Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [26. kolejka] PIAST Gliwice - WISŁA Kraków, wtorek 27.04.2010 18:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7209)

MaG* 27.04.2010 20:07

widziałem tylko ostatnie 30 min od wyniku 2-1 .
Gra była bardzo fajna ale Piast nie jest jakimś wymagającym zespołem.
Wynik cieszy, w końcu nie męczyliśmy się :)

A gra Issy po prostu miodzio :) żeby on częściej się tak w ofensywie udzielał.

Super mi prezent zrobili chłopaki na urodziny :)

harthausen 27.04.2010 20:08

ale chwalą Pawła po meczu, ja jego tak świetnej gry jakoś nie dostrzegałem. Mylić się - ludzka rzecz :)

goly78 27.04.2010 20:08

wysprzedac wszystkich i dokonac czegos nierealnego .....jeszcze bardziej sie skompromitowc niz rok temu w pucharach ........... zajebista alternatywa

brylant17 27.04.2010 20:08

Napinka się zaczęła........

Wisslak 27.04.2010 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 889651)
Dalej ślepi?
Apropo Lecha to z tego sezonu mamy remis ,a na jesień porażkę.


I warto dodać, że niewiele brakowało do wygranej nad Lechem

Robek 27.04.2010 20:09

zrobili co mieli zrobic i tyle w temacie

goly78 27.04.2010 20:10

zacznijcie juz nadawac na gre w meczu z Koronkami ......

Eleusis 27.04.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 889654)
Za dużo wymagacie. Najlepiej szczerze przyznać, że jest słaby, a każdą udaną akcję traktować jako miłą niespodziankę.
Mam tak z Łobo i przynajmniej ciśnienie tak nie skacze.

Ja mam podobnie, naprawdę. Ale jednak ciut więcej oczekiwałem od Kirma, jakby nie było reprezentant kraju etc.

OPTIMUS_(konto_usunięte) 27.04.2010 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wisslak (Post 889647)
Pawełek ciut lepsza gra. Bramki Boguskiego może go coś rozruszają i pokaże w ostatnich kolejkach na co go stać i jak jest nam potrzebny z przodu. Wbijamy 4 zasłużone bramki, chociaż gdyby Kirm lepiej operował prawą stroną byłby lepszy wynik. Cóż, Juszczyk wykonał dobrą robotę chociaż jej wiele nie miał. Mistrz bliziutko ...

Nie wiedziałem że Pawełek jest łysy..... :lol::lol::lol:

Robek 27.04.2010 20:13

z Korona zagraja o niebo lepiej bo przeciwnik lepszy

ksych 27.04.2010 20:13

Ekstraklasa - Kolejka 26.
27/04/2010 | Obiekt: Stadion Piast | Sędzia M. Szulc

http://i40.tinypic.com/24lvd5g.png http://i44.tinypic.com/23jhb49.png
Piast Gliwice - Wisła Kraków
XviD | 720x416 | C+Sport L!VE


0:1 Boguski
Pobierz!

1:1 Muszalik
Pobierz!

1:4 Sobolewski
Pobierz!

pablo92TSW 27.04.2010 20:15

Widzę, że od pewnego czasu utarło się przekonanie, że Brożek słaby i nie wiem jaki mecz musiał by zagrać aby to zmienić. Strzelił bramkę, zaliczył asystę przy drugiej bramce Boguskiego, to on strzelał przy pierwszym golu, wychodził po piłkę, uderzał kilka razy groźnie(dla pseudo-fachowców np. strzał głową blisko okienka czy też uderzenie pod koniec meczu) ale wy nadal uważacie, że jest słaby. Czasem czytając te wasze komentarze robi mi się słabo. Nie dość, że prawie nigdy nie zauważacie ciężkiej pracy zawodnika to jeszcze potraficie go zjechać. Jak dla mnie Brożek był jednym z najlepszych graczy tego meczu i wasze żałosne pier******* tego nie zmieni. Nie wiem w czym był gorszy od Małego, Boguskiego.

To samo z bramkarzem, przeczytałem przed chwilą "Juszczyk godnie zastąpił Mario, nie popełniał błędów" Więc się pytam gdzie miał je popełniać? Piast oddał mało groźnych strzałów na naszą bramkę i nie widziałem żadnej cudownej interwencji. Zagrał tak jak to od niego oczekiwano poprawnie, bez fajerwerków.

Co do Issy wszyscy chyba widzą, że musi zostać.

Dodam jeszcze jedno:
Kocham komentarze "Wynik lepszy niż gra", a że na forum jest on obowiązkowy po każdym meczu tak i tym razem się nie zawiodłem...

W.Star 27.04.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OPTIMUS (Post 889670)
Nie wiedziałem że Pawełek jest łysy..... :lol::lol::lol:

Pawełek Brożek.

Faktycznie, ja ten mecz oglądałem jakoś bez emocji, ale kiedy zobaczyłem Issę i jego jedno podanie piętą to momentalnie się uśmiechnąłem. I want moar this!

fanfan 27.04.2010 20:17

Gra niestety słaba , ale najważniejsze 3 punkty. Drużyna będzie grać ładniej gdy lepsi piłkarze będą. co do Kirma to rzeczywiście słabiutko , widać że siedzenia na ławce źle na niego wpływa, brakuje mu pewności , czucia piłki być może dlatego żę każde jego zagranie kończy się zjebką od Małego ale na jedyny plus można powiedzieć ,że się starał , biegał i walczył choć niewiele mu wychodziło i z tym sprzedawaniem to się wstrzymajmy bo może Kirm się jeszcze przełamie u nas a przecież jeśli chcemy odnosić sukcesy nie tylko na arenie krajowej to musimy mieć szerszą kadrę i wartościowych zmienników a nie wszystkich rezerwowych wysprzedawać. Ale przynajmniej nie stał jak Łobo w niektórych momentach w pierwszej połowie. Też odnieśliście taki wrażenie? Łobo zagrał 2 , 3 akcje nawet ładne , ale kilka razy został złapany na spalonym a dlatego żę nie chciało mu się szybciej zrobić kroka lub dwóch, miał kilka niepotrzebnych strat a w paru sytuacjach stał w miejscu i się patrzył a piłka wcale tak daleko od niego nie była. Od razu powiem ,że wszyscy ofensywni piłkarze w pierwszej połowie zagrali tak samo słabo ale te przestoje Łobo mnie najbardziej wkurzyły . Widocznie po dwóch lepszym meczach doszedł do wniosku ,że już nie musi się jakoś specjalnie starać no chyba ze jest zmęczony. A najbardziej wnerwiło mnie zachowanie kibiców Piasta jak na Alvareza wołali "ała ała"( który mógł ucierpieć a po drugie to nie pamiętam żeby on kiedyś symulował , zdrugiej strony kibice Piastunek chyba nie pamiętają ile leżał na boisku Olszar) , a gdy Issa Ba był przy piłce to słychać było rasistowskie okrzyki typu " czarnuchu ..." , powinni ponieść za to karę .

AYALA 27.04.2010 20:21

chyba najlepszy mecz na wiosne jak dotychczas.Fajnie że Broziu sie pomału budzi.

szczebrzeszcz 27.04.2010 20:22

Mączyński nawet się pokazał
podobało mi się jak ubiegł gracza Piasta i przechwycił piłkę, szkoda że reszta nie zrobiła z tego pożytku i skończyło się wycofaniem

kontuzjowany przez 2 lata Ba pokazuje gdzie jest miejsce naszej ligi

mecz taki sobie

Baala 27.04.2010 20:23

- Sobl chyba formę złapał z najlepszych lat, z Lechem najlepszy na boisku dziś też świetnie
- Ba, ta asysta przy golu piękna, niech sie szybko wykuruje widać że ma świtna technike jak na ta lige
- Boguski i Brożek widać że dwaj zaczynaja dochodzić do formy, dziś dużo się szukali nawzajem jak za pierwszego sezonu Skorży, i ta radość ze wspólnej gry chyba wraca
- Łobo cos czułem że nie jest zdolny by dwa równe mecze zagrac, kondycyjnie to on jest fatalny
- Kirm oby coś zagrał na mistrzostwach i sprzedawać za każda sume większą niż za ta za która go pozyskaliśmy.

Kassperr 27.04.2010 20:31

Czemu tutaj jest tylu sceptyków ?
Czego Wy ludzie oczekujecie od tej Wisły ?
4-1 i źle... ****a.

Hudy 27.04.2010 20:33

Na Piasta taka gra wystarczyła ale na Barce w LM:)) to może nie być jeszcze to no ale wszystko idzie w dobrym kierunku bo w końcu wygląda to jak w ostatnich latach czyli sporo sytuacji i kilka bramek.
Dobrze, że już Boguski zaczyna coś grać więc i Brożek ruszy z brameczkami a tej siły ofensywnej nam w tej rundzie brakowało.
Jest dobrze a będzie tylko lepiej:))

1q2 27.04.2010 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kassperr (Post 889692)
Czemu tutaj jest tylu sceptyków ?
Czego Wy ludzie oczekujecie od tej Wisły ?
4-1 i źle... ****a.

Dobrze ****a ale gra w 1 połowie ****a słaba i 2 pierwsze gole z ****a spalonego:P

DevilMayCry 27.04.2010 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 889697)
Dobrze ****a ale gra w 1 połowie ****a słaba i 2 pierwsze gole z ****a spalonego:P

Ale k.... w końcu przegrali ponownie. k..... i mają teraz 11 punktów straty do Lecha i 8 do Legii, k.... . A tak po za tym, że zacytuje pewien klasyk polskich kabaretów "za mało k..... , k..... panowie" :)

Griszka30KR 27.04.2010 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 889698)
Ale k.... w końcu przegrali ponownie. k..... :)

Chyba wygrali :D

PiotrG 27.04.2010 20:39

Ee, narzekanie, mecz w wykonaniu Wisły nie był taki zły. Z chęcią obejrzałbym go z trybun, tylko nie takich jak na Piaście.
Brożek wreszcie zaczyna się ruszać, strzelać, a nie stoi bezradnie z rozłożonymi rękami. Łobodziński wbrew pozorom z meczu na mecz coraz milej zaskakuje. Boguski wychodzi z cienia, gdyby grał regularnie cały sezon zapewne pełniłby rolę egzekutora.
Dobrze robi ta gra co 3 dni, bałem się, iż nie dadzą rady fizycznie a tutaj zaskoczenie. Ogrywają i zgrywają się razem tworząc zespół.
Szkoda sytuacji Alvareza i tego co robił Kirm, niestety Hristov + Kirm out, taki Łobodziński mimo ciągle kiepskiej formy, znacznie przewyższa Kirma. Issę trzeba zatrzymać za wszelką cenę, podobnie jak Alvareza, w następnym sezonie będą podporami drużyny. Dobre wrażenie zrobił na mnie Mączyński, chłopak chce grać i umie to robić, odważnie wchodził w akcje. Szkoda, że dostaje tak mało szans, przeciwko Piastowi mógł zagrać od momentu strzelenia gola na 3-1. Trzeba go ogrywać, szkoda zmarnować czy oddać jego talent.
Taką grą jaką dzisiaj nasi zaprezentowali łyknęliby Arkę i GKS bez problemu. Trudno to przyznać, ale Skorża fatalnie przygotował zawodników do rundy, to widać na pierwszy rzut oka. Kasperczak poskładał też nieco inaczej drużynę, to już nie ten sam styl gry.
Trzeba szukać bramkarza i bez kasy na transfer się nie obejdzie.

DevilMayCry 27.04.2010 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 889701)
Chyba wygrali :D

Wiem, to było nawiązanie do wypowiedzi 1q2 :P

1q2 27.04.2010 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 889703)

Jestem zdania, że cały mecz powinien zostać rozegrany tak, jak ostatnie 10min, tj. spokojnie, przemyślanymi podaniami oraz ze zmuszeniem rywali do gonienia za piłką.

No ale wtedy to już było pozamiatane i Piast grał jak bokser który marzy by dotrwać do końca walki

Ja osobiście liczyłem na bardziej składną grę - wtedy gdy było 0-0 czy 1-1, ale każdy kto ogląda Wisłę regularnie wie co jest grane i na prawdę trzeba czasu, być może zmian w składzie, by ta gra wyglądało o dużo lepiej.

3 punkty są, nerwówki nie było.Jest git;)

gigant 27.04.2010 20:44

Mały quiz.

Z kim nie zagra Marcelo? Z Legią czy parchami?

Stawiam że z Legią.

tofik 27.04.2010 20:47

Jop i tak nakrywa wszystkich czapką.

Gwiaździsty 27.04.2010 20:49

Też stawiam, że z Legia. Pytanie tylko czy na początku meczu czy w wyrafinowany sposób, na końcu.

grzesiek632 27.04.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 889707)
Mały quiz.

Z kim nie zagra Marcelo? Z Legią czy parchami?

Stawiam że z Legią.

Ojj teraz już nie ma takiego ciśnienia. Bo jest Jop który pokazał że można na niego postawić, jest Cleber który powoli dochodzi do dobrej kondycji fizycznej. Więc myślę że z czystym sumieniem będzie można dać "urlop" Marcelo na jeden meczyk.

A swoja drogą.. dawno coś Marcelo nic nie strzelił:-P

lazy 27.04.2010 20:53

Powtórzę raz jeszcze - bardzo mi się podoba jego gra, ma oczy dookoła głowy i potrafi z pierwszej piłki zagrać dosłownie wszędzie.

Poza tym ufff..... Brożek wreszcie wraca do formy :)

jasnyGwint 27.04.2010 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 889651)
Dalej ślepi?
Apropo Lecha to z tego sezonu mamy remis ,a na jesień porażkę.

No super, jaka taka gra zaczęła się dopiero po 2 bramkach ze spalonego, gdy Piastowi przestało się chcieć biegać i zrobiło się sporo miejsca. Pierwsza połowa to była chyba największa padaka w tej rundzie.

Oczywiście niezaprzeczalnym faktem jest to, że Kasperczak wygrywa mecze a Skorża je przegrywał. Nie wiem, może Henio zaprzedał duszę diabłu, albo jest wyjątkowym farciarzem. Ale niech nikt mi nie wmawia, że gra się jakoś znacząco poprawiła.

buczo1985 27.04.2010 20:58

Ba ma niesamowite podanie :D
Niestety smuci postawa Kirma. Jest całkowicie zagubiony w Wiśle i wątpię w jego przełamanie ;/

prober 27.04.2010 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 889707)
Mały quiz.

Z kim nie zagra Marcelo? Z Legią czy parchami?

Stawiam że z Legią.

Zagra w obydwu meczach. Wytrzymał już 11 kolejnych meczów bez kartki, wytrzyma 2 kolejne :)

prober 27.04.2010 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 889718)
Pierwsza połowa to była chyba największa padaka w tej rundzie.

Na tym forum co tydzień ktoś obwieszcza, że właśnie Wisła gra najlepszą/najgorszą połowę w sezonie.

Ale w sumie dobrze że to napisałeś, mam przynajmniej pewność, że to nie ja jestem ślepy :) Sam zresztą poruszyłeś ten problem:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 889555)
Jak ty widzisz jakąś różnice to musisz mieć poważne problemy ze wzrokiem.

:)

masterlag 27.04.2010 21:06

W grze Wisły od przyjścia pana Henia niewątpliwie widac postęp. Nie tylko w wynikach, ale z każdym meczem sama postawa piłkarzy jest lepsza.
Dziś nie było takiego pressingu z naszej strony jak z Lechem, ale umówmy się- Piast co mógł zrobić to zrobił w pierwszej połowie, w drugiej praktycznie nam nie zagroził [coś tam miał niby, ale umówmy się... ;)].
Juszczyk- strzał Muszalika chyba nie do obrony, po za tym nic nie puścił więc w porządku, ale z dwojga złego, pewniej mi się mecz ogląda jak między słupkami stoi sobie Mario.
Paweł Brożek- niby chwalony, ale mi się nie podoba. On ma być naszym snajperem, a zachowuje się jak rasowy... ofensywny pomocnik. Jest wysoka wygrana i nie chcę szukać dziury w całym, ale na mecze takie jak z Lechem czy następne z Legią i Cracovią (wiadomo, że derby to derby) Paweł musi byc snajperem takim, jakim był ostatnimi czasy.
Co do goli- pierwszy niestety na pewno ze spalonego, ale co do drugiego... Z tej jednej powtórki na C+ z linią ja wyłapałam to, że nie było spalonego, ew. taki dosłownie 2u centymetrowy. Sytuacja tak stykowa, że spokojnie można było to puścić. Na szczęście najwięcej pretensji mają komentatorzy C+ w tym "wielki piłkarz" Rosłoń. . .

Na następne mecze mam nadzieję tylko taką, że poziom będzie jeszcze rósł [a czemuż by nie]; na najważniejsze potyczki, że motywacja będzie większa ;) ; noi kilka zmian bym widziała: np. Issa za Jirsaka! I niestety Tomasa pasowałoby się pozbyć, bo Krzysiu Mączyński przy większej ilości szans na grę może być dla nas bardzo pożytecznym graczem. Wszedł na ileś tam minut i pokazał się lepiej niż Czech. Gdyby więcej grał, miał lepsze czucie tej piłki i kolegów, może by jeszcze jakaś tam bramka padła. :)

A na wakacyjne mercato- sprzedać byle gdzie byle jak najszybciej tego Hristova. Tak mignął gdzies tam na koniec i aż mi coś po zębach przejechało- on ma kontrakt z miejsca do grudnia, a o niebo lepszy Ba [choć inna pozycja] tylko do czerwca (mam nadzieję, że będzie przedłużenie).

Tym optymistycznym akcentem na dzisiejszy wieczór, przechodzę jeszcze do... nauki :-D mam nadzieję, że z podobnym skutkiem jak dziś Wisła. {sorry za małą dygresję}

Grzadq 27.04.2010 21:08

Cytat:

Ale niech nikt mi nie wmawia, że gra się jakoś znacząco poprawiła.
No to jednak będę Ci wmawiał że gra się znacząco poprawiła. 2 połowa w wykonaniu Wisły była wreszcie na wysokim poziomie, szybka, kombinacyjna gra, przyjemna dla oka, skuteczna. Za czasów Skorży przy wyniku 1:2 (nawet po 2 bramkach ze spalonego) Wisła schowałaby się za podwójną gardą i czekała do 90 minuty, a my z drżeniem serca oglądalibyśmy ten mecz. Dowieźlibyśmy wynik albo i nie, różnie z tym bywało. Natomiast tutaj Wisła pokazała że jest pazerna na bramki, nie mówiąc o tych dwóch kolejnych strzelonych ale o ilości sytuacji które mieliśmy. I nieważne czy Piast grał na poziomie ligi podwórkowej czy nie, bo powtarzam, za Skorży Wisła cofnęłaby się do defensywy i zaczęłoby się wybijanie piłek i gra na czas od 60 minuty.

Obejrzyj sobie rozegranie piłki przez Wisłę chwilę przed 4 bramką Sobola. Takich wymian i klep przy Skorży to ze świecą szukać.

Idzie zdecydowanie ku lepszemu. Umarł król, niech żyje król!

PiotrG 27.04.2010 21:08

Jeszcze co do spalonych - o ile przy golu Boguskiego był on ewidentny, o tyle przy golu Brożka sędzia miał prawo go nie zauważyć - między dwoma Wiślakami (Brożkiem i Boguskim?) był obrońca Piasta, w jednej linii. Sędzia liniowy nie będąc równo z akcją, tego 10cm spalonego nie gwizdnął, bo nie widział. Ja też go tam nie widziałem, mimo znacznie lepszej perspektywy ku temu.

tofik 27.04.2010 21:13

Nie ma się co specjalnie kajać za te spalone. Co dzisiaj niechcący dali nie omieszkają zabrać w kolejnych spotkaniach więc miejmy się na baczności ;)

westersyl 27.04.2010 21:21

Issa Ba, każde dotknięcie piłki przez tego piłkarza było magiczne, oczywiście jak na polską ligę.
Uważam że Krzysiek Mączyński powinien dostawać jeszcze więcej szans niż dostaje naprawdę z każdym wejściem z rezerwy gra solidnie. Zostały tylko 4 mecze więc trzeba postawić na doświadczenie ale od nowego sezonu powinien grać więcej albo zostać wypożyczony do klubu ekstraklasy.

Nareszcie jakiś postęp w grze Pawła Brożka, tracił mnóstwo piłek ale kilka zagrań było w stylu tego dawnego Pawła. Cholernie potrzebny nam strzelający i asystujący Brożek na te ostatnie 4 mecze.

rabi86 27.04.2010 21:21

Gra zaczęła się od strzelonej drugiej bramki.
W pierwszej połowie nasi byli strasznie ospali, a Piast po stracie drugiego gola nie grał już pressingiem.
Oczywiście nie neguje naszej dobrej gry w drugiej połowie.

Jeszcze słówko o Alvarezie. Moi zdaniem zawodnik za 400 tys. euro nie może przepuszczać 60 metrowego podania, a od tego zaczęła się akcja po której straciliśmy bramkę.

A Paweł zagrał naprawdę dobry mecz, zauważcie, że nie omijają go kontuzje, a ma w tym sezonie 7 bramek i 11 asyst.
I jeszcze zagraniami Boguskiego rządzi chyba przypadek, raz przyjmie piłkę, raz mu odskoczy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl