![]() |
Poziom wody w Wiśle przestał rosnąć! Utrzymuje się obecnie na wysokości ponad 950 centymetrów.
za http://www.mmkrakow.pl/9219/2010/5/1...?category=news To w końcu jak jest? |
no rany, dodajcie moze tą strone
http://www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=2 do pierwszego posta, tam wszystko jest, klikasz w kropke i widzisz jak rosło co 30 minut cały dzien. |
Pamiętajcie, że pomiary są porównywalne tylko dla konkretnego punktu pomiarowego.
Nie siejcie paniki. Jest niedobrze, ale żadna fala 1,5 metrowa nie idzie. Ja się raczej boję, że jak taki napór będzie trwał dłużej, to most nie wytrzyma, mimo super ekspertyz prezia Majchrowskiego. Niebezpieczeństwo jest niestety realne bo decydują centymetry o przelaniu a godziny naporu wody, którego może nie wytrzymać most. Budujące są te relacje, że ludzie sami zaczęli układać worki z piaskiem. Warszawa trzyma za Was kciuki! |
|
W sumie to jedyny Nasz ratunek w zbiorniku Goczałkowice i 16.800 mln m3 rezerwy,oby panowie zarządzający nim szybciej ruszyli głową,bo może być za ciekawie
|
co do Tyńca to wspóczuje mieszkańcą którzy mieszkają bliżej odemnie ...
Tor kajakowy jest tak zalany że nie widać namiotów które były 2 metrowe. Można też powiedzieć że wszystkie łąki wokół Tyńca to baseny a nie łąki |
Cytat:
|
ma ktoś fotki Zarabia w Myślenicach?
|
Myślenice, Zarabie: http://miit.pl/blog/archives/305
Zwłaszcza druga strona galerii jest przerażająca. |
z tej pogodynki wygląda na to, że między Smolicami a Czernichowem gdzieś woda ucieka czyli mogło wał przerwać skoro nagle w ciągu pół godziny o ponad 40cm spadł poziom
no ale czy tak jest w rzeczywistości ciężko powiedzieć z naszej pozycji:)) |
Cytat:
Proszę : http://www.miasto-info.pl/galeria/326 http://www.miasto-info.pl/galeria/327 |
W Smolicach na razie wały stoją. Możliwe że gdzieś dalej.
|
Nie ma żadnych kamerek internetowych przy mostach lub coś w tym stylu ?
|
Cytat:
A tak na marginesie. Na bank po tej powodzi w górnym dorzeczu Wisły wywalą wyższe wały i umocują co spieprzyli do tej pory. To spowoduje fakt, że kulminacje na wąskiej Wiśle pod Jubilatem będą coraz wyższe. Pytanie. Poczekamy aż w końcu nas zaleje czy może podwyższymy wały? |
Witam wszystakich. Właśnie wróciłem do domu. Jako żołnierz przeżyłem dzisiaj cholernie ciężki dzień. W nocy rozdzwoniły się telefony i ruszyliśmy ewakuować ludzi i uszczelniać wały. Cholernie ciężko to wygląda. W Myślenicach narazie spokój, okolice Bochni i Brzeska to masakra, a wody przybywa. Byłem w sztabie i mówią że narazie Kraków bezpieczny, ale spodziewają się gorszej sytuacji. Niestety to co widziałem dzisiaj to przerosło moje wyobrażenia o powodziach. Co do mostu Dębnickiego, to słyszałem, że jak napór wód wzrośnie to przęsła mogą nie wytrzymać. To tyle bo muszę się kimnąć, a pewnie jeszcze ruszamy w teren niedługo.
|
Może nie przypadkiem puściły.
|
obozeeee jak moja dziołszka do roboty dojedzie :|
|
Cytat:
ps. popraw pisownię |
Cytat:
|
I co sie czepiocie? niy ma źle, ona w Krk od zawsze mieszko ;)
|
|
Cytat:
|
Akurat usłyszałem jakiegoś strażaka w telewizji ITI, z tego co mówi poziom Wisły stabilny, jest jakiś optymizm, ale tego,ze naporu takiej ilości wody most dębnicki może nie wytrzymać nie powiedział.
Choć z drugiej strony myślę, że najgorsze nas minęło i powinno wszystko wytrzymać, trzeba być dobrej myśli |
Cytat:
A jak sytuacja wygląda w Tyńcu? orientuje sie ktoś czy klasztor może w jakiś sposób sie obsunąć? |
Cytat:
|
Se byda pisoł jak kce
dlaczemu wszyskie mosty som zamkniente? ;( |
W Czernichowie wysokośc wody wróciła do stanu sprzed "tąpnięcia" i utrzymuje się na wysokości 1104 cm.
|
Panikujecie ;););)
Cytat:
|
Według Majchrowskiego, jeśli poziom Wisły w Smolicach dojdzie do 10 metrów to rozpocznie się ewakuacja Krakowa. Szacuje się, że wówczas na ewakuacje będzie około 8h.
Na razie jest nieco ponad 8,60 m i ten poziom utrzymuje się od dłuższego czasu. Kocur: tyle że Kraków był wówczas dużo słabiej przygotowany na wodę. Przy dzisiejszym jej poziomie po prostu w całości by utonął. |
podnosi się poziom w Czernichowie - następny pomiar to Bielany tam jest poziom na razie utrzymany na tym samym poziomie dokladnie -1cm.
|
Cytat:
|
u nas Wisła opada jezt to z 70 km od Krakowa tak że powoli zaczyna to chyba przechodzi opadły juz 4 cm od najwiekszej wody oby tak dalej
|
Cytat:
|
Dokładnie Kocur. W 1903 roku nie było choćby takich wałów wysokich jak są teraz na zakolu Wisły przy Wawelu.
P.S. Modem nie jestem, ale jakby ode mnie to zależało to kolega z Chorzowa dostałby bana. Bez wnikania w szczegóły - za całokształt twórczości... |
Teraz znacząco się podniósł poziom w Czernichowie, mamy 1100cm, czyli najwyższy (sic!) poziom jak dotychczas.
W Smolicach analogicznie. |
A Bielany albo inny punkt? :> bo pogodynka mi się nie otwiera...
|
ale w Czernichowie ten poziom strasznie sie wacha. Zobaczymy za parę godzin czy to fala czy tylko mylny odczyt.
|
Małopolska: złe wieści na najbliższe godziny
IMiGW ostrzega przed dalszym wzrostem stanów wody na Wiśle w woj. małopolskim. Może to spowodować m.in. wystąpienie wody z koryt rzecznych i zalanie przybrzeżnych terenów - poinformował Instytut. W związku z prognozowanymi dalszymi opadami deszczu, spływem wód opadowych oraz zwiększonym odpływem ze zbiorników, przewiduje się dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów wysokich na Wiśle poniżej zbiornika Goczałkowice oraz na dopływach Małej Wisły, a także w zlewniach Soły, Skawy, Raby, Dunajca i górnej Wisłoki przy przekroczonych stanach alarmowych na karpackich i lewobrzeżnych dopływach Wisły - alarmuje Instytut. z 22.20 Skutkować to może m.in. zagrożeniami dla obszarów zalewowych, możliwością wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów. Dalszy wzrost stanów wody może także uniemożliwić prowadzenie prac hydrotechnicznych i utrudnić funkcjonowanie komunikacji lądowej i żeglugi wodnej oraz spowodować lokalne podtopienia. IMiGW zaleca ostrożność i podkreśla konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej. |
Cytat:
952 cm teraz/9:53 pół h temu |
Cytat:
Zerwało mosty łączące centrum Pcimia z dwoma " zakątkami " Pcim Krzywica i Pcim Sucha. Tam w tym momencie jest najgorsza sytuacja, strażacy dostarczają jedzenia i pitnej wody. Ogólnie, nie ciekawie to wyglądało wczoraj, dzisiaj po całodniowej akcji strażaków już lepiej. Szczerze mówiąc... nie wiem, jak wyglądałby dziś Pcim, gdyby nie ogromne zaangażowanie tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. O to kilka zdjęc zrobionych wczoraj przeze mnie. http://img143.imageshack.us/gal.php?g=p170510120401.jpg |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl