![]() |
Cytat:
Ferment w zespole śmierdzi na kilometr. Skutki są opłakane a perspektywy poprawy nie widzę. Optymizm mi się skończył już dawno ... wiara po ponad 2 sezonach na wyczerpaniu :( Żal patrzeć ... Sądzę, że wielu z nich Reyman nie uznałby za godnych podania ręki ... |
Jeśli w Warszawie nic się nie wysypie to sezon będzie jak najbardziej zgodny ze statystyką czyli 26 dawać będzie utrzymanie w lidze.
|
Jeśli wyniki po pierwszej połowie się utrzymają to w małej tabeli
Craxa My Płock porządek będzie dokładnie taki. Jeśli Craxa przegra, a my i Płock wygramy to porządek będzie: Płock My Craxa |
No dobra to troche statystyk
Najbardziej zenujaca dla Wisly: mecze u siebie https://i.ibb.co/JqnLYnM/Zrzut-ekran...6-19-54-52.png Wisla przegrala 9 meczy u siebie z 15!! Daje to 60%. Ciekawe czy ktos sie utrzymal z taki współczynnikiem przegranych Tabela na wyjezdzie wyglada duzo lepiejl. Wisla 7 miejsce. PBB jedyan druzyna co nie wygrala na wyjedzie https://i.ibb.co/hXLcpmC/Zrzut-ekran...6-20-05-22.png Miejsce Wisly w ciagu sezonu(po każdej kolejse) Najwysze 6 po 1 kolejsce https://i.ibb.co/HYGxybR/Zrzut-ekran...6-20-10-55.png Efektywność wydawania pieniędzy Jak zmierzyc ? Najprosciej wydaje sie wylliczyć koszt 1 pkt (budzet/1pkt). Uwaga: w poniższych dwóch tabelach Cracovia ma liczone tyle punktow ile zdobyla w sezonie(bez odjęcia 5pkt) Budzety z https://www.onet.pl/sport/onetsport/...xd8t9,d87b6cc4 https://i.ibb.co/Z8rz8dW/Zrzut-ekran...6-20-20-38.png No dobra. ale sa jeszcze europejskie puchary i PP. Postawilem to policzyc: - UEFA wg rankingu - punktacja 3-1-0. Remis jesli druna przejdzie lub odpadnie 1 karnych. Ktos zajdzie dalej moze zdobyc więcej punktów, Wydaje sie to sprawiedliwie https://i.ibb.co/m0yTM6v/Zrzut-ekran...7-08-31-45.png i jakie wnioski. Warta wydaje najrozsadniej pieniadze. Do pucharow nie weszla tylko gorszymi meczami bezpośrednimi. Raków najwieksze sukcesy Wicemistrz i Puchar Polski |
Wspaniały wynik! Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu!
|
Swietna robota Bodyń.
|
A dlaczego 4 punkty za PP, odpadlismy w 1 rundzie?
A Cracovia 0 za polfinal, Lechia 18, to chyba powinien miec Rakow. |
Wystarczyło wygrać 4 mecze więcej w tej buraczanej lidze a mielibyśmy Puchary hahahaha
|
Cytat:
|
Panowie, czy możemy już oszacować szanse na mistrzostwo lub chociaż na puchary czy asekuracyjnie wstrzymamy się do sezonu przygotowawczego :D ?
Im wcześniej to zrobimy tym nadzieja dłużej potrwa |
To jeszcze dorzucam dwie tabele
Bilans z kadą druzyna ile zdobylismy punktow i jaki mamy z nią bilans https://i.ibb.co/yyz17zd/Zrzut-ekran...7-09-23-27.png Z Górnikiem byly dwa remisy 0-0 wiec bilans jest remisowy Z gorna osemką srednia w meczu 0.625 (10 pkt w 16 meczach) z dolną 1.642 (23 pkt w 14 meczach) Strzelcy Wisly w sezonie za flashscore.pl https://i.ibb.co/VDfdgry/Zrzut-ekran...7-09-19-05.png |
Dzięki.
10 znaków. |
Ile po dzisiejszym zwycięstwie z Lubinem potrzebujemy punktów do utrzymania?
|
27 punktów do utrzymania
|
do mistrza jeszcze 19 zwycięstw :)
|
Cytat:
|
Mam pewne problemy ze skalibrowaniem moich obliczeń. Niestety w 21 wieku w PL nie graliśmy 18 zespołami w e-klapie. Wziąłem staty z Bundesligi - grają prawie cały czas w tym systemie i z 3 spadającymi. Ostatnie 10 lat zdominował Bayern więc wyniki mistrza mogą być takie sobie ale co do utrzymania to raczej będą podobne.
Kod:
Wisła Kraków razem domKod:
Utrzymanie 37Kod:
punkty meczów średnia |
Nie ma co liczyć, bo wciągniemy tę ligę nosem!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Moim zdaniem lepiej by było przyjąć średnią punktową na mecz z sezonu zasadniczego z ostatnich paru lat (bez rundy finałowej) niż z Bundesligi. Tam są dużo większe różnice między czołówką a dołem tabeli pod względem jakości jak u nas. Zarówno średnia na mistrza wyjdzie Ci sporo niższa, jak i średnia do utrzymania bedzie wyższa. Założyłbym dla uproszczenia, że 3 drużyny lecą.
/Edit : Druga drużyna tabeli, czyl mistrz minimum : 17/18 ponad 1,80 pkt na mecz 18/19 ponad 2,00 pkt na mecz 19/20 ponad 1,77 pkt na mecz 20/21 ponad 1,97 pkt na mecz Czyli gwarantowany mistrz ponad 2 punkty w meczu (68 punktów), a mediana ponad 1,91 pkt na mecz (65 punktów). Ostatnia uratowana drużyna (zakładając 3 spadkowe) 17/18 1 punkt na mecz 18/19 1,04 punkta na mecz 19/20 1,17 punkta na mecz 20/21 1,10 punkta na mecz Czyli gwarantowane utrzymanie ponad 1,17 pkt na mecz (40 punktów), a mediana 1,08 punkta na mecz (37 punktów). Pucharów nie liczyłem Pozdro |
Zrobiłem zestawienie ostatnich 10 lat w Holandii. Też mają 18, 3 zagrożone.
Średnia mistrza wyszła 81,5 (Niemcy 83,3). Max 3 miejsca 76 - Niemcy 66 (średnia 67,67:63,40) Max 15 miejsca 37 w obu ligach. (średnia 33,11:34,90) Max 16 miejsca NL 34 - DE 37 (średnia 31,11:32,20) Myślę, że przybliżenie jest w miarę OK, a koło 20 kolejki będzie można próbować liczyć to inaczej. |
Ale czemu przyjmujesz statystyki z zachodnich lig jak można faktycznie przyjąc tak jak napisał s1mone średnią z poprzednich lat z naszej ekstraklapy?Ba nie trzeba nawet szukać sezonów z 18 drużynami.
|
Bo uważam, że formuła rozgrywek ma znaczenie. ESA37 spłaszczała wyniki, bo liczył się play off (3 runda).
Poza tym teoretyzujemy o niewielkich różnicach punktowych. |
będą puchary róbcie screeny !
|
Formuła rozgrywek ma dużo mniejsze znaczenie niż ich specyfika imo. Zobaczymy na koniec sezonu kogo liczby będą bliższe prawdy :P
|
Cytat:
Może ewentualnie pójść to lekko w górę/dół w zalezności od tego jak się będa w takiej lidze ukladać nowe sezony, czy szybciej poznamy spadkowiczów itp = odpuszczenie meczów, czy drużyny ze środka tabeli, które już o nic nie będą walczyć odpuszczą prędzej itd |
Cytat:
|
Cytat:
Tu miejsca spadkowe wywołują dodatkową adrenalinę. Co może lekko zaburzać statystyki. |
jedno jest pewne , w tym sezonie licz statsy dla pucharów i ew MP , a nie utrzymania
ps kto przypomni kiedy ostatnio bylismy liderem ? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl