![]() |
Probierz to dobry trener.
Zapewne Wisła dawała mu więcej niż Amica. Będą wyniki. Ehhh |
Hola hola, czy to był dobry ruch zobaczymy na koniec sezonu, teraz to można wróżyć z fusów.
|
Wisła celuje w puchar Polski czyli to co Probierz lubi najbardziej największy plus to że Probierz jest jedną z lepszych opcji na ratowanie Wiśle podium w lidze. Największy minus to że Wisła długo z Probierzem w europejskich pucharach nie zawita.Aczkolwiek Wisła w porównaniu z Widzewem Jagiellonia i ŁKS to dla Probierza idealne miejsce do pracy.Ciekawe tylko czy Probierz podoła swoim zwycięskim ambicjom presji kibiców i zarządu no i derbom Krakowa
|
puchary trzeba ratowac,bez nich Klub traci miliony,jeszcze nic straconego w lidze .Dzięki Probierzowi może drużyna zaskoczy jak jesienią ŁKS który zaczał wygrywac
|
Ciężko mi przeboleć tę zmianę. Niemniej jednak liczę na to, że Probierz będzie miał więcej odwagi i charakteru by postawić się zarządowi jak przyjdzie budować drużynę po zakończeniu sezonu. Tego niestety zabrakło Kazimierzowi Moskalowi. Z jednej strony długoletnia praca w klubie była jego atutem, z drugiej wszyscy decyzyjni nie traktowali go na tyle poważnie na ile powinno się traktować pierwszego trenera klubu z najwyższego szczebla ligowego z mistrzowskimi aspiracjami. Przypuszczam, że zabrakło mu śmiałości by uderzyć ręką w stół i zrobić porządne transfery w zimie.
|
Ucieszylem sie gdy przeczytałem ta informacje. Jak dla mnie b dobry ruch Wisly, powinno byc dobrze :)
haryzmatyczny trener a nie jakeis kluski z cukrem. Nie ma co sie rozdrabniac nad sentymentami Moskal wielkim zawodnikiem byl, ale spojrzmy prawdzie w oczy trenerem jest zadnym. Gdyby pozostal na posadzie to smiem twierdzic ze na koneic rundy nei bylibysmy wyzej 6 miejsca |
Po Zielinskim, drugi najbardziej... nielubiany przeze mnie trener w Polsce zostaje trenerem Wisly... Coz, ten dzien jest chujowy wiec prawdopodobienstwo trafienia dzis Ptobierza do Wisly bylo duze:rotfl:
Nie lubie typa i to sie nie zmieni. Uwazam, ze gosc pracuje dla siebie a nie dla klubu a pierwsza gwiazda w klubie zawsze musi byc on. Zaliczyl swoj Irtysz wiec nie jest trenerem bez skazy. Do tego na 4 kolejki przed koncem sezonu zlozyl dymisje w sytuacji kiedy Jagiellonia wciaz miala jeszcze jakies szanse na mistrza. Poszedl do ŁKS-u, poprowadzil pare spotkan i odrrazu uciekl do Arisu. W Arisie pare meczow, kasa sie nie zgadzala (bo klub mial klopoty) to sie ewakuowal. Gdzie tu profesjonalizm? On w ostepnie roku zaliczyl... cztery kluby (Jaga, ŁKS, Aris, a dzis Wisla). Jaka jest gwarancja, ze np. za pol roku gosc sie na Wisle nie wypnie? Nie jest to trener, z ktorym mozna myslec o przyszlosci. Nie wierze ani w jego umiejetnosci ani w to, ze moze w Wisle zakotwiczyc na dluzej. Juz pokazal, ze potrafi zostawic klub w najmniej spodziewanym momencie. |
Cytat:
|
Ktoś tutaj napisał ,że ważni są zawodnicy a trener ,nie. Na naszą krótką metę , to pewnie ,że Kazik Moskal mógłby na rzęsach stanąć ,a Genkov i tak nie będzie strzelał i tak. Kirm nagle nie zacznie stu procentowo wykorzystywać wszystkich sytuacji a Patryk Małecki grać kombinacyjnie z polotem i na rzecz drużyny a nie własnego ja. To na krótką metę. Dlatego zwalnianie Kazimierza przy tej sytuacji kadrowej jest nieporozumieniem. W tej drużynie nie ma kto strzelać bramek.Zauważcie ,że Wisła nie ma problemu z organizacją gry ,tylko ze skutecznością. Biton? Bez jaj ! Ten facet jest tak napompowany,że za chwilę odleci. Myślami chyba też jest bardzo daleko w nowym klubie. Problem polega na tym ,że za chwilę z klubem pożegnają się Stachu i Maor (on ma tak obrotnego menedżera ,że przy byle okazji będzie chciał go wytransferować z tej drużyny cyrkowej z zyskiem) i co wtedy? Zdzichu Kapka? Człowiek o mocno podzielonej lojalności. Tyle w sensie taktycznym.
W sensie strategicznym kluczowy jest trener i sztab (+jeszcze ludzie pracujący z młodzieżą). Dobry trener nawet mając surowe mięso przyrządzi z niego dobrą potrawę. Marny może grzebać się latami i tak z tego nic nie będzie. Cupiał znowu uruchomił karuzelę. Zamiast zacząć od solidnej kasy dla trenera i cierpliwie czekać, to sobie zatrudnił Probierza ,którego pewnie w y p i e r d o l i jeszcze przed czerwcem, jak się objawimy poza dziesiątką. |
Cytat:
Cytat:
|
Zapamietajcie to: Probierza tez niedługo tutaj nie będzie. Bo nikt z naszych kopaczy dobrych piłkarzy nie zrobi.
I jak zwykle zmieni sie trenera, a Bunoze, Paljicia i Kirma zostawi. |
Probierz jest trenerem takim sobie. Czesiu Michniewicz mógłby równie dobrze być i na jedno by wyszło w sumie. Probierz robił wynik z Jagielonia jak był Grosicki i Frankowski. Uwierzył,że jest magiem, puścił Grosickiego i tyle z Jagielloni było. Tak więc trener taki sobie. Do tego po odejściu z Arisu jak podaje weszło.com zespół zalicza niezłe występy a odsunięty zawodnik kręci statystyki. Może to być przypadek równie dobrze,w sumie krótko tam był więc ciężko jakieś wnoski wyciągac. Z drugiej strony jak mu nie płacili to co ma się .......ić, tak więc dobrze,że odszedł.Probierza należy oceniać przez pryzmat naszej ligi.
Brak u nas w lidze gościa, który byłby zbawcą, takim special one:)no to go wymyslono.Rynek nie znosi próżni. W sumie młody to go dawaj, a czasami ma cięty język, no to fajnie się to sprzedaje.Urósł mit zdolnego,dobrego trenera jakim jest Probierz. Niech sobie będzie trenerem, mnie to wszystko jedno, za wiele nie zmieni, bo nie ma kim grać, cudotwórca nie jest a musiałby nim być aby zakończyć sezon na 4 pozycji. Na więcej to tu pary ani umiejętności nie ma. |
Nieraz mi się wydaje, że siedzę w głowie Cupiała i przewiduję kolejne kretyńskie decyzje tego jegomościa. Ten sezon to kwintesencja głupoty naszego właściciela, która w efekcie prowadzi do coraz niższej frekwencji na stadionie bo nikt poważny nie ma zamiaru kupionym biletem czy karnetem firmować tego dziadostwa, które narobił nam Cupiał. Zwolnił Maaskanta na jego miejsce zatrudniony został wieczny asystent Moskal a teraz Probierz, którego poprzedni klub od momentu gdy wyleciał notuje lepsze wyniki. Zarówno Holender jak i jego następcy otrzymali w spadku w pełni "profesjonalny" sztab, którego m.in. głównym fizjologiem jest nauczyciel WF-u, legitymujący się prowadzeniem wtedy IV-ligowej Garbarni.
Co do przyszłości na pewno odejdą Basałaj i Stan. Co do samego Probierza podpisał kontrakt na 1,5 roku, którego wiadomo, że nie wypełni - nasi "gwiazdorzy" pomykający po boisku o to już się postarają. Panie Cupiał na prawdę ale te decyzje stają się powoli tak niesmaczne, że na hasło Wisła Kraków część z nas inteligentnych kibiców widzi nieudolność, brak logiki w zarządzaniu prywatnym folwarkiem jakim bez wątpienia stał się dla Pana ten klub. |
Nie ma Małeckiego, ale marzy mi się taka jedenastka w meczach u siebie:
Pareiko - Jovanovic Chavez Jaliens Paljic - Wilk - Melikson (prawa pomoc) Iliev (lewa pomoc) Garguła/Jirsak (skoro nie ma Małego) - Genkov Biton Ofensywnie, jak za dawnych lat. |
Mam nadzieje ze go zwolnia szybciej niż zatrudnili. Nie wiem kto doradza Cupialowi, chyba jakaś świnia z Kałuży.
Probierz to kompletna katastrofa, zakompleksiony gnojek, z wybujalym ego i mizernymi umiejętnościami trenerskiej. Już bym chyba k.......a majewskiego wolał! Skandal. |
http://wislakrakow.com/forum/showthr...72#post1172672
A jednak byłem prorokiem. Gdyby nie podpisal wczesniej z Arisem, Moskal nie dostał by wogóle szansy. Moje zródlo jednak jest wiarygodne. |
Czytałem wasze komentarze ale chciałbym powiedzieć coś od siebie.
Pierwsze to szkoda mi Kazia. Po co były te wszystkie wypowiedzi o "Wiślackim Guardioli" ? Ja rozumiem że gdyby naprawdę Wisła grała beznadziejnie to byłyby powody do zwolnienia. A tak naprawdę on dostał drużynę rozbitą po Maaskancie i miał coś z tym zrobić. Nie ukrywam że szkoda że nie zostanie w Wiśle. Zawsze mógłby się jeszcze więcej nauczyć. Sezon tak czy siak jest praktycznie stracony więc można było dać spokojnie popracować do czerwca i wtedy podjąć jakąś decyzję. Cupiał robi się taki jak szejkowie z Manchesteru $hity, na hop myśli że zbuduje drużynę. Że zatrudni trenera w połowie sezonu, kupi dwóch zawodników i ugra LM. Może zamiast petycji o Kazia na trenera trzeba było napisać prośbę żeby Cupiał w końcu porządnie wziął się za klub a jak mu się nie chce to niech go sprzeda... Wszyscy wiemy że to on podejmuje decyzje w klubie... Nie oszukujmy się. Gdybyśmy mieli choć bardziej rozsądnego właściciela nie mielibyśmy takich huśtawek emocji (przynajmniej nie w trakcie sezonu). Gdyby Cupiał sypnął kasą to Stan na pewno znalazłby dobrych piłkarzy do Wisły a tak obawiam się że zaraz on sam straci pracę i znów dostaniemy jakieś gówno na dyrektora sportowego który nic nie załatwi, uśmiechnie się dwa razy do kamery i ot cała robota. Jeśli brać pod uwagę trenerów którzy są obecnie na rynku to Probierz jest chyba najlepszy ze wszystkich. Ale fakt że jak tu kilka osób wspomniało uciekł z Łks-u, Jagi i Arisu i dlatego mamy prawo być zaniepokojeni czy tak samo nie zrobi z Wisłą. A może właśnie on czekał na takie wyzwanie... Dobry trener, na pewno ma charyzmę. Pytanie czy zdoła poganiać te 60% leniów, którzy zbierają bądź co bądź kasę Cupiała a na boisku totalnie odpuszczają. Wiemy wszyscy że pod koniec sezonu kończą się wypożyczenia, kontrakty itd. To będzie wielka próba dla Wisły. Jeśli się nie popiszemy to myślę że będzie problem żeby nawet Mourinho poprowadził nas do mistrzostwa |
Zgadzam się z moimi przedmówcami że nikt z naszych kopaczy piłkarzy nie zrobi np Bunoza , Kirm , Lamey itd
Ale jeżeli jest w Polsce jakiś trener który daje nam cień szansy na Puchary to tylko Probierz!! Moim zdaniem to świetna decyzja i zobaczymy co będziecie gadać jak naglę przyjdą wyniki i fajna gra?! Kaziu miał swoją szansę i nie wykorzystał jej ! Miał cały okres przygotowawczy i efekty widzimy wszyscy to ostatnia chwila na taką zmianę - świetną zmianę!!!!!!! BRAWO!!!!!! |
Cytat:
|
Ja myślę, że to dobra decyzja. Kaziu Moskal ma fatalny bilans w lidze i takie niestety są fakty. Chociaż zespół pokazywał momentami dobrą grę nie było wyników, a szczególnie bolesne były porażki u siebie. Z Probierzem jako strażakiem mamy szansę jeszcze załapać się do pucharów i uniknąć sportowej klęski. Na pewno jest to lepszy trener od Kazia czy od Maaskanta.
Z drugiej strony sam sposób rozwiązania kontraktu z Moskalem uważam za skandaliczny. Nie powinno się tak traktować ludzi zasłużonych dla klubu. |
Cytat:
P. Kazimierz musi się trenerki jeszcze uczyć. Miał 2 miesiące z drużyną a na wiosnę NIE MA STRZAŁÓW NA BRAMKĘ PRZECIWNIKA! |
Cytat:
No patrz jak z tego Moskala amator, wystarczyło przecież powiedzieć chłopakom w szatni żeby zaczęli strzelać. Weszło podało informację o Probierzu o 15:00, można zatem uznać, że te informacje także są prawdziwe: Cytat:
|
Ale joke od początku wiedziałem, że Michał po porażce z Korona przyjdzie :D super!
|
Nie wiem dlaczego wy się cieszycie ,że jak mamy Probierza to nie będzie latem Franciszka "Dyzmy", który obecnie prowadzi drużynę PZPN-u. Też dziwi mnie po co zatrudnili Probierza na parę miesięcy. Probierz to jest taki trener ,którego można w pół minuty wymienić i nic się wielkiego nie stanie. Zresztą z Dyzmy też taki trener jak z koziej dupy trąba. Lenczyk pięknie go podsumował.
PS. Sądzę ,że Kazimierz Moskal już do Wisły Kraków nie wróci. Jeżeli ma krztę honoru to nie da sobą pomiatać. Wyniki to jedno ,a chaos i brak kompetencji w zarządzaniu drugie. O ile się nie mylę ,Kazimierz nie miał statusu "drugiego trenera" ,który tymczasowo prowadzi zespół, gdy decydenci szukają następcy. Nie!!! On miał pełnić funkcję pierwszego trenera na określonych zasadach. Teraz wywalono go z dnia na dzień i wysłano "na odpoczynek". To są jakieś jaja. PS1 „Jestem przekonany, że Kaziu Moskal przygotował zespół bardzo dobrze. Wierzę w to, że jeszcze nie raz poprowadzi krakowską Wisłę. Mogę zdradzić, że znamy się bardzo dobrze. Spotkałem się z nim i porozmawialiśmy. Jeszcze nie raz będziemy mieli ku temu okazję. Cenię go zarówno jako człowieka, jak i jako fachowca” – komplementował Kazimierza Moskala jego następca. Szczyt s k u r w y s y ń s t w a i kompromitacji. Chłopie to po co ty przyszedłeś na jego miejsce skoro wszystko jest ok? |
Jest mi strasznie wstyd, że moja Wisła tak postąpiła z Kazimierzem Moskalem.
Może i ta funkcja przerosła Moskala, ale ktoś go tam zatrudnił, ktoś powiedział, że nie jest to trener na chwilę ale do końca sezony, ktoś mówił o polskim Guardioli, ktoś mówił ze nie szukamy trenera. Teraz jest czas, żeby wziąć odpowiedzialność z to co się mówiło. Nawet jeśli rozkaz przyszedł z góry (a parząc na dzisiejszą konferencje i zdenerwowanie Basałaja chyba tak było) to należało się podać do dymisji a nie robić z gęby cholewy. Przeżyłbym gdyby tak odprawiono młodego Janasa ale nie Kazka który tak wiele dla Wisły zrobił i ma ją naprawdę głęboko w sercu. |
Cytat:
Przykład Wisły Kraków pokazuje, idąc Twoim tokiem rozumowania, że KAŻDEGO trenera można wymienić w pół minuty. |
Cytat:
Tofikowi pogratulować pamięci |
|
W sumie to nie pierwszy w naszej kadrze z przeszłością w Cracovii. Obecny trener od przygotowania fizycznego Bahr był kiedyś trenerem pierwszego zespołu pejsów.
|
To będzie się działo, patrząc na zdjęcie poniżej :D
A tak naprawdę to zmiana trenera niewiele da, przecież każdy wie, że ryba psuję się od głowy. Mimo wszystko powodzenia. |
Cytat:
--- Co do Probierza - wiem jedno. Nie będzie odstawianie nogi, nie będzie przechodzenia obok meczu. W najgorszym razie będziemy grali z kontry cały czas, z autobusem w polu karnym. Śląsk tak robi wyniki od półtora roku, czemu my nie możemy. |
Pożyjemy zobaczymy.
|
Cytat:
Szanujmy się. |
Największym nieporozumieniem w tym klubie będzie dalsza obecność jego właściciela bo za rok przy tak reagującym i inwestującym pieniądze Cupiale Wisła będzie walczyła o utrzymanie bo kasy na transfery nie będzie bo i z czego.
Podsumowując rozumiem, że Cupiał wziął na swoje barki opłacanie kontraktów zwolnionych trenerów do końca obowiązujących ich umów - jeżeli jest inaczej jest do jawne działanie na szkodę klubu. |
Cytat:
|
Dziękujemy Kaziowi Moskalowi za wszystko, nadeszła nowa era, ciekawe jak długa ta 'era' będzie trwała. Też mam nadzieję, że Probierz nastawi grajków na ciężką pracę i że nie będzie lekko na treningach i że oni zrozumieją, że żeby coś mieć to coś trzeba włożyć od siebie.
|
Michał Probierz podpisał kontrakt na 1,5 roku z opcją wcześniejszego wyrzucenia ze stanowiska pierwszego trenera. :lol:
|
Kazik zawsze w naszych sercach ale ludzie kto Wam mówił oficjalnie, że Kazek jest do końca sezonu?
"Kazimierz Moskal zostaje na stanowisku trenera pierwszego zespołu Wisły Kraków. Taką decyzję podjął dzisiaj zarząd klubu. Umowa z Kazimierzem Moskalem została zawarta na czas nieokreślony." Taka jest informacja na oficjalnej stronie z dnia 22.12.2011 On musiał się liczyć z tym, że może być róznie. Poza tym nie dziwmy się, że nie jest asystentem - to jest logiczne... |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl