Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

jarecki 19.04.2009 11:28

Wiorex 35 tys dla najwiekszego klubu z miasta ktory z aglomeracja liczy 1,5 mln mieszkańców to jest malo a nie max . Zobaczcie Największe miasta Portugalii :
Lizbona: 600 000
Porto: 263 000
Braga: 170 858
Coimbra: 148 470
Setúbal: 114 000

nic dziwnego ze sa pustki jak w miesie mieszka 170 000 mieszkancow, stadion jest na 40 i do tego jeszcze jest kilka klubow w mieście ...
Michal666 dobrze mowi wiele zalezy od ceny biletów
__________
pozdr

Pablo84 19.04.2009 11:44

Idąc Twoim tokiem rozumowania stadion na 100 tyś byłby optymalny, bo przecież w promieniu 100 km od rynku głównego mieszka 8 mln ludzi, więc 1/5 ludności Polski.
Moim zdaniem 34 tyś to optymalna pojemność, zwłaszcza, że Kraków to miasto podzielone tak naprawdę na 3 kluby. Wisła, Hutnik i cracovia.

WioReXXX 19.04.2009 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 711136)
Idąc Twoim tokiem rozumowania stadion na 100 tyś byłby optymalny, bo przecież w promieniu 100 km od rynku głównego mieszka 8 mln ludzi, więc 1/5 ludności Polski.

Świetna riposta :). Nie ma jakiejkolwiek możliwości w najbliższych latach na stała frekwencję gdziekolwiek w Polsce w okolicach 30, 40 tysięcy. Wisła i Lech są temu najbliższe, ale rzeczywisty "full" jest tylko na hitach i w europejskich pucharach. Musi dojść do poprawienia się kultury na stadionach (i tak od paru lat jest o wielelepiej- ale gadanie w telewizji non stop o piłkarskich chuliganach trochę na ludzi wpłynęło), wzroście popularności i poziomu naszej ligi. Być może dojdzie do tego po Euro 2012. Musi się z tym również wiązać jakiś sukces reprezentacji.

PS.
I jeśli chodzi o kulturę na stadionach to nie chodzi mi o to, że mamy siedzieć na dupie i jeść kiełbaskę, ale o to by ze stadionów w Polsce kompletnie zniknęły rozruby, zadymy. Bić się można poza stadionem.

mis3k 19.04.2009 18:14

A dodatkowo jarecki zobacz co się teraz z wieloma z tych stadionów dzieje! Są puste i tylko to, że kluby są całkiem bogate chroni je od ruiny. Większy stadion - większe koszta. To musi być optymalnie spasowane.

arth_ur 19.04.2009 18:25

Dokładnie. Ale myślę że w przyszłości rozbudowa stadionu do 40 tys nie będzie problemem. Mam nadzieję że wielki architekt umożliwił bezproblemową modyfikację obiektu.

Pero 19.04.2009 18:37

Wiem że mocno odbiegam od tematu ale wyżej nawiązaliście do tego. Niestety ale drużyny takie jak Odra, Piast czy Polonia Bytom nie będą raczej nigdy napędzać kibiców na stadiony. Co innego Śląsk czy Jaga, a nawet jeśli wrócą do ekstraklasy Widzew czy Korona.

Myślę, ze przy odpowiednich do spotkania cenach biletów jesteśmy go w stanie zapełniać na średnim poziomie 25 tys.

jachting 19.04.2009 18:43

Jesteśmy 4,5 razy więksi od Portugalii .Nie mówiąc już o Holandii,Belgii,Czechach....

W każdym razie taka pojemność przez parę lat powinna spasować .

WILU TS 20.04.2009 10:06

Ekhm leją betonik wreszcie ;) Do tego z dwóch konkretnych pomp,spory ruch na budowie i kamerka działa ;)


Arturo Qr2nów- nie wystarczyło że ja to napisałem ?

emailowiec 20.04.2009 10:30

Nareszcie coś ruszyło do przodu :) Mam nadzieję, ze teraz znowu nie będzie dłuższej przerwy na wyschnięcie betonu tylko będą wylewać płytę etapami :)

Arturo Qr2nów 20.04.2009 11:21

No, no :-) Lecą na dwa baty :D
http://www.krakow.pl/kamera/wisla/

Pero 20.04.2009 11:29

http://sport.onet.pl/0,1260069,1953580,wiadomosc.html

Cytat:

Koniec końców powstający stadion im. Henryka Reymana, doczekał się w pierwszym kwartale bieżącego roku ostatniego przetargu, na budowę ostatniej, dwupiętrowej trybuny. Od początku 2009 roku, gdy krakowscy urzędnicy pracowali nad szczęśliwym dokończeniem procedury przetargowej, trwały już prace przy budowie jednej z trybun. Przez trzy miesiące robotnicy wybrali ziemię spod dawnej trybuny do głębokości 6-7 metrów, zalali ją chudym betonem i pokryli gęstą siatką zbrojenia, która waży około 250 ton. W ciągu najbliższych dni płyta denna podziemnej części stadionu ma zostać zalana betonem, po czym stadion ma zacząć piąć się w górę.

Wkrótce zostaną rozpoczęte także prace przy rozbiórce ostatniej starej trybuny oraz budynku klubowego, które zostaną rozebrane w wakacje. Wszystko wskazuje na to, że nową rundę piłkarze Wisły z uwagi na wielki zakres prac (brak dwóch trybun i obniżenie murawy) spędzą poza Reymonta. Ostatecznie Polimex-Mostostal, który wygrywał ostatnie dwa przetargi, zobowiązał oddać cały stadion do użytku w czerwcu przyszłego roku. Oznacza to, że krakowski stadion - według harmonogramów - ma być gotowy jako pierwszy spośród polskich aren przygotowywanych na Euro 2012.

buczo1985 20.04.2009 13:53

gruszki wylewające beton w pełnym słońcu, sielankowy obrazek, jeszcze zielone drzewa w parku:D licze ze pod wieczór pojawią sie fotki swiezego betonu:)

WILU TS 20.04.2009 14:03

I aż żal że nie ma kamerki w koncie D lub E,wolałbym żeby była odświeżana raz na minutę nawet niż na żywo,ale żeby było coś widać jak na Legii chociażby.Orientuje się ktoś czy w ogóle są jakieś szanse na to ?

**** nie ****,przydała by się nie gadaj,czemu mogą być wszędzie tylko nie u nas ?

4fan_player 20.04.2009 14:11

**** z kamerami. Ważne że robota idzie do przodu.

Tylko_Wisła! 20.04.2009 14:15

No wreszcie coś robią...

Emilio 20.04.2009 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 711890)
I aż żal że nie ma kamerki w koncie D lub E,wolałbym żeby była odświeżana raz na minutę nawet niż na żywo,ale żeby było coś widać jak na Legii chociażby

dokładnie.
Ależ się ucieszyłem, gdy dzisiaj spojrzałem na kamerkę :D

stawski 20.04.2009 16:04

Praca wre, cały czas :) Serce sięraduje, choć projekt jaki jest wszyscy wiemy ;)

Wojtas 20.04.2009 16:35

No no wreszcie chłopaki robią wylewke .A potem to juz chyba z górki w kazdym razie coraz lepiej to wyglada.

rafalek 20.04.2009 19:24

Wiadomo ile taki beton będzie sechł? koło tygodnia, dwóch czy może miesiąc?

spinnaker 20.04.2009 19:36

Nikt tu nie wie co to za cement zastosowali. Teoretycznie beton uzyskuje żądaną wytrzymałość po 28 dniach. Ale jeżeli jest to jeden z tych szybkowiążących to może być i tydzień. Ważne są też warunki atmosferyczne.
Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

royalmichael 20.04.2009 23:48

To co teraz przez miesiąc będą robić skoro tyle czasu trzeba żeby żeby ten beton wysechł?

As 21.04.2009 00:03

Dobrze zaplanowany harmonogram prac przewiduje plynnosc pracy, zastoj w jednym aspekcie projektu nie powinien powodowac opoznienia calosci.
Jesli w Polimexie jest dobry project manager to nie powinno byc problemow

matt_1906 21.04.2009 06:45

Nawet jeśli ten beton który zastosowano pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach wcale nie oznacza to że na płycie nie można nic robic przez ten czas, myśle ze jak skoncza zalewac ostatni fragment na pierwszym mozna juz bedzie zaczac prace

Bobic 21.04.2009 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matt_1906 (Post 712296)
Nawet jeśli ten beton który zastosowano pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach wcale nie oznacza to że na płycie nie można nic robic przez ten czas, myśle ze jak skoncza zalewac ostatni fragment na pierwszym mozna juz bedzie zaczac prace

No dokładnie tak.
Dokładnie to będzie tak, że on (beton) będzie sie tzw.'' wiązał'' przez 28 dni ale proqace dalsze przy budowie bedzie mozna prowadzic już za jakiś 2 dni

Pablo84 21.04.2009 08:39

Dzisiaj jest jakaś przerwa?Jak narazie nie ma pomp i betoniarek.

Wicked 21.04.2009 12:22

Płyta miała być wylewana etapami, ale nikt nie mówił, że będzie to dzień po dniu. Jak widać na kamerce, ruch na budowie jest spory, i nie ma się czym przejmować;-)

WILU TS 21.04.2009 19:00

No i teraz widać na kamerce że będą również pracować wieczorami przy sztucznym oświetleniu :D dla mnie bomba :)

23:45 dalej robią :D

Bobic 21.04.2009 19:31

No ładnie panowie nam pracują, ładnie :-). Ciekawe do której :-]

Maciejj 21.04.2009 20:00

pisałem juz raz napisze i drugi

beton dojrzewa 28 dni ale sa pewne sposoby aby dojrzewanie skrócic do 24godzin
np:
metody elektryczne
parownie
czy specjalne dodatki do betonu - żelbetu konkretnie:)

Czarny 21.04.2009 20:05

Wczoraj przechodziłem około 23:00 i robotnicy wciąż pracowali.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl