Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Boks na świecie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5159)

Knopers 23.06.2019 04:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1541052)
Natomiast w sobotę stały się już rzeczy naprawdę niezwykle: taki cios łokciem jaki zadał Breidis to powinna być dyskwalifikacja, walka bokserska przerodziła się w uliczną...
Ale finalnie - uważam, że wynik zostanie utrzymany

Minęło parę dni i wygląda na to, że właśnie tak będzie.
Szkoda Glowackiego, bo charakterny chłop i po tym, co pokazał w walce z Huckiem u mnie chyba do końca będzie miał respekt.
Dla mnie ten łokieć to dq dla Łotysza, ale że to była Łotwa... Do teraz nie mogę uwierzyć w to, co się tam odwaliło.
Cyrk.
Ogólnie po tej walce duże rozczarowanie boksem i spore zniesmaczenie.

Kocur 25.06.2019 09:54

Cytat:

Oficjalna strona internetowa federacji World Boxing Organization opublikowała aktualny ranking pięściarzy. Nowym mistrzem świata w kategorii junior ciężkiej, po pełnej skandalicznych decyzji walce z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), zakończonej porażką Polaka, został mianowany Łotysz Mairis Briedis (26-1, 19 KO).

Ale pyta, dobrze że tego nie oglądałem i chyba mnie zniechęcili do kolejnych walk ...

qaro 13.07.2019 08:32

http://sport.tvp.pl/43480320/wolna-s...jterow-szpilki

sandomingo 18.07.2019 09:38

No tak, w sobotę Arczi wraca na salony.
Chisora jest mocno rozbity, ostatnie ciężkie KO od White'a musiało się na nim odbić.

Oczywiście, Szpilka faworytem nie jest ale jeżeli jest świetnie przygotowany kondycyjnie, będzie trzymał się taktyki i utrzyma koncentrację przez całą walkę to może wygrać na punkty.
Ale ponieważ te 3 elementy musiałyby zagrać razem, to szanse nie są jakieś duże

Kocur 21.07.2019 09:31

No to wrócił po zbóju ... Dobrze że odzyskał przytomność. Jak mu błędnika nie uszkodził to jeszcze Taniec z Gwiazdami obskoczy :)

El'kabat 21.07.2019 13:15

Szpila rok pewnie sobie odpocznie i znowu zrobi skok na kasę. Aż go chyba ktoś w końcu zatłucze na tym ringu.

Niech idzie do Ksw, fame mma czy innych wynalazków. Zarobi swoje, a chociaż inwalidą nie zostanie.

Jaroo1 22.07.2019 23:27

On walczy w nie swojej wadze. Ani nie ma szczeki na tę wagę, ani ciosu. Zszedłby niżej to może by gdzieś koło czolówki się kręcił. No ale jemu od dzieciaka zrobiono pranie mózgu i krzywdę, a że jest mało inteligentny to jego chore ambicje albo wyrzadza mu krzywdę fizyczną na przyszłosć, albo się totalnie będzie dalej ośmieszał bo jego każdy lepszy bokser obija a niedługo, a może nawet i już, ta jego szklana psychika ("będę mistrzem świata, kto to jest Adamek, Gołota czy Michalczewski, Michalczewski walczył z samymi kelnerami...") sprawi, że pierwszy lepszy pięściarz go obije. On w ringu ma strach w oczach przed przyjmowaniem mocnych ciosów. Dostaje pierwszą bombę w miarę czysto i się blokuje. A taki był zajebisty ten Ajtuj.

Kocur 05.08.2019 09:04

Wszyscy żyją Ajtujem a tutaj Adaś ma wszystkich w dupie i idzie po swoje:

Adam Kownacki VS Chris Arreola

Po 12 rundach wielkiej wojny, Adam Kownacki pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Arreolę. Dzięki temu zwycięstwu Polak przybliżył się do walki o mistrzostwo świata.

Wygrana Kownackiego przyszła w rekordowym stylu - nikt wcześniej nie wyprowadził tylu ciosów w wadze ciężkiej: w sumie 2172 ciosy, z których do celu doszło 667, w tym 369 Kownackiego.

Jaroo1 05.08.2019 22:12

Adaś dobry chłopak i twardo idzie po swoje ale obawiam się, że ma na tyle słabe te ciosy - jak widać nie potrafił znokautować ani Arreoli ani Martina, a lał ich po łbach ile wlezie, że to będzie jeden z jego mankamentów. To tego technika nie błyszczy, defensywą też nie - ale chociaż widać, że szczekę ma twardą, chociaż jak go trafi Wilder to watpię aby przewalczył z takim 12 rund - no i tego brzuszka też by mógł troche zrzucić zeby być szybszy.

Trochę się obawiam, że w starciu z Wilderem szybko by został pozbawiony marzeń. Fury też myślę za wysoka półka. Ale z resztą myślę, że może konkurować z powodzeniem.

Kocur 28.11.2019 10:24

Mariusz Wach zmierzy się z Dillianem Whyte'em przed walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz II

Cytat:

Polskich kibiców boksu czeka nie lada gratka. Mariusz Wach (35-5, 19 KO) i Dillian Whyte (26-1, 18 KO) skrzyżują rękawice 7 grudnia podczas gali Joshua vs Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Do walki Polaka z Brytyjczykiem miało dojść już dwa lata temu, ale wtedy ten drugi wycofał się z powodu urazu. Od tamtego momentu Wach poniósł trzy porażki, m.in. z Jarrellem Millerem i Arturem Szpilką, a Whyte osiągnął status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC.

Z ciekawości można rzucić okiem :)

serek.c2 28.11.2019 10:39

To jakiś żart? :D

Jaroo1 28.11.2019 11:19

Dlaczego? Jak dla mnie ten świat bokserski jest na tyle mały, a pasów mistrzowskich jest kilka, że nie ma zbytnio miejsca na rotację stad nie trudno zobaczyć Polaka, który w sumie od czołówki odbiega już sporo a z czołówką się bije - Szpilka, Wach czy Adamek. W ostatnich latach bez formy a mimo to gdzieś tam zawalczyli na dużej gali

Kocur 09.12.2019 10:53

I poszło. Wach wielkich szans nie miał ale i tak chyba zaprezentował sie najlepiej biorąc pod uwagę jego ostatnie występy ;)

Nie wiem czy to wina trenerów czy jego psychiki ale warunki fizyczne i szczękę miał na mistrzostwo. Teraz już niestety emerytura.

Kocur 23.02.2020 10:18

W końcu uczta dla koneserów :)

https://youtu.be/NG6GN2Kar_g


Nowy mistrz świata!!!

Jaroo1 23.02.2020 15:01

Kto by pomyślał, że ktokolwiek może tak zniszczyć Wildera. To była deklasacja. Przed walką myslałem, że wygrać może każdy, ale nigdy bym nie powiedział, że któryś tak zdominuje rywala.

Kocur 25.02.2020 15:11

Coś tam piszą że kontrakt był na 3 walki - zobaczymy...

Albo Fury ma kumpla Panofamixa albo Wilder zapił dzień wcześniej ale różnica była ogromna. Cud że Wilder leżał na dechach tylko raz.

Jaroo1 25.02.2020 22:02

Mówi się, że przegrany ma 30 dni na podjęcie decyzji czy chce rewanżu. Także rewanż raczej będzie.
Generalnie to w pierwszej walce Fury był po 3 letniej przerwie, 2 pojedynkach na przetarcie, przebytej depresji, schodził z wagi 180 kg itd itd więc można powiedzieć, że do życiowej formy mu brakowało, a mimo to już w tej pierwszej walce z Wilderem był blisko pokonania go.
Chociaż jego bilans i liczba walk z KO względem ilości pojedynków nie jest tak imponująca jak liczby Wildera to trzeba przyznać, ze gościu jest jedyny w swoim rodzaju. Chlop jak tur, do tego szybki, balansuje ciałem, może nie ma mega .......nięcia ale sama ilość ciosów i ich siła wywołana masą tez daje piorunujące efekty.
Wilder to w sumie dzikość, plus ta prawa ręka i w wielu pojedynkach on polowal wlaściwie na jedną akcję. łeb też ma mocny i nikt go wczesniej nie naruszył.
W tej drugiej walce wyszło tak, że Fury robił swoje, wyeliminował mocne strony Wildera jakimi sa ta prawa ręka i takie polowanie na jeden cios, wchodził w niego ostro i widać wystarczylo aby go zeszmacic kompletnie. Jedna też co innego jak się bije z Wilderem chłop 190 cm i 110 kg, a chlop jak Fury czyli 206 cm i tam chyba ze 125 kg ważył... Ani takiego łatwo nie jest siegnąć, ani przepchnąć, ani zastopować, ani jednym ciosem rozwalić. No i wyszlo, że wystarczy na Wildera puścić taki czołg, który ciągle napiera i został murzyn bez jednego sztycha w tej walce.

Wiktor_KRK 26.02.2020 12:13

WIlder - Fury
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1550570)
Coś tam piszą że kontrakt był na 3 walki - zobaczymy...

Albo Fury ma kumpla Panofamixa albo Wilder zapił dzień wcześniej ale różnica była ogromna. Cud że Wilder leżał na dechach tylko raz.

Były dwa knockdowny, Wilder był liczony dwa razy - raz po prawym w lewe ucho, później po serii zakończonej genialnym lewym na wątrobę.

Kocur 24.08.2020 20:57

White matters :rotfl:

https://niezalezna.pl/347759-potezny...ral-z-whyte39m

Kocur 01.06.2021 09:33

Ktoś jeszcze śledzi "karierę" Arturka ? ;)

Cytat:

W pojedynku wieczoru gali KBN 15 w Rzeszowie Artur Szpilka (24-5, 16 KO) zmierzył się w starciu o pas WBC wagi bridger z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO). Miały być emocje, miała być zła krew. Było wszystko. Brutalny nokaut w pierwszej rundzie i Różański wygrywa tę walkę.


Od pierwszego gongu było prawdziwe tornado. Pierwszy na deskach wylądował Różański, który przyjął mocne uderzenie. Pięściarz z Rzeszowa zachwiał się, ale później wyprowadził pierwszy potężny prawy sierpowy i Szpilka zaliczył nokdaun. Chwilę później Szpilka ponownie zaliczył deski, ponownie po brutalnym sierpowym z prawej ręki. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej wstał, dostał jeszcze chwilkę czasu na umycie i włożenie szczęki. Kilkanaście sekund później Różański wyprowadził trzeci potężny cios, Szpilka opuścił wcześniej ręce, brodę uniósł do góry i po raz trzeci wylądował na deskach. To był koniec.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl