![]() |
Ja się nie spodziewam niczego innego.
Jednak patrząc na kluby, które mogą być traktowane jako wzory organizacji, to taki krok wcale nie musi być oczywisty, a przynajmniej nie tak szybko jak to zazwyczaj ma miejsce w Wiśle. |
Cytat:
Cała reszta jest od nas piłkarsko lepsza. To, że uważasz inaczej wynika z braku realnego spojrzenia na nasze możliwości. Fascynujące, że czwarty z kolei trener nie radzi sobie z asiorami Gargułą, Boguskim czy Chavezem w składzie, ale w waszych oczach są oni lepsi od zawodników Piasta czy Podbeskidzia. Fakt, lepiej zarabiają, ale to by było na tyle. Taki Chrapek to obecnie parodia zawodowego piłkarza, bo (niedokładny cytat) "musi jeszcze tylko poprawić wydolność, szybkość i cechy wolicjonalne". Dodajmy, że techniką też nie rozwala... Gramy z Burligą na lewej obronie, który prawdopodobnie jest najgorszym bocznym obrońcą ligi od czasów Frederiksena, ale to wina trenera że go wystawia. Ma przecież jeszcze parodystę Bunozę, który ostatnio nawet popisał się zagraniem a'la wspomniany Duńczyk... Jesteśmy nie ligowymi średniakami, tylko leszczami, a temat jest bez sensu. Nie ważne kto przyjdzie, odbije się od tych samych problemów co poprzednicy. |
Cytat:
A w przyszłym sezonie para bocznych obrońców Stolarski-Burliga a jak złapią kartkę to na skrzydle śmigać będzie niezastąpiony Vacat. Temat o przyszłym trenerze powinien nazywac się "Pobożne życzenia i inne fantazje..." Jakoś mam niczym nie poparte przeczucie, że Kulawik zostanie. |
Cytat:
|
Cytat:
Stolarski powinien grać, nawet dużo, ale z rozsądkiem. Już w pierwszym meczu zauważyłem, że koło 70 minuty zaczął się gubić. Zmęczenie = podatność na przypadkową kontuzje itd. |
a ja chciałbym by klub przedstawił jasno kibicom co sądzi na temat przyszłego sezonu czy dalej oszczędzanie i granie amatorami, czy coś robimy, bo to chyba kpina jak Bednarz mówił, że walczymy o mistrzostwo Polski składem z jesieni, a każdy widział, że naszym celem maks przy farcie że głowa mała to będzie 4 miejsce i LE, a sam Głowacki mówi, że 7 miejsce to jest zenit całej Wisły i lepiej nie będzie. bardzo nie lubię kłamstw a Bednarz co chwile owija w bawełnę i nie przedstawi prawdziwego faktu. on mysli, że powie "walczymy o majstra" i na stadion zasiądzie 25tyś kibiców. jak dla mnie powinien dostać z liścia i się ogarnąć, bo gosciu robi z siebie frajera w biały dzień :)
jak dla mnie możemy grać juniorami bo ten przynajmniej wie w jakiej koszulce występuje a taki Bunoza, Jaliens, Genkov i reszta obcokrajowców (prócz Sarkiego) to kabaret pod wyrwigroszem. liczy się dla nich kasa, a to że grają ch*jnie to każdy widzi, ale w wywiadzie powie że starał się, że walczył, że się nie udało, a ku*wa na boisku to prezentuje się gorzej ode mnie (z całym szacunkiem do samego siebie)...kto więcej zostawi serca na boisku Bunoza, Genkov czy taki junior który zawsze marzył by zagrać na Reymonta? |
Cytat:
:mysli: btw Rozumiem o co ci chodzi. Bez urazy :-) |
Cytat:
Cytat:
szprotson Głowacki jasnym tekstem informuje, że bez wzmocnień czeka nas utrzymanie, a obecnie siódme miejsce to maks. Cytat:
Masz tu głosy dwójki zasłużonych Wiślaków, doświadczonych zawodników, w przypadku Głowackiego to jest głos z szatni. Możecie to olać - jasne, ale brutalna prawda jest taka, że oszukujecie samych siebie. Za cztery miesiące będziecie pluć na kolejnego trenera, bo tyle akurat rozumiecie i potraficie. |
Cytat:
Cytat:
Dlatego zgadzam się z: Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Co do Burligi - może być gorzej i drożej (patrz Frederiksen) lub taka samo i drożej (patrz Bunoza). Co nie zmienia faktu, że Burliga będzie nas w przyszłym sezonie kosztował wiele punktów. Stolarski i Uryga zresztą też, ale to jest koszt stawiania na młodych. |
Cytat:
Staram się jakieś plusy wyciągnąć z ewentualnego pozostania Kulawika na stołku ale ciężko mi idzie. Porównuje sytuacje do Mąki ale zaraz dla kontrastu jawi się seler wygrzebany z kubła z odpadkami. Nic tylko wybrać monetę. Reszka źle, orzeł dobrze. I się odprężyć. |
Cytat:
Dobra organizacja nie zastąpi trenera - dobitnie pokazała to historia Barcelony po Guardioli czy Realu Madryt za Mourinho. Dobra organizacja to fundament który ma zapewniać powtarzalność pewnych wyników i ogólny poziom. Trener ma przynosić wartość dodaną - tytułów lub wyników powyżej oczekiwań. To zabrzmi lamersko ale kluczem do tego czy w Wiśle powinno się zmienić trenera jest według mnie "wizja" właściciela co do tego jak ma nasz klub funkcjonować. Jeżeli ma być tak jak jest - oszczędzanie, wyprzedaż, i "byle jako byle tanio" to zamiana Kulawika nie ma sensu bo żaden trener na naszym pułapie cenowym nic tu nie zmieni. Tak sobie postękałem cichutko a i tak kur... przyjdzie Franz, który naobiecuje złote góry. Takie życie. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Czyli jak nie urok to sraczka. |
No to wybór rzekomo koncentruje się między dwoma osobami: Petr Rada oraz Franz Smuda. Zobaczymy kogo wybierze Właściciel, znając jego relację z Frankiem raczej będzie to Smuda a nie Czech. Chyba, że przeważy kasa... jak zwykle w tym biznesie.
|
Cytat:
|
Ja już pisałem kilka stron wcześniej. Żaden trener tu nie pomoże, jeśli nie będzie miał choć kawałek materiału.
|
Cytat:
Smuda to ziomek Cupiała |
moim zdaniem zależność jest taka - im silniejsza liga, tym wieksze znaczenie ma osoba trenera (dobrego trenera). Inaczej, w naszej kopanej, z grajków jakich obecnie mamy, żaden dobry trener nie zrobi dobrej drużyny. Tu wystarczy 3-4 transfery typu Ljuboja czy Melikson (pomijając aspekt pozasportowy) zeby połknąć ta lige w cuglach, nawet z Kulawikiem na pokładzie (sory Kula)
|
Cytat:
rozwiazaniem Wisły może być stawianie na młodych zawodników, ale młodych zdolnych, a robienie z któregoś z nich na siłę gwiazdy to tylko odebranie innym miejsca w składzie. jak dla mnie na dzisiaj mamy trzech zdolnych, Uryga, Stolarski i Szewczyk + te typy z wypożyczenia (choć w sumie ich nie oceniam, bo nie oglądam Kaganków czy tam Michalskich) gdyż trenerzy ich chwalą, ale czy są zdolni na TME to się okaże jeśli ma przyjść już jakikolwiek trener to Moskal, jakiś tam widziałem w nim potencjał przynajmniej na naszą ligę, ale trikowanie z Rada i Smuda to strzał w kolano i startowanie na setkę z Boltem |
Mając do wyboru jedną z dwóch trenerskich ofiar losu stawiam na Czecha. Smuda ostatnio ma tendencję do zajmowania ostatniego miejsca, spuścił klub z drugiej Bundesligi, a to bardzo źle wróży naszym szansom na utrzymanie w przyszłym sezonie:>
A ten Rada - z CV od razu widać że straszny pierdoła, ale przynajmniej ze Spartą zajął miejsce w środku tabeli, czyli może uda mu się powtórzyć wynik Kulawika. |
Ja bym tam wolał by kupili ogrodowego krasnala, napisali na nim TRENER i wstawili do szatni niż Dyzme.
Do Smudy czuje takie obrzydzenie że nie ma bata bym poszedł na mecz czy nawet oglądał Wisłę w tv pod jego przewodnictwem.Mam na gościa taką alergie że wyleczyć się tego nie da;) |
Atutem sympatycznego Czecha jest na pewno to, że nie nazywa sie Franciszek Smuda.
Reszta jest w zasadzie bez znaczenia, bo będzie to po prostu kolejny, który rozpędzony uderzy w betonowy mur i się na nim rozbije. Panie Cupiał, prove me wrong. |
Cytat:
W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że Tomasz Kulawik też nie nazywa się Franciszek Smuda. Cytat:
|
Może wrzucili nazwisko jakiegoś czeskiego dziada bez wyników żeby kibice odetchnęli z ulgą jak w końcu podpiszą Smudę? Tak swoją drogą paru tych knedli tu było w końcu 20 i 21 wieku i czy którykolwiek cokolwiek specjalnego osiągnął?
Ściągaliśmy do PL zazwyczaj jakieś wynalazki to raz, a mentalność Czechow jest dosyc inna niż u nas to dwa i chłopaki niezbyt sobie radza w naszym bagienku. Teraz np. Hapal który miał jakieś wyniki u siebie, w ZL ma takie że Kula miałby takie same albo lepsze. Tam wyżej dyskutowaliście o Maczynskim. Był Jirsak za kupe kasy i był gracz o podobnym profilu i potencjale Maczynski. Ciagnieto za uszy Czecha glownie dlatego zeby BC się nie w.urwil, ze znowu pareset tysięcy euro poszlo w bloto. Tak to widze. Maka to żaden as, ale jakby na niego kiedyś postanowiono w Wisle kosztem Jirsaka moglby być lepszy niz jest. |
Ten Rada to trochę wynalazek jak dla mnie, trzeba szukać dalej.
|
Cos sie zdaje ze zatęskimy za Kulą
:D :D |
''Jak zapalniczka płomień, jak
sucha studnia wodę.'' jak nie trzeba to Boguś wy.......i od razu, a jak trzeba po 2 meczach to czeka 20.. |
Ja tam nie mogę zrozumieć po co ściągać takiego Radę? Dorobek ma słabiutki, a nie zna ligi i będzie miał problem z dogadaniem się z piłkarzami. Od Smudy pewne jest tańszy, ale czy na prawde nie można znaleźć jakiegoś solidnego rzemieślnika w Polsce?
|
Cytat:
|
po ostatnich wypowiedziach może to Kosowski aspiruje na trenera Wisły ? :) ma chłop jaja
|
Nie wyobrażam sobie co za łamagę trenerską musieli by ściągnąć aby zatęsknić za Kulawikiem...
... chociaż w tym klubie nigdy nie mów nigdy:P Polecam również wywiad z Kosowskim:) Zresztą zmiany z ruchem to on chyba losował przed meczem razem:) |
2000/2001 FK Teplice 9 miejsce 8 miesięcy
2001/2002 Victoria Pilzno II liga-brak awansu 12 miesięcy 2003-2007 Jablonec 10 miejsce/6/11/9 3,5 roku 2007/2008 FK Teplice 5 miejsce 1 rok 2008/2009 Czechy 8 meczów (2/4/2) 9 miesięcy 2010/2011 Slovan Liberec 6 miejsce 7 miesięcy 2011/2012 FK Teplice 5 miejsce 1 rok 2012/2013 Slavia Praga 7 miejsce 10 miesięcy Facet głowy nie urywa, ale mimo wszystko wolę Czecha od Smudy na widok którego mam odruch wymiotny. Nie obraziłbym się gdyby Rada powtórzył u nas wynik z Teplic. Szkoda, że tym tajemniczym czeskim szkoleniowcem nie był Lubos Kozel. |
w ostatnich 5 latach Rada nigdzie nie pracował dłużej niż jeden sezon a nawet po kilka miesięcy ale może przy Reymonta sie odrodzi....oby
|
Cytat:
Identyczne teksty leciały jak przechodził do nas Sikorski. |
Cytat:
|
Rada czy Smuda - to jest jedno i to samo - powinno być pytanie - Stokowiec, Moskal czy np. Wdowczyk? Ale nie trenerzy skompromitowani, bez wizji, bez pomysłu, tacy, którzy pójdą na każdy układ.
Co do Kapki - były SBek nie powinien już nigdy być działaczem w żadnym prywatnym klubie, w tym w szczególności w Wiśle, tzn. gdybym ja ciągnął ten wózek, to nigdy w życiu takich osób nie zatrudniłbym, wybrałbym młodych, prężnie rozwijających się, ambitnych, inteligentnych, mających duże znajomości i siatkę kontaktów. Cóż, widocznie Pan Cupiał lubi marnotrawić pieniądze na swoich koleżków i wyrzucać kaskę w błoto. Jeśli ktoś zasługuje na to, by czerpać profity z zarządzania Wisłą, to z pewnością nie Kapka, tylko ludzie wykształceni, mający dobre rozeznanie w piłkarskim świecie. |
Cytat:
Smuda jest człowiekiem którego wybitnie nie szanuję za całokształt, ale jeżeli twierdzisz że to on jest skompromitowany, a podnosisz kandydaturę Wdowczyka... Lecz się. EDIT: Jedną z drużyn która Korona razem z sędziami okradła były nasze rezerwy. Pamiętam jak wtedy Ci młodzi chłopcy płakali, jeden z nich tłumaczył że nie zrobił karnego. A teraz Ty sugerujesz tę mendę na trenera Wisły?! Jest na tym forum w ogóle jakaś granica głupoty? |
Cytat:
Wdowczyk odpoczął od piłki, przyjął z pokorą fakt, że nie może dawać łapówek, po to żeby wygrywać. Było, minęło. Karę odbył i zrozumiał dlaczego musi działać czysto. Wdowczyk powinien dostać jeszcze jedną szansę w prawdziwej piłce, a nie być kozłem ofiarnym tej całej piłkarskiej mafii. Cytat:
Nie obchodzi mnie to, co było 7-8-9? lat temu. Korona grała w trzeciej lidze i mając pieniądze, bogatego właściciela chciała jak najszybciej znaleźć się w Ekstraklasie. I wiesz co wolfy? Nie mogła - bo sędziowie poczuli ten zapach banknotów rozpościerający się z gabinetu prezesa - chcieli wydoić szefa Kolportera tyle ile się da. I to nie Wisła była pokrzywdzona, ale raczej Korona. I piszmy łaskawie obiektywnie na temat afery futbolowej, bo szlag mnie trafia, że ludzie nie potrafią orientować się jak w rzeczywistości korupcja w piłce często wyglądała. |
Różne rzeczy widziałem na forum ale ten pomysł z Wdowczykiem, to już przekracza wszystkie granice. Nieudacznik, skazany za przekręty i legionista.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl