![]() |
Proponuję zbiórkę pieniędzy i ochotników na malowanie betonu na naszym stadionie:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...urg_2_1/72636/ Ten obskurny, rodem z PRLu betonowy dach nad wejściem, po wymalowaniu betonu wygląda lepiej: http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...urg_2_1/72600/ |
Cytat:
|
Niech będzie obojętne co (malowanie, grafitti, reklamy), byle nie kolało w oczy stanem surowym...
|
Chodziły słuchy, że Wisła Graffiti będzie mogła się tym zająć. Szczegółów nie znam, aczkolwiek gdyby dostali zgodę to byłoby rewelacyjnie. Znakomite wrzuty ich autorstwa można zobaczyć na mieście.
|
WG może zrobić grafy jedynie wewnątrz budynku.
Edit: M.in. w tym celu zbierane są podpisy pod akcją "1 zł od biletu". |
Zdecydowanie te betony trzeba przemalowac. Najlepiej po prostu na biało a uprzedzajac fakty na szaro.
Wydlada to w tv dramatycznie a stadion wewnatrz taki ladny. Jakiz to koszt? 10.000 ? Widac ze zaczynaja myslec przyszlosciowo, mam nadzieje ze i ten detal w odbiorze spektakli poprawia. Aaa i jeszcze jedna rzecz ktora zawsze mnie przyprawiala o bol glowy to podwieszanie koszulek, heh to nierowne ich podciaganie, tragedia. Ogolnie mam naprawde dobre odczucia i to nie teraz a juz na poczatku sezonu czulem ze bedzie dobrze :) |
Chcecie graffiti, pomnik Reymana, muzeum Wisły i wiele więcej?
to zbierać podpisy! http://skwk.pl/skwk/5-wazne-skwk/475...em-z-nami.html |
W artykule na ONECIE o płatnych parkingach przy stadionie Wisły i likwidacji miejsc prarkingowych wzdłóż Błoń można wyczytać także to:
"Wisła na Reymonta tylko sportowo Umowa między Wisłą a miastem została podpisana na początku lipca tego roku. Wisła, która bazę szkoleniową przenosi do Myślenic, od 1 stycznia 2014 roku będzie tylko operatorem sportowym stadionu przy Reymonta. Miasto zajmie się natomiast zagospodarowaniem pozostałej powierzchni. Wykluczono, że powstanie tam hipermarket. Od 1 stycznia 2014 roku Wisła będzie mogła korzystać z boiska i całego zaplecza sportowego (szatnie, pawilon medialny) na dobę przed każdym meczem, a stadion będzie zdawać dobę po meczu. Operatorem komercyjnym pozostałych powierzchni pozostanie gmina Kraków. Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal mówił w lipcu, że miasto będzie chciało wynająć pomieszczenia np. na kawiarnie, restauracje, czy inne punkty usługowe. Zdementował natomiast, że na stadionie może pojawić się hipermarket czy supermarket. Roczny koszt utrzymania stadionu, to około 6-7 milionów złotych. Na razie nie wiadomo, jak będą rozkładać się te koszty pomiędzy miastem, Wisłą i ewentualnym sponsorem. „Ożywianie” stadionu Wisły przez ostatnie dwa lata szło jednak bardzo opornie. Do tego czasu nie udało się w pełni zagospodarować całego obiektu. Kowal w lipcu przekonywał, że stadion ma atrakcyjną lokalizację i ludzie chętnie będą tu przychodzić do restauracji czy kawiarni, jeśli te powstaną. Gdyby tak się jednak nie stało, to niewykluczone, że na stadionie swoja siedzibę mogą mieć jakieś miejskie jednostki. – Celem jest, aby miasto nie dopłacało do stadionu – mówił Kowal. Jeszcze jedną z opcji zagospodarowania stadionu jest stworzenie na nim Muzeum Wisły." Ciekawe czy to prawda, a jeśli tak to na jakich zasadach finansowych zostaliśmy operatorem sportowym ? - może Gazeta Krakowska coś więcej napisze. |
Coś mi się wydaje, że odbieranie stadionu dobę przed meczem i zdawanie go dobę po meczu, przy jednoczesnym oszczędzaniu miasta na jego utrzymaniu może spowodować, że między meczami nikt nie będzie zajmował się utrzymaniem trawnika, co fatalnie wpłynie na stan murawy. Chyba że kwestię utrzymania murawy jakoś sensownie rozwiązano przy takim rozwiązaniu czasowego przejmowała stadionu.
|
http://miasto-info.pl/myslenice/7295...sne-wideo.html
Cytat:
|
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ce_na_finiszu/
Całość prezentuję się elegancko ;) Jednak 3 boiska są,nie 2 jak gdzieś wcześniej pisali. |
Baza treningowa, stadion na wynajem o pojemności 33 tysiące. Długo czekaliśmy.
:) |
Cytat:
Jest dobrze, ale nie zapominajmy ze to tylko jeden z pierwszych krokow w kierunku normalnosci. Nastepnym powinna byc organizacja akademi pilkarskiej dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. :) |
Zamiast akademii to wolałbym skauting po całej Polsce jak za Valckxa
|
Cytat:
a ja bym wolal zeby w Wisle grali chlopaki z Krakowa i okolic i zeby Wisla zarabiala na sprzedawaniu ich do lepszych klubow tak jak to teraz robi np. Dynamo Zagrzeb czy inny Ajax, ale nie hurtem po dobrych dwoch meczach ligowych i za pare groszy tylko po udanych kilku sezonach w LM i za grube miliony. |
Coni, niestety zanim dojdzie do cen 10 mln ojro, nasi zawodnicy musza udowodnić, że dają radę za granicą. Poza trójką z Dortmundu i Borucem nie widze nikogo, kto grałby na europejskim poziomie. Zresztą przykład Brożka jest wymowny.
Jestem absolutnie za akademię, ale Twój scenariusz to niestety dość odległa przyszłość. Potrzebujemy zmian w prawie pracy, tak aby z zawodnikami już 16- letnimi można było podpisywać pierwsze kontrakty. |
c
Cytat:
|
Wiadomo, że od razu się nie da i trzeba zacząć. Trzeba tylko zwrócić uwagę, że poziom powinna podnosić cała liga. Orientuje się ktoś, za ile odchodzili ludzie z BATE? Chyba nie były to wielkie kwoty, a w Polsce byłoby głównym faworytem do mistrza.
|
dla normalnosci trzeba pomalowac ten stadion!
|
Akademia piłkarska jest potrzebna i obyśmy nie musieli czekać kolejnych 10 lat na jej realizację. Baza prezentuje się pięknie, położona w pięknej okolicy. Może wpłynie to pozytywnie na naszych kopaczy.
|
Tak w ogóle które kluby w Polsce posiadają taką bazę jaką my budujemy w Myślenicach?
|
Raczej to gmina Myślenice buduje bazę treningową.Wisła ja dzierzawi na 20 lat. Co nie zmienia faktu że baza bedzie jedna z lepszych o ile nie najlepsza. Czasem Lech Poznan nie korzysta z zaplecza treningowego Amici Wronki ?
|
Raczej żaden. Co nie znaczy, że nie mają lub nie będą mieć.
Do rzeczy. Amika ma najlepszą bazę. 3 boiska treningowe przy stadionie, Wronki (tam mają 2 ze sztucznym oświetleniem, jeden z podgrzewaną murawą), Popów (4 pełnowymiarowe), plus jeszcze jedno niedawno oddane wymiarowo coś a'la orlik z trawą z rolki. Hala + boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie SP13. Z tym, że 1 drużyna trenuje głównie przy stadionie, we Wronkach w czasie zimy. W Popowie juniorzy, a trampkarze na hali i sztucznej nawierzchni. Legia natomiast bazę treningową ma w planach. Gadają z Ożarowem, gdzie mają podobno boiska itd. to po podjęciu decyzji nawet natychmiast i tak są wobec nas 1,5-2 lata w plecy. Podsumowując- Lech nas przebija pod względem ilości. Co nie zawsze idzie z jakością. W czasie zimy i tak popier*dalają do Wronek (btw- tam, gdzie ich miejsce), więc strat z tego tytułu nie mamy. Baa, kilometrażowo pyry mają do Wronek tyle, co my tam i spowrotem do i z Myślenic. |
Cytat:
|
I jeszcze info dotyczące naszego stadionu: Biura pod trybunami zajmie inwestor stadionu Wisły http://stadiony.net/aktualnosci/2013...stadionu_wisly
|
ma ktoś dokumentację techniczną trybuny północnej/południowej która była udostępniona do przetargu? potrzebuję do pracy mgr.
|
Cytat:
Cytat:
|
Dyskusja chyba powinna powinna dotyczyć nie tego kto MA, ale kto WYNAJMUJE najlepszą bazę.
|
Cytat:
jedno sztuczne drugie naturalne z podgrzewaną murawą. Teraz robią balon na boiskiem do ćwiczenia podczas zimy, podobno pierwszy w Polsce nad boiskiem do piłki. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl