Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   WIELKIE DERBY KRAKOWA, 21 marca, godz. 18:00! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9443)

ABGwislakABG 25.03.2015 21:13

http://www.epoznan.pl/sport-news-370...a_Lecha_Poznan

Patryk_185 25.03.2015 21:15

Legia za mecz z Jagą dostała 100 tys. A tak to wyższej niż 20-30 tys. chyba nie było

palikot 25.03.2015 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez force93TS (Post 1395846)
podejrzewam że za antysemityzm :)

za co? :shock:
Teraz modniejsze homofobia rasizm i inne mniejszości seksualne :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1395853)
sektorówka miała znamiona antysemityzmu - "jude gang"

tą karę powinno zapłacić SKWK. bo to oni decydują o tym co ma być na sektorówce.

tyle w temacie.

o kur.wa co za debil :D
umarłem :D

aNouc 25.03.2015 21:16

Juz pomijajac cala komedie z tymi karami to czemu cioty z komisji nie doj.eebaly sie wywieszonej szmacie o zmarlym kibicu w sektorze cracovii??


wniosek po Derbach jeden - NIE WARTO KIBICOWAC SPOKOJNIE! Lech odpala tysiac rac, pali szaliki, ....uje i dostaje 10.000 zl. Cracovia wywiesza szmate o zmarlym kibicu Wisly, odpala piro i zadnej kary nie dostaje.. jedynie zakaz na kolejny mecz z czego sie cieszą bo nie narobią sobie wstydu z 300 osobami w sektorze u nas.

wiesniak842 25.03.2015 21:18

Gdyz byl Polakiem.

heoij 25.03.2015 21:20

Cytat:

Policja nie ukrywa zaskoczenia po sobotnich derbach Krakowa. - Dawno nie było tak spokojnie - powiedziała portalowi sport.pl nadkom. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Przed, w trakcie i po meczu nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów pomiędzy kibicami.

- W pomeczowym raporcie, w rubryce "zatrzymani": zero. Na początku nie mogłam uwierzyć, ale cieszymy się z tego - dodała Cisło.

Czyli było spokojnie a kara największa w historii Derbów ....




Jest szansa odwołania się od tej decyzji Komisji Ligi ?

Jakim prawem nam dowalają 50 tysięcy a Amica dostaje tylko 10 tysięcy :shock:

http://legionisci.com/zdjecia2/2015/1427112680.jpg

63.5 Kg 25.03.2015 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1395854)

170 rac, petardy hukowe,przerwane spotkanie itd...
Plotno z sędziami i gościem w koszulce JG...

Szacunek...

palikot 25.03.2015 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1395857)
Juz pomijajac cala komedie z tymi karami to czemu cioty z komisji nie doj.eebaly sie wywieszonej szmacie o zmarlym kibicu w sektorze cracovii??

będziemy sprawiedlliwości teraz szukać, na zasadzie jak my, to i doje.bać drugim?
Nie ważne czemu oni nie dostali, przecież wiadomo, że z tymi karami to jest wszystko pic na wodę, loteria itd, chodzi przecież o gnębienie klubów przy okazji kibiców. Za to powinny wziąć się organy prawne a kluby powinny zrobić jakiś protest bądź bojkot tych kar i w dupie je mieć. Bo co wtedy ta KL zrobi? Do sądu nie poda, bo działa bezprawnie, więc każdy sąd ich uje.bie. Pasowało by z tym zrobić jakiś porządek powoli a nie ryczeć, że inni nie dostali... Jeśli klub nie zaprotestuje przeciwko temu faszystowskiemu zakazowi dla 6 tys ludzi to na następne derby przyłączam się do tych 6 tys zakazowiczów ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1395859)
Czyli było spokojnie a kara największa w historii Derbów ....




Jest szansa odwołania się od tej decyzji Komisji Ligi ?

]

Ja się zastanawiam się czy aby ich po prostu nie olać... no bo jakie konsekwencje będą, jak klub wpuści kibiców na derby? Te 50 tys to w zawieszeniu... też olać

Cytat:

Jakim prawem nam dowalają 50 tysięcy a Amica dostaje tylko 10 tysięcy :shock:
Tu nie ma prawa, tu jest bezprawie - o to chodzi :D

piter116 25.03.2015 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1395859)
Czyli było spokojnie a kara największa w historii Derbów ....




Jest szansa odwołania się od tej decyzji Komisji Ligi ?

Jakim prawem nam dowalają 50 tysięcy a Amica dostaje tylko 10 tysięcy :shock:

http://legionisci.com/zdjecia2/2015/1427112680.jpg

Wolałbyś, żeby Amica dostała np. 100 tysięcy? Lepiej byś się wtedy poczuł?

heoij 25.03.2015 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1395862)
Wolałbyś, żeby Amica dostała np. 100 tysięcy? Lepiej byś się wtedy poczuł?

Tu nie chodzi o to jakbym się poczuł tylko jeżeli karają to niech robią to sprawiedliwie adekwatnie do popełnionego czynu.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1395854)


Przecież artykuł jest z czwartku, 6 grudnia 2012 roku :D

Zwitter 25.03.2015 21:26

Chodzi o to, że kara jest nieadekwatna do czynu. Ja jestem w szoku, takie spokojne derby, zero piro z naszej strony i dowalają nam tak wielką karę.

felipe 25.03.2015 21:26

Ludzie myślcie, macie po dziesięć lat wszyscy? Przecież to oczywiste (no powiedzmy 99%, nie widziałem uzasadnienia - jeśli w ogóle jest), że chcąc nie chcąc poszło o "antysemityzm"... Recydywa.
Cóż poradzimy.

Są pewne hasła które działają jak płachta na byka na KL i nic się na to nie poradzi. Gdybyśmy wywiesili trans z hasłem "śmierć antysemitom" to też by nam przyłożyli pisiąt tysięcy za mowę nienawiści, podżeganie do zbrodni itp :D

palikot 25.03.2015 21:29

hubert.fan - Jak po zakazanie niewinnym ludziom pójścia na mecz bez wyroku sądu można mówić o sprawiedliwości? :D
felipe - za "judegang"? :D :lol:

TS&ZKS 25.03.2015 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1395853)
sektorówka miała znamiona antysemityzmu - "jude gang"

tą karę powinno zapłacić SKWK. bo to oni decydują o tym co ma być na sektorówce.

tyle w temacie.


I teraz nasuwa się pytanie: Nie wiesz co znaczy "jude gang", czy nie wiesz co to jest antysemityzm? :mysli:

Antysemityzm mógłby być gdyby tam było Anty jude. Więc lepiej się już nie ośmieszaj.

Ta kara to jakieś nieporozumienie. W którym miejscu jest nawoływanie do agresji? Na każdych poprzednich derbach na R22 i w kałuży zarówno UW jak i laski w paski prezentowali oprawy ( chociaż nazywanie oprawą tego wytworu z jesieni w kałuży to nieporozumienie:haha:) o wiele bardziej nawiązujące do agresji, ale takich kar nie było.

Odwołania i tak nic nie pomogą, bo "szanowna" komisja ligi to są krulowie (specjalnie przez u) i nie ma szans na zmiane kary.

Glazik 25.03.2015 21:36

To jest
jakies przegiecie....

felipe 25.03.2015 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1395866)
felipe - za "judegang"? :D :lol:

Oczywiście, patrz proszę na sprawę z punktu widzenia KL, nie kibicowskiego.
A delegat PZPN zapisał co usłyszał:
- "żydy palą się"
- "każdy żydek to pederasta"
- "jude gang"
- "do pieca" jak schodził jeden z nich za czerwień

Jeszcze raz - popatrz na sprawę z punktu widzenia nie kibicowskiego. Specjalnie użyłem w poprzednim poście cudzysłowiu, bo ja wiem, ty wiesz, że to nie antysemityzm, jeszcze pare tysięcy osób to wie, ale to nie my rozdajemy karty w tej grze.

domin_czyzyny 25.03.2015 21:39

Kogos pojebało. Następnym razem mam nadzieje, że caly sektor zapłonie. Nie ma sensu iść na jakiekolwiek ustępstwa wobec Komisji Legii, tfu Ligii...

Grisza1 25.03.2015 21:39

Kibice organizują akcję "Szalik - cegiełka", żeby wspomóc klub w potrzebie, a leśne dziadki z KL ot tak dają 50 tysięcy kary. Za co? Po co? Żeby później mieć na odprawy jak ta w Ekstraklasie SA http://niezalezna.pl/65236-27-miliona-premii-prezesa?

heoij 25.03.2015 21:43

Klub powinien wystąpić z jakimś protestem i próbować się odwołać aby uzasadnili tą decyzję bo tak za byle gówno mogą sobie następnym razem rozdawać po 50 czy 100 tysięcy złotych ...

Sama POlicja mówiła, że nie było żadnych incydentów i zatrzymań a Derby uważają za jedne z najspokojniejszych ostatnich lat ....

Jak to ma się do tego ?

palikot 25.03.2015 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1395869)

"do pieca" jak schodził jeden z nich za czerwień

było "wypierd..."

Cytat:

Jeszcze raz - popatrz na sprawę z punktu widzenia nie kibicowskiego. Specjalnie użyłem w poprzednim poście cudzysłowiu, bo ja wiem, ty wiesz, że to nie antysemityzm, jeszcze pare tysięcy osób to wie, ale to nie my rozdajemy karty w tej grze.
Nie ma akceptacji tego typu skandali tylko dlatego, że ktoś ma jakiś punkt widzenia. Ja patrzę na to z punktu widzenia prawnego... to kara to skandal i to poważny, wymagający reakcji, nawet prawnej. Zastanawiam się jak zachowa się klub... Chciałbym, żeby cała Wisła stanęła na głowie, bo to wymaga reakcji... zobaczymy

heoij 25.03.2015 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS&ZKS (Post 1395867)
Odwołania i tak nic nie pomogą, bo "szanowna" komisja ligi to są krulowie (specjalnie przez u) i nie ma szans na zmiane kary.

Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział ...

Organem odwoławczym od decyzji Komisji Ligi jest Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN

Lukasz 25.03.2015 22:20

Oni sa nienormalni.
IMO Najspokojniejsze derby od dawien dawna.

mari339 25.03.2015 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1395874)

Organem odwoławczym od decyzji Komisji Ligi jest Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN

To teraz Gaszyński ma szansę się wykazać. Mam nadzieję, że zrobi wszystko co w jego mocy by udało się odwołać.

KOMINEK 25.03.2015 22:46

Jak rozumiem kasa jest w zawieszeniu a zakaz wstępu bez zawiasów

Rafal-SWL 25.03.2015 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1395869)
Oczywiście, patrz proszę na sprawę z punktu widzenia KL, nie kibicowskiego.
A delegat PZPN zapisał co usłyszał:
- "żydy palą się"
- "każdy żydek to pederasta"
- "jude gang"
- "do pieca" jak schodził jeden z nich za czerwień

Jeszcze raz - popatrz na sprawę z punktu widzenia nie kibicowskiego. Specjalnie użyłem w poprzednim poście cudzysłowiu, bo ja wiem, ty wiesz, że to nie antysemityzm, jeszcze pare tysięcy osób to wie, ale to nie my rozdajemy karty w tej grze.

tylko co to ma byc za cenzura, zyjemy podobno w wolnym panstwie, a jakas komisja ligi, ma mi narzucac jakich slow moge uzyc a jakich nie? żyd, to jest cos obrazliwego? jesli tak to ja domagam sie aby zakazano emisjii wszystkich filmow w ktorych pada slowo zyd! z "wielką" "Idą" na czele... tak samo jak słowo pedał, nie mozna mowic pedał bo to obraza, trzeba uzywać zamiennikow... paranoja!

proponuje pozwać komisje ligi to trybunału konstytucyjnego, za naruszenia wolnosci obywatelskiej, moze jest tu jakis prawnik ktory powie nam czy to w ogole jest mozliwe?

Devonisch 26.03.2015 00:08

To jest ....a chore i nawet bym się zapytał Rzecznika Praw Obywatelskich na jekiej podstawie Ci ludzi zostali pozbawieni prawa do przyjścia na stadion na najbliższym meczu derbowym.
http://i59.tinypic.com/2roolfo.jpg

Reserve 26.03.2015 01:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafal-SWL (Post 1395883)
proponuje pozwać komisje ligi to trybunału konstytucyjnego, za naruszenia wolnosci obywatelskiej, moze jest tu jakis prawnik ktory powie nam czy to w ogole jest mozliwe?

Istnieje taka stara legenda. O tym że ktoś kiedyś wygrał sprawę przeciwko poważnej instytucji, podważając jej autorytet wśród innych zależnych od niej podmiotów. ;)

Osoba cywilna nie ma szans nic wskórać. Klub - będzie miał ciężko. Większość klubów z E-klasy - to się może udać. Ale wszyscy chyba wiemy że do tego nie dojdzie;)

Barti 26.03.2015 08:22

Pewnie ta świnia z "gazety" maczała w tym palce składając donos...

domin_czyzyny 26.03.2015 09:30

Jeśli Wisła Kraków nie odwoła się od tej decyzji to będzie skandal. Musimy poruszyć niebo i ziemię. Jeśli nic się nie stanie, to będzie wojna z Komisją Ligi...A co do naszej postawy, to niestety nie ma sensu dalej pomagać. Bo to i tak nic nie zmienia. Jeśli Komisja Legii chce wjebać nam kary, to to zrobi, nawet gdy nic się nie dzieje.

Prawo prawem, ale Konstytucja RP (nawet tak niedoskonała) jest powyżej ustaw i rozporządzeń. Musimy walczyć o nasze prawa...

Rafal-SWL 26.03.2015 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reserve (Post 1395888)
Istnieje taka stara legenda. O tym że ktoś kiedyś wygrał sprawę przeciwko poważnej instytucji, podważając jej autorytet wśród innych zależnych od niej podmiotów. ;)

Osoba cywilna nie ma szans nic wskórać. Klub - będzie miał ciężko. Większość klubów z E-klasy - to się może udać. Ale wszyscy chyba wiemy że do tego nie dojdzie;)

wiec sprawmy aby legendy były pisane o NAS! :)

ArturBarlinek 26.03.2015 10:11

Cytat:

Wszystko przez chamskie zachowanie trybun. Obie strony urządziły tradycyjny festiwal bluzgów i lżyły się niemal przez cały mecz. Kibole odpalili też zakazane prawem race i dali kolejny dowód powiązania ze światkiem przestępczym. Na płotach z obu stron zawisły płachty, których motywem przewodnim były morderstwa na tle kibolskim. Zamiast odcinać się od bandytów, tysiące ludzi zdzierało gardła i słało pozdrowienia do więzienia.

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...ml#indeks_news

Reserve 26.03.2015 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafal-SWL (Post 1395901)
wiec sprawmy aby legendy były pisane o NAS! :)

Miło pomarzyć, ale popatrz realnie na tą sprawę. Nie ma najmniejszych szans na wygranie czegoś takiego;)
Tylko popatrzmy nie tyle od strony prawnej, ale w myśl zasad jakie panują "na górze". Rząd kiedyś się chwalił jak skutecznie walczą z "kibolami". A teraz poparcie leci im na łeb na szyję, jeśli "kibole" wygraliby coś takiego to oznaczałoby kolejną kompromitację rządu, na którą oni sobie nie pozwolą;)

element 26.03.2015 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1395904)

Na .... robisz reklamę tej zjebanej gazecie?

WISŁAZWE 26.03.2015 10:22

Popatrzmy realnie, z tego co pamiętam, żeby wnieść o odwołanie należy uiścić jakąś dość pokaźną sumę ''wpisowego''. Jeżeli wyższa instancja podtrzyma karę to tracimy kasę* :)

A jak wiadomo ''liczymy'' każdy grosz, więc wątpię aby do takiej akcji doszło.

* Jeżeli się mylę to proszę niech ktoś mnie poprawi.


Druga sprawa jest taka, że w gruncie rzeczy możemy przestać dopingować przez najbliższe 18 miesięcy ponieważ byle gówno ( w oczach komisji) sprawi, że będziemy musieli zapłacić 50 tys kary. To jest chory kraj i chore przepisy, zresztą chyba nikt nie wie czym kieruje się ta gówniana komisji przydzielając kary na prawo i lewo.

Znalazł ktoś stronę poświęconą KL? Taryfikator kar? Czy może jest jakiś rzut monetą? Dla mnie to niepojęte co się odp...ierdala. Wychodzi na to, że kara została przez komisję wydrukowana dużo wcześniej, jakbyśmy do tej sektorówki dołożyli race to pewnie bylibyśmy pierwszym klubem wyrzuconym z ligi za takie coś.

Czy wszyscy chcą doprowadzić do kolejnego protestu ultrasów?

element 26.03.2015 11:55

Kibice Wisły zachowują się spokojnie od wielu miesięcy, na stadionie nic się dzieje.. tak, żeby narażać klubu na koszty.
I proszę.. oto mamy niespodziankę z Warszawy. Wiec jak będą chcieli przypieprzyć 100 patyków to przypieprza bez głębszego wchodzenia w temat. Ot tak rzucą karą jak teraz i coś tam sobie wymyślą. Nie mamy na to wpływu jak się okazuje.. wolny kraj z pozoru :-)

jendrus 26.03.2015 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1395916)
Mam tylko nadzieję, że nikt kolejny raz nie wpadnie na pomysły rozwiązania tej sprawy, rodem z Warszawy.

Przykład poniżej:
https://youtu.be/DVnDAM-TYN4?t=1h23m47s

...i jak przypieprzą nam kolejne 100 tys. zł - ktoś nie stwierdzi - "ale im pokazaliśmy, co?".


:lol:ja pierd.... co to za film:O

mitmichael 26.03.2015 15:13

Rozumiem kara ale kwota 50tys wzieta z kosmosu

mari339 26.03.2015 17:20

Cytat:

Decyzję o odwołaniu się od powyższej kary Zarząd Wisły Kraków SA podejmie niezwłocznie po otrzymaniu pełnego orzeczenia z uzasadnieniem.
Mam nadzieję, że się odwołają. Ta kara to kpina.

palikot 26.03.2015 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1395887)
Unia Tarnów, hehe...

Jak dla mnie poszło o oprawę, tylko teksty przy odpalaniu rac i czerwonej kartce.

Tak czy inaczej kara niewspółmierna do czynu w kontekście tego, jaką karę dostały inne kluby.

To dlaczego reszta stadionu nie dostała zakazu, bo przy odpalaniu rac krzyczały również narożniki, krzyczało E, a po czerwonej kartce cały stadion ryczał...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafal-SWL (Post 1395883)
tylko co to ma byc za cenzura, zyjemy podobno w wolnym panstwie, a jakas komisja ligi, ma mi narzucac jakich slow moge uzyc a jakich nie? żyd, to jest cos obrazliwego? jesli tak to ja domagam sie aby zakazano emisjii wszystkich filmow w ktorych pada slowo zyd! z "wielką" "Idą" na czele... tak samo jak słowo pedał, nie mozna mowic pedał bo to obraza, trzeba uzywać zamiennikow... paranoja!

proponuje pozwać komisje ligi to trybunału konstytucyjnego, za naruszenia wolnosci obywatelskiej, moze jest tu jakis prawnik ktory powie nam czy to w ogole jest mozliwe?

Nie żyjemy w żadnym wolnym państwie, uświadomcie to sobie :) To jest ustrój faszystowski, do tego socjalizm, już nie mówiąc o tym, że narzucony z Brukseli. Tobą rządzą grupy interesu a nie prawo. Taki Jacek czy komisja ligi to są grupy interesu, mają z tego korzyści - prezesi dostają gigantyczne pieniądze, które im klub dostarcza w formie kar, za nieprzestrzeganie punktów regulaminu o ograniczaniu wolności swobody wypowiedzi. Do tego mają wsparcie tego postkomunistycznego rządu. Cały punkt 67 regulaminu PZPN to jest faszyzm.
Oni Doskonale wiedzą, że przez ponad 18 miesięcy na te 50 kawałków paragraf znajdą... potem będzie na odprawę prezesa Ekstraklasy S.A
Jedna metoda - rzecznik praw obywatelskich, pokazówka medialna, jak nie to sąd -> Strasburg :)

AntyMod 26.03.2015 20:27

teoretycznie i matematycznie jest mozliwe ze nastepne derby na R22 moga sie odbyc w grupie "mistrzowskiej " lub "spadkowej "


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl