![]() |
No to taki przeglad linkow
O wlascieilu http://weszlo.com/2016/07/29/jakub-m...akow-kim-jest/ Lista zadan:) http://weszlo.com/2016/07/29/zakup-k...meresinskiego/ Za ile poszla Wisla http://www.dziennikpolski24.pl/sport...akow,10461072/ I jedyna pewna informacja:) http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/jo...-razem/fmhtqd0 I troche na lovekrakow.pl http://lovekrakow.pl/aktualnosci/mlo...sly_15982.html |
Nie śledzę wątku od początku, może to już było, ale Meresiński był powiązany z Fundacją Fabryka Marzeń, która była założona przez Karolinę Sołowow. Nazwisko Sołowow kojarzy mi się z Michałem Sołowowem - jednym z najbogatszych Polaków, a jak wiadomo on pochodzi z Kielc. Nie wyszedł zakup klubu z rodzinnego miasta to pokusił się o nabycie klubu z sąsiedniego województwa?
|
Cytat:
Profesjonalny kanał na YT? :D Wrócą kulisy spotkań? Relację ze sparingów? |
Cytat:
|
Myślę, że czaro przedstawił to bardziej realistycznie niż wielu dziennikarzy, którzy naprawdę niewiele wiedzą.
Na podstawie dzisiejszego DP mamy jeszcze niespecjalnie optymistyczną informację, że Meresiński naprawdę za Wisłę zapłacił niewiele ponad milion, natomiast przejął ją z długiem do spłacenia ok 16 mln. To może znaczyć, ze nie musi za nim nikt stać, natomiast może liczyć na sponsorów. |
Cytat:
Meresiński ma jakąś prezencje, pewnie będzie medialny. Citko ma jakieś znajomość na rynku. Za nimi może stać ktoś, kto sobie spokojnie tym wszystkim będzie operował. Teraz na prezesa spółki powoła się dobrego menadżera, który będzie zarządzał wszystkim, a ta dwójka będzie tylko grać twarzą. |
Mnie zastanawia jak się ma kwestia pierwokupu TS wobec tak śmiesznej kwoty jaką zapłacono za Wisełkę. Przecież TS odpadł z rywalizacji podobno właśnie przez brak siana. Nie mieliby "bańki" ? Coś mi tu śmierdzi...
|
Kiedy wy to wreszcie zrozumiecie.
TO NIE JEST ŻADEN SŁUP Koleś miał do zapłaty za Wisłę około miliona złotych. Dał gwarancje bankowe że takie pieniądze ma i klub kupił. A przecież prowadzi ten swój biznesik gmina coś tam .pl więc co to za problem gwarancje na milion załatwić. Teraz sprzeda Mączyńskiego za milion euro, Węgra za milion. I już ma na dogranie rundy do końca. Z wieżycielami się będzie układał na nowo. Usłyszą oni że oddaje 30 może 50% lub bankrutuje klub i niczego nie zobaczą. Twarde warunki gry. On nawet nie zrobił audytu kupowanego przez siebie klubu. Leśniodorski był rok prezesem, wszystko posprawdzał, zobaczył jak to działa i uznał że da radę nawet bez ITI. Teraz Citko dorzuci z 4 swoich zawodników z pensjami 150 000 euro rocznie, a wiadomo że menago bierze 10-20% pensji zawodnika i zacznie się drenaż finansowy. Dodatkowo jak się ktoś wypromuje to sprzedaż i klub z tego nie zobaczy nawet złotówki. Citko ma tam jakiegoś Sobotę co grzeje ławkę w Belgii to akurat będzie jak znalazł. Medialny transfer nowego własciciela. Układ jest prostu. Po co dogadywać się z trenerami, włąscicielami i dyrektorami sportowymi. Trzeba się męczyć z układami i kobinować z kim pić wódkę, komu posmarować żeby można było wcisnąć zawodnika. KUPUJEMY CAŁY KLUB majstersztyk A wy tu jak dzieci we mgle, piszecie o Ptakach, Cupiałach, i polakach z listy 100 najbogatszych. |
Marzenia się nie spełniają. Cupiał gasi światło, wchodzi Pan Niewiadoma
http://zzapolowy.com/marzenia-sie-ni...an-niewiadoma/ |
Cytat:
|
Z informacji które płyną jest powiedziane wprost.
Cupiał sprzedał klub za milion złotych. Klub ma zobowiązania na dalsze 16. (w temacie o Cupiale na forum cały czas się pojawiała się kwota 14 milionów) czyli coś w okolicach tej sumy się obracaliśmy stale. Gwarancje bankowe nie są na naście milionów. Facet pokazał tylko gwarancje że jak on kupi klub to sprowadzi swoich ludzi jako sponsorów, czyli że będzie miał na bieżącą działalność. Dodatkowo pokazał plan rozwoju klubu w oparciu o dyrektora sportowego Marka Citkę który ma zmienić organizację w klubie. Cupiał na początku inwestowania związał się z menadzerem Madziarą wiec do niego takie rozwiązanie trafia i on je rozumie. Cupiał uznał że coś za klub dostanie, długi spłacą inni, klub będzie istniał. Dodatkowo żeby promować i sprzedawać i tak jest potrzebny sukces sportowy (europejskie puchary) więc sprzedał. Dodatkowo musiał klub sprzedać bo mu bank kazały, bo była to droga zabawka na barkach TF . A dług klubu w stosunku do TF rósł i nawet sprzedać 3 zawodników po milion euro niczego by nie zmieniło. |
Pkt. 1 Nic nie wiemy poza nazwiskiem nowego właściciela a być może i to nie.
Pkt. 2 Czekamy do poniedziałku/wtorku. Pkt. 3 Ku po pokrzepieniu Cupial mógł to zbankrutować i opchnac co się da że składu i duża dozą prawdopodobieństwa lepiej by na tym wyszedl... resztę niech każdy sobie dospiewa. |
Cytat:
A nie jest znany jako np., świetny menadżer czy właściciel choćby kilkuset milionów. |
Ja gdzieś przeczytałem, że nowy kapitał zakładowy spółki to ok. 11 mln PLN. Czy to nie oznacza, że tyle mniej więcej musiał mieć inwestor, a nie, jak się wspomina, 1 mln?
|
Cytat:
TS milion złotych miał. Nie miał tylko nikogo kto by póżniej dał pieniądze na działalność (sponsorzy). Cupiał bał się że oda klub TS a oni nie poradzą sobie z problemami i klub szybko poleci do 4 ligi. A tego nie chciał |
Wersja WWF układa mi się w całość z tymi moimi biedarozważaniami stronę wcześniej. Tu zapowiada się taka bieda-Lechia (która wdg plotek też żyje na kredycie, tyle że na większą skalę).
Cytat:
Cupiał chciał się pozbyć klubu, żeby TF dogadała się z bankami, a nie pozbyć się go w ogóle i wyjść jak najmniej do tyłu. Łatwiej spółkę z bałaganem w papierach sprzedać, niż ją zlikwidować. Cytat:
A w ramach sentymentu, to wydaje mi się, że BC wykupi lożę na stadionie, w której się pojawi może raz, albo i to nie. I to wszystko. |
Cytat:
|
Cytat:
Ja w takich miejscach nie pi ... lę. Nie odróżniasz spekulacji od prawdy (której tutaj nie znamy). |
Cytat:
|
WWf Nie rozumiesz istoty pierwokupu. Jeżeli TS zaoferowałoby tyle samo co Słupy, to Cupiał nie mógłby sprzedaż Słupom z pominięciem TS. To się właśnie nazywa pierwokup. Zapraszam do lektury przepisów.
|
Cytat:
Cytat:
|
Czaro jak Kupujesz zadłużone mieszkanie za 1pln z milionowym długiem to ile cię ono kosztuje i ile potrzebujesz pieniędzy z banku? Milion za Wisłę i 16 na długi...
Zwróć uwagę jeszcze na jedno gwarancję załatwiony dość szybko(tydzień) a banki to nie instytucje charytatywne. |
Po przejrzeniu KRS-u Spółek, w których był J.M. uważam, że teoria z A.Ptakiem może być wcale sensowna. Jest tam też kilku makaronów... Będzie ciekawie w przyszłym tygodniu :)
|
Czytam wczesniejsze posty, z których wynika, że osoby piszące pewne są, co zawierają gwarancje w swoich szczegołach. Wiedzą że klub poszedl za milion, że 2 Panów to słupy itp....
Zapytam więc, skąd Wy to wszystko wiecie? Był jakiś wyciek w dokumentach, który pominąłem? Czy może jednak niektórym nadal się wydaje, że wiedzą? |
Cytat:
Cupiał chciał tyle. Nikt nie zrobi przelewu na milion. Startujesz do przetargu też dajesz gwarancje że masz kasę na wybudowanie mostu na przykład za 50 milionów. Gwarancja bankowa to po prostu potwierdzenie że masz linię kredytową w banku do takiej sumy i możesz ją uruchomić. W każdej branży tak to działa. Po co masz kogoś sprawdzać, pytać go o stan konta. Mówisz daj gwarancje bankowe. A bank jeżeli nie masz obrotów, dochodu nie wyda ci takiej gwarancji. Dlatego przy dużych przetargach, zamówieniach firmy łączą się w konsorcja żeby można było np. wybudować elektrownię za miliard złotych lub robi to zagraniczny podmiot który po prostu takie pieniądze ma. Przecież często się słyszy że daną inwestycję robią Niemcy lub Francuzi bo umieli oni załatwić finansowanie tej inwestycji. Bo państwo bierze kredyt. Ale płaci po wykonaniu prac. A teraz jest potrzeba aby ktoś wcześniej kupił materiał, wykonał prace. Nie można czekać aż państwo ci wypłaci. Nie dostaniesz zaliczki np. 20 milionów bo niech firma ogłosi upadłość to ani nie masz 20 milionów ani roboty zrobionej. Więc ten który chce robić taki kontrakt musi pokazać że jest w stanie skredytować to wcześniej. Normalny biznes. Cupiał zadbał tylko o swój interes. Sprzedał klub, teraz niech długiem zewnętrznym martwi się nowy właściciel. Cupiał wykasował długi w stosunku do Tele Foniki. Natomiast pozostały długi w stosunku do byłych piłkarzy, trenerów, menadzerów, ZUS, elektrowni, miasta itp. Nowy właściciel już mówi o tym że chce renegocjować z miastem umowę na stadion. Ze chce dostać go za darmo. TWARDE WARUNKI Tak samo będzie się układał z innymi podmiotami. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie mówię, że tak jest w Wiśle. To są wszystko nasze biedadomysły, bo nie mamy żadnych informacji. Ale to wszystko wygląda tak mało... solidnie, że takie domysły uważam za bardzo na miejscu. Edit: te teorie o powiązaniach biznesowych z innymi, zamożniejszymi ludźmi są ciekawe, ale 1) o czym to świadczy? Wspólna działalność przy jednym projekcie nie implikuje współpracy w kolejnym 2) właścicielem ma być JM jako osoba fizyczna. Piszecie, że "ktoś za nim stoi". Ale w jaki sposób? Dał mu pod stołem pieniądze na zakup Wisły, a potem w sposób nieformalny mówi mu, co ma robić? Nawet, gdyby mieli inne powiązania, o których nie możemy wiedzieć i przez ten fakt patron miałby wpływ na zachowanie JM, to a) nie miałby gwarancji, że JM nie ucieknie spod tego wpływu b) czemu miałoby to służyć? Przecież zakup klubu piłkarskiego to nie jest inwestycja w szarej strefie albo w sieć legalnych bałaganów. Tu się nie ma czego wstydzić, przeciwnie, robi się to dla sławy i prestiżu. |
Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię na ten temat.
Doszły mnie wieści, że za zakupem Wisły stoją Włosi. Być może to będą sponsorzy Meresińskiego. Może jest to farmazon być może prawda. Poczekajmy. Ja osobiście uważam, że chodzi o Sołowowa. Chciał Koronę bo sam jest z Kielc. Pojawiła się Wisła. Zwróćcie uwagę, że na jego stronie pojawia się nazwisko ptak jako wiceprezes. W fundacji fabryka marzeń z kolei jest Karolina, córka sołowowa. Ten gość to slup. |
Cytat:
|
To nic nie znaczy. Jak długo nie zobaczę pod stadionem Antoniego Ptaka tak nie uwierzę w to że znów zaczął się bawić w piłkę.
Poza tym Ptak był cieniutki przy Cupiale i jego ŁKS to był zwykły średniak Mistrzostwo dla ŁKS było bardziej spowodowane wyprzedażą Widzewa, słabą Legią i początkowym wejściem Cupiała w Wisłę a nie jakimś stworzeniem przez PTAKA deam teamu. Coś jak mistrz w Bełchatowie lub w Zagłębiu Lubin. Więc PTAK to też raczej środek tabeli. Jak Cupiał kupił klub to od razu były deklaracje że jak będziemy chcieli to kupimy nawet Klinsmana. Od razu w pierwszym okienku była wpompowana gigantyczna kasa. Jak pojechaliśmy do Belgii kupić Kaliciaka to tamtejsi działacze dziwili się skąd takie pieniądze i to chyba polska mafia przejeła klub. Na razie żadnych deklaracji nie ma. Jest tylko chęć grania na stadionie za darmo. Więc to też dużo mówi kto nas kupił. |
Cytat:
|
@wwf, rozumiem, ze jestes realistyczny itp., ale mimo wszystko wiecej wiary i optymizmu. Z takim podejściem do deprecha gwarantowana ;) Nie mowię, ze bedzie super, bo nie wiem. Ale tez Twoje czarnowidztwo jest mocno przesadzone. Zobaczymy.
@reszta, Z tego co piszecie wyłania sie dość jasny obraz, ze w każdej z tych licznych plotek przewijających sie przed sprzedażą było ziarno prawdy. Włosi, Solowow, konsorcjum itp. Oby tak było rzeczywiście |
Dokładnie Nesta.
Nie ma co nad tym mysleć. Będzie co będzie. Dajmy czas, poczekajmy. Leśniodorski bez majątku potrafił zrobić budżet ponad 100 milionów. Z Wisłą też tyle można wykręcić. |
Pomimo tego, że nic nie wiemy paradoksalnie sytuacja jest dosyć klarowna. Jeżeli za czasów Cupiała mieliśmy w ostatnich latach kroczący regres i stopniowy upadek to ten wariant zdaje się, że w chwili obecnej odpada. Mówiąc to mam na myśli, że szybko okaże się co wiąże się z przejęciem klubu przez Meresińskiego. Jeżeli rzeczywiście to nie jest żaden słup i scenariusz, który przedstawia wwf jest bliski prawdy to wyjdzie to bardzo szybko, w ciągu paru tygodni. Natomiast jeśli zobaczymy jakieś oznaki poprawy, profesjonalizacji działań to oznacza, że stoją za nimi poważni ludzie.
|
Najważniejszym jest zrobić porządek na górze. Jeżeli zlikwiduje się ten burdel, który niszczył klub, to z pewnością odbije się to na poziomie sportowym. Mam nadzieję, że Citko nie będzie promował swoich i okaże się gościem z głową na karku, mogącym pracować w spokoju dzięki wsparciu właściciela. Wydaje mi się, że akurat w Wiśle nie trzeba wiele, żeby powrócić do top3. Jak pokazały ostatnie raporty, spory potencjał i "tylko" 16 milionów zadłużenia. Jeżeli Meresiński nie okaże się grabarzem, to to naprawdę można mądrze rozegrać i sporo ugrać.
|
Cytat:
|
Ciekawe co piszecie o powiązaniach Antoniego Ptaka z Jakubem Meresińskim przez córkę Katarzynę.
Nie wiem, nie znam się. http://oi67.tinypic.com/25uo8qf.jpg http://oi68.tinypic.com/2h7gqj6.jpg Pomyliłem coś? |
pewnie walneli się z datą o 10 lat ;)
|
Wisle przejął niespełna 30-letni właściciel ciężkiego do sprecyzownia biznesu, znany z tego ze występuje na pudelku a wy roztrząsacie czy stoi za nim Ptak czy Solowow.
Czy na klubie piłkarskim da sie zarobić? nie. Co nie od dzis wiadomo. Ale spokojnie z klubu piłkarskiego mozna wyżyć. Zwłaszcza takiego jak Wisła. Do końca roku tu wszyscy na tym forum bedą klnąć dzień w którym u nas sie pojawiło tych dwóch pajaców. |
Ja mam lepsze informacje dla was: Mereszyński jak był na studiach założył mały biznes z nie jakim Sergiejem Abramowiczem. Nie wiem, jak wy ale ja znam tylko jednego Abramowicza.
Cytat:
Dlaczego jak ktoś zna córkę Ptaka, to ma z nim mieć powiązanie? Z moich koleżanek z pracy/szkoły nie znałem chyba żadnego ojca... Czasy się zmieniły? W ogóle nie wiem co ma córka do ojca? Też będzie słupem? ....a jakie tu teorie się tworzą... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl