Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

mecsem 13.08.2014 14:26

Cześć, kilka osób wcześniej pytało o namiary na tanie porady/sprawy prawne. Jakby ktoś czegoś potrzebował to proszę o wiadomość PW.

pzdr

David. 13.08.2014 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1372611)
Pytanie mam do osób z Tarnowa. Gdybym miał szukać mieszkania (lub domu) to w jakich dzielnicach? Interesowałoby mnie, nowe budownictwo i raczej spokojna okolica.

Jeżeli domy, to za willowe dzielnice uchodzi Krzyż, między Krzyską a Nowodąbrowską - chociaż jest tam spore nasycenie, może być ciężko i stosunkowo drogo. Ludzie uciekają nieco dalej w stronę Dąbrowy Tarnowskiej - Brzozówka (buduje się tam teraz jakieś osiedle domków szeregowych).
Zabłocie - tylko nie przy Al. Tarnowskich bo spory ruch w sezonie, budownictwo mieszane, ceny chyba najwyższe w Tarnowie.
Piaskówka - Aleja Piaskowa - raczej starsze budownictwo, ale perełki też się znajdą.

Z okolicznych miejscowości to Tarnowiec (Zawada), Koszyce.
Jeżeli chodzi o bloki to z nowszych przy Marynarki Wojennej - spore osiedle - obok Westerplatte (wieżowce, sypialnia Tarnowa), w sąsiedztwie os. Legionów HD (raczej różne elementy tam występują) - duża ilość ludzi.
Strusina - końcówka ul. Rolniczej - kilka nowych bloków, ale ludzie narzekają i teraz się coś buduje przy Głowackiego . Inwestycji nie ma dużo, należy pamiętać, że Tarnów to nie Kraków, z wioski pod Tarnowem jesteś w centrum szybciej niż AGH - Matecznego. To tak na szybko, łatwiej analizować konkretne oferty. Moje subiektywne zdanie.

wiślak 86 13.08.2014 15:40

Pytam bo widzę że ceny w Tarnowie bardzo atrakcyjne można nawet za 2k za metr znaleźć a do Krakowa to godzina jazdy wiec za 100-150 już całkiem przyzwoite mieszkanko można znaleźć na początek lub jakąś działeczkę.

wielkie dzięki za info.

fialo 13.08.2014 16:06

Może ktoś polecić sprawdzonego w miarę lekarza od kręgosłupa w Krakowie. Tylko chcialbym lekarza ortopedę nie fizjoterapeutę. Szukałem w necie, ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Najlepiej prywatnie.

vabanq 13.08.2014 16:36

Jeśli ktoś ogarnia instalację multiroomu nc+ bezprzewodowo to bardzo proszę o kontakt

madenn 15.08.2014 16:30

Potrzebuje informacji nt lokalizacji nowohuckich schronów. O tych najbardziej znanych jak pod Świtem wiem, chodzi mi o pozostałe...

siara 15.08.2014 18:19

Jeżeli jest ktoś chętny, by pokopać w piłkę w A-klasie, lub C-klasie, proszę o kontakt na priv.

Kaan 15.08.2014 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madenn (Post 1372951)
Potrzebuje informacji nt lokalizacji nowohuckich schronów. O tych najbardziej znanych jak pod Świtem wiem, chodzi mi o pozostałe...

Czerpnie powietrza znajdują się na pewno na os. Teatralnym i Spółdzielczym - to wiem sam od dziecka, na pewno Willowe, Na Skarpie, Handlowe. Natomiast co ciekawe schrony są połączone ze sobą. Największe to Centrum A B, C i D. Niektóre są przeciwlotnicze ale ciekawsze są te przeciwatomowe. Zwiedzałem kiedyś schron przeciwatomowy pod kinem Swiatowid przy okazji jakiejś imprezy Muzeum PRL-u. Teraz widzę muzeum wznowiło swoją działalność, proponuję żebyś pojechał do nich, na pewno wielu ciekawych rzeczy się dowiesz nt. lokalizacji - jedyne wg mnie źródło informacji.

http://www.mhk.pl/oddzialy/dzieje-nowej-huty

Nie tylko w NH sa schrony p-atomowe. Taki pamiętam na Rzeżniczej gdzie chodziłem do technikum. Nauczyciel PO urządził tam strzelnicę. Stare dzieje...

uuuatach 16.08.2014 08:17

Wie ktoś gdzie w Krakowie można dostać maski tego typu? http://img.partybox.pl/zasoby/images/middle/vputi01.jpg
Z tym, że potrzebowałbym z Howardem Webbem lub innym sędzią (widzialem takie nad morzem)
Sprawa dosc pilna bo rekwizyt potrzebny do zrobienia bramy weselnej w stylu ''sędziowskim'' :)

wiślak 86 17.08.2014 13:40

Ma ktoś może mapę Czarnogóry na gps? tylko żeby była w miarę dokładna. nie mam pojęcia gdzie takie cudo mogę ściągnąć. będę wdzięczny za pomoc.

Kamil_mchw 17.08.2014 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1373117)
Ma ktoś może mapę Czarnogóry na gps? tylko żeby była w miarę dokładna. nie mam pojęcia gdzie takie cudo mogę ściągnąć. będę wdzięczny za pomoc.

automapa jest najdokładniejsza.
na necie znajdziesz instalkę na pewno. trochę zajmuje... ale jazda z hołkiem niezapomniana :]

Kaan 18.08.2014 13:07

Temat wałkowany już kilka razy. Ale nie byłem wcześniej zainteresowany :)

Gdzie znajdę w Krakowie miejsca z używanymi podręcznikami do szkoły podstawowej? Poza Halą Targową.

Barti 18.08.2014 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1373255)
Temat wałkowany już kilka razy. Ale nie byłem wcześniej zainteresowany :)

Gdzie znajdę w Krakowie miejsca z używanymi podręcznikami do szkoły podstawowej? Poza Halą Targową.

Tomex - moja żona tam kupowała dziecku i są podobno w stanie ściągnąć wszystko. Łącznie z tym że wiedzą w jakiej szkole które podręczniki.

MatMario 18.08.2014 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1373255)
Temat wałkowany już kilka razy. Ale nie byłem wcześniej zainteresowany :)

Gdzie znajdę w Krakowie miejsca z używanymi podręcznikami do szkoły podstawowej? Poza Halą Targową.

Donald drukuje i maja czekac w szkolach podreczniki.

felipe 18.08.2014 19:49

http://www.youtube.com/watch?v=AEgcC5YRYOU


Może dość trudne, ale potrzebuję tytułu / słów przyśpiewki Besiktasu z 6:42 min filmiku :)

Devonisch 19.08.2014 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1373137)
automapa jest najdokładniejsza.
na necie znajdziesz instalkę na pewno. trochę zajmuje... ale jazda z hołkiem niezapomniana :]

Co nie zmienia faktu, że trzeba bardzo uważać z jazdą po wybrzeżu Czarnogóry na GPSie bo są tam gdzieniegdzie strome zbocza i podjazdy i GPS potrafi przeskoczyć z np. niższej trasy na wyższą bo idą równolegle. Najlepiej czytać znaki.

Kamil_mchw 19.08.2014 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Devonisch (Post 1373329)
Co nie zmienia faktu, że trzeba bardzo uważać z jazdą po wybrzeżu Czarnogóry na GPSie bo są tam gdzieniegdzie strome zbocza i podjazdy i GPS potrafi przeskoczyć z np. niższej trasy na wyższą bo idą równolegle. Najlepiej czytać znaki.

kiedyś miałem ten problem, ale kupiłem "wzmacniacz GPS" - taka mała płytka którą montuje się na obudowie... i wszystko działa idealnie.
Znaki swoją drogą.

wiślak 86 20.08.2014 09:53

Poszukuję SPRAWDZONEGO alergologa. najlepiej na skierowanie żeby nie trzeba było płacić. wiem że się czeka i po pół roku.

WiślakNH 20.08.2014 19:36

Orientuje sie ktoś czy bilety na walkę Adamek-Szpilka będą dostępne jutro na stronie Kraków Areny,czy może jakiś stronach zajmujących sie dystrybucją biletów? Ewentualnie czy w kasach jutro jest szansa kupić czy tylko drogą internetową?

Krav 20.08.2014 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1373426)
Poszukuję SPRAWDZONEGO alergologa. najlepiej na skierowanie żeby nie trzeba było płacić. wiem że się czeka i po pół roku.

co to znaczy sprawdzonego ? Jak masz alergię, to masz najpierw robione testy, ew. spirometrię i tam wychodzi na co jesteś uczulony, lekarz raczej tego nie może zjebać. Ja leczę się u dr Śliwy na Ułanów, dużo osób do niego chodzi. Do dr Bestyńskiej też (ten sam adres)

Kocur 20.08.2014 20:36

Ja się odczulałem na Dunajewskiego - normalnie za free z NFZ - to było jakieś 10 lat temu.
Odpukać pomogło ale nazwisk nie pamiętam. Trzeba mieć szczęście, na kumplu już chyba 5 lek testują a gość dalej się dusi.

South 20.08.2014 20:59

Czy występował ktoś może na poczcie o wystawienie duplikatu potwierdzenie nadania listu ?

wiślak 86 20.08.2014 21:02

Właśnie problem jest z tymi testami bo niby na nich nic nie wyszło. po zjedzeniu czegoś raz są objawy raz ich nie ma. Bierze teraz leki sterydowe ale przecież tak nie może być bo się leczy objawowo nie wiedząc co jest dokładnie. była na wizytach prywatnych u jednej doktorki co jest szefem oddziału alergologicznego płaciła za wizyte ponad 200zł i tylko jakieś leki dostawała co raz pomogły a drugi raz nie.
dlatego pisze że potrzebuję sprawdzonego żeby wiedział jakie badania można zlecić, może to nie alergia tylko inna przypadłość. potrzebny taki który nie patrzy tylko jak naciągnąć na następna wizyte.


krav możesz napisać ile płacisz za wizytę?
nie może zjebać? jak robili parę lat temu testy to jedną igłą dawali wszystkie alergeny zamiast po każdym zmieniać. wiec da się s.......ić.

Krav 21.08.2014 07:43

no fakt, spotkałem się już z sytuacją, że klient się dusi, był na testach i nic mu nie wykryło, nie wiem tylko czy to kwestia lekarza czy metod jakie są dostępne do diagnozowania. Jeśli chodzi o gabinet na Ułanów to to jest w ramach NFZ, nie płaci się nic. Płacę tylko za szczepionki, które są u nich przechowywane.
Nie jestem Ci w stanie powiedzieć, czy gość do którego chodzę faktycznie coś konkretnego u Ciebie wykryje, wiem, że chodzi do niego dużo (nawet bardzo dużo) osób. U mnie na szczęście alergia nie jest bardzo uciążliwa, na testach wszystko wyszło, od 3 lat przyjmuje szczepionkę i widać efekty.

WiślakNH 21.08.2014 08:18

Gdzie będą dostępne bilety na walke Adamek-Szpilka?

Właśnie kontaktowałem sie wczoraj z działem obsługi klienta Kraków Areny i taką samą odpowiedz usłyszałęm :)

Kocur 22.08.2014 10:21

Właśnie wrzuciłem info w "bokserski" - 1 września mają być bilety - nie podpisali jeszcze umowy więc nie podali też pewnie miejsca gdzie można kupować :)

piter116 22.08.2014 22:17

Witam.

Za pomocą programu Sony PC Companion przeniosłem wiadomości, listę połączeń i zdjęcia ze starego telefonu na nowy (Android). Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że smsy wysłane z nowego telefonu zniknęły. Da się to jakoś naprawić?

Z góry dzięki za pomoc.

jaro1985r 23.08.2014 09:43

Ile czeka się na telefon po oddaniu go na reklamację w Orange?

gypsy 23.08.2014 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaro1985r (Post 1373823)
Ile czeka się na telefon po oddaniu go na reklamację w Orange?

To zależy jaki jest z nim problem. Średnio z dwa tygodnie, czasem krócej, czasem dłużej.

piotrek06 25.08.2014 08:04

gdzie najlepiej założyć konto bankowe? zna ktoś takie baz żadnych opłat za prowadzenie i kartę?

Paweł 25.08.2014 08:14

Bez opłat za prowadzenie masz na pewno w ING i Deutsche Banku. Gdzie indziej pewnie też, ale tutaj jestem akurat pewien. Są opłaty za kartę, z których jesteś jednak zwolniony, jeżeli zapłacisz kartą bodajże 200 zł miesięcznie (zapłacisz kartą, wypłata z bankomatu się nie liczy!). Wtedy wychodzi całkowicie za darmo.

shaggy 25.08.2014 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1374001)
gdzie najlepiej założyć konto bankowe? zna ktoś takie baz żadnych opłat za prowadzenie i kartę?

Ja mam konto w Raifaisen Polbank (Konto Wygodne) za 0 zł warunek: wpływ na konto w wysokosci min 1000 zł/mc, karta płatnicza jest za darmo w przypadku wykonania w miesiącu 6 transakcji. Do tego mam karte kredytową też za free (no w sumie jest opłata ubezpieczeniowa ale to grosze bo 0,18% od sumy transakcji nią wykonanych)
Dodatkowo są bonusy: Casback za zakupy kartą płatniczą zwrot max 15 zł /mc oraz tzw podwyżka pensji max 40 zł/ na kwartał (ale te promocje sa tylko do końca roku i chyba nie zdążysz się łapnąć)
Zwrot 1% z karty kredytowej dla zakupów powyżej 100 zł

Drugie konto mam w Alior Banku (darmowe bez karty) bo jet mi w sumie tylko potrzebne do obsługi Rachunku Maklerskiego.

mic 25.08.2014 08:56

Skad sciagnac sobotnia Lige+ ?

Marcin_fan 25.08.2014 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1374004)
Bez opłat za prowadzenie masz na pewno w ING i Deutsche Banku. Gdzie indziej pewnie też, ale tutaj jestem akurat pewien. Są opłaty za kartę, z których jesteś jednak zwolniony, jeżeli zapłacisz kartą bodajże 200 zł miesięcznie (zapłacisz kartą, wypłata z bankomatu się nie liczy!). Wtedy wychodzi całkowicie za darmo.

Oo widzisz. Dobrze że potwierdzasz że w ING banku jest wszystko bez opłat ( oczywiście jeśli sie ma odpowiednie wpływy na konto oraz pewną kwote zapłaci sie kartą ) bo przymierzam sie do założenia konta właśnie w ING

Paweł 25.08.2014 10:29

Wpływów na konto nawet nie wymagają, tylko płatność kartą na kwotę 200 zł miesięcznie. Liczą bodajże okres między 29, a 28 kolejnego miesiąca. Mam tam konto kilka lat i żadnych problemów.

Marcin_fan 25.08.2014 10:58

Super. Dzięki za info

atbb 25.08.2014 12:52

gdzie można dostać taką bluzę bramkarską?
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/k...9832212283.jpg

piotrek06 25.08.2014 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1374004)
Bez opłat za prowadzenie masz na pewno w ING i Deutsche Banku. Gdzie indziej pewnie też, ale tutaj jestem akurat pewien. Są opłaty za kartę, z których jesteś jednak zwolniony, jeżeli zapłacisz kartą bodajże 200 zł miesięcznie (zapłacisz kartą, wypłata z bankomatu się nie liczy!). Wtedy wychodzi całkowicie za darmo.

Może doprecyzuję, nie ma szans na wpływy ok 1000 zł/mc konto ma byc takie typowo "studenckie" czyli raz wpadnie pare stów raz nie wpadnie. Kiedy pracowałem miałem w Getin banku na zasadzie jak zrobię 100 zł obrotu kartą to nic nie płace a jak nie to 15zł ale jak zacząłem studiować i wpływy się skończyły to kasa zaczęła bardzo szybko topnieć przez robienie tej stówy w miesiącu. Miałem nadzieje że ktoś poleci jakieś konto za całkowite zero( alior sync podobno kiedyś miał) albo za jak najmniejszą opłatę. Koszta wypłaty z bankomatów, liczba bankomatów itp nie mają dla mnie znaczenia

Paweł 25.08.2014 14:35

Są konta darmowe, ale opłaty są za kartę. Jeśli zrezygnujesz z posiadania karty, wtedy nie będziesz płacił nic, ale wtedy właściwie możesz korzystać z niego tylko do przelewów internetowych.

Tak jak pisałem, ING nie wymaga wpływów, tylko transakcji kartą na kwotę 200 zł/miesiąc, inaczej płacisz za kartę bodajże 7 zł.

Wątpię, czy istnieją konta, przy których nie płacisz nic bez żadnych warunków. Bank to nie instytucja charytatywna.

piotrek06 25.08.2014 20:11

Tak myślałem. Wie ktoś gdzie użytkowanie karty jest najtańsze?

PS. korzysta ktoś z "banków" internetowych? np.T- Mobile usługi bankowe


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl