Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

Worcester 12.05.2011 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maestrooo91 (Post 1090604)
Chciałbym sie w kilku zdaniach wypowiedzieć co do sytuacji z wczorajszym meczem. Na R22 chodzę od 5 lat ale tak zażenowany nie czyłem sie nigdy.To co wczoraj zaprezentowali gniazdowi a dołączyło sie połowa sektora G jest gorzej niż żenujące. Jak mozna sie tak zachowywać. Dzilić Wisłe na 2 czesci i gwizdac na doping innych ? Ultra Wisła strzeliłą sobie solidnego samobója. Obrażająć większą czesc Wislackiego grona. ŁAtwo to obliczyć. 2500 ludu z G wraz z UW pokazało wczoraj "srodkowy palec" pozostałem reszcie kibiców w liczbie 15,500 - brawo. Gdzie bysmy teraz byli gdyby nie te "pikniki" ? Wczoraj bedac na g4 czułęm sie zażenowany - i po tych wydarzeniach wolę sie identyfikować z normalnymi kibicami z D,E,F niż tymi zarozumialcami z G. Na koniec jeszcze raz powtorze WSTYD MI ZA NASZE ZACHOWANIE WCZORAJ Z TRYBUNY G.

Wiesz przyjacielu, mnie jest wstyd za trybunę E, która przez 13 poprzednich spotkań milczała, jednak akurat wczoraj postanowiła p**ebać cały protest i otworzyć usta.
Przestańcie usprawiedliwiać kibiców z E, że nie wiedzieli o proteście. Mieli dostać info na skrzynkę? SMS od SKWK? Jeśli są tak kumaci jak sądzą (a zaśpiewali o tym) powinni domyśleć się, że skoro G siedzi i nie śpiewa, to coś jest na rzeczy. Wtedy powinni się PODPORZĄDKOWAĆ.
Drodzy kibice z sektora E, na stadionie demokracji nie ma. Dlatego jest to ostatnie miejsce w tym smutnym kraju, gdzie są wyznawane jakiekolwiek wartości.

White91 12.05.2011 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafal-SWL (Post 1090615)
ktos tu napisal ze nie ma takiej opcji, aby ktos wczoraj na meczu nie wiedzial dlaczego nie ma dopingu... otoz powiem Ci ze badzo duza liczba ludzi nie wiedziala o co chodzi, ja sam sie do nich zaliczam..

... bylem na F, do krk mam jakies 100 km, na mecz wyjechalem juz o 14, caly dzien nie czytalem zadnych portali, forum itp, bo nie bylo takiej mozliwosci, na stadion wszedlem za pieć 20 (tak wiem moja wina, moglem wczesniej itp itd...niestety nie moglem...) przed kołowrotkami stalo wtedy jeszcze mnóstwo ludzi, pierwsze 10 min meczu cisza, myslalem ze to chodzi o protest przeciwko Tuskowi, lecz wczesniej bylo mowione, a raczej pisane, ze wychodzimy, mysle sobie no coz, moze sie rozmyslili, i zamaist wychodzenia bedzie chwilowy brak dopingu... i tak czekalem kolejne minuty w ciszy na to az wreszcie zerwie sie doping, ktorego PILKARZE WCZORAJ BARDZO POTRZEBOWALI...

nie mowcie ze gniazdowy mowil, dlaczego nie bedzie dopingu (zablokowanie oprawy), pewnie i mowil ale na F slychac tego nie bylo (moze za pozno przyszedlem)... a co dopiero na E... te wyzwiska byly wczoraj mocno przesadzone... masa ludzi naprawde nie wiedziala dlaczego G nie spiewa, dodam ze okrzyk "nie ma zabawy bo blokujecie oprawy" byl spiewany w sposob niezrozumialy, dopiero gdy przyjechalem do domu dowiedzialem sie o co w ogole chodzilo, czego dotyczyl protest i co G czasem krzyczalo... nie lcizac tego co bylo spiewane na piknikow, to akurat bylo zrozumiale.

dodam tylko jeszcze ze dostosowalem sie wczoraj do mlyna i nie spiewalem, tak na prawde nie wiedzac dlaczego nie spiewamy... PIKNIK ktory tu raczej nie zaglada jak i tez na inne nasze portale, mial prawo nie wiedziec wczoraj co sie dzieje i dlaczego sie dzieje, wiec przestanmy sie wyzywac, bo WISŁA to MY wszyscy, My dopingujacy, jak i Oni - pikniki... ave


Jak dla mnie sprawa wyjasniona. Bardziej juz nie bedzie. W niedziele razem spiewamy hymn a pozniej jedziemy z koksem bo jescze nam wojny domowej brakuje a w tym burdelu.
Mistrz Mistrz Nasz TS!

Kibic_1906 12.05.2011 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1090623)
Wiesz przyjacielu, mnie jest wstyd za trybunę E, która przez 13 poprzednich spotkań milczała, jednak akurat wczoraj postanowiła p**ebać cały protest i otworzyć usta.
Przestańcie usprawiedliwiać kibiców z E, że nie wiedzieli o proteście. Mieli dostać info na skrzynkę? SMS od SKWK? Jeśli są tak kumaci jak sądzą (a zaśpiewali o tym) powinni domyśleć się, że skoro G siedzi i nie śpiewa, to coś jest na rzeczy. Wtedy powinni się PODPORZĄDKOWAĆ.
Drodzy kibice z sektora E, na stadionie demokracji nie ma. Dlatego jest to ostatnie miejsce w tym smutnym kraju, gdzie są wyznawane jakiekolwiek wartości.

Skoro nie ma demokracji to dlaczego kibice mają nie śpiewać na meczu?(Nie mówię tu o 45-55min , kiedy G wyszło)

aNouc 12.05.2011 12:03

Pytanie co dalej, bo skoro tu takie chojraki są to trzeba chyba od nowego sezonu nie kupować karnetu i biletów.
Ubędzie gdzieś 5-7 tyś ze stadionu. Ale skoro dynek pl że jest ich wielu to zobaczymy ilu ich będzie jak Wisła będzie walczyćo 4-7 miejsce czy spadnie do 1 ligi. Juz się doczekać nie mogę tej sytuacji :)))
No i trzeba odjąc matki z dziećmi, którzy w większości przychodzą właśnie dla sektora G i atmosfery na stadionie. Basałaj przestanie istnieć. Z nikim się nie dogada jak SKWK zawiesi działalność. Reszta osób nie wie co się dzieje często na stadionie i co na nim robią. A wiemy że klub bez porozumienia z kibicami na dłuższą metę nie pojedzie (vide ITI i prośby fanów o powrót) Kto ma to wszystko organizować? ogarnąć? promować? reklamować? wychodzić z jakimiś inicjatywami? zajmować się wieloma rzeczami na stadionie i wokół niego? osoby z sektora E się nie zbiorą. Już kilkakrotnie podejmowali się obalenia SKWK i założenia własnego Stowarzyszenia i na ich spotkania przychodziło po 10 osób (choć w internecie jest ich 100krotnie więcej). Basałaj jeszcze przyjdzie z płaczem gdy piłkarze będą dawać dupy, a tego mozemy być pewnym..

murray 12.05.2011 12:04

Jak przed chwilą podano na tvn24, policja złożyła do wojewody wnioski o zamknięcie stadionów Śląska i - jak to określili - Kagiehaem Zagłębia Lublin.

Obława, obława, na młode wilki obława.

staszek2309 12.05.2011 12:05

Wnioski o zamknięcie stadionów Śląska i Zagłębia... Wcześniej Widzewa i Bełchatowa..
A tak pyskowali wszyscy, że wczoraj G broniło Legii i Lecha....

Kibic_1906 12.05.2011 12:05

To co się dzieje w tym chorym kraju to jest NIE DO WIARY!! Komuna powraca!!

flamengista 12.05.2011 12:06

Panowie, od badania i porównywania poziomu inteligencji i zasobów kapitału ludzkiego na sektorach E i G są odpowiednie narzędzia badawcze. Jestem podbudowany Waszą ciekawością do prowadzenia badań naukowych, ale załóżcie sobie do tego inny temat. Tu mamy dyskusję o kibicowaniu na polskich stadionach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1090629)
Pytanie co dalej, bo skoro tu takie chojraki są to trzeba chyba od nowego sezonu nie kupować karnetu i biletów.
Ubędzie gdzieś 5-7 tyś ze stadionu. Ale skoro dynek pl że jest ich wielu to zobaczymy ilu ich będzie jak Wisła będzie walczyćo 4-7 miejsce czy spadnie do 1 ligi. Juz się doczekać nie mogę tej sytuacji :)))
No i trzeba odjąc matki z dziećmi, którzy w większości przychodzą właśnie dla sektora G i atmosfery na stadionie. Basałaj przestanie istnieć. Z nikim się nie dogada jak SKWK zawiesi działalność. Reszta osób nie wie co się dzieje często na stadionie i co na nim robią. A wiemy że klub bez porozumienia z kibicami na dłuższą metę nie pojedzie (vide ITI i prośby fanów o powrót)

:shock: Kibic Wisły nie może się doczekać spadku Wisły do 1 ligi? Dobrze czytam?

Chłopie, teraz pojechałeś po bandzie.

Worcester 12.05.2011 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic_1906 (Post 1090628)
Skoro nie ma demokracji to dlaczego kibice mają nie śpiewać na meczu?(Nie mówię tu o 45-55min , kiedy G wyszło)

:shock: Ponieważ demokracja to władza ludu, w tym przypadku ludzi z E. Na stadionie nie ma, a właściwie nie powinno być demokracji, ponieważ decyzję wydaje osoba lub wąskie grono osób, które więcej wie o Wiśle od nas wszystkich razem wziętych. Taka osoba lub grupa osób zawsze się wykrystalizuje. Przywództwo. Już rozumiesz?

kriswisla 12.05.2011 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1090610)
Rozumiem, że dopiero jak zamkną stadion przy Reymonta za pozdrowienia na derbach to będzie Twój cyrk ?

Albo nawet i bez tego jak to zamierzają zrobić ze stadionami Bełchatowa i Widzewa ?

Nadeszły cięzkie czasy i niestety za takie pozdrowienia przedtem dostawalismy karę pieniezna,teraz pewnie bedą chcieli zamknąc stadion,dlatego nie ma sie co napinac i pokazac całej Polsce jak sie dopinguje na Wisle."kolezanka z drugiej strony błoń' ma swoje problemy i wygrywajac z nia jeszcze bardziej ich bedziemy pograzac.Pokazmy im o naszej wyzszosci nad nimi tak sportowo jak i kibicowsko,wiekszej inteligencji ,nie dajmy sie sprowokowac przed ostatnim meczem u nas i fetą mistrzowską.Wiemy dobrze ze Tusk ma wszystko w dłoni ,ze nasz Boss nie lubi mieszać polityki z piłką dlatego bawmy sie naszym swietem i powrotem Mistrza do grodu Kraka do naszej kochanej Wisełki:-D:-D

aNouc 12.05.2011 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1090636)
Panowie, od badania i porównywania poziomu inteligencji i zasobów kapitału ludzkiego na sektorach E i G są odpowiednie narzędzia badawcze. Jestem podbudowany Waszą ciekawością do prowadzenia badań naukowych, ale załóżcie sobie do tego inny temat. Tu mamy dyskusję o kibicowaniu na polskich stadionach.



:shock: Kibic Wisły nie może się doczekać spadku Wisły do 1 ligi? Dobrze czytam?

Chłopie, teraz pojechałeś po bandzie.



Jest ich sporo których tego chcę, i chodzi o stare roczniki którzy mają przejechane za Wisłą tysiące kilometrów. Chodzi o zwykłą normalność na stadionie, której teraz nie ma. Spadek równa się oczyszczenie i błaganie Basałaja tych niedobrych o powrót.
Taki spadek bardzo dobrze podziała (przerabiało to kilka teraz czołowych ekip), niestety od wejścia TF trochę dziwnych osób się uzbierało.. i teraz mamy co mamy (vide wczorajszy cyrk na trybunach)
Ty spoglądasz na to tylko z perspektywy sportowej. Ja sportowej i kibicowskiej, stąd Ciebie to dziwi, a dla mnie to normalne.

Kibic_1906 12.05.2011 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1090637)
:shock: Ponieważ demokracja to władza ludu, w tym przypadku ludzi z E. Na stadionie nie ma, a właściwie nie powinno być demokracji, ponieważ decyzję wydaje osoba lub wąskie grono osób, które więcej wie o Wiśle od nas wszystkich razem wziętych. Taka osoba lub grupa osób zawsze się wykrystalizuje. Przywództwo. Już rozumiesz?

Chyba mnie nie do końca zrozumiałeś..Zresztą , nie jest to dobre miejsce na takie dyskusje.. Ochłońmy wszycy

zim zum 12.05.2011 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1090608)
Chodzi o to, że przy - wkrótce - 30 tysięcznym stadionie ultrasi będą stanowić ok. 15-20% wszystkich kibiców. I pora zrozumieć, że jako mniejszość ruch ultras powinien zacząć szanować tą większość, która obecnie wynosi ok. 2/3, a wkrótce pewnie i z 75-80% wszystkich kibiców.

A co zaczną się nagle klonować ? Póki co jest problem z 18 tys na szlagierze z Lechem.

MłodePokolenie 12.05.2011 12:14

Cytat:

Dolnośląska policja złożyła w czwartek do wojewody dwa wnioski o zamknięcie ze względów bezpieczeństwa stadionów piłkarskich Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin dla imprez masowych.
Jak powiedział wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, decyzje w sprawie ewentualnego zamknięcia stadionów podjęte zostaną "niezwłocznie, ale bez niepotrzebnego pośpiechu". Briefing prasowy w tej sprawie zaplanowano na godz. 13.45.
Śląsk najbliższy mecz na własnym stadionie ma rozegrać w sobotę o godz. 17.00 z PGE GKS Bełchatów. Zagłębie zagra w Lubinie dopiero 25 maja z Wisłą Kraków.

.................................

Kibic_1906 12.05.2011 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1090642)
Jest ich sporo których tego chcę. Chodzi o zwykłą normalność na stadionie, której teraz nie ma. Spadek równa się oczyszczenie i błaganie Basałaja tych niedobrych o powrót.
Taki spadek bardzo dobrze podziała (przerabiało to kilka teraz czołowych ekip), niestety od wejścia TF trochę dziwnych osób się uzbierało..

Powinni odciąć Ci internet.:shock:

szprotson 12.05.2011 12:15

ehh brak słow

klub potrzebuje zarówno pikników jak i fanatyków. Dlaczego na siłe staramy się poróżnić.

Na wyjazdy jeżdzą ludzie z każdego sektora z czego 1 zarabia 1200 pln a drugi 5200. Jeden lubi krzyczeć i dopingować przez cały mecz inny dopinguje w momentach w ktorych może, bo naprawde cięzko jest dopingować jeśli ktoś przyszedł emocjonować się pięknym sportem jakim dla niego jest pilka nozna.Szkoda ze dla niektorych fanatykiem jest ten co krzyczy przez cały mecz a ten który przejezdza 300km traci weekend byle tylko pobyć na Reymonta22 i pocieszyć się grą piłkarzy. Zrozumcie że na stadionie trzeba ze sobą zyc w symbiozie.
Snow-masz racje koszt 1 wyjazdu moze byc wiekszy niż karnet tylko czy te ponoszone przez kibicow koszta dają przychod Wiśle Kraków ?Nie. Przychód daje jej byle piknik kupujacy bilet/karnet/koszulke/skyboxa i dzieki temu przychodowi klub moze osiagac sukcesy a co za tym idzie sa wlasnie ciekawsze wyjazdy.
Wczorajsza akcja była wiadoma dla osob z sektora G i tych czytajacych Skwk.Reszta nie wiedziała OCB. To jest ich wina? NIE.

I nie mozna mówic ze sektor E wypiął sie, wyłamał z protestu. NIE! Oni po prostu widząc brak G nie potrafili tego zdzierżyć, a dokładnie tego że widzieli ze pilkarze bez dopingu grają słabiej w związku z czym postanowili im pomóc tyle ile potrafią. Ta sytuacja ma zalety, gdyż kibice z E teraz mogli dostrzec jak wiele robi ten spiewajacy cały mecz sektor G a na koniec dostali zjebe .Glupie uczucie dla wielu ludzi którzy po prostu zeszli ze starej dychy na krzesełko by w końcu oglądnąć mecz,a ktoś im krzyczy "frajerzy"

Wisła powinna jednoczyć. Jedni tutaj są dla widowiska inni dla atmosfery a inny w innych celach,ale to wszystko jest pod jednym dachem wiec traktujmy sie z szacunkiem.

wiertar 12.05.2011 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zabsko (Post 1090572)
Bo to są dwie różne rzeczy i stosowanie skrótów myślowych. Infrastruktura generalnie jest ok. I jak ze wszystkim chodzi o to, że nawala najsłabsze ogniwo czyli ludzie. Konkretnie ochrona - jakiego by nie mieć wspaniałego monitoringu to bez kogoś kto wyłapie bandytów czy sprawdzi faktycznie wszystkich bez podziału na równych i równiejszych przy wejściu "stadiony nie będą odpowiednio zabezpieczone".

spoko rozumiem o co Ci chodzi, ale czy nie wszystko zaczeło się od meczu z o PP którego organizatorem był PZPN?? podejrzewam że jak by ochrona nie pozwoliła wejść na murawe kibicom to dziś nie było by problemów z zamykaniem stadionu. zresztą może być nawet i 10 tyś ochroniarzy na stadionie ale i tak nie gwarantuje to tego że będzie bezpiecznie i spokojnie na trybunach...

Rafal-SWL 12.05.2011 12:17

no ladne rzeczy sie dzieją, a popatrzcie teraz z innego konta, moze gdyby zarzad nie zablokował wczoraj oprawy, to nasz stadion na derby tez by zostal zamkniety?

NIE CHCE TU BRONIC ZARZADU, CALKOWICIE POTEPIA TA DECYZJE, takie tylko rozważania ...

flamengista 12.05.2011 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1090642)
Jest ich sporo których tego chcę, i chodzi o stare roczniki którzy mają przejechane za Wisłą tysiące kilometrów. Chodzi o zwykłą normalność na stadionie, której teraz nie ma. Spadek równa się oczyszczenie i błaganie Basałaja tych niedobrych o powrót.
Taki spadek bardzo dobrze podziała (przerabiało to kilka teraz czołowych ekip), niestety od wejścia TF trochę dziwnych osób się uzbierało.. i teraz mamy co mamy (vide wczorajszy cyrk na trybunach)
Ty spoglądasz na to tylko z perspektywy sportowej. Ja sportowej i kibicowskiej, stąd Ciebie to dziwi, a dla mnie to normalne.

Czy mamy jeszcze zwolenników spadku Wisły do 1 ligi?

Proszę się śmiało zgłaszać, czekają nagrody:-D

zim zum 12.05.2011 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1090658)
Czy mamy jeszcze zwolenników spadku Wisły do 1 ligi?

Proszę się śmiało zgłaszać, czekają nagrody:-D

Nie szydź, bo dobrze wiesz o czym jest mowa.

kriswisla 12.05.2011 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1090651)
ehh brak słow

klub potrzebuje zarówno pikników jak i fanatyków. Dlaczego na siłe staramy się poróżnić.

Na wyjazdy jeżdzą ludzie z każdego sektora z czego 1 zarabia 1200 pln a drugi 5200. Jeden lubi krzyczeć i dopingować przez cały mecz inny dopinguje w momentach w ktorych może, bo naprawde cięzko jest dopingować jeśli ktoś przyszedł emocjonować się pięknym sportem jakim dla niego jest pilka nozna.Szkoda ze dla niektorych fanatykiem jest ten co krzyczy przez cały mecz a ten który przejezdza 300km traci weekend byle tylko pobyć na Reymonta22 i pocieszyć się grą piłkarzy. Zrozumcie że na stadionie trzeba ze sobą zyc w symbiozie.
Snow-masz racje koszt 1 wyjazdu moze byc wiekszy niż karnet tylko czy te ponoszone przez kibicow koszta dają przychod Wiśle Kraków ?Nie. Przychód daje jej byle piknik kupujacy bilet/karnet/koszulke/skyboxa i dzieki temu przychodowi klub moze osiagac sukcesy a co za tym idzie sa wlasnie ciekawsze wyjazdy.
Wczorajsza akcja była wiadoma dla osob z sektora G i tych czytajacych Skwk.Reszta nie wiedziała OCB. To jest ich wina? NIE.

I nie mozna mówic ze sektor E wypiął sie, wyłamał z protestu. NIE! Oni po prostu widząc brak G nie potrafili tego zdzierżyć, a dokładnie tego że widzieli ze pilkarze bez dopingu grają słabiej w związku z czym postanowili im pomóc tyle ile potrafią. Ta sytuacja ma zalety, gdyż kibice z E teraz mogli dostrzec jak wiele robi ten spiewajacy cały mecz sektor G a na koniec dostali zjebe .Glupie uczucie dla wielu ludzi którzy po prostu zeszli ze starej dychy na krzesełko by w końcu oglądnąć mecz,a ktoś im krzyczy "frajerzy"

Wisła powinna jednoczyć. Jedni tutaj są dla widowiska inni dla atmosfery a inny w innych celach,ale to wszystko jest pod jednym dachem wiec traktujmy sie z szacunkiem.

100% POPARCIA Szprotson

Kryniu 12.05.2011 12:23

http://www.kibice.net/forum/viewtopi...8453&start=200 Polecam

Greeg 12.05.2011 12:23

Ależ oczywiście że tacy ludzie są i mają swoje racje, bo nie dla wszystkich liczy się sukces sportowy za wszelką cenę.

Oczyściłaby się atmosfera, pozwiedzalibyśmy egzotyczne miejsca i Ci wszyscy fanatyczni kibice z E i trybun dla "lepiej sytuowanych" mogliby udowodnić że są z Wisłą na dobre i na złe zapełniając stadion na ponad trzydzieści tysięcy widzów w meczu z jakąś Wartą ...

Śmiało zgłaszam się po nagrodę ...

Vinci 12.05.2011 12:24

hmmm nie mam zamiaru pisać o tym co wczoraj się działo, bo na stadionie mnie nie było, a z perspektywy TV też nie bardzo dało się ocenić. Generalnie po samych wpisach już widać, że i tak każdy będzie miał swój punkt widzenia.

Generalnie nie ma już co płakać i się rozpisywać, bo każdy z tą sytuacją i tak będzie wiązał własne przekonania i preferencje politycznie. Jedyny wspólny wniosek, jaki się da wysnuć z wypowiedzi powyższych, to chęć względnej jedności oraz negatywna ocena tego, co działo się wczoraj.

================================================== ==========

Nie da się ukryć, że wszelkie kwestie związane z oprawą oraz sama forma protestu wypłynęły stosunkowo późno. Sporo ludzi o tym mogło nie wiedzieć. Jak ktoś zauważył, część ludzi siedzi w robocie i nie ma czasu śledzić wiślackich portali i forum. Mieli prawo nie wiedzieć...

Innym pewnie, jak znam życie i specyfikę sektorów, najzwyczajniej nie chciało się angażować, albo obudzili się nie w tym momencie co trzeba i zaczęli śpiewać po swojemu...nie raz się tak zdarzało, że na E czy obecnym D, ktoś wyrywa się z własnymi przyśpiewkami nie bacząc na młyn... ktoś podpity przychodzi z kumplami, kilka innych osób podłapie przyśpiewkę i jedzie pół sektora pod prąd, swoim rytmem nie bacząc na innych...

Co w związku z tym? Jeżeli chodzi o przyszłość, to nie ma co rozdzierać szat i płakać, jacy to wszyscy są beee z drugiej strony boiska. Podziały nigdy nie służyły nikomu dobrze, a przypadki Francji i np. Paryża gdzie doszło kiedyś do spięć miedzy kibicowskimi frakcjami są nadzwyczaj wymowne. Chyba nikt tego nie chce przy Reymonta...przynajmniej nikt odpowiedzialny.

Co zatem robić?

Za kilka dni DERBY. Idealna okazja na to, by zaśpiewać wspólnie razem i nie myśleć o tym, gdzie kto siedzi i jakie ma priorytety. Nic tak dobrze nie jednoczy, jaki stary, dobry, wspólny "WRÓG".
W meczu z Cracovią, to nawet "pikniki" czy bierni obserwatorzy są w stanie więcej z siebie wykrzesać. Wszyscy pewnie będą śpiewali jednakowo i to dobry powód, by zatrzeć wczorajszą pramę i wrócić do normalnego WSPÓLNEGO rytmu. Gdzie każdy raczej czuł się częścią całej wspólnoty.

2) Kwestia ewentualnych protestów, związanych z posunięciami polityków, którzy chcą zamykać stadiony i straszą kluby.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ludziom starszym lub mniej zaangażowanym mniej sie chce słuchać nawoływań aktywnych małolatów.
Z drugiej jednak strony, nie może być tak, że nagle ktoś chce rozwiązywać problemy trawiące polską piłkę zamykając wszystko co się da i jednocześnie tolerując tak skorumpowanych ludzi, jak Lato, Kręcina itp. W ten sposób nigdy nie uda się wrócić na właściwą drogę i temu zwyczajni (stali) bywalcy stadionu powinni dać wyraz.

Jeżeli po derbach okaże się, że udało się przywrócić dawny rytm i wspólnotę (którą zachwiano wczoraj), to myślę, że pomni wczorajszych doświadczeń ludzie, ignorujący protest inaczej spojrzą na sprawę. Trzeba tylko na to popatrzeć z dystansem. Naświetlić sprawę odpowiednio i poprzedzić taką ewentualną akcję odpowiednimi informacjami. Ci, którzy w czasie milczenia wyskoczyli ze śpiewami muszą przede wszystkim być świadomi o co tak naprawę chodzi i dlaczego opinia publiczna odwraca wzrok od spraw tak naprawdę ważnych dla kraju,

Wczoraj wieczorem na forum każdy pisał o czymś innym: jeden o Tusku, drugi o Bydgoszczy, trzeci o oprawie, czwarty o Staruchu piąty o naszym zarządzie...przecież to był chaos i jedno wielkie niezrozumienie. Na trybunach pewnie było podobnie.
W takich warunkach łatwo o spektakularną w skutkach pomyłkę, szczególnie jeżeli dotyczy ona kwestii związanych z tak zróżnicowaną publiką, jaka zasiada na stadionie Wisły.

Osoby odpowiedzialne za intonowanie przyśpiewek mają teraz możliwość, by wszystko wróciło na dawne tory. Osoby odpowiedzialne za protesty czy oprawy mają przede wszystkim odpowiednie doświadczenie zbierane latami, na podstawie którego mogą wyciągnąć wnioski, w które akcje i przedsięwzięcia ludzi z innych sektorów najbardziej się angażowali... może przy kolejnym proteście warto na te doświadczenia zwrócić uwagę i je wykorzystać? Może warto zastanowić się nad formą łatwiejszą do zrealizowania przez wszystkich, a nie tylko młodych…

maxurd 12.05.2011 12:24

Ja przepraszam, ale dlaczego kibice z E mają w jakikolwiek się podporządkowywać??? Podporządkować to się mogą dzieci w sektorze rodzinnym swoim rodzicom. Kibicuje Wiśle na miarę mojego nią zainteresowania. nie jest to całe moje życie, ale od ładnych paru lat bywam przy Reymonta i czuje się uprawniony do posiadania własnego zdania w kwestii protestów i prowadzenia dopingu. Nie dla każdego Wisła to całe życie, niektórzy traktują to hobby dość lekko. Mają jednak prawo dopingować klub kiedy ludzie, którzy zazwyczaj prowadzą doping na stadionie z jakichśtam przyczyn ten doping zawieszają... Protestujecie?? Dobrze protestujcie. Wisła jednak nie jest waszą własnością i jeżeli chcecie żebyśmy też protestowali to MUSICIE nas do tego przekonać. Uwaga tutaj mała podpowiedź:obraźliwe bluzgi pod naszym adresei nie pomagają.

flamengista 12.05.2011 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1090660)
Nie szydź, bo dobrze wiesz o czym jest mowa.

Piszę śmiertelnie poważnie.

Jeśli ktoś domaga się spadku do 1 ligi własnego klubu, bo chce lepszej atmosfery na trybunach - to kibicuje atmosferze i ruchowi ultras, nie klubowi. W takim razie nie ma dla niego miejsca, przynajmniej na tym forum.

Bo to forum - ośmielam się przypomnieć - nazywa się "Forum Kibiców Wisły Kraków".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 1090670)
Ależ oczywiście że tacy ludzie są i mają swoje racje, bo nie dla wszystkich liczy się sukces sportowy za wszelką cenę.

Oczyściłaby się atmosfera, pozwiedzalibyśmy egzotyczne miejsca i Ci wszyscy fanatyczni kibice z E i trybun dla "lepiej sytuowanych" mogliby udowodnić że są z Wisłą na dobre i na złe zapełniając stadion na ponad trzydzieści tysięcy widzów w meczu z jakąś Wartą ...

Śmiało zgłaszam się po nagrodę ...

Skoro tak, to wal śmiało, bez eufemizmów: chcesz spadku Wisły do 1 ligi?

KOALIK 12.05.2011 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1090623)
Wiesz przyjacielu, mnie jest wstyd za trybunę E, która przez 13 poprzednich spotkań milczała, jednak akurat wczoraj postanowiła p**ebać cały protest i otworzyć usta.
Przestańcie usprawiedliwiać kibiców z E, że nie wiedzieli o proteście. Mieli dostać info na skrzynkę? SMS od SKWK? Jeśli są tak kumaci jak sądzą (a zaśpiewali o tym) powinni domyśleć się, że skoro G siedzi i nie śpiewa, to coś jest na rzeczy. Wtedy powinni się PODPORZĄDKOWAĆ.
Drodzy kibice z sektora E, na stadionie demokracji nie ma. Dlatego jest to ostatnie miejsce w tym smutnym kraju, gdzie są wyznawane jakiekolwiek wartości.

Piłkarze mają nie być dopingowani, bo jakaś grupka ludzi, która nawet nie ma dowodu osobistego o tym zadecydowała. Twórzcie dalej podziały, a będzie super. Wystarczyłoby olać Basałaja i innych z zarządu. Oni za chwilę odejdą, a My zostaniemy na zawsze!

zim zum 12.05.2011 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1090675)
Piszę śmiertelnie poważnie.

Jeśli ktoś domaga się spadku do 1 ligi własnego klubu, bo chce lepszej atmosfery na trybunach - to kibicuje atmosferze i ruchowi ultras, nie klubowi. W takim razie nie ma dla niego miejsca, przynajmniej na tym forum.

Bo to forum - ośmielam się przypomnieć - nazywa się "Forum Kibiców Wisły Kraków".

:lol: żałosny jesteś. Gość pisze o tym, że wystarczy jedna słabsza runda i tych wielkich fanatyków nie ma. Rozumiesz ? Nie ma, nagle wolą pojeździć na rowerze w porze meczu. Zresztą co tu daleko szukać ile osób pofatygowało się do Sosnowca ? Ile osób było na Hutniku ? Teraz jest sukces, to się pojawili i wylewają swoje kumatości i mądrości.

Panie Flamengista, gdzie w powyższym poście jest obrażanie ? Napisanie, że ktoś jest żałosny to obraza ? Cyrk i tyle z Twojej strony

Proud 12.05.2011 12:30

Jak można zamykać stadion Zagłębia Lubin? Przecież to jest kpina? Jeden z najnowcześniejszych stadionów w Polsce, ba, w Europie Środkowej nie spełnia wymogów bezpieczeństwa?!

Jaja...normalnie jaja.

Worcester 12.05.2011 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1090676)
Piłkarze mają nie być dopingowani, bo jakaś grupka ludzi, która nawet nie ma dowodu osobistego o tym zadecydowała. Twórzcie dalej podziały, a będzie super.

Nie ma dowodu osobistego powiadasz. Nie wiem czy wiesz, ale właśnie popełniłeś intelektualne harakiri. Wątpię czy po tym wpisie ktoś Cię będzie poważnie traktował.

South 12.05.2011 12:33

myślę ze niedługo piknik stanie w rzędzie z kibolem po pewnie po derbach nam stadion zamkną

KOALIK 12.05.2011 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1090682)
Nie ma dowodu osobistego powiadasz. Nie wiem czy wiesz, ale właśnie popełniłeś intelektualne harakiri. Wątpię czy po tym wpisie ktoś Cię będzie poważnie traktował.

Przez takich jak oni, jest teraz ta szopka Tuska w sprawie kibiców.

szprotson 12.05.2011 12:36

Śmiano się ze po akcji w Bygdoszczy stosowano odpowiedzialność zbiorową.

Wczoraj sektor G zastosował odpowiedzialnośc zbiorową w stosunku do sektora E.

Rozumiem ze ludzie ktorzy tworzyli kiedyś lat wstecz przed Cupiałem ruch kibicowski na Wiśle, i teraz siedzą na E to frajerzy? Sytuacja jest nie pierwszy raz, bodajże na Jadze sektor G popełnił podobne faux pas

Greeg 12.05.2011 12:36

Nie, wtedy piknik powie, że zamknięto nam stadion ze względu na te "zwierzęta" z G.

Jakoś wczoraj tym wszystkim elokwentnym i dobrze zarabiającym kibicom na E nie przeszkadzało to, że klub będzie musiał zapłacić kary za intonowanie przyśpiewek o PZPN ... wtedy to potrafili ryknąć.

flamengista 12.05.2011 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1090678)
:lol: żałosny jesteś. Gość pisze o tym, że wystarczy jedna słabsza runda i tych wielkich fanatyków nie ma. Rozumiesz ? Nie ma, nagle wolą pojeździć na rowerze w porze meczu. Zresztą co tu daleko szukać ile osób pofatygowało się do Sosnowca ? Ile osób było na Hutniku ? Teraz jest sukces, to się pojawili i wylewają swoje kumatości i mądrości.

Radzę się uspokoić. Poprzednik domagał się spadku Wisły do 1 ligi, co potwierdził w osobnym poście. Mniejsza o motywy - dla mnie to nie do przyjęcia, wyjaśniłem dlaczego.

zim zum 12.05.2011 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1090692)
Radzę się uspokoić. Poprzednik domagał się spadku Wisły do 1 ligi, co potwierdził w osobnym poście. Mniejsza o motywy - dla mnie to nie do przyjęcia, wyjaśniłem dlaczego.

I za to daje się ostrzeżenia :lol:

rav 12.05.2011 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1090642)
Jest ich sporo których tego chcę, i chodzi o stare roczniki którzy mają przejechane za Wisłą tysiące kilometrów. Chodzi o zwykłą normalność na stadionie, której teraz nie ma. Spadek równa się oczyszczenie i błaganie Basałaja tych niedobrych o powrót.
Taki spadek bardzo dobrze podziała (przerabiało to kilka teraz czołowych ekip), niestety od wejścia TF trochę dziwnych osób się uzbierało.. i teraz mamy co mamy (vide wczorajszy cyrk na trybunach)
Ty spoglądasz na to tylko z perspektywy sportowej. Ja sportowej i kibicowskiej, stąd Ciebie to dziwi, a dla mnie to normalne.

Spoglądasz na coś z perspektywy sportowej życząc klubowi spadku do 1. ligi?

To mam propozycję.
Ty, i te sporo osób, które tego chce - załóżcie sobie swoją Wisłę. Niech gra na jakimś innym, zapyziałym stadionie od klasy C (to dopiero będzie oczyszczenie).. a nawet nie - Wisła pewnie nie będzie operatorem stadionu, więc wynajmujcie sobie stadion na mecze od miasta. Zróbcie bilety za 5 zł, dopingujcie przez 90 minut albo protestujcie kiedy tylko chcecie, kibicowsko bądźcie zwartą mocną grupą. Sportowo pewnie też, bo przecież jest Was wiele, więc z biletów i sponsorów zbudujecie mocny zespół. Awansujcie rok po roku. Stwórzcie najmocniejszą w Polsce, elitarną, zwartą ekipę, której nikt nie podskoczy. Pod egidą oczyszczonej Białej Gwiazdy.

Zrobili tak w Manchesterze, próbowali i w innych miejscach. To nie jest nie do zrobienia.

Wygląda na to, że walcząca rok po roku o mistrzostwo Telefonikowa Wisła przestała być Waszym klubem.

wolfy 12.05.2011 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1090510)
Ktoś tu mądrze napisał:
Wisła poradzi sobie bez tych bardziej fanatycznych. Ci bardziej fanatyczni bez Wisły? Wątpię.

Bardzo głupio napisał, ale jak widać trafia do tych mniej rozgarniętych. Legia sobie nie poradziła, mimo że stała za nimi machina medialna ITI.
Ci fanatyczni przyjdą na Polonie Bytom mimo ogólnej chujozy na boisku, a taki raindog będzie w tym czasie komentował w internecie.

Otóż bez tych fanatycznych zostanie tylko piłka, a dobre mecze w polskiej lidze to można policzyć na palcach jednej ręki drwala. Nie zrobisz Anglii bez widowiska sportowego, a u nas zazwyczaj jest parodia tego sportu. Jakoś to tak na całym świecie funkcjonuje, że młodych ludzi tak wciąga się w kibicowanie, ale u nas zawsze znajdą się kosmici którzy wiedzą lepiej. Na każdym wielkim stadionie, czy to u nas, czy w Ameryce Łacińskiej są prężne ruchy Ultras, są sektory fanatyków. Ale nie, raindog i jemu podobni wiedzą lepiej.

Jaroo1 12.05.2011 12:41

Ale po co Wy ta sprawe rozstrzasacie? Ja tu widze jedno wyjscie. E przeprasza ze zaczelo doping mimo tego ze byl prostest a G przerasza ze ublizalo E. Skoro nikt nie jest bez winy to dlaczego jedni chca udowodnic drugim ze maja racje? Troche logiki. Obje strony winne to po co sie jedna z druga wybiela?!

szczepans21 12.05.2011 12:41

poziom dyskusji, absurdu i uszczypliwości osiągnął granice. Ludzie wrzućcie na luz..idźcie na spacer tak jak nasi pilkarze dziś a nie obrzucajcie się..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl