![]() |
Na szczęście Zawisza wygrał swój mecz, zmuszając tym samym żydków do cięższej harówki ... ;) Mam nadzieję, że jutro Nieciecza nie odpuści...
|
Tylko dwa zespoły z I ligi mają pieniądze na ekstraklasę i chcą tej ekstraklasy są nimi Zawisza i Cracovia więc dalsze dywagacje kto awansuje są zbyteczne.
|
Jakim cudem Flota jest tak wysoko w tabeli... Przecież, to co oni grają, to jest komedia. Dwaj murzyni radosny futbol prosto z Orlika (bez grama przesady), reszta zawodników "umiejętności" i "motoryka" najwyżej z III ligi :shock:
|
Cracovia wygra, wyprzedzi Flote - Ci sie zepna w zaległym meczu, wygraja i znowu beda przed zydkami. Jeszcze jest troche kolejek i wszystko sie moze zdarzyc - nawet Cracovia moze sfrajerzyc
|
Cytat:
Ale pewnie w ostatniej kolejce po "dramatycznym" meczu pukną Termalikę, która tym samym straci szansę na awans. Jakaż emocjonująca rywalizacja... |
A niech gra tam 11 muzinów jeśli tylko parchy stracą punkty... jak dzisiaj ;)
|
pięknie!!!!
|
Nie wiem czy pięknie. Patrząc na terminarz to ten remis jest dobry dla Cracovii. Będą jeszcze 3 mecze pomiędzy zainteresowanymi 4 drużynami i każda z drużyn zagra 2 mecze z innym pretendentem do awansu a Cracovia żadnego a więc mają wyczyszczoną drogę bo inni skoro graja między sobą to będą tracić pkt. A więc 4 teraz Cracovia wydaje się faworytem do 1 miejsca sądząc po terminarzu.
Ale oni znając ich to i tak wtopią z Polonią Bytom czy inną taką drużyną. Ale na razie sytuację mają dobrą. |
Mimo wszystko, jak się patrzy na "rozkład jazdy" to trudno przypuszczać, żeby Cracovia nie awansowała.
Cracovia: - zdegradowany Bytom (d) - pewna utrzymania i zaprzyjaźniona Sandecja (w) - grające o nic Tychy i Miedź (d i w) Zawisza: - Olimpia Grudziadz - grająca o nic (d) - Nieciecza ! (w) - Flota ! (d) - zdegradowany Bytom (w) Flota: - Sandecja (d) - pewne utrzymanie - Bogdanka (w) - grają o nic - Kolejarz (d) - grają o nic - Zawisza ! (w) - Nieciecza ! (d) Termalica: - Kolejarz - gra o nic (w) - Zawisza ! (d) - Olimpia Grudziądz - gra o nic (d) - Flota ! (w) Każde inne rozstrzygnięcia niż 12 punktów Cracovii będą sensacją. Ja jednak dodałbym im (odważnie) te 12 punktów. Mieliby więc wg prostych wyliczeń, na koniec - 67 pkt. Zawisza z kolei, na pewno powinien zgromadzić 6 oczek, do tego ma w miarę dobrą sytuację jeśli chodzi o rywalizację z Flotą, bo gra z nią u siebie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie wiadomo jak potraktują swoje mecze Termalica i Flota. Gdyby to były zespoły o potencjale (finansowym, organizacyjnym, stadionowym) na poziomie Cracovii i Zawiszy - można by powiedzieć, że walczyłyby do końca o awans bez odpuszczania. Flota jednak dołuje od... 13 kolejki (z kilkoma wyjątkami) a Termalica mimo niezłej gry jakby się zacięła. Ja obstawiam, że rozstrzygnięcia będą takie: Cracovia, jak wyżej - 67 pkt Zawisza - 66 pkt (wygra z Flotą, Bytomiem, Grudziądzem, a z Niecieczą remis) Flota - 65 pkt (wygra z Sandecją, Niecieczą i Kolejarzem, przegra z Zawiszą i zremisuje z Łęczną) Termalica - 64 pkt (remis z Kolejarzem, remis z Zawiszą, wygrana z Grudziądzem i porażka z Flotą) I będzie i "wilk syty i owca cała". Nikt, przynajmniej teoretycznie, nikomu nie zarzuci, że coś komuś odpuścił, a walka była do końca, emocje ogromne, świetna promocja dla zaplecza Ekstraklasy i tak dalej... |
Racja. Tak to wyglada jak napisał RIVER. Trudno przypuszczać by garbaci, którzy dzieki korupcji awansowali w 2004 r., dzieki korupcji utrzymali się w ekstraklasie teraz nagle w sportowym duchu potraktowali ostatnie kolejki.
Bedzie tak, że wszystko "wygrają". Na zakupy pojada do N. Sącza i Legnicy. Druzyna w gruncie słaba, teraz wygra wszystko do końca. Taka dziwna metamorfoza :). |
ja bym się nawet zgodził z tym co napisaliście w kontekście punktów do końca sezonu, z jedną drobniutką zmianą - skoro Nieciecza znów będzie "walczyć" by nie awansować niech oddadzą Zawiszy 3 punkciki ;) Wtedy to garbate kures..o może zdobyć komplet punktów i mieć bilans bramkowy 20-0. Zważywszy że Polonia licencji nie dostanie więc pewnie jeden zespół wejdzie. A paniom z KAŁUży pozostanie zaszczytne drugie miejsce ;)
|
Cytat:
|
Dokładnie coś nie tak ...
Spada Polonio - Groclin i oprócz tego zespół z ostatniego miejsca. Ale z 1 ligi wchodzą na to miejsce dwie drużyny. |
ale jak to ? Przecież jak Dysko nie dostanie licencji to spadnie jedna drużyna, Dysko właśnie a za nią wejdzie jedna z pierwszej ligi, nie tak to działa ?
|
Nie - muszą spaść dwie.
Czy to będą dwie ostatnie czy jedna plus Dysko to nie ma znaczenia - dwie w dół, dwie w górę. Albo coś przegapiłem :) |
Krav, sportowo spadnie jedna drużyna. Z ostatniego miejsca w ekstraklasie. Ale przecież spadnie jeszcze Polonia, która nie dostanie licencji. Trochę się poplątałeś :P
Ewentualnie jeszcze chcieli zmienić przepisy tak, że jeśli ktoś nie dostanie licencji to spada z ligi i spadają też normalnie 2 najsłabsze kluby - czyli 3 spadkowiczów by było. Wtedy z I ligi awansowałyby 3 zespoły. Ale z tego co tu było pisane to nie da się zmienić przepisów w tym sezonie |
ok, mnie się coś popieprzyło...tym gorzej...no, ale istnieje i tak możliwość:
paski - 12 pkt Nieciecza - 9 pkt (3 z Kolejarzem, Olimpią i Flotą i 0 z Zawiszą) Zawisza - 12 pkt i wtedy: Zawisza - 68 pkt Nieciecza - 68 pkt paski - 67 pkt i tego się trzymajmy ;) Wiem, że to marzenie ściętej głowy, ale trzeba trzymać kciuki. Jeszcze jakby np. Miedź się nie sku..wiła i powalczyła o remis przynajmniej to rozwiązań korzystnych wychodzi więcej. |
Dzisiaj odbyły się zaległe mecze I ligi.
Z istotniejszych wyników, to Flota pokonała 4:0 Sandecję, a Warta już jest prawie pewna spadku po remisie ze Stomilem. Tabela przedstawia się następująco: 1. Termalica 59 2. Flota 58 3. Zawisza 56 4. Cracovia 55 W tamtym sezonie do awansu wystarczyło 64 pkt ( Piast ) oraz 61 pkt Pogoni. |
Decydujące o awansie wydają się być te 3 bezpośrednie spotkania w ostatnich kolejkach.
Kolejka 32 - 29 maja Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zawisza Bydgoszcz 29 maja, 17:30 Kolejka 33 - 1 czerwca Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście 1 czerwca, 17:00 Kolejka 34 - 8 czerwca Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 8 czerwca, 17:00 Flota, Nieciecza i Zawisza grają po 2 spotkania ze sobą więc każdy z tych zespołów może zdobyć 0 albo 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 6 punktów. Przy założeniu, że wszystkie zespoły wygrywają w następnej kolejce z zespołami z dolnej części tabeli (Cracovia ma najłatwiej, gdyż gra z pewną spadku Polonią Bytom) to tabela na następnej kolejce może wyglądać następująco. 1. Termalica 62 2. Flota 61 3. Zawisza 59 4. Cracovia 58 Kluczem będą więc decydujące spotkania między trzema pierwszymi drużynami, które można ułożyć w następującą tabelkę. |
Poniżej tabela I ligi
http://i42.tinypic.com/t8ofpc.jpg oraz następna kolejka, która rozegrana zostanie już w środę! http://i41.tinypic.com/2zzronm.jpg Trzeba przyznać, że ścisk w czołówce coraz większy. Liderem nadal Termalica Nieciecza, która dziś pokonała Kolejarz Stróże 1:0. W najbliższej kolejce w meczu na szycie Termalica zagra z Zawiszą. |
czyli jak wygra brukbet to juz niemal pewny awans. jeszcze zeby sączersi wjebali swoim koleżanką z kałuzy i bedzie pięknie
|
W środę wóz albo przewóz dla Termaliki:)
Wygrana = awans Inny wynik mocno skomplikuje sytuację |
Wynik Łęczna-Flota bez niespodzianki- gospodarze silni na własnym podwórku. Co do Termaliki to dalej twierdzę, że odpuszczą awans do Ekstraklasy. A jak to najłatwiej zrobić? Tracąc punkty z głównymi rywalami. Przegrają z Zetką, a pewna utrzymania sandecja z cabajem w bramce odda parchom 3 punkty. Ciekawe jakie kursy na to spotkanie wystawią bukmacherzy.
|
Zawisza wygrywa wszystko do końca, podobnie jak i Termalica (poza meczem z Zawiszą) i jest pięknie.
|
4-5 czerwca a więc na kolejkę przed końcem zakończy się proces licencyjny w 1 instancji dla klubów 1 ligi walczących o ekstraklasę więc też wyjaśni się czy Flota a przede wszystkim Termalica zostaną dopuszczone. Dla mnie pewniakiem do 1 miejsca jest Zawisza. Jest najlepsza sportowo z tych 3. Cracovia, Flota i Termalica powalczą raczej o 2 miejsce.
|
1 Załącznik(ów)
Z dzisiejszego sportowego dodatku do Nowin.
|
http://www.90minut.pl/news/212/news2...1-kolejce.html
W przypadku gdy parchy wygrają wszystkie 3 mecze do końca to : -Zawisza lub Flota nie mogą już stracić punktów (remis w meczu Zawisza-Flota powoduje, że parchy awansują) -Termalica musi zdobyć minimum 5 pkt (musi przegrać z Flotą lub Zawiszą, a 2 pozostałe mecze wygrać ;zwycięstwo i dwa remisy=złamany pierwszy warunek=parchy w ekstraklasie) W przypadku gdy parchy zdobędą 7 pkt do końca to: 1) -Termalice wystarczą 3 punkty -Flota musi zdobyć 7 pkt lub Zawisza 6 pkt 2) -Termalica zdobywa 3 pkt, Zawisza i Flota po 6 pkt wtedy 4 drużyny mają po 65 pkt i tworzymy małą tabelę=wychodzą Zawisza i parchy zatem -Termalica musi zdobyć minimum 4 pkt -Zawisza lub Flota muszą zdobyć 7 pkt(jeżeli Flota zdobędzie 6 pkt a Zawisza mniej= wtedy wchodzą parchy, jeżeli Zawisza zdobędzie 6 pkt a Flota mniej= wtedy gramy dwumecz Zawisza-parchy o awans do Ekstraklasy) W przypadku gdy parchy zdobędą 6 pkt do końca to: 1) -jeżeli Termalica zdobędzie 2 pkt do końca, a Flota i Zawisza po 5, wtedy wszystkie 4 zespoły mają po 64 pkt i w małej tabeli wychodzą Zawisza i parchy zatem: -Termalice wystarczą 2 punkty -Zawisza musi zdobyć 6 pkt lub Flota 6 pkt(jeżeli Flota zdobędzie 6 pkt a Zawisza mniej=wychodzą parchy, jeżeli Zawisza zdobędzie 6 pkt a Flota mniej=mamy baraż) Mniejszej zdobyczy punktowej,aniżeli 6 pkt parchów w 3 meczach nie zakładam. W ostatniej kolejce Miedź gra u siebie z Cracovią. Mówi się, że od przyszłego sezonu będą chcieli walczyć o awans do Ekstraklasy. Będą mieć zatem wybór:wygrać czy może przegrać i tym samym pozbyć się silnego kandydata do awansu w przyszłym sezonie(wszystko zależy od tego kto pozostanie w grze przed ostatnią kolejką). Poprawcie mnie, jeśli coś pokićkałem. |
Jak na razie Termalica przegrywa z Zawiszą u siebie.
Przegrywa też Flota. Trzeba trzymać kciuki za Sandecję |
Flota Świnoujście sama się wykluczyła z walki o awans- przynajmniej takie mam odczucie. Za tydzień grają na wyjeździe w Bydgoszczy.
|
Jeśli wynik w Niecieczy się nie zmieni i Cracovia wygra z Sandecją to dla mnie znak, że mamy w Ekstraklasie Zawiszę i Cracovię...
|
Termalica i Flota nie chce awansować. Zawisza i parchy.
|
Sandecja 1-0. LOL. Ale do euforii daleko. :)
|
W meczach decydujących o awansie wygrywają na razie goście... Może Sandecja nie będzie taka gościnna?
Na razie 1:1 Zawisza chce w widoczny sposób awansu. Czy Nieciecza chce go na pewno? |
Cytat:
były "emocje", ale na finiszu zmierza to w dawno przewidywanym kierunku... |
Nie ma cudów.Samobój żytki troche skomplikował sprawę,ale sami z siebie to oni dziś gola nie strzelą...
|
Wbrew pozorom nie musi być tak źle. Otóż w dwóch ostatnich kolejkach Zawisza gra z niechcącą awansu Flotą oraz zdegradowaną już Polonią B., zaś Termalica podejmuje grającą o nic Olimpię i jedzie w gości do niechcącej awansu Floty. Z kolei parchactwo nawet jak dziś wygra jest punkt za Niecieczą i ma do rozegrania mecze z GKSem Tychy, który przejechał się dziś 5:0 po Warcie i w LEgnicy z Miedzią. Tak więc 6 punktów jest osiągalne zarówno dla Zawiszy, jak i Niecieczy podczas gdy nie jest oczywiste w przypadku żydów.
|
Cytat:
|
Czy chce to się okaże niebawem. Na razie jest dobrze. Może być tak , że garbaci wygrywajac (kupując) wszystko do końca i tak nie wejdą.
|
parchy witamy w ekstraklasie.
|
Ja tam nie wierzę w teorie spiskowe. Gdyby Flota nie chciała awansu by nie walczyła tydzień temu do ostatniej kropli potu z Cracovią wyszarpując remis. Termalica gdyby nie chciała odpuściła by wcześniej bo teraz nawet jak przegrają wszystko do końca to mogą awansować. Poza tym można zająć 1 miejsce i nie wystąpić o licencję. Nie trzeba grać tak aby zająć miejsce niepremiowane bo można zająć 1 i zrezygnować z gry nie występując o licencję.
Za tydzień w ogóle dowiemy się czy Nieciecza dostanie licencję na ekstraklasę. Jeżeli nie to awansuje 3 z tabeli. Jeszcze oczywiście komisja odwoławcza zostanie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl