![]() |
no i jak fachowcy taktyk i znawcy futbolu ?? to teraz Kiko jest ok ? czy dalej bee ?
|
Cytat:
|
Dla ciebie nie dla nas liczę się punkty
|
Cytat:
|
Cytat:
Klasyczny bot forumowy. Wylogujżesz się albo odczep ode mnie, bo kąsasz nieudolnie. |
Cytat:
Myślę, że łatwiej by się czytało forum, gdybyśmy rozmawiali i dyskutowali. ____ Odnośnie do meczu: jeżeli poziom ligi jest tak bardzo wyrównany, a Sandecja jak na razie sobie w niej radzi, a Wisła nie gra równo, to teza o tym, że Wiśle mecz wyszedł, a Sandecji nie, nie jest absurdalna. Tutaj chyba nie ma odpowiedzi zerojedynkowych: Wisła wygrała/Sandecja przegrała. Nie, wydarzyło się jedno i drugie. Sandecji mecz nie wyszedł, bo nie poradziła sobie z nami taktycznie (co w poprzednich meczach, jak widzieliśmy, jakimś szczególnym wyzwaniem nie jest - gorzej poszło chyba tylko Śląskowi). Trudno mi powiedzieć, czy Sandecja zagrała poniżej swojego poziomu, bo jej meczów nie oglądam, ale w tej lidze co tydzień ktoś gra poniżej, a ktoś powyżej swojego poziomu. Z perspektywy widza - bardziej podobała mi się pierwsza połowa, w drugiej za bardzo się cofnęliśmy. |
Cytat:
Dziwne jest tez to,ze piszesz o byciu glupszym. Czy ja pisalem,ze uwazam tu kogos za glupszego ? Czy raczej,ze stawia glupie tezy,albo pisze glupoty ? To przeciez nie jest jednoznaczne z tym,ze jest glupi. Wydaje mi sie to oczywiste.Ba,jestem pewny,ze nawet juz o tym kiedys wspominalem,i to koledze ashkeczup (moge sie mylic). Kto nie czytal - ten trąba... Chyba,ze uwazasz za arogancje to,co napisalem o Perezie i Haliloviciu oraz dlaczego Ramirez stawial na hiszpanskiego pomocnika,oraz komentarz ashkeczupa o tym,ze bawi go moja logika w tym wzgledzie... Masz racje,troche to z jego strony aroganckie,ale kolega Kurz mu to wyjasnil,niestety,ashkeczup na zlosc mi odmraza sobie uszy w tej dyskusji. To dlatego napisalem o kompromitacji i jednoczesnie komedii w jednym,a pozniej raczej dobrotliwie i optymistycznie,niz arogancko odpisalem mu na jego dysertacje o mnie. Ze beda z niego i tak ludzie. To forma pozytywnej zachety i umiarkowanego entuzjazmu anizeli arogancji.Nie ukrywam,ze podadl mi wczesniej kilka razy z racji swojego niewyslowionego lenistwa,ale patrzac na jego mlody wiek forumowy i spora dawke entuzjazmu poparta przyzwoita polszczyzna ufam Bogu,ze wiedzial co czyni i tym razem,kiedy darowal go mej nieujarzmionej checi prostowania drog mlodych fanow Wisly. Amen. Co do meczu - moje przemyslenia w tamtym temacie,to temat o trenerze. Wiec juz go nie bede rozmywal. |
Cytat:
|
Cytat:
ten -> :alleluja: emotek :rotfl: |
Co do Ramireza to wbrew temu co piszą osoby wysyłające go do Hiszpanii nie jest to żaden wuefista, ale z drugiej strony nie jest to też żaden wirtuoz i Kiko-Galactico. Ot, przeciętny trener w przeciętnej lidze. Za te pieniądze, które zarabia pewnie można znaleźć nieco lepszego, ale jest duże prawdopodobieństwo, że trafi się na sporo gorszego. Ramirez ma swoje wady (przywiązanie do nazwisk, często zbyt asekuracyjny styl gry), ale ma też zalety (chociażby bycie akceptowanym przez szatnie). Jeśli nie będzie katastrofy po 30 meczach (a rozumiałbym przez to brak awansu do górnej ósemki) temat zmiany trenera powinien być traktowany w kategoriach żartu.
|
Za sprowadzeniem niektórych Hiszpanów - w tym Carlitosa stoi właśnie Kiko a nie Junco jak się powszechnie uważa. Myślę że to można spokojnie dodać do plusów ;)
|
Cytat:
znaczy: nie nadaje sie na to forum ! tu trzeba jasno sie określić czy stoisz z nami , czy tam gdzie stało zomo ! tutaj podział jest prosty : 1 postawa: wygrywamy - zasługa szarpniecia carlitosa, slaby rywal itp przegrywamy - wina kiko , #kikoout 2 postawa: wygrywamy - Kiko = Simeone przegrywamy - braki kadrowe, meresiński, stechet , bernatzky , itp zdecyduj sie kolego :P (ŻART) ps zgadzam sie w 95% - tzn mysle ze w tych pieniadzach może być problem z lepszym |
Cytat:
Po tym co pokazaliśmy wczoraj to do 3 grudnia emocje w tym temacie powinny opaść ;) |
Naprawdę potwierdza się, że w tym momencie Ramirez jest odpowiednim trenerem dla Wisły. Punktujacym, rozwijającym zawodników (przykład Arsenic, Tibor, Carlitos itd, nawet Wojtkowski gra coraz lepiej), stanowiącym fundamentalny element "hiszpańskiej" strategii kadrowej klubu. To strategia ciekawa i w naszych warunkach na razie skuteczna. Drużyna się rozwija. Ma dobre i wartościowe perspektywy.
Szatnia też go akceptuje. To wszystko bardzo ważne sprawy, nie do przecenienia. Klub działa i zmierza w dobrą stronę. Dlatego uderzanie w to z powodu takich, mimo wszystko, "pierdół" jak styl gry czy trudniejsze okresy ciągle zgrywajacego się zespołu uważam za skrajną nieodpowiedzialność i wręcz sabotaż. Dlatego z ubolewaniem przyjmuję zwykły hejt na trenera, w którym jak widzę niektórzy celują, na czele z Tirem_do_Słubic. Zastanówcie się, czy pomagacie nim Wiśle. |
Wypowiedź Martinusa jest bardzo ok. Zgadzam się z nim.
Cytat:
Z młodych zawodników, którzy dłuższy czas pracują z Ramirezem do głowy przychodzi mi przede wszystkim Bartosz. Trener zapowiadał nawet kilka miesięcy temu, że zrobi z niego gwiazdę. Jak na razie nie zrobił i nawet nie daje mu za dużo pograć. |
Cytat:
- gdyby nie forma Carlitosa, to nie bylibyśmy na tym miejscu na którym jesteśmy - gdyby nie forma Carlitosa, to nie wygralibyśmy derbów - gdyby nie forma Carlitosa, to nie wygralibyśmy z Piastem - gdyby nie Carlitos, nie mielibyśmy tylu bramek ile mamy Ktoś zaraz powie- gdyby nie Kiko to nie mielibyśmy Carlitosa. Ja się zgodzę. Tylko, że to było 50/50 wypali/nie wypali. Dzięki Bogu wypalił, bo inaczej grupa zwolenników Ramireza byłaby wąska jak Dita von Teese w talii a ja nie musiałbym odpowiadać na Twojego posta. Kiko zweryfikuje wiosna - być może bez Carlitosa, - z pełnym składem, - po okresie przygotowawczym, Zobaczymy dopiero wtedy czy to trener dobry czy nie. Na dzisiaj jesteśmy na tak dobrym miejscu tylko i wyłącznie dwóm czynnikom: formie Carlitosa i niebywałym farcie. Miejsce w tabeli przysłania części z nas, zwolennikom trenera, racjonalną ocenę rzeczywistości. To akurat jest bezdyskusyjne. Cieszy mnie wczorajsza wygrana. Chciałbym uwierzyć że pójdziemy do przodu, a nie że był to jednorazowy wyskok spowodowany katastrofalną dyspozycją Sandecji. |
Cytat:
Jest tu grupa wzajemnej adoracji z pod znaku Kiko out. Taki sobie wybrali sposób na zaistnienie na tym forum Trzeba to uszanować i pozwolić się lizać wzajemnie po fiutkach. Dopóki będziemy się wdawać z nimi w polemikę dopóty będą wypisywać swoje fanaberie. Taki typ. Wystarczy ich zignorować i z czasem znikną. |
Cytat:
|
polecam tak jak Snow dać mu ignora.
|
Cytat:
Mecz z Sandecją pokazał, że ma spore możliwości, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Tibor miał sporo miejsca w środku pola, co pozwoliło mu pokazać swoje umiejętności. Jednak Perez, który również niczego do tej pory nie pokazywał w meczu z Sandecją po prostu rządził środkiem pola, co też w dużym stopniu wynikało ze słabości w środku Sandecji, dlatego poczekałbym z pochwałami dla obydwu jakieś 2-3 mecze. Widać jedno dzięki działalności Junco mamy spore pole manewru w składzie i pewnie z częścią zawodników pożegnamy się po sezonie, ale piłkarze zaczynają sie coraz lepiej ze sobą rozumieć i to było widać na boisku. Maciek SADLOK powinien dostać ofertę na dożywotni kontrakt. Dla mnie to jest następca Głowy jako kapitan. O powołaniach do reprezentacji odnośnie Maćka nie mówię, bo jeżeli za zasługi sprzed roku powoływany jest nic nie grający a ostatnio kontuzjowany Jędrzejczyk, a alternatywą na lewą obronę jest Rybus to znaczy, że nawałka ma chyba jakiś uraz do Sadloka, który jest w tej chwili najlepszym polskim lewonożnym obrońcą w lidze !!! |
Ocenianie czegokolwiek lub kogokolwiek na podstawie jednego meczu nie ma większego sensu, tu liczą się tendencje. Jeśli w przyszłym i kolejnym spotkaniu Perez i Tibor zagrają na podobnym lub nawet trochę gorszym poziomie niż ostatnio, będziemy mogli mówić o trendzie wschodzącym. Do tego momentu ich sobotni dobry występ należy traktować jako odstępstwo od normy.
PS. Też dziwi mnie b brak Maćka w kadrze. Pamiętam jednak, jak sam Sadlok mówił, że Nawałka dał mu wyraźne instrukcje, nad czym ma pracować. Może po prostu nadal nie nadrobił tych braków, a na poziomie międzynarodowym byłyby juz problematyczne. Zakładam, że Adaś jednak widzi od nas nieco więcej ;) |
Ja po prostu jestem zdumiony, że biorąc pod uwagę 3 czynniki
1) "trawającą nadal selekcję" ; 2) formę Sadloka - najlepszego lewnonożnego polskiego obrońcę w lidze i chyba w ogóle; 3) brak klasycznego lewego obrońcy wśród osób powołanych przez Nawałkę to Sadloka powinien przynajmniej sprawdzić w najbliższych meczach. Sorry ale Jędrzejczyk czy Bereszyński na lewej obronie to tylko "zastępstwa" podobnie jak i Rybus.... |
Cytat:
|
Cytat:
kurde , wychodzi na to że następny grajek mniej ogarnia od forumowiczów :rotfl: a taki sie wydawał Carlos ogarniety :P |
Lubic a stosować to dwie różne rzeczy. Wykonawców Kiko ma do każdej taktyki, pytanie czy podolaja i czy ta taktyka jest dobra na konkretne spotkanie.
Llonch nawet przy takich samych założeniach nie zagra tego samego co Halilovic i odwrotnie. Wiec jesli Kiko stawia np w srodku na Lloncha i Veleza to mowienie o ofensywnej taktyce to gadanie od rzeczy... |
Widać, że drużyna się trochę zgrała, rzadziej odpierdzielamy taką kaszanę jak z Lechem czy Koroną.
Ja tam wolę na boisku takiego Halilovica niż Pereza (który akurat zagrał dobre zawody). Generalnie nadal uważam, że Perez gra chadzanego jak Stilić swojego czasu - brakuje mu dynamiki i często nie podejmuje na tyle szybko decyzji jak trzeba w naszej lidze. Ewidentnie jest przyzwyczajony do innego tempa. Z resztą podobnie jak Imaz (który do tego marnuje dużo sytuacji). Z drugiej strony Halilović często za szybko podejmuje często nieprzemyślane decyzje. Może obydwaj będą to w stanie jakoś wyważyć, z Sandecją było dobrze. Kwestia czy przeciwnik tak słabo zagrał, czy my tak dobrze - bo to zawsze ciężko ocenić. Kiko zostanie minimum do zimy (chyba, że nagle przestanie punktować), a i pewnie na dłużej. Jak byśmy grali w takim stylu jak z Sandecją - nie miałbym nic przeciwko, bo fajnie patrzeć na ofensywnie grającą Wisłę. Jeśli będziemy w stanie swobodnie wychodzić spod pressingu to podejrzewam, że możemy być bardzo mocni. To jest nasz słaby punkt. Niezależnie od ewidentnych wad Pereza (szybkość podejmowania decyzji, dynamika) - wolę oglądać jego z Halilovicem niż Bashę z Llonchem w środku. Chociaż obydwóch bardzo cenię to dwóch tak defensywnie nastawionych piłkarzy w środku pola to nie jest dobry pomysł. Jeśli mam wybierać bardziej defensywne ustawienie to mimo wszystko wolę Bashę od Lloncha i Halilovica od Pereza. Może obecnie Hiszpan wydaje się pewniejszy, za to Tibor ma o wiele większe możliwości - zarówno fizyczne jak i techniczne. No i można na nim zarobić. A skoro mistrza nie robimy to czemu go nie ogrywać? Bardzo bym też chciał zobaczyć w przyszłym sezonie w Wiśle Sadloka i Carlitosa. To są moim zdaniem zdecydowanie najlepsi piłkarze na swoich pozycjach w ekstraklasie. Tylko, że to pewnie marzenie ściętej głowy. |
^
Jak to mistrza nie robimy? To o co gramy ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dokładnie Karherop
Widać ze Junco to facet z mózgiem i jajami. Zkilkoma zawodnikami sie pożegnamy, bo przecież kadra jest szeroka. Będzie kasa i na podwyżkę dla Carlitosa i przedłużenie kontraktu o kolejne 2 lata |
kt ok to pirwszy w kolejce do odsczscekiwania ??!?!
|
Spokojnie jeszcze nie raz będą go zwalniać
|
Moim zdaniem jestesmy powoli tam gdzie chcemy byc.
Po rozwaleniu srodka pola transfery Krzysia, Brleka, kontuzjach Lloncha i Veleza wkomponowaniu sie i dojsciu do jakiegos tam stanu uzywalnosci Imaza i Pereza ciagle jestesmy slabsi od najlepszych, na najslabszych rowno punktujemy a ze sredniakami moze pojsc w kazda strone. Dzieki Kiko. Termimarz nam sie tak ustawil ze przy odrobinie szczescia mozemy zimowac w absolutnym czubie tabeli, tepretycznie z zapewnionym awansie do czolowej osemki. Zima powinna byc naprawde ciekawa i z odpowiedzia czy walczymy o cos wiecej niz 8. |
Cytat:
|
|
Wyprzedzić moze nas chyba tylko Korona, więc 4 miejsce mamy pewne i w najgorszym przypadku jedynie 2 punkty straty do 2. miejsca.
|
Cytat:
|
Jeżeli utrzymamy kadrę, a może się jeszcze wzmocnimy to uważam, że celem powinna być walka o 3 miejsce. I piszę to jako osoba pragmatyczna i ostrożna w entuzjazmie. Cele należy określać wysoko, a wydaje się, że naszym zakichanym obowiązkiem jest walka z takimi drużynami jak Jaga i Górnik, Korona. Nie wiadomo też jak grać będzie Lech i Legia. Jak dotychczas to w ich grze nie widzę stabilizacji formy i błysku. Tu się wszystko może jeszcze wydarzyć...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl