![]() |
Można się naprawdę załamać. Gość(kacyk Rosji - Janukowycz) morduje i torturuje ludzi , swoich rodaków na oczach świata, a tutaj niektórzy wyskakują z Kosowem i prowokacją zachodu. To już nawet nie jest niesmaczne. To jest przecież radziecka propaganda. Widzicie panowie, w naszym społeczeństwie, co pokazuje ta dyskusja, jest wielu ludzi wpatrzonych w Rosje, w jej politykę i w jej cara(na dzisiaj w Putina). Widzę nawet teksty pochwalne nt. jego polityki. Teraz jest chyba zrozumiałe, dlaczego SB, UB miało tylu wiernych funkcjonariuszy. Dzisiaj też chętnych by im nie zabrakło. Ci sami "Polacy" pewnie bedą za przyłączeniem Warmii i Mazur, kiedy Putin ruszy z obwodu Kaliningradzkiego w ochronie swoich rodaków. Przecież skoro może przyłączyć Krym do federacji rosyjskiej, to czemu nie któres z polskich województw, w którym będa stacjonowac rosyjskiej oddziały wojskowe, w którym to głosowaniu będa brać ludzie przywożeni z Rosji ciężarowkami i którego legalność(liczenie głosów) zapewni Rosja :). Smutne to i przerażające zarazem.
P.S - Jeżeli jeszcze raz przeczytam rosyjskiego prowokatora, który twierdzi, że Europa zapłaciła i przeprowadziła przewrót na Ukrainie, to naprawde... Jak można takie bzdury wypisywać? Wytłumaczcie mi to. Ten człowiek albo pisze wprost z Rosji, albo wychował się w takiej mentalności i nie ma pojęcia czym są oddolne ruchy wolnościowe. Po takiej wypowiedzi można jasno stwierdzić po jakiej stronie opowiedziałby się w roku 1980...przecież Solidarnośc, to wedle takiej logiki byli wiechrzyciele, którzy rozbili dobrze funkcjonujące państwo(co tam, że zależne i z huntą wojskowa, przynamniej nie ma chaosu). A to że główny wódz(Jaruzelski, Janukowycz) morduje...to nic takiego.Ręce opadają. Cytat:
|
Cytat:
|
Dlaczego ta z warkoczem, Julia wyskoczyła z pudła?
|
For_Fun a możesz zdradzić na jaką partię głosowałeś w wyborach lub jakie są Twoje aktualne udpodobania polityczne?
Na Majdanie był akcja ludzi i reakcja władzy. Oczywiście zabijanie własnych Rodaków to jest patologia ale patologią jest też chęć siłowego rpzejęcia władzy, która została wybrana legalnie. Jak ta pozycja jest taka mocna to po co robi rozróy jak można iść na wybory i wybrać swoich kandydatów? Przecież Ukraina nie jest w takim stanie jak Libia czy inny Irak. Można demokratycznie władzę zmienić. Mieli swoich ludzi w rządzie po pomarańczowej rewolucji i dali dupy. Czyli z jednej strony widać, że ta opozycja sama w sobie jest uja warta (ci politycy) a z drugiej, że jak się chce to można bez ofiar zmienić demokratycznie władzę. Te zamieszki to jest świńska akcja USA i UE, która do tego podpuściła i jest to na rękę wszystkim oprócz Ukrainy. Zdestabilizowany Kraj jest łatwiejszy do manipulacji. Zarówno dla USA jak i Rosji. Wszyscy się cieszą z tego co się dzieje na Ukrainie a Ukraińcy cierpią. Słaba Ukraina, skłócona to mocna Rosja i USA. Wyobrażacie sobie, że taki syf jaki zrobiono n Ukrainie, Egipcie, Syrii itd mógłby panować w Rosji czy USA? Dlaczego te państwa są mocarstwami? Bo się trzyma niewygodnych ludzi za pyski, bo mają politykę taką, że się nie kłócą nie dzielą Państwa. Gdzie Ukraina czy Polska a gdzie Rosja czy USA. Oni sa mocarstwami bo takich maluczkich jak my niszczą, bo my zamiast się rozwijać i umacniać to się kłócimy i marnujemy czas na rozwój. To samo z Putinem. Była akcja USA i UE żeby Ukrainę wciagnąć do siebie więc jest reakcja Putina żeby swoje też ugrać. Poza tym co Wy chcecie żeby Putin oddał akie strategiczne miejsce jakim jest Krym? Nie wiem dlaczego tacy ludzie jak For_Fun usilnie próbują wmówić takim jak ja jakąś prorosyjskośc czy głupotę. Kierwa, takie jest życie, taki jest świat. Ani Putin taki zły (w sprawie Ukrainy) jak to opisujecie, ani USA takie dobre jak to wmawiacie. PS For Fun oburzasz się, że ktoś porównuje Kosowo do Ukrainy a sam porównujesz sytuację na Ukrainie do Solidarności hahaha. Gdzie Solidarność i walka o uwolnienie Polski spod prawdziwej okupacji, spod rządów komuchów i biedy a gdzie Ukraina i walka z rządem, który sami wcześniejw ybrali czy fakt, że walka nie odbywa się w całym Kraju tylko w środkowej i Zachodniej części a wschód dalej pozostał obojętny z tego co rozumiem, a na Krymie nawet od razu zaczęto robić antyrządowe protesty i prorosyjskie. |
Cytat:
Jest potrzebna komuś widocznie. Trafiła do pudła bo podpisała z ruskimi takimi kontrakt na gaz że udupiła Ukrainę na wiele wiele lat (plus zarzuty defraudacji w przedsiębiorstwie Naftohaz Ukrainy) czy to prawda czy nie też pewnie się nie dowiemy. To wszystko zaplanował ktoś lepszy od Spielberga a my się tylko przyglądamy i żremy między sobą. |
No właśnie, apropo, już ta sytuacja z Tymoszenko pokazuje, że to jest jakiś cyrk. Typiara, która wystawiła Ukrainę znowu ejst wypychana w pierwszy szereg. Mi to wszystko coś przypomina. Kiedyś w Polsce było takie coś jak obalenie komunizmu. Komunizm upadł a do władzy dorwali się kolejni oszuści, koledzy komunistów.
Tego właśnie chcecie dla Ukrainy. Odsunąć za wszelką cenę Janukowycza a dać jakichś kolejnych oszustów jak Tymoszenko czy ludzi wybieranych na prędce do rządu, niesprawdzonych w polityce. Daj Bóg Ukrainie żeby sobie ludzie tam żyli w szczęściu i dobrobycie ale dla mnie to po prostu jest zwykłe kontrolowane przejęcie Państwa przez zachód i na takiej rewolucji daleko nie zajadą. |
Prof. Zybertowicz dobrze zdefiniował internetowych użytecznych idiotów:
Cytat:
|
Do rosyjskiego prowokatora - zadaj sobie zasadniczne pytanie, czy zreformowana, wolna, demokratyczna Ukraina jest na ręke Polsce? Dlatego wszystkie siły polityczne w Polsce zajeły stanowisko nie tylko korzystne dla Ukraińców, ale i dla nas. Jak widać dla Ciebie, nasi sąsiedzi pod przewodnictwem moskiewskiego kacyka(czy to Janukowycza, czy Tymoszenko, która szybko została odesłana z kraju) lub wprost włączona do Rosji, jest lepszą opcją. O twojej wiedzy i "argumentach" nie będe się wypowiadał, bo bzdur i propagandy się nie komentuje.
Cytat:
|
Rosja, gwałciciel narodów
http://dorzeczy.pl/rosja-gwalciciel-narodow/ |
Cytat:
Ja nigdzie nie napisałem co wolę tylko ciągle mówię, że mam w dupie tą Ukrainę a jeżeli już się wypowiadam co do rpzyszłości tego Kraju to nie przez pryzmat bycia Polakiem i interesów Polski tylko interesów tych ludzi i dla mnie jako osoby postronnej to bym doradzał Ukraińcom żeby ten Krym i nawet część wschodu oddali w....u i zaczęli budować od podstaw swoje własne państwo. Państwo zgodne a nie dalej podzielone na prounijne i promoskiewskie. Im nic nie da ta rewolucja jeśli część Ukrainy pozostanie pod wpływem USA a część pod wpływem Moskwy bo te dwa mocarstwa im będa mącić i dalej przeciagać na swoją stronę = destabilizacja Państwa. Tak jak Polskę zniszczyli i niby po 89 roku jesteśmy wolni a dalej komuchy żyją jak u siebie. Niby była rewolucja wygrana a dalej stary układ ma się dobrze i do tego zostaliśmy .....ą USA i UE, które czerpią od nas kasę/interesy a nic nie dają, albo dają ale tak żeby odebrać z nawiązką. Nigdzie też nie napisałem, że popieram Putina. Napisałem, że rozumiem to co on robi. Pisałem jedynie, że nie rozumiem takich łosi jak ty, pożyrecznych euroidiotów, czy jak wolisz prowokatorów brukselskich, którzy mają swoje grzechy na sumieniu ale ty tego wolisz nie widzieć - czyli jestes hipokrytą bo Rosji się czepiasz o wszystko a stoisz z kolegami, któzy działają podobnie tylko sa z Ameryki i Brukseli. Jeśli możesz to bym prosił abyś napisął na kogo głosowałeś w wyborach lub na kogo będziesz głosował. Jakie sa twoje sympatie polityczne. |
Interesujące jest, że misja OBWE bodajże trzeci raz nie jest wpuszczana na Krym, a nikt z tejże misji tego nie nagrywa, bądź nagrywa a nie upublicznia. Jest możliwość, że takie nagrania są prowadzone na potrzeby wewnętrznych postępowań, jakkolwiek organizacja międzynarodowa mogłaby działaś skuteczniej z poparciem opinii międzynarodowej.
|
Cytat:
Była krowa, co fruwać umiała. |
Cytat:
|
@For_Fun
Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Albo wcale. Nie zadales sobie trudu zeby najpierw przeczytac watek a potem sie wypowiedziec, tylko od razu zaczales wrzucac te swoje banialuki rodem z szechterowki, tak samo jak w temacie o kibicach zreszta. To teraz postaram sie pisac wolno zebys nadazyl ze zrozumieniem. Putin jest naszym ( chodzi mi o Polske, bo nie wiem za bardzo co uznac za twoja ojczyzne ) WROGIEM z ktorym niestety trzeba wspolpracowac. Z naszego ( polskiego ) punktu widzenia, ukrainska zamiana jednych oligarchow na drugich jest bez zbytniego znaczenia. Znaczenie ma otwarty konflikt z Rosja ktory zostal spowodowany przez nasze wtracanie sie w owa zamiane. Znaczenie ma konfrontacyjna postawa polskich politykow ktorzy nie mysla w kategoriach polskiej racji stanu tylko jako wasale Brukseli/USA. Nie tedy droga. Krotkowzrocznosc i postawa obliczona na dorazne potrzeby ( czytaj: nabicie punktow w nadchodzacych wyborach ). Polska na tym wiecej straci niz moze zyskac. PS. A i jeszcze jedno. Wiem ze moze dla ciebie to byc szok ale WSI 24 klamie. Tak samo jak twoja ulubiona gazeta. Gowno czytasz - gowno wiesz. |
Cytat:
To, że istnieją pożyteczni idioci oraz świadomi agenci wpływu jest jasną sprawą. Jednak rozwaga, w używaniu tych słów jest ważna bo można wylać dziecko z kąpielą. Przykład z Ks. Isakowiczem - Zaleskim: http://natemat.pl/94293,cenzurowany-...ny-to-zbrodnia |
Cytat:
P.S - Skąd przypuszczenie, że moją wiedze czerpie z TVN24 :D? Rozumiem, że ty opierasz sie na relacjach tv i ogladasz ich kanał, ale reszta to nie ty. Gazety wyborczej nie czytam od 2001r. :). Cytat:
|
Powtarzam pytanie, mógłbyś powiedzieć jakie są Twoje sympatie polityczne?
|
Koleś was opluwa, obraza, wyzywa a wy z nim dyskutujecie i jeszcze pytacie o głosowanie. Opamietajcie sie. Gosc potrzebuje opieki a nie dyskusji
|
Przydałby się kolejny "Archipelag Gułag" Sołżenicyna z historią ostatnich 50 lat.
|
Cytat:
|
Kłócicie się zupełnie bez sensu. Mnie się wydaje, że bez znaczenia co na wschodzie się urodzi to nie będzie dobre dla nas. Z kilku powodów.
1. Jak zawsze stajemy jak osły w awangardzie pieniaczy - Ruscy sobie o tym przypomną jak będą wystawiać fakturę za gaz. Już w tej chwili płacimy 450 USD / 1.000 m gdy Niemcy i Francja płacą 300 USD / 1.000 m. Ale wg Tuska i całej reszty racją stanu jest mielenie ozorem i narażanie nas na kolejne bezsensowne koszt, których ponosić nie musimy. Rudy nie zdołał przez 4 lata sprowadzić wraku samolotu z Rosji, bo nasi "partnerzy prowadzili śledztwo". Teraz idą wybory to będzie się podlizywał prawicowej części wspierając woltę na stepie. 2. Wolna Ukraina, to kraj zagadkowy, nic dobrego nie przyniesie, szczególnie na pograniczu. Książki o tym mówią, bardzo wieli mądrych ludzi, że Narody wschodnie zwyczajnie lubią być za mordę trzymane. Przypomnijcie mi ile było powstań przeciwko carom w Rosji? Nie liczę rewolucji październikowej. Ukraina to zasadniczo dla mnie przynajmniej - prawie Rosja. Nie mówię, że Rosji się należy, ale do Europy to im dalej niż komukolwiek. Już Turcja jest na 100 razy wyższym poziomie. 3. Nic dobrego z tego nie będzie, bo choćby nie wiem z czego było 12 amerykańskich F-16 i 300 żołnierzy USA przesunięte z Rammstein to jest to ruch śmieszny. Pokazuje on co najwyżej: "Polska jest z nami, trochę za dużo gada na ten moment, ale Wy Ruseczki, róbcie sobie co chcecie na tym Krymie, tam przecież nie ma ropy ani rud. Zawsze było to Wasze, dla nas żadna różnica, coś musimy poprotestować, ale generalnie mamy to gdzieś." 4. Najważniejszy powód. Putin - o czym już pisałem - doskonale zdaje sobie sprawę, że jak Unia mówi o sankcjach, to mówi. Zanim stado tych baranów spłodzi jakieś stanowisko, to federacja rosyjska będzie wzdluż linii Dniepru a nam pozostanie, niezadowolona uwolniona z okowów nacjonalistyczna Ukraina, która jak już raz pisałem, nie raz nas sprzedawała nie jednemu wrogowi. Podsumowując. Strasznie irytujące jest skupienie wokół spraw na które nie mamy ABSOLUTNIE żadnego wpływu a już przypisując Sikorskiemu dyplomatyczne zdolności Talleyrand'a , w ogólnej opinii narażamy się na śmieszność. Nie wiem jak Wy, ale ja nie zauważyłem, aby Węgrzy jakoś specjalnie machali szabelką - ostatnio dogadali się z Ruskimi na biznes energetyczny (i to kto?? Orban!!!). Przykre to ale nie jest to czas na wsiadanie na działo, tylko na pragmatyzm. Jak zwykle zapłacimy za nasz wasalczy stosunek. Dla mnie za Bugiem...wszystko jedno. Nic dobrego nas tam nie spotkało. NIGDY. Boże daj nam mądrych ludzi, żeby umieli krajem rządzić. A za ta kampanię Tuska przy pomocy Ukrainy, bo przecież u nas nie ma problemów do rozwiązania, zapłacimy wszyscy jak przyjdzie faktura - za gaz. |
Do wypowiedzi kolegi powyżej dodałbym tylko, że za Bugiem nie do końca wszystko jedno być powinno. Są tam miliony (!) naszych rodaków, nasza spuścizna kulturowa. To jest coś co nas obchodzić powinno przede wszystkim jeśli chodzi o Kresy. :)
|
Stan naszej armii wbrew temu co mówi ryży, jest tragiczny:
Cytat:
|
|
Też dziwi mnie ta bzdura, którą uskutecznia Tusk. Kto mu nagadał takich głupot? Nawet jeśli mamy po lekkiej zimie rezerwy rzędu kilku mld m3 to przy naszych krajowych możliwościach wydobywczych do 5 mld m3 rocznie gdyby teraz zakręcono kurek w 100% to już latem przemysł trzeba byłoby chłodzić, a wczesną jesienią potrzebowalibyśmy pomocy z zewnątrz, chyba że gazoport ruszyłby już od jesieni co i tak nie pozwoliłoby pokryć nam przez kolejną zimę wszystkich potrzeb.
Wystarczy wczytać się w ustawy i rozporządzenia oraz mieć trochę pojęcia o Agencji Rezerw Materiałowych, aby wiedzieć, że wielkość zapasów obowiązkowych wynosi:
Cytat:
http://bi.gazeta.pl/im/86/1a/e5/z150...gazu-PGNiG.jpg |
Widać nie tylko w sprawie Ukrainy że rudy kompletnie odpłynął - w sumie ma gdzieś co się stanie z tym krajem - idę o zakład że na 99,99999% będzie siedział za niedługo w Brukseli.
ps. Cytat:
Proponuję ochotnikowi wziąć atrapę AK 47 - podjechać do jednostki np. przy ulicy Tynieckiej - wbiec do środka bez uprzedzenia i próbować wsiąść do któregoś pojazdu. O ile się nie dostanie z marszu kulki to na pewno niezły w....... od wartownika czy kto tam jest. |
Cytat:
powód pierwszy i zasadniczy to taki, że ruscy uważają nas dalej za swoją geopolityczną strefę wpływów i to w bardzo ścisłym tego słowa znaczeniu. Kura ni ptica polsza nie zagranica - oddaje to dokładnie mentalnośc ruskich w stosunku do nas i w dodatku są oni rozżaleni, że my jesteśmy takimi niedobrymi bachorami, którzy nie maja wdzięczności matuchnie za opieke i wyzwolenie spod faszyzmu. Ta mentalność odbija się często na relacjach i z resztą jest wzmacniana agenturą, która ma się u nas świetnie. Złe samopoczucie może tu naruszyła likwidacja WSI - ale niech każdy zobaczy jakim to jest okupione poświęceniem - Antka osądza się od czci i wiary, robi z niego przygłupa błazna i szaleńca. Moim prywatnym zdaniem ruscy mają dobrze rozlokowaną agenturę w każdym większym urzędzie w tym kraju ze skarbowymi włącznie. powód drugi: to niestety balast historii, której nie zmienimy i nasze nastawienie do nich w zwiazku z powyższym. Nasze podejście do ruskich będzie zawsze inne, niż Madziarów a uświadomiłem to sobie będąc w Budapeszcie pod parlamentem. Otóż niedaleko od niego stoi - u nas rzecz nie do wyobrażenia a tam stoi - obelisk ku czci żołnierzy radzieckich. Ja sobie nie wyobrażam, żeby pod naszym parlamentem cos takiego stało i to boli rusków bardzo o czym wspomniałem wyżej. Ale jak podeszli do tego Madziarzy i Orban? Pomnik sowietów stoi - ale jakieś 20 metrów dalej jest pomnink idącego Regana w kierunku tego pomnika tak jakby mówił - idę po was - http://www.rp.pl/artykul/680867.html I wydaje mi się, że tego już się nie zmieni. Popularne jest i było powiedzenie -jak świat światem Polak Niemcowi nie będzie bratem. Nie wiem, czy to powiedzenie jest bardziej aktualne do Niemców czy właśnie do Rusków |
A tu były doradca Putina bardzo realistycznie ocenia co nas może czekać:
http://niezalezna.pl/52724-putina-mo...bylego-doradcy |
Cytat:
Efekt jest taki, że urzędnik, albo z powodu własnej głupoty i niekompetencji albo z czyjejś inspiracji, może zniszczyć każdą polską firmę. |
Spór o to czy lepiej z ukraińcami czy z ruskimi jest idiotyczny. Tak naprawde powinien liczyć sie li tylko nasz interes polityczny czyt.interes Polski.
Pytanie nr.1 : z kim chcemy sąsiadować z Rosją czy z Ukrainą? Odpowiedź chyba jasna Rosja jest mimo wszystko zbyt potężna i zbyt agresywna żeby sobie wybierać / wspierać takiego sąsiada- oczywiście znajdą się prostaki które wpisza że z USA bo jedni to komuchy a drudzy banderowcy ale....odpuścmy. Pytanie nr.2. Przy którym z tych dwóch sąsiadów mamy szanse cokolwiek ugrać w kwestii naszych szeroko rozumianych wplywów na dawnych Kresach - przy Putinie czy Jacyniuku? Pytanie już trudniejsze ale będąc forpocztą UE i NATO mamy szanse naciskać na Jacyniuka w sprawie znaczących ustepstw co do np.zwrotu majątków polskich , w dalekiej perspektywie ziemi, opieki nad zabytkami. Putin owszem mógłby zrobic gest w stosunku do Polaków stawiajac na odświerzenie cmentarzy i kilka gestów ale dali Bóg nigdy nie pozwoliłby na jakiekolwiek wpływy czy zwrot majatków Pytanie nr.3 Czy wspierając ukraińców powinniśmy to robić z pozycji romantycznych obrońców cywilizacji w stylu Sobieskiego i Piłsudskiego tzn. dawać wszystko a nie dostawać od ukraińcow nic? W życiu! Pierwszą i podstawową zasadą powinno byc udzielania wsparcia słabszemu z naszych wrogów w zamian za znaczace ustępstwa w osiągnieciu naszych celów. Mam cichą mam nadzieje że nie płonną nadzieję zę zakulisowo ruda pała stawia Jacyniukowi i Kliczce warunki.Inaczej marny nasz los a rudego w szczegolności Pytanie nr.4. Czy jest sens się wychylać i stawać na pierwszej lini przeciw ruskim? Tak , ale tylko w wypadku jeśli ma się rząd męzów stanu którzy zakulisowo działają i uzyskaja w zamian za to dostęp do amerykańskich technologi i .....glowic jądrowych wraz z systemem ich przenoszenia na dalekie odległości tj.ponad 3 tys km. To jest warunek konieczny stawiania sie Rosji i naszego bezpieczeństwo w długoterminowym okresie. Żadne Patrioty ani nawet 20 tys spec Gromów i Formoz z 100 efami nic nie zrobia jeśli się sasiaduje z Rosją i nieprzewidywalnymi Niemcami |
Potencjalny scenariusz wg Ukraińców. http://www.rp.pl/artykul/1091151,109...j-inwazji.html
|
Według gen, Skrzypczaka ruscy w 3 dni byliby w Warszawie:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/76376...da-w-warszawie |
Jeśli ruscy mają wejśc na wschodnią ukrainę to obstawiam dopiero Wielkanoc a wcześniej szereg kolejnych prowokacji i incydentów w Doniecku czy Charkowie. Bo Krymu już Ukraina nie ma i mieć nie będzie.
|
Kolejna ocena sytuacji. http://fakty.interia.pl/raport-zamie...ag,nId,1357423
|
Na Ukrainie dzieje się to co mówiłem. Ruski zaczynają świrować już nie tylko na Krymie. Ukraina nie istnieje, podjudzanie opozycji przez UE i USA dało taki efekt, że dziś Państwo w rozpadzie nic nie robi gdy Ruski panoszą się na Krymie oraz zaczynają się problemy np w Doniecku - manifestacje grup proukraińskich i prorosyjskich, pierwsze ofiary śmiertelne.
Tak jak pisałem każda rewolucja siłowa i powstanie mniejszości aby przejąć rządy jest tragiczne w skutkach i tu mamy tego przykład. Za Janukowycza mieli spokój, nikt im Krymu nie przejmował. Teraz niby w tej lepszej, wolnej Ukrainie co się dzieje? Oczywiście nie neguję tego, że opozycja mogłaby przejąć władzę ale nie siłą tylko demokratycznie powinni to robić. Kraj skłócony, zdestabilizowany, nie stracił na tym Janukowycz, nie straciła na tym Rosja (Rosja zyskuje), nie straciło USA i UE, oni zaryzykowali przejęcie Ukriany ale się nie udało - mówi się trudno, porzucili więc Ukraińców na pastwę losu, niech sobie sami radzą a my na necie będziemy walczyć z Putinem :) Kto stracił? Tylko i wyłącznie normalni mieszkańce Ukrainy, tylko i wyłącznie Państwo ukraińskie. Dla mnie rozwiązania są trzy: 1. Przestać grozić Putinowi i zacząć naprawdę finansowo uderzać w Rosję jeśli to ma przynieść korzyści - groźby wprowadzić w życie. 2. Zapomnieć o Krymie i na prawdę pomóc teraz Ukraińcom (NA PRAWDĘ nie tak jak z Krymem) i wysłać na wschód wojska aby broniły Ukrainy przed panoszeniem się rosyjskiego wojska tak jak na Krymie to się stało. 3. Oddać wschód i postawić barierę, że jak Rosja zacznie "starać się" o dalsze terytoria Ukrainy to już się zaczyna wojna - taka granicę tak jak pisałem w pkt drugim można by już postawić teraz na wschodniej Ukrainie. To jest to co może zrobić NATO i USA. Jakieś słodkie .......enie w mediach nic tu nie zmieni bo Putin sobie przjemie wschód tak jak Krym, czyli nagle w Donieckach itd zaczną się pojawiać oddolne lub "oddolne" prorosyjskie ruchy i będzi to pretekst, że skoro tyle tam naszych to można te ziemie nazwać Rosją. Jeśli zachód w tej sprawie nie zainterweniuje to wszystko leży w rękach ślepego losu (bo Ukraina nic nie może zrobić) lub łaski Putina bo to już będzie jego dobra wola czy sobie zabierze wschód czy jeszcze większą część Ukrainy. Wyruchano Ukrainę, zabawiono się nimi jak jakimiś .....ami, powiedziano A, a teraz nie ma kto powiedzieć B. |
Nie zgadzam się z Tobą Jaroo1.
Po pierwsze z perspektywy Polski - to co się dzieje na Ukrainie może być bardzo korzystne. Jest to jedyna okazja która szybko się nie powtórzy na LEGALNY i szybki dostęp do wysokich technologi militarnych a nawet potencjalnie atomu. Po drugie - Ukraina w granicach jak obecnie- nie jest w stanie ich obronić ponieważ do tej pory była tylko satelitą Rosji i dlatego za Janukowicza,Juszczenki czy Kuczmy nie mieli z tym problemów ,uniezależniając się narazili się na zadziałanie ulokowanych w społeczeństwie ogólnie mówiąc ludziach Rosji Po trzecie tak duży i generalnie wrogi Polsce kolejny kraj przy naszych granicach byłby potencjalnie niebezpieczny , Po czwarte w razie ich wejścia do UE z automatu po jakimś czasie to oni przejmują rolę lidera Europy środowoschodniej. Po piąte Polska może korzystać tyko na sytuacjach kiedy najwięksi nasi wrogowi biorą sie za łby (IWŚ) i wspierać stronę słabszą a przynajmniej taka z którą w razie czego możemy sobie dać sami radę. Nic tu nowego nie wymyślam - jest to wprost mówione choćby przez brytyjczykow na temat ich strategi politycznych. Oczywiście błędy rządu Polski mogą się na nas tragicznie skończyć ale to nie jest gra dla dzieci tylko dla mężów stanu. Więc proszę nie płaczmy i nie panikujmy tylko wymagajmy od polityków żeby wykorzystali sytuację zgodnie z interesem Polski |
Zgodnie z interesem Polski powinno się skorzystać z okazji i wyszarpać trochę Ukrainy z Lwowem razem wzięte ;)
To tak z przymrużeniem oka - ale ten kraj i tak się rozpadnie prędzej czy później więc czemu nie skorzystać. W ogóle dorzucę do ognia bo z punktu widzenia pracującego / szukającego pracy mieszkańca Krakowa zadyma na Ukrainie jest bardzo korzystna. Pisałem o tym kiedyś - kilka firm zatrudniających w Krakowie "n" pracowników planowało powoli przenosić się dalej na wschód bo taniej. Teraz przynajmniej na kilka lat na pewno pomysły odroczą. Arapaho - na atom się nikt nie zgodzi - dam sobie rękę uciąć że jakby ktoś głośno o tym powiedział to by nas zaraz Niemcy z USA spacyfikowali podobnie jak Iran czy innych którym się atomu zachciało. |
Arapaho, ja nie mówiłem czy Polska straciła tylko opisuję sytuację w jakiej sie znaleźli Ukraińcy. Dla mnie od początku to są oni w dupie.
Cytat:
A co do Polski to też dla mnie sytuacja jest trudna i ciężko tutaj upatrywać pewnych korzyści. Jesteśmy zbyt małym graczem żeby każda sytuację obrócić na swoją korzyść. Co by się nie działo to i tak albo nas Rosja sieknie, albo UE w dupe kopnie i weź tu zyj ;) Dalej twierdzę, że jedyna droga dla takich Państw jak Ukraina, Polska czy Węgry, Czechy to zawiązanie sojuszu i walka razem z UE,USA, Rosją bo oddzielnie to zawsze będziemy na straconej pozycji a wejść w układ z Niemcami itp to sie wyjdzie tak jak Ukraina na tym układzie z Rosją. Pierwsza okazja i Rosja kopnęła w zad Ukrainę i robi swoje. |
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spole...-rannych-video
Minimum 50 osób zostało wczoraj poszkodowanych w czasie starć uczestników dwóch wieców w Doniecku: prorosyjskiego i proukraińskiego. Potwierdzono śmierć dwóch osób. Zabici to: nieznany 22-latek, który zmarł w karetce pogotowia, a także aktywista WO „Swoboda” Dmitrij Czerniawskij. - a ten co robil na dalekim wschodzie? |
Wredna polityka Niemiec czyli tajne rozmowy z Rosją:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl