![]() |
A ja Wam powiem, ze Probierz moze spac spokojnie, bo nie ma kasy na odszkodowanie i nie ma kasy na wynagrodzenie dla nowego trenera :lol:
|
Cytat:
Nie rozumiem dlaczego mamy obracać się w gronie nazwisk znanych (Bakero, Beenhakker, Hapal) czy mnie znanych jak Levy, a także takich zagranicznych szkoleniowców jak Radolsky. Zapewniam sie, że w II i III ligach takich federacji jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Anglia znajdują się w miarę mlodzi trenerzy z zachodnioeuropejskim warsztatem, ktorzy w Polsce potrafiliby zrobic roznicę. Ot, pierwsza z brzegu lista trenerow pozostajacych bez pracy we Francji http://unecatef.fr/index.php/entraineur/libre Nie twierdzę, ze są na niej same gwiazdy, niektórzy z nich to trenerzy bramkazry, lub trenerzy przygotowania fizycznego, ale jest tam kilka perełek |
Pisanie o zachodnich trenerach w kontekście Wisły trąci w tej chwili S-F, i w wersji hard. Najpierw będzie przejściówka w postaci np.Tomka Kulawika-albo kogoś podobnego, a później ewentualnie Franio lub jakiś inny Edek z czołówki PMS, no i dopiero wtedy, gdy już będą prawie zgliszcza, to szanowny właściciel przypomni sobie o tamtych rejonach trenerskiej Europy. Być może zamiast wariantu tzw.czołówki PMS pojawi się ktoś z Bałkanów, ale dłużej jak pół roku to on się tu nie utrzyma. Na razie rządzi Probierz i dalej może co mecz tasować składem. Może mu się z tego coś wykluje, choć to jajo jest już na wpół zgniłe.
|
Cytat:
Jeśli prawdziwe są te wszystkie ostatnie wywiady z łysym i innymi to w naszym zasięgu finansowym jest pluszowy miś z Tesco. |
w naszym zasięgu jest to, na co w danym momencie fantazja przyjdzie Cupiałowi.
Jesli w dalszym ciagu bedzie uwazal, ze trzeba zasypywać dołek, będziemy zasypywali. Jesli uzna, ze potrzebne jest nowe otwarcie, będzie nowe otwarcie, a pieniadze sie znajdą |
Problem właściwie jest cały czas ten sam. Od kilkunastu lat, no może z małymi wyjątkami, czekamy na trenera, który zrobi różnicę.
To popularne stwierdzenie używamy praktycznie wyłącznie do oczekiwań odnośnie przychodzących do nas piłkarzy, licząc że nas zbawią, i że zaczniemy nagle grać jak Barca. Kilku ciekawych piłkarzy się już przewinęło na Reymonta, ale wyników oszałamiających jakoś nie było. Trener to ~70% wartości drużyny i dopóki Cupiał tego nie pojmie to będzie przepłacał na kolejnych "rokujących" speców rodzimej produkcji. |
Cytat:
Ja właśnie podejrzewam, że nasze obecne problemy są pokłosie złej sytuacji w TF, ale na ten temat to powinien się wypowiedzieć, ktoś kto zna realia Telefoniki. |
Cytat:
http://100najbogatszychpolakow.forbes.pl/ http://100najbogatszychpolakow.forbe...cupial,24378,1 FraMat dobrze napisał, jak nadprezes zachce to będzie:-) |
Tak, ale zważ na to, że taki przykładowo Solorz ma 6 razy tyle co Cupiał, a popatrz w jakiej sytuacji finansowej jest Śląsk, na którego sępi każdy grosz. Majątek takich ludzi jest nieraz wirtualny obwarowany dziesiątkami kredytów, także ten realny majątek jest te n-razy mniejszy. Do tego trzeba dodać Radę Nadzorczą, bo nie działa w ten sposób, że jak się jest prezesem/właścicielem to bez końca można wydawać pieniądze należące do spółki. To są różne czynniki, które mogą wpływać na kondycję finansową Wisły i TF.
A ostatnie poważne zakupy Wisły za poważną gotówkę to chyba rok 2004, także byłbym ostrożny ze stawianiem tezy - "jak nadprzezes będzie cichał to będzie", bo on pewnie (a wręcz na pewno) chce, ale czy może to jest inne pytanie, bo ostatnim czasem wszystko wskazuje, ze jest inaczej.. To tak tytułem off-topu. |
A skąd teza że "pewnie (a wręcz na pewno) chce", bo na dziś wszystko wskazuje że nie tyle nawet nie chce, co cała ta "jego zabawka" (choć dla nas to dużo więcej) pod tytułem Wisła Kraków mało go interesuje. Rzecz dotyczy tego że Cupiał nie jest inwestorem tylko (jak ktoś już tu kiedyś słusznie zauważył) jedynie właścicielem i nie traktuje naszego klubu w sposób rozwojowy, podobnie ma się rzecz w wielu innych polskich klubach.
Jak B.C. zacznie poważnie traktować nasz klub jak realną inwestycje, czyli zechce to i będą lepsi piłkarze i znajdzie sie lepszy trener od Probierza. |
Trenera ocenia się zazwyczaj po ostatnim meczu. Dlatego ode mnie plus za odstawienie Garguły, mam nadzieje, ze na zawsze. Drugi plus za idealną jak na naszą ligę strategię. Więcej nie oczekuje.
|
Cytat:
|
Cytat:
Przydałby się trener dokładnie taki sam jak Petrescu, ale i ten wariant pokazał, że jak piłkarzyki zachcą, to będą grać na nosie każdemu. Fantazja Cupiała nic tu nie zmieni i trener to akurat na tę chwilę ostatnia rzecz jakiej nam potrzeba - choć też mnie "talent" Probierza nieco mierzwi, acz po prostu widzę również - że tutaj nie ma jedenastu piłkarzy do gry. Prawda jest taka, że zmiana trenera długofalowo nic dla nas nie zmieni. Nic. Na tę chwilę jesteśmy dzięki słabości tej ligi kandydatami do miejsc od trzeciego do czternastego, a pewnie skończy się znów na siódmym i klub nie wykonuje żadnych ruchów, i nie ma żadnych perspektyw, żeby to zmienić. |
Cytat:
|
Ta, na pewno dużo zrozumiał z Hiszpańskiego Probierza.
Poza tym uznawanie za wyrocznie weszlo jest naprawdę śmieszne - gówno się znają, a w tej sytuacji przecież w polu karnym i tak nie było do kogo zagrać... |
Cytat:
|
A
Cytat:
Najlepszy Czekaj, najslabszy Melikson ... Cwiakala to zwykly manipulator, na reke by mu tak bylo. Z takimi drwalami to Maor powinien na lawie siedziec a grac np. Gargula. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Teraz nabrał wody w usta odnośnie Smudy, ale przewiduje sukces Fornalika:help: No, ale skoro od dawna poruszamy się w oparach absurdu... |
Cytat:
|
w Wisełce cały sztab do wymiany, trzeba stworzyć coś od początku. U nas jest to że jak jest grono przegranych to trener do zmiany, a od przygotowania nie jest tylko trener. Zbudować wszystko od nowa, wiadomo zajmie to sezon czy nawet 2 ale warto poczekać. To moje zdanie nie wiem jak wy to widzicie.
|
Jeżeli naprawdę Probierz wydzierał się przez 2 minuty po hiszpańsku to już chociaż wiadomo co sobie skrobał w kajeciku. Przemowę pisał. Teraz pewno zacznie się przygotowywać na bazie rozmówek polko-bułgarskich
|
Cytat:
Teza o tym że powinien być u nas dobry trener z zagranicy i to z zapleczem młodych zdolnych polskich trenerów jako asystentów jest i moim poglądem, a co do innych u wspomnianego użytkownika, to litościwie je ..przemilczmy, cóż, jak pisał Michel de Montaigne: „Nikt nie jest w wolny od mówienia bredni, źle jest jedynie mówić je z wysiłkiem" ufam więc że te pozostałe "poglądy" były klepnięte od tak, bez wysiłku i pewnie stąd bez sensu. PS i OT., a Fornalikowi życzę szczęścia tak jak i naszej reprezentacji bo tylko ono nas może uratować i dać jakąś szanse na awans do MŚ, choć w jego sukces dziś ciężko uwierzyć, ale z drugiej strony cuda się czasem zdarzają .. ________ A wracając do tematu, Probierz pracuje już u nas na tyle dużo czasu, aby błysnął czymś więcej niż tylko ustawieniem Jaliensa na pozycji def. pomocnika. A może tak, jakieś schematy gry, przesuwanie sie formacji na boisku, ale to chyba na dziś jedynie kibicowskie życzenie aby było lepiej .. |
Cytat:
Wracając do tematu: wątpię, żeby darcie ryja i skakanie wzdłuż linii załatwiało sprawę na dłuższą metę. Akurat argumenty w obronie Smudy padały bardzo podobne jak w przypadku Probieża: nie stać nas, mamy słabych piłkarzy (stąd potrzeba Legii Cudzoziemskiej w kadrze), zna realia, lepszy swój trener niż słaby z zagranicy... Wisła nie ma taktyki i jest słabo przygotowana fizycznie. Nasz sukces (w sensie strzelenia gola) zależy od łaski sędziego lub faktu, czy Melikson trafi Genkova w polu karnym i jak się od tego ostatniego piłka odbije. Są przyczyny słabej gry inne niż trener. Niestety, Probierz sam dokłada do całego burdelu własne cegiełki. |
Cytat:
cięzko żeby go chwalił za zmarnowana sytuację kiedys było tak , że wymagaliśmy od obcokrajowców 2 razy lepszej gry niż krajowych zawodników ( vide Uche , Cantoro , Mijailovic ) , teraz przychodzą do nas przeciętni piłkarze i zaczynam ich bronich po złych zagraniach... paranoja |
Cytat:
Poza tym - gdyby podobną miarę przyłożyć do Garguły, to by trenejro musiał 90 minut + 15 przerwy napierdalać. Słabo to widzę :lol: Ćwiąkała ma zboczenie na punkcie fastera - tak się rodzą legendy. |
Kto i kiedy tak wymagal?
|
Cytat:
|
http://www.90minut.pl/news/197/news1...l-Ittifaq.html
Lipa czyli z Probierzem będziemy się męczyć do końca rundy. |
Cytat:
|
powiem szczerze iż nie wiem czy nie lepszy w obecnej sytuacji byłby Dyzma, boję się iż po 2 wyjazdach bedziemy z maks 2 pkt....wczorajszy mecz udowodnił to iż nasz styl to:"podaj do Meliksona" . zero pomyślunku..oprócz Bunozy i Genkova-wszyscy zagrali piach
|
Ktos wie gdzie sie podziewa Maria Bakero?
Bo zaraz sie okaze ze akurat z kumplem na grzybach byl kolo Myslenic ...od tygodnia. |
Cytat:
|
Ciekawe komu Skorża z obecnego teamu Probierza zafunduje wczasy w Arabii .Aczkolwiek może Skorża namówi szejków na transfer Meliksona???
|
Żydek u Arabów ? no way
|
Cytat:
|
Cytat:
|
sugerujesz, że Probierz też skonczy u Arabów?
|
Tak, na platformie wiertniczej razem z Bednarzem.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl