![]() |
Cudeńko. Najpiękniejszy stadion w Polsce.
|
Oby tylko nieprzeinwestowano w tak duże obiekty...
Kto je zapełni po euro? |
myślę, że jeśli Lechia i Śląsk będą w czołówce ligi to na te 20 tys. na mecz można spokojnie liczyć..
|
Cytat:
|
Gdansk i Wroclaw to wielkie miasta-gdzie co istotne wszytscy kibicują współnie-jednemu klubowi.Wróg na miescie nie istnieje a to co do ilosci piknikow na stadionach ma znaczenie-bo nie ma niebezpieczenstwa w postaci kibica wrogiego klubu.
Mysle ze z dobra grą te 20 tys powinno przyjsc-na szlagiery napewno wiecej -byc moze komplety.bylo by super jechac sobie do Wroclawia autostradą na taki stadion :) |
Rewelacja ta elewacja w Gdańsku! :)
|
O ile lepiej by wyglądał ten stadion gdyby pozostawiono taki kolor krzesełek jak był oryginalnie w projekcie...
|
to będzie stadion Lechii, więc trudno sobie wyobrazić, aby krzesełka nie miały być biało-zielone. Wyobraź sobie np. Reymonta na zielonych krzesełkach. Rewelacja, co nie? :P A biało-zielone również będą elegancko wyglądać.
|
Cytat:
|
Cytat:
W Gdańsku kolorystyka stadionu nawiązuje do bursztynu i z tego powodu zaprojektowano taki a nie inny kolor krzesełek. Kibice Lechii chcieli mieć zielone krzesełka to mają, ale z estetycznego punktu widzenia ten kolor zepsuł cały efekt jaki można byłoby osiągnąć pozostawiając żółty. |
|
Cytat:
http://www.fussballtempel.net/uefa/G...ianz_Arena.jpg Na PGE sa cztery kominy wentylacyjne o odpowiedniej droznosci oraz dach z poliwęglanu przepuszczajacy w pewnej dawce promienie UV oraz same swiatlo w 90%. http://img685.imageshack.us/img685/9744/img1097v.jpg http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...ecde722_g1.jpg Jak widac projektanci uwzglednili dodatkowe czynniki aby zwiekszyc zywotnosc murawy wiec jest malo prawdopodobne aby sie kisila/kisla jak w Poznaniu. |
W Gdansku jest jedna najwazniejsza roznica miedzy tym co mamy w Poznaniu, tam Lechia moze spkojnie grac na Traugutta i sie przeniesc jak murawa juz sie ladnie ukorzeni, u nas to jakas parodia jest w tym punkcie.
|
Na wielu obiektach w Europie wymienia sie trawe kilka razy w roku w trakcie sezonu...przyklad wspomniany Bayern Monachium.
Nigdy nie slyszalem aby za kazdym razem czekano na jakies ukorzenienie, mimo ze tez graja tam dwa zespoly alebowiem dochodzi "1860". W Poznaniu najwyrazniej nie ma warunkow do zycia.....zreszta ta mgla wskazuje na zla cyrkulacje powietrza. Faktem jest natomiast, ze murawa w Gdansku bedzie o 50% mniej deptana....to tez czynnik na+. Rozmawialem z fachowcami o ewentualnym stanie gdanskiej i wszyscy sa spokojni. Jedna murawa na runde spokojnie wystarczy. Jedyna zagadka, jak zniesie ew. koncerty lub inne imprezy masowe na niej organizowane. |
Oczywista oczywistoscia jest ze u nas trzeba podloze wymienic skoro tam jest pelno gruzu i udeptane przez ciezki sprzet;) Na Alianz Arena chyba wymieniaja latem jak jes przerwa?
|
Cytat:
|
Po ostrej zimie tez wymieniaja,generalnie nie ma reguly ale najczesciej z tego co wiem, dwa do trzech razy w roku.
Poczatkowo sadzono ze wytrzyma caly rok ale ten blad z dwoma kominami wentylacyjnymi oraz ostre zimy sprawily, ze odbywa sie to czesciej anizeli sadzono. Wklejam cytat jaki powinien Cie interesowac dotyczacy "ukorzeniania" Cytat:
|
Na Lechii tez moga trenowac na Traugutta zamiast meczyc murawe na nowym stadionie ;)- trzeba pamietac ze w Poznaniu to nie tylko mecze ale i treningi gdzie w Gdansku na nowym stadionie mogloby sie odbywac cale zero treningow
|
Co do treningow to zostal ogloszony przetarg na chyba dwa boiska obok stadionu, niestety wygral ten sam projektant co robil stadion....
Baala, moze dla waszych karnetowcow by to starczylo, ale u nas ciut wiecej je wykupilo. |
Cytat:
|
Cytat:
Po pierwsze z tego co pamiętam, przed wjazdem ciężkiego sprzętu, ułożono na murawie ogromne płyty betonowe. Nie znam wymiarów. Ale zapewne ok 2x4m. A każdy chyba wie, co to jest nacisk jednostkowy. Po drugie. Głęboka orka ziemi załatwiłaby sprawę spulchnienia gleby. |
Skoro te plyty rozwalily pol systemu do podgrzewania plyty to jednak nacisk musial byc troszke wiekszy:) Z tych plyt tez troszke sie kruszylo, wysyp sobie gruz przed domem, udeptaj a potem poloz fragment murawy a po 3 dniach biegaj w korkach w kolko :))) Zeby bylo bardziej smieszniej to za wymiane podloza + murawe firmy sobie zycza 5 baniek:)
|
|
Dobry deal Legii, 6 mln PLN rocznie to bardzo dobra kasa. PGE widać mocno przepłaciło za stadion w Gdańsku, od początku ta stawka była przesadzona.
|
Hmm... Pepsi kolorystycznie bardziej pasowowałoby do Wisły :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak rozumiem kase za to dostanie Legia?
A u nas bedziemy płacić za wynajem, plus kasa za nazwe od sponsora tytularnego tez pojdzie do miasta? To w takim tempie za dwa lata beda mieli dwukrotnie wiekszy budżet od nas:-/ |
a skąd wiadomo, że kasę dostanie Legia? Stadion jest miejski tak jak u nas, prawda?
|
A tymczasem w pyrlandii na stadionie budują most :D
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...o_konca_sezonu |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl