Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4744)

Elendil 06.09.2008 15:03

Cytat:

Pretensje prosze slac do Bednarza, to on odpowiada za to kim gramy, a raczej kim nie gramy.
jaaaasne :lol:

Kamson 06.09.2008 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 599275)
Pretensje prosze slac do Bednarza, to on odpowiada za to kim gramy, a raczej kim nie gramy.

Na ironie to nie wygląda więc... jesteś w błędzie Maciusiu. Za transfery odpowiada RN a za to kto gra twój imiennik, Skorża.
Bednarz jest od wyszukiwania piłkarzy i negocjowania kontraktów, kwoty odstępnego etc. Nawet jeśli jemu coś się uda wykombinować to RN może w minute sie na to wysrać.

Piłkarze powinni dostać solidny o....... za ten mecz. Jednak troche ludzi tam pojechało z Krakowa, poświęcili swój czas i pieniądze więc mogli by to zrobić właśnie dla nich. Za tą kase jaką dostają powinni za każdym razem zapiepszać jak małe samochodziki.

Pablo84 06.09.2008 15:07

Ręce czasami opadają :D
Przydaje się czasami taka chwila rozluźnienia :-)

westersyl 06.09.2008 15:14

Nie oglądałem tego meczu ale to, że nasza ofensywa bez Boguskiego i Brożka jest koszmarem wiedziałem już wcześniej. Kiedyś jeszcze był Paulista to on potrafił szarpnąć, potrafił strzelać bramki co jest rzadko spotykaną umiejętnością u naszych pomocników. Mimo wszystko nie spodziewałem się, że nie będą potrafić wygrać z Piastem ! W moim odczuciu powinna nastąpić w zimie mocna rotacja w składzie. Na wylocie powinno być kilku zawodników: Dawidowski, Kmiecik, Małecki ? Niedzielan ?
Na próby usprawiedliwiania Niedzielana długą kontuzją odpowiem tym co ktoś już tu pisał: Szałachowski jest najlepszym zawodnikiem Legii mimo tego, że miał dłuższą przerwę niż Andrzej.

Deever 06.09.2008 15:17

Taaaaaaaaaaaaaaa...

A jakby k**wa grali w PE na 100%, gryźli trawę, nie odstawiali nóg i połapali kontuzje na mecze z Lechem i Tottenhamem (przy naszej wąskiej kadrze!), to byście podnieśli larum, że co Skorża wyprawia, trzeba było odpuścić ten śmieszny puchar etc. :rotfl:

Litości.

Olać PE, wystawić siódmy skład to i z ewentualnej wygranej w derbach starozakonni nie będą mieć żadnej satysfakcji. Żeby grać na 4 frontach trzeba mieć ze 30 piłkarzy, z których najsłabsi powinni być na poziomie Krzyśka Mączyńskiego, Matiego Kowalskiego.

Nie mamy, to nie gramy.

@westersyl

Nasza ofensywa z Brożkiem i Boguskim też będzie koszmarem, jeśli nie będziemy grać na maksa. Przecież gdyby chłopcy dzisiaj zagrali z zębem, to remis 0:0 byłby pewny, a bardzo prawdopodobne, że te 1-2 bramki by strzelili, wystarczyłoby żeby ganiali za każdą piłką.

Mnie tam nie martwi, a nawet cieszy, że tego nie zrobili.

Wolałbyś np. przeczytać: "Wisła wygrywa w Gliwicach 2:0, groźnie wyglądająca kontuzja Jirsaka"? Ja nie. I co? Wtedy nasza ofensywa bez Brożka i Boguskiego była by lepsza, niż jest w rzeczywistości?

Estovic 06.09.2008 15:22

W piłce potrzebne jest traktowanie meczu na serio jeśli chce się wygrywać. Widocznie zawodnicy uznali, że puchar ekstraklasy nie jest ich priorytetem i zbytnio się im nie dziwię. Każda porażka Wisły boli, ale akurat taka w półtowarzyskich rozgrywkach najmniej. Skorża chce też wystawić rezerwę na Cracovię więc przygotujmy się na to, że może nieługo pasy będą się cieszyć z wielkiego zwycięstwa i świętować przez następne pół wieku. :D

jachting 06.09.2008 15:25

Mamy 20 piłkarzy zdatnych do gry na poziomie .

Pawełek,Juszczyk
Singlar,Baszczyński,Cleber,Pi.Brożek,Diaz,Głowacki ,Kowalski i najprawdopodobniej Marcelo
Małecki,Boguski,Zieńczuk,Sobolewski,Barreto,Cantor o,Jirsak,Łobodziński .
Niedzielan,Brożek

Nasza słaby występ w PE wynika z ubóstwa w formacjach ofensywnych .
Tak po za tym takie puchary do czegoś służą nie ?
Śmieszne są te glosy pośrednio namawiające do rezygnacji z pucharów krajowych

Wojtas 06.09.2008 15:30

Juszczyk - Singlar, Baszczyński, Cleber, Piotr Brożek - Jirsak, Cantoro, Sobolewski, Zieńczuk - Niedzielan, Kmiecik


Ten sklad nazywacie olaniem tego calego PE??


Otoz nie.Olanie to by bylo jakby dzis w Gliwicach wystapil ten sklad


Juszczyk - Krasnodębski , Kowalski, Zalewski Szabat - Burliga, Mączyński, Barreto, Niedzielan - Grzegorz Kmiecik , Dawidowski



Ale wystapil ten pierwszy,i to dowod ze Skorza wcale nic nie olał ,natomast nasi gwiazdorzy maja inne podejscie do sprawy.Syndrom Tbilisi i Valerengi wiecznie zywy ,a motyw "wybierania" w ktorym meczu walczyc albo i nie dalej praktykowany.

Konrad. 06.09.2008 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hudinho (Post 599267)
Gratulacje dla piłkarzy za bardzo dorby wynik a szczególnie dla napastników:
DAWID, KMIECIU jestescie Bogami footballu!!
tak dalej panowie:D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 599244)
Masz racje Konrad, na pewno wymiatali jak zwykle, ostrzeliwali bramkę Piasta na potęgę, tylko oczywiście redakcja w relacji live nawet nie raczyła o tym wspomnieć..

Nikt nie znęca się na Baszczyńskim, Cleberze czy Singlarze, którzy grali 90 minut i dali Piastowi strzelić bramkę. Mało tego z relacja wynika, że Piast miał jeszcze multum okazji...

Także jeśli ktoś skupia się na Dawidowskim, Kmieciku, lub Niedzielanie (chyba, że oni odpowiadają za grę obronną?), to albo oglądał mecz, albo jak głupek powtarza w kółko te same hasła (dobrze, że Łobo nie było bo też pewnie by mu sie dostało)...

wolfy 06.09.2008 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deever (Post 599289)
Taaaaaaaaaaaaaaa...

A jakby k**wa grali w PE na 100%, gryźli trawę, nie odstawiali nóg i połapali kontuzje na mecze z Lechem i Tottenhamem (przy naszej wąskiej kadrze!), to byście podnieśli larum, że co Skorża wyprawia, trzeba było odpuścić ten śmieszny puchar etc. :rotfl:

Litości.

Olać PE, wystawić siódmy skład to i z ewentualnej wygranej w derbach starozakonni nie będą mieć żadnej satysfakcji. Żeby grać na 4 frontach trzeba mieć ze 30 piłkarzy, z których najsłabsi powinni być na poziomie Krzyśka Mączyńskiego, Matiego Kowalskiego.

Nie mamy, to nie gramy.

A zwolennikom 23 osobowej kadry walczącej o wszystko dodam - choćbyśmy wygrali PE i PP, to nam się utrzymanie zawodników nie zwróci. Za te puchary są śmieszne pieniądze i cały ich sens dla nas w ich kompletnym braku jakiegokolwiek prestiżu - co umożliwia nam ogrywanie tam młodzieży(zarówno tej rokującej, jak i "młodych talentów" - a nuż ich ktoś od nas odkupi?) i rekonwalescentów. Niedzielan musi grać, aby mieć szansę na odzyskanie formy i chyba lepiej, żeby marnował sytuacje w meczu o pietruszkę niż w lidze/pucharach? Albo taki Bareto - po kontuzji, widać, że grać umie, ale potrzebuje ogrania i kilku 90 minutowych występów, żeby odzyskać czucie piłki.

A propos Niedzielana - do dziś pamiętam klangor pokemonów w transferowym oburzonych tym, że można w ogóle zaproponować piłkarzowi z TAKIM nazwiskiem kontrakt motywacyjny(scenariusz powtarza się zresztą przy każdym prasowym doniesieniu o potencjalnym transferze).

Jasne, że potrzebujemy drugiego napastnika i jakiegokolwiek skrzydłowego, ale nie na PE i PP!! Miałby taki złapać kontuzję w meczu z jakimiś drewniakami którzy chcą się pokazać i nawet, jak ich sędzia wyrzuci z boiska to i tak wielkiej szkody nie poniosą, a wynik pójdzie w świat?

Ja wiem, że żal tak dostawać w cztery litery z frajerami, ale raz, że taka specyfika pucharów a dwa - nas czekają sukcesy, a oni i tak pozostaną(piłkarsko)frajerami, dla których wygranie meczu o nic z Wisłą będzie największym osiągnięciem w sezonie(no chyba, że bardziej sobie cenią ew. zwycięstwo z Legią albo Lechem). Jeżeli stwierdzenie w pomeczowym wywiadzie: "No, Wisła to zawsze Wisła, nie ważne w jakim gra składzie" ma być ich jedyną chwilą tryumfu, to mnie to osobiście bardziej śmieszy, niż boli.

Dla mnie ten mecz był udany o tyle, że obyło się bez kontuzji po stronie naszych zawodników.

jachting 06.09.2008 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 599294)

Ale wystapil ten pierwszy,i to dowod ze Skorza wcale nic nie olał ,natomast nasi gwiazdorzy maja inne podejscie do sprawy.Syndrom Tbilisi i Valerengi wiecznie zywy ,a motyw "wybierania" w ktorym meczu walczyc albo i nie dalej praktykowany.

Dupa tam :)
Ofensywa jest do dupy,Sobol po kontuzji,w drugiej połowie eksperymentalne ustawienie,Piast był poproastu lepszy,chcial się pokazać u siebie .
Z relacji wynika że jednym z najsłabszych zawodników był Jirsak, tak się już wtopił w" nasze realia", dogadał się czy opierdala się? :P

SpoXsteR 06.09.2008 15:43

prawda jest taka że nasi gwiazdorzy grając w czymś takim jak pe mają w głowach "takie granie, żeby się nie zmęczyć i wiedzą że Skorża i tak ich nie o.......i", a jeśi Śląsk nie wspominając o Piaście grają z Wisłą to dają z siebie wszystko, wadomo, Wisła - marka.... więc to jest takie jak w dzisiejszym meczu Wisła (40% energii) vs Piast (110% energii) co nie zmienia faktu że Wisła takie ogórky jak Piast z palcem w dupie powinni jechać,a że mają na to wyj... stąd też takie wyniki.


tak to widzę.

PS siedzieć w tej klatce dla zwierząt przy takiej temperaturze to samobójstwo.

Wiślak_358 06.09.2008 16:00

Wisła miała po prostu słabszy dzień każdemu może się zdarzyć Piast wygrał bo grał lepiej no i trudno nie zawsze się wygrywa.

jasnyGwint 06.09.2008 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 599298)
A zwolennikom 23 osobowej kadry walczącej o wszystko dodam - choćbyśmy wygrali PE i PP, to nam się utrzymanie zawodników nie zwróci. Za te puchary są śmieszne pieniądze i cały ich sens dla nas w ich kompletnym braku jakiegokolwiek prestiżu - co umożliwia nam ogrywanie tam młodzieży(zarówno tej rokującej, jak i "młodych talentów" - a nuż ich ktoś od nas odkupi?) i rekonwalescentów.

w kontekscie pucharu uefa lepiej zdobyć PP niż zająć drugie miejsce w lidze. No ale my mamy inne cele więc też można odpuścić :-)

TSWojtas 06.09.2008 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 599296)
Nikt nie znęca się na Baszczyńskim, Cleberze czy Singlarze, którzy grali 90 minut i dali Piastowi strzelić bramkę. Mało tego z relacja wynika, że Piast miał jeszcze multum okazji...

Także jeśli ktoś skupia się na Dawidowskim, Kmieciku, lub Niedzielanie (chyba, że oni odpowiadają za grę obronną?), to albo oglądał mecz, albo jak głupek powtarza w kółko te same hasła (dobrze, że Łobo nie było bo też pewnie by mu sie dostało)...

sorry ale dla mnie Dawidowski nie może być szanowany bo niby za co??Że gra w Wiśle ??Komuś sie coś pomyliło - chłop jerst typowym darmozjadem , bez ambicji i waleczności.I jak szanuje mniej lub wiecej każdego piłkarza Wisły z obecnego składu to dla Dawidowskiego nie ma braw gdy schodzi z boiska bo niby za co??A że niektórzy na niego gwizdają - on juz powinien byc dawno wygwizdany i to na amen !


pozdrawiam

buters87 06.09.2008 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 599296)
Nikt nie znęca się na Baszczyńskim, Cleberze czy Singlarze, którzy grali 90 minut i dali Piastowi strzelić bramkę. Mało tego z relacja wynika, że Piast miał jeszcze multum okazji...

Także jeśli ktoś skupia się na Dawidowskim, Kmieciku, lub Niedzielanie (chyba, że oni odpowiadają za grę obronną?), to albo oglądał mecz, albo jak głupek powtarza w kółko te same hasła (dobrze, że Łobo nie było bo też pewnie by mu sie dostało)...

sorry ale Baszczyński, Cleber czy Singlar grają jak DLA MNIE naprawde dobrze w ostatnich meczach w LM czy lidze a taki Dawidowski w każdym meczu gra piach jakich mało, jedyne co można rzec to kończ waść wstydu oszczędź....

btw według mnie wystawianie Dawidowskiego jest tak jakby apelem/przesłaniem Skorży do Grupy Trzymającej Władzę w Wiśle coś na wzór: "patrzcie i płaczcie"....

wolfy 06.09.2008 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buters87 (Post 599332)
btw według mnie wystawianie Dawidowskiego jest tak jakby apelem/przesłaniem Skorży do Grupy Trzymającej Władzę w Wiśle coś na wzór: "patrzcie i płaczcie"....

Jeżeli to ich nie przekona, to już nic tego nie zrobi:D

Może faktycznie jest to odpowiedź skierowana do RN, w której ktoś się popisał poczuciem humoru, motywując wstrzymaniem transferów graczy ofensywnych słowami: "Macie Dawidowskiego i Kmiecika".

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna jest jednak wersja, że piłkarze ME są od wspomnianej dwójki po prostu słabsi. Niemożliwe? Ja jakoś jestem w stanie to sobie wyobrazić...

gigant 06.09.2008 18:51

Największy ból to to że jest to trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. Żeby się chłopaki nie odzwyczaili od wygrywania.

djjamajczyk 06.09.2008 18:58

rozumiem że PE jest mało prestizowy , rozumiem ze mamy wąska kadre , rozumiem ze nie było kilku waznych piłkarzy , rozumiem że musimy sie oszczedząc ALE klasa która ma Wisła powinna chociaż troszke obligowac do wygrania lub chcociaz do remisu z Piastem ,. takie porażki w 2 ostatnich meczach( to chyba 1:5 w bramkach) wiec to może troche popsuc atmosfere i dobic młodych chłopaków i tych co grali w ubu meczach -> Niedzielana i ...:D Dawidowskiego (choć temu to już nic nie zaszkodzi :P ) . miło by ogladac wygrywajaca Wisełkę pomimo niskiego prestizu PE. bo jak już nie wygrywa repra to chcoiaż Wisła powinna ...

South 06.09.2008 19:09

a pejsy znowu ekstazę przezywają:lol:

godzina meczu chora,upał straszny,stadion 3 ligowy ,ogólnie Piast miał sporo więcej sytuacji do strzelania niż my

SONNE 06.09.2008 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez djjamajczyk (Post 599401)
rozumiem że PE jest mało prestizowy , rozumiem ze mamy wąska kadre , rozumiem ze nie było kilku waznych piłkarzy , rozumiem że musimy sie oszczedząc ALE klasa która ma Wisła powinna chociaż troszke obligowac do wygrania lub chcociaz do remisu z Piastem ,. takie porażki w 2 ostatnich meczach( to chyba 1:5 w bramkach) wiec to może troche popsuc atmosfere i dobic młodych chłopaków i tych co grali w ubu meczach -> Niedzielana i ...:D Dawidowskiego (choć temu to już nic nie zaszkodzi :P ) . miło by ogladac wygrywajaca Wisełkę pomimo niskiego prestizu PE. bo jak już nie wygrywa repra to chcoiaż Wisła powinna ...

Nie mogliśmy wygrać ani zremisować bo pewnie zaplanowano szybkie pożegnanie się z PE , więc musimy uważać żeby za dużo punktów nie nazbierać a na pewno szykuje się wygrana ze starozakonnymi.

arti 06.09.2008 19:56

Brak transferów do ofensywy zaczyna wychodzić. A tu jeszcze 3 miesiące trzeba grać...

Wiślak_358 06.09.2008 20:00

Teraz doszedłem do takiego wniosku,niema Pawła nie ma goli.

Maćko 06.09.2008 20:10

Nie było dobrze, widać, że im się nie chciało. Ale w sumie, to mi to wisi.
Ważne, że za tydzień kuchenki dostają.

Wiślak_358 06.09.2008 20:16

Kuchenki,lodówki,pralki i zmywarki.:lol:

PauL 06.09.2008 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 599405)
a pejsy znowu ekstazę przezywają:lol:

godzina meczu chora,upał straszny,stadion 3 ligowy ,ogólnie Piast miał sporo więcej sytuacji do strzelania niż my

Twoją relację ciężko uznać za wiarygodną,bo przecież z tego sektora nic nie było widać! No, chyba że obejrzałeś powtórkę w TV, to zwracam honor. :-)

South 06.09.2008 20:34

widziałem bardzo dobrze (na tyle ile się dało)drugą połowę przez kraty :)

cisnęli nas


Cytat:

,bo przecież z tego sektora nic nie było widać
jak sie stoi tyłem do murawy z załozonymi rękami to trudno coś zobaczyć :-P

madenn 06.09.2008 20:54

teraz mamy problem prawie podstawowy skład przgrywa z Piastem
ten mecz pokazał ile znaczą dla nas Brożek i Boguski

Ogryzek 06.09.2008 22:09

Jedynie co mnie smuci w tym PE że mamy derby z Sąsiadką. Nie możemy więc tych meczy odpuścić. W innym wypadku olalibyśmy te mecze z których i tak nic nie ma. A tak jak pisał Wolfy tylko głupie kontuzje mogą się przytrafić. Ale derbów odpuścić nie możemy!

Wesoła_Tsw 06.09.2008 22:41

Ogryzek : popieram niema takiej opcji zeby odpuszczec derby .... musimy im pokazac gdzie tak naprawde jest ich miejsce przynajmniej w pe jak nie zdołalismy zrobic tego w lidze ;]

irman 06.09.2008 22:44

Odpuściliśmy i dostaliśmy. Nikt się tym specjalnie nie przejmuje i słusznie. Radochę mają za to w Gliwicach.

Barcelona też w Krakowie odpuściła i przerżnęła i tylko my się tym podniecaliśmy.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

hudinho 07.09.2008 10:15

mecz w Gliwicach pokazał jedną bardzo ważną rzecz, otoż cała siła ofensywna Wisły na dzień dziesiejszy to Boguski i Brożek. Bez tych piłkarzy Wisła sobie nie radzi. Cała taktyka Wisły opiera sie na grze Pawła.
Troche smutno, że mamy tylko dwóch tak naprawde ofensywnych zawodników w zespole.

Pablo84 07.09.2008 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 599497)
Odpuściliśmy i dostaliśmy. Nikt się tym specjalnie nie przejmuje i słusznie. Radochę mają za to w Gliwicach.

Barcelona też w Krakowie odpuściła i przerżnęła i tylko my się tym podniecaliśmy.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Tylko widzisz, piłkarze Barcelony po tej porażce byli na siebie w****ieni i napewno przegrać nie chcieli- zwłaszcza z drużyną z Polski.A nasi kopacze?....

John1906 07.09.2008 12:26

wygrajmy tylko te dwa mecze derbowe w PE i jak dla mnie możemy odpaść z tych śmiesznych rozgrywek...
biorąc pod uwagę naszą "szeroką" kadre chyba wyjdzie nam to na plus kiedys...

Maćko 07.09.2008 13:57

Ja tam wolę z tego gówna odpaść już w 1 fazie(oczywiście pokonując pejsy), niż np. później z jakąś Legią czy innymi kuchenkami, żeby walili przez pół roku z powodu wygrania z naszymi "rozochoconymi" kopaczami.

wolfy 07.09.2008 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 599688)
Ja tam wolę z tego gówna odpaść już w 1 fazie(oczywiście pokonując pejsy), niż np. później z jakąś Legią czy innymi kuchenkami, żeby walili przez pół roku z powodu wygrania z naszymi "rozochoconymi" kopaczami.

Taaa, mam podobnie. Jeszcze mnie mdli po tym, jak nam legioniści wypominali te "pogromy":rotfl: Niech zdobywają "trofea", tylko to im pozostało.

Amfre 07.09.2008 17:42

trwają jeszcze...
Jagiellonia Bialystok 1 - 1 Polonia Warsaw
Cracovia Kraków 0 - 0 Slask Wroclaw

ukonczone..
Polonia Bytom 1 - 0 Ruch Chorzow
Gornik Zabrze 1 - 3 Odra Wodzislaw Slaski

Coglin 07.09.2008 17:57

ukonczone:

Cracovia - Śląsk 0 - 1

wolfy 07.09.2008 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 599791)
ukonczone:

Cracovia - Śląsk 0 - 1

I bardzo dobrze...

joy_division 07.09.2008 19:53

Drodzy, dajmy sobie na wstrzymanie z tym (po)tworem o nazwie puchar ekstraklasy. Skupić się trzeba na ważniejszych rzeczach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl