Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

wolfy 26.10.2009 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 808450)
Chlew jak byl tak bedzie i polowa przyspiewek, to zawsze bedzie obrazanie Wisly i jej zawodnikow.

No dobra, ale co z tą drugą połową, bo nie bardzo kojarzę? Chodzi Ci o to, że czasami siedzą cicho?

Oldpara 26.10.2009 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swój chłop
Oldpara, ksiądz za pokutę kazał Ci pisać takie bzdury? Co nas obchodzi ichniejszy nowy stadion, stabilny sponsor? Niech lecą sobie w nicość. A Ty jak masz obdarzyć kogoś jałmużną to zamiast litować się nad tym barachłem wejdź na stronę fundacji Anny Dymnej, wypełnij przekaz i idź na pocztę. Pokuta będzie ważna, a radość podopiecznych pani Ani jeszcze większa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 808501)
Nawet tego nie bede kometowal. Jak dla mnie to moga wypier... nawet do A klasy. A derby? co to za derby z druzyna ktora dostaje reguralnie becki od kazdego w lidze a utrzymuje sie tylko dla tego ze smaruja wszystkim na okolo. Co innego gdyby byli w czolowce, bicie slabego to zadna przyjemnosc.

Byłem, moi drodzy na tylu derbach, że na prawdę stratę bym odczuł, gdyby nam Cracovia spadła. I zgadzam się, że im silniejsi i im wyżej w tabeli, tym smakowiciej się ich tłucze :)

A najbardziej w pamięci utkwiły mi derby 95/96 bodajże, kiedy ostatni raz Pasy pokonały nas w meczu o punkty (0:1 na Reymonta - II liga). Utkwiły mi, bo na nie niedotarłem - wylądowałem na pogotowiu ze złamaną ręką i rozbita głową po bliskim spotkaniu 3 stopnia z lotną brygadą kibiców koleżanki zza Błoń. Eeech..wspaniałe czasy młodości :)

Tak więc trzymam kciuki za utrzymanie Pasów.

Kocur 26.10.2009 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 808516)

Tak więc trzymam kciuki za utrzymanie Pasów.

patrz jak nas k...wa żałują
http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1580980,page=4

kciukiem można zrobić 100 pożyteczniejszych rzeczy - trzyma kciuki za Craxę ?!?!?!?!

może niech ktoś skasuje trochę postów bo wstyd i żal to czytać

Eustachy 26.10.2009 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
No dobra, ale co z tą drugą połową, bo nie bardzo kojarzę? Chodzi Ci o to, że czasami siedzą cicho?

Juz nie przesadzajmy.Chlopaki jednak opracowali kilka przyspiewek skierowanych pod adresem wlasnego zespolu i czasem w przerwach miedzy obrazaniem Wisly probuje je intonowac :D
Fakt ze tak beznamietnie je piluja, az wychodzi z tego kocia muzyka, ale co poradzic skoro tylko Wisla wyzwala w nich odpowiednio duze poklady emocji :)

felipe 26.10.2009 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 808518)
patrz jak nas k...wa żałują
http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1580980,page=4

kciukiem można zrobić 100 pożyteczniejszych rzeczy - trzyma kciuki za Craxę ?!?!?!?!

może niech ktoś skasuje trochę postów bo wstyd i żal to czytać

DLaczego kasować? jaki wstyd?
Sądząc po frekwencji na derbach i meczach z (choćby) Odrą podejrzewam, że nie tylko Old pare bardziej interesuja spotkania z tymi pierwszymi... Znalazłoby sie jeszcze takich ładnych pare (naście) tysięcy osób,- strzelam, że przeszło połowę tego co chodzi na mecze Wisły... Zabronić im wpisów na forum? Nie znalazłem w regulaminie zapisu, że wzorowy użytkownik musi "widzieć Cracovie w A-Klasie".

Także więcej dystansu do tego wszystkiego.

wolfy 26.10.2009 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 808525)
regulaminie zapisu, że wzorowy użytkownik musi "widzieć Cracovie w A-Klasie"

Regulamin regulaminem, ale pozostaje kwestia dobrego smaku:D

el Nuero 26.10.2009 23:49

Derby okiem kogoś spoza
 
Jako że nie jestem krakusem, trudno mi zrozumieć niektóre tutejsze wpisy. Ale niech tam, jestem w końcu tylko zwykłym piknikiem. O wiele bardziej żal mi jednak tego, co się stało ze zgodą z Jagiellonią, niż może się stać z klubem w pasy. Czy oni kiedykolwiek litowali się nad Wisłą? Naczelne hasło to nienawiść w stosunku do Białej Gwiazdy, ważniejsza niż doping dla swej drużyny, a wszystkie klęski na świecie, łącznie z wojna w Iraku, to oczywiście wina Wisełki :rotfl:

Kiedy patrzę na koniec tabeli, liczę tylko, ile jeszcze punktów potrzebuje nasza (ex)zgoda z Białegostoku. A derby z Cracovią? Czemu nie mogą ich rozegrać z naszymi rezerwami? :-P Już raz im podarowano ekstraklasę kosztem ŁKS-u, czy pasy na swoim forum potrafiły przyznać, że to nieuczciwe, podobnie jak pisanie donosów na łódzki klub? Witanie rywala "przyozdobionym" odpowiednio świńskim ryjem to oczywiście przykład największej kultury. Primeradivision, Ligue 1 i Serie A się chowa. A potem przyjeżdża Szachtior Soligorsk i dziwią się, co to za wynalazek w pasy przeciw nim gra, gdy nawet swoim dopingować nie umieją.

1q2 27.10.2009 00:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 808516)
Byłem, moi drodzy na tylu derbach, że na prawdę stratę bym odczuł, gdyby nam Cracovia spadła. I zgadzam się, że im silniejsi i im wyżej w tabeli, tym smakowiciej się ich tłucze :)

A najbardziej w pamięci utkwiły mi derby 95/96 bodajże, kiedy ostatni raz Pasy pokonały nas w meczu o punkty (0:1 na Reymonta - II liga). Utkwiły mi, bo na nie niedotarłem - wylądowałem na pogotowiu ze złamaną ręką i rozbita głową po bliskim spotkaniu 3 stopnia z lotną brygadą kibiców koleżanki zza Błoń. Eeech..wspaniałe czasy młodości :)

Tak więc trzymam kciuki za utrzymanie Pasów.

Szanuje Twój pogląd - sam tez byłem na tych pamiętnych(ze względu na wynik) derbach i dupę mi uratowało w****ienie po wyniku - nie śpieszyłem się a jak okazało się, w autobusie wcześniej był niezły roz****. - Natomiast niestety ale nic i nikt do końca mego życia nie odmieni mojego nastawienia do sąsiadki - Życzę im zawsze wszystkiego najgorszego i to nie dlatego że sam miałem jakąś traumę z nimi związaną, tylko dlatego że uogólniając, to są ****y bez jakiegokolwiek honoru.Wroga można szanować ale nie tego

darotsok73 27.10.2009 00:49

W temacie: czy wolałbym aby Pasy się utrzymały , były derby i td. ...
Zawsze optowałem za sportowym współzawodnictwem ligowym , bo to nasz Kraków , Wisła PANY , najstarsze polskie derby , święta wojna , tradycja , otoczka , prestiż , rozgłos , i bla bla bla..
Na dziś szczerze przyznaję że notoryczne trzepanie futra defacto drugo- ligowym cieniarzom już mi z deka spowszedniało .
Zamiast rywalizacji już dawno zrobił się z tego festiwal nienawiści , a rozgrywanie "DERBÓW" tylko po to żeby było komu prosto w nos wykrzyczeć "Ty h....i stara Qr... na dłuższą metę ma to jakiś sens ??
Takimi derbami mamy się cieszyć i fascynować ??
I jeszcze jedno najważniejsze , więcej się dzieje poza stadionem niż na boisku , a nasi adwersarze 1000x bardziej żyją nienawiścią do Wisełki niż miłością do swojej Craxy. Przecież to CHORE...

Ar222 27.10.2009 08:31

Ja akurat Oldpara trochę rozumiem. Jeździcie po chłopie, jakby powiedział że lubi Cracovię, a przeciez jemu wyraźnie chodzi o to, że dla nich akurat regularne zbieranie bęcek od Wisły jest gorsze nawet niż gra w III lidze, więc czemu by im tego nie życzyć z całego serca? :D
Sam zawsze powtarzałem, że życzę Cracovii co roku 13 miejsca :-D

Choć przyznam, że ostatnimi czasy dojrzewam powoli do tego by z uśmiechem na ustach ich pożegnać :)

Krissu 27.10.2009 08:57

Więc w ramach chrześcijańskiej miłości do bliźniego pod nosem zanucę sobie: "Trzecia liga, ósma grupa - Cracovia!"

WILU TS 27.10.2009 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 808542)
W temacie: czy wolałbym aby Pasy się utrzymały , były derby i td. ...
Zawsze optowałem za sportowym współzawodnictwem ligowym , bo to nasz Kraków , Wisła PANY , najstarsze polskie derby , święta wojna , tradycja , otoczka , prestiż , rozgłos , i bla bla bla..
Na dziś szczerze przyznaję że notoryczne trzepanie futra defacto drugo- ligowym cieniarzom już mi z deka spowszedniało .
Zamiast rywalizacji już dawno zrobił się z tego festiwal nienawiści , a rozgrywanie "DERBÓW" tylko po to żeby było komu prosto w nos wykrzyczeć "Ty h....i stara Qr... na dłuższą metę ma to jakiś sens ??
Takimi derbami mamy się cieszyć i fascynować ??
I jeszcze jedno najważniejsze , więcej się dzieje poza stadionem niż na boisku , a nasi adwersarze 1000x bardziej żyją nienawiścią do Wisełki niż miłością do swojej Craxy. Przecież to CHORE...

Niech sobie posiedzą drugoligowcy jeszcze roczek dwa w ekstraklasie,wygramy na ich nowym stadionie i mogą spadać :D

felipe 27.10.2009 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 808529)
Regulamin regulaminem, ale pozostaje kwestia dobrego smaku:D

Heh, ale wiesz - od tzw "dobrego smaku" do cenzury już tylko jeden kroczek :D Tego chcemy ?

FredzIo 27.10.2009 09:22

Wie ktoś gdzie jest w internecie klasyfikacja kanadyjska, taka jaka jest prezentowana w Lidze + Extra pod koniec?

GemHZR 27.10.2009 11:14

Co do Cracovii (i Polonii np.): dobrze mieć taki klub poza pierwszą trójką, na który stadion będzie się zapełniał. Duże wpływy z biletów, dobry doping na meczu, a tak przyjedzie Odra (i jeszcze urwie punkty ;p)

FredzIo 28.10.2009 09:50

http://goool.pl/main_v3.php?id=23723&id2=1

Nie zgadzam się co do tego, że Jirsakowi brakuje umiejętności, ale charakteru owszem. Tak samo jak uważam, że Alvarez jest lepszy od Baszczyńskiego.

Pan Jotka 28.10.2009 12:09

http://www.sport.pl/pilka/1,70997,71...r__Idiota.html

Kazdy wywiad z tym kmiotem to jest festiwal buractwa. Grembocki to chlystek, Kaczmarek sie nie znal na niczym, Wegier to idiota, Lato (Jaroslaw) winny slabej postawie Polonii....Ciekawe ilu trenerow czy pikarzy bedzie chcialo wchodzic w to szambo jakim jest Polonia Warszawa. Zycze im spadku. Za Wojciechowskiego i caloksztalt pt.Przenosiny Groclinu do Warszawy.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,t...wiadomosc.html
Ciekawe ile w tym prawdy z kolei.

http://www.poloniawarszawa.com/index.php?wiecej=4557
No to juz wszystko wiadomo kto przyjdzie do Polonii :D

krystiano 28.10.2009 12:52

http://www.kkslech.com/index2.php?id...ow_all&no=2003
To sie tyczy również NAS

Marszałek 28.10.2009 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krystiano (Post 809049)

Daj spokój, facet mówi jedno a robi drugie. Zresztą kiedy w czym on dotrzymał słowa? Uspokój się.
Poza tym Bukmacherzy nie takich lolków obchodzili.

WILU TS 28.10.2009 13:18

Co do dotrzymywania słowa - ok,ale co do tej ustawy to jestem pewien w 100% że przejdzie,było by po rządzie i Tusku gdyby nie przeszła...także szukajmy nowego sponsora...

Marszałek 28.10.2009 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 809059)
Co do dotrzymywania słowa - ok,ale co do tej ustawy to jestem pewien w 100% że przejdzie,było by po rządzie i Tusku gdyby nie przeszła...także szukajmy nowego sponsora...

Ustawa przejdzie głośno i we fleszach. A cichaczem przegłosuje się poprawki. Nie wiesz jak to wszytko działa:)

pan Dudi 28.10.2009 13:30

No to piękna przyszłość widzę czeka naszą piłkę. Wycofanie buków z finansowania drużyn piłkarskich ( i nie tylko, bo np. bodaj siatkarzy Legii finansuje unibet), to będzie cios nie tylko dla nas czy Lecha, ale i Legia jest sponsorowana przez Bwina nie wspominając o Unibet I lidze. Ciekawe, czy jak będziemy grali z jakąś zachodnią drużyną mającą za sponsora jakiegoś buka to też zabronią im prezentować logo swojego sponsora. Skrajny debilizm działaczy PO.

Marszałek 28.10.2009 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 809061)
No to piękna przyszłość widzę czeka naszą piłkę. Wycofanie buków z finansowania drużyn piłkarskich ( i nie tylko, bo np. bodaj siatkarzy Legii finansuje unibet), to będzie cios nie tylko dla nas czy Lecha, ale i Legia jest sponsorowana przez Bwina nie wspominając o Unibet I lidze. Ciekawe, czy jak będziemy grali z jakąś zachodnią drużyną mającą za sponsora jakiegoś buka to też zabronią im prezentować logo swojego sponsora. Skrajny debilizm działaczy PO.

Gwoli przypomnienia. Swego czasu, bodajże po ME w koszykówce 1997 roku, nasza liga koszykówki nabrała na gigantycznym znaczeniu. Straszny bum koszykarski zaczął się odbijać na naszej lidze. Kluby miały coraz więcej pieniędzy od sponsorów, TVP pokazywała mecze w sobotę po południu w pierwszym kanale. W umowie między ligą a TVP znalazł się zapis,że za niepokazanie meczu ligowego w sobotę TVP miała płacić gigantyczne pieniądze.
Liga robiła się coraz bardziej atrakcyjna. W Pucharze Koraca swego czasu mieliśmy po 4 zespoły. Coraz lepsi zawodnicy przyjeżdżali. W między czasie wielką umowę z ligą podpisał Lech, od tej chwili liga nazywała się Lech Basket Liga, nie trzeba dodawać,że wiązało się z dodatkowymi pieniędzmi dla klubów. Bobry Bytom szalejące w Pucharach Europejskich miały możnego sponsora,browary Tyskie..... liga rosła w siłę. Aż pewnego dnia, jakiś imbecy, bo inaczej tego nazwać nie można wpadł na pomysł,że trzeba społeczeństwo wychowywać w trzeźwości. I nie może być tak, żeby sport reklamowali producenci piwa, w ogóle napojów alkoholowych. Skutkiem tego, przegłosowano jakąś debilną ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Nie przedłużając. Jaki tego efekt? Ani trzeźwości,ani sportu. A sukcesem było sklecenie reprezentacji na ostatnie ME. Tak więc to nie pierwszy przypadek,że sport może ucierpieć przez matolstwo tzw polityków. Większej bandy bezmyślnych nierobów niż na Wiejskiej nie uświadczy się nigdzie.

A i jeszcze jedno. Nie grozi nam spotkanie z drużyną z zachodu. Wszak takie w kwalifikacjach do kwalifikacji, które jak patrzeć niedługo będziemy grali, nie występują.

wolfy 28.10.2009 14:02

Wolałem jednak, jak obecny rząd nic nie robił. Krytykowałem ich za nieróbstwo, a powinienem był się cieszyć z tej chwili względnego spokoju.

flamengista 28.10.2009 14:05

W sprawie zakładów w internecie - wiadomo, że była to szara strefa. Nie było to uregulowane dokładnie przepisami, więc firmy to wykorzystywały. Wiadomo - co nie jest zabronione, to wolno.

Pomijając tzw. "aferę hazardową" (moim zdaniem to burza w szklance wody), to obecna sytuacja nie mogła trwać w nieskończoność. Przecież ani te firmy bukmacherskie, ani gracze nie płacili w Polsce podatków. Jakie państwo lekką ręką odpuści rynek warty miliardy złotych? I to jeszcze w sytuacji kryzysu finansowego.

Mnie tylko martwi to, że próbuje się wylać dziecko z kąpielą. Mniejsza o Wisłę - my już trochę i tak skorzystaliśmy z umowy sponsorskiej, jakoś sobie poradzimy bez niej. Choć chętnych do sponsorowania piłki nożnej nie jest aż tak dużo i będzie to odczuwalne dla finansów klubowych.

Ja się po prostu dziwię, że zamiast pozwolić na taką działalność, ale ją opodatkować - po prostu się jej zabrania. Tak jakby nie istniały normalne kasyna czy punkty bukmacherskie.

PS. a co do porównania Alvareza i Baszczyńskiego - jeśli chodzi o ambicję i zostawianie zdrowia na boisku, Baszczu był bezkonkurencyjny. Niestety, w pozostałych elementach: umiejętności przyjęcia piłki, dośrodkowania w biegu i ze stojącej piłki, strzałów z dystansu czy dryblingu Alvarez jest od niego wyraźnie lepszy. Moim zdaniem to bardzo udany transfer, pytanie czy uda nam się go zatrzymać na dłużej.

zim zum 28.10.2009 14:13

Zanim ta ustawa wejdzie w życie, to pewnie BAH w Wiśle już nie będzie. Uważam, że nie ma się czym martwić.

flamengista 28.10.2009 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 808399)
U Pasow sytuacja powoli dojrzewa do zmiany trenera. Lenczyk wlasnie obwiescil, ze Cracovia nabiera wody i tonie i ze jego obawy jakie mial przed przejeciem zespolu sie potwierdzaja. Inaczej mowiac, zaczyna zalowac ze wdepnal w ta kupe i dal sie namowic na objecie zdegradowanego trupa.
Na ta chwile sa wg mnie najgorzej grajaca druzyna w lidze i glownym kandydatem do spadku. Lenczyk na efekcie nowej miotly uciagnal ledwie dwa ligowe spotkania, a teraz z meczu na mecz jest coraz gorzej.
Jesli w nastepnych 2-3 kolejkach nie zaczna punktowac, to przed druga z rzedu degradacja uchronic juz ich bedzie mogla tylko komisja licencyjna.

Do zmiany trenera nie dojdzie z wielu powodów. Najważniejszy to taki, że Orest ma wysoki kontrakt a jego zerwanie grozi wysokim odszkodowaniem. Kolejny - jaki trener jest wolny, do wzięcia? I czy gwarantuje on radykalną poprawę gry Pasów?

Lenczyk ma spory kredyt zaufania, a Filipiak jest gotów rzucić jakieś pieniądze na wzmocnienia. Drużyna spokojnie przepracuje okres przygotowawczy w zimie, to na wiosnę będą grać lepiej. Pytanie tylko, z jakiej pozycji przystąpią do rundy rewanżowej. Jeśli będą pod kreską, ze sporą stratą (3-5 punktów) do bezpiecznej strefy, to może im być ciężko.

Przykład Pasów pokazuje, jak się kończy powierzanie drużyny całkowitym dyletantom, bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu pierwszoligowej drużyny. Płatek powinien był wylecieć od razu po zakończeniu sezonu, bo nie dość że Pasów nie utrzymał to drużyna grała dramatycznie.

Dostał drugą szansę i dziś widać jak na dłoni, jak tragiczny to był błąd. Drużyna kondycyjnie jest przygotowana do grania, ale w lidze oldbojów. Skoro tak doświadczony trener jak Lenczyk nie umie sobie z tym poradzić, to widać jak jest źle.

Pan Jotka 28.10.2009 14:43

Powiedzmy sobie szczerze: decyzja co do hazardu to najgłupsza decyzja jaką można było podjąć! Zastanawiam się czy jakby podsłuchali rozmowe Stefana z Krzychem na temat Mira i Rycha, załatwiających koncesje na opony zimowe to czy rząd także zakazałby ich używania? To jest wylewanie dziecka z kąpielą.
Podobną głupote przerabiały Stany Zjednoczone. Lata 20.XX wieku--prohibicja. Zakaz produkcji i sprzedazy alko, w imię zachowani trzeźwośći. Jak się skończyło każdy wie.
Zakaz hazardu w USA z wyjatkiem kasyn na statkach? Skończył się już praktycznie , gdyż każde miasto marzy o tym by za 500 mln dolarów jakie otrzyma (za koncesje) zezwolić na budowę kasyna na lądzie, pozwolic ludziom zostawiać pieniadze w kasynie, ktore na koniec zapłaci od tego podatek dochodowy miastu.
Co robi u nas rząd? Twierdzi, że automaty powinny byc zakazane. A ja się pytam: a moze lepiej żeby były w końcu kontrolowane, co? Ma być zakazany hazard w internecie. A dlaczego nie pobierać podatków od wirtualnych kasyn za kazdego gracza z Polski. Jest to możlwie, ponieważ Urzedy Skarbowe mają dostęp do naszych kont w bankach. Wiadomo od razu za co płaciłeś kartą.
Ale po co.Najlepiej zakazać. Rządowi Tuska powinno się przeczytać książke na temat hazardu w historii. Ludzie muszą w cos grać , zakladać się itd.Ktokolwiek zakazywał okazywał sie koniec końców przegranym. Bo to jest walka z duchem. Zresztą to tak jak z prostytucją--najstarszym zawodem świata.
Jeżeli ukróca kasyna to I liga pożegna sie z Unibetem, my z betathome,com, a Lech z bwin. Oczywiscie kogo to w rządzie obchodzi.Zaglebie Lubin ma KGHM a Belchatow PGE.

MatMario 28.10.2009 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 809067)
Gwoli przypomnienia. Swego czasu, bodajże po ME w koszykówce 1997 roku, nasza liga koszykówki nabrała na gigantycznym znaczeniu. Straszny bum koszykarski zaczął się odbijać na naszej lidze. Kluby miały coraz więcej pieniędzy od sponsorów, TVP pokazywała mecze w sobotę po południu w pierwszym kanale. W umowie między ligą a TVP znalazł się zapis,że za niepokazanie meczu ligowego w sobotę TVP miała płacić gigantyczne pieniądze.
Liga robiła się coraz bardziej atrakcyjna. W Pucharze Koraca swego czasu mieliśmy po 4 zespoły. Coraz lepsi zawodnicy przyjeżdżali. W między czasie wielką umowę z ligą podpisał Lech, od tej chwili liga nazywała się Lech Basket Liga, nie trzeba dodawać,że wiązało się z dodatkowymi pieniędzmi dla klubów. Bobry Bytom szalejące w Pucharach Europejskich miały możnego sponsora,browary Tyskie..... liga rosła w siłę. Aż pewnego dnia, jakiś imbecy, bo inaczej tego nazwać nie można wpadł na pomysł,że trzeba społeczeństwo wychowywać w trzeźwości. I nie może być tak, żeby sport reklamowali producenci piwa, w ogóle napojów alkoholowych. Skutkiem tego, przegłosowano jakąś debilną ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Nie przedłużając. Jaki tego efekt? Ani trzeźwości,ani sportu. A sukcesem było sklecenie reprezentacji na ostatnie ME. Tak więc to nie pierwszy przypadek,że sport może ucierpieć przez matolstwo tzw polityków. Większej bandy bezmyślnych nierobów niż na Wiejskiej nie uświadczy się nigdzie.

To ja jeszcze przypomnę Radjowe Mistrzostwa Polski gdzie swego czasu jeździło 8 samochodów WRC a np Rajd Polski był obsadzony chyba 12. Sielnaka trwała tak długo jak była możliwość sponsorowania przez firmy produkujące papierosy.

Jednak też tam chodziło o zakaz reklamowania tych produktów podczas imprez sportowych i w godzinach jakiś tam.

Teraz mowa jest o utrudnieniu życia firmą bukmaherskim, ale nie z zakazem ich reklamy. Według mnie nie zmieni się nic, jakoś to obejdą. Co pokazuje np Ferrari w F1 i znaczek Marlboro zastąpiony kodem kreskowym :)

Eustachy 28.10.2009 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 809078)
Do zmiany trenera nie dojdzie z wielu powodów. Najważniejszy to taki, że Orest ma wysoki kontrakt a jego zerwanie grozi wysokim odszkodowaniem. Kolejny - jaki trener jest wolny, do wzięcia? I czy gwarantuje on radykalną poprawę gry Pasów?

Lenczyk ma spory kredyt zaufania, a Filipiak jest gotów rzucić jakieś pieniądze na wzmocnienia. Drużyna spokojnie przepracuje okres przygotowawczy w zimie, to na wiosnę będą grać lepiej. Pytanie tylko, z jakiej pozycji przystąpią do rundy rewanżowej. Jeśli będą pod kreską, ze sporą stratą (3-5 punktów) do bezpiecznej strefy, to może im być ciężko.

Przykład Pasów pokazuje, jak się kończy powierzanie drużyny całkowitym dyletantom, bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu pierwszoligowej drużyny. Płatek powinien był wylecieć od razu po zakończeniu sezonu, bo nie dość że Pasów nie utrzymał to drużyna grała dramatycznie.

Dostał drugą szansę i dziś widać jak na dłoni, jak tragiczny to był błąd. Drużyna kondycyjnie jest przygotowana do grania, ale w lidze oldbojów. Skoro tak doświadczony trener jak Lenczyk nie umie sobie z tym poradzić, to widać jak jest źle.

OK, aspektu wysokiego odszkodowania faktycznie nie bralem pod uwage, bo po prostu w zakresie pasiorkow nie jestem tak dobrze poinformowany jak Ty :-D
Jesli taki zapis rzeczywiscie istnieje, to o podziekowanie Orestowi z pewnoscia bedzie trudniej.
Niewiadomo czy nowy trener zagwarantowalby poprawe gry, ale w sytuacji kiedy Lenczyk takowej nie gwarantuje, zaczyna korcic aby sie o tym przekonac :)

Bo liczenie na to, ze zima Janusz znowu rzuci kasa, moze okazac sie zgubne. Lenczyk juz raz dostal od niego monete, ktora utopil w najslabszych obecnie z calego zespolu Golinskiego i Matusiaka.

MichauSzczu 28.10.2009 15:58

Tako?:(
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 809107)
OK, aspektu wysokiego odszkodowania faktycznie nie bralem pod uwage, bo po prostu w zakresie pasiorkow nie jestem tak dobrze poinformowany jak Ty :-D
Jesli taki zapis rzeczywiscie istnieje, to o podziekowanie Orestowi z pewnoscia bedzie trudniej.
Niewiadomo czy nowy trener zagwarantowalby poprawe gry, ale w sytuacji kiedy Lenczyk takowej nie gwarantuje, zaczyna korcic aby sie o tym przekonac :)

Bo liczenie na to, ze zima Janusz znowu rzuci kasa, moze okazac sie zgubne. Lenczyk juz raz dostal od niego monete, ktora utopil w najslabszych obecnie z calego zespolu Golinskiego i Matusiaka.

Przesadzasz z tym ze Golina i Matusiak są najsłabsi, zreszta oni przechodzili do Cracovii na zasadzie wolnego transferu, więc zadnej kasy nie utopili, oczywiscie nie licząc pensji.

Eustachy 28.10.2009 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 809124)
Przesadzasz z tym ze Golina i Matusiak są najsłabsi, zreszta oni przechodzili do Cracovii na zasadzie wolnego transferu, więc zadnej kasy nie utopili, oczywiscie nie licząc pensji.

To ze sa najslabsi czy tez najbardziej zawodza, to w zasadzie nie tyle moje slowa, co dzisiejsze Lenczyka. Moze gosc przesadza, nie wiem. W kazdym razie Matusiak to na razie bohater jednego spotkania, a od Golinskiego w ostatnim meczu o niebo lepiej zagral 19-letni Klich.
A co do kasy, to ja jednak pensyjki policzylem :P Zreszta za Golinskiego jednak chyba cos Zaglebiu zaplacic musieli. Tak czy siak, nie rozchodzi sie o konkretne sumy, a sam fakt. Jesli zima dokonaja rownie udanych transferow, to chocby byly darmowe, a zawodnicy grali za minimum krajowe, przed ostateczna zaglada moze juz nie byc ratunku.

Marszałek 28.10.2009 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 809138)
To ze sa najslabsi czy tez najbardziej zawodza, to w zasadzie nie tyle moje slowa, co dzisiejsze Lenczyka..

To po kieg grzyba Lenczyk ściągał Matusiaka, żeby teraz narzekąć,że jest najsłsabszy?. Z drugiej strony mieliśmy szczęście,że gwiazdę jedej rundy Matusiaka nie podpisaliśmy kiedy wychodziło mu w Bełchatowie.

A co do Lenczyka. Podsumuje to jednym słowem. Starość różnie się objawia.

Wojtas 28.10.2009 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 809150)
A co do Lenczyka. Podsumuje to jednym słowem. Starość różnie się objawia.



ja sie mu wogole dziwilem od samego poczatku,po co sie dziadek na stare lata pakuje w pasiaste bagienko i targa sobe nerwy???

im odpadł Slusarski mam wraznienie ze od tego czasu jadą po rowni pochyłej

Uran235 28.10.2009 21:22

Dajcie spokój z tym Tuskiem- "Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział". Teraz macha szabelką, żeby pokazać, że walczy z hazardem, bo ciemny naród nawet nie wie o co w tym wszystkim chodzi( ale to tak na marginesie). Ważniejsze jest to co już tutaj ktoś zauważył- nawet jeśli ustawa wejdzie w życie, to trochę na to poczekamy- ustawa się dopiero robi, potem na pewno nie zostanie ot tak od razu przyjęta no i powinno być jakieś vacatio legis- takie przepisy nie mogą wchodzić w życie z dnia na dzień. Pewnie B-a-H w Wiśle już wtedy nie będzie chociaż wcale niekoniecznie. Po pierwsze wątpię aby umowa sponsorska była obwarowana w stosowną klauzulę- B-a-H nie prowadzi za naszym pośrednictwem działalności tylko się reklamuje. To jest raczej problem bukmacherów, a nie klubów. Poza tym w Polsce prawo jest śmiesznie skonstruowane i wszystko można obejść. Ponadto gdzieś czytałem, że de facto bukmacherka internetowa w Polsce jest nielegalna, a przynajmniej była do niedawna. Tzn. nie jest zabroniona, można prowadzić taką działalność, ale nie można legalnie rozliczać się z zysków, bo nie istnieją stosowne regulacje prawne, a jednocześnie prawo wymaga aby rozliczać się z każdych zysków. W efekcie jeżeli wygrasz u internetowego bukmachera masz dochód z nieewidencjonowanego źródła, który trzeba ale nie można opodatkować i w efekcie dopuszczasz się przestępstwa podatkowego. Do czego piję- w tej chwili nikt się tym nie zajmuje, chociaż mógłby, i po wprowadzeniu nowej ustawy też nikt nie będzie wprowadzał jej w życie. Starczy, że firmy będą działały za granicą i nie będą blokowały polakom dostępu do usług- nasze prawo na pewno okaże się bezradne, a przynajmniej nikomu nie będzie się chciało na poważnie zająć pilnowaniem jego przestrzegania.

flamengista 29.10.2009 09:35

Uran,

z tym rozliczaniem dochodów też można to obejść. Na przykład zamiast wypłaty wygranej na konto (co może skontrolować Urząd Skarbowy) firma bukmacherska może wydać bon internetowy, który będzie uznawany przez sklepy internetowe i portale aukcyjne typu allegro czy e-bay.

I bardzo jestem ciekaw, jaka będzie wykrywalność takiego procederu.

Krytycy tego projektu (choć ich głos jest mało słyszalni) mówią wprost: będzie olbrzymi problem z egzekwowaniem prawa. Do tego trzeba by zatrudnić tysiące osób w skarbówce i dać im odpowiedni sprzęt i oprogramowanie.

Zamiast tego lepiej byłoby ściągać od takiej działalności podatki, co dałoby dodatkowe wpływy do budżetu. Do tej pory nie rozumiem historii z jednorękimi bandytami: jaki problem kontrolować, czy działają one zgodnie z prawem?

28-letni Thomas Dewey, jako prokurator Nowego Jorku potrafił sobie poradzić z Abe Relesem czy braćmi Shapiro - własnoręcznie rozwalając młotkiem nielegalne maszyny. To były lata 30-te XX wieku.

W XXI wieku, w cywilizowanym kraju szef MSWiA dysponujący armią policjantów i inspektorów nie potrafił sobie poradzić z podobnym problemem... Pytanie: nie potrafił czy nie chciał?

arti 29.10.2009 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 809168)
ja sie mu wogole dziwilem od samego poczatku,po co sie dziadek na stare lata pakuje w pasiaste bagienko i targa sobe nerwy???

im odpadł Slusarski mam wraznienie ze od tego czasu jadą po rowni pochyłej

po co? for good money oczywiście i jeszcze żeby do reszty nie zardzewieć na kanapie. Trudno Go nie rozumieć. No ale sytuacja jest trudniejsza niż się wydawało...
Co do Waszej dyskusji czy lepiej jak Cracovia jest w ekstraklasie czy 1,2,3 lidze - mój głos jest taki - niech spadają w piz..

FredzIo 29.10.2009 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 809453)
po co? for good money oczywiście i jeszcze żeby do reszty nie zardzewieć na kanapie. Trudno Go nie rozumieć. No ale sytuacja jest trudniejsza niż się wydawało...
Co do Waszej dyskusji czy lepiej jak Cracovia jest w ekstraklasie czy 1,2,3 lidze - mój głos jest taki - niech spadają w piz..

E tam, ja wole jak są w ekstraklasie. Zawsze to pewne 4-6 pkt w sezonie :D. No i to też pewny komplet na stadionie, czyli więcej kasy dla Wisły.

Eustachy 29.10.2009 16:48

Faworytem hitu 12-tej kolejki jest oczywiscie Legia, chociaz nie brakuje glosow wieszczacych niespodzianke (Mielcarski, Srutwa).
Teoretycznie gdyby Ruch w niedziele zwyciezyl na Lazienkowkiej i przy zalozeniu, ze za tydzien Legia przegralaby ponownie z Wisla w Sosnowcu, to dla wielu niemozliwe staloby sie faktem i walka o mistrzostwo toczylaby sie dalej z udzialem Niebieskich, za to juz raczej bez udzialu Legii :D
Oczywiscie nikt jednoznacznie nie odbieralby Legii szans na odrobienie strat, choc przy bardzo prawdopodobnym zwolnieniu Urbana w takiej sytuacji, mogliby szybko sie nie pozbierac.
To wszystko w teorii, bo w praktyce bardziej prawdopodobny scenariusz to taki, gdzie Ruch mimo zapewne ambitnej postawy dostanie 2:0, a za tydzien w Sosnowcu padnie remis.

Wojtas 29.10.2009 17:30

Ruch wreszcie zagra z kims konkretniejszym i jestem bardzo ciekaw co pokaża.

Czy sa naprawde silni ,i maja jakis pomysl czy tylko tak sobie graja ,cos tak strzelą ale mecze wygrywaja?

Dlatego mecz z Legia moze pokazac im miejsce w szeregu ,i na co NAPRAWDE ich stac.



Eustachy ...Legia to Legia ,i to ich obstawiam jako walczacych z nami na finiszu o tytuł :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl