![]() |
Cytat:
|
Mecz obserwowałem pod kątem nowych zawodników. Oczywiście Korona postawiła bardzo minimalne warunki.
Ale gra Czekaj wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Co więcej Bunoza w zestawieniu zagrał równiez przyzwoite zawody. Brud OK, chociaż już nie wpadł mi tak w oko. Mimo wszystko szkoda dwóch straconych punktów. Nasza siła ofensywna w tym meczu była bardzo słaba. Słusznie zauważono, że specjalnie nie było wielkiej różnicy w grze pierwszej i drugiej drużyny. Sposób gry taki sam, zawodnicy nieco słabsi, tylko indywidualności zabrakło. Zagranie Maaskanta bardzo dobre. Korona grała tak, jakby chciała udowodnić, że nie są brutalami (z wyjątkami oczywiście). Sędzia również bardzo drobiazgowy. Udało sie uniknąć kontuzji, a siła Korona zmniejszyła się o połowę. |
Cytat:
czego innego wymaga sie od Garguły , a czego innnego od Bruda . Naliczyłbym 10 akcji które dobrze się zapowiadały do czasu straty/niecelnego podania Garguły . to tak samo jakby Jaliens dzisiaj zagrał dzisiaj na poziomie Czekaja . Zostałby zjechany równo z ziemią . |
Panowie i panie na spokojnie.
Po pierwsze to dosyć mocno dziwię się opiniom, że niby Brud zagrał dobre spotkanie. Wg mnie był on najsłabszym obok Kirma zawodnikiem tego meczu. I jedna ruleta tego niestety nie zmieni. Nie jest to już młodzieniaszek (22 lata, na zachodzie tyle mają w pełni ukształtowani piłkarze, a nie 'młode talenty'), a swoją grą nie zachwycił i to już w kolejnym meczu, w którym dostał szansę. W jego zagraniach widać było niepewność, często były one niedokładne, zapomniał o swoich obowiązkach w środku pola, nieraz mieliśmy tam gigantyczną dziurę. Wiele dzieli go od poziomu nawet Wilka, nie wspominając już o Nunezie czy Sobolu. Pewnego poziomu nie przeskoczy, podobnie jak Kowalski i trzeba się z tym pogodzić. Dla niego będzie najlepiej jak znajdzie sobie jakiś nienajgorszy klub w I lidze, okrzepnie tam, może zrobi nawet jakiś awans, bo na razie gra w zespole Mistrza Polski to nie ten rozmiar kapelusza. Szkoda, że Chrapek jest na wypożyczeniu, bo to z nim szczerze mówiąc wiążę największe nadzieje, jeżeli chodzi o zespół ME, chętnie zobaczyłbym go na tle Korony. Inna sprawa jest z Czekajem. Rocznik 92, regularne występy w reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych, świetne warunki fizyczne. I dzisiaj zdecydowanie nie zawiódł. Nie był to może jakiś olśniewający występ, ale pokazał solidność, spokój, co najmniej jakby grał pięćdziesiąty mecz w Ekstraklasie, a nie pierwszy. Zdarzyło mu się obciąć raz czy dwa, ale bez konsekwencji i to się liczy. Oby dostawał jak najwięcej szans. Trzeba podkreślić też dobrą grę Gordana, przypominam sobie tylko jedną sytuację, gdzie niebezpiecznie podał, po za tym pewny punkt na środku i dobre wyjścia ofensywne. Z pewnością para stoperów to nasz najjaśniejszy punkt dzisiaj. Idąc dalej - coraz gorzej. Słabo środek pola, duże dziury pomiędzy pomocą właśnie, a obroną, brak wsparcia dla Bitona. Lubię Kirma, często go broniłem, ale chłopak niestety poza bieganiem już niewiele daje drużynie, po prostu jego zdolności dryblingu i ogólne cechy wolicjonalne (przyspieszenie, start do piłki), połączone z kompletnym brakiem przebojowości (ala Małecki), są skrajnie niewystarczające. Przewiduję, że większość rundy spędzi na ławce, bo Iliev prezentuje się mimo wszystko lepiej (chociaż też szału nie ma). Garguła bez błysku, Jirsak jak zwykle schowany i bez walki, Biton nieaktywny. Dziwi mnie to. Wydawało mi się, że w/w piłkarze wyszli na boisko za karę, jakby obrażeni, że oni są Wisłą B/C. A to właśnie, w takim meczu powinni dać sygnał Maaskantowi, że się myli, nie stawiając na nich. Powinni gryźć trawę, walczyć, a coś takiego widziałem tylko u Pajlicia i Wilka, a reszta (z Gargułą, Jirsakiem i Kirmem na czele) bardziej człapała po murawie niż tworzyła coś konstruktywnego. Cóż, widocznie ci grajkowie mają taką mentalność, no ale to ich zgubi, bo zapewne wymieni się ich na lepszych, w którymś okienku transferowym. Podsumowując - szkoda remisu, bo korona była do ogrania bez problemu. Wystarczyło się tylko zwyczajnie trochę bardziej zaangażować. Tego brakło. Pozostaje czekać na wtorek. To musi być bitwa, na którą wyjdzie 11 gladiatorów, gotowych dać wszystko z siebie ku chwalę Wisły i swojej własnej z pianą na ustach i jednym celem w głowie. Bo dziś połowa drużyny grała, bo im kazano. Takie odniosłem wrażenie. |
Cytat:
Mam jeszcze jeden wniosek dotyczący tego meczu a dokładniej zachowania Lisowskiego . Pamiętacie jak po tym przypadkowym nadepnięciu Chavez został zawieszony na dwa mecze i jak w tamtym meczu komentatorzy cały czas wracali do tej sytuacji i skutecznie ją nagłośnili domagając się zawieszenia ? Dlaczego teraz tak szybko zapomnieli o tym dużo bardziej brutalnym i niebezpiecznym zagraniu do którego ani razu już nie wrócili ? Mam dziwne wrażenie że jakby faul był w drugą stronę to tego by tak nie zostawili zwłaszcza Mielcarski ( gość mnie coraz bardziej wkur...) i później eksperci S. i T. W ogóle kary są poronione , Cionkowi który próbował złamać nogę Sobiechowi najpierw wymierzyli śmiesznie niską karę a później jeszcze ją skrócili :lol: a Chavez od razu na dzień dobry dostał dwa mecze za przypadkowe zagranie i mogę się założyć że zagranie Lisowskiego nawet nie będzie rozpatrzone ! |
Jeśli ktoś myślał ,że drużyna grająca pierwszy raz w takim składzie "powali swoją grąna na kolana"
- to albo jest debilem ,lub zupełnie nie zna się na piłce nożnej. Ja zobaczyłem dobry mecz zawodników z zaplecza (Brud ,Czekaj) niezły Garguły ,Bunozy i to mnie cieszy. |
kristos
To fakt - trzeba też wziąć poprawkę na to ze ta 11 grała pierwszy raz ze sobą. Jakby rozegrali tak z 3 mecze chociaż w tym składzie - to nawet z tym "materiałem ludzkim" gra wyglądałaby lepiej i płynniej. Co nie zmienia faktu ze szkoda tych straconych 2 punktów.... |
Tutal video z faulu Lisowskiego http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10..._Kielcach.html
|
Jak już wejdziemy do tej CL to trza się brać za ligę - za nami ledwie 4 kolejki, a my straciliśmy już 6 pkt.
Dla porównania Legia - jak dotąd bez strat (oby Śląsk jutro ugrał chociaż remis), Amica i Śląsk po 2 pkt stracone. Ogólnie rzecz biorąc nie możemy tracić na wyjazdach punktów z każdym - Korona tj. na dziś potencjał na max 12 miejsce na mecie, Widzew może na 10. PS. Że też nikt tej szmacie lisowskiemu nie przyje.ał za wiadomą akcję. Mam nadzieję, że w Krakowie ktoś mu odpłaci tym samym i może mu się przejaśni w nocniku, który ma zamiast głowy. |
3 gole w czterech meczach ,z czego jeden z karnego. Obrona wyglada solidnie ,ale ofensywa póki co to jest dramat
|
Dobry mecz bo uwypuklił parę spraw. Po co trzymać Bunoze jak mamy Czekaja. Po co nam Jirsak jak jest Brud.
Opowiadanie o tym jaką to formę ma Gargułę można sobie wsadzić. Kirm niestety - dno. Żal, że goście, którzy powinni biegać i pokazywać - trenerze nasza sytuacja to błąd, walą w pręta. |
Czekaj na plus, reszta przeciętnie/słabo. Nie liczę Pereiki, bo on to już standard. Ogólnie Jirsak i Kirm ..............
|
Cytat:
Są osby które dzisiaj naprawde dramatyzują . Gdybyśmy zamiast 3 spotkań na wyjeździe , rozegrali dajmy na to 3 u siebie mielibyśmy dzisiaj przypuszczalnie nie 6 a 10 punktów . Niektórzy wróżą dzisiaj tak , jakby to Lech czy Legia miały wygrywać wszystkie spotkania do końca sezonu , ogarnijcie się . My zremisowaliśmy z cieńkim Widzewm czy Koroną , Lech z cieńkim Zagłębiem . Próba sił będzie za 3 tygodnie , gdy pojedziemy w pełnym składzie do Poznania . |
Cytat:
|
Martwiło i denerwowało najbardziej mnie jedno. Piłkarz Korony miał rację niestety mówiąc, iż widać było, że im bardziej zależało na zwycięstwie. Wiśle po prostu rozgrywała mecz, Korona walczyła o zwycięstwo. Owszem piłkarze Wisły niby się starali, niby nie grali źle, ale nie było widać tej woli walki, determinacji w dążeniu do zwycięstwa. Trochę może tu być niestety winy Maaskanta, który w mediach zbagatelizował wagę tego meczu i stwierdził, że zadowoli go remis (celowo piszę "może", gdyż nie wiemy co powiedział im w szatni przed meczem, po meczu stwierdził, że jednak Wisła takie mecze powinna wygrywać). Chodzi o to, że wyglądało jakby zespół zadowalał remis, a lepiej 2 mecze przegrać i 2 wygrać, niż 4 zremisować, gdyż daje to więcej punktów. Dziś zyskaliśmy punkt i dobrze, ale pamiętajmy też, że równocześnie straciliśmy kolejne dwa.
|
Cytat:
Co do mobilizacji to teraz był ostatni mecz tego rodzaju, po decyzji gdzie gramy ...żarty się muszą skończyć. Będziemy MUSIELI grać w każdym meczu składem optymalnym choć jakaś rotacja być musi, tyle że bez takich jajecznych zestawów jak ten ze scyzorykami. |
Tak naprawdę liga zaczyna się dla nas po 23 sierpnia i nie ma się co dziwić dlaczego. W dodatku do tej pory na 4 kolejki mieliśmy 3 wyjazdy i zaledwie 1 mecz u siebie. W każdym z tych meczów nie gralismy w najsilniejszym składzie. Tak więc spokojnie i niebawem włączymy 3 bieg. Dojdzie też na ligę Jovanovic.
|
Swoją droga jakąś niedorzecznością jest , że MP na 4 pierwsze mecze ma 3 wyjazdy .Nie dziwie się , że nasz trener mocno narzekał na terminarz pierwszych meczy Wisły .
|
Cytat:
Poza tym w zimie kilka gwiazd może odejść w szczególności z Lecha/Amiki. |
Cytat:
|
Powiem wam wszyscy malkontenci że jestem zadowolony z tego co zrobił Maskant, po pierwsze pokazał że ma jaja( wystawił zespół Wisła II )co może nam wyjść tylko na dobre jeżeli ze słabszymi przeciwnikami w lidze kilka razy tak zrobi ( podnosi to mobilizacje w drużynie, morale zespołu, oraz wiarę w siebie juniorów jak i rezerwowych) ile to razy słyszałem od was jęk że mamy juniorów a oni nie istnieją, teraz zaistnieją.
Po drugie mając dwa składy i szeroką kadrę łatwiej nam będzie rywalizować z najmocniejszymi w lidze, ponieważ sezon to 30 meczy, a w Polsce raczej jest tendencja szczególnie w rodzimej myśli szkoleniowej "żelaznej 11" a później są kontuzje kartki wchodzi taki "nie ograny rezerwowy" wszyscy malkontenci tego forum i płaczki po nim jadą równo, popełnia błędy i gość gaśnie. Rotując dużo składem ogrywa się cały zespół, wiąże się więź między zawodnikami i później każdy wie co ma robić na boisku i każdy czuje się odpowiedzialny za drużynę, popatrzcie tylko jak jest w Barcelonie, nastawiają się nie tylko na wynik ale też na zespół, trenują młodych a później klepią wszystkich. Po trzecie jeżeli facet ma plan przed LM a wygląda na to że ma to dajcie mu go zrealizować, wspierajcie go w nim, zachowajcie się zgodnie z zasadą " po pierwsze nie szkodzić" Po czwarte jakby się utrzymała taka tendencja że często u nas grali by juniorzy, nawet ze słabszymi przeciwnikami to chętniej podpisywali by z nami utalentowani zawodnicy z całej polski bo wiedzą że mają szanse, a nie tak jak za Henia czy innych z naszej rodzimej myśli, że jak wypadło jedno ogniwo to reszta co najwyżej może krowy doić. Także drodzy malkontencie weźcie popatrzcie z szerszej perspektywy na to wszystko... Zamiast płakać i narzekać skupcie się na awansie do LM... bo jak widać wielu jest on nie w smak i chętnie podłożą nam nie jedną nogę, bo widzą że, u nas dzieje się na lepsze za pomocą holendrów i boją się że jak dostaniemy zastrzyk z LM to im odjedziemy o mile świetlne... :) |
Już dawno tak emocjonalnie nie kibicowałem Wisełce. Odczułem taką namiastkę Wisły występującej w lidze nie w roli faworyta, co przywołało we mnie urok dawnego jej kibicowania. Jestem w większym szoku niż sam Czekaj, gdy dowiedział się o występie, gdyż uważam jego występ za wielce udany i rokujący na przyszłość. Brud także zagrał poprawnie. Zaś wiecznie rezerwowi potwierdzili swój status i szkoda tylko, że musi on ciągle obowiązywać, gdyż ze swoimi pensjami, powinni oni, lecz nie pociągnęli Wisełki do zwycięstwa. Do tego lada moment rozpocznie się PP i naturalnym wydaje się wołanie o kolejne wzmocnienia, aby kadrowo, Wisła realnie mogła grać o wszystko, we wszystkich możliwych rozgrywkach.
|
Cytat:
|
Tylko, żeby Czekaj nie poszedł w ślady Kowalskiego, który też miał udany debiut w lidze w meczu z Bełchatowem 22.08.08r., potem nie dawano mu szansy, a po wypożyczeniach do Piasta wrócił, zagrał z dwumecz z Karabachem i w pierwszym składzie Wisły już chyba nie zagra.
|
Cytat:
|
Oceny Weszło
Korona: Wojciech Małecki 6 - Tadas Kijanskas 5, Pavol Staňo 5, Krzysztof Kiercz 5, Tomasz Lisowski 2 - Kamil Kuzera 6 (79 Paweł Kal), Aleksandar Vuković 6, Vlastimir Jovanović 5, Grzegorz Lech 4 (69 Michał Zieliński 5), Paweł Sobolewski 5 - Maciej Korzym 5 (82 Artur Lenartowski). Wisła: Sergei Pareiko 7 - Dragan Paljić 5, Michał Czekaj 5, Gordan Bunoza 5, Júnior Díaz 5 - Łukasz Garguła 5 (90 Ivica Iliev), Cezary Wilk 5, Daniel Brud 6, Tomáš Jirsák 3 (70 Patryk Małecki 5), Andraž Kirm 6 - Dudu Biton 4 (81 Cwetan Genkow). |
Cytat:
Dla mnie podobny kaliber do faulu Chaveza - niefortunny wypadek. |
Jeżeli wg weszło Kirm zagrał lepiej od Bunozy i Paljicia to ja się chyba nie znam na piłce.
|
Przypadkowo czy nie faul jest przewinieniem i bez specjalnego nagłaśniania powinien być karany zgodnie z przepisami bo inaczej bedą zdarzać się sytuacje takie jak z Wasilewskim a tłumaczeniem pozostanie twarda gra .
|
Cytat:
Oczywiście mogę się mylić, powtórka może nie oddaje całości wydarzenia, ale Lisowski już wtedy powinien dostać drugą żółtą - nie mówię, że mogłoby to zaważyć na wyniku meczu (a nawet na pewno), ale kto wie... |
Popatrzcie w jakich sytuacjach nasi dostawali kartki, a w jakich Korona nie dostawała. Dostaliśmy chyba tyle samo kartek co Korona, a różnica była widoczna.
|
Na wczoraj potrzebujemy bramkostrzelnego napastnika o klasie, charakterystyce, umiejętnościach i strzale Żurawskiego z lat 2002-2006...
|
Cytat:
Tyle że to trochę jak jedna scena z KilBila kiedy szef klubu nocnego opieprza Budda że znów się spóźnił do roboty a ten mu na to że jest wykidajłą a w klubie puchy więc nie ma kogo wykopywać;) Tu podobnie - mamy typowych egzekutorów tyle że nie ma na kim tych egzekucji przeprowadzać.Dośrodkowań niewiele a jeśli już to albo niecelne albo Genkow czy Bitton osamotnieni,prostopadłych piłek brak, strzały albo w środek albo cholera wie gdzie więc dobić czego też nie ma. A co do meczu - taki sobie.Przynajmniej widać czemu zmiennicy są tylko zmiennikami.Nie chce się znęcać nad Kirmem bo on czerstwy był nawet jak te 9 bramek miał, tyle że na dziś to on nie jest w stanie nawet piłki przyjąć by mu nie odskoczyła na kilka metrów. Reszta też przeciętnie ,na minus z niby pierwszego składu Diaz a na plus(z drugiego) Paljic. Debiutanci przyzwoicie. Mnie najbardziej martwi co innego - jak tak patrze na kalendarz to jak szybko się nie ogarniemy to po 9tej kolejce już może być wstępnie posprzątane |
Panowie, mamy na razie 4 (słownie: cztery!) pkt. straty do lidera grając rezerwowym składem. To naprawdę nic. Wystarczy nie przegrać z Lechem Poznaniu, i kontakt z czołówką będzie utrzymany. A mam silne przekonanie że tam nie nie przegramy. Bardzo fajny mecz rezerw w Kielcach. Pokazał, że czas zrezygnować z Jirsaka, Kowalskiego bo mamy zdolną młodzież.
|
Nie widziałem żadnej różnicy w naszej grze w porównaniu z pierwszym składem. Śmiem nawet twierdzić że gdyby zagrał pierwszy skład wynik byłby ten sam. Gra zachowawcza, bez akcji pod bramką rywala to niestety obency obraz gry naszej drużyny (nie ważne czy pierwszy czy dugi skład). Nie rozumiem tego zupełnie. Korona to jest mega słaba drużyna a my zamiast ich przycisnąć atakujemy 3 zawodnikami...Kirm na skrzydle jest tragiczny ale czemu sie dziwić skoro gdy on ma piłkę i jest podwojony nie widać obrońcy, który wbiegałby z myślą o otrzymaniu piłki...On ma piłkę reszta się patrzy.
Nie mam pretensji do tego składu o ten wynik, raczej mam pretensje do Maaskanta, który na każdego rywala wybiera mega zachowawczą taktykę. |
Cytat:
Kupować, gdybyśmy mieli kogoś kupić, to byśmy kupili. Kasy chyba nie było,dlatego na wypożyczeniu Bitona się skończyło. I tak dość drogiego. |
Cytat:
|
Paljic zagrał dynamicznie i odwaznie na prawej obronie.Mysle ze mozna by probowac wystawiac tam gdzie kiedys gral czyli na skrzydle ,bo chyba lepiej by sobie poradzil od Kirma
|
Cytat:
|
Cytat:
Palić z racji swojej dynamiki i szybkości to powinien być taki joker wpuszczany na skrzydło na ostatnie 15-20 minut na podmęczonego rywala, aby dać przewagę drużynie w końcówce spotkania. Tak jak kiedyś w takiej roli doskonale sprawdzał się Paulista, którego wejścia niejednokrotnie przesądzały o wyniku spotkania. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl