Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Tomasz Kulawik byłym trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8884)

tofik 05.10.2012 15:11

Pan trener Kulawik popełnia od początku zasadniczy błąd. Zakłada, że ci piłkarze potrafią grać i będzie próbował zrobić z gówna czekoladę. Straci tylko czas szukając umiejętności tam, gdzie ich nie ma.
A jak Orbita będzie wystawiał, to dla mnie mogą go zwolnić i za tydzień.

lysy9055 05.10.2012 15:14

Hehe, czemu Orbit? xD
Sorry ale skład mamy wystarczający żeby bić na głowę inne polskie kluby, tym bardziej Legię.

Ajax 05.10.2012 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lysy9055 (Post 1280685)
Hehe, czemu Orbit? xD
Sorry ale skład mamy wystarczający żeby bić na głowę inne polskie kluby, tym bardziej Legię.

Od tego, że zawsze żuje gumę.

Błąd nasz skład nie wystarczy, żeby wszystkich klepać. Mamy przeciętną ekipę pod mocnym szyldem. Ale szyld nie gra.

ziz99 05.10.2012 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1280681)
Zadecydowała polityka a nie względy sportowe. Moskal nie mógł zostać ponieważ Bednarz od reki wymienił ekipę na swoją (pozbywał się holenderskich naleciałości oraz opozycji). Na papierze Probierz lepiej wyglądał niż Kazek i gdyby Michał się sprawdził to splendor spłynąłby na Jacka B.

...

O pracy Kazia bardzo pozytywnie wypowiada/-ło się wielu nie związanych z Wisłą. Dziś np. Łapiński w 1 wideo: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/12...__bo_____.html , parę dni temu Juskowiak http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...az_zal_mi.html , a zaraz po jego zwolnieniu Vukovic w programie Iwańczyka.

Kto wie czy to nie jedna z najdurniejszych decyzji Cupiała. Przyszedł Probierz, który zrobił nam taktyczne średniowiecze...

Lysy 05.10.2012 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lysy9055 (Post 1280685)
Sorry ale skład mamy wystarczający żeby bić na głowę inne polskie kluby, tym bardziej Legię.


Jak to miło Jacku, że postanowiłeś się zarejestrować na forum. Mamy tak mocny skład, że jeszcze Meliksona się pozbądźmy, prawda?

Sialalalala 05.10.2012 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1280713)
Jak to miło Jacku, =

to masz dwa konta ;) ?

lysy9055 05.10.2012 18:25

xd ale wy jesteście mądrzy. Michał mam na imię to tak dla sprostowania ;)

kpn 05.10.2012 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lysy9055 (Post 1280729)
xd ale wy jesteście mądrzy. Michał mam na imię to tak dla sprostowania ;)

Wyjdz i nie wracaj

xD

MatMario 05.10.2012 19:51

Kulawik jest bogiem, nauczył ich w dwa dni grać klepę...5 podań z pierwszej pod rząd celnych.

Jestem spokojny, za tydzień klepiemy jak Barcelona...

syryls 05.10.2012 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1280742)
Kulawik jest bogiem, nauczył ich w dwa dni grać klepę...5 podań z pierwszej pod rząd celnych.

Jestem spokojny, za tydzień klepiemy jak Barcelona...

Racja, w dodatku przerwa na reprezentacje, poskładać obronę i naprawdę walczymy na mistrza, tutaj troszkę odstajemy ale wiadomo nowy trener itd.
Napewno coś zostało z Moskala

!!IRIVER!! 05.10.2012 20:40

Nie nauczył ich grać z klepy, tylko widać, że im się CHCE GRAĆ.

WislaOnly 05.10.2012 21:46

Dupa tam, jak mówiłem. Trener nic nie da... kolejny mecz będzie jeszcze gorszy!
Pozdrawiam

JOSE 841 05.10.2012 21:51

Warto mieć nadzieje że C stracił zaufanie do Legionisty po dzisiejszym meczu i że Legionista wróci tam skąd przyszedł.Aczkolwiek zapowiadają się bardzo ciekawe 2 tygodnie przy Reymonta. Ciekawe czy i jak C zareaguje na porażkę z Legią .Może w końcu dojdzie do roszad nie tylko w składzie ale i na górze z Legionistą w roli głównej

Ogryzek 05.10.2012 22:00

Może Tomek popracuje chwilę. Jest nadzieja, nie podpadł "gwiazdom" ze składem w pierwszym meczu.

Współczuje mu, niewiele może zdziałać, ale zawsze coś można zrobić.

ziz99 05.10.2012 22:00

Przed Tomkiem dużo pracy. Na szczęście ma trochę czasu i ważny sparing z drużyną Kazia.

Dwa tygodnie "dziadek" i tłuc rozegranie pod pressingiem na małej powierzchni aż do bólu. Nie ma innego wyjścia.

WislaOnly 05.10.2012 22:10

Nie obraźcie się, ale mam lekkie wrażenie, że niektórzy mają frajerskie myślenie. Że niby przez ten czas który będzie na reprezentację, drużyna się rozwinie??? Chyba żeście nie lali... Większość tych niedoborów jeszcze bardziej zluzuje. Pożar dopiero się roznieca. Jeśli Boss nie zrobi czegoś w zimie z tym bajzlem to my powyżej 13 miejsca nie wyjdziemy.

nesta 05.10.2012 22:23

Ja jestem spokojny, bo sa tylko dwa mozliwe scenariusze teraz i oba dobre dla Wisly.

1) Druzyna wychodzi za Kulawika na prosta. Udaje sie opanowac kryzys i powoli pnie sie w gore tabeli. Wygrane przeplataja sie z remisami i przegranymi. Od nowego sezonu czy rundy nowy trener, juz docelowy, buduje silna druzyne.

2) Kryzys sie poglebia. Porazka goni porazke, w miedzyczasie zdarzy sie jakis remis czy wygrana. Wisla balansuje w dolnej czesci tabeli. W tym wypadku wiadomo, ze musi to dojsc do jakiejs sciany i sprowokowac reakcje Cupiala. Albo rzuci to wszystko w diably i sprzeda klub albo rozgoni obecnych dzialaczy z Bednarzem na czele, pilkarzy i trenera, budujac nowa druzyne. Cupial ma swoje wady, ale nie bedzie firmowal przez dluzszy czas takiego bagna i predzej czy pozniej wykona jakies ruchy.

Widzimy zatem, ze moment przesilenia jest blisko. W koncu do czegos dojdzie, nastapia zmiany, bo taki marazm przy Cupiale trwac nie bedzie.

KOMINEK 05.10.2012 22:34

Wiadomo kto na reprezentacje wyjeżdża ??

Gwiaździsty 06.10.2012 06:52

Mam tylko uwagę do Kuli taką, że nie ściągnął po żółtej kartce Wilka. Byłem pewny, że nie dogra on końca meczu. Mając już żółtko robił wejścia na kolejną. Niestety ale tak bezmyślnego piłkarza trzeba szybko podmieniać zanim dostanie czerwień.

Dariook 06.10.2012 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1280684)
Pan trener Kulawik popełnia od początku zasadniczy błąd. Zakłada, że ci piłkarze potrafią grać i będzie próbował zrobić z gówna czekoladę. Straci tylko czas szukając umiejętności tam, gdzie ich nie ma.
A jak Orbita będzie wystawiał, to dla mnie mogą go zwolnić i za tydzień.

:D
-------------------------------

A pajace od teorii spisokowych gdzie sie podziali? Czy po slowach Glowackiego wypowiedzianych po meczu jakoby zwolnienie Probierza bylo porazka kazdego z pilkarzy, dalej bedziecie s....iac dobre imie Wisly jak i niektorych jej pilkarzy?
To wy jestesci 5 kolumna naszego klubu !
Tluszcza ktorej blizej do Gozdzikowej z osiedlowego sklepiku niz kibica (jak kolwiek dla was to znaczy) Wisly Krakow. Zal i wstyd.

peele 06.10.2012 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1280879)
Mam tylko uwagę do Kuli taką, że nie ściągnął po żółtej kartce Wilka. Byłem pewny, że nie dogra on końca meczu. Mając już żółtko robił wejścia na kolejną. Niestety ale tak bezmyślnego piłkarza trzeba szybko podmieniać zanim dostanie czerwień.

Wilk nie grał swojego najlepszego meczu ale też nie grał bezmyślnie, wystarczy porównać to co się działo w środku z Wilkiem i to co było gdy zszedł z boiska... Przejęcie inicjatywy(jeśli w ogóle można mówić o jakimkolwiek przejmowaniu inicjatywy w tym meczu) przez legie w dużej mierze było spowodowane nie tym że Wisła grała w 10 ale tym że to właśnie Wilk wyleciał.
Ale zgodzę się z tym że Kulawik zaspał ze zmianą o ile w ogóle miał ją w planach...

Sialalalala 06.10.2012 08:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1280884)
:D
-------------------------------

A pajace od teorii spisokowych gdzie sie podziali? Czy po slowach Glowackiego wypowiedzianych po meczu jakoby zwolnienie Probierza bylo porazka kazdego z pilkarzy, dalej bedziecie s....iac dobre imie Wisly jak i niektorych jej pilkarzy?
To wy jestesci 5 kolumna naszego klubu !
Tluszcza ktorej blizej do Gozdzikowej z osiedlowego sklepiku niz kibica (jak kolwiek dla was to znaczy) Wisly Krakow. Zal i wstyd.

dobre imię Wisły źle napisałeś dobre imię LEGEND Wisły głowackiego garguły kórym się nie chce trenowac są słabi wolni i sa ....ami nie legendami :)

5 kolumna tzn podpora? ok :)

jestes ślepy czy niepełnosprawny umysłowo ?

fran23 06.10.2012 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1280821)
Ja jestem spokojny, bo sa tylko dwa mozliwe scenariusze teraz i oba dobre dla Wisly.

1) Druzyna wychodzi za Kulawika na prosta. Udaje sie opanowac kryzys i powoli pnie sie w gore tabeli. Wygrane przeplataja sie z remisami i przegranymi. Od nowego sezonu czy rundy nowy trener, juz docelowy, buduje silna druzyne.

2) Kryzys sie poglebia. Porazka goni porazke, w miedzyczasie zdarzy sie jakis remis czy wygrana. Wisla balansuje w dolnej czesci tabeli. W tym wypadku wiadomo, ze musi to dojsc do jakiejs sciany i sprowokowac reakcje Cupiala. Albo rzuci to wszystko w diably i sprzeda klub albo rozgoni obecnych dzialaczy z Bednarzem na czele, pilkarzy i trenera, budujac nowa druzyne. Cupial ma swoje wady, ale nie bedzie firmowal przez dluzszy czas takiego bagna i predzej czy pozniej wykona jakies ruchy.

Widzimy zatem, ze moment przesilenia jest blisko. W koncu do czegos dojdzie, nastapia zmiany, bo taki marazm przy Cupiale trwac nie bedzie.


Mimo wszystko drugi punkt byłby dla Wisły lepszy. Budowa drużyny to wg mnie wymienienie najsłabszych ogniw i zastąpienie ich lepszymi.Powolne wspinanie się do góry w tabeli zaciemni tylko sytuacje,władze uznają, że wszystko jest cacy i będziemy tak dogorywać.Co za różnica czy będziemy w tabeli na 8 miejscu czy 14? Powiecie ,że finansowa -ale powiedzmy sobie szczerze, w obecnej sytuacji -żadna.

Barti 06.10.2012 08:31

Przed meczem czytaliśmy wypowiedzi Kulawika że ważna jest defensywa. Mecz z Legią i nie gra Jaliens... Gościowi można było do tej pory zarzucić wiele: że jest leniem, nie utożsamia się z Wisłą, zachowuje się jak typowy najemnik, zarabie za duże pieniądze, ale tylko ślepiec i kretyn może zarzucić Jaliensowi że nie umie grać w piłkę. Nie uczestniczę w trenigach i może jest jakieś uzasadnienie... Natomiast o dziwo w pierwszym składzie wychodzi Garguła który jest cienki, takie są fakty - ale o dziwo, w tym meczu nie odstaje od kolegów. Utkwiła mi w pamięci jedna sytuacja z początku 2-giej połowy gdzie Garguła zagrał ładną piłkę do przodu, taką jak powinien zagrywać w każdym meczu. Tyle... Teraz Kulawik rządzi i decyduje...

madziar 06.10.2012 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1280884)
:D
-------------------------------

A pajace od teorii spisokowych gdzie sie podziali? Czy po slowach Glowackiego wypowiedzianych po meczu jakoby zwolnienie Probierza bylo porazka kazdego z pilkarzy, dalej bedziecie s....iac dobre imie Wisly jak i niektorych jej pilkarzy?
To wy jestesci 5 kolumna naszego klubu !
Tluszcza ktorej blizej do Gozdzikowej z osiedlowego sklepiku niz kibica (jak kolwiek dla was to znaczy) Wisly Krakow. Zal i wstyd.

spisek nie spisek ale jedyne co w tym momencie sku...ia dobre imie Wisly to nasze zenujace gwiazdy i nic wiecej... A co do wypowiedzi Glowy to nie od dzis wiadomo ze potrafi on dobrze mowic to co chca uslyszec kibice... i choc Glowie nie mozna nic zarzucic to niestety ale jego powrot to zwykla emerytura...

yoda79 06.10.2012 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sialalalala (Post 1280890)
dobre imię Wisły źle napisałeś dobre imię LEGEND Wisły głowackiego garguły kórym się nie chce trenowac są słabi wolni i sa ....ami nie legendami :)

5 kolumna tzn podpora? ok :)

jestes ślepy czy niepełnosprawny umysłowo ?

Padło ci na coś na głowę?
W jednym szeregu postawiłeś Arka Glowackiego i Orbita? Masakra.

Sialalalala 06.10.2012 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1280899)
Padło ci na coś na głowę?
W jednym szeregu postawiłeś Arka Glowackiego i Orbita? Masakra.


a co za różnica obaj leniwi emeryci, gwiazdorzy

czasy kiedy głowacki był średniodobrym obrońcom dawno minęły jaracie się nim bo jest symbolem/wspomnieniem dobrych czasów kiedy Wisła za Kasperczaka grała porywająco

Ajax 06.10.2012 09:43

Przez pierwsze 15 minut zaczynałem wierzyć w spisek anty Probierzowy. Niestety nic takiego miejsca nie miało. A szkoda.

To dlaczego Jaliens nie zagrał pozostanie dla mnie tajemnicą do końca życia. Dlaczego nie zagrał jedyny stoper który nie ma na swoim koncie bramki w tym sezonie?
Kiedy ktoś będzie miał jaja posadzić Genkova na ławce? Serio wole już Sikorskiego/Boguskiego. W ich przypadku jest szansa, że ich Meliskson nabije. (Trudno trafić w leżącego Genkova)

Mam nadzieję, że Kulawik to trener umiejący wyciągać wnioski. A wnioski powinny być takie:
Ustawiamy się na grę z kontry (2 defensywnych pomocników!)
Genkov na trybuny. Do formacji ofensywnych piłkarze szybcy. Meliskon/Iliev/Szewczyk.

Na stopera Bunoza z Głowackim (gra kiepsko ale nie tak źle jak Czekaj)

W pomocy Jaliens z Wilkiem/Sobolewskim w zależności od dyspozycji dnia. Trochę wysunięty Chrapek, który na wspólpracy z Jaliensem dobrze wyjdzie.

Pareiko

Fredriksen - Bunoza - Głowacko - Jovanovic

Wilk - Jaliens - Sobolewski (w zależności od dyspozycji dnia)

Chrapek

Melikoson - Iliev (60 min Szewczyk; czasem na odwrót)

Taktyka dość prosta - obrona + defensywni pomocnicy mają zakaz przechodzenia linii środkowej, ustawiamy autobus wciągamy przeciwnika na swoją połowę i staramy się wyprowadzić kontrę.

Każdy kto wypowie zdania " brak stylu" lub "Krakowska piłka" - dożywotni zakaz stadionowy.

Ostatni trener który widział braki zespołu to był Maaskant i do momentu kiedy mógł grać bez stylu i krakowskiej piłki wyniki były, resztę historii każdy zna.

nesta 06.10.2012 09:58

Mnie zastanawia dlaczego gral Czekaj, a nie Bunoza. Czekaj jest chyba najwolniejszym, najmniej zwrotnym obronca w Wisle, a z jakis powodow jest ciagle forowany przez ostatnich trenerow. Bunoza natomiast w kazdym meczu, w ktorym gral prezentowal sie raczej solidnie, z wyczuciem, dobrym odbiorem. Nie mozna tego powiedziec o Czekaju, ktory co drugie swoje zagranie fauluje, bo jest po prostu za wolny i za malo zwrotny na taka pilke.

Manhunt 06.10.2012 10:03

Na jakiej pozycji gra Lepiarz i Żemło ?? Dałbym im obu szanse
Ja bym w pomocy zostawił Chrapka , Meliksona,Szewczyka ( lub innego młodego) i Ilieva
W ataku zostawiłbym Genkova i dorzuciłbym do niego Karłowicza lub Kamińskiego.

Barti 06.10.2012 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1280904)
Przez pierwsze 15 minut zaczynałem wierzyć w spisek anty Probierzowy. Niestety nic takiego miejsca nie miało. A szkoda.

To dlaczego Jaliens nie zagrał pozostanie dla mnie tajemnicą do końca życia. Dlaczego nie zagrał jedyny stoper który nie ma na swoim koncie bramki w tym sezonie?
Kiedy ktoś będzie miał jaja posadzić Genkova na ławce? Serio wole już Sikorskiego/Boguskiego. W ich przypadku jest szansa, że ich Meliskson nabije. (Trudno trafić w leżącego Genkova)

Mam nadzieję, że Kulawik to trener umiejący wyciągać wnioski. A wnioski powinny być takie:
Ustawiamy się na grę z kontry (2 defensywnych pomocników!)
Genkov na trybuny. Do formacji ofensywnych piłkarze szybcy. Meliskon/Iliev/Szewczyk.

Na stopera Bunoza z Głowackim (gra kiepsko ale nie tak źle jak Czekaj)

W pomocy Jaliens z Wilkiem/Sobolewskim w zależności od dyspozycji dnia. Trochę wysunięty Chrapek, który na wspólpracy z Jaliensem dobrze wyjdzie.

Pareiko

Fredriksen - Bunoza - Głowacko - Jovanovic

Wilk - Jaliens - Sobolewski (w zależności od dyspozycji dnia)

Chrapek

Melikoson - Iliev (60 min Szewczyk; czasem na odwrót)

Taktyka dość prosta - obrona + defensywni pomocnicy mają zakaz przechodzenia linii środkowej, ustawiamy autobus wciągamy przeciwnika na swoją połowę i staramy się wyprowadzić kontrę.

Każdy kto wypowie zdania " brak stylu" lub "Krakowska piłka" - dożywotni zakaz stadionowy.

Ostatni trener który widział braki zespołu to był Maaskant i do momentu kiedy mógł grać bez stylu i krakowskiej piłki wyniki były, resztę historii każdy zna.

Brawo Kolego! Przywracasz mi wiarę w ludzi... A już myślałem że ze mną coś nie tak:-D

P.S. Podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami...

Ajax 06.10.2012 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1280909)
Mnie zastanawia dlaczego gral Czekaj, a nie Bunoza. Czekaj jest chyba najwolniejszym, najmniej zwrotnym obronca w Wisle, a z jakis powodow jest ciagle forowany przez ostatnich trenerow. Bunoza natomiast w kazdym meczu, w ktorym gral prezentowal sie raczej solidnie, z wyczuciem, dobrym odbiorem. Nie mozna tego powiedziec o Czekaju, ktory co drugie swoje zagranie fauluje, bo jest po prostu za wolny i za malo zwrotny na taka pilke.

Bo Czekaj to młody Polak a gawiedź tego żądała z pochodniami w rękach;) A Bunoza to podły najemnik zza siedmiu gór.

Karherop 06.10.2012 10:30

Genkov zagrał w tym meczu faktycznie fatalnie , jednak ani Boguski , ani Sikorski ( co on tu robi ) nie zagra nawet na jego poziomie . Nie ta pozycja , poza tym trzeba by zmienić cały schemat gry ( o ile mi się tylko nei wydaje ze istnieje ) .

Jeśli chcemy meić kogoś wysokiego z przodu kto się nie będzie przewaracał to niech trener wystawi Bunozę w miejsce Genkova . Pomysł irracjonalny , ale nie sądzę że zgrywałby piłki gorzej niż Bułgar , wolniejszy na pewno nie jest , a to że będzie go na pewno ciężej przewrócić po prostu mam pewność .

Dariook 06.10.2012 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sialalalala (Post 1280890)
dobre imię Wisły źle napisałeś dobre imię LEGEND Wisły głowackiego garguły kórym się nie chce trenowac są słabi wolni i sa ....ami nie legendami :)

5 kolumna tzn podpora? ok :)

jestes ślepy czy niepełnosprawny umysłowo ?

Idz sobie za....... kielbaske na kaluzy.

Ajax 06.10.2012 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1280919)
Genkov zagrał w tym meczu faktycznie fatalnie , jednak ani Boguski , ani Sikorski ( co on tu robi ) nie zagra nawet na jego poziomie . Nie ta pozycja , poza tym trzeba by zmienić cały schemat gry ( o ile mi się tylko nei wydaje ze istnieje ) .

Jeśli chcemy meić kogoś wysokiego z przodu kto się nie będzie przewaracał to niech trener wystawi Bunozę w miejsce Genkova . Pomysł irracjonalny , ale nie sądzę że zgrywałby piłki gorzej niż Bułgar , wolniejszy na pewno nie jest , a to że będzie go na pewno ciężej przewrócić po prostu mam pewność .

Pomysł wydaję się głupi...

Ale jeśli coś jest głupie i działa to nie jest głupie. Kiedyś chyba Skorża wystawiał Marcelo na ataku jak wynik był nie taki.

Ale z drugiej strony to nasz jedyny pełnowartościowy stoper na dzień dzisiejszy.

Zastanawiam się czy Głowacki nie byłby bardziej pożyteczny jako defensywny pomocnik.

nesta 06.10.2012 10:56

Teraz przyszedl kolega pilkarzy, ktory powie pare zlotych zdan na temat walki i podejscia do obowiazkow. Taktycznie, motorycznie niczego nowego ich nie nauczy no bo skad mialby miec taka wiedze skoro na staze nie jezdzi, w powaznym europejskim klubie tez nigdy nie gral. Ot kolejne stracone miesiace. Trenowac sobie beda jak to sie w PL trenuje od blisko kilkunastu lat. Bialorus, Cypt za moment Slowaca i juz Wegry beda nam coraz bardziej uciekac. No ale w koncu polskie pilkarskie swiete krowy musza miec dobrze, nie moga sie przemeczac i to one wiedza czy trenuja za duzo czy za malo i czy trener jest odpowiedni. Do tego mamy klocka jako dyrektora sportowego, dla ktorego jedyna mozliwoscia oszczedzania jest wyprzedaz, i ktory wraz z zarzadem nie zmienia tego klubu w zaden istotny jakosciowo sposob, kladzie na wszystko lache i nie podejmuje zadnych incjatyw. Jakos nikt nie dziwi sie, ze tak medialny klub jak Wisla od takiego czasu nie ma sponsora na koszulki.

Bedzie bardzo wesolo jak sie okaze, ze te strasznie ciezkie treningi Probierza, po ktorych oni nie moga biegac, okaza sie byc treningami jakie aplikuje sie w kazdym zachodnim klubie. Nie byloby to takie zaskakujace zwazywszy na fakt, ze Probierz dosc czesto bywal poza granicami Polski uczac sie trenerki.

Nie chcac porownywac w tej chwili Petrescu do Probierza to jednak pewne podobienstwa w obu przypadkach zauwazam. Miejmy nadzieje, ze nie skonczy sie to podobnie, ze Wisla za pare lat bedzie wciaz kopac sie po czole, a trener robil gruba kariere.
Kto wie czy tu nie moglby nastapic podobny scenariusz. Owszem trenujemy bardzo mocno, wedle standardow prawdziwego futbolu, tracimy sezon, slabi i lenie odpadaja, ale po pewnym czasie udaje sie zbudowac druzyne, z ktora mozna walczyc w Europie. Nie dowiemy sie w kazdym razie.

Mam ciagle przeczucie, ze w relacji na lini pilkarze - Probierz nic nie jest czarno biale i mysle, ze obie strony maja swoje racje. Mam tez wrazenie, ze tych racji jest wiecej po stronie trenera. Za czesto juz bowiem sluchalem i czytalem jak to polski skorokop jest leniem, jak "profesjonalnie" wyglada polski pilkarski swiat gdzie czesciej mysli sie wodzie i imprezie, a nie profesjonalnym treningu, jak to jadac na zachod wpadajac w tamtejszy rezim treningowy znajduje sie w zupelnie innym pilkarskim swiecie. Mysle, ze historii bylo az nadto, ktore kaza kazde slowa polskich grajkow na temat intensywnosci treningow brac przez palce i dzielic przez cztery.

FraMat 06.10.2012 10:59

Nic z tego nie rozumiem.
Kiedy zaangażowano Probierza i biedny FraMat zaczął tłumaczyc na tym forum, że to amator a nie trener to przez kilka miesięcy wszyscy nabijali sie z FraMata.
Obudzili sie dopiero, kiedy nie tylko dłoń, ale obydwie ręce były głęboko w nocniku.

Teraz po pierwszym meczu pod Kulawikiem FraMat jako jeden z nielicznych widzi, że wstydu nie było, że drużyna, ktorej brakuje wielu ważnych ogniw i po prostu kilku naprawdę solidnych piłkarzy, pokazała, że kiedy nie musi realizować założen Probierza, daje radę. Na razie przez pierwsze 20 minut pierwszej polowy i zrywami w drugiej, co w ogóle rokuje jakoś na przyszłość, ale ci sami, ktorzy popierali od marca do września Probierza, zaczynają najeżdżac na piłkarzy, których FraMat broni.
Były błędy, ale ogólnie Kulawik wyciągnął na dzień dzisiejszy co się dało. Dajcie mu przepracować chociaż najbliższe dwa tygodnie, jak wołaliście, żeby dawac popracować Probierzowi.
Dajcie pilkarzom możliwość, zeby odzyskali motorykę i dzieki treningom z Kulawikiem przypomnieli sobie, co wcześniej grali zanim przyszedł Probierz i wszystko zburzył.

Nie twierdze, że mamy druzyne na bezdyskusyjne Mistrzostwo. Jesli jednak praca będzie trwała spokojnie a w zimie nie odejda najlepsi bez jednoczesnego sprowadzenia sensownych nastepców, to w tej buraczanej lidze będziemy walczyć o czub tabeli.

Podobne zgliszcza były już przed Maaskantem i wszyscy myśleli, że nic z tej drużyny nie będzie, ale okazało się, że zdobyliśmy mistrzostwo.
Ja wiem, że jesteście zniechęceni kiepskim poziomem i wynikami, ale dajcie druzynie i Kulawikowi choc tyle czasu ile daliście Probierzowi. Tym bardziej, że za Probierza nie rozegraliśmy, co paradoksalne, tak dobrego spotkania w wielu momentach, jak wczoraj w Warszawie.

wortski 06.10.2012 11:11

Kolejny mecz, podczas którego Genkow z Ilievem przeszli obok gry. Nie wiem, czym się sugerowano przy kupnie Bułgara. Dla mnie jest tak: wolny (do kontraktaku nie nadaje się), surowy technicznie, zero dryblingu. Jeśli ma spełniać rolę Bułgarskiego Croucha jest zbyt słaby pod względem siły, rzadko przepycha obrońcę. Jedyna rzecz do której się nadaje, to uderzenie głową po dokładnym dośrodkowaniu. Tylko tego praktycznie Wisła w tym sezonie nie stosuje.

Iliev - wiadomo. Notoryczne kłopoty z kondycją (w ligach zagranicznych starsi zawodnicy walczą przez cały mecz). Zrobi dwie akcje, potem niewidoczny przez większość czasu. Jest kompletnie bezużyteczny i niepotrzebny.

Gdybyśmy mieli jednego dobrego napastnika i jednego dobrego skrzydłowego (bo w tej chwili mimo wszystko oprócz Meliksona, a on wiadomo - casus Uche nie ma kto grać w ofensywie), byśmy wczoraj wygrali, a w lidze bylibyśmy głównym faworytem do zdobycia wymęczonego mistrzostwa Polski przy większym zaangażowaniu pozostałych piłkarzy (z realnym nie zdobyciem 60 pkt w sezonie).

W każdej drużynie najwięcej wymaga się od doświadczonych piłkarzy, czyli u Nas od Pareiki, Frederiksena, Głowackiego, Ilieva, Meliksona oraz Genkowa, a nie od juniorów. W tym sezonie najstarsi zawodnicy zawodzą (zresztą już od kilkunastu miesięcy). Na papierze mamy skład na bardzo wysokie miejsce. Tyle, że forma i zaangażowanie poszczególnych zawodników jest dużo słabsze niż powinno być. W naszej lidze można mieć jednego - dwóch piłkarzy i być mistrzem. Przy odpowiednim wsparciu reszty, a więc kopaczy.

Ogólnie, nędzna Wisła przegrała z kiepską Legią. Poziom naszej ligi z miesiąca na miesiąc jest coraz gorszy i gra Wisły tym bardziej.

fran23 06.10.2012 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1280924)
Nic z tego nie rozumiem.
Kiedy zaangażowano Probierza i biedny FraMat zaczął tłumaczyc na tym forum, że to amator a nie trener to przez kilka miesięcy wszyscy nabijali sie z FraMata.
Obudzili sie dopiero, kiedy nie tylko dłoń, ale obydwie ręce były głęboko w nocniku.

Nie nabijałem się z FraMata wcześniej ale chyba zacznę.Ktoś kto ślepo wierzy tym piłkarzom powinien się głęboko zastanowić nad tym czy:

1.Probierz zakazał im wymienić więcej niż dwa podania?
2.Czy to możliwe by Kulawik nagle jak za odjęciem czarodziejskiej różdżki podczas niecałych dwóch treningów odmienił grę drużyny?
3.Czy Probierz zabronił im zap*****lać i walczyć od pierwszej minuty ,
tak jak to było wczoraj?
4.Czy to piłkarze po drugiej stronie rzeki nie mający żadnych papierów trenerskich powinni wybierać sobie trenerów i oceniać który z nich to kretyn?

Ps.Też byłem przeciwko zwolnieniu K.Moskala.

amauri1990 06.10.2012 11:22

Wielu z Was zgadza się co do tego, że Genkov zagrał słabo i powinien stracić miejsce w pierwszej 11, ale nie straci ponieważ nie ma kto za niego zagrać... Może dobrym pomysłem byłoby ustawienie tam Burligi? W juniorach i bodajże ME przez pewien czas grał na napastniku, a że zachować się w polu karnym umie pokazał w meczu z Podbeskidziem. Pamiętacie tamtą bramkę?

Nie twierdzę, że Łukasz nas zbawi i nastrzela z 20 bramek. Ale w sytuacji, gdy Genkov kładzie się przy najlżejszym podmuchu wiatru, a na ławce mamy Kamińskiego czy Karłowicza, może nie byłoby to złym pomysłem?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl