Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Jaroo1 19.08.2009 18:25

to jest jakas masakra, jak kiedys popierałem Leo bo przyjechał do Polski i rzucał nowe spojrzenie na piłke to teraz tez go zupelnie nie rozumiem i strasznie mnie on irytuje. Mysle ze to przez niego tak slabo gramy, moze nawet awansujemy do tych MS ale co z tego, to nie zmienia faktu ze teraz potrafimy przegrac z kazdym, doslownie z kazdym i tak jak za Janasa objechalismy kogo mielismy objechac w El MS to teraz strach sie bac Słowenii, Słowacji czy nawet San Marino, a juz w ogole dobre mecze, wygrane po dobrej grze zdarzaja sie baaardzo rzadko, meczu z Grecja nie ma co liczyc bo to mecz towarzyski ;/
Nie wiem jak mozna brac do kadry Komorowskiego jesliw ldize gra Piotrek Brozek sto razy lepiej od tego pana, nie wiem czemu Mały noe dostanie swojej szansy, nie wiem czemu przebojowy, szybki Grosicki nie zostanie nagrodzony powolaniem do kadry, nie wiem czemu powolanie ma Krychowiak ktory nie gra we Francji a jest młody a nie dostanie go troche starszy Małecki ktory prezentuje wysoki poziom czy Grosik!
Załosne dla mnie ejst to e Gancarczyk dostał powolanie, na Ukrainie byl niezauwazany nagle transfer do super mocnej Polskiej ligi i wow juz moze byc reprezentantem bo zagrał kilka meczow w Ekstraklasie hehe to ejst jakas paranoja. Nie wiem czemu tego dziadka Krzynowka bierzemy i to chcemy wykreowac z niego obronce, co on namda na Euro2012, czy nei powinnismy pod ta impreze sie szykowac? Nie wiem czemu z Grecja Obraniak nie zagrał od 1 polowy, nowy ok wszystko rozumiem tylko kiedy jak nei w sparingu ma sie zgrac z druzyna?
To jest jakas kompletna porazka co ten Holender wycyznia, czekam az odejdzie z kadry bo osmiesza nasz kraj :(

PS Jelen ostatnio nie grał w lidze, tutaj tez niepowołany. Napewno jakas kontuzja (cos mi sie o uszy obiło) czy to cos powaznego, kiedy wraca?

Cytat:

Jeśli dobrze pamiętam za ok. 2 miesiące.
łooo no to niekolorowo :(( znowu chlop przespi czesc sezonu w Lidze francuskiej ;/ a szkoda. Mysle ze w formie i w pellni zdrowia moglby walczyc o tytul Krola Strzelcow

harthausen 19.08.2009 18:28

Bardzo dobrze, że tylko Brozio i Łobo wzięci, chociaż bez nich też by się obejść mogło. I tak realnych szans już na żaden awans nie ma (wiem, wiem, matematycznie to ho, ho ile to jest możliwe) a te zgrupowania dla naszych zbyt często kontuzjami się kończą.
Jak nie na treningach to na samym meczu. Albo nasi niedotrenowani i nie wytrzymują obciążeń albo jakiś rzeźnik przegina z ćwiczeniami.

Weez3r 19.08.2009 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 781175)
PS Jelen ostatnio nie grał w lidze, tutaj tez niepowołany. Napewno jakas kontuzja (cos mi sie o uszy obiło) czy to cos powaznego, kiedy wraca?

Jeśli dobrze pamiętam za ok. 2 miesiące.

kubawislak 19.08.2009 18:38

Cytat:

Załosne dla mnie ejst to e Gancarczyk dostał powolanie, na Ukrainie byl niezauwazany nagle transfer do super mocnej Polskiej ligi i wow juz moze byc reprezentantem bo zagrał kilka meczow w Ekstraklasie hehe to ejst jakas paranoja. Nie wiem czemu tego dziadka Krzynowka bierzemy i to chcemy wykreowac z niego obronce, co on namda na Euro2012, czy nei powinnismy pod ta impreze sie szykowac?
ŚWIĘTA RACJA!!!!
Dlatego za Krzynówka powinien jechać Pieta.
Moim zdaniem Benhałer zgubił soczewki i na nowe go nie stać ;p

Donki 19.08.2009 18:47

Ja nie rozumie jak gościu (LEEEEEEEoooo) może powoływać zawodniaka który w polskiej lidze siedzi na ławie czyli jest słaby a w reprezentacji gra ?? Chodzi o Rogera

Donki 19.08.2009 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 781188)
Ja nie rozumie jak gościu (LEEEEEEEoooo) może powoływać zawodniaka który w polskiej lidze siedzi na ławie czyli jest słaby a w reprezentacji gra ?? Chodzi o Rogera

Albo gosćia który nie ma klubu a jak go ma to siedzi w nim na ławie. Chodzi o Smolarka

Krissu 19.08.2009 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 781149)
A Komorowskiego w jaki sposob rozumiesz? Bo ja nie bardzo ~~

Zaznaczyłem to co mi się przy pierwszym przeglądnięciu w oczy rzuciło :-)

BRTS39 20.08.2009 11:47

Obraniaka zostawcie bo to polak , ma korzenie polskie ROger - to jest przybysz

Tiramisu 20.08.2009 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 781453)
Obraniaka zostawcie bo to polak , ma korzenie polskie ROger - to jest przybysz

Coś w tym małym p jest. Moim zdaniem on się czuje Francuzem. Jakby się czuł związany z Polską to by się przynajmniej od lat paru uczył języka polskiego i polskiej historii.

Jasne, jego i Rogera porównywać nie można, ale dziecko Chińczyków urodzone w Polsce i wychowane w polskiej kulturze bardziej byłoby polskie niż Ludwik(?) (zażyczył sobie aby mówić do niego Ludovic, po francusku. tak?).

Deever 20.08.2009 12:15

O ile mnie pamięć nie myli, jakiś czas temu w wywiadzie, bodajże dla PS, Obraniak zapytany o to, kto jego zdaniem był najwybitniejszym Polakiem w historii odpowiedział, że Jacek Bąk. :D

To tak w kwestii jego polskości.

For_FuN_ 20.08.2009 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deever (Post 781469)
O ile mnie pamięć nie myli, jakiś czas temu w wywiadzie, bodajże dla PS, Obraniak zapytany o to, kto jego zdaniem był najwybitniejszym Polakiem w historii odpowiedział, że Jacek Bąk. :D

To tak w kwestii jego polskości.


Czyli zakwestionowales tez polskosc wielu innych Polakow, ktorzy nie bardzo orientuja sie w historii czy wydarzeniach zycia codziennego w kraju, czy w czymkolwiek innym zwiazanym z naszym krajem..."fajnie" ;). Dobrze, ze kwestie rozstrzyga prawo, a nie ludzie z takim podejsciem do innych ludzi.

P.S - A powolywanie sie na PS, to juz wogole...zdecydujcie sie w koncu, czy ta gazeta jest wiarygodna czy nie...troszke wiecej konsekwencji.

K4millo 20.08.2009 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deever (Post 781469)
O ile mnie pamięć nie myli, jakiś czas temu w wywiadzie, bodajże dla PS, Obraniak zapytany o to, kto jego zdaniem był najwybitniejszym Polakiem w historii odpowiedział, że Jacek Bąk. :D

To tak w kwestii jego polskości.

No to Cię myli pamieć, bo to powiedział Damien Perquis, a nie Obraniak.

Tiramisu 20.08.2009 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 781476)
Czyli zakwestionowales tez polskosc wielu innych Polakow, ktorzy nie bardzo orientuja sie w historii czy wydarzeniach zycia codziennego w kraju, czy w czymkolwiek innym zwiazanym z naszym krajem..."fajnie" ;). Dobrze, ze kwestie rozstrzyga prawo, a nie ludzie z takim podejsciem do innych ludzi.

Pomijając już czy tak Ludovic powiedział czy nie,,, TY NA SERIO?! Domyślam się, że jesteś z tych co po trupach do celu i dla sukcesu obok zasad, ale z porównaniem ludzi wychowanych tutaj do człowieka wychowanego we Francji to już przegiąłeś. Prawo,,, Żeby ono było tak "sprawiedliwe" dla wszystkich,,, I przypuszczam, że kolega którego cytujesz nic nie ma do Obraniaka jako człowieka, ocenia tylko jego polskość, a raczej jej brak. Mnie się Ludovic nawet sympatyczny wydaje. Tylko co z tego.

Przyznaj po prostu - jesteś głodny sukcesu i wszystko przyjmiesz i zniesiesz by sukces przyszedł. Nie broń na siłę polskości kogoś, kto zapewne ma to daleko w poważaniu.
Postawy są różne - ja np bym też chciała, żeby moje pokolenie miało swój rok 74, ale nie za wszelką cenę. Ty masz prawo czuć inaczej. Z tym się kłócić nie będę, bo dziś to ja jestem dinozaurem ze swoimi przekonaniami i nic nie wywalczę. Ale nie róbmy cyrku z argumentami za i przeciw, szczególnie za.

Proud 20.08.2009 13:16

ja jestem zdecydowanie przeciwny takim Polakom jak Olisadebe, Roger, a nawet Obraniak.

Wole abyśmy dostawali łomot od słabeuszy, ale grali rdzennymi Polakami.

Reprezentacja to nie klub...mają w niej grać ludzie, którzy wiedzą co to jest mieć Orzełka na piersi...


smutne jest również sposób przyznawania obywatelstwa...słyszałem o ludziach mieszkających za granicą, z pochodzenia Polakach, dla których obywatelstwo polskie wiele znaczy, bo czują się i są Polakami! Znają język, historie, tradycje naszego Kraju. Czekają na nadanie obywatelstwa kilka lat...a taki Roger dostaje je po roku...bo jest nam potrzebny do kadry...dla mnie to jest dramat.

martinius028 20.08.2009 13:25

Zastanówmy sie przez chwile jakie są fakty:
-Obraniak mial dziadka Polaka
-dostał obywatelstwo
-gra w reprezentacji Polski

O jego polskości trudno jest rozmawiać nie wiedząć jak on to wszystko widzi.Dla mnie Roger nie powinnien w żadnym razie otrzymać obywatelstwa gdzyż ani nie mieszka w Polsce jakiś długi czas ani nie ma żony Polki .W ogóle nie jest związany z naszym krajem oprócz gry w jednym z klubów naszej ligi, jest jak turysta.
Moim zdaniem inna sprawa jest z Obraniakiem który już w 2006 roku starał się o Polskie obywatelstwo i miał przodków z Polski.

For_FuN_ 20.08.2009 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 781490)
Pomijając już czy tak Ludovic powiedział czy nie,,, TY NA SERIO?! Domyślam się, że jesteś z tych co po trupach do celu i dla sukcesu obok zasad, ale z porównaniem ludzi wychowanych tutaj do człowieka wychowanego we Francji to już przegiąłeś. Prawo,,, Żeby ono było tak "sprawiedliwe" dla wszystkich,,, I przypuszczam, że kolega którego cytujesz nic nie ma do Obraniaka jako człowieka, ocenia tylko jego polskość, a raczej jej brak. Mnie się Ludovic nawet sympatyczny wydaje. Tylko co z tego.

Przyznaj po prostu - jesteś głodny sukcesu i wszystko przyjmiesz i zniesiesz by sukces przyszedł. Nie broń na siłę polskości kogoś, kto zapewne ma to daleko w poważaniu.
Postawy są różne - ja np bym też chciała, żeby moje pokolenie miało swój rok 74, ale nie za wszelką cenę. Ty masz prawo czuć inaczej. Z tym się kłócić nie będę, bo dziś to ja jestem dinozaurem ze swoimi przekonaniami i nic nie wywalczę. Ale nie róbmy cyrku z argumentami za i przeciw, szczególnie za.

Ty masz chyba jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem :D(co tutaj jest niestety duzym problemem). To pan, ktorego cytowalem ustala czyjas polskosc na podstawie wiedzy o naszym kraju i w ten sposob wyklucza duza czesc naszego spolczenstwa mieszkajaca na miejscu. Miej pretensje do tego kogos, bo ja zareagowalem oburzeniem na takie slowa.

Hmm, czyli wedlug ciebie twoj kolega wyzej ma prawo decydowac, kto jest Polakiem i kto czuje sie Polakiem? Brawa dla was ;).

P.S - Gdzie w moich wypowiedziach jest pisanie o wynikach sportowych? Nie ma to, jak przekrecac celowo czyjes slowa.

Tiramisu 20.08.2009 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 781496)
Zastanówmy sie przez chwile jakie są fakty:
-Obraniak mial dziadka Polaka
-dostał obywatelstwo
-gra w reprezentacji Polski

O jego polskości trudno jest rozmawiać nie wiedząć jak on to wszystko widzi.Dla mnie Roger nie powinnien w żadnym razie otrzymać obywatelstwa gdzyż ani nie mieszka w Polsce jakiś długi czas ani nie ma żony Polki .W ogóle nie jest związany z naszym krajem oprócz gry w jednym z klubów naszej ligi, jest jak turysta.
Moim zdaniem inna sprawa jest z Obraniakiem który już w 2006 roku starał się o Polskie obywatelstwo i miał przodków z Polski.

Można nie wiedzieć jak on to wszystko widzi, ale można na podstawie pewnych faktów podejrzewać.
Fakty są takie:
- facet nie mówi ani słowa po polsku
- nie ma pojęcia o historii Polski (no bo chyba specjalnie by wiedzy nie ukrywał?), i nie mówię o jakiś szczegółach,, (swoją drogą,, ciekawe ile razy był w Polsce zanim się pojawił pomysł o reprezentacji,,,,)
- ma w 1/4 polską krew, a w 3/4 francuską.

A więc podejrzewam: woli być kapitanem na cudzym statku niż majtkiem na własnym. Nie widziałam jak gra, ale niech ktoś mi powie - miałby duże szanse być gwiazdą reprezentacji Francji? Tylko tak obiektywnie.

Kiedyś kluby składały się z wychowanków, ale z biegiem czasu to się zmieniło. Pewno też nie wszystkim się podobało. Tylko klub to firma, a reprezentacja to fundacja, niech będzie "czysta" ;).

ps. Jak się Roger ożeni z Polką to ani krzty bardziej na reprezentację nie zasłuży.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 781504)
Ty masz chyba jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem :D(co tutaj jest niestety duzym problemem). To pan, ktorego cytowalem ustala czyjas polskosc na podstawie wiedzy o naszym kraju i w ten sposob wyklucza duza czesc naszego spolczenstwa mieszkajaca na miejscu. Miej pretensje do tego kogos, bo ja zareagowalem oburzeniem na takie slowa. Czyli wedlug ciebie twoj kolega wyzej ma prawo decydowac, kto jest Polakiem i kto czuje sie Polakiem? Brawa dla was ;).

P.S - Gdzie w moich wypowiedziach jest pisanie o wynikach sportowych? Nie ma to, jak przekrecac celowo czyjes slowa.

Albo Ty z wyrażaniem własnych myśli. Sprawa nie do rozstrzygnięcia. I błagam - nie mów mi co jest problemem na tym forum - ja również mam o nim wyrobioną opinię.

Nie napisałam jakie masz podejście do wyników sportowych, napisałam "DOMYŚLAM SIĘ". Na podstawie Twojej wypowiedzi. Mam do tego prawo. Nie jest tak? Ok - przecież nie będę Ci tego wmawiać. To, czego człowiek broni, pozwala na powiedzenie czegoś o nim. I to jest moja opinia a Tobie, a nie Ty. Ty na pewno masz jakąś o mnie.
Post Deevera wziąłeś albo zbyt dosłownie albo po prostu się teraz wymigujesz od odpowiedzialności za głupotę, którą napisałeś. Co jak co, ale Polak Jacka Bąka jako wybitnego Polaka nie poda. No litości. Chyba, że jakiś debil, a za takiego Ludovicia nie mamy? (pomijamy cały czas, że on tego nie powiedział - mówimy o tym, co autor posta miał na mysli). To, że poznasz dobrze historię Hiszpanii nie uczyni Cię Hiszpanem, ale nie wmawiaj mi, że to nie jest dziwne, że chłopak, który tak bardzo chce reprezentować Polskę nic o niej nie wie.
I gdybym decydowała czy Obraniak Polakiem ma być czy nie to by nim nie był. Ja tylko tę jego polskość oceniam. Do oceny prawo mam. Nie muszę brać bezkrytycznie czegoś, o czym ktoś zadecydował. Dlaczego? Dlatego, że niektóre decyzje są po prostu głupie. Bez dyskusji jest jego polskie pochodzenie. Jego przywiązanie do Polski (a m.in. tego wymagam od kogoś, kto ten kraj reprezentuje) już wątpliwości budzi.

Podsumowując: dla mnie jest Francuzem z polskimi korzeniami. Tyle.

pirat.z.karaibow 20.08.2009 13:59

Dajcie spokój wirtualni patrioci. Boli Was to? To trzeba było reagować aktywnie a nie wyżalać się przed komputerem! Tylko tyle umiecie.

I bardzo dobrze. Obraniak, Roger, mam nadzieję że Hernani itd.

unpredictable_wislaczka 20.08.2009 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 781508)
I bardzo dobrze. Obraniak, Roger, mam nadzieję że Hernani itd.

I Marcelo, Diaz niestety odpada, ale może z Paulistą się uda? I będziemy mieli wtedy reprezentację POLSKI, która będzie zdobywała punkt za punktem. Bo przecież najważniejsze,żeby wygrywali,a kto jest na boisku to już mało istotne...

ed: Swoją drogą, co według Ciebie oznacza aktywne reagowanie na nadawanie komuś obywatelstwa? Czy na powołania Leeeoooo też można w jakiś sposób aktywnie reagować?

pirat.z.karaibow 20.08.2009 15:03

Po prostu jesteście internetowymi krzykaczami, tyle. Świata nie zmienicie, kibicować nie musicie.

pysio 20.08.2009 15:13

ja bym Marcelo widział w reprezentacji :)

chłop grać potrafi, a i wydaje się sympatycznym piłkarzem z Białą Gwiazdą w sercu!

Kirma też bym wziął bo u nas na lewej bieda, ale niestety on już gra w innej reprezentacji.. a Stilic - grał już w seniorskiej?

Eleusis 20.08.2009 15:30

Stilic już grał w reprezentacji, bodajże 1 albo 2 mecze, na końcówki wchodził.

eye63 20.08.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 781505)
Można nie wiedzieć jak on to wszystko widzi, ale można na podstawie pewnych faktów podejrzewać.
Fakty są takie:
- facet nie mówi ani słowa po polsku
- nie ma pojęcia o historii Polski (no bo chyba specjalnie by wiedzy nie ukrywał?), i nie mówię o jakiś szczegółach,, (swoją drogą,, ciekawe ile razy był w Polsce zanim się pojawił pomysł o reprezentacji,,,,)
- ma w 1/4 polską krew, a w 3/4 francuską.

- po polsku nie mówi, stwierdził, że zacznie się uczyć, a przynajmniej spróbuje - jego sprawa
- pojęcie o historii Polski ma, a przynajmniej tej dotyczącej czasów jego pradziadka, imponuje też wiedzą o II WŚ - jeśli chodzi o Polskę. W Polsce nie był ani razu przed meczem reprezentacji, znamienne jest, że po meczu pojechał do Pobiedzisk, gdzie żyła jego rodzina, mógł wypiąć francuski kuper i lecieć do siebie, nie zrobił tak i tradycja, rodzina - jest dla niego ważna
- czyli człowiek z 1/4 :) jak to ujęłaś krwi polskiej nie ma prawa być Polakiem tak? Daruj...

Po drugie nie nazywaj faktem czegoś, co faktem nie jest. To że Tobie się wydaje, że tak właśnie sytuacja się przedstawia - faktu z tej okazji nie czyni.

Po trzecie uświadom sobie, że jest różnica "kupionym" Rogerem i Olisadebe, którzy byli sprowadzeni jedynie po to, aby podnieść poziom sportowy a Obraniakiem, który tak czy siak starałby się o polskie obywatelstwo (a właściwie jego potwierdzenie). Piłka jest dla niego bonusem, występy w polskiej reprezentacji pewnie do niczego nie są mu potrzebne, ale nawet jeśli założyć, że są - to najważniejsza jest tożsamość z Polską, a nie piłka nożna.
Wy chyba o tym zapominacie i stawiacie nie tam punkt odniesienia gdzie trzeba. Dla Rogera najważniejsza była piłka - Polakiem chciał się stać, aby grać w polskiej reprezentacji (bo lubi nasz kraj, bo chciał się wypromować - cholera wie - my potrzebowaliśmy gościa w środku pola - jest). Dla Obraniaka najważniejsza była rodzina, tradycja, ot miał rodzinę, prawdziwą polską emigracyjną rodzinę, która go wychowała w duchu narodowym. Coś czego obecnie 90% polskich półgłówków nie pojmie, bo odbiera kwestię patriotyzmu z własnego poziomu (mamy kraj, średnio zamożny, w Europie, praktycznie nic nam nie zagraża, jesteśmy członkiem UE itd.). O kwestii tożsamości i miłości do własnego kraju napisały dużo mądrzejsze głowy dużo więcej i mądrzej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 781505)
Post Deevera wziąłeś albo zbyt dosłownie albo po prostu się teraz wymigujesz od odpowiedzialności za głupotę, którą napisałeś. Co jak co, ale Polak Jacka Bąka jako wybitnego Polaka nie poda.

To tak samo, jakby przyjmować za pewnik to, że Deever teraz przyjdzie i napisze, że jesteś głupią solarą - kibicujesz Cracovii, ale udzielasz się na forum Wisły. Tymczasem okaże się, że to nie o Ciebie chodziło, tylko o Twoją koleżankę, ale już ja na tej podstawie będę Cię mógł skrytykować za to co ktoś mylnie na Twój temat powiedział.

[quote=Tiramisu;781505] I gdybym decydowała czy Obraniak Polakiem ma być czy nie to by nim nie był. Ja tylko tę jego polskość oceniam. Do oceny prawo mam. Nie muszę brać bezkrytycznie czegoś, o czym ktoś zadecydował. Dlaczego? Dlatego, że niektóre decyzje są po prostu głupie. Bez dyskusji jest jego polskie pochodzenie. Jego przywiązanie do Polski (a m.in. tego wymagam od kogoś, kto ten kraj reprezentuje) już wątpliwości budzi.
Jeśli zabierasz się za ocenianie czyjejś polskości, to najpierw 1) sprawdź czy masz do tego wszelkie możliwe dane, bo jak Ty byś się czuła, gdyby 16-latek spod bloku powiedział, że jesteś Rumunką (bo tak Deever na forum napisał - a on to przytoczył jako koronny argument).
2) czy sama rozumiesz pojęcie narodu, tożsamości narodowej, krwi itd. i na ile wiąże się to z własną rodziną - i kogo kochasz bardziej matkę czy Polskę, i szczerze czy poświęciłabyś matkę dla obrony Polski?
3) czy masz jakiekolwiek prawo do wymagania od kogoś czegokolwiek, a jeśli masz to dlaczego

Oceniać jest łatwo, ale nie zawsze przystoi wszystkim oceniać wszystko.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 781505)
Podsumowując: dla mnie jest Francuzem z polskimi korzeniami. Tyle.

I już nie może być Polakiem? Bo o Polsce, skąd pochodzi jego rodzina dowiedział się nie z podręcznika sztywno wbijanego w klasie, lecz właśnie od swojej rodziny. Bo to wciąż młody chłopak, który jednak wykazał się już bardzo dużą wolą uzyskania prawnego statusu bycia obywatelem Polski? Łatwo Ci szafować historią Polski, bo miałaś ją na lekcjach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 781505)
A więc podejrzewam: woli być kapitanem na cudzym statku niż majtkiem na własnym. Nie widziałam jak gra, ale niech ktoś mi powie - miałby duże szanse być gwiazdą reprezentacji Francji? Tylko tak obiektywnie.

Gwiazdą nie, zmiennikiem Ribery'ego jak najbardziej. Obiektywnie jest to piłkarz sporego formatu.

pan_premier 20.08.2009 15:51

Obraniaka sie nei czepiajcie gdzie ma chłopak grac jak naprzywozili na statkach atletycznych murzynów z WKŚ i Senegalu?

Francuzi swojej reprezentacji nie mają to beda sie teraz tułać po świecie.
Ciekawe gdzie Polacy w takim razie zagrają, bo coś czuje że ani w Białoruskiej ani w Ukraińskiej reprezentacji naszych ligowców by nikt nie zechciał :D

Proud 20.08.2009 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 781541)
Po prostu jesteście internetowymi krzykaczami, tyle. Świata nie zmienicie, kibicować nie musicie.

Ty Polsce też nie musisz...

czemu kibicujesz Polskiej Reprezentacji?

wybierz sobie jakąś z sukcesami i szansami na sukces, skoro nie ważne dla Ciebie, kto biega po boisku. 2,3, może 5 obcokrajowców...to weź sobie np Hiszpanie, tam nie ma żadnego Polaka...a zespól lepszy.

wolfy 20.08.2009 16:48

Niestety, ale niektórzy wychowani na FM kibice mają już tak wszystko wymieszane, że chcieliby robić transfery do Reprezentacji.

Gordian 20.08.2009 16:58

Sprawa jest prosta: Obraniak - TAK. Perejro czy inny Olisadeobowski - NIE.

Gwiaździsty 20.08.2009 17:13

eye63 napisał:
Cytat:

- czyli człowiek z 1/4 :) jak to ujęłaś krwi polskiej nie ma prawa być Polakiem tak? Daruj...
A człowiek np. z 1/325 polskiej krwi wg. Ciebie ma prawo być Polakiem ? bo jeśli tak, to może się okazać, że mógłbyś zagrać w reprezentacji np. Mongolii, Turcji, Niemiec, Rosji, Szwecji, Austrii itd. (jeśli by się można cofnąć i sprawdzić korzenie)
Napisz ile wystarczy tej krwi. Czy prapraprapra dziadek moze być, by czuć się Polakiem, Chińczykiem itd. ?
No bo jeśli np. 100 lat temu babcia...itd. Przeciez wg. tych teorii nie można nikomu zabronić. Bo jakie to ma znaczenie czy to 50 lat, czy 150 lat temu ?

Tiramisu 20.08.2009 17:23

eye63
Skąd wiesz, że imponująca jest jego wiedza o II WŚ?
Dlaczego wcześniej nie przyleciał na wakacje do Polski? Chłopak ma 25 lat i kupę forsy. Nie był ciekawy swego kraju?
Człowiek z ź krwi polskiej ma prawo być Polakiem, ale na takich samych prawach ma zdobyć obywatelstwo jak zwykli ludzie. Myślisz, że zależałoby mu na tym obywatelstwie jakby nie piłka? Bo ja pod tym kontem patrzę, uważając że trudu by sobie nie zadał. Może się mylę, ale Ty też nie powiesz, że mylę się na pewno. Tego nie dowiemy się nigdy. To, że będzie się interesował Polską teraz nie ma już dla mnie znaczenia. Miło z Jego strony, że nie wypiął francuskiego kupra, ale czemu nie był w Pobiedziskach wcześniej?
Przeoczyłeś coś bardzo ważnego w moich postach. Otóż napisałam, że Ludovicia do Rogera czy Olisadebe porównywać nie będę, bo to zupełnie dwie różne bajki. I skąd to stwierdzenie, że piłka jest dla LO bonusem? Wyjaśnij mi – JAK można kochać kraj i utożsamiać się z nim i słowa nie umieć w języku tego kraju powiedzieć? Jaka tożsamość z Polską? Czym się ona przejawia? Wychowany w duchu narodowym? Polskim znaczy? Skąd wiesz? Jego rodzice to Francuzi. Tego zdania o półgłówkach nie rozumiem, więc się nie odniosę.
Głupią solarę też pominę, ten przykład świadczy tylko o Tobie. Natomiast mi nie chodzi o to czy Denver się pomylił czy nie. To zostało wyjaśnione, i to nie przez autora postu, który mu odpisał, a więc zakładam, że zupełnie go nie obchodziło to czy on się myli czy nie, tylko odniósł się dokładnie do tego, że nie można na podstawie czyjejś wiedzy o kraju ocenić jego poczucia polskości. Moim zdaniem można. Jak z człowiekiem – kochasz kogoś to Cię ten ktoś interesuje.

Punkty:
1) Nie odniósł się autor posta do tego, że Deever się myli, tylko do tego, że na tej podstawie nie ma prawa ocenić Obraniaka. Zdecyduj się o czym rozmawiamy.
2) Jakbym nie rozumiała pojęcia tożsamości narodowej brałabym Rogera i innych w ciemno. I nie wyjeżdżaj z jakimiś skrajnościami, bo rozmawiamy tylko o minimum poczucia tożsamości, nie wymagam od Obraniaka obrony kraju przed ruskim bombardowaniem w III WŚ
3) Ale o co chodzi? Jako Polka nie mam prawa wymagać by w reprezentacji mego kraju grali Polacy? Nie rozumiem.
Oceniać jest łatwiej lub trudniej. Ja naprawdę tego Francuza w specyficzny sposób lubię. Dlaczego uważasz, że nie wypada nam oceniać Obraniaka pod kątem gry w reprezentacji? Przecież to NASZA reprezentacja! A tylko i wyłącznie pod tym kątem go oceniamy, my w sensie przeciwnicy jego transferu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 781563)
I już nie może być Polakiem?


Ależ może być Polakiem! Zobacz – Roger też nim jest :D. Tylko to nie jest kwestia papierka dla mnie. I rozchodzi się właśnie nie o obywatelstwo, a o reprezentowanie kraju, z którym wiele wspólnego poza dziadkiem się nie ma. I powtarzam pytanie: uważasz, że tej woli byłoby równie dużo, gdyby nie chodziło o repre? Serio. Ja nic do gościa i jego polskości nie mam. Tylko tej zwykłej, a nie przynoszącej profity.

Może zmiennikiem być nie chce. Może chce być gwiazdą. Może wie, że zmienników Ribery’ego znalazłoby się albo za chwilę znajdzie kilku. Jakoś szczególnie się o niego Francja nie bije.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 781584)
Niestety, ale niektórzy wychowani na FM kibice mają już tak wszystko wymieszane, że chcieliby robić transfery do Reprezentacji.

To nie FM, to dzisiejsze czasy,,, Ci bardziej podatni na wpływ mediów mają w dupie to, w co wierzyli nasi dziadkowie. Jaka Polska? Mamy UE! :/

kreseq 20.08.2009 17:40

Dlaczego...dlaczego...dlaczego...
Myslicie ze te orly z naszej repry gadajace o " orzelku na piersi, dumie i cholera wie czym jeszcze " to tak na serio? :) Prosze, nie oslabiajcie mnie :)

Rogerowi nadali obywatelstwo ale Obraniakowi nie musieli, wiec skoro chcial grac to gra, tak samo jak Brozki,Boruce i inne Lewandowskie.
"Jaki z niego Polak skoro jego rodzina wyjechala za chlebem a on nie umie polskiego"...A jacy Polacy z tych ktorzy wypierniczaja do Irlandii i po roku juz z akcentem na sile mowia :)?

Nie mozna sobie wziac do repry Messiego, czemu? Bo nie ma obywatelstwa, Obraniak ma wiec gra :)
Nikt z niego Polaka nie musial robic wiec to czy zna historie Polski czy nie, mam centralnie z tylu bo liczy sie dla mnie gra.
Jestem przeciwny naturalizowaniu przyjezdnych kolesi, ktorzy graja tutaj bo musza. Co innego koles ktory ma polskie korzenie i obywatelstwo. Cos go laczy z tym krajem a co, to juz nie wasza sprawa i nie macie licencji na stwierdzanie kto moze a kto nie/ kto jest a kto nie jest.
Moze przyczepmy sie do inteligentych wypowiedzi Jelenia,Krzynowka czy innych gosci ktorzy zyjac w tym kraju od urodzenia nie potrafia sie wyslowic?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl