Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

alterego 25.08.2014 20:43

konto studenckie ing ale sprawdź aktualną ofertę bo to się zmienia.

LanceTS 26.08.2014 15:21

gdzie złożyć papiery na studia teraz zeby mieć legitymacje na pół roku? Żeby było jak najtaniej i jak najprościej i jak najszybciej bo nawet nie mam czasu usiąść i poszukać tego.

MatMario 26.08.2014 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1374285)
Tak myślałem. Wie ktoś gdzie użytkowanie karty jest najtańsze?

PS. korzysta ktoś z "banków" internetowych? np.T- Mobile usługi bankowe

Mam T-mobile i jest spoko. Przerzucilo mnie jako klienta synca.

Wszystko darmowe.

Kamyk 28.08.2014 08:09

Mam bardzo ważne pytanie, może na forum znajdzie się jakiś student prawa albo prawnik.
Jeśli testament został otwarty 31.08.2011 roku to ile lat mam na to by wystąpić o zachowek?
3 czy 5 ? Szukam w internecie ale nie mogę zinterpretować zmienionych przepisów prawa.
Będę wdzięczny za pomoc.

Krav 28.08.2014 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyk (Post 1374866)
Mam bardzo ważne pytanie, może na forum znajdzie się jakiś student prawa albo prawnik.
Jeśli testament został otwarty 31.08.2011 roku to ile lat mam na to by wystąpić o zachowek?
3 czy 5 ? Szukam w internecie ale nie mogę zinterpretować zmienionych przepisów prawa.
Będę wdzięczny za pomoc.


od 23.10.2011 przedawnienie jest po 5, a nie po 3 latach. Zgodnie z art. 8 znowelizowanego kc, "pięcioletni termin ma zastosowanie również do tych roszczeń o zachowek, które powstały przed dniem wejścia w życie nowelizacji, czyli przed 23 października 2011 i w tym dniu jeszcze nie były przedawnione".

czyli w Twoim przypadku, jeśli testamt otwarto 31 sierpnia 2011, przedawnienie roszczenia nastąpiłoby 31 sierpnia 2014, ale od 23.10.2011 (czyli jeszcze nie jest przedawnione), termin wydłuża się o dwa lata czyli czas masz do 31 sierpnia 2016 r.

tutaj analogiczny przykład:

Cytat:

30 października 2008 roku ogłoszono testament zmarłego pana Franciszka. Cały swój majątek zapisał drugiej żonie. Córka i syn z pierwszego małżeństwa nie dostali nic, więc przysługuje im prawo żądania od spadkobierczyni zapłaty należnego zachowku. Do 23 października 2011 termin na wysunięcie roszczeń mijałby 30 października 2011, lecz 23 października zyskali więcej czasu i zachowku mogą żądać do 30 października 2013 r

Kamyk 28.08.2014 10:31

Krav bardzo dziękuję, nie miałem właśnie pewności.

South 29.08.2014 15:20

Pracuje ktoś jako przedstawiciel handlowy w justusie bądź juwentusie ? Albo ma ktoś może jakiegos dobrego kumpla na takim stanowisku ?

Kamil_mchw 31.08.2014 15:26

jest ktoś na forum kto ogarnia obliczenia produktywności turbin wiatrowych?
dokładniej opiszę wszystko na prv.
może być też ktoś kto jest dobry z fizyki :]

WiślakNH 01.09.2014 09:02

Orientuje sie ktoś na temat biletów Szpilka-Adamek,bo dziś miała ruszyć sprzedaż i nadal nawet info nie puścili,że ich nie będzie?

ABG3212 02.09.2014 15:58

Liceum zaoczne ktoś poleci jakiś adres w krakowie ?

El'kabat 02.09.2014 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakNH (Post 1375507)
Orientuje sie ktoś na temat biletów Szpilka-Adamek,bo dziś miała ruszyć sprzedaż i nadal nawet info nie puścili,że ich nie będzie?

Jak podpiszą kontrakt to ruszy. Mieli w poniedziałek,ale póki co nie ma żadnych wieści.

Dean 02.09.2014 21:25

Witam, biega ktoś z Was regularnie? Chciałem wrócic do kondycji, poprawic ją zdecydowanie, jakieś wskazówki? Zależy mi też żeby nie stracic masy mięśniowej, a może nawet zyskac trochę. Da się po bieganiu? Wzmocnic nogi i brzuch :) Pozdrawiam i proszę o rady

gypsy 05.09.2014 11:35

Jeśli ktoś z was lub z waszych znajomych ma własną firmę i chce pomóc, to proszę o kontakt PW ;)

Glazik 05.09.2014 13:24

Jaki polecacie smartfon dualsim????

serek.c2 05.09.2014 14:21

HTC One M8 - powinien Cię zadowolić :)

mastahkillah 05.09.2014 18:41

Witam, sprawa wygląda tak że urwałem zawias od laptopa, ekranu i pękła wokół niego ramka, wszystko działa ładnie pięknie ale nie da się go zamknąć. Zna ktoś kogoś coś co takie rzeczy naprawia i czy się w ogóle da?

MatMario 06.09.2014 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik (Post 1375921)
Jaki polecacie smartfon dualsim????

Do mnie jedzie po dlugim poszukiwaniu Lenovo K910.

Jaką kasę chcesz na to przeznaczyć?

Miro 06.09.2014 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik (Post 1375921)
Jaki polecacie smartfon dualsim????

przez rok uzywalem K&M Live i bylem bardzo zadowolony. niestety załatwiłem ekran.

Teraz od tygodnia uzywan Huawei G750. i jak na razie bajka :). Jedna rada' trzymaj się z dala od samsungow.

wiślak 86 07.09.2014 20:48

ja przymierzam się do galaxy core cena około400zł. co byś w takim razie polecił w podobnej cenie na 1,5 rocznej gwarancji

MatMario 07.09.2014 23:19

Popatrz na jiayu. Sa z polska gwarancja lub mozna sciagac z azji.

anka1906 08.09.2014 13:35

mam do sprzedania 5 kartonow pana tadeusza ktos zainteresowany

Proud 09.09.2014 13:09

witam,

Ma ktoś może jakieś fajne tapety na pulpit z motywami z fety mistrzowskiej na Rynku Głównym?

Kaan 12.09.2014 08:33

Pytanie do wszystkich młodych duchem i ciałem.

Mam zgrać dla córki kilka piosenek "aktualnych młodzieżowych hitów tanecznych". Nie wiem co teraz jest aktualne, nie wiem przy czym się teraz tańczy. Nie jestem w ogóle w temacie. Poratujecie jakimiś tytułami?

w0lno. 12.09.2014 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1376496)
Pytanie do wszystkich młodych duchem i ciałem.

Mam zgrać dla córki kilka piosenek "aktualnych młodzieżowych hitów tanecznych". Nie wiem co teraz jest aktualne, nie wiem przy czym się teraz tańczy. Nie jestem w ogóle w temacie. Poratujecie jakimiś tytułami?

Może wejdź na eska.pl i pościągaj piosenki z ichniejszych list przebojów :)?

fialo 12.09.2014 10:54

Jak masz aplikacje spotify to wejdź przesluchaj toplisty aktualne i ściągnij. Wielkiej wartości artystycznej się nie spodziewaj :)

Zola 13.09.2014 21:35

Czy jest w Krakowie jakaś WŁOSKA RESTAURACJA z prawdziwego zdarzenia?
Ktoś może coś polecić? :)

adam_09 13.09.2014 23:18

Poleci ktoś jakąś pocztę kwiatową ? Ratujcie bo życie mi się sypie...

atbb 14.09.2014 02:18

trzeba mi jubilera nie interesują mnie kruki i aparty poleci ktoś coś?

Krav 14.09.2014 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez atbb (Post 1376753)
trzeba mi jubilera nie interesują mnie kruki i aparty poleci ktoś coś?

polecam Jubitom, mają sklep w Bonarce

Kamil_mchw 15.09.2014 11:04

witam,
czy mógłby ktoś mi napisać funkcję do exela żeby ładnie się policzyło?
http://www.ogrzewnictwo.pl/uploaded/...bulla_wzor.png
f(x) = A4 * 5,4(-3) * A4(3-1) * 4(-A4/5,4)(3)
A4 to pole z exela, nawiasy to potęgi, na końcu równania podwójna potęga.

Walczyłem przez 2 godz. ale nie udało się... 16lat temu w szkole to miałem i się zapomniało :/
Z góry dziękuje

Kaminho 15.09.2014 13:49

Witam,
Jeśli się nie pomyliłem to funkcja będzie wyglądała następująco.
=A4*5,4^(-3)*A4^(3-1)*4^(-(A4/5,4)^3)

cash_X 15.09.2014 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1376851)
witam,
czy mógłby ktoś mi napisać funkcję do exela żeby ładnie się policzyło?
http://www.ogrzewnictwo.pl/uploaded/...bulla_wzor.png
f(x) = A4 * 5,4(-3) * A4(3-1) * 4(-A4/5,4)(3)
A4 to pole z exela, nawiasy to potęgi, na końcu równania podwójna potęga.

Walczyłem przez 2 godz. ale nie udało się... 16lat temu w szkole to miałem i się zapomniało :/
Z góry dziękuje

=A4*POTĘGA(5,4;-3)*POTĘGA(A4 ;3-1)*POTĘGA(4 ;-POTĘGA(A4/5,4;3))

Spróbuj tak.

Kamil_mchw 15.09.2014 15:09

w jednymi drugim przypadku wychodzi to samo.
dzięki!!

Porter 15.09.2014 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez atbb (Post 1376753)
trzeba mi jubilera nie interesują mnie kruki i aparty poleci ktoś coś?

pl. Bieńczycki I p.

Al_29 17.09.2014 14:45

witam
jaka może być przyczyna tego, że niektóre nagrane płyty CD odtwarza radio w samochodzie, a niektóre nie?
prędkość nagrywania ma znaczenie? jakieś propozycje?

cash_X 17.09.2014 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Al_29 (Post 1377121)
witam
jaka może być przyczyna tego, że niektóre nagrane płyty CD odtwarza radio w samochodzie, a niektóre nie?
prędkość nagrywania ma znaczenie? jakieś propozycje?

Prędkość nagrywania może mieć znaczenie, tak samo jak jakość płyty, format w jakim została nagrana, stan lasera w odtwarzaczu. Ciężko powiedzieć nie mając więcej informacji.

Możesz spróbować nagrać z prędkością 8x wtedy będzie coś więcej wiadomo.

MatMario 17.09.2014 15:15

Rodzaj płyty, czy cdr plus czy minus.

Al_29 17.09.2014 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cash_X (Post 1377123)
Prędkość nagrywania może mieć znaczenie, tak samo jak jakość płyty, format w jakim została nagrana, stan lasera w odtwarzaczu. Ciężko powiedzieć nie mając więcej informacji.

Możesz spróbować nagrać z prędkością 8x wtedy będzie coś więcej wiadomo.

8x, 16x, 32x nie działa
a płyta zwykła CD-R Omega 700mb 52x

Zwitter 17.09.2014 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Al_29 (Post 1377157)
8x, 16x, 32x nie działa
a płyta zwykła CD-R Omega 700mb 52x

Kup specjalną płytę do nagrywania muzyki. CD Audio i spróbuj, powinno pójść.

ABGwislakABG 17.09.2014 16:33

Cytat:

jaka może być przyczyna tego, że niektóre nagrane płyty CD odtwarza radio w samochodzie, a niektóre nie?
prędkość nagrywania ma znaczenie? jakieś propozycje?
Sprawdź jakie formaty plików muzycznych odtwarza sprzęt i w jakich nagrywałeś.

Uwaga- jeżeli nagrywasz przez kreatora windows w pewnym momencie wybierasz jedną z opcji nagrywania (dla standardowych i niestandardowych odtwarzaczy audio). Różni się to tym, że przy standardowym odtwarzaczu (który zapewne Ci odtwarza) jaki byś nie miał format pliku muzycznego i tak go przerobi na W-indows M-edia A-udio. Przy niestandardowych zawarta jest informacja o tym, że pewne odtwarzacze mogą tego typu dysków nie odczytywać (format zostaje bez zmian).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl