Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

As 16.08.2016 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Herbi1303 (Post 1448790)
a czy czasem nie jest tak, że ludziom z SKWK, którym zależało na Wiśle po prostu wycofali się z tego stowarzyszenia po tym co ich koledzy z WSH zrobili? I może przez to taka cisza? Być może zostali tylko Ci, którym zależy na chuligańskiej wielkie Wiśle...

W ch*j ludzi, ktorzy SKWK zakladali lub byli bardzo blisko owczesnego zarzadu, ktorych numery legitymacji byly ponizej 100 nie chca dzis miec nic wspolnego z SKWK.
Kiedys potrafilismy w ponad 1000 glow przyjsc pod stadion w obronie Kasperczaka a teraz w obronie klubu nie ma kto wyrazic "kibicowskiego glosu".

dawiss 16.08.2016 13:32

Ten komunikat generalnie pokazuje jakimi informacjami jestesmy karmieni, jeszcze w weekend wiele osob (nie wiem czy dziennikarzy tez) pisalo, ze Marek Citko zwinal zabawki i nie chce miec nic wspolnego z Jakubem Mersinskim. Jak wiele rzeczy od kilku tygodni i to okazalo sie nieprawda.

Moze czesc ludzi z SKWK wie cos wiecej i dlatego daja czas obecnej ekipie... Na razie dostajemy jakies informacje, ktore maja zdyskredytowac Mersinskiego, a z samego zrodla nadal nic. Informacja o wycofaniu sie sponsorow jest tak samo wiarygodna jak ta o rychlym podpisaniu Stilicia. Dziennikarze strzelaja slepakami w sumie gowno wiedzac. Skad mogliby wiedziec o wycofaniu sie sponsorow, jak oni nawet nie wiedza kim Ci sponsorzy mieliby byc?

wolfy 16.08.2016 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1448811)
Kiedys potrafilismy w ponad 1000 glow przyjsc pod stadion w obronie Kasperczaka a teraz w obronie klubu nie ma kto wyrazic "kibicowskiego glosu".

O, pamiętam. Ta genialna akcja obrony Kasperczaka kiedy Cupiał był gotowy pieprznąć wszystkim o glebę. Normalnie czapki z głów.

Pan Jotka 16.08.2016 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1448794)
JM i MC od rana pracują w klubie - rzecznik na TT.

Chyba Go-Go.

Ogryzek 16.08.2016 13:47

Ten Włoch to z Neapolu? Tam chyba camorra działa? Może to jakiś pośrednik :)

A poważnie tak jak Łukasz uważam że był potrzebny bo JM nie może reprezentować spółki. Wygląda to na razie kulawo.

zozo 16.08.2016 13:47

Fantastyczny nius! Dyrektor sportowy i -o zgrozo - właściciel od rana pracują w klubie!

Cudo! Niespotykana sytuacja! Nius dnia. Plan pracy JM i MC:
7.00 przegląd sekretarek
7.30 papiros
8.00 dostosowywanie dokumentów własnych do potrzeb kodeksu handlowego
8.30 fota na fejsa jak pracuję
9.00 prostowanie bananów
9.30 spotkanie z trenerem, prośba o autografy, zwłaszcza od Głowackiego
10.00 business lunch w gronie jednoosobowego zarządu
10.30 papiros
11.00 call z potencjalnymi inwestorami z branży fryzjerskiej
11.30 Selfie z Citką jak pracuję
12.00 wyjazd na trening do myślenic
12.30 call z firmą leasingową, przedstawienie deklaracji spłaty zadłużenia sięgającego 100 000 w oparciu o papiery z renomowanych włoskich firm
13.00 dotarcie do Niepołomic, bo się z Myślenicami jebło
13.30 odwołanie spotkanoia z drużyną
14.00 zapiekanka na StatOil
14.30 dupcenie na Igołomskiej
15.00 call z SKWK na temat ostatnich zmian ze zmianami
15.30 rower górski
16.00 rower kolarski
16.30 rower raz dwa trzy pedałuję
17.00 wybór torebki dla Joanny J. nowej twarzy Wisły Kraków
17.30 pizza z wiceprezesem
18.00 basen
18.30 wylot do Częstochowy leasingowanym czarterem

Kolejny dzień pracy: pod koniec listopada.

As 16.08.2016 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1448815)
O, pamiętam. Ta genialna akcja obrony Kasperczaka kiedy Cupiał był gotowy pieprznąć wszystkim o glebę. Normalnie czapki z głów.

Nie badz naiwny. Naprawde wierzylees w plotke, ze cupial uzaleznial swoje udzialy w Wisle od tego czy jeden z pracownikow bedzie w klubie czy nie? Przeciez to byla bujda kolportowana przez niektorych ludzi z klubu nieprzychylnych Kasperczakowi.

Ale nie zaglebiajmy sie w historie. Mi chodzi o sam fakt, ze wtedy ktos umial ludzi zjednoczyc a teraz jest 0 reakcji mimo iz sytuacja jest nieporownywalnie bardziej powazna.

Pan Jotka 16.08.2016 13:49

Włoch z Neapolu , sprzedający pizzę w Częstochowie wiceprezesem klubu Wisła Kraków. :>

sedonh 16.08.2016 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1448819)
Nie badz naiwny. Naprawde wierzylees w plotke, ze cupial uzaleznial swoje udzialy w Wisle od tego czy jeden z pracownikow bedzie w klubie czy nie? Przeciez to byla bujda kolportowana przez niektorych ludzi z klubu nieprzychylnych Kasperczakowi.

Ale nie zaglebiajmy sie w historie. Mi chodzi o sam fakt, ze wtedy ktos umial ludzi zjednoczyc a teraz jest 0 reakcji mimo iz sytuacja jest nieporownywalnie bardziej powazna.

Dokładnie pare postów wcześniej już rzuciłem pomysł żeby się tam ruszyć i wytargać meresia choćby za uszy to zero reakcji

Herbi1303 16.08.2016 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1448811)
W ch*j ludzi, ktorzy SKWK zakladali lub byli bardzo blisko owczesnego zarzadu, ktorych numery legitymacji byly ponizej 100 nie chca dzis miec nic wspolnego z SKWK.
Kiedys potrafilismy w ponad 1000 glow przyjsc pod stadion w obronie Kasperczaka a teraz w obronie klubu nie ma kto wyrazic "kibicowskiego glosu".

pytanie czy w obecnej sytuacji kibic, któremu na sercu leży dobro Wisły będzie chciał przyjść i zamanifestować swoje niezadowolenie wobec nowego właściciela?

Davey777 16.08.2016 14:10

Jaki sponsor da kase takiemu komuś jak JM. Tym bardziej że podobno znikneły 4 mln od BC na zaległe wypłaty. Ten JM to oszust, wszystkie jego interesy to wałki. Jedyna nadzieja w tym że bedzie chciał sprzedać klub, tylko czy znajdzie sie chetny

Raf 66 16.08.2016 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Herbi1303 (Post 1448823)
pytanie czy w obecnej sytuacji kibic, któremu na sercu leży dobro Wisły będzie chciał przyjść i zamanifestować swoje niezadowolenie wobec nowego właściciela?

Ludzie mówiący o jakimś proteście - zejdźcie na ziemię.
Jedyną zorganizowaną grupą na Wiśle jest grupa, dla której - im gorzej, tym lepiej. Gościom z JM jest po drodze. Gdyby ktokolwiek miał inne zdanie, pewnie spotkał by się z odpowiednią reakcją ;)

FraMat 16.08.2016 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1448694)
Widzisz chłopie jakie ty bzdury pieszesz??? Kto ci jakie wplywy osiagnal?? Jeszcze nawet Mąki nie pogonili a ty już o wpływach piszesz ehhh Min, za takie brednie cie tępiłem przez wiekszosc kariery forumowej, za bzdury mocherowej babci ktora macha parasolką... Prosze idź już spać bo jutro nie wstaniesz na poczte zaplacic za media...

Ty chłopie w ogóle zrozumiałeś o czym się do ciebie pisze i rozumiesz sens słowa "wpływy" jaki za nim w tym poście @Markusa się kryje?
Dodam dla ułatwienia, że nie chodzi o przychody.
: facepalm

As 16.08.2016 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sedonh (Post 1448821)
Dokładnie pare postów wcześniej już rzuciłem pomysł żeby się tam ruszyć i wytargać meresia choćby za uszy to zero reakcji

Mysle, ze szarpanie kogokolwiek nie wchodzi w gre i zapewne dlatego nikt Ci pozytywnie nie odpisal.

Lukasz 16.08.2016 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davey777 (Post 1448825)
Jaki sponsor da kase takiemu komuś jak JM. Tym bardziej że podobno znikneły 4 mln od BC na zaległe wypłaty. Ten JM to oszust, wszystkie jego interesy to wałki. Jedyna nadzieja w tym że bedzie chciał sprzedać klub, tylko czy znajdzie sie chetny

Też ciekawa sprawa z tymi 4 milionami. Skąd takie info?

Cytat:

Wczoraj informowaliśmy, że Tele-Fonika na pożegnanie z klubem spłaciła zaległości w wysokości 4 milionów złotych. Na koncie klubu zostały pieniądze, które miały trafić do zawodników, trenerów i pracowników tytułem zaległych wynagrodzeń za czerwiec i lipiec. Mimo wystawionych przez nich faktur, tak się jednak nie stało. Zostali tylko poinformowani, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Sprawa dotyczy tych pracowników, którzy z klubem mają podpisane umowy jako jednoosobowe firmy. Pieniądze otrzymali natomiast etatowi pracownicy administracji, ale oni w Wiśle stanowią zdecydowaną mniejszość.
Cytat:

Tymczasem z Wisły dochodzą niepokojące wieści, że Meresiński kazał przelać na swoje konto z klubowej kasy 400 tysięcy złotych. Tym dziwniejsze to działanie skazanego prawomocnym wyrokiem nowego nabywcy słupa "Białej Gwiazdy", że 4 miliony złotych przekazane na odchodne przez Cupiała miały być przeznaczone na uregulowanie zaległości wobec zawodników, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu z Reymonta.
Czyli:
a) TF spłaciła w całości swoje zaległości względem Wisły
b) rozumiem że nasze obecne pensje miesięczne oscyluja w okolicy do 2 milionów żł
c) Meresiński zrobił sobie pożyczkę wysokości 0.4 miliona. Poszła jako czesc transzy za klub do Cupiała lub na inne zobowiązania M. Jesli była to kwota na jedną z trzech transz, transze były równe i nie zaangażował środków własnych to mamy 1.2 miliona. Ktoś orientuje się kiedy kazał przelać na swoje konto a kiedy przelał transze Cupiałowi?

piotrus1985 16.08.2016 14:59

to moze byc ten kluczowy moment w ktorym musimy sie zjednoczyc pod wspolnym szyldem (niekoniecznie skwk)
na naszych oczach dochodzi do grabiezy 110 letniej historii Naszego klubu...
i to ku.wa przez kogo?!?!?
jakis sebix-wiadomix z kumplem z pizzerii!!!
powinnismy sie zastanawiac kiedy i gdzie sie zbieramy, a nie czy...
to jest test dla nas kibicow, test naszej wiary i poswiecenia dla Bialej Gwiazdy!

wwf 16.08.2016 15:40

Pdzed długi weekendem było 81 stron w tym temaci. Prognozowałem że będzie ich po weekendzie 91. I mi się sprawdziło.
Czekam na konferencję i obiecane 5 transferów. Może się doczekam i też mi się sprawdzi.

Robek 16.08.2016 15:58

www.krakow.sport.pl
Pewnie przepisali a może ....... cos wiedzą

enzo 16.08.2016 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zozo (Post 1448818)
Fantastyczny nius! Dyrektor sportowy i -o zgrozo - właściciel od rana pracują w klubie!

(...)

Popłakałem się, Stary. To jest mega mocne.

sedonh 16.08.2016 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1448830)
Mysle, ze szarpanie kogokolwiek nie wchodzi w gre i zapewne dlatego nikt Ci pozytywnie nie odpisal.

Ludzie inteligentni powinni raczej zrozumieć że to tzw "przenośnia"

I tak jak napisał wyżej @piotrus1985 to jest test i nie możemy pozwolić żeby ktoś zniszczył naszą pasję na naszych oczach!!!!

AMF 16.08.2016 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bogdan81 (Post 1448693)
Zatem Tauryniści'05 wrócą z przytupem a WSH zarządzą totalną abstynencję.

Tauryniści 06 jak już coś, są na taurynowej emeryturze😀

thechris 16.08.2016 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1448810)
Musi być w klubie ktoś kto będzie w stanie reprezentowac spółkę. Meresiński nie może. IMO Pensja figuranta to skutek a nie przyczyna.

Sugerujesz, że Mereś wynajął Włocha jako swojego słupa? Przecież wciąż żyjemy nadzieją, że czyimś słupem jest Jakub M.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1448820)
Włoch z Neapolu , sprzedający pizzę w Częstochowie wiceprezesem klubu Wisła Kraków. :>

Na trenera proponuję Stefano Terrazzino. Szczególnie niech poprawi defensywę, żeby trzymała się bliżej siebie i bliżej rywala. Trzeba przypomnieć niektórym grajkom, że futbol tak jak taniec jest sportem kontaktowym. Za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie - JJ.

Zajęcie z treningu fitness na basenie:

http://ocdn.eu/images/pulscms/YzY7MD...dcf6d40270.jpg

Sylwek1906 16.08.2016 16:29

Cos musiał robić w klubie z prezesem szefem kuchni, wychodząc z pracy przy rondzie ofiar Katynia na przejściu dla pieszych zatrzymało sie przede mną czarne porsche panamera na tablicach WPR, a za kierownica uśmiechnięty biznesmen bez matury wraz z coraz bardziej rozpoznawalnym w środowisku restauratorem Fabio. Jechali w stronę Balic wiec może odebrać osobiście jednego z pięciu obiecanych zawodników, kto wie.

maxus 16.08.2016 16:42

odbębnili 8 godzin i pojechali uczyć się do matury :)

7 kotów 16.08.2016 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1448847)
Cos musiał robić w klubie z prezesem szefem kuchni, wychodząc z pracy przy rondzie ofiar Katynia na przejściu dla pieszych zatrzymało sie przede mną czarne porsche panamera na tablicach WPR, a za kierownica uśmiechnięty biznesmen bez matury wraz z coraz bardziej rozpoznawalnym w środowisku restauratorem Fabio. Jechali w stronę Balic wiec może odebrać osobiście jednego z pięciu obiecanych zawodników, kto wie.

Z Balic tez mozna odlatywac :/

KOMINEK 16.08.2016 16:56

Drogi Lucjuszu i Markusiu mimo wielkiej sympatii i waszych zasług dla forum wszystkie posty odnośnie waszych relacji będą kasowane również wszelkie tłumaczenia kto i dlaczego ma rację również będą usuwane

Bronex 16.08.2016 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1448729)
God Save the Queen.

Taki ....a częstochowski Gennarino Savastano ;-) Do czego to wszystko kuźwa zmierza? W najgorszym wariancie to miało wszystko .......nąć na wiosnę 2018 roku. A to zapierdala znacznie szybciej.

bódyń 16.08.2016 17:22

Skoro Espolito pan kucharz jest w klubie, Meresinski zna Jablczynska to znaczy, ze wyjdzie z tego "Hells Kitchen na lodzie" w pierwszy sezonie. W drugim bedzie "Wisla na lodzie"

Bronex 16.08.2016 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1448852)
Skoro Espolito pan kucharz jest w klubie, Meresinski zna Jablczynska to znaczy, ze wyjdzie z tego "Hells Kitchen na lodzie" w pierwszy sezonie. W drugim bedzie "Wisla na lodzie"

Znając szczęście Wisły w ostatnich tygodniach to pewnie za jakiś czas przeczytamy na portalach "że wiceprezesa Wisły Kraków" zawinęło CBŚP za pezetkę

heoij 16.08.2016 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1448847)
Cos musiał robić w klubie z prezesem szefem kuchni, wychodząc z pracy przy rondzie ofiar Katynia na przejściu dla pieszych zatrzymało sie przede mną czarne porsche panamera na tablicach WPR, a za kierownica uśmiechnięty biznesmen bez matury wraz z coraz bardziej rozpoznawalnym w środowisku restauratorem Fabio. Jechali w stronę Balic wiec może odebrać osobiście jednego z pięciu obiecanych zawodników, kto wie.

Porsche Panamera?

Myślałem, że on Cayennem jeździ.

http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/...cGVnkZMCAM0CJg

PS: Fajna stylóweczka, w szczególności sweterko-płaszcz :D

http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/...cGVnkZMCAM0CJg

thechris 16.08.2016 17:36

Patrząc na tą stylówkę nie puści nas w skarpetkach.

sportnh 16.08.2016 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1448847)
Cos musiał robić w klubie z prezesem szefem kuchni, wychodząc z pracy przy rondzie ofiar Katynia na przejściu dla pieszych zatrzymało sie przede mną czarne porsche panamera na tablicach WPR, a za kierownica uśmiechnięty biznesmen bez matury wraz z coraz bardziej rozpoznawalnym w środowisku restauratorem Fabio. Jechali w stronę Balic wiec może odebrać osobiście jednego z pięciu obiecanych zawodników, kto wie.



WPR - Pruszków i wszystko jasne :D ?

domin_czyzyny 16.08.2016 17:40

To jacys dwaj nowi piłkarze ? ;)

Herbi1303 16.08.2016 17:44

jeden z nich już kiedyś prawie został naszym grajkiem...

CMSNero 16.08.2016 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1448854)
Porsche Panamera?

Myślałem, że on Cayennem jeździ.

Na zdjęciach jego nowej dziewczyny Metes jedzie panamera...

Sylwek1906 16.08.2016 17:48

Moze nie ogranicza sie do jednego samochodu jak ma rzekomo tyle kasy, a same tablice by sie zgadzały oraz jego odstające uszy i jego towarzysz. No chyba ze maja sobowtórów co moze im sie przydać jak zniszczą nasz klub.

spartan 16.08.2016 17:54

Zachciało mi się coś napisać, pewnie dlatego, że pojawiło się tylu starych userów, a pewnie po trochę dlatego, że wyczuwam koniec Wisły jaką znaliśmy. Wisły do jakiej czuliśmy sentyment, przywiązanie czy nawet miłość - obojętnie jak to nazwiemy.
Każdy z nas identyfikuje lub identyfikował się z klubem w jakiś własny sposób, patrzył na niego, żył nim. Jednych na stadion ściągali znajomi, innych ojcowie czy dziadkowie, kogoś pewnie same wyniki. Na co dzień różni prawie wszystko ale przynajmniej przez 90 minut łączyło 5 liter W I S Ł A. Jednym te 90 minut rozrastało się do wielu godzin na wyjazdach, przy oprawach, grafach i innych akcjach w zależności od wieku i upodobań, inni analizowali składy i taktykę ale zawsze z myślą o Białej Gwieździe. Niestety teraz forum jest zakończeniem tego etapu. Pewnie ktoś się ze mną nie zgodzi, nie zamierzam polemizować. Tak wiem, zmienia się świat i zmieniają zasady. Dla mnie właśnie to jest koniec.
Cupiał przymuszony sytuacją finansową TF i być może zdrowotną oddał klub pierwszemu lepszemu, ba pierwszemu gorszemu. Mam do niego o to żal i tą jedną, ostatnią, decyzją stracił mój szacunek. Sympatię i zrozumienie tracił latami.
Nie wierzę w mit dobrego cara i złych doradców. To sam Cupiał otaczał się doradcami, to sam Cupiał słuchał ich głosu i to sam Cupiał podejmował decyzję od miękkości papieru toaletowego w ubikacjach po kupno kopacza do drużyny. To właściciel stworzył klub, w którym z czasem nie było komu zarządzać bo o wszystkim decydował Rada Nadzorcza z TF uważająca Wisłę za zło konieczne, to właściciel swoimi bzdurnymi decyzjami zwalniał i zatrudniał po kilku trenerów w sezonie, to właściciel nie rozliczał prezesów i prawników za hurtowo przegrywane sprawy, to właściciel uparł się, że nie jest potrzebny system szkolenia młodzieży, to właściciel nie znalazł chęci na rozbudowę infrastruktury na Reymonta, to właściciel doprowadził do sytuacji, że zaplecze medyczne jest fatalne, to właściciel zgodził się aby problemy zasypywać od czasu do czasu pożyczkami. Obecny nasz problem jest w większej części winą samego byłego właściciela, z tą różnią, ze dla niego już obojętną dla nas zaś wciąż bardzo ważną.
I jakkolwiek gorzka to sytuacja to jestem w stanie zrozumieć Cupiała. Zrozumieć ograniczenia człowieka chorego na władzę, człowieka o ciasnych horyzontach, człowieka, któremu wydaje się, ze sukces jest jedynie kwestią ceny a nie pracy, uczciwości, systematyczności, odpowiedzialności, mądrości a w sporcie jeszcze łutu szczęścia. Rozumiem Cupiała bo zrobił to będą bosem, szefem i właścicielem. Miał prawo do własnej głupoty i krótkowzroczności własnego postępowania. To nie boli mnie tak bardzo. Nie boli mnie nawet to, że zamiast Cupiała ze swoimi wadami, skazani jesteśmy na aferzystę, przestępcę (wszak wyrok jest prawomocny) i wątpliwej reputacji playboya z kasą a raczej obietnicą kasy niewiadomego pochodzenia na czele klubu. Sam Meresiński i cała ta sytuacja jest tak groteskowa, że nawet mnie bawi. To pokazuje jak bardzo wciąż zrujnowanym jest Polska piłka i polska przedsiębiorczość. Jak bardzo mylili się Ci wieszczący przed Euro w Polsce boom na piłkę i poważne inwestycje.
Boli mnie patowość tej sytuacji. Absolutny brak perspektyw na odrodzenie i zrzucenie balastu. Boli mnei to co jest naprawdę Wisłą czyli ludzie rzekomo jej oddani.
Jesteśmy w sytuacji o wiele gorszej niż ta, która spotkała kiedyś Lechię czy niestety sąsiadkę...na Kałuży była grupa 100 czy akcja Basztowa...nasza grupa 100 chodzi w krótkich gaciach, nosi brody i robi selfie.
Na Basztową, na pl. Wszystkich Świętych czy na R22 nie przyszedłby nikt... Tak jak prawie nikogo nie było w czasach gdy być powinni (np gdy ważyły się losy nowej hali) a wtedy sytuacja na trybunach była o niebo lepsza.
Nie ma zaplecza, nie ma motywacji i nie ma jedności.
To ci mówiący o tym, że na trybunach nie ma demokracji doprowadzili do przejęcia SKWK przez miłośników wycieczek do Rzymu i pielgrzymek na Cichą, to oni wcześniej próbowali dyktować warunki klubowi jaka jest ich cena za doping, kto ma prawo do czego na Reymonta. Ale to to my, milcząca większość, zgadzaliśmy się z tym w imię wyższego celu jakim była Wisła w imię hasła "Cała Wisła zawsze razem". Bojkot gonił bojkot a podziały się pogłębiały. A to o Franka, a to o Małego, a to o Bednarza...pretekst zawsze się znalazł...tylko Ci mówiący o braku demokracji sami odbili się od muru jaki stworzyli...
Czy krótki żywot futsalowej Wisły nikomu nie dał do myślenia???
Czy przypadkiem ludzie przejmujący SKWK i usuwający inaczej myślących z czasem sami nie zostali usunięci?
Czy nowo powstałą sekcja zapasów nie została zamieniona na sekcję Trenuj Sporty Walki w której zapasów było już mniej za to siłowni zdecydowanie więcej?
Czy resocjalizacja poprzez umożliwienie działalności gospodarczej na terenach TS nie okazała się patologią?
Nie spodziewajmy się zatem oświadczenia SKWK a jeśli już takie zostanie wydane to na pewno nie spodziewajmy się, że będzie inne niż "zwieramy szeregi, jesteśmy wierni a wszyscy, którym coś się nie podoba to na Kałuży, po kiełbachę i w ogóle nie jesteście Wiślakami"...
Jeśli miałby wysnuć własną teorię to prędzej czy później TSW przejmie piłkarską Wisłę...tylko wszystko na to wskazuje że zagramy pod nazwą jaka kiedyś już tu padła TS Wisła Sharks Kraków....a komu nie pasuje to ****ć
Niestety...

zozo 16.08.2016 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1448847)
Cos musiał robić w klubie z prezesem szefem kuchni, wychodząc z pracy przy rondzie ofiar Katynia na przejściu dla pieszych zatrzymało sie przede mną czarne porsche panamera na tablicach WPR, a za kierownica uśmiechnięty biznesmen bez matury wraz z coraz bardziej rozpoznawalnym w środowisku restauratorem Fabio. Jechali w stronę Balic wiec może odebrać osobiście jednego z pięciu obiecanych zawodników, kto wie.

I tak sie nic nie boi, siersciuch?

ps. Jablczynska... jaka ona glupiutka;)

szczepans21 16.08.2016 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 1448862)
Zachciało mi się coś napisać, pewnie dlatego, że pojawiło się tylu starych userów, a pewnie po trochę dlatego, że wyczuwam koniec Wisły jaką znaliśmy. Wisły do jakiej czuliśmy sentyment, przywiązanie czy nawet miłość - obojętnie jak to nazwiemy.
Każdy z nas identyfikuje lub identyfikował się z klubem w jakiś własny sposób, patrzył na niego, żył nim. Jednych na stadion ściągali znajomi, innych ojcowie czy dziadkowie, kogoś pewnie same wyniki. Na co dzień różni prawie wszystko ale przynajmniej przez 90 minut łączyło 5 liter W I S Ł A. Jednym te 90 minut rozrastało się do wielu godzin na wyjazdach, przy oprawach, grafach i innych akcjach w zależności od wieku i upodobań, inni analizowali składy i taktykę ale zawsze z myślą o Białej Gwieździe. Niestety teraz forum jest zakończeniem tego etapu. Pewnie ktoś się ze mną nie zgodzi, nie zamierzam polemizować. Tak wiem, zmienia się świat i zmieniają zasady. Dla mnie właśnie to jest koniec.
Cupiał przymuszony sytuacją finansową TF i być może zdrowotną oddał klub pierwszemu lepszemu, ba pierwszemu gorszemu. Mam do niego o to żal i tą jedną, ostatnią, decyzją stracił mój szacunek. Sympatię i zrozumienie tracił latami.
Nie wierzę w mit dobrego cara i złych doradców. To sam Cupiał otaczał się doradcami, to sam Cupiał słuchał ich głosu i to sam Cupiał podejmował decyzję od miękkości papieru toaletowego w ubikacjach po kupno kopacza do drużyny. To właściciel stworzył klub, w którym z czasem nie było komu zarządzać bo o wszystkim decydował Rada Nadzorcza z TF uważająca Wisłę za zło konieczne, to właściciel swoimi bzdurnymi decyzjami zwalniał i zatrudniał po kilku trenerów w sezonie, to właściciel nie rozliczał prezesów i prawników za hurtowo przegrywane sprawy, to właściciel uparł się, że nie jest potrzebny system szkolenia młodzieży, to właściciel nie znalazł chęci na rozbudowę infrastruktury na Reymonta, to właściciel doprowadził do sytuacji, że zaplecze medyczne jest fatalne, to właściciel zgodził się aby problemy zasypywać od czasu do czasu pożyczkami. Obecny nasz problem jest w większej części winą samego byłego właściciela, z tą różnią, ze dla niego już obojętną dla nas zaś wciąż bardzo ważną.
I jakkolwiek gorzka to sytuacja to jestem w stanie zrozumieć Cupiała. Zrozumieć ograniczenia człowieka chorego na władzę, człowieka o ciasnych horyzontach, człowieka, któremu wydaje się, ze sukces jest jedynie kwestią ceny a nie pracy, uczciwości, systematyczności, odpowiedzialności, mądrości a w sporcie jeszcze łutu szczęścia. Rozumiem Cupiała bo zrobił to będą bosem, szefem i właścicielem. Miał prawo do własnej głupoty i krótkowzroczności własnego postępowania. To nie boli mnie tak bardzo. Nie boli mnie nawet to, że zamiast Cupiała ze swoimi wadami, skazani jesteśmy na aferzystę, przestępcę (wszak wyrok jest prawomocny) i wątpliwej reputacji playboya z kasą a raczej obietnicą kasy niewiadomego pochodzenia na czele klubu. Sam Meresiński i cała ta sytuacja jest tak groteskowa, że nawet mnie bawi. To pokazuje jak bardzo wciąż zrujnowanym jest Polska piłka i polska przedsiębiorczość. Jak bardzo mylili się Ci wieszczący przed Euro w Polsce boom na piłkę i poważne inwestycje.
Boli mnie patowość tej sytuacji. Absolutny brak perspektyw na odrodzenie i zrzucenie balastu. Boli mnei to co jest naprawdę Wisłą czyli ludzie rzekomo jej oddani.
Jesteśmy w sytuacji o wiele gorszej niż ta, która spotkała kiedyś Lechię czy niestety sąsiadkę...na Kałuży była grupa 100 czy akcja Basztowa...nasza grupa 100 chodzi w krótkich gaciach, nosi brody i robi selfie.
Na Basztową, na pl. Wszystkich Świętych czy na R22 nie przyszedłby nikt... Tak jak prawie nikogo nie było w czasach gdy być powinni (np gdy ważyły się losy nowej hali) a wtedy sytuacja na trybunach była o niebo lepsza.
Nie ma zaplecza, nie ma motywacji i nie ma jedności.
To ci mówiący o tym, że na trybunach nie ma demokracji doprowadzili do przejęcia SKWK przez miłośników wycieczek do Rzymu i pielgrzymek na Cichą, to oni wcześniej próbowali dyktować warunki klubowi jaka jest ich cena za doping, kto ma prawo do czego na Reymonta. Ale to to my, milcząca większość, zgadzaliśmy się z tym w imię wyższego celu jakim była Wisła w imię hasła "Cała Wisła zawsze razem". Bojkot gonił bojkot a podziały się pogłębiały. A to o Franka, a to o Małego, a to o Bednarza...pretekst zawsze się znalazł...tylko Ci mówiący o braku demokracji sami odbili się od muru jaki stworzyli...
Czy krótki żywot futsalowej Wisły nikomu nie dał do myślenia???
Czy przypadkiem ludzie przejmujący SKWK i usuwający inaczej myślących z czasem sami nie zostali usunięci?
Czy nowo powstałą sekcja zapasów nie została zamieniona na sekcję Trenuj Sporty Walki w której zapasów było już mniej za to siłowni zdecydowanie więcej?
Czy resocjalizacja poprzez umożliwienie działalności gospodarczej na terenach TS nie okazała się patologią?
Nie spodziewajmy się zatem oświadczenia SKWK a jeśli już takie zostanie wydane to na pewno nie spodziewajmy się, że będzie inne niż "zwieramy szeregi, jesteśmy wierni a wszyscy, którym coś się nie podoba to na Kałuży, po kiełbachę i w ogóle nie jesteście Wiślakami"...
Jeśli miałby wysnuć własną teorię to prędzej czy później TSW przejmie piłkarską Wisłę...tylko wszystko na to wskazuje że zagramy pod nazwą jaka kiedyś już tu padła TS Wisła Sharks Kraków....a komu nie pasuje to ****ć
Niestety...

Dawno nie czytałem tak dobrego podsumowania. Nie mamy żadnego "soft power". Nie mamy organizacji ani siły.
Smutno i straszno

borys 16.08.2016 18:07

@spartan Powiedziałeś wszystko. Brawo ale zarazem straszny smutek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl