Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ukraina - sytuacja polityczna (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9219)

For_FuN_ 08.03.2014 02:49

Można się naprawdę załamać. Gość(kacyk Rosji - Janukowycz) morduje i torturuje ludzi , swoich rodaków na oczach świata, a tutaj niektórzy wyskakują z Kosowem i prowokacją zachodu. To już nawet nie jest niesmaczne. To jest przecież radziecka propaganda. Widzicie panowie, w naszym społeczeństwie, co pokazuje ta dyskusja, jest wielu ludzi wpatrzonych w Rosje, w jej politykę i w jej cara(na dzisiaj w Putina). Widzę nawet teksty pochwalne nt. jego polityki. Teraz jest chyba zrozumiałe, dlaczego SB, UB miało tylu wiernych funkcjonariuszy. Dzisiaj też chętnych by im nie zabrakło. Ci sami "Polacy" pewnie bedą za przyłączeniem Warmii i Mazur, kiedy Putin ruszy z obwodu Kaliningradzkiego w ochronie swoich rodaków. Przecież skoro może przyłączyć Krym do federacji rosyjskiej, to czemu nie któres z polskich województw, w którym będa stacjonowac rosyjskiej oddziały wojskowe, w którym to głosowaniu będa brać ludzie przywożeni z Rosji ciężarowkami i którego legalność(liczenie głosów) zapewni Rosja :). Smutne to i przerażające zarazem.

P.S - Jeżeli jeszcze raz przeczytam rosyjskiego prowokatora, który twierdzi, że Europa zapłaciła i przeprowadziła przewrót na Ukrainie, to naprawde... Jak można takie bzdury wypisywać? Wytłumaczcie mi to. Ten człowiek albo pisze wprost z Rosji, albo wychował się w takiej mentalności i nie ma pojęcia czym są oddolne ruchy wolnościowe. Po takiej wypowiedzi można jasno stwierdzić po jakiej stronie opowiedziałby się w roku 1980...przecież Solidarnośc, to wedle takiej logiki byli wiechrzyciele, którzy rozbili dobrze funkcjonujące państwo(co tam, że zależne i z huntą wojskowa, przynamniej nie ma chaosu). A to że główny wódz(Jaruzelski, Janukowycz) morduje...to nic takiego.Ręce opadają.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1352097)
A majdanowy przewrot byl zgodny z prawem, tak? Mentalnosc Kalego wraca?

Jaki przewrót? Skąd masz takie informacje? Od Putina, Ławrowa, Russia Today? To był ogromny protest przeciwko Janukowyczowi, który okłamał naród w sprawie proeuropejskiego kursu. To co się potem wydarzyło, to jego "zasługa". Jeśli ktoś wyprowadza ludzi z bronią przeciwko swojemu narodowi i nakazuje strzelać(Bogu dzieki, że była ta misja 3 ministrów spraw zagranicznych, bo tych ofiar mogło byc tysiące), to jest dyktatorem. Wystarczyło wrócić(wczesniej) do rozmów z UE, albo zrezygnować ze stanowiska i rozpisać wybory. Niestety facet myślał, że siłą utrzyma się na stanowisku, a potem uciekał w popłochu do matuli Rosji, gdzie przy okazji poprosił o inwazję na swój kraj :)... Jaruzelski, to musi być wasz bohater, serio. Poza tym jakoś nikt nie podważa legalnośći wybrania nowego premiera. Prezydent zdezerterował.

sambo 08.03.2014 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1352172)
Można się naprawdę załamać. Gość(kacyk Rosji - Janukowycz) morduje i torturuje ludzi ,

da, da w tefałenie mówili, że ulubionym sposobem tortur było umieszczanie akumulatora ciągnikowego na worku mosznowym. A jak torturował kobiety?

SharksiK 08.03.2014 08:40

Dlaczego ta z warkoczem, Julia wyskoczyła z pudła?

Jaroo1 08.03.2014 10:27

For_Fun a możesz zdradzić na jaką partię głosowałeś w wyborach lub jakie są Twoje aktualne udpodobania polityczne?

Na Majdanie był akcja ludzi i reakcja władzy. Oczywiście zabijanie własnych Rodaków to jest patologia ale patologią jest też chęć siłowego rpzejęcia władzy, która została wybrana legalnie. Jak ta pozycja jest taka mocna to po co robi rozróy jak można iść na wybory i wybrać swoich kandydatów? Przecież Ukraina nie jest w takim stanie jak Libia czy inny Irak. Można demokratycznie władzę zmienić.
Mieli swoich ludzi w rządzie po pomarańczowej rewolucji i dali dupy. Czyli z jednej strony widać, że ta opozycja sama w sobie jest uja warta (ci politycy) a z drugiej, że jak się chce to można bez ofiar zmienić demokratycznie władzę.
Te zamieszki to jest świńska akcja USA i UE, która do tego podpuściła i jest to na rękę wszystkim oprócz Ukrainy. Zdestabilizowany Kraj jest łatwiejszy do manipulacji. Zarówno dla USA jak i Rosji. Wszyscy się cieszą z tego co się dzieje na Ukrainie a Ukraińcy cierpią. Słaba Ukraina, skłócona to mocna Rosja i USA.
Wyobrażacie sobie, że taki syf jaki zrobiono n Ukrainie, Egipcie, Syrii itd mógłby panować w Rosji czy USA? Dlaczego te państwa są mocarstwami? Bo się trzyma niewygodnych ludzi za pyski, bo mają politykę taką, że się nie kłócą nie dzielą Państwa. Gdzie Ukraina czy Polska a gdzie Rosja czy USA. Oni sa mocarstwami bo takich maluczkich jak my niszczą, bo my zamiast się rozwijać i umacniać to się kłócimy i marnujemy czas na rozwój.
To samo z Putinem. Była akcja USA i UE żeby Ukrainę wciagnąć do siebie więc jest reakcja Putina żeby swoje też ugrać. Poza tym co Wy chcecie żeby Putin oddał akie strategiczne miejsce jakim jest Krym?
Nie wiem dlaczego tacy ludzie jak For_Fun usilnie próbują wmówić takim jak ja jakąś prorosyjskośc czy głupotę. Kierwa, takie jest życie, taki jest świat. Ani Putin taki zły (w sprawie Ukrainy) jak to opisujecie, ani USA takie dobre jak to wmawiacie.
PS For Fun oburzasz się, że ktoś porównuje Kosowo do Ukrainy a sam porównujesz sytuację na Ukrainie do Solidarności hahaha. Gdzie Solidarność i walka o uwolnienie Polski spod prawdziwej okupacji, spod rządów komuchów i biedy a gdzie Ukraina i walka z rządem, który sami wcześniejw ybrali czy fakt, że walka nie odbywa się w całym Kraju tylko w środkowej i Zachodniej części a wschód dalej pozostał obojętny z tego co rozumiem, a na Krymie nawet od razu zaczęto robić antyrządowe protesty i prorosyjskie.

Kocur 08.03.2014 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SharksiK (Post 1352188)
Dlaczego ta z warkoczem, Julia wyskoczyła z pudła?


Jest potrzebna komuś widocznie.
Trafiła do pudła bo podpisała z ruskimi takimi kontrakt na gaz że udupiła Ukrainę na wiele wiele lat (plus zarzuty defraudacji w przedsiębiorstwie Naftohaz Ukrainy) czy to prawda czy nie też pewnie się nie dowiemy.
To wszystko zaplanował ktoś lepszy od Spielberga a my się tylko przyglądamy i żremy między sobą.

Jaroo1 08.03.2014 10:36

No właśnie, apropo, już ta sytuacja z Tymoszenko pokazuje, że to jest jakiś cyrk. Typiara, która wystawiła Ukrainę znowu ejst wypychana w pierwszy szereg. Mi to wszystko coś przypomina. Kiedyś w Polsce było takie coś jak obalenie komunizmu. Komunizm upadł a do władzy dorwali się kolejni oszuści, koledzy komunistów.
Tego właśnie chcecie dla Ukrainy. Odsunąć za wszelką cenę Janukowycza a dać jakichś kolejnych oszustów jak Tymoszenko czy ludzi wybieranych na prędce do rządu, niesprawdzonych w polityce.
Daj Bóg Ukrainie żeby sobie ludzie tam żyli w szczęściu i dobrobycie ale dla mnie to po prostu jest zwykłe kontrolowane przejęcie Państwa przez zachód i na takiej rewolucji daleko nie zajadą.

Gwiaździsty 08.03.2014 13:19

Prof. Zybertowicz dobrze zdefiniował internetowych użytecznych idiotów:

Cytat:

Prof. Zybertowicz: Oglądając TVP Info, mam wrażenie, że przełączyłem się na TV Moskwa

Bardzo ciekawa rozmowa z prof. Andrzejem Zybertowiczem na portalu fronda.pl na temat polskich mediów i dziennikarzy relacjonujących agresję Rosji na Ukrainę.
Niedawno i gazeta.pl i portal natemat.pl pisały o zalewie wpisów prorosyjskich w polskim internecie. Wątpię jednak, czy doczekamy się momentu, kiedy portale te zwrócą uwagę na to, że głosy prorosyjskie są obecne także w polskich mediach głównego nurtu. Niekiedy oglądając TVP Info, mam wrażenie, że przełączyłem się na TV Moskwa
- mówi socjolog i dodaje:
Obecna sytuacja to powinny być żniwa dla naszego kontrwywiadu. Gdyby w Polsce po katastrofie smoleńskiej kontrwywiad skutecznie namierzał głosy ewidentnie prorosyjskie w polskich mediach i wysłał ostrzeżenia dysponentom mediów, to dzisiaj nie mielibyśmy takiej liczby głosów prorosyjskich, które rozwijają się w poczuciu swojej bezkarności.
Jego zdaniem:
Część tych komentarzy jest inspirowana przez Rosjan, czyli realizowana przez ich agenturę wpływu, a część to aktywność – używając języka Władimira Lenina – użytecznych idiotów. Reakcje ludzi niezdolnych do racjonalnego zdefiniowania polskiego interesu narodowego.
I tak, dodaje profesor, zwolennicy rosyjskiej narracji są obecnie dużo bardziej wstrzemięźliwi niż np. po katastrofie smoleńskiej. Dzieje się tak dlatego, że tym razem polskie władze utrudniły im zadanie "przyjmując linię zgodną z interesem Polski".

Te prorosyjskie głosy miałyby znów rzekomo wynikać z tzw. realizmu.
Są to wypowiedzi w stylu retorycznych pytań typu, bo co Polska może zrobić; przecież nie będziemy z Putinem wojować. To „niedasizm” - rzekomo nic-nie-da-się-zrobić. Ten przejaw mentalności postkolonialnej jest kolejną mutacją postawy wcześniej nazywanej imposibilizmem
- wyjaśnia prof. Andrzej Zybertowicz.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/76004...e-na-tv-moskwa

For_FuN_ 08.03.2014 17:13

Do rosyjskiego prowokatora - zadaj sobie zasadniczne pytanie, czy zreformowana, wolna, demokratyczna Ukraina jest na ręke Polsce? Dlatego wszystkie siły polityczne w Polsce zajeły stanowisko nie tylko korzystne dla Ukraińców, ale i dla nas. Jak widać dla Ciebie, nasi sąsiedzi pod przewodnictwem moskiewskiego kacyka(czy to Janukowycza, czy Tymoszenko, która szybko została odesłana z kraju) lub wprost włączona do Rosji, jest lepszą opcją. O twojej wiedzy i "argumentach" nie będe się wypowiadał, bo bzdur i propagandy się nie komentuje.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 1352182)
da, da w tefałenie mówili, że ulubionym sposobem tortur było umieszczanie akumulatora ciągnikowego na worku mosznowym. A jak torturował kobiety?

Człowieku, najpierw zdobądź jakąś wiedzę, a potem sie wypowiadaj...poczytaj może, co działo się z dziennikarzami za Janukowycza i czym zajmowały się służby pod jego komendą. Teraz jest szansa na nowe otwarcie.

DonaltTSSk 08.03.2014 17:34

Rosja, gwałciciel narodów
http://dorzeczy.pl/rosja-gwalciciel-narodow/

Jaroo1 08.03.2014 20:45

Cytat:

Do rosyjskiego prowokatora - zadaj sobie zasadniczne pytanie, czy zreformowana, wolna, demokratyczna Ukraina jest na ręke Polsce? Dlatego wszystkie siły polityczne w Polsce zajeły stanowisko nie tylko korzystne dla Ukraińców, ale i dla nas. Jak widać dla Ciebie, nasi sąsiedzi pod przewodnictwem moskiewskiego kacyka(czy to Janukowycza, czy Tymoszenko, która szybko została odesłana z kraju) lub wprost włączona do Rosji, jest lepszą opcją. O twojej wiedzy i "argumentach" nie będe się wypowiadał, bo bzdur i propagandy się nie komentuje.
Właśnie takie pseudomądrale jak ty mnie najbardziej w....iają. Naucz się czytać ze zrozumieniem i dopiero się odzywaj.
Ja nigdzie nie napisałem co wolę tylko ciągle mówię, że mam w dupie tą Ukrainę a jeżeli już się wypowiadam co do rpzyszłości tego Kraju to nie przez pryzmat bycia Polakiem i interesów Polski tylko interesów tych ludzi i dla mnie jako osoby postronnej to bym doradzał Ukraińcom żeby ten Krym i nawet część wschodu oddali w....u i zaczęli budować od podstaw swoje własne państwo. Państwo zgodne a nie dalej podzielone na prounijne i promoskiewskie. Im nic nie da ta rewolucja jeśli część Ukrainy pozostanie pod wpływem USA a część pod wpływem Moskwy bo te dwa mocarstwa im będa mącić i dalej przeciagać na swoją stronę = destabilizacja Państwa.
Tak jak Polskę zniszczyli i niby po 89 roku jesteśmy wolni a dalej komuchy żyją jak u siebie. Niby była rewolucja wygrana a dalej stary układ ma się dobrze i do tego zostaliśmy .....ą USA i UE, które czerpią od nas kasę/interesy a nic nie dają, albo dają ale tak żeby odebrać z nawiązką.
Nigdzie też nie napisałem, że popieram Putina. Napisałem, że rozumiem to co on robi. Pisałem jedynie, że nie rozumiem takich łosi jak ty, pożyrecznych euroidiotów, czy jak wolisz prowokatorów brukselskich, którzy mają swoje grzechy na sumieniu ale ty tego wolisz nie widzieć - czyli jestes hipokrytą bo Rosji się czepiasz o wszystko a stoisz z kolegami, któzy działają podobnie tylko sa z Ameryki i Brukseli.

Jeśli możesz to bym prosił abyś napisął na kogo głosowałeś w wyborach lub na kogo będziesz głosował. Jakie sa twoje sympatie polityczne.

Mareq 08.03.2014 21:29

Interesujące jest, że misja OBWE bodajże trzeci raz nie jest wpuszczana na Krym, a nikt z tejże misji tego nie nagrywa, bądź nagrywa a nie upublicznia. Jest możliwość, że takie nagrania są prowadzone na potrzeby wewnętrznych postępowań, jakkolwiek organizacja międzynarodowa mogłaby działaś skuteczniej z poparciem opinii międzynarodowej.

sambo 08.03.2014 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1352250)
Człowieku, najpierw zdobądź jakąś wiedzę, a potem sie wypowiadaj...poczytaj może, co działo się z dziennikarzami za Janukowycza i czym zajmowały się służby pod jego komendą. Teraz jest szansa na nowe otwarcie.

ja wiem, że w skowrońskim powiecie
Była krowa, co fruwać umiała.

darksun 08.03.2014 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1352250)
zreformowana, wolna, demokratyczna Ukraina jest na ręke Polsce?...

Pożyjemy zobaczymy :-) Problem jest tylko taki, ze obecnie wszyscy, którzy mają wątpliwości (w to, że demokratyczna Ukraina jest nam rękę bądź, że w ogóle "demokracja" tam zawita) w sprawie Ukrainy są ruski szpiegami :help: Nie zastanawia Cię, iż wielu (prawie wszyscy?) "sceptyków ukraińskich" nie wierzyło w to co oficjalnie powiedziane było po 10.04.2010? Że jednak ciężko z Ruskimi ich wiązać a Ukraina to temat co najmniej pokręcony?

sanderuss 09.03.2014 08:38

@For_Fun
Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Albo wcale. Nie zadales sobie trudu zeby najpierw przeczytac watek a potem sie wypowiedziec, tylko od razu zaczales wrzucac te swoje banialuki rodem z szechterowki, tak samo jak w temacie o kibicach zreszta.
To teraz postaram sie pisac wolno zebys nadazyl ze zrozumieniem. Putin jest naszym ( chodzi mi o Polske, bo nie wiem za bardzo co uznac za twoja ojczyzne ) WROGIEM z ktorym niestety trzeba wspolpracowac. Z naszego ( polskiego ) punktu widzenia, ukrainska zamiana jednych oligarchow na drugich jest bez zbytniego znaczenia. Znaczenie ma otwarty konflikt z Rosja ktory zostal spowodowany przez nasze wtracanie sie w owa zamiane. Znaczenie ma konfrontacyjna postawa polskich politykow ktorzy nie mysla w kategoriach polskiej racji stanu tylko jako wasale Brukseli/USA. Nie tedy droga. Krotkowzrocznosc i postawa obliczona na dorazne potrzeby ( czytaj: nabicie punktow w nadchodzacych wyborach ). Polska na tym wiecej straci niz moze zyskac.

PS. A i jeszcze jedno. Wiem ze moze dla ciebie to byc szok ale WSI 24 klamie. Tak samo jak twoja ulubiona gazeta. Gowno czytasz - gowno wiesz.

yarow 09.03.2014 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1352221)
Prof. Zybertowicz dobrze zdefiniował internetowych użytecznych idiotów:



http://wpolityce.pl/wydarzenia/76004...e-na-tv-moskwa


To, że istnieją pożyteczni idioci oraz świadomi agenci wpływu jest jasną sprawą.
Jednak rozwaga, w używaniu tych słów jest ważna bo można wylać dziecko z kąpielą.

Przykład z Ks. Isakowiczem - Zaleskim:

http://natemat.pl/94293,cenzurowany-...ny-to-zbrodnia

For_FuN_ 09.03.2014 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1352356)
@For_Fun
Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Albo wcale. Nie zadales sobie trudu zeby najpierw przeczytac watek a potem sie wypowiedziec, tylko od razu zaczales wrzucac te swoje banialuki rodem z szechterowki, tak samo jak w temacie o kibicach zreszta.
To teraz postaram sie pisac wolno zebys nadazyl ze zrozumieniem. Putin jest naszym ( chodzi mi o Polske, bo nie wiem za bardzo co uznac za twoja ojczyzne ) WROGIEM z ktorym niestety trzeba wspolpracowac. Z naszego ( polskiego ) punktu widzenia, ukrainska zamiana jednych oligarchow na drugich jest bez zbytniego znaczenia. Znaczenie ma otwarty konflikt z Rosja ktory zostal spowodowany przez nasze wtracanie sie w owa zamiane. Znaczenie ma konfrontacyjna postawa polskich politykow ktorzy nie mysla w kategoriach polskiej racji stanu tylko jako wasale Brukseli/USA. Nie tedy droga. Krotkowzrocznosc i postawa obliczona na dorazne potrzeby ( czytaj: nabicie punktow w nadchodzacych wyborach ). Polska na tym wiecej straci niz moze zyskac.

PS. A i jeszcze jedno. Wiem ze moze dla ciebie to byc szok ale WSI 24 klamie. Tak samo jak twoja ulubiona gazeta. Gowno czytasz - gowno wiesz.

Dla Ciebie, jak widać Putin jest przyjacielem i drugim ojcem", skoro pochwalasz jego politykę i to ci dzieje się na Krymie. Jak pisałem, stosując twoją logikę będziesz współpracował z Rosjanami, kiedy zajmą część naszego terytorium. Dobrze, że się jasno określiłeś, przynajmniej wiemy z kimy mamy do czynienia. Po drugie, zupełnie inaczej odbieramy otaczającą nasz rzeczywistość...ty żyjesz w świecie kreowanym przez radzieckich propagandzistów. Dlatego nie mamy żadnej płaszczyzny do dyskusji. Niestety cały świat(w tym takie kraje, jak Chiny) zupełnie inaczej patrzą na ten problem. Gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę, to zdawałbyś sobie sprawe, że jesli chodzi o polityke zagraniczna, to my z Rosją jesteśmy w ciągłym konflikcie. Wiadomo, że odbije się to na nas(znowu) w postaci nałożonych sankcji, ale chyba warto...chodzi o nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim o wsparcie ludzi(którzy poświecili życie) walczących o europejska Ukraine. Rozumiem, że dla Ciebie Polska ma byś usłużnym wasalem, który swoją polityke bedzie dostosowywal do pogladu rosyjskiego. Okej, to twój problem. Na szczęscie mamy bardziej rozsądnych polityków, którzy wprowadzili nas do NATO i do UE, a rola Polski na świecie wzrasta. Po trzecie, na Ukrainie nie ma żadnej zamiany oligarchów. Wybory i umowa stowarzyszeniowa wymiotą wiekszość starych polityków, a ci co zostana przystosuja sie do sytuacji.

P.S - Skąd przypuszczenie, że moją wiedze czerpie z TVN24 :D? Rozumiem, że ty opierasz sie na relacjach tv i ogladasz ich kanał, ale reszta to nie ty. Gazety wyborczej nie czytam od 2001r. :).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1352261)
Właśnie takie pseudomądrale jak ty mnie najbardziej w....iają. Naucz się czytać ze zrozumieniem i dopiero się odzywaj.
Ja nigdzie nie napisałem co wolę tylko ciągle mówię, że mam w dupie tą Ukrainę a jeżeli już się wypowiadam co do rpzyszłości tego Kraju to nie przez pryzmat bycia Polakiem i interesów Polski tylko interesów tych ludzi i dla mnie jako osoby postronnej to bym doradzał Ukraińcom żeby ten Krym i nawet część wschodu oddali w....u i zaczęli budować od podstaw swoje własne państwo. Państwo zgodne a nie dalej podzielone na prounijne i promoskiewskie. Im nic nie da ta rewolucja jeśli część Ukrainy pozostanie pod wpływem USA a część pod wpływem Moskwy bo te dwa mocarstwa im będa mącić i dalej przeciagać na swoją stronę = destabilizacja Państwa.
Tak jak Polskę zniszczyli i niby po 89 roku jesteśmy wolni a dalej komuchy żyją jak u siebie. Niby była rewolucja wygrana a dalej stary układ ma się dobrze i do tego zostaliśmy .....ą USA i UE, które czerpią od nas kasę/interesy a nic nie dają, albo dają ale tak żeby odebrać z nawiązką.
Nigdzie też nie napisałem, że popieram Putina. Napisałem, że rozumiem to co on robi. Pisałem jedynie, że nie rozumiem takich łosi jak ty, pożyrecznych euroidiotów, czy jak wolisz prowokatorów brukselskich, którzy mają swoje grzechy na sumieniu ale ty tego wolisz nie widzieć - czyli jestes hipokrytą bo Rosji się czepiasz o wszystko a stoisz z kolegami, któzy działają podobnie tylko sa z Ameryki i Brukseli.

Jeśli możesz to bym prosił abyś napisął na kogo głosowałeś w wyborach lub na kogo będziesz głosował. Jakie sa twoje sympatie polityczne.

Przykre, że masz w dupie tych ludzi, ale widać przez pryzmat innych wypowiedzi, że empatia, dobro, to sformułowania Ci obce. Niech nasi sąsiedzi będą zabijani przez jakiegoś dyktatora, a co tam. Widać też, że nie znasz żadnego Ukraińca. Ja znam kilkudziesięciu(też ze wschodu) i stawiają sprawę jasno - NIE dla integracji z Rosją(a Putin to psychopata). Dlatego Ukraina(też patrząc na relacje) nie jest podzielona. Po wybrykach Janukowycza jest wręcz zjednoczona. Problemem sa Rosjanie i ich polityka, bo nawet rosyjskojezyczna ludnosc Krymu nawet tak bardzo nie spieszy sie do Rosji. Reszty bzdur nie komentuje, bo jak do kolegi powyżej, żyjesz w swoim świecie. Całe szczęście, że promoskiewskie parobki, to mniejszość i takich opinii sie raczej nie spotyka, a przynajmniej nikt sie do nich nie przyznaje w towarzystwie ;). Nie chce mi sie też Ciebie cytować, bo masz cos krotka pamiec, skoro nie wiesz co pisales. Nie ma o czym dyskutować, bo ręce mi już dawno opadły ;), ale przynajmniej jest trochę rozrywki :D.

Jaroo1 09.03.2014 18:07

Powtarzam pytanie, mógłbyś powiedzieć jakie są Twoje sympatie polityczne?

sambo 09.03.2014 22:29

Koleś was opluwa, obraza, wyzywa a wy z nim dyskutujecie i jeszcze pytacie o głosowanie. Opamietajcie sie. Gosc potrzebuje opieki a nie dyskusji

emj10 09.03.2014 23:12

Przydałby się kolejny "Archipelag Gułag" Sołżenicyna z historią ostatnich 50 lat.

sanderuss 10.03.2014 05:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 1352496)
Koleś was opluwa, obraza, wyzywa a wy z nim dyskutujecie i jeszcze pytacie o głosowanie. Opamietajcie sie. Gosc potrzebuje opieki a nie dyskusji

Oficer prowadzacy mu kaze to biedny chlop musi pisac.

Don Donson 10.03.2014 09:27

Kłócicie się zupełnie bez sensu. Mnie się wydaje, że bez znaczenia co na wschodzie się urodzi to nie będzie dobre dla nas. Z kilku powodów.

1. Jak zawsze stajemy jak osły w awangardzie pieniaczy - Ruscy sobie o tym przypomną jak będą wystawiać fakturę za gaz. Już w tej chwili płacimy 450 USD / 1.000 m gdy Niemcy i Francja płacą 300 USD / 1.000 m. Ale wg Tuska i całej reszty racją stanu jest mielenie ozorem i narażanie nas na kolejne bezsensowne koszt, których ponosić nie musimy. Rudy nie zdołał przez 4 lata sprowadzić wraku samolotu z Rosji, bo nasi "partnerzy prowadzili śledztwo". Teraz idą wybory to będzie się podlizywał prawicowej części wspierając woltę na stepie.

2. Wolna Ukraina, to kraj zagadkowy, nic dobrego nie przyniesie, szczególnie na pograniczu. Książki o tym mówią, bardzo wieli mądrych ludzi, że Narody wschodnie zwyczajnie lubią być za mordę trzymane. Przypomnijcie mi ile było powstań przeciwko carom w Rosji? Nie liczę rewolucji październikowej. Ukraina to zasadniczo dla mnie przynajmniej - prawie Rosja. Nie mówię, że Rosji się należy, ale do Europy to im dalej niż komukolwiek. Już Turcja jest na 100 razy wyższym poziomie.

3. Nic dobrego z tego nie będzie, bo choćby nie wiem z czego było 12 amerykańskich F-16 i 300 żołnierzy USA przesunięte z Rammstein to jest to ruch śmieszny. Pokazuje on co najwyżej: "Polska jest z nami, trochę za dużo gada na ten moment, ale Wy Ruseczki, róbcie sobie co chcecie na tym Krymie, tam przecież nie ma ropy ani rud. Zawsze było to Wasze, dla nas żadna różnica, coś musimy poprotestować, ale generalnie mamy to gdzieś."

4. Najważniejszy powód. Putin - o czym już pisałem - doskonale zdaje sobie sprawę, że jak Unia mówi o sankcjach, to mówi. Zanim stado tych baranów spłodzi jakieś stanowisko, to federacja rosyjska będzie wzdluż linii Dniepru a nam pozostanie, niezadowolona uwolniona z okowów nacjonalistyczna Ukraina, która jak już raz pisałem, nie raz nas sprzedawała nie jednemu wrogowi.

Podsumowując. Strasznie irytujące jest skupienie wokół spraw na które nie mamy ABSOLUTNIE żadnego wpływu a już przypisując Sikorskiemu dyplomatyczne zdolności Talleyrand'a , w ogólnej opinii narażamy się na śmieszność. Nie wiem jak Wy, ale ja nie zauważyłem, aby Węgrzy jakoś specjalnie machali szabelką - ostatnio dogadali się z Ruskimi na biznes energetyczny (i to kto?? Orban!!!).
Przykre to ale nie jest to czas na wsiadanie na działo, tylko na pragmatyzm.
Jak zwykle zapłacimy za nasz wasalczy stosunek. Dla mnie za Bugiem...wszystko jedno. Nic dobrego nas tam nie spotkało. NIGDY. Boże daj nam mądrych ludzi, żeby umieli krajem rządzić.

A za ta kampanię Tuska przy pomocy Ukrainy, bo przecież u nas nie ma problemów do rozwiązania, zapłacimy wszyscy jak przyjdzie faktura - za gaz.

darksun 10.03.2014 10:06

Do wypowiedzi kolegi powyżej dodałbym tylko, że za Bugiem nie do końca wszystko jedno być powinno. Są tam miliony (!) naszych rodaków, nasza spuścizna kulturowa. To jest coś co nas obchodzić powinno przede wszystkim jeśli chodzi o Kresy. :)

Gwiaździsty 10.03.2014 12:11

Stan naszej armii wbrew temu co mówi ryży, jest tragiczny:

Cytat:

Marne szanse w wojnie z Rosją. Oto co resort obrony myśli o naszym wojsku

Urzędnicy Ministerstwa Obrony Narodowej nie mają złudzeń co do stanu naszego wojska. W wyniku jakiejkolwiek konfrontacji nie mielibyśmy najmniejszych szans. - Po kilku dniach walki zostałaby nam tylko leśna partyzantka – mówili Polscy dowódcy w rozmowie z „Wprost”.

Dziennikarz spekulując odnośnie rosyjskiego desantu koło Słupska pytał doświadczonych dowódców o stan naszej armii w razie mobilizacji. Ile warte jest nasze wojsko, które w razie zagrożenia powiększa się do 300 tysięcy żołnierzy? - Jestem pewien, że próbne poderwanie i wyjście na pozycje pancernego batalionu rezerwistów zakończyłby się organizacyjną klęską – powiedział gazecie oficer liniowy.

Rezerwistów nie szkolono od pięciu lat. Rok temu powrócono do tego tematu. - Moglibyśmy bronić kwadratu 200 na 200 kilometrów. Tyle, że Polska to mniej więcej 1000 na 1000 kilometrów. Wizytówki armii? 6 Brygada Powietrzno-Desantowa z Krakowa, 11 dywizja pancerna z Żagania. W sumie stać nas na wystawienie przyzwoitego korpusu – powiedział generał, który zajmował się dużymi ćwiczeniami.

Korpus składa się z kilku dywizji lub brygad. Dywizja to od 5 do 15 tys. ludzi. Razem to średnio około 30 tysięcy żołnierzy, a armia zawodowa liczy 100 tys. …

Jak mówi generał polska armia ma niezliczone sztaby w tym dowództwo i logistyka. - Spośród tych 100 tysięcy liniowego wojska jest może połowa – podsumowuje.

W razie ataku ze wschodu moglibyśmy liczyć na wsparcie NATO, a właściwie Stanów Zjednoczonych. Jednak według jednego z byłych dowódców armii jest jeden problem. - Amerykanie nie mają wojska w Europie. Zanim zmontowaliby odpowiednio duży kontyngent minęłoby kilkadziesiąt dni i byłoby po zawodach – mówi.

Na Rosjanach robią natomiast wrażenie Amerykańskie samoloty na terytorium Europy. Jak zapowiedział Biały Dom, w tym tygodniu ma do nas trafić tuzin amerykańskich myśliwców F-16. Razem daje to 60 maszyn.

- Oczywiście 60 myśliwców nie wygra wojny. Z resztą nie o to chodzi. Idzie o danie Rosjanom wyraźnego sygnału "Halo, Amerykanie tu są". Wiadomość o przenosinach myśliwców do Polski została w Moskwie odnotowana” – powiedziała osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo państwa.

Europa nie dysponuje armią, która samodzielnie mogłaby stawić czoła Rosjanom i Białorusinom idącym na zachód. Wojsko Polskie również nie miało by szans, mimo dodatkowego wsparcia amerykańskich samolotów.

- Równowaga, jak w czasach zimnej wojny, opiera się na wzajemnym odstraszaniu się Rosjan i Amerykanów. Zaatakowanie Polski oznaczałoby wybuch III wojny światowej. Po takiej wojnie niewiele zostałoby nie tyle z Polski, co z całej współczesnej cywilizacji – mówiła kolejna osoba w rozmowie z „Wprost”.
http://niezalezna.pl/52695-marne-sza...-naszym-wojsku

sanderuss 10.03.2014 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polityczni oszusci
Polska ma też zapewnione bezpieczeństwo energetyczne i nie musimy bać się szantażu gazowego. Jesteśmy przygotowani do ewentualnego zakręcenia kurka z gazem ze wschodu.


:rotfl: 123456789

emj10 10.03.2014 13:40

Też dziwi mnie ta bzdura, którą uskutecznia Tusk. Kto mu nagadał takich głupot? Nawet jeśli mamy po lekkiej zimie rezerwy rzędu kilku mld m3 to przy naszych krajowych możliwościach wydobywczych do 5 mld m3 rocznie gdyby teraz zakręcono kurek w 100% to już latem przemysł trzeba byłoby chłodzić, a wczesną jesienią potrzebowalibyśmy pomocy z zewnątrz, chyba że gazoport ruszyłby już od jesieni co i tak nie pozwoliłoby pokryć nam przez kolejną zimę wszystkich potrzeb.

Wystarczy wczytać się w ustawy i rozporządzenia oraz mieć trochę pojęcia o Agencji Rezerw Materiałowych, aby wiedzieć, że wielkość zapasów obowiązkowych wynosi:
  • dla ropy naftowej i paliw ciekłych - 76 dni;
  • dla gazu płynnego LPG - 30 dni
Prezes PGNiG kilka dni temu:

Cytat:

Zawisza dodał, że w magazynach znajduje się 1,3 miliarda metrów sześciennych gazu, a łączna zdolność magazynowania to ponad 2 miliardy metrów sześciennych gazu w związku z czym rezerwy wystarczą na około 2 miesiące. Dodatkowo w przypadku problemów z tranzytem przez Ukrainę można zwiększyć przepustowość gazociągów biegnących przez Białoruś oraz interkonektorów na południu oraz ze strony niemieckiej dzięki czemu zapewniona zostałaby ciągłość dostaw.
Mapka podziemnych magazynów PGNiG.

http://bi.gazeta.pl/im/86/1a/e5/z150...gazu-PGNiG.jpg

Kocur 10.03.2014 16:27

Widać nie tylko w sprawie Ukrainy że rudy kompletnie odpłynął - w sumie ma gdzieś co się stanie z tym krajem - idę o zakład że na 99,99999% będzie siedział za niedługo w Brukseli.


ps.

Cytat:

Niewymieniony z nazwiska ukraiński wojskowy przekazał, że do ataku z użyciem broni automatycznej doszło po godz. 14 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce). Rosyjscy żołnierze wdarli się do bazy, odebrali Ukraińcom telefony komórkowe i podjęli próbę wyprowadzenia pojazdów z terenu jednostki.

Dowódca batalionu rozpoczął negocjacje z napastnikami.
To tylko pokazuje jaki tam jest kabaret.
Proponuję ochotnikowi wziąć atrapę AK 47 - podjechać do jednostki np. przy ulicy Tynieckiej - wbiec do środka bez uprzedzenia i próbować wsiąść do któregoś pojazdu. O ile się nie dostanie z marszu kulki to na pewno niezły w....... od wartownika czy kto tam jest.

sambo 10.03.2014 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Don Donson (Post 1352519)
Nie wiem jak Wy, ale ja nie zauważyłem, aby Węgrzy jakoś specjalnie machali szabelką - ostatnio dogadali się z Ruskimi na biznes energetyczny (i to kto?? Orban!!!).

niestety w kwestii sąsiedztwa z ruskami nie możemy się porównywać z Madziarami z kilku powodów:

powód pierwszy i zasadniczy to taki, że ruscy uważają nas dalej za swoją geopolityczną strefę wpływów i to w bardzo ścisłym tego słowa znaczeniu.

Kura ni ptica polsza nie zagranica - oddaje to dokładnie mentalnośc ruskich w stosunku do nas i w dodatku są oni rozżaleni, że my jesteśmy takimi niedobrymi bachorami, którzy nie maja wdzięczności matuchnie za opieke i wyzwolenie spod faszyzmu.

Ta mentalność odbija się często na relacjach i z resztą jest wzmacniana agenturą, która ma się u nas świetnie. Złe samopoczucie może tu naruszyła likwidacja WSI - ale niech każdy zobaczy jakim to jest okupione poświęceniem - Antka osądza się od czci i wiary, robi z niego przygłupa błazna i szaleńca.

Moim prywatnym zdaniem ruscy mają dobrze rozlokowaną agenturę w każdym większym urzędzie w tym kraju ze skarbowymi włącznie.


powód drugi: to niestety balast historii, której nie zmienimy i nasze nastawienie do nich w zwiazku z powyższym. Nasze podejście do ruskich będzie zawsze inne, niż Madziarów a uświadomiłem to sobie będąc w Budapeszcie pod parlamentem. Otóż niedaleko od niego stoi - u nas rzecz nie do wyobrażenia a tam stoi - obelisk ku czci żołnierzy radzieckich. Ja sobie nie wyobrażam, żeby pod naszym parlamentem cos takiego stało i to boli rusków bardzo o czym wspomniałem wyżej.

Ale jak podeszli do tego Madziarzy i Orban? Pomnik sowietów stoi - ale jakieś 20 metrów dalej jest pomnink idącego Regana w kierunku tego pomnika tak jakby mówił - idę po was

- http://www.rp.pl/artykul/680867.html


I wydaje mi się, że tego już się nie zmieni.

Popularne jest i było powiedzenie -jak świat światem Polak Niemcowi nie będzie bratem.

Nie wiem, czy to powiedzenie jest bardziej aktualne do Niemców czy właśnie do Rusków

Gwiaździsty 10.03.2014 22:04

A tu były doradca Putina bardzo realistycznie ocenia co nas może czekać:

http://niezalezna.pl/52724-putina-mo...bylego-doradcy

cpc 11.03.2014 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 1352668)

Moim prywatnym zdaniem ruscy mają dobrze rozlokowaną agenturę w każdym większym urzędzie w tym kraju ze skarbowymi włącznie.

To jeszcze jeden argument za tym aby radykalnie uprościć system podatkowy. Jednak jak wiemy ani obóz zadrady i zaprzaństwa (czytaj PO), ani obóz płomiennych obrońców interesu narodowego (czytaj PIS) nie jest takim uproszczeniem zainteresowany.
Efekt jest taki, że urzędnik, albo z powodu własnej głupoty i niekompetencji albo z czyjejś inspiracji, może zniszczyć każdą polską firmę.

Arapaho 12.03.2014 23:35

Spór o to czy lepiej z ukraińcami czy z ruskimi jest idiotyczny. Tak naprawde powinien liczyć sie li tylko nasz interes polityczny czyt.interes Polski.
Pytanie nr.1 : z kim chcemy sąsiadować z Rosją czy z Ukrainą?
Odpowiedź chyba jasna Rosja jest mimo wszystko zbyt potężna i zbyt agresywna żeby sobie wybierać / wspierać takiego sąsiada- oczywiście znajdą się prostaki które wpisza że z USA bo jedni to komuchy a drudzy banderowcy ale....odpuścmy.
Pytanie nr.2. Przy którym z tych dwóch sąsiadów mamy szanse cokolwiek ugrać w kwestii naszych szeroko rozumianych wplywów na dawnych Kresach - przy Putinie czy Jacyniuku? Pytanie już trudniejsze ale będąc forpocztą UE i NATO mamy szanse naciskać na Jacyniuka w sprawie znaczących ustepstw co do np.zwrotu majątków polskich , w dalekiej perspektywie ziemi, opieki nad zabytkami. Putin owszem mógłby zrobic gest w stosunku do Polaków stawiajac na odświerzenie cmentarzy i kilka gestów ale dali Bóg nigdy nie pozwoliłby na jakiekolwiek wpływy czy zwrot majatków
Pytanie nr.3 Czy wspierając ukraińców powinniśmy to robić z pozycji romantycznych obrońców cywilizacji w stylu Sobieskiego i Piłsudskiego tzn. dawać wszystko a nie dostawać od ukraińcow nic?
W życiu! Pierwszą i podstawową zasadą powinno byc udzielania wsparcia słabszemu z naszych wrogów w zamian za znaczace ustępstwa w osiągnieciu naszych celów. Mam cichą mam nadzieje że nie płonną nadzieję zę zakulisowo ruda pała stawia Jacyniukowi i Kliczce warunki.Inaczej marny nasz los a rudego w szczegolności
Pytanie nr.4. Czy jest sens się wychylać i stawać na pierwszej lini przeciw ruskim?
Tak , ale tylko w wypadku jeśli ma się rząd męzów stanu którzy zakulisowo działają i uzyskaja w zamian za to dostęp do amerykańskich technologi i .....glowic jądrowych wraz z systemem ich przenoszenia na dalekie odległości tj.ponad 3 tys km. To jest warunek konieczny stawiania sie Rosji i naszego bezpieczeństwo w długoterminowym okresie. Żadne Patrioty ani nawet 20 tys spec Gromów i Formoz z 100 efami nic nie zrobia jeśli się sasiaduje z Rosją i nieprzewidywalnymi Niemcami

yarow 13.03.2014 00:38

Potencjalny scenariusz wg Ukraińców. http://www.rp.pl/artykul/1091151,109...j-inwazji.html

Gwiaździsty 13.03.2014 16:59

Według gen, Skrzypczaka ruscy w 3 dni byliby w Warszawie:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/76376...da-w-warszawie

Arapaho 13.03.2014 17:06

Jeśli ruscy mają wejśc na wschodnią ukrainę to obstawiam dopiero Wielkanoc a wcześniej szereg kolejnych prowokacji i incydentów w Doniecku czy Charkowie. Bo Krymu już Ukraina nie ma i mieć nie będzie.

yarow 13.03.2014 19:53

Kolejna ocena sytuacji. http://fakty.interia.pl/raport-zamie...ag,nId,1357423

Jaroo1 14.03.2014 09:50

Na Ukrainie dzieje się to co mówiłem. Ruski zaczynają świrować już nie tylko na Krymie. Ukraina nie istnieje, podjudzanie opozycji przez UE i USA dało taki efekt, że dziś Państwo w rozpadzie nic nie robi gdy Ruski panoszą się na Krymie oraz zaczynają się problemy np w Doniecku - manifestacje grup proukraińskich i prorosyjskich, pierwsze ofiary śmiertelne.
Tak jak pisałem każda rewolucja siłowa i powstanie mniejszości aby przejąć rządy jest tragiczne w skutkach i tu mamy tego przykład. Za Janukowycza mieli spokój, nikt im Krymu nie przejmował. Teraz niby w tej lepszej, wolnej Ukrainie co się dzieje? Oczywiście nie neguję tego, że opozycja mogłaby przejąć władzę ale nie siłą tylko demokratycznie powinni to robić.
Kraj skłócony, zdestabilizowany, nie stracił na tym Janukowycz, nie straciła na tym Rosja (Rosja zyskuje), nie straciło USA i UE, oni zaryzykowali przejęcie Ukriany ale się nie udało - mówi się trudno, porzucili więc Ukraińców na pastwę losu, niech sobie sami radzą a my na necie będziemy walczyć z Putinem :) Kto stracił? Tylko i wyłącznie normalni mieszkańce Ukrainy, tylko i wyłącznie Państwo ukraińskie.
Dla mnie rozwiązania są trzy:
1. Przestać grozić Putinowi i zacząć naprawdę finansowo uderzać w Rosję jeśli to ma przynieść korzyści - groźby wprowadzić w życie.
2. Zapomnieć o Krymie i na prawdę pomóc teraz Ukraińcom (NA PRAWDĘ nie tak jak z Krymem) i wysłać na wschód wojska aby broniły Ukrainy przed panoszeniem się rosyjskiego wojska tak jak na Krymie to się stało.
3. Oddać wschód i postawić barierę, że jak Rosja zacznie "starać się" o dalsze terytoria Ukrainy to już się zaczyna wojna - taka granicę tak jak pisałem w pkt drugim można by już postawić teraz na wschodniej Ukrainie.

To jest to co może zrobić NATO i USA. Jakieś słodkie .......enie w mediach nic tu nie zmieni bo Putin sobie przjemie wschód tak jak Krym, czyli nagle w Donieckach itd zaczną się pojawiać oddolne lub "oddolne" prorosyjskie ruchy i będzi to pretekst, że skoro tyle tam naszych to można te ziemie nazwać Rosją. Jeśli zachód w tej sprawie nie zainterweniuje to wszystko leży w rękach ślepego losu (bo Ukraina nic nie może zrobić) lub łaski Putina bo to już będzie jego dobra wola czy sobie zabierze wschód czy jeszcze większą część Ukrainy.
Wyruchano Ukrainę, zabawiono się nimi jak jakimiś .....ami, powiedziano A, a teraz nie ma kto powiedzieć B.

Arapaho 14.03.2014 13:51

Nie zgadzam się z Tobą Jaroo1.
Po pierwsze z perspektywy Polski - to co się dzieje na Ukrainie może być bardzo korzystne. Jest to jedyna okazja która szybko się nie powtórzy na LEGALNY i szybki dostęp do wysokich technologi militarnych a nawet potencjalnie atomu.
Po drugie - Ukraina w granicach jak obecnie- nie jest w stanie ich obronić ponieważ do tej pory była tylko satelitą Rosji i dlatego za Janukowicza,Juszczenki czy Kuczmy nie mieli z tym problemów ,uniezależniając się narazili się na zadziałanie ulokowanych w społeczeństwie ogólnie mówiąc ludziach Rosji
Po trzecie tak duży i generalnie wrogi Polsce kolejny kraj przy naszych granicach byłby potencjalnie niebezpieczny ,
Po czwarte w razie ich wejścia do UE z automatu po jakimś czasie to oni przejmują rolę lidera Europy środowoschodniej.
Po piąte Polska może korzystać tyko na sytuacjach kiedy najwięksi nasi wrogowi biorą sie za łby (IWŚ) i wspierać stronę słabszą a przynajmniej taka z którą w razie czego możemy sobie dać sami radę. Nic tu nowego nie wymyślam - jest to wprost mówione choćby przez brytyjczykow na temat ich strategi politycznych.
Oczywiście błędy rządu Polski mogą się na nas tragicznie skończyć ale to nie jest gra dla dzieci tylko dla mężów stanu.
Więc proszę nie płaczmy i nie panikujmy tylko wymagajmy od polityków żeby wykorzystali sytuację zgodnie z interesem Polski

Kocur 14.03.2014 13:57

Zgodnie z interesem Polski powinno się skorzystać z okazji i wyszarpać trochę Ukrainy z Lwowem razem wzięte ;)
To tak z przymrużeniem oka - ale ten kraj i tak się rozpadnie prędzej czy później więc czemu nie skorzystać.

W ogóle dorzucę do ognia bo z punktu widzenia pracującego / szukającego pracy mieszkańca Krakowa zadyma na Ukrainie jest bardzo korzystna. Pisałem o tym kiedyś - kilka firm zatrudniających w Krakowie "n" pracowników planowało powoli przenosić się dalej na wschód bo taniej. Teraz przynajmniej na kilka lat na pewno pomysły odroczą.


Arapaho - na atom się nikt nie zgodzi - dam sobie rękę uciąć że jakby ktoś głośno o tym powiedział to by nas zaraz Niemcy z USA spacyfikowali podobnie jak Iran czy innych którym się atomu zachciało.

Jaroo1 14.03.2014 15:27

Arapaho, ja nie mówiłem czy Polska straciła tylko opisuję sytuację w jakiej sie znaleźli Ukraińcy. Dla mnie od początku to są oni w dupie.
Cytat:

Po drugie - Ukraina w granicach jak obecnie- nie jest w stanie ich obronić ponieważ do tej pory była tylko satelitą Rosji i dlatego za Janukowicza,Juszczenki czy Kuczmy nie mieli z tym problemów ,uniezależniając się narazili się na zadziałanie ulokowanych w społeczeństwie ogólnie mówiąc ludziach Rosji
No tak, tylko to jest właśnie błąd w przejmowaniu władzy siłą. Bo wiedzieli, że są słabi ale dali się UE podpuścić i teraz są jeszcze słabsi - chaos w państwie, brak gotowości do wojny. Gdyby zrobili kolejną pomarańczową rewolucję i normalnie, demorkatycznie rpzejmowali rządy to może by się obeszło bez tracenia Krymu i wschodu.

A co do Polski to też dla mnie sytuacja jest trudna i ciężko tutaj upatrywać pewnych korzyści. Jesteśmy zbyt małym graczem żeby każda sytuację obrócić na swoją korzyść. Co by się nie działo to i tak albo nas Rosja sieknie, albo UE w dupe kopnie i weź tu zyj ;) Dalej twierdzę, że jedyna droga dla takich Państw jak Ukraina, Polska czy Węgry, Czechy to zawiązanie sojuszu i walka razem z UE,USA, Rosją bo oddzielnie to zawsze będziemy na straconej pozycji a wejść w układ z Niemcami itp to sie wyjdzie tak jak Ukraina na tym układzie z Rosją. Pierwsza okazja i Rosja kopnęła w zad Ukrainę i robi swoje.

sanderuss 14.03.2014 18:27

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spole...-rannych-video

Minimum 50 osób zostało wczoraj poszkodowanych w czasie starć uczestników dwóch wieców w Doniecku: prorosyjskiego i proukraińskiego. Potwierdzono śmierć dwóch osób.
Zabici to: nieznany 22-latek, który zmarł w karetce pogotowia, a także aktywista WO „Swoboda” Dmitrij Czerniawskij. - a ten co robil na dalekim wschodzie?

Gwiaździsty 14.03.2014 20:39

Wredna polityka Niemiec czyli tajne rozmowy z Rosją:

Cytat:

Niemiecka prasa: Berlin prowadzi tajne negocjacje z Rosją

Ostra krytyka Putina przez niemieckich rządzących jest wyreżyserowana – piszę niemiecki „Bild Zeitung”. Według gazety od początku tego tygodnia trwają w Berlinie niemiecko-rosyjskie konsultacje jak zapobiec eskalacji konfliktu po aneksji Krymu przez Rosję.

Niemiecka kanclerz przemawiając w Bundestagu pogroziła Putinowi palcem. - Postępowanie Rosji jest jednoznacznym złamaniem fundamentalnych międzynarodowych zasad – stwierdziła Merkel i zagroziła Putinowi zaostrzeniem sankcji, chociaż od razu zastrzegła, że „nikt sobie tego nie życzy, ale jesteśmy na nie gotowi, jeżeli okażą się nieodzowne”. Z jednej strony Merkel grozi Moskwie międzynarodową izolacją, a z drugiej wysyła sygnał, że nie godzi się ani na akcję militarną, ani na poważniejsze sankcje gospodarcze.

Krym na straty …..?

Według dziennika „Bild Zeitung” kanclerz składając w Bundestagu oświadczenie rządowe w sprawie kryzysu na Ukrainie nie powiedziała wszystkiego. Jak twierdzi bulwarówka, ostra krytyka Putina za rosyjską inwazję na Krym była wyreżyserowana, bowiem Berlin już dość dawno uznał kwestię Krymu za przegraną. Podobno już od początku tego tygodnia w Berlinie odbywają się konsultacje członków rządzącej w Niemczech koalicji z rosyjską delegacją. Tematem tych rozmów – czytamy w niemieckim dzienniku – jest kwestia jak zapobiec dalszej eskalacji konfliktu po aneksji (przejęciu) Krymu przez Rosję. Dziennik używa określenia „Anschluss“ (Eskalation der Krise nach einem Anschluss der Krim an Russland verhindert werden kann) co dla wielu kojarzy się jednoznacznie.

Rozmowy za wszelką cenę?

Zdaniem niemieckiego dziennika obecne straszenie Putina przez Angelę Merkel ma za zadanie uzmysłowić mu, że poza Krym już dalej nie może się posunąć. „Bis zur Krim und nich weiter” (Tylko do Krymu i nie dalej) czytamy na stronach „Bild Zeitung”.
http://niezalezna.pl/52874-niemiecka...cjacje-z-rosja


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl