![]() |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=4GYtfDK-Z0I http://www.youtube.com/watch?v=zEPuKuXqU8E http://www.youtube.com/watch?v=On9HuYFrg60 Gorzej gdyby był taki jak w Anglii, ale tam przywalili drakońskie zakazy ze względu na najbardziej rozwinięty w Europie ruch chuligański. U nas minęły te czasy gdy co drugiemu ligowemu meczowi towarzyszyły rozpierduchy. Z paroma wyjątkami (jak na Legii) jest już inna kultura ultrasowska, a hoolsom pozostało organizowanie ustawek na różnych zadupiach. W klubach też mniej postkomuchów zasiada (z wyjątkiem takiego Waltera), którzy chcieliby trzymać za mordę kibiców. Nie widzę żeby nam, czy pozostałym klubom ekstraklasy groziła wojna na noże między ultrasami, a władzami klubów bo obie strony zupełnie inaczej do siebie podchodzą. Zbyt daleko idące wnioski wyciągacie z jednej obławy. To żadna nowość, że prewencyjni to frustraci, którzy gardzą zwykłym kibicemi. Jakoś się ruch kibicowski w kraju nie zapada z tego powodu, a reagujecie tak jakby wcześniej prewencja rozdawała kibicom cukierki i głaskała po główce, a nagle przykręcili śrubę. Z ciekawości wszedłem wczoraj na forum miśków. Poza typową pogardą dla wszystkiego co kibicowskie pojawia się też krytyka sposobu przeprowadzenia całej akcji jako porażki organizacyjnej choćby z przewożeniem kibiców po komisariatach całego województwa i wsadzaniem ich do świetlic. Nawet wśród niektórych smerfów są głosy, że ta akcja przerosła ich możliwości. Myślicie, że jak teraz przez 6 godzin się męczyli z wsadzaniem zatrzymanych na dołek to co tydzień będą takie obławy robić? To co się teraz dzieje to konflikt między SKLW, a właścicielem Legii gdzie obie strony dawno przekroczyły granice. To nie jest uniwersalna wojna między polskimi kibicami, a władzami klubowymi. |
ITI mnie dobija. Przynajmniej będą mieli puste trybuny i może po kolejnych niepowodzeniach dadzą sobie spokój z inwestowaniem w futbol. Zapewne kibice Legii woleliby mieć słabszą druzynę, ale bez ITI !
Zatrzymanie 700 chuliganów, paranoja! |
to pewnie by pasowało również do wątku "Korupcja w polskiej piłce".
W związku z konfliktem na linii ITI - kibice taki wpis pokazał się w http://www.blogiemzkrytej.pl/?p=132#comments . W tym fragmencie : Osobiście ciekaw jestem co zrobi taki BzK i wielu innych psioczących na kibiców jak wyjdziesz sprawa tego gola : http://www.youtube.com/watch?v=1UPGiNwt-As. Zobaczymy co wtedy powie Walter, Miklas. Powiem, że Pan sędziujący te spotkanie już siedzi, Wdowczyk poszedł na współpracę. Ja już mam wszystko głęboko dlatego mogę mówić o tajemnicach poliszynela i słowach Wdowczyka “Panowie kładźcie się w polu karnych, sędzia gwizdnie”. Nad Legią wiszą ciemne chmury i to od dawna. ITI wycisza sprawę, Canal+ blokuję możliwość degradacji bo liga bez Legii straci atrakcyjność. Dodam takich spotkań było 6 w sezonie mistrzowskim. Mniejsza o ten jeden chyba drukowany (choć pewności nigdy nie będzie) karny. Bardziej symptomatyczne jest, że gdy zaczyna się bezpardonowa walka dwóch stron to nie ma zmiłuj. Wygląda na to, że jeszcze niejedno usłyszymy i przeczytamy, a na pewno nieraz się zdziwimy. |
Wyzywali, rzucali mięsem na stadionie, to był spokój, obrażali był spokój, względny rzecz jasna. Wszystko znosiła czerwona gruba skóra. Natomiast jak zaczęli podejmować próby zablokowania budowy stadionu, policja, kary, areszty. Czerwone boi się jak go się w kasę wali:). Stąd ta reakcja.
|
Gówienko powoli wypływa na wierzch.
Tym razem Dziennik Polska Cytat:
|
|
"W Anglii nie mają takich problemów. Przekroczysz linię oddzielającą boisko od trybun, płacisz kilka tysięcy funtów i więcej na stadion nie wejdziesz. Gdy 46 procent ankietowanych rodzin stwierdziło, że najbardziej przeszkadzają im przekleństwa na trybunach, od nowego sezonu trwa kampania "Cieszcie się meczem". Na każde przekleństwo ma reagować ochrona. Spiker upomina, że faulujący słownie będą wyprowadzani z trybun." - napisano w GW.
|
Tez mi sie wydaje ze wszytko to zmierza do pozbycia sie wszelkich grup kibicowskich ze stadionow.
Stworzenie spokojnego meczu-pikniku,bez rac ,kartoniad ktore teraz nagle wszystkim zaczynaja przeszkadzac. Dzis media jednoznacznie walczą z bandytami-kibicami--niewazne czy jest z hools ,ultras czy poprostu zwyklym kibicem-kibic to zło ,ktore najlepiej spacyfikowac i wlepic 2 roczny zakaz stadionowy ,a najlepiej pozamykac w celach. To juz otwarta wojna mediow ktora jest skierowana przeciwko nam wszystkim . Niedlugo stanie w mlynie bedzie traktowane jako zakazane i pacyfikowane ,bo dzis to narazie tylko stanie w tlumie osob np przed stadionem. Walka zostala rozpoczeta i nagonka bedzie coraz to ostrzejsza przeciwko nam. |
Dzis na TVP2 o godz: 21:40 w programie Tomasza Lisa ma byc o wydarzeniach z Polonia - Legia i nie tylko.
Lubie Lisa, madrze gada, ale watpie w to ze reportaz nie bedzie jednostronny, jak to bywalo w innych - poprzednich. Ale moze choc maly procent obiektywizmu sie pojawi. |
Cytat:
|
Po co cytujecie koszerną?
Cytujecie, podniecacie się nimi, bulwersujecie. A po co? Łyknij kielicha, zapal fajkę i luz. Nie ma przymusu klepać o tym wszędzie. Jest dla was jakimkolwiek wyznacznikiem szczekanie pajaców, którzy w większości nie mają pojęcia o kibicowaniu, bo wychowali się na wioskach? Walnie taki jeden z drugim na swoim "bLoGasKu" o modelu angielskim i wielkiej chuligance w Polsce i myśli, że jest fajny lanser. Gówno. Olać z góry na dół, to przynajmniej pożywki nie będą mieli, wchodząc swoją drogą na przykład na to forum. Dobrze niestety wiemy z kogo poleceń i w jakim celu to robią. Śniadanka u Waltera do rzadkości nie należą i jakoś tak głupio się składa, że obecni tam są kłapacze, którzy później najbardziej szczekają. Obiektywizmu oczekujecie? Bez żartów :) Jest parę "instytucji", które mogą z koszerniakami i spółką walczyć. Nie bójta się ;) Załączam rano radio, a tam mówią o świetnej akcji policji, bo zatrzymali ponad 700 CHULIGANÓW stadionowych, którzy zorganizowali w Warszawie regularną bitwę. Rusza? Przez chwilę. Zlewajcie to z.. Nic nie mogą ;) |
Chyba nic z tego nie bedzie. Niestety na programe nie mozna bylo potwierdzic tej informacji.
Coz, pozostaje obejrzec Majdana . . . |
|
Widzę że pałolicja "jak zwykle"CHonorowa i zwycięska! hahaha .żenujący funkcjonariusze, prawdziwa i pełna kompromitacja-to dotyczy również mediów co chciały kopaczy powywieszać.Wychodzi na to że wieczorem na osiedlu lepiej się bać pałolicjantów-amatorów(zwłaszcza w okularach) niż jakichś żuli czy dresów. Ręce opadają. Szkoda to wszystko komentować, a sprawę na pewno będą chcieli cichaczem zatuszować .
|
|
Cytat:
|
Zastanawia mnie jedno. Czy w policji na stopień oficerski, tak jak ten pan, który dumnie nosił odznakę skoczka spadochronowego, są jakieś testy na inteligencje, albo chociaż na logiczne myślenie? Ten człowiek kompromitował za każdym razem formację, w której służy. Każdym zdaniem. Wg tego"oficera" miejsce w ciemności o to co tam zaszło ma powiązanie z tym, że policjant przyjeżdżający na interwencję daje z pięści w twarz gościowi stojącemu koło katowanego kolegi. Od kiedy to można komuś dać pięści w twarz, a tym bardziej policjant postronnemu człowiekowi? Ten człowiek coś tam bredził, że ci ludzie zwani policjantami przyjechali, aby przestrzegane było prawo? Na twoich oczach chłopie i przy milionach widzów, nieudolni ludzie w mundurach łamali prawo. Tak samo oni, jak i ty za wczorajszy występ powinniście ponieść konsekwencje dyscyplinarne.
Oni za łamanie prawa, a ty chłopie za to ,ze kompromitowałeś wczoraj formację zwaną policją. Najgorsze jest to ,że ty człowieku młody jesteś a gadasz jak milicjant z PRL-u/. Nie zgadzam się aby moje pieniądze były wydatkowane na pensję dla takich słabych intelektualnie i zapewne fizycznie osób. Byle jak płaca to i byle kto idzie, chciałoby się powiedzieć na to co wyprawa polska policja. |
Cytat:
http://www.opsi.gov.uk/ACTS/acts1991..._19910019_en_1 |
Kolejnym mitem jest to ,że w Anglii zaprowadzono spokój. Na trybunach i owszem, wpuszcza się skośnych ale także ludzi,którzy traktują piłkę na zasadzie kina. Przyjść zeżreć popatrzyć i iść w ****u. O oprawach itd przecież nie ma tam mowy. A prawda jest taka,ze poza stadionami się tez leją. Na dzielnicach choćby. Tylko znani z pragmatyzmu Agnloe nie będą tego nagłaśniać, aby nie psuć wizerunku biznesu o nazwie Premier League.
|
Ten artykuł w "Polsce" nie jest żadnym odkryciem. Różnica jest taka, że to co było zawsze czyli wyładowywanie swych frustracji przez miśków na aresztowanych kibicach chyba po raz pierwszy przebija się do mainstreamu medialnego. Nie pamiętam czy kiedyś poważna opiniotwórcza gazeta wprost pisała o tym, że aresztowanych kibiców prześladuje się na komisariatach. Tym razem może choć część z tych socjopatów w mundurach za to odpowie, ale jak znam życie kumple będą kryli i wszystko rozejdzie się po kościach.
Misiaków ta akcja ewidentnie przerosła. Gdyby było inaczej to szybciej rozwieźliby zatrzymanych po mazowieckich dołkach i nie mieliby problemów z legalnym wymuszeniem przyznania się do winy odpowiedzialnych za tą rozpierduchę mając dobry monitoring. A tak biciem i groźbami zmuszali przyznania się do winy całą grupę, zamiast oskarżyć tych, którzy powinni mieć zarzuty. Jeśli te hurtowe prokuratorskie zarzuty trafią do sądów to policja będzie w przysłowiowej czarnej dupie. Następnym razem pewnie im się nie będzie chciało brać na dołek kilkusetosobowych grup, z których hoolsów jest może parę procent bo widać, że nie umieją tego przeprowadzić. Problem będzie miała Legia bo jakby się sprawa nie potoczyła dalej w mediach i tak napinka między władzami, a ultrasami wzrośnie bo obie strony będą snuły teorie spiskowe. Walter będzie oskarżał SKLW, że zorganizowali napierniczankę, a SKLW będzie zarzucało ITI, że wpływało na policję. Jak się ma takiego właściciela i takie stowarzyszenie kibicowskie to potem takie są efekty. |
Szkoda tylko, że ucichła tak szybko sprawa kibiców GKS`u Katowice jak i kibica Wisły z dzieckiem przed stadionem....
|
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...osc_prasa.html
Cytat:
|
Ten tekst z Gazety Polskiej normalnie niszczy.
Teraz najważniejsze by dotarł do jak największej liczby zwykłych obywateli. |
PIŁKA NOŻNA:
Cytat:
|
niestety, piszą prawdę bo mają w tym interes ITI to przecież ich konkurencja...
ale i tak szok że ogólnopolska gazeta napisała coś co mniej więcej odzwierciedla prawdę o zachowaniu Policji. |
Cytat:
|
ożesz... ślepne już od monitora. Nie zauważyłem że przed Polska stoi jeszcze Gazeta....
|
|
to są 2 różne gazety: Polska (dziennik) i Gazeta Polska (tygodnik), polecam tygodnik :)
a w temacie, to w tej chwili, poza kwestiąi tego zatrzymania pobic, odwołań itp.) to najważniejsza jest sprawa stadionu (zakładając, że towarzysz Walter dotrzyma słowa i odejdzie jesli nie dostanie kasy na stadion) tzn. pokazanie, że jest to sponsor wywołujacy konflikty, chce wykorzystać miasto, radni nie są do końca wolni w podejmowaniu decyzji bo ochrona medialna dla rządu, ale też plany utworzenia tvn warszawa powodują, że nikt nie chce podpasc by być gwiazdą w szkle kontaktowym, itp. trzeba to nagłaśniać pokazująć, że przeciw nie są tylko panowie w białych t-shirtach, ale tysiące zwykłych :) kibiców, jak przejdzie stadion to po wszystkim |
Spidey napisał :
Cytat:
|
Postanowiłem kilka dni pomilczec poczytac i poczekac az sie troche wyjasni. Pojawiło sie sporo roznych artykułów i teraz pytanie do Planktona ups... tzn do 7 Kotów, co Ty na to wszystko co sie ukazuje powiesz, jakis komentarz?
|
Cytat:
Piszą tak jak wiatr nimi powieje. Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta odpowiedź pana J. Atlasa na prośbę poruszenia na łamach gazety, akcji przeprowadzonej w Mydlnikach. W ramach przypomnienia: Cytat:
|
Podobnie z GP - niech ktos czasem nie mysli ze im chodzi o kibicow:)Gdyby to sie stalo rok wczesniej, slowa by nie napisali a tak jest okazja dowalic Tuskowi wiec na tym korzystaja.
Gdzie ja nie mam nic przeciwko, a nawet stwierdze - good job. Cos sie ta iti-owska ofensywa sypac zaczyna.Nie zdziwilbym sie gdyby ta cala sprawa zakonczyla sie wielka porazka, bo nie sadze ze jakikolwiek sad zdecyduje sie na skazywanie niewinnych ludzi.....i zakazy wcale nie sa takie pewne ze sie obronia na dlugo. Jedno jest pewne ,w serialu pt 'konflikt na Legii' ,najlepsze odcinki dopiero przed nami - i pisze to bez satysfakcji, bo chce by w Wawie sytuacja wrocila do normalnego stanu. Jak wiadomo konkurencja mobilizuje i szkoda ze glowna sila jest nadal w 'uspieniu'. |
Cytat:
Co to (rozumiem ze pytasz o zbydlecenie zomo w ubiegly wtorek) ma niby miec wspolnego z tym moim zdaniem a propos Waszego "protestu" i tej calej otoczki ? |
Zenujace jest to, ze praktycznie wiekszosc mediow dopisuje kibicow Polonii do tych zamieszek. Praktycznie w prawie kazdej gazecie czy w wiadomosciach telewizyjnych albo radiowych mowi sie o "kibicach Polonii i Legii" lub o "chuliganach (nie wymieniajac klubu), ktorzy wywolali zamieszki przed meczem na Konwiktorskiej". Walterland ma w tym swoj cel - chce pokazac, ze na Legie chodza kibole i na Polonie tez, ale przy tym pokazuje, ze na Legii z tym sie walczy, a na Polonii nie. W sumie, to sprytna taktyka - taka aby ludzie nie zaczeli chodzic na Polonie. A oto przyklad (nadmieniam, ze nie zatrzymano zadnego Polonisty):
http://wiadomosci.onet.pl/2682,18224...e_lokalne.html |
[QUOTE=1q2;600740]Podobnie z GP - niech ktos czasem nie mysli ze im chodzi o kibicow:)Gdyby to sie stalo rok wczesniej, slowa by nie napisali a tak jest okazja dowalic Tuskowi wiec na tym korzystaja.
nie wiesz nie komentuj, chcesz coś napisać to wcześniej sprawdź np. artykuł z zeszłego roku o kibicowaniu (za czasów poprzedniego rządu) jako odmianie patriotyzmu, |
Cytat:
Jeśli się mylę, to poprosze o jakieś przykłądy działalności zw z czcią ofiar bohaterów Warszawy (oprócz grafów) |
Cytat:
Żenujące jest to że dopisują faktycznie Polonię a nie Groclin :D A tak żeby nie rozmywać: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...a_policje.html już nie kibole tylko kibice ... wow :) |
Cytat:
Masz coś do powiedzenia czy chciałeś "dojebać" zgodzie Koszernych! Media ITI faktycznie piszą o kibolach z Warszawy; "świadomie" bądź "nie świadomie" nie rozróżniają o których chodzi. Jakby Koszerni np. rozjebali pół Rynku a prasa pisałaby że chuligani z Krakowa rozjebali centrum miasta też pewnie byś się w****iał że wciąga się pośrednio Wisłę w te wydarzenia pisząc ogólnie "chuligani z Krakowa" Ja w każdym razie rozumiem o co "Czarnemu" chodzi:) |
A **** mnie obchodzi co Legia zrobiła a czego nie zrobiła w Warszawie.Oni moga nawet sobie tą Warszawę rozburzyć- nie moje miasto.W tym wszystkim łączy nas jedno- postawa milicji wobec kibiców
Zadałem pytanie "dumie" oderwane od kontekstu.Chyba niepotrzebnie zacytowałem post , co mogło zasugerować, że się do niego odnoszę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl