Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Blaszczu16 05.04.2011 20:14

Cudeńko. Najpiękniejszy stadion w Polsce.

Mario Nh 05.04.2011 20:43

Oby tylko nieprzeinwestowano w tak duże obiekty...
Kto je zapełni po euro?

Zienczuk8 05.04.2011 20:48

myślę, że jeśli Lechia i Śląsk będą w czołówce ligi to na te 20 tys. na mecz można spokojnie liczyć..

crazykaro 05.04.2011 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 1073338)
myślę, że jeśli Lechia i Śląsk będą w czołówce ligi to na te 20 tys. na mecz można spokojnie liczyć..

Tylko że tam 20 tys to dopiero połowa stadionu. A na Baltic Arena będzie ten sam problem co w Poznaiu z niedostateczną ilością światła padająca na murawę

Wojtas 05.04.2011 22:50

Gdansk i Wroclaw to wielkie miasta-gdzie co istotne wszytscy kibicują współnie-jednemu klubowi.Wróg na miescie nie istnieje a to co do ilosci piknikow na stadionach ma znaczenie-bo nie ma niebezpieczenstwa w postaci kibica wrogiego klubu.

Mysle ze z dobra grą te 20 tys powinno przyjsc-na szlagiery napewno wiecej -byc moze komplety.bylo by super jechac sobie do Wroclawia autostradą na taki stadion :)

buczo1985 05.04.2011 22:54

Rewelacja ta elewacja w Gdańsku! :)

sandbender 05.04.2011 23:14

O ile lepiej by wyglądał ten stadion gdyby pozostawiono taki kolor krzesełek jak był oryginalnie w projekcie...

Wizard 06.04.2011 07:22

to będzie stadion Lechii, więc trudno sobie wyobrazić, aby krzesełka nie miały być biało-zielone. Wyobraź sobie np. Reymonta na zielonych krzesełkach. Rewelacja, co nie? :P A biało-zielone również będą elegancko wyglądać.

kubamusial 06.04.2011 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krwawy (Post 1071418)
Okrągła i większa kopia dachu z Legii, te same studio projektowało oba stadiony więc to mówi wszystko.
Narodowy też ma podobny dach tylko jeszcze większy niż w Wrocławiu i telebimy na środku, też te same studio.

Każdy ze stadionów, o których mówisz ma zupełnie inną konstrukcję dachu. Najpierw sprwadź, potem pisz.

sandbender 06.04.2011 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1073381)
to będzie stadion Lechii, więc trudno sobie wyobrazić, aby krzesełka nie miały być biało-zielone. Wyobraź sobie np. Reymonta na zielonych krzesełkach. Rewelacja, co nie? :P A biało-zielone również będą elegancko wyglądać.

Porównanie nietrafione. Pomijając, że to stadion Wisły, to u nas w żaden sposób kolor nie miał znaczenia dla całości obiektu. Mogłyby być czarne, zielone, fioletowe - jakiekolwiek. nijak sie to ma do ogólnej koncepcji architektonicznej.
W Gdańsku kolorystyka stadionu nawiązuje do bursztynu i z tego powodu zaprojektowano taki a nie inny kolor krzesełek.
Kibice Lechii chcieli mieć zielone krzesełka to mają, ale z estetycznego punktu widzenia ten kolor zepsuł cały efekt jaki można byłoby osiągnąć pozostawiając żółty.

Mario Nh 06.04.2011 14:38

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Fajna sprawa.

Pilsner 07.04.2011 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1073359)
A na Baltic Arena będzie ten sam problem co w Poznaiu z niedostateczną ilością światła padająca na murawę

Problemy moga byc jak na kazdym tego typu obiekcie, niemniej projektant nie powielil tego bledu jaki popelniono na Alianz-Arena (Bayern) budujac jedynie dwa kominy wentylacjne...... jak sie okazalo jest to najwiekszym problemem dla trawy na tamtym obiekcie.
http://www.fussballtempel.net/uefa/G...ianz_Arena.jpg

Na PGE sa cztery kominy wentylacyjne o odpowiedniej droznosci oraz dach z poliwęglanu przepuszczajacy w pewnej dawce promienie UV oraz same swiatlo w 90%.
http://img685.imageshack.us/img685/9744/img1097v.jpg
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...ecde722_g1.jpg

Jak widac projektanci uwzglednili dodatkowe czynniki aby zwiekszyc zywotnosc murawy wiec jest malo prawdopodobne aby sie kisila/kisla jak w Poznaniu.

studio 07.04.2011 13:24

W Gdansku jest jedna najwazniejsza roznica miedzy tym co mamy w Poznaniu, tam Lechia moze spkojnie grac na Traugutta i sie przeniesc jak murawa juz sie ladnie ukorzeni, u nas to jakas parodia jest w tym punkcie.

Pilsner 07.04.2011 13:47

Na wielu obiektach w Europie wymienia sie trawe kilka razy w roku w trakcie sezonu...przyklad wspomniany Bayern Monachium.
Nigdy nie slyszalem aby za kazdym razem czekano na jakies ukorzenienie, mimo ze tez graja tam dwa zespoly alebowiem dochodzi "1860".
W Poznaniu najwyrazniej nie ma warunkow do zycia.....zreszta ta mgla wskazuje na zla cyrkulacje powietrza.
Faktem jest natomiast, ze murawa w Gdansku bedzie o 50% mniej deptana....to tez czynnik na+.
Rozmawialem z fachowcami o ewentualnym stanie gdanskiej i wszyscy sa spokojni.
Jedna murawa na runde spokojnie wystarczy.
Jedyna zagadka, jak zniesie ew. koncerty lub inne imprezy masowe na niej organizowane.

studio 07.04.2011 14:07

Oczywista oczywistoscia jest ze u nas trzeba podloze wymienic skoro tam jest pelno gruzu i udeptane przez ciezki sprzet;) Na Alianz Arena chyba wymieniaja latem jak jes przerwa?

Baala 07.04.2011 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1073770)
W Gdansku jest jedna najwazniejsza roznica miedzy tym co mamy w Poznaniu, tam Lechia moze spkojnie grac na Traugutta i sie przeniesc jak murawa juz sie ladnie ukorzeni, u nas to jakas parodia jest w tym punkcie.

Toż macie swoje Wronki.

Pilsner 07.04.2011 14:23

Po ostrej zimie tez wymieniaja,generalnie nie ma reguly ale najczesciej z tego co wiem, dwa do trzech razy w roku.
Poczatkowo sadzono ze wytrzyma caly rok ale ten blad z dwoma kominami wentylacyjnymi oraz ostre zimy sprawily, ze odbywa sie to czesciej anizeli sadzono.
Wklejam cytat jaki powinien Cie interesowac dotyczacy "ukorzeniania"

Cytat:

W czwartek rano na Allianz-Arena nowa murawa była już położona do połowy. Łączny koszt takiej wymiany zamyka się w 100 tysiącach euro. Na 48 godzin przed meczem z Schalke murawa na nowym stadionie Bayernu i TSV 1860 będzie już gładka jak stół. Nowa trawa nie będzie więc miała wiele czasu na "dojrzenie" do niedzielnego meczu. "Dwa dni wystarczą do tego"- zapewnia Peter Kerspe, dyrektor stadionu.

Jaroo1 07.04.2011 14:49

Na Lechii tez moga trenowac na Traugutta zamiast meczyc murawe na nowym stadionie ;)- trzeba pamietac ze w Poznaniu to nie tylko mecze ale i treningi gdzie w Gdansku na nowym stadionie mogloby sie odbywac cale zero treningow

studio 07.04.2011 15:32

Co do treningow to zostal ogloszony przetarg na chyba dwa boiska obok stadionu, niestety wygral ten sam projektant co robil stadion....

Baala, moze dla waszych karnetowcow by to starczylo, ale u nas ciut wiecej je wykupilo.

wiertar 07.04.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1073835)

Baala, moze dla waszych karnetowcow by to starczylo, ale u nas ciut wiecej je wykupilo.

no nie mów że całe Wronki kupiły karnety?? Fajnie:)

Proud 07.04.2011 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1073807)
Oczywista oczywistoscia jest ze u nas trzeba podloze wymienic skoro tam jest pelno gruzu i udeptane przez ciezki sprzet;) Na Alianz Arena chyba wymieniaja latem jak jes przerwa?

Dla mnie to jest jakiś mityczny problem.

Po pierwsze z tego co pamiętam, przed wjazdem ciężkiego sprzętu, ułożono na murawie ogromne płyty betonowe. Nie znam wymiarów. Ale zapewne ok 2x4m. A każdy chyba wie, co to jest nacisk jednostkowy.

Po drugie. Głęboka orka ziemi załatwiłaby sprawę spulchnienia gleby.

studio 07.04.2011 16:28

Skoro te plyty rozwalily pol systemu do podgrzewania plyty to jednak nacisk musial byc troszke wiekszy:) Z tych plyt tez troszke sie kruszylo, wysyp sobie gruz przed domem, udeptaj a potem poloz fragment murawy a po 3 dniach biegaj w korkach w kolko :))) Zeby bylo bardziej smieszniej to za wymiane podloza + murawe firmy sobie zycza 5 baniek:)

wasyl 14.04.2011 06:52

http://www.sport.pl/pilka/1,70994,94...azowanego.html

ypeeh 14.04.2011 08:02

Dobry deal Legii, 6 mln PLN rocznie to bardzo dobra kasa. PGE widać mocno przepłaciło za stadion w Gdańsku, od początku ta stawka była przesadzona.

Oldpara 14.04.2011 08:41

Hmm... Pepsi kolorystycznie bardziej pasowowałoby do Wisły :)

LUKAS77 14.04.2011 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ypeeh (Post 1077194)
Dobry deal Legii, 6 mln PLN rocznie to bardzo dobra kasa. PGE widać mocno przepłaciło za stadion w Gdańsku, od początku ta stawka była przesadzona.

Nie zapomnij ze PGE to spolka skarbu panstwa a z Gdanska jest Tusk. jaka mamy pewnosc ze to nie zbieg okolicznosci ze wlasnie ta spolka jest Sponsorem tytularnym klubu naszego premiera.

crazykaro 14.04.2011 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1077211)
Nie zapomnij ze PGE to spolka skarbu panstwa a z Gdanska jest Tusk. jaka mamy pewnosc ze to nie zbieg okolicznosci ze wlasnie ta spolka jest Sponsorem tytularnym klubu naszego premiera.

Kaczyński też i co z tego. Takie komentarze to do politycznego

bridgeburner 14.04.2011 10:56

Jak rozumiem kase za to dostanie Legia?
A u nas bedziemy płacić za wynajem, plus kasa za nazwe od sponsora tytularnego tez pojdzie do miasta?
To w takim tempie za dwa lata beda mieli dwukrotnie wiekszy budżet od nas:-/

joshi 14.04.2011 11:16

a skąd wiadomo, że kasę dostanie Legia? Stadion jest miejski tak jak u nas, prawda?

crazykaro 14.04.2011 11:39

A tymczasem w pyrlandii na stadionie budują most :D
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...o_konca_sezonu


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl