 zespoły, każdy tam jest tak samo chujowy i zawsze jakaś czołówka delikatna jest, przeważnie jakiś lider (tak jak Legia ostatnimi laty). A czy będzie do tego w dole tabeli Termalica i Stal czy (Termalica+Stal) x 4 to znaczenia nie ma.

Może ewentualnie pójść to lekko w górę/dół w zalezności od tego jak się będa w takiej lidze ukladać nowe sezony, czy szybciej poznamy spadkowiczów itp = odpuszczenie meczów, czy drużyny ze środka tabeli, które już o nic nie będą walczyć odpuszczą prędzej itd

W ESA37 po 30 kolejkach nie było takiej zażartej walki o miejsce w tabeli dające utrzymanie. Do 30 kolejki była walka o top8. A to czy byłeś 10 czy 14 nie miało znaczenia.
Tu miejsca spadkowe wywołują dodatkową adrenalinę. Co może lekko zaburzać statystyki.

Arkadiusz.Czerepach 28.07.2021 10:08

jedno jest pewne , w tym sezonie licz statsy dla pucharów i ew MP , a nie utrzymania

ps kto przypomni kiedy ostatnio bylismy liderem ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl