Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Bogusław Cupiał były właściciel Wisły - archiwum, ocena wspomnienia (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8846)

cronos20 27.09.2012 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1278517)
będziesz kiedyś rządził swoimi gaciami to zobaczysz jaki będziesz chojny ?
najlepiej się wydaje cudze!


Nie masz racji kolego!
Gdybym ja miał swoją firmę, to dążył bym do tego żeby stawała się lepsza, nowocześniejsza, bardziej konkurencyjna, żeby pracowali w niej ludzie coraz zdolniejsi itd.

Przywiązanie, gryzienie trawy itd. tego nie da się kupić to się bierze z tego co napisałem wyżej.

Nie jest to teoria ale praktyka!

Marszałek 27.09.2012 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wikink1 (Post 1276078)
MUSZĘ ZOSTAĆ ADWOKATEM CUPIAŁA bo to nie on odpowiada za to ze 40 milionowym kraju nie ma piłkarzy ,i kompletne nie pojmuje pretensji do właściciela Wisły za brak szkolenia .To państwo powiano się tym zajmować te szkółki powinny mieć co najwyżej patronat klubów. taki wyszkolony młodzieniec dopiero powinien trafiać do klubu.

A rozumiem, że państwo powinno partycypować w póżniejszych zyskach z sprzedaży takiego grajka ? bo jak inaczej to rozwiążesz?

A piłkarzy tak nie ma, że taki AC Milan i jakaś Barcelona zorganizowały swoje szkółki w Polsce. Dziwni są, oj dziwni.

A ja nie pojmuje jak można oczywistych oczywistości nie pojmować. Wszędzie na świecie kluby same sobie organizują szkolenia,same wychowują i sprzedają. Ale rozumiem, że w modelu przez ciebie nakreślonym to państwo powinno wyszkolić, oddać za darmo a zyski ze sprzedaży idą do kieszeni właściciela:). Wolny rynek na tym polega, że każdy może sobie trenować gdzie chce a później odejść gdzie chce.

W Polsce póki co nie jest nawet napoczęty narybek zdolnej młodzieży. A potencjał jest gigantyczny. Tylko debile z Barcelony i Milanu to zauważyły i tylko one z tego będą czerapły profity. No bo tak to z debilamy bywa, ktoś mówi, że się czegoś nie da a taki idzie i to robi. I nagle okazuje się, że się da. No ale to debile.

Dariook 27.09.2012 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1278527)

W Polsce póki co nie jest nawet napoczęty narybek zdolnej młodzieży. A potencjał jest gigantyczny. Tylko debile z Barcelony i Milanu to zauważyły i tylko one z tego będą czerapły profity. No bo tak to z debilamy bywa, ktoś mówi, że się czegoś nie da a taki idzie i to robi. I nagle okazuje się, że się da. No ale to debile.

Tu tylko chodzi o pieniądze a nie o wyższe cele...

Cytat:

Otwarta w Łodzi "AC Milan Soccer School" jest 23 szkółką piłkarską włoskiego klubu na świecie. 12 kolejnych jest właśnie tworzonych, a następne 65 placówek chciałoby, by nawiązać z nimi współpracę. Do tego trzeba doliczyć 107 szkółek Milanu we Włoszech. Dzięki tak szerokiej współpracy jest to największy projekt tego typu na świecie - przekonuje Broli.

Czesne w szkółce Wyparły i AC Milan wynosi 190 zł miesięcznie. Każdy uczeń raz w roku będzie też musiał kupić strój włoskiego klubu. To koszt od 10 do 60 euro w zależności od grupy wiekowe

JOSE 841 27.09.2012 18:22

Ta jasne razem z S który jest współwłaścicielem Śląska C trzyma kase na zagranicznych kontach.Aczkolwiek co do oszczędności to co jest lepsze wydawać kase na transfery proponując hojne kontrakty by potem skończyć jak Rangers w najniższej klasie rozgrywkowej czy zaoszczędzić kase na 1 okienku. Kase która może się przydać na potem.Brak transferów do klubu w tym okienku to nic innego jak kara za brak obrony mistrzostwa .Zresztą Wisła ma wystarczająco mocną kadre na rozgrywki ligowe jak i na zdobycie PP i niejeden klub w lidze chciałby i życzyłby sobie takiego właściciela jak i teamu jak ma Wisła . Propo transferów jakby Legionista chciał to by z wolnego transferu ściągnął kilka nazwisk ale jako Legionista nie będzie Legii nogi podkładał w transferach.Co do korony to pewnie C pozazdrościł Realowi korony w herbie a co do herbu widziało się dużo gorsze ale bynajmniej jest czytelny że najbardziej utytułowany mistrz z mistrzowskimi aspiracjami jest jeden,Na pocieszenie od następnego sezonu nowy sponsor techniczny i nowe stroje więc wszystko możliwe że biała gwiazda wróci by najmniej na koszulki

Matejas_ 27.09.2012 19:14

W tym momencie Wy wykażcie się swoimi umiejętnościami, zmysłem pajęczym... czymkolwiek! Jeździjcie, szukajcie... namawiajcie rodziców na podpisanie weksla i przywoźcie na Wisłę! Nie dość że zbawicie swój klub to na dodatek zostaniecie menago takim jak Dudu Dahan i będziecie trzepać taką kasiorę o jakiej nawet nie marzył Bednarz z Kapką razem wzięci!!

To z myślą oWas powstała zakładka zgłoszenia na oficjalnej w dziale kadra!!

Grantar 27.09.2012 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cronos20 (Post 1278522)
Gdybym ja miał swoją firmę, to dążył bym do tego żeby stawała się lepsza, nowocześniejsza, bardziej konkurencyjna, żeby pracowali w niej ludzie coraz zdolniejsi itd.

No tak ..... ale jakby twoja nowoczesna firma mimo wszystko przynosiła straty straciłbyś zapał ...

borys 27.09.2012 20:01

A moze doszedlby do wniosku, ze ma zlych doradcow albo sie do tego biznesu nie nadaje...

JOSE 841 27.09.2012 20:12

Matejas_ W tym momencie Wy wykażcie się swoimi umiejętnościami, zmysłem pajęczym... czymkolwiek! Jeździjcie... ta róbcie oprawy prowadźcie doping w domu ina wyjazdach jak za czasów kiedy team był pod wodzą Moskala wspierajcie team z Reymonta i Probierza dając by najmniej 80% poparcia nie tylko jak wygrywa ale jak punkty urywa remisując albo 2 mecze z rzędu przegrywa zamiast dramatyzować gryźć rękę która klub karmi albo jak ktoś ostatnio napisał zamiast we swoim gnieździe swoich kalać

ziz99 27.09.2012 21:41

Nie oczekuję od Cupiała szalonych transferów i rozpustnej polityki. Wręcz przeciwnie, rozsądnej ale też konsekwentnej.

Teraz moda na tanio i robić na wiwat szkółki. Cupiał myśli, że pstryk i będzie jak w Ajax'ie...

Szkoda, że nie bierze dobrego przykładu z APOEL-u. Dobry trener (podstawa!) + mieszanka piłkarzy doświadczonych oraz kliku młodszych. Warto zwrócić uwagę, iż obecnie średnia wieku całej kadry Cypryjczyków to 29,5 lat, a z 27 piłkarzy 17-u jest obcokrajowcami. Trzeba jeszcze dodać, że nie ma tam wielkich nazwisk.

Mając taki grunt można np. wprowadzać powoli po 2-3 młodych rodzimej produkcji, na 20-30 min w meczu. W ten sposób można budować długofalową strategię rozwoju klubu. Jak nie ma wyników, to nie ma "klimatu" i koniunktury do rozwoju całej infrastruktury.

Cupiał należy do czołówki ludzi biznesu w PL i dziwię się, że podejmuje w Wiśle od dłuższego takie szkodliwe decyzje. Najzwyklej tego nie pojmuję...

fialo 27.09.2012 23:15

Matejas ma w 100% racje. Cudze pieniądze wydaje się bardzo łatwo. Załóżmy taką optymistyczną wersję - zarabiasz 10 tysięcy miesięcznie. Ale masz brata, którego owszem kochasz, ale jest on życiowym nieudacznikiem, nie potrafi znaleźć sobie normalnej pracy i musisz wspomagać go tysiącem miesięcznie. Pomimo, że zarabiasz 10 tysięcy, nie bardzo uśmiecha Ci się ten tysiąc wydawać na swojego brata, gdyż ze swojej pensji 5 musisz przeznaczyć na wydatki bieżące, reszta to przyjemności i oszczędności. I ten tysiąc co miesiąc mniej coraz bardziej Ci wadzi, aż w końcu nie wytrzymujesz i przestajesz wspomagać nieudolnego brata.

Tym nieudolnym bratem w tym przypadku jest Wisła źle zarządzana przez poprzednią i nienajlepiej przez obecną ekipę. Zrozumcie, Cupiał nie ma żadnego obowiązku Wisły utrzymywać, klub powinien utrzymywać się mniej więcej sam, bo jest to możliwe. A to, że w ciągu ostatniej dekady był może jeden rozsądny prezes (Czerwiński) świadczy najdobitniej o tym, że z ludźmi na stanowiskach kierowniczych jest coś nie tak. Owszem, zarządzających mianuje zapewne Cupiał. Ale jak on miał przewidzieć, że przykładowo - eksperyment holenderski zakończy się na taaakim minusie? Dla niego Wisła to zaledwie dodatek do prawdziwego biznesu w TF i nie sądze, że monitoruje jej stan finansów tak wnikliwie i tak dokładnie jak stan finansów TF.

Cieszmy się, że BC jest dalej z nami, bo co bardziej krewki przy takich podwładnych i takich wynikach oraz rozczarowaniach rzuciłby to w cholerę, a wtedy by została nam "cudowna" wizja pewnego usera, czyli miasto i trzecia liga :)

PS

Jose co miałeś z polskiego ?

Matejas_ 28.09.2012 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1278559)
Matejas_ W tym momencie Wy wykażcie się swoimi umiejętnościami, zmysłem pajęczym... czymkolwiek! Jeździjcie... ta róbcie oprawy prowadźcie doping w domu ina wyjazdach jak za czasów kiedy team był pod wodzą Moskala wspierajcie team z Reymonta i Probierza dając by najmniej 80% poparcia nie tylko jak wygrywa ale jak punkty urywa remisując albo 2 mecze z rzędu przegrywa zamiast dramatyzować gryźć rękę która klub karmi albo jak ktoś ostatnio napisał zamiast we swoim gnieździe swoich kalać

No to jesteś z Wisłą czy wygrywa czy nie i na dobre i na złe, czy tylko na mistrzostwa i puchary?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1278585)
Matejas ma w 100% racje. Cudze pieniądze wydaje się bardzo łatwo. Załóżmy taką optymistyczną wersję - zarabiasz 10 tysięcy miesięcznie. Ale masz brata, którego owszem kochasz, ale jest on życiowym nieudacznikiem, nie potrafi znaleźć sobie normalnej pracy i musisz wspomagać go tysiącem miesięcznie. Pomimo, że zarabiasz 10 tysięcy, nie bardzo uśmiecha Ci się ten tysiąc wydawać na swojego brata, gdyż ze swojej pensji 5 musisz przeznaczyć na wydatki bieżące, reszta to przyjemności i oszczędności. I ten tysiąc co miesiąc mniej coraz bardziej Ci wadzi, aż w końcu nie wytrzymujesz i przestajesz wspomagać nieudolnego brata.

Cieszmy się, że BC jest dalej z nami, bo co bardziej krewki przy takich podwładnych i takich wynikach oraz rozczarowaniach rzuciłby to w cholerę, a wtedy by została nam "cudowna" wizja pewnego usera, czyli miasto i trzecia liga :)

Ciesze się, że nie tylko ja idę tym tokiem myślenia. Szkoda, że nas jest tak mało... szkoda, że tak mało osób docenia wysiłek tego człowieka w ostatniej dekadzie! Nie potrafię tego porównać z niczym innym jak z bandą rozwydrzonych gówniarzy, które płaczą że rodzice nie chcą im kupować tego czy tamtego. Jak to mówił mój ojciec "pójdziesz na swoje to jeszcze Ci bieda do dupy nie raz zajrzy!" ale kibic sukcesu tego nie zrozumie. Jemu się należy corocznie tytuł Mistrza Polski i puchary jak psu buda!

Weźmy teraz przełóżmy to na życie. Niech każdy z Was za kilkadziesiąt lat podsumuje swoje życie i zobaczy jakim jest zaradnym człowiekiem... czy potrafi coś w życiu osiągnąć, czy tylko przewegetuje?
Jeśli macie/będziecie mieć dzieci, wykształcicie je, wydacie i... odejdą z Waszego domu to:

A) Jeśli dzieci Twoje będą skazane na kredyt mieszkaniowy, szukanie nowego lokum będziesz życiowym nieudacznikiem, sępem, żyłą, sknerą nie potrafiącym zadbać o swoje dziecko - tak jak według Was Cupiał nie potrafi zadbać o Wisłę. Będziesz ojcem jakiego nikt by sobie nie życzył. Już lepiej jakby ojcem Twoich dzieci był szejk arabski, dał Twemu dziecku miliony i ustawił go na długie lata!

B) Jeśli jesteś rodzicem idealnym, zaradnym stać Cie jest na kupienie swym dzieciom mieszkań... tak by nie tułały się po świecie, by nie siedziały Ci na głowie do końca życia, by mogły rozwinąć skrzydła samodzielnie, by nie obciążać ich dodatkowymi kosztami w najlepszych latach ich życia!

Tak właśnie patrzycie na Cupiała, jako na ojca model A! Już nie wiem jak bardziej łopatologicznie można to przedstawić? Zresztą zaraz będzie gadka "masz racje ale Cupiał powinien wydać na transfery" :haha:
Bez obrazy ale jak czytam niektórych żale i lamenty na tym forum, czuję się jak praktykant "ósmego oddziału śródmiejskiego" pewnego szpitala specjalistycznego.

borys 28.09.2012 08:41

Matejas,

C) A co jesli to Twoje dziecko od poczatku bylo rozpuszczane zabawkami(transfery) i nikt nie myslal co bedzie jesli rodzice kiedys odejda lub przestanie ich stac na zaspokajanie potrzeb dziecka ktore mu sami wpoili?
Takie dziecko rozpuszczone i bez podstaw do tego by samodzielnie egzystowac(system szkolenia, baza treningowa, sprawny system zarzadzania) w zyciu sobie nie poradzi.

I kto jest winien dziecko(Wisla/klub) czy rodzic(Cupiał)?

Nie trzeba zagladac Cupiałowi w portfel aby powiedziec, ze przerabal 100 milionow na to co w danej chwili mu sie uwidzialo.

To, ze wielu ludzi domaga sie teraz inwestycji jest wynikiem dotychczasowego doswiadczenia wyrobionego przez właściciela i nie jest nieuzasadnione.

Ktorakolwiek droga bysmy nie poszli, zakupy czy szkolenie lub pokrewna potrzebne sa inwestycje bo my juz dawno gola dupa swiecimy i jest to wina wlasciciela na rowni z tym wszystkim co dal pieknego.

Ot Cupiał dał, Cupiał odebrał, zatoczyliśmy koło które coraz szybciej sie domyka i zostaniemy w miejscu sprzed przybycia Bogusława.

Matejas_ 28.09.2012 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1278605)
Ot Cupiał dał, Cupiał odebrał, zatoczyliśmy koło które coraz szybciej sie domyka i zostaniemy w miejscu sprzed przybycia Bogusława.

Może właśnie to jest potrzebne by niektórzy zeszli na ziemie i realistycznie zaczęli patrzeć na otaczający ich świat. Póki co daleko nam bardzo do czasów sprzed Cupiała, również kibicowsko. Jeśli ktoś nie pamięta takich czasów, nie dane mu było poznać jak to jest może właśnie nadszedł czas swego rodzaju próby? Może czasem trzeba spaść na dno by się od niego odbić? Niemniej jednak niech się ludzie szykują na takie a nie inne czasy bo Cupiał żyć wiecznie nie będzie... a napewno nie dłużej od tych, którzy pamiętają same pasma sukcesów.

AnBa95 28.09.2012 09:23

Jest takie stare powiedzenie "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego".Wszyscy tu podniecają się Legią i jej finansami ale jak się okazuje u nich też z pieniędzmi cienko http://legionisci.com/news/50138_Leg...stopadzie.html

Pablo84 28.09.2012 09:53

Oni i my mamy ok 100 mln długów.Z tym że, u nich właściciel nie ukrywa, że bierze dla siebie pieniążki.A jak myślicie.A u nas jest jak? ;)

KOMINEK 28.09.2012 12:49

A u nas Boguś po każdym meczy idzie do kasy i zabiera wszystko co wpłynęło

ile razy jeszcze trzeba to wkleić :evil:

Cytat:

koniak napisał(a):
najważniejsze rzeczy jakie można wyciągnąć ze sprawozdań 2005-2010


strata z lat ubiegłych na początek okresu
- 92 547 055,38 (2010)
- 76 191 208,23 (2009)
- 68 820 189,71 (2008)
- 58 501 470,27 (2007)
- 53 153 708,39 (2006)
- 59 853 991,52 (2005)

wszelkie straty są niwelowane przez Telefonike "pożyczkami", o których tu wspomniano i na pewno nie są one oprocentowane na 30%

zysk/ strata netto
1 340 210,76 (2010)
- 16 355 847,15 (2009)
- 7 371 018,52 (2008)
- 6 256 020,44 (2007)
- 5 833 761,88 (2006)
6 700 283,13 (2005)

jak kształtowały się koszty wynagrodzeń (dotyczy zarówno piłkarzy, działaczy i wszystkich zatrudnionych pracowników)

18 600 227,49 (2010)
19 999 704,20 (2009)
18 282 755,27 (2008)
16 461 822,96 (2007)
15 504 469,54 (2006)
13 216 401,18 (2005)

i jeszcze koszty usług obcych, które poważnie obciążają budżet

14 979 442,87 (2010)
13 040 410,13 (2009)
14 284 400,65 (2008)
8 715 419,75 (2007)
10 872 314,66 (2006)
11 197 755,91 (2005)

Jak czytam jak to Cupiał nas rzeźbi, to już nie wiem czy się śmiać czy płakać. Teraz wszelcy spece od finansów mogą się wypowiedzieć i niech mi ktoś wskaże nowego inwestora w Wisłę, który przyjdzie i zacznie dokładać do tego "interesu" tak jak Boguś.

wolfy 28.09.2012 13:20

A może mi któryś geniusz powiedzieć, w jaki sposób nieudolny Bednarz i ściągnięci przez niego frajerzy pozwolą nam wyjść na prostą?

Cupiał ładuje kasę, ale sam jest sobie winien, bo od początku robi to bez sensu. Teraz może już tylko albo Wisłę spuścić do czwartej ligi, albo stworzyć kilkuletni plan wychodzenia na prostą i rozwoju na sensownych zasadach (szkółka, stopniowe budowanie składu, jeden dobry trener przez cały ten czas).

Doszliśmy do ściany i to jest wina własciciela. Sam zatrudnił doradców, sam zatrudniał (i nader często zwalniał) wykonawców - więc płakać nad tym że dokłada nie zamierzam. Sorry, ale ja jak dowiedziałem się że gwiazdami u nas mają być "Łobo" i "Orbit" to przeżyłem chwile grozy. I teraz mózg stojący za oboma transferami ma stać za projektem racjonalizacji wydatków? I to ma być niby z biznesowego punktu widzenia sensowne!?
Dobrze się czujecie!?


Zabawka nie daje mu radości i za dużo go kosztuje? Jakże mi przykro... To może trzeba było (bo ja wiem) myśleć wydając pieniądze, albo przynajmniej zatrudniając tych którzy będą je wydawać?

P.S. Śmieszy mnie, że właściciel podobno od dawna chciał żeby Wisła się sama utrzymywała, skoro nigdy nie zrobił nic w tym kierunku. Szkolenie, skauting, sztab szkoleniowy - anyone?

cfa 28.09.2012 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1278646)
A może mi któryś geniusz powiedzieć, w jaki sposób nieudolny Bednarz i ściągnięci przez niego frajerzy pozwolą nam wyjść na prostą?

Cupiał ładuje kasę, ale sam jest sobie winien, bo od początku robi to bez sensu. Teraz może już tylko albo Wisłę spuścić do czwartej ligi, albo stworzyć kilkuletni plan wychodzenia na prostą i rozwoju na sensownych zasadach (szkółka, stopniowe budowanie składu, jeden dobry trener przez cały ten czas).

Doszliśmy do ściany i to jest wina własciciela. Sam zatrudnił doradców, sam zatrudniał (i nader często zwalniał) wykonawców - więc płakać nad tym że dokłada nie zamierzam. Sorry, ale ja jak dowiedziałem się że gwiazdami u nas mają być "Łobo" i "Orbit" to przeżyłem chwile grozy. I teraz mózg stojący za oboma transferami ma stać za projektem racjonalizacji wydatków? I to ma być niby z biznesowego punktu widzenia sensowne!?
Dobrze się czujecie!?


Zabawka nie daje mu radości i za dużo go kosztuje? Jakże mi przykro... To może trzeba było (bo ja wiem) myśleć wydając pieniądze, albo przynajmniej zatrudniając tych którzy będą je wydawać?

P.S. Śmieszy mnie, że właściciel podobno od dawna chciał żeby Wisła się sama utrzymywała, skoro nigdy nie zrobił nic w tym kierunku. Szkolenie, skauting, sztab szkoleniowy - anyone?

Gdzieś w super tajnych labloatoriach naukowcy pracują nad tajnym składnikiem, nazwanym po prostu składnikiem X który sprawi, że Jacek Bednarz odzyska włosy, a zawodnicy Wisły staną się super piłkarzami.

Orbit gdyby się nie rozłożył może i grałby lepiej, Łobo no miał fajną wrzutkę w Londynie (nic z niej nie wyszło) i dobry mecz z Lechią. Teraz nikt z obecnych piłkarzy Wisły (może poza Meliksonem) nie potrafi czegoś takiego zrobic.

Może teoria chyba FratMana o pralni pieniesy jest słuszna.

szprotson 28.09.2012 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1278646)
A może mi któryś geniusz powiedzieć, w jaki sposób nieudolny Bednarz i ściągnięci przez niego frajerzy pozwolą nam wyjść na prostą?

wilku, a skad pomysł ze poprzez tego komornika wyjdziemy na prostą ?

Jak dla mnie ser bednarz robi u nas za syndyka.

TOMEK 11 28.09.2012 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1278639)
A u nas Boguś po każdym meczy idzie do kasy i zabiera wszystko co wpłynęło

ile razy jeszcze trzeba to wkleić :evil:

tysiąc, jakim problemem jest zrobienie odpowiedniego sprawozdania, a szczególnie w takiej symbiozie jak TF-Wisła, Wisła-TF

jacekbum 28.09.2012 14:59

Cupiał wielce wypowiadał się jak to kocha Wisłe jakim to jest kibicem ,jeżeli nadal kocha ten klub to niech udowodni i zrobi drużyne taką jaką mieliśmy w 2002.Nikt nie oczekuje,że Cupiał wpompuje dziesiątki milionów euro wystarczy kilka milionów euro na transfery,mogę domyslać się,że tyle to on ma odsetek rocznie ze swoich prywatnych lokat i nie trzeba brać kasy z telefoniki i nie ma podtekstów z działaniem na szkode spółki.
Uprzedzając komentarz,że łatwo brać się za obce pieniądze,odpowiedzcie sobie sami przed sobą kochając Wisłe i mając tyle kasy co Cupiał,czy nie wydalibyście raz na kilka lat te kilka milionów euro na zbudowanie silnego klubu.

laxa 28.09.2012 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1278639)
A u nas Boguś po każdym meczy idzie do kasy i zabiera wszystko co wpłynęło

ile razy jeszcze trzeba to wkleić :evil:

i tu by pasowało obciąć o 50% koszty wynagrodzeń i spróbować również zredukować usługi obce.

na weszło coś takiego znalazłem:
W Widzewie chociaż "bida" jest równiejsza, nie ma takich 5 kominów płacowych jak w Polonii. Już bowiem rok temu właściciel klubu Sylwester Cacek zakręcił kurek z gotówką i najlepiej zarabiający zostali zmuszeni do odejścia. - Założyliśmy, że najpóźniej za dwa lata najwyższe umowy w Widzewie nie będą przekraczały 15 tysięcy złotych miesięcznie - zdradził syn prezesa, Mateusz Cacek (pełniący w klubie funkcję wiceprezesa).

Dziś właśnie tyle (15 tys. zł) co miesiąc inkasuje jeden z liderów łódzkiego zespołu Prince Okachi (21 l.). Zbliżone zarobki ma kapitan drużyny Maciej Mielcarz (32 l.) i są to najwyższe wynagrodzenia w drużynie. Pozostali mają płace od 3 do 10 tysięcy złotych. - Mamy zawodników tańszych, ale to nie znaczy, że gorszych - po każdym meczu podkreślał trener Radosław Mroczkowski (46 l.).

Wydaje mi się, że wynagrodzenie 30 tyś które kasuje/ował Małecki u nas będzie niebawem wysokim uposażeniem w ekstraklasie.

arti 28.09.2012 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1278646)
A może mi któryś geniusz powiedzieć, w jaki sposób nieudolny Bednarz i ściągnięci przez niego frajerzy pozwolą nam wyjść na prostą?

Cupiał ładuje kasę, ale sam jest sobie winien, bo od początku robi to bez sensu. Teraz może już tylko albo Wisłę spuścić do czwartej ligi, albo stworzyć kilkuletni plan wychodzenia na prostą i rozwoju na sensownych zasadach (szkółka, stopniowe budowanie składu, jeden dobry trener przez cały ten czas).

Ci i kolejni ściągnięci niedługo zamiast Meliksona, Genkova, Pareikę zaczną już za tydzień-dwa grać jak szatany, a kontrakty będą mieć 10 tys zł/miesiąc (oczywiście w tym wejściówki i taka duża kasa tylko jak będą na miejscach 1-3). Co tego min. 20 tys. ludzi, a z Legią, Amiką i paroma innymi komplet.
A w 2013 wreszcie udany atak na LM składem: Misiek-Burliga,Czekaj,Uryga,Żemło-Buras,Szewczyk,Chrapek,Brud-Kamiński,Quioto...
Aaa chyba pora już odstawić alkohol i grzyby..:-)

Pablo84 28.09.2012 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1278639)
A u nas Boguś po każdym meczy idzie do kasy i zabiera wszystko co wpłynęło

ile razy jeszcze trzeba to wkleić :evil:

Niestety nic z tego nie rozumiem.
20 mln straty między jednym a drugim okresem rozliczeniowym?Jakim cudem, skoro budżet klubu wynosi - przypuścmy- 40 mln złotych?
Ja rozumiem, ze Wilczek poleciał za tzw "wariant optymistyczny", no ale bez jaj.Sprzedano Głowackiego,Marcelo,Brożków i pozbyto się całej rzeszy zawodników.
Jeszcze w tych latach o czym mowa mieliśmy 3 lata z rzędu MP.
WIĘC ....A JAK?

arti 28.09.2012 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1278686)
Niestety nic z tego nie rozumiem.
20 mln straty między jednym a drugim okresem rozliczeniowym?Jakim cudem, skoro budżet klubu wynosi - przypuścmy- 40 mln złotych?
Ja rozumiem, ze Wilczek poleciał za tzw "wariant optymistyczny", no ale bez jaj.Sprzedano Głowackiego,Marcelo,Brożków i pozbyto się całej rzeszy zawodników.
Jeszcze w tych latach o czym mowa mieliśmy 3 lata z rzędu MP.
WIĘC ....A JAK?

Jeśli chodzi Ci o 2009 i minus 16 to gra Sosnowcu w 2 połowie roku i wtopa z Levadią zaważyła... wielka wielka szkoda tej Levadii
2010 - wyprzedaż obrony, ale z drugiej strony przegrane MP, puchary i długi okres gry w hucie, a potem połowicznie otwarty stadion dlatego tylko niespełna 1,5m zysku.
Inna sprawa to jak my mamy mieć wpływy (zrównoważony budżet bez dopłaty BC) 40mln pln bez MP, pucharów, sponsora koszulkowego i dobrej sprzedaży grajków?To przeciez bzdura, to śmierdzi kolejną dziurą powyżej 10 baniek.
Orientacyjne pływy:
Canal (przy zdobyciu MP) - 10,7m ( Wisła dostała tyle w sezonie 2010/2011)
TF - zdaje się, że płaci 5m, ale niech będzie nawet 7m
Reklamy na stadionie: 1m?, no niech będzie 2m
Bilety - przyjmijmy optymistycznie 30 meczów x 17 tys. x 20zł. = 10m
Zakładając, że gramy mistrzowski sezon z niezłą frekwencją, ale bez dodatkowego sponsora,wpływów z pucharów i sprzedaży grajków wyszły przychody 30mln zł. Skąd wziąć pozostałe 10... a teraz jak nie gramy na poziomie MP jeszcze więcej żeby wpłynęło 40?

Elefant 28.09.2012 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1278701)
wielka wielka szkoda tej Levadii

Po zapoznaniu się z tymi sprawozdaniami powtarzam i będę powtarzał, że praprzyczyna naszej obecnej sytuacji jest Levadia, a wszyscy którzy to wówczas tak koncertowo sp... powinni trzymać się na kilometr od Reymonta.

Gdybyśmy wówczas awansowali co najmniej do LE co było bardzo realne rok 2009 nie zakończyłby się gigantyczną stratą a część pieniędzy ze sprzedaży została by pewnie przeznaczona na konkretniejsze transfery. A tak z braku kasy sprzedano za ponad 18 mln zł zawodników w 2010 r. a politykę wzmacniania oparto na zawodnikach tanich czy wypożyczonych. W efekcie teraz nawet nie bardzo jest kogo sprzedać.
Inną sprawą są gigantyczne koszty płac i koszty zewnętrzne w roku w którym nie osiągnęliśmy nic w Europie.

Cytat:

Inna sprawa to jak my mamy mieć wpływy (zrównoważony budżet bez dopłaty BC) 40mln pln bez MP, pucharów, sponsora koszulkowego i dobrej sprzedaży grajków?To przeciez bzdura, to śmierdzi kolejną dziurą powyżej 10 baniek.
A czy my przypadkiem w tym roku nie zaksięgujemy sobie tych 20 mln za zeszłoroczne puchary ?
Jeśli tak to a koniec łysy pochwali się niezłym zyskiem :lol: Na papierze oczywiście.

Problem pojawi się w przyszłym roku a już na pewno za dwa lata. Opędzlujemy Genkowa, Meliksona Jowanovicia, Chaveza co nam może da 8-10 mln zł do budżetu. I Koniec. Nic nie wskazuje na to, ze którykolwiek z młodych osiągnie poziom Błaszczykowskiego czy nawet zbliżony. Bez pucharów, bez sprzedaży zawodników za dużą kwotę.


Co będzie dalej ? Dopóki będzie parasol wujka, będzie balansowanie na linie z budżetem na poziomie 30 mln zł i środek tabeli. Jak się parasol zwinie, za zasługi pewnie dostaniemy możliwość startu od 4 ligi.
Po odejściu wyżej wymienionych zawodników praktycznie na żadnej pozycji nie będziemy mieć piłkarzy gwarantujących poziom pierwszej trójki, a może nawet ósemki. Nie mamy wychowanków, nie mamy skautingu a żeby odbudować zespół trzeba znacznie większych kwot niż milion euro, które nasz sponsor może w przypływie dobrego humoru rzucić.
Ot żałosny koniec polityki prowadzonej przez ostatnie lata.

Twoje wyliczenia przychodów, jeśli się spojrzy na sprawozdania, są bardzo prawdopodobne. I trzeba je rozpatrywać w kontekście ery po zamknięciu się parasola. A to na pewno nastąpi. Bo trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten parasol jest trzymany jednoosobowo. Telefonice jako firmie Wisła nie jest do niczego potrzebna.
Wisła może osiągać dochody w granicach 20-25 mln zł bez sponsora głównego. Plus sponsor + sprzedaż jednego zawodnika w roku to daje nam około 25-30 mln zł. Przy racjonalnym gospodarowaniu w zupełności wystarczy na środek tabeli.
Naszym ogromnym atutem jest stadion. Teraz sprawa frekwencji jest niezwykle istotna a wszystko na co kibice mają wpływ i co mogłoby skutkować obniżeniem frekwencji powinno być bezwględnie przez samych kibiców tępione.

Kamil 29.09.2012 03:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1278681)
Ci i kolejni ściągnięci niedługo zamiast Meliksona, Genkova, Pareikę zaczną już za tydzień-dwa grać jak szatany, a kontrakty będą mieć 10 tys zł/miesiąc (oczywiście w tym wejściówki i taka duża kasa tylko jak będą na miejscach 1-3). Co tego min. 20 tys. ludzi, a z Legią, Amiką i paroma innymi komplet.
A w 2013 wreszcie udany atak na LM składem: Misiek-Burliga,Czekaj,Uryga,Żemło-Buras,Szewczyk,Chrapek,Brud-Kamiński,Quioto...
Aaa chyba pora już odstawić alkohol i grzyby..:-)

przewidujesz transfer do nas za gotowke?
fakt pora zebys skonczyl z tym alkoholem :D

koniak 29.09.2012 07:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TOMEK 11 (Post 1278655)
tysiąc, jakim problemem jest zrobienie odpowiedniego sprawozdania, a szczególnie w takiej symbiozie jak TF-Wisła, Wisła-TF

możesz rozwinąć swoją myśl, bo kompletnie nie rozumiem co chciałeś przekazać ?

FraMat 29.09.2012 10:23

Wisła robi sprawozdania wymagane ustawą: sprawozdanie roczne, rachunek zysków i strat, z ktorych trudno wyczytać wiele danych, a spora częśc z nich jest po prostu skomasowana w jednej rubryce.

Kiedy cyztam sprawozdanie takie jak sprawozdania OL, ktore kiedys zamieścilem, tam jest wszytsko: każdy zakup, kazdy transfer, każdy koszt w rozbiciu na pozycje, każdy przychód w rozbiciu na pozycje

JOSE 841 29.09.2012 14:09

Matejas na złe i na dobre ale niektórzy naprawde myślą że Wisła to ManU,Barcelona,Milan ,czy Dortmund że co roku będzie mistrzem .Niestety czasy się zmieniły i czołówka też teraz wyścigu po mistrza nie ma już trzech teamów jak kiedyś.Lechia,Śląsk,Polonia zaczęły się zbroić i powoli pokazują pazury przez co mogą się zacząć liczyć w grze bynajmniej o PP albo o miejsce na podium w pierwszej 4ce.Może śmieszne ale prawdziwe
Pablo84 W Wiśle też tego nikt nie ukrywa bo było już to powiedziane dawno temu raz i nie trzeba tego powtarzać Manchester, Liverpool też nie ukrywają ale nie chwalą się głośno swoimi kłopotami finansowymi.Aczkolwiek jakby Legia zbankrutowała jeszcze przed albo na początku następnego sezonu to byłoby naprawde ciekawie.Ciekawe czy zbiegiem czasu Legia skończy jak pewny team z Glasgow????????

arti 29.09.2012 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 1278742)
przewidujesz transfer do nas za gotowke?
fakt pora zebys skonczyl z tym alkoholem :D

Przecież może być kolejne wypożyczenie na rok:)
Przepisy na to pozwalają.

tofik 01.10.2012 19:38

Wisła jest skończona sportowo. Jeszcze trochę pojechaliśmy na oparach dawnej świetności, wpadło mistrzostwo. Ale teraz to już finito. Polityka wyprzedaży najlepszych i zastępowania ich w 99% piłkarzami gorszymi, a przy okazji brak koła ratunkowego w postaci szkółki, (dzięki czemu BC mógłby ciąć koszty i jeszcze jakoś ślizgać się w ekstraklasie.) dobiegła końca.
Jestesmy w beznadziejnej sytuacji, potrzeba po raz kolejny ogromnej kasyod BC, albo sprzedaży klubu komuś, kto zainwestuje i zacznie działać strategicznie i przyszłościowo. Problem w tym ,że obydwie opcje są mało prawdopodobne. A bez tego czeka prędzej czy później pierwsza liga, nawet z BC.

Baala 01.10.2012 19:42

Panie Cupiał zrób Pan jakąś konferencje lub chociaż wywiad i jasno powiedz czy Ci się jeszcze chce czy już nie.

Manson33 01.10.2012 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1279081)
Panie Cupiał zrób Pan jakąś konferencje lub chociaż wywiad i jasno powiedz czy Ci się jeszcze chce czy już nie.

Już nie - zatrudnił Głowackiego.
Kiedyś jak mu się chciało to pozbył się Głowackiego
jako ostatniego z szerokiej listy ludzi, którzy go wkurzyli
pucharowymi wtopami.
Także po raz kolejny przyjdzie walec i wyrówna...
...oby nie do poziomu zjadaczy macy.

DevilMayCry 01.10.2012 21:04

To szkoda, że nie pozbł się Pareiki :/.

mitmichael 01.10.2012 21:14

Najlepiej jakby szanowny Pan Cupiał wypowiedział sie czy mu jeszcze na Naszym klubie zalezy.

ziz99 01.10.2012 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1279081)
Panie Cupiał zrób Pan jakąś konferencje lub chociaż wywiad i jasno powiedz czy Ci się jeszcze chce czy już nie.

Też tak myślę. Niech nie zasłania się klakierami, tylko coś zadeklaruje - albo w prawo albo w lewo.

Dariook 01.10.2012 21:59

No i co teraz panie Cupiał ?

krzycho90tswns 01.10.2012 22:52

Najlepiej byloby gdyby pokazal oddanie klubowi nie slowami lecz czynem ,
wypier... RN z J.B na czele
po drugie w ich miejsce sprowadza jakis gosci zglowa do pracy w klubie.
potrzecie solidny trener i zawodnicy na miare ambicji klubu. obnizenie cen biletow i uspranienie sprzedazy ,i cos z baza treningowa ze by mlodzi wychowankowie i gracze pierwszego skladu mieli przynajmniej gdzie trenowac a nie kopac sie po kostkach tak jak teraz .Mi by to wystarczylo ale to tylko pobozne zyczenie moje i niektorych z was

Manson33 02.10.2012 01:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1279164)
To szkoda, że nie pozbł się Pareiki :/.

Zgoda, ale ja mówiłem o starych wtopach pucharowych.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl