![]() |
Cytat:
Pytam się gdzie ma być ten o ogromny skok gospodarczy,w jakiej dziedzinie ? Stracimy ? co? nowoczesny stadion-nie,nowoczesne drogi? - nie nowoczesne lotnisko - nie. Niektórzy to myślą że jak Kraków zorganizuje te 2-3 meczyki jakiś ogórków to od razu miliard turystów przyjedzie i dutki będą wydawać na umór,a znając nasze władze to nawet gdybyśmy organizowali finał Euro 2012 nie byli by w stanie tego miasta wypromować i zadbać o najważniejsze inwestycje. Może przesadzam że nic byśmy nie zyskali,bo tam kilkaset tyś osób więcej rocznie na pewno byśmy zyskali,ale bajeczki o tym jak to Polska i miasta organizatorzy będą wyglądały tuż przed i po euro można przenieść do czasu na śmiech,bo od dawna wiadomo ze 70%zapowiadanych inwestycji nie będzie miało miejsca.pozdro. P.S Proszę moderatora o przeniesienie może tych postów do działu o Euro 2012 |
Kto skorzysta?:
1.Hotelarze. 2.Lotnisko Balice. 3.Handlowcy. 4.Miasto-Wzrost ruchu turystycznego= większe pieniądze do budżetu. 5.Ciągła motywacja do tego, by coś jeszcze zrobić przez te 2 lata.Jaką masz pewność, że stadion w ogóle zostanie dokończony w najbliższym czasie, bądź projekt nie zostanie w dużej częsci "okrojony". 6.Niewyobrażalna promocja Krakowa na świecie, co może przyczynić się do ściągnięcia powaznych inwestorów. 7.Kraków może się ubiegać z budżetu centalnego o dofinansowania w ramach programu Euro2012.Po wykreśleniu Krakowa wiele inwestycji może się przesunąć w czasie. Innymi słowy Kraków zyska przedewszystkim przez promocje.To najlepsza możliwa reklama.Przybędzie go w dziennikach telewizyjnych, internecie, gazetach. |
A Wy myślicie czemu nie ma rozbiórki A i B ...? jeszcze w dobie kryzysu firm budowlanych którym powinno zależeć na szybkim kończeniu inwestycji.....
Jak nie będzie Euro w Krakowie inwestycje na naszym stadionie będą okrojone.A na ile to wie tylko parę osób w Krakowie , ale do końca maja ( w razie braku E2112) wszystko będzie wiadome |
Może jednak stadion nie będzie "okrojony".
Kraków pewniakiem! http://www.euroraport.pl/content/view/1908/86/ |
Cytat:
|
A ty człowieku jak jesteś taki kumaty i wszystko wiesz to się podziel informacjami a nie pouczaj innych. Tylko przy tym nie pisz, że gdzieś słyszałeś, albo przeczytałeś ale nie wiesz gdzie. Powiedz co wiesz albo lepiej zamilcz.
W chwili kiedy przeciętny kibic nie wie czemu nie ma rozbiórki A i B, teza, którą zaproponował Arapaho jest bardzo prawdopodobna. |
Koleżko Dannato coś ci chyba ciśnienie skoczyło albo się upaliłeś. Twoje 2 zdania wiele nie wniosły .Chyba że sugerujesz że coś wiesz ale nie powiesz, hehe.
A pożyjemy zobaczymy kto ma rację- choć mam nadzieję że decyzja będzie na + dla Krakowa i nie będzie trzeba tego sprawdzać. Już ponad rok temu pisałem że budowa się nie zacznie w terminie bo są opóżnienia w projektach a Obtułowicz zobowiązał się do nierealnych terminów to kumate kumy takie jak ty mnie tu zjadły. I co ....opóźnienie było znaczne mimo zapewnień pani Janik że jesteśmy w terminie :) , a potem mieliśmy zapchajdziurę (czytaj: budowę ścianki szczelinowej) bo reszta dokumentacji była niegotowa. I chyba nawet największe kumy nie wierzą w nową C na koniec tego roku.Jak będzie za rok to będzie super. |
ogladalas ktos ten film tam? ten sam co na stronie Euro czy jakis nowy?
|
Cytat:
Nie można sobie tego ot tak anulować, bo firma budowlana (Polimex) mogłaby rządząć (i sąd pewnie by się do tego przychylił) setek milionów zadośćuczynienia... Także nie opowiadaj głupot, nie żyjemy w Kongo... |
nie żyjemy w Krakowie ale pewnie za krótko żyjesz
|
Tylu ludzi na budowie, ilu teraz widać w kamerce jeszcze nie widziałem. Chyba że to złomiarze prywatyzują zbrojenie.
|
Kamerka nie działa prawidłowo. Obraz jest z wczoraj z ok 11 godziny.
|
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Obtu%C5%82owicz
Cytat:
|
Ktos dodal ta linijke 2 dni temu.
|
Jak na to wszystko patrzę to aż mi się nie chce wierzyć. Mniejsze miasta w Polsce będą mieć lepsze, piękniejsze i większe stadiony. Takie miasto jak Kraków na prawdę zasługiwało na coś o wiele lepszego. A teraz na każdym kroku kibice w Polsce śmieją się z naszego stadionu nazywając go kurnikiem. Wstyd i tyle.
|
Nasz nazywają kurnikiem a ich to same Allianz Areny. Nasz stadion ewenementem na skalę światową jeśli chodzi o odległość? W Chorzowie jest bliziutko, albo w Rzymie na olimpijskim. Takie narzekania na odległość która i tak będzie mniejsza niż w przypadku starego c, ech. Co wy chcecie piłkarzy po tyłkach macać jak będą aut wybijać? Ja osobiście wole siedzieć jak najwyżej ze względu na widoczność. A widoczność w pierwszym rzędzie gdzie odległość do murawy wynosi 2-3 metry chyba nie jest powalająca. To jakaś norma że co 10-15 stron tego tematu jest płacz o odległość. Zluzujcie bo i tak nie przybliżą, a oceniać będziemy jak zbudują.
|
1 Załącznik(ów)
tak w gwoli przypomnienia młodym
jak sie zapełni ludzmi to sie pośikacie przed tymi monitorami |
Lepsze ?? W czym mają być lepsze ,siedzenia beda podgrzewane ,obite skórą i z wibracją jak padnie bramka ?
Może i będą wyglądać ładnie ,może i odległość trybun od boiska bedzie blizsza .Ale wez pod uwage ,ze o ile my bediemy jakos w stanie zapelnic nasz kurnik to u nich bedzie z tym krucho ,a ich wieksze stadiony bedą świecić pustkami. Nam większy stadion nie jest potrzebny ,co prawda moglby on lepiej wygladac i boli to ,ze do zaprojektowania tak waznego obiektu nie zrealizowano zadnego przetargu tylko wybrano starego znajomego ,który nigdy wczesniej nie miał doczynienia z projektowaniem stadionów. Stadion ma byc przede wszystkim funkcjonalny . Wstydzić sie go nie musimy, bedziemy miec pelne trybunki z wnetrzem ( kibelki , bary , sklepiki itp.) ,a w tych niektorych mniejszych miastach zeby sie wysrac to beda musieli chodzc do toy toya . Bez ciśnień ludziska bedzie dobrze. |
Dokładnie. Ja nawet wątpie czy uda się zapełnic chociaż te 20 tys, nie mówiąc o komplecie. 35 tys to dla nas dobra pojemność. A to, że stadion będzie może kostropaty, jakie to ma znaczenie, ważne żeby ludzie na niego przychodzili. Co Gdańskowi czy Wrocławiowi ze stadionów na ponad 40 tys jak komplet będzie może na meczach reprezentacji i ewentualnie pucharach. W lidze nie ma szans żeby tyle przychodziło. Może Poznań swój zapełni, bo Amica nie ma żadnej konkurencji w promieniu 200 km, ale to tylko pod warunkiem że będą w czubie.
|
Cytat:
|
Wolę mieć stadion wyjątkowy pod względem odległości trybun od boiska, niż dzięki temu, że z pewnych miejsc np. nie widać boiska, lub mimo dachu woda się na łeb leje.
Na prawdę nie ma co narzekać. Jeżeli odleglość D od boiska to faktycznie 11 metrów, to 16 nie będzie sprawiało większej różnicy. |
Jeśli już po raz kolejny wałkujemy te odległości to jaką szerokość mają trybuny za bramkami?
|
Cytat:
Ktos tu na forum podal ze dokladnie dlugosc D i E od boiska to 11,5 metra. Jesli wiec ma byc 17 ,to jakos da sie to przezyc. Problemem starego C bylo fatalne nachylenie do boiska ,no i brak zadaszenia.Przez co akustyka byla do bani,choc nie raz robilsmy tam ostry kocioł. Teraz i jeden problem i drugi znikają,bedzie akustyka bedzie zajebiscie glos sie niesc.Odleglosc nawet jesli troszke wieksza ,nie bedzie miala juz zadnego znaczenia. A pojemnosc jest ok,napewno frekwencja nam podskczy bo czesc ludzi tych ktorzy niechodzili przyjdzie z ciekawosci zobaczyc jak to jest na nowym stadione i mzoe sie wkręca.No i troche sie dookola pozmienia,porobia sie punkty gastonimoczne(a nie prowizorka) itd innymi slowa zrobi sie troche jak na zachodzie to i kibiców przybedzie.Bo teraz to jest raczej jeszcze bida . |
No no, panowie nawet w niedziele zasuwają :D Widać terminy gonią :D
|
Mam nadzieję, że już jutro lub najdalej we wtorek zaczną wylewać płytę. Mieli zacząć podobno już w zeszłym tygodniu, ale jak widać coś im z tym nie poszło.
|
Cytat:
Mądre słowa. Oglądacie czasem ligę portugalską? Zwróćcie uwagę na to, że na tych pięknych, wielkich stadionach wybudowanych specjalnie na EURO 2004 świecą pustki. Stadiony okazało się były za duże na potrzeby klubu, który po EURO miał na nich grać. Nawet koordynator portugalskiego EURO, kiedy wysyłaliśmy nasz projekt ostrzegał nas, żebyśmy nie budowali zbyt dużych stadionów, bo później będą one bezużyteczne(tak jak to jest teraz w Portugalii). Popatrzcie na Lubin czy Kielce. Tam pojemność wynosi około 15 tys. Nie przeszkadza to jednak w wybudowaniu ładnego, nowoczesnego, funkcjonalnego stadionu. 35 tys to jest max. Tyle i tak zgromadzi się tylko na hity naszej ekstraklasy(mecze z Legią, Lechem, Cracovią) i na europejskie puchary. A czy naprawdę nam zależy, żeby na potencjalny mecz na EURO 2012 na naszym stadionie było 5 tys wiecej kibiców? A żeby później na lidze stadion był pusty? Bo nawet jeżeli zgromadzi się 20 tys kibiców to i tak połowa miejsc będzie wolna... |
Płytę mają wylewać ponoć w środę,tak na forum skyscrapercity.com twierdzi jeden z użytkowników po rozmowie z robotnikiem.A tak poza tym to wczoraj pracowali - pierwszy raz w sobotę.
|
działa wam kamerka?
|
Działa, ale obraz jest z piątku.
|
Jeśli chodzi o przyszłą frekwencję wpływ będą miały przede wszystkim ceny biletów. Jak to zostanie tak jak jest teraz to będą pustki. Ale to już dyskusja do innego tematu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl