Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [1 kolejka] Widzew - Wisła 30.07.2011 godz. 18:00 czyli rusza liga !!! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8197)

Squirtle88 30.07.2011 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1137347)
skoro jesteś mądrzejszy od Maaskanta dlaczego nie trenujesz żadnej druzyny? Nawet w C-klasie? Chyba, że czegoś nie wiemy?


A nie może skomentować pracy trenera po swojemu ? Maaskant jest na tym forum "świętą krową" ?

tarantulaw2 30.07.2011 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1137369)
To może najlepiej niech w ogóle nie trenuje bo tam też może dostać kontuzji i najlepiej postawić straże przed jego mieszkaniem żeby przypadkiem nie wyszedł i wpadł pod jakiś samochód.
'Mało ważne mecze jak liga' - :lol: - na prawdę dobre - właśnie przez takie mało ważne mecze, dziś gramy o LM - popatrz sobie na liderów Barcy czy Realu - też nie grają w lidze bo jest LM?

Ale jest dopiero początek sezonu, pierwsza kolejka, i ewentualną stratę można odrobić. A wystawiać najlepszego zawodnika przed jednym z najważniejszych meczów, oszczędzając przy tym innych, kluczowych zawodników, a wiedząc, że na Meliksona lubią "polować" jest jak dla mnie głupotą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1137375)
to co teraz puki gramy w pucharach to Melikson miałby siedzieć na ławie i nie wychozić na boisko? :lol:
takie gadanie po fakcie to trochę jak zrzędzenie starych bab

Nie, ale skoro oszczędza się dwóch kluczowych zawodników, to dlaczego nie tego najlepszego?

irman 30.07.2011 22:36

Żenująca jest ta drużyna. Zawsze narzekaliśmy na minimalizm i brak profesjonalizmu Polaków, mamy teraz jednego w składzie, a żenada trwa nadal.

Nie rozumiem jak można tak bronić? Może nie mamy genialnych zawodników ale do ....y nędzy nie może być tak, że w każdym meczu każdy przeciwnik potrafi siać popłoch i przez długie fragmenty nas zdominować. Szkolne błędy w ustawieniu, brak pressingu. To wszystko wina trenera i chyba należałoby wreszcie coś z tym zrobić.

Genkow jest na razie tragiczny. Oby się wreszcie przełamał jak to było na wiosnę. W przeciwnym wypadku ława.

1986 30.07.2011 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1137369)
To może najlepiej niech w ogóle nie trenuje bo tam też może dostać kontuzji i najlepiej postawić straże przed jego mieszkaniem żeby przypadkiem nie wyszedł i wpadł pod jakiś samochód.
'Mało ważne mecze jak liga' - :lol: - na prawdę dobre - właśnie przez takie mało ważne mecze, dziś gramy o LM - popatrz sobie na liderów Barcy czy Realu - też nie grają w lidze bo jest LM?



:rotfl: Nasze "wybitne" kluby nie graja co roku w LM (W tym roku jest duża okazja by w tej LM wreszcie zagrać dlatego wszystko powinno byc podporządkowane temu. Zmienników mamy więc po co ryzykować zdrowie najlepszego zawodnika (Jaliens, Sobolewski jakoś wolne dostali). Ale nie najllepiej co roku zdobywajmy sobie mistrza ( w tym składzie to pewnie i Skorża by mistrza zdobył ), grajmy sobie w 2 rundzie - skupiając się w tym czasie także na lidze no bo przecież przeciwnicy są tak silni że strat niezdążymy odrobić, kontuzji może nasi najlepsi zawodnicy niedostaną no bo przecież każdy będzie ozczędzał Nas bo mamy awansowac do LM, a no i liga nasza niejest ligą siłową.... a potem odpadajmy w 3 rundzie i tak co roku....

buczo1985 30.07.2011 22:50

W poprzedniej rundzie przełamanie Genkova nastąpiło po kilku meczach. Ten był w sumie czwartym, to może już w rewanżu z Litexem chłopak coś ustrzeli :)
Sam dzisiejszy mecz to jakiś koszmar. Ale na razie powstrzymuje się od krytyki. Daje jeszcze czas trenerowi i chłopakom na "dotarcie się".

Mimo wszystko wydawać się może, że bez Sobola ta drużyna sporo traci dosłownie i w przenośni...

skeba 30.07.2011 22:57

Melikson jest najważniejszą postacią w Wiśle. Nie gra Melikson - nie będzie sukcesów...

kono 30.07.2011 23:01

Wiele osób pisze negatywnie o Wilku, ale tak na prawdę czego wy od niego oczekiwaliście? Jak na naszą ligę trzyma dobry poziom, a drugim Sobolem to on nigdy nie był i nie będzie.

Angmir 30.07.2011 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 1137381)
Żenująca jest ta drużyna. Zawsze narzekaliśmy na minimalizm i brak profesjonalizmu Polaków, mamy teraz jednego w składzie, a żenada trwa nadal.

Nie rozumiem jak można tak bronić? Może nie mamy genialnych zawodników ale do ....y nędzy nie może być tak, że w każdym meczu każdy przeciwnik potrafi siać popłoch i przez długie fragmenty nas zdominować. Szkolne błędy w ustawieniu, brak pressingu. To wszystko wina trenera i chyba należałoby wreszcie coś z tym zrobić.

Genkow jest na razie tragiczny. Oby się wreszcie przełamał jak to było na wiosnę. W przeciwnym wypadku ława.

Warto podkreślić te słowa - nic to nie da bo Polak zawsze Polakowi wilkiem (chodzi o przysłowie nie o Czarka :))- ale może przez chwilę podobne głosy się uciszą ...

PS. i tak dla większości głównym kozłem ofiarnym jest Wilk :rotfl: :rotfl:

TommyTSW 30.07.2011 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1986 (Post 1137387)
:rotfl: Nasze "wybitne" kluby nie graja co roku w LM (W tym roku jest duża okazja by w tej LM wreszcie zagrać dlatego wszystko powinno byc podporządkowane temu. Zmienników mamy więc po co ryzykować zdrowie najlepszego zawodnika (Jaliens, Sobolewski jakoś wolne dostali). Ale nie najllepiej co roku zdobywajmy sobie mistrza ( w tym składzie to pewnie i Skorża by mistrza zdobył ), grajmy sobie w 2 rundzie - skupiając się w tym czasie także na lidze no bo przecież przeciwnicy są tak silni że strat niezdążymy odrobić, kontuzji może nasi najlepsi zawodnicy niedostaną no bo przecież każdy będzie ozczędzał Nas bo mamy awansowac do LM, a no i liga nasza niejest ligą siłową.... a potem odpadajmy w 3 rundzie i tak co roku....

Myślisz że oni pracują jak gdzieś na magazynie, gdzie kierownik z łaski rozdaje urlopy i o nic nie pyta?
Gdyby Melikson miał problem z fizyką na Litex to by nie zagrał, i nie chodzi o oszczędzanie przed kontuzją tylko kondycją a Sobol i Jaliens nie są grajkami pierwszej młodości.
Tym tokiem myślenia to nie powinien zagrać Iliev bo mógł by dostać kontuzji i wypadł by z następnej rundy, nie mówię już o Chavezie czy Lameyu.
Czemu nie piszesz co robił Chavez na boisku? Kto by za niego zagrał z Litexem? Bunoza? :lol:
Nie wiem jak można wyjść na mecz z myślą, że zaraz dostanie ktoś kontuzję :shock:

Kurz 30.07.2011 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1137393)
Nie gra Melikson - nie będzie sukcesów...

To nie jest prawda. A właściwie jest to prawda tylko wtedy, gdy żaden z ofensywnych zawodników, którzy decydowali o mistrzostwie w tamtym roku (Kirm, Genkov, Małecki) nie jest w formie. Nasz główny problem, to w tej chwili słabość tej trójki, a także to, iż żaden z ich potencjalnych zmienników także nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji. Nawet Iliev.

dulli78 30.07.2011 23:54

Zaliczyliśmy lekki falstart ligowy, fizycznie dzisiaj słabo Wisła wyglądała - Czarek jak schodził z boiska to był skrajnie wyczerpany. Pokazali za to charakter i walczyli do końca o zmianę wyniku. No i Biton wykazał się sprytem, jaki powinien charakteryzować rasowego napastnika, łowcę goli.

oldbiezanow 31.07.2011 03:46

Fajny mecz. Na początku byliśmy lepsi ale nic z tego nie wynikło, potem Widzew trochę pograł i udało im się strzelić. W końcówce słabo nam szło ale walczyli do końca i urwali remis. Oby tak dalej.

Gorące głowy które planują już mecze w półfinale LM >> Przepłyńcie bagry w te i z powrotem (temp. powietrza 23st C.) to wam trochę ciśnienie spadnie.

Niech żyje WISŁA!

Kowalski 31.07.2011 07:56

Prawda jest taka, ze chcieliśmy wygrać ten mecz minimalnym wysiłkiem i zaangażowaniem. Być może gdyby Genkov wcisnął bramkę po podaniu Kirma to by się udało. Remis jest przy takiej grze sukcesem i trzeba się cieszyć z 1 punktu. Strata Meliksona byłaby wielkim osłabieniem ale nie ma co demonizować. Musimy być przygotowani na różne warianty a gra z Gargułą jakkolwiek krótka nie wyglądała źle. Mimo wszystko uważam, ze potrzebujemy w składzie wychowanków, którzy w meczach ligowych, pełnych zaszłości niezrozumiałych dla obcokrajowców a nawet dla części Polaków pozyskanych z innych drużyn, będą dawali z siebie 200% zaangażowania. Jeśli nie ma takich na zapleczu 1 drużyny to jest to nasza słabość. Ale aby to wiedzieć, ktoś z młodych musi dostać prawdziwą szansę, czyli zagrać co najmniej kilka spotkań w wymiarze większym niż 10-15 minut.

Uran235 31.07.2011 08:10

Galeria z meczu
Wypowiedzi pomeczowe
Z Wisły Jovanić i Garguła oraz Maaskant.

Matti88 31.07.2011 08:57

Po takim meczu nie ma co bronic zawodnikow. Co do Czarka Wilka to mozemy gadac i gadac ale z niewiadomoych przyczyn jest on kreowany na drugiego Sobola, Genkov gra jak gra i wszyscy czekaja az sie przelamie, mysle ze nie tedy droga..Mamy taki szeroki sklad i taki zawodnik powinien wiedziec, ze skoro sie nie sprawdza to czeka go lawka.

Czego by nie pisac o poszczegolnych zawodnikach i tak naszym glownym problemem jest ustawienie druzyny, organizacja gry, nie mowiac juz o wymiennosci pozycji, jak juz wiele osob zauwazylo, w pewnym momencie nie ma u nas do kogo pilki zagrac.

Chcialbym, zeby ktos mi odpowiedzial na pytanie "Czemu rzuty rozne zawsze gramy na krotko??" To jest przeciez straszne w ich wykonaniu,hmm moze nie maja tyle sily by dorzucic pilke w pole karne??

Jeszcze bym poczekal z krytycznymi uwagami na temat Maaskanta, mam nadzieje ze wyciagnie odpowiednie wnioski..

Marszałek 31.07.2011 09:30

Piłka momentami chodzi aż miło. Momentami, ale mimo to widać było różnicę klas w grze Wisły i Widzewa. Zremisowaliśmy ale mnie to jakoś specjalie nie martwi. Co najwyżej to ewidentny brak formy Genkova, przy czym Biton wygląda na takiego co spokojnie może go zastąpić. Tak więc aż tak wielkiego niepokoju nie ma. Co do reszty formacji. Wiadomym było,że obrona jest naszą największą bolączką,że Chavez jest dobry ale na naszą ligę, Bunoza nawet na nią nie jest w sam raz, no i w rezultacie wygląda to jak wygląda. Boisko szybko zweryfikowało obawy co niektórych. A lepiej pewnie nie będzie,tak więc radze się przyzwyczaić. In plus to Jovanic, pokazał się z dobrej strony. No i Biton,który pokazał,że walczyli do końca i nie odpuszczali, wbrew temu co niektórzy starają się tu zasugerować.

Są mecze ważne i ważniejsze. Ten wczorajszy należał do tej drugiej kategorii. Ważniejsze jest spotkanie z Litexem,bo zakończony pozytywnie w dwu meczu daje nam grę w LE. Coś o czym od kilku lat mogliśmy tylko marzyć. Nie ma co narzekać, zagraliśmy na luzie bez napinki, zazwyczaj takie podejście dawało 3 pkt, dziś tylko jeden. Ale nie dało się inaczej jak w podświadomości jest tak ważny mecz. Mimo,że Litex się rosprzedaje, ale lepiej mieć się na baczności.

Matti88 31.07.2011 10:01

Nie chce nic mowic ale to byl juz 4 slaby mecz Wisly w tym sezonie i dzieki Bogu znowu dopisalo nam szczescie, ale dla niektorych widze, ze wszystko jest w porzadku:D

TommyTSW 31.07.2011 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matti88 (Post 1137478)
Nie chce nic mowic ale to byl juz 4 slaby mecz Wisly w tym sezonie i dzieki Bogu znowu dopisalo nam szczescie, ale dla niektorych widze, ze wszystko jest w porzadku:D

To zacznij się jarać Barceloną lub Man utd, może będziesz bardziej zadowolony.Malkontentów nigdy nie brakuje.
Jeden chce grać samymi rezerwami bez podstawowych graczy no bo puchary, drugi natomiast wszystko wygrywać w mega zajebistym stylu.

TommyTSW 31.07.2011 10:23

iliev nie zagra wielki znawco

Borinho 31.07.2011 10:26

Potrzeba nam napastnika pokroju Franka lub Żurawskiego który albo jest szybki albo piłka znajduje go w Polu karnym
Genkow w zasadzie jest nie widoczny i to nie jest 1 raz .....
Bez tego nie zwojujemy za wiele na 2 frontach pucharowym i ligowym !!!. Na razie zaryzykował bym Bitona od początku z Litexem bo zasługuje na szansę .
Nie wiem na jakiej zasadzie Jovanic pokazał się z dobrej strony raczej poprzeczka pokazała . Jest cholernie niski jak na bramkarza , słabo zbudowany . Nie jest tak pewnym punktem jak doświadczony Pareiko ...

Matti88 31.07.2011 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1137480)
To zacznij się jarać Barceloną lub Man utd, może będziesz bardziej zadowolony.Malkontentów nigdy nie brakuje.
Jeden chce grać samymi rezerwami bez podstawowych graczy no bo puchary, drugi natomiast wszystko wygrywać w mega zajebistym stylu.

Hmm ale wspaniale porownanie ale wydaje mi sie, ze z takim Skonto Ryga czy nawet Widzewem Wisła powinna wygladac jak Barcelona. Wiadomo, ze wszyscy tutaj chca jak najlepiej dla Wisly i trzeba umiec na to spojrzec obiektywnym okiem;/

TommyTSW 31.07.2011 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aguero20 (Post 1137498)
Gościu , nawet jak grają w pełnym składzie to grają lipe więc jaka to różnica?? To jest Mistrz Polski i powinniśmy oczekiwać od niego dobrej gry nawet z paroma zmianami w składzie :)

To idź na ich trening i im to powiedz, zamiast płakać na forum.
Myślisz że grojki mają procesory w głowach i nie wpływa na nich chociażby taki mecz z Litexem? Ty byś myślał o jakimś meczu z Widzewem mając za kilka dni najważniejszy mecz tego i ubiegłego roku ?Sam pewnie wyczekujesz rewanżu z Litexem a grajki myślisz traktują to jak wypad do galerii na zakupy?
Trudno się koncentrować na jednym, myśląc o czymś innym, najlepiej stać z boku i oceniać.
Jesteśmy krok od tego, by w jakimś stopniu ponieść satysfakcje wywalczonego tytułu i nie mówię tu o LM, oczywiście paradoksalnie dochodzi do kontuzji i złych ruchów ze strony trenera (życie) ale nie brakuje łbów które dopiero po meczu dochodzą do wniosku że są mądrzejsi od niego.
Gdyby stricte koncentrowali się na meczu z Widzewem to by ich dupą zjedli co najmniej jak Lech Łks.
To tak jak postawić 100 zł na Żydów a po meczu pitolić że mogłem postawić 100000 na Koronę, dziecinada połączona z błazenadą tak w krótkim zdaniu można określić wasze gdybanie.

W jakiej nie są formię wierze że mają ambicje i nie dadzą się wyruchać z Litexem, jeśli ich przejdą mają mój kredyt zaufania, no ale wiadomo malkontenci zawsze w formie i nigdy go nie tracą z nich piłkarze powinni brać przykład
W porównaniu do ostatnich lat to i tak wygląda to ciekawie i obiecująco, a wy płaczecie bo chcecie od kopa wszystko co najlepsze..jak małe dzieci

Jak już chcecie być tacy konsekwentni to może lepiej żeby Wisła nie grała w tej LM bo jest taka słaba ? No chyba że chcecie ją na ostatnim miejscu bez punktów stosunkiem goli 2-32?

Mistrz Yoda 31.07.2011 10:46

A ja uważam że wynik i styl meczu z widzewem był nam potrzebny. By drużyna się nie podjarała za bardzo że słabą grą ograli LiteX teraz przynajmniej mam taką nadzieję że będą gryźli murawę a niewypuszczą awansu do dalszej fazy z ręki.
Liczę na powrót Małego bo on patrząc z boku na dwa poprzednie mecze wejdzie do gry ze sportową złością to jest taki pozytywny harpagan i na niego liczę.
Co do podnoszonej tak szumnie kontuzji Maora gdyby było coś na rzeczy to trener by to poruszył w podsumowaniu meczu ale nie powiedział więc nie siejmy zamieszania bo nie ma o co.

palladynTS 31.07.2011 10:57

W zasadzie pasowałoby przemilczeć.
Przez pełne 90 min bezustanne i bezproduktywne próby przepychania piłki przez środek boiska,w okolicach pola karnego zachowania juniorskie naszych potencjalnych gwiazd.
Ogólnie masakra.
Odnoszę wrażenie że faceci są zajechani fizycznie.
Jeśli to miała być mistyfikacja przed rewanżem z Łoweczem to przyznaje,udała się w 1906 %.
Chciałbym się mylić ale obawiam się jednak,że w środę Bułgarzy wybiją nam gre w piłkę z głowy.

Sensej 31.07.2011 11:32

Powiem wam jedna stara bukmacherska zasade. Nigdy nie obstawiaj drużyn, które grały w pucharach w tygodniu.

I to sie tyczy Realu, Arsenalu,Barcelony jak i też Wisły. Także nie przeżywajcie tak bardzo ;)

KMZ 31.07.2011 11:42

moim zdaniem przegrana meczu to wystawienie 2 def pomocnikow (jeśli można nazwać tak Nunieza) , chodź tak zagrał..

Na słaby widzew powinniśmy grać 2 OFENSYWNYMI piłkarzami , i jest mu troche głupio że Maaskant zrobił taki błąd !

dobra_bestia 31.07.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamilo584 (Post 1137496)
Mam nadzieje ze z tą kontuzją MELIKSONA to tylko plotka , pamiętam jak miesiąc temu w programie Hyde park w OSI była wróżka i padło pytanie , czy WISŁA awansuje do LM , a wrózka odpowiedziała ze NIE ,bo będzie kontuzjowany najlepszy zawodnik ,! Mam nadzieje ze wizja wrózki sie nie sprawdzi !

Jak już gadamy tak od rzeczy o wróżkach, to przed którąś z walk Adamka włączyli jakąś głupią picze tego pokroju, zadzwonił kibic z hasłem "qrwa gdzie walka?" :D

O meczu za dużo dobrego powiedzieć nie można. Biton na +, Garguła też + próbował gry kombinacyjnej, formacje defensywne żenada. Zmiany dziwne, późne, jak przegrywamy to trza drugiego napastnika a nie na wymianę, ściągamy jedynego gracza, który walczy. Mam wielkie obawy odnośnie nie tyle meczu z Liteksem (dzięki zaliczce) ale przyszłego wyjazdu na Polonie. Dla Wojciechowskiego to będzie najważniejszy mecz w tej rundzie, dorzuci im extra bonusy i z taką grą jak teraz to nam zrobią z dupy sito...

nicolas 31.07.2011 11:49

Mnie się mecz podobał. Pierwsza kolejka, grana na wyjeździe, z nie-byle-kim (bo nie jest to jakiś ŁKS do bicia), więc Wisła spokojnie czekała. Mnie ten minimalizm nie raził. Jedyne co mi przeszkadzało to niecelne podania. Nawet przy taktyce na wyczekanie i przy średnim nakładzie sił, piłkarze powinni celnie do siebie podawać. To jest piłkarskie abecadło. Rozumiem spokojną grę, ale taka gra nie może usypiać zawodników i powodować takie proste błędy.

Potrafię znaleźć przyczynę takiego obrazu gry Wisły, choć nie wiem, czy jest ona trafna. Przed nami najważniejszy mecz w drodze do LM, więc Maaskant postanowił oszczędzać zawodników. A nuż w wirze walki na 100% ktoś odniósłby kontuzję i co wtedy? Ja tu widzę pewną mądrość trenera. Nie narobić się w nadmiarze, a wywieźć dobry wynik. Mogło być zwycięstwo po jakiejś kontrze, gdyby zawodnicy wykonali założenia, a przy tym wykazali się doświadczeniem i indywidualną mądrością i koncentracją. Wpadł tylko remis (nie ma przecież tragedii), bo właśnie ten koncentracji zabrakło.

Może było to celowe działanie trenera i jego mądrość. Bo w tej chwili mamy mecz ważniejszy niż ten z Widzewem. Gdyby Wisła poszła się bić z Widzewem i ktokolwiek odniósłby kontuzję wykluczającą go z gry z Liteksem, wtedy moglibyśmy zarzucić trenerowi głupotę. Ja jestem zadowolony, czekamy tylko na Liteks!

Markus 31.07.2011 12:46

Przypominam, że forum nie jest miejscem, w którym urządza się zabawy "w doskonale poinformowanych" i zwodzi czytelników nieprawdziwymi i niepotwierdzonymi informacjami.

Osoby robiące to będą ponosiły przewidziane w regulaminie konsekwencje.

Karherop 31.07.2011 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 1137557)
Mnie się mecz podobał. Pierwsza kolejka, grana na wyjeździe, z nie-byle-kim (bo nie jest to jakiś ŁKS do bicia), więc Wisła spokojnie czekała. Mnie ten minimalizm nie raził. Jedyne co mi przeszkadzało to niecelne podania. Nawet przy taktyce na wyczekanie i przy średnim nakładzie sił, piłkarze powinni celnie do siebie podawać. To jest piłkarskie abecadło. Rozumiem spokojną grę, ale taka gra nie może usypiać zawodników i powodować takie proste błędy.

Potrafię znaleźć przyczynę takiego obrazu gry Wisły, choć nie wiem, czy jest ona trafna. Przed nami najważniejszy mecz w drodze do LM, więc Maaskant postanowił oszczędzać zawodników. A nuż w wirze walki na 100% ktoś odniósłby kontuzję i co wtedy? Ja tu widzę pewną mądrość trenera. Nie narobić się w nadmiarze, a wywieźć dobry wynik. Mogło być zwycięstwo po jakiejś kontrze, gdyby zawodnicy wykonali założenia, a przy tym wykazali się doświadczeniem i indywidualną mądrością i koncentracją. Wpadł tylko remis (nie ma przecież tragedii), bo właśnie ten koncentracji zabrakło.

Może było to celowe działanie trenera i jego mądrość. Bo w tej chwili mamy mecz ważniejszy niż ten z Widzewem. Gdyby Wisła poszła się bić z Widzewem i ktokolwiek odniósłby kontuzję wykluczającą go z gry z Liteksem, wtedy moglibyśmy zarzucić trenerowi głupotę. Ja jestem zadowolony, czekamy tylko na Liteks!

cieszą takie głosy rozsądku, juz dawno mineły czasy gdzie mozemy wygrywac na wyjeździe ze średniakami ligi jak chcemy . Nie zapomnijmy o tym że nie tylko my mamy smak na mistrzostwo w tym sezonie powinien sobie każdy zdac sprawe . Sami piłkarze mają w głowie tylko Litex , podobnie zresztą jak kibice .

Przed meczem typowałem remis ( w wypowiedziach ) więc nie czuję się zaskoczony tym wynikiem .


z tego co mnie cieszy po meczu to fakt że Maaskant korzysta z szerokiej kadry

za Kasperczaka było momenty że mieliśmy równie wyrównany skład , z którego trener wogóle nie korzystał . Teraz mamy 24 zawodników w kadrze , z czego w 4 spotkaniach swoje "5 minut " dostało 21 zawodników! Niezmiernie mnie cieszy takie podejście trenera do piłkarzy . Obiecywał że każdy dostanie swoją szanse i mniejszym lub większym stopniu prawie każdy ją dostał . A mamy dopiero 1 kolejke ekstraklasy .

przed meczem z Litexem nie mam obaw , bo wyjdzie na to spotkanie w połowie inna jedenastka niz na Widzew

zagra Małecki , Pareiko , Sobolewski , Jaliens , Diaz których zabrakło w Łodzi . Być może od początku zobaczymy Bitona który ma dobre wejście do zespołu . Z Litexem zagramy na 100% możliwości i koncentracji .

MMMMM 31.07.2011 14:33

Ja też jestem umiarkowanym optymistą. Prawda jest taka że każdemu mistrzowi swojej ligi zdarzają się słabe mecze na wyjazdach z średniakami. Manchester United na wyjazdach w poprzednim sezonie: 5 zwycięstw, 10 remisów i 4 porażki. Taka jest piłka że często na wyjeździe gra się lipę. Kolejny przykład to mecze w pucharach. Jeśli prześledzić eliminacje do LM i EL to można zauważyć wiele par w których drużyna wyraźnie mocniejsza remisuje na wyjeździe a już u siebie wygrywa 3, 4 bramkami.

63.5 Kg 31.07.2011 14:37

Faktycznie smutno rzecza jest to ze ze slabymi zespolami gramy dalej dosc gleboko defensywa tzn. defensynwym srodkiem pola.
W meczu z Widzewem to My mielsimy atakowac a nie czekac na Widzew...

Moze kiedys dozyejmy takich czasow kiedy to My bedziemy zespolem dominujacym,przewazajacym i atakujacym a nie ciagle czekajacym na to co zrobia przeciwnicy...

wislak68 31.07.2011 15:00

Parę uwag po meczu:
1. Wychodzi na to że "przypadek Lecha" to chyba jednak coś bardziej uniwersalnego. No jakoś te nasze zespoły pucharowe maja problemy w lidze.
2. Okazuje się że jednak ta II Wisła miałaby problemy ze zdobyciem drugiego miejsca w lidze. RM przesadzał :)
3. Wydaje mi się że kondycyjnie wiślacy zniesli mecz lepiej niż Widzew ale szybkości to im brakuje. Ciekawe czy to przypadek czy tak miało być na tym etapie :)
4. Bardzo dziwna ta sytuacja przy stracie bramki przez Wisłę. Najbardziej prawdopodobny jest błąd w kryciu (w pewnym momenie spóźniony Chavez został z dwójką piłkarzy Widzewa, ktoś tu na forum pisał że krycie Oziembały odpuścił Kirm, ja tego nie widziałem), to samo co z PBB. Dziwię się że RM nic z tym nie jest w stanie zrobić.
5) Indywidualnie
Jovanić - całkiem ok. To co miał wyciagnąć to wyciągnął.
Lamey - rozegrał dopiero cztery mecze ale jeśli utrzyma ten poziom to znamy juz nazwisko najlepszego prawego obrońcy ligi. Na chwilę obecną zdacydowanie nasz najlepszy obrońca (a być może w ogóle piłkarz)
Chavez - jakoś tak z mniejszym przekonaniem (czyżby to była sprawa podpisania kontraktu?) ale ogólnie ok.
Bunoza - tak jak Chavez. Czy tylko jak odnoszę wrażenie że jego ruchy zrobiły sie trochę mniej "kanciaste"?
Palić - bez szału ale ok.
Wilk - ciekawe kiedy znów odezwą się ci którzy chcą sadzać na ławkę Sobola :)
Niuniek - jak rozumiem że chłop się dopiero aklimatyzuje ale drugi Maor to z niego raczje nie będzie. Dużo głupich strat, jakas taka nonszalancja w grze. Nie wiem czy dobrze widziałem ale wydawało mi sie że po jego niektórych zagraniach Palić wykonywał "machania Brożka". Jeśli chłop nie weźmie się na serio do roboty to podzieli los Riosa.
Kirm - słabo
Genkow - słabo, sprawiał wrażenie jak by osłabł w II połowie
Iliev - słabo, osłabł chyba juz gdzieś tak od 20 minuty :)
Maor - najlepszy z naszych ale jak na niego to ... nie robił różnicy
Guła - przyzwoicie, próbował dokładnych podań i nawet mu to wychodziło. Moim zdaniem powinien grać w podstawowym składzie zamiast Niuniusia
Biton - wygląda na słabszego fizycznie od Genkowa. Jest chyba za to szybszy i ma lepszy strzał. Mimo wysokiego wzrostu na takiego typowego napastnika w systemie 4-5-1 nadaje się średnio. Jeśli jednak w rundzie uda mu się strzelić jeszcze ze dwie takie bramki z niczego to trzeba będzie przyznać że chłop ma nosa do strzelania bramek

Lysy 31.07.2011 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kono (Post 1137395)
Wiele osób pisze negatywnie o Wilku, ale tak na prawdę czego wy od niego oczekiwaliście? Jak na naszą ligę trzyma dobry poziom, a drugim Sobolem to on nigdy nie był i nie będzie.

Zatrzęsienie proroków na tym forum, nie ma co ;)

Ciastek1 31.07.2011 15:24

Ja chciałem zwrócić uwagę na brak Kew'a w składzie . Co prawda facet jednak zawiódł bo oczekiwania były spore .Zdarzają mu się błędy jak ten w Rydze ale jednego nie można mu odmówić .Facet potrafi kierować obroną .Wczoraj Osaman i Gordan biegali jak dzieci we mgle niejednokrotnie przeszkadzając sobie .Były co najmniej dwie sytuację gdzie po prostu wpadli na siebie , po jednej poszła akcja Widzewa która przerwał Nunez wślizgiem .

Słowo o Nunezie - to co grał wczoraj to po prostu dywersja . Co podanie wrzesz boiska to przechwyt Widzewa . Dawno nie widziałem tak słabego środkowego w lidze patrząc poprzez aspekt strat. Natomiast Wilk po raz kolejny udowadnia , że przedwcześnie wieszczono go następcą Sobola i tego który go w najbliższym czasie posadzi na ławie gdy będziemy grać jednym defensywnym pomocnikiem .

Na plus jedynie Melikson i o dziwo po raz kolejny Lamey który pokazał ,że na tle polskich traktorzystów może być konkretnym prawym defensorem . Mały plusik dla Bitona za wsadzenie tej nogi .Na tą chwilę bije obecnie Genkova ruchliwością .

milosz 31.07.2011 15:45

Nunez i Wilk słabo zagrali w meczu z Widzewem, ale czy to oznacza że należy ich obu skreślić (!?) Co proponujecie Panowie, rozwiązać kontrakty (!?). Toż to tylko jeden mecz. Z Litexem Nunez vel Gerwazy zagrał bardzo przyzwoicie a Wilk zaś w poprzednim sezonie też zagrał kilka naprawdę dobrych spotkań więc wyluzujcie co po niektórzy z ostatecznymi ocenami i zwyczajnie poczekajmy kilka spotkań ligowych w nowym sezonie.

vaazon 31.07.2011 15:54

Cytat:

Wiele osób pisze negatywnie o Wilku, ale tak na prawdę czego wy od niego oczekiwaliście? Jak na naszą ligę trzyma dobry poziom, a drugim Sobolem to on nigdy nie był i nie będzie.
Powiedz mi, gdzie był Sobolewski w wieku Wilka? W Wiśle Płock, dopiero w Groclinie coś się rozkręcił.

Nunez gra chyba po raz pierwszy na środku pomocy w swojej karierze. Cudów nie ma.

night8484 31.07.2011 15:59

witam mnie najbardziej denerwuje wyprowadzanie piłki z lini obrony, nie chodzi tylko o podania do pomocników,ale defensorów między sobą.Piłka podawana jest lekko, do nogi lub obrońca musi sie po piłkę lekko cofnąć co dodatkowo zwalnia grę, nikt ich nie atakuje, nie ma presingu to aż prosi sie o podani na dobieg żaden obrońca nie zachęca kolegi do ruchu w stronę połowy przeciwnika, tylko sobie tak pykają utrudniając sobie wzajemnie grę.Druga sprawa to podania pomocników w środku pola czasami są momenty w których można troszke zaryzykować podać pomiędzy dwóch zawodników rywala co automatycznie stworzy przewagę ale nie lepiej przegrać przez linie obrony i znowu podania między nimi aż żal na to patrzeć .

tomas_n 31.07.2011 16:02

Nunez nigdy nie grał w środku pola czego wy od niego oczekujecie? wtf.

Poza tym jak dla mnie nasz Argentyńczyk powinien zostać wypróbowany na lewej obronie. Jest zadziorny ,dużo biega ,walczy . Defensywnie chyba w porównaniu z resztą obrońców nie odstaje chyba. Do tego dobra lewa noga, mogły być niezłe uskrzydlenia. Zresztą jakby mu się chciało schodzić do środka jak Pajlicowi to miałby czym przysunąć na bramkę.
Z wad trochę mało widzi i czasem mam wrażenie ,że nie jest to zawodnik z tych inteligentniejszych.

Oczywiście nie można póki co oceniać a domniemać o umiejętnościach Nuneza bo ile on tam zagrał. Na tą chwilę jego mecze w mojej ocenie są zdecydowanie na plus. Może nie będzie to drugi Melex ,ale myślę że szarpnąć parę dobrych razy w sezonie by potrafił.

AYALA 31.07.2011 16:07

dopóki Gienek nie odzyska świeżości i szybkości to tak będą te mecze wyglądały.Nieporadnie pod bramką rywala.Brakowało Sobola w środku,wiem że ma już swoje lata i trzeba go oszczędzac ale Wilk to jeszcze nie to co Radek.

Nunez mógłby częściej z dystansu strzelac bo uderzenie ma.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl