Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 02.05.2021 11:50

Małe tabele cd.:

3 zespoły
Wisła, Płock, Stal
- spada Stal

Wisła, Stal, Podbeskidzie
- spada Stal

Wisła, Płock, Podbeskidzie
- spadamy My pod warunkiem, że w meczu PBB-Płock, Podbeskidzie wygra dokładnie 4 bramkami (4:0, 5:1, 6:2 itd)
- spada Płock, jeśli przegra 5 bramkami
- spada Podbeskidzie w pozostałych przypadkach

Wisła, Craxa, Stal
- spada Stal

Wisła, Craxa, PBB
- spada Craxa :>

Wisła, Craxa, Płock
- spada Płock

Arkadiusz.Czerepach 03.05.2021 14:44

pepe prosze cie ponownie , powiedz co musi sie stac żeby spadly żydy ?

Karherop 03.05.2021 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1565422)
pepe prosze cie ponownie , powiedz co musi sie stac żeby spadly żydy ?

Legia musiałaby się położyć w ostatnim meczu w Warszawie, a biorąc pod uwagę że będą grać z kibicami to raczej nic nie odwala.

Jesli obecny wynik z Gliwic się utrzyma to w 95% dbamy spadkowicza tego sezonu.

pepe72 03.05.2021 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1565422)
pepe prosze cie ponownie , powiedz co musi sie stac żeby spadly żydy ?

Jeśli Craxa utrzyma prowadzenie to niestety nie spadną. Ale powiem ci na 100% za godzinę.

Edit: niestety granicą szczęścia jest 30 punktów, a Craxa ma 31.

pepe72 03.05.2021 18:35

Temat utrzymania się drużyn z Krakowa jest praktycznie zamknięty.
Istnieje jedna szansa, że spadniemy ale muszą zajść WSZYSTKIE poniższe warunki:

1. Przegrywamy oba następne mecze.
2. Podbeskidzie wygrywa DOKŁADNIE 4 bramkami z Płockiem w Bielsku
3. Podbeskidzie wygrywa z Legią w Warszawie
4. Płock remisuje z Zagłębiem w ostatniej kolejce.
5. Stal zdobywa 4 lub więcej punktów w 3 kolejnych meczach (Raków, Legia, Śląsk).

Wtedy dochodzi do małej tabeli Wisła, Płock, Podbeskidzie, w której spadamy.

Warunki 2, 3 i 5 są dość mało prawdopodobne.

Adenalix 03.05.2021 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1565433)

Wtedy dochodzi do małej tabeli Wisła, Płock, Podbeskidzie, w której spadamy.

Warunki 2, 3 i 5 są dość mało prawdopodobne.


Dlaczego Wisła spada gdyby doszło do małej tabelki? Jakie kryterium o tym decyduje?

Blixa 03.05.2021 19:42

^^Scenariusz 5 nie jest malo prawdopodobny.

Coglin 03.05.2021 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blixa (Post 1565448)
^^Scenariusz 5 nie jest malo prawdopodobny.

Zgadzam się - Raków zadowolony po zdobyciu PP, Legia zadowolona po zdobyciu MP, Śląsk o nic nie gra. Spokojnie Stal może zdobyć te punkty.

pepe72 03.05.2021 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1565446)
Dlaczego Wisła spada gdyby doszło do małej tabelki? Jakie kryterium o tym decyduje?

Podręcznik e-klapy:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez PZPN
5.2.2. przy więcej niż dwóch Klubach:
a) liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami,
b) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w meczach między tymi Klubami,
c) przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych w meczach między tymi Klubami,

Wyniki meczów:
Kod:

Wisła-Płock 0:3
Wisła-PBB  3:0
Płock-Wisła 1:3
Płock-PBB  4:1
PBB-Wisła  2:0
PBB-Płock  4:0

Punkty - wszyscy po 6, różnica - wszyscy 0, bramki zdobyte:
Wisła - 6
Płock - 8
PBB - 7

Wyniki 5:1 czy 6:2 niczego nie zmieniają. Musi być różnica DOKŁADNIE 4 bramek.

bódyń 03.05.2021 20:04

Dokladnie tabela by wygladala tak
Plock 6 pkt 8-8
Podbeskidzie 6 pkt 7-7
Wisla 6 pkt 6-6

Wtedy spadamy

Przy innym wynku PBB-Plock niz zwycieztwo dokaldnie 4 bramkami PBB ktoras z druzyn mialaby ujemna roznice bramek. Wtedy nie bedziemy na ostatnim

pepe72 03.05.2021 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1565450)
Zgadzam się - Raków zadowolony po zdobyciu PP, Legia zadowolona po zdobyciu MP, Śląsk o nic nie gra. Spokojnie Stal może zdobyć te punkty.

Raków walczy o 2 miejsce na podium.

leszekm 03.05.2021 20:19

A jak by PBB wygrało np.5:0?.

pepe72 03.05.2021 20:23

W 2071 było: https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2071

Przy małej tabeli Wisła-Płock-Podbeskidzie kluczowy jest wynik meczu Podbeskidzie-Płock.
4 bramki różnicy - my,
mniej - Podbeskidzie
więcej - Płock

Revolver 03.05.2021 22:33

Szanse na spadek według Mogielnickiego:

"Podbeskidzie 86,2%
Stal 13,6%
Wisła Płock 0,2%
Wisła 0,000998%"

pepe72 03.05.2021 23:02

Mogiel liczy te procenty nie tylko patrząc ile sprzyja ale też biorąc pod uwagę rozkład wyników.
Przy tych 5 warunkach, które podałem w #2075 pewnie tak wychodzi.

Adenalix 03.05.2021 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 1565454)
A jak by PBB wygrało np.5:0?.

Wówczas:

Podbeskidzie 6 pkt 8-7
Wisla 6 pkt 6-6
Plock 6 pkt 8-9

FraMat 04.05.2021 09:03

Trzeba po prostu zdobyć choć 1 punkt z Lechem i Piastem

Smok 04.05.2021 09:12

Mecz PBB-Płock jest przed naszym.:> Hyballa i kopacze będą wiedzieli, jaki wynik padl. Czy ustwiono dokladnie +4 dla PBB.:evil: Jesli nie :P, to spokojnie trzeba wystawić na ostatnie 2 mecze wszystkich mlodych, którzy mają szansę zapunktować jako juniorzy Nawet wtedy bym Plewkę o kulach i na wózku postawil na boisku, byle punkty łapal. Niech stoi i się nie rusza :rotfl:

sandomingo 04.05.2021 09:19

Remis z Amiką to jest minimum przyzwoitości.

bódyń 04.05.2021 10:13

A kto mialby ustawic ten mecz +4 dla PBB?? Wisla Plock?? Przeciez jak przegra z PBB to moze spasc wciaz.

Smok 04.05.2021 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1565471)
A kto mialby ustawic ten mecz +4 dla PBB?? Wisla Plock?? Przeciez jak przegra z PBB to moze spasc wciaz.

To "ustawienie" to dla podbuzowania sytuacji tylko. :-D
Głównie chodziło mi o to, żeby było jasne, ze do meczu z kuchenkami już bedziemy znali wynik PBB-Płock co daje nam pewien komfort w wystawieniu składu, ale też ewentualną dodatkową mobilizację. :tsw_cheerleader:

pepe72 04.05.2021 10:45

No podbuzowałeś :>
Dla przypomnienia musi się spełnić łącznie 5 warunków, a nie tylko mecz Podbeskidzie-Płock.
Z czego jednym jest zwycięstwo z Legią.

MaLk 04.05.2021 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1565471)
A kto mialby ustawic ten mecz +4 dla PBB?? Wisla Plock?? Przeciez jak przegra z PBB to moze spasc wciaz.

<spiskowa_teoria_dziejów>
No, ten tego, Płock w przerwie albo na kilka minut przed końcem spotkania przegrywa 0-3 z PBB i zaczyna kalkulować który scenariusz układu tabeli na koniec jest bardziej prawdopodobny :D
</spiskowa_teoria_dziejów>

Nie wiem co by się musiało stać, żeby uznali, że ta wersja byłby dla nich bezpieczniejsza, bo nawet nie chce mi się tego liczyć, ale na pewno da się coś wymyślić. Na pewno! ;)

pepe72 04.05.2021 12:37

Jeszcze lista zespołów w naszej okolicy.
Jak wygramy następny mecz to przeskoczymy Kuchenkorza, który też jest w kryzysie:
Kod:

10 Lech        - 33 (1-0, --)
11 Górnik      - 33 (0-0, 0-0)
12 Cracovia    - 31 (1-1, --)
13 Wisła Kraków - 30
14 Wisła Płock  - 29 (3-1, 0-3)
15 Stal Mielec  - 27 (6-0, 3-1) [mecz zaległy]
16 Podbeskidzie - 24 (0-2, 3-0)

Punkty, a w nawiasie mecze z nami (dom, Kraków). Wynik z naszego punktu widzenia. 6-0 wygraliśmy w Mielcu

krysztal 04.05.2021 12:37

Taaa a pod stadionem w Bielsku będzie stała czarna wołga na płockich numerach....

pepe72 04.05.2021 12:43

Nie mówiąc o tym, że Legia gra ostatni mecz z kibicami. Więc dla przyzwoitości powinni zagrać lepiej niż z nami.

Arkadiusz.Czerepach 04.05.2021 20:03

w sumie teraz to już tylko ważne żeby w tabeli skończyć nad żydami

pepe72 04.05.2021 20:48

Jak wygramy z Amicą to jest szansa

Adasss 05.05.2021 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1565531)
Jak wygramy z Amicą to jest szansa

Obawiam się, że to już "nie będzie się liczyć", bo od razu ktoś sobie dopisze 5 punktów w wirtualnej tabeli ;)

czaro 08.05.2021 22:17

My tu gadu gadu, a Wisła się utrzymała.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl