Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Eller 12.07.2008 13:41

Jesli Drzymała zrobi z Polonii Warszawa Groclin to i tak bedzie ciekawie. W grodzisku tez bylo 300 osob na stadionie to na Polonii tez nie zaszkodzi jak bedzie malo kibicow :)

ToTylkoJa 12.07.2008 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 566188)
...

jedno pytanie. Kto tu kogo nie chce wpuszczać na mecze? Wy u nas praktycznie zawsze dostawaliście bilety na mecz, a my mieliśmy sporo kłopotów z dostaniem wejściówek na K6. O czym Ty w ogóle teraz piszesz? Podam Ci jeden przykład- gdy był mecz Legia Korona, to nikt nie sprawdzał, czy z Koroną przyszli kibice Polonii. A pamiętasz może mecz Polonia Zagłębie Sosnowiec na K6? Co było? Była groźba taka, że jeśli Legia będzie chciała wspomóc ekipę z Sosnowca, to może nikt nie wejść. Dlatego Legia dogadała się z Zagłębiem, że Legia nie będzie w tym spotkaniu wspierać swoich braci, przez bezsensowny pomysł Polonii. To jest szopka. A najlepsze dopiero Ci napiszę. Pamiętasz nasze ostatnie derby? Robiliśmy akcję, aby wbić się na trybunę główną(bez szali), ale jakieś pachołki i konfidenci z Polonii siedzieli na płocie i wskazywali ochronie i policji, że ten jest z (L) a ten nie. Ja np wtedy nie zostałem wpuszczony na ten mecz, bo jakiś śmieć mnie wskazał. Byście to jakoś ogarnęli, a nie wjeżdżasz tu na Legie, że rzekomo was nie wpuszczamy haha (pasuje do tej sytuacji idealnie Twój podpis z połową społeczeństwa)

PoloniaDumaStolicy 12.07.2008 13:56

Kijek. Z powodu Waszej nienawisci. Znajac zycie, to pewnie na derby przerwiecie protest ;)

wisl@k_TS. A niby w czym mecze z takim Ruchem czy Lechia maja byc ciekawsze? Nie mamy z nimi takiej kosy, zeby wyczekiwac na spotkania z nimi. Zabki czy Pruszkow leza niedaleko Warszawy, wiec bedzie sporo KP Legii. Leczna to z kolei mozliwosc spotkania Motoru, z ktorym Gornik ma uklad.

Kocur. A co by to dalo? Sporo chlopakow nachodzilo dzialaczy, zeby z nimi porozmawiac. Wg mnie nie ma co robic czegos na pokaz. A, ze ktos nie slyszal o naszych dzialaniach, to mowi sie trudno. Nie szukamy rozglosu.

kreseq. Nie martw sie, jesli KP Legia nas wpusci, to bedzie nas wiecej niz 300 i nie bedziecie musieli nawet kropkowac naszych zgod.

ToTylkoJa. Przypomnij sobie pierwszy mecz Cracovii po awansie u Was. Juz nie pamietasz? A czy Ty nie rozumiesz, ze klub nie moze nikogo wpuscic w wiekszej ilosci niz 300? Jezeli wpuscilby, to zostalaby cofnieta zgoda na rozgrywanie meczow przy K6. A napiszesz o tym jak Wy najhonorniejsi fanatycy KP Legia wywozicie naszych do lasow, jak to Wy najhonorniejsi z najhonorniejszych skrarzycie sie Leszkowi, ze niby ze sprzetem po Warszawie latamy, a zapominacie powiedziec o swoich przedluzaczach rak?

ToTylkoJa 12.07.2008 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 566228)

ToTylkoJa. Przypomnij sobie pierwszy mecz Cracovii po awansie u Was. Juz nie pamietasz? A czy Ty nie rozumiesz, ze klub nie moze nikogo wpuscic w wiekszej ilosci niz 300? Jezeli wpuscilby, to zostalaby cofnieta zgoda na rozgrywanie meczow przy K6. A napiszesz o tym jak Wy najhonorniejsi fanatycy KP Legia wywozicie naszych do lasow, jak to Wy najhonorniejsi z najhonorniejszych skrarzycie sie Leszkowi, ze niby ze sprzetem po Warszawie latamy, a zapominacie powiedziec o swoich przedluzaczach rak?

Ale o co Ci chodzi z tymi 300? Ja pisze o sytuacji wejścia na trybunę główną stadionu. Co ma piernik do wiatraka? Chyba każdy ma prawo sobie pójść na mecz, nawet kibic Legii (który był bez barw). Ale oczywiście wybitni KSP zaczaili się i pokazywali swoimi paluszkami, że ten to na bank z Legii. A policja już wiedziała co z takim zrobić:) Pochwal się o kradzieżach czapek i koszulek małolatom z Legii. Dwóch 2 metrowców ma tylko odwagę do takich podejść. Bo była sytuacja, że wracaliście po jakimś meczu tramwajem i wbił sie do was legionista(słownie jeden) w barwach a wy nic. Udawaliście, że nie widzicie(?). A może za duży był (ta sytuacja była komentowana ostro na waszym forum też- na necie pisaliście 'że też ja go nie widziałem, bo by dostał' itp :)). Jeżdżę po Warszawie sporo, ale w życiu nie widziałem jeszcze polonisty w barwach (mogę przysiądź na co tylko chcesz). Tacy właśnie odważni jesteście. Nawet pod waszym stadionem przed meczem was ganialiśmy, na pewno pamiętasz. Jak się bramy zamknęły, to wtedy zaczeliście dopiero kozaczyć. Koniec tego tematu, mnie zdanie Polonii o Legii gówno obchodzi, bo jest nieobiektywne. Ale opinie innych ekip mnie bardziej interesują. (Wisła, Widzew, czy nawet Lech piszą, że to (L) jest o niebo lepsza). Wasze słowa przeciwko naszym słowom + innych ekip. To mi wystarczy. A Wisła wie jak to jest, bo ma waszego przyjaciela w mieście, Cracovię:) pozdro

PoloniaDumaStolicy 12.07.2008 14:21

Co ma 300 do tematu? To po co piszesz, ze nie mogliscie wejsc z Sosnowcem? Przyjechali w 300, to wykorzystali wszystkie bilety. My zamowilismy na Znicz 1000 biletow, to do klubu przyszla wiadomosc odmowna i dostalismy tylko 100. Jezeli nie wierzysz, to przejdz sie do p.Drygalskiego i zapytaj.
Jakim malolatom? U Was sa tylko takie zwyczaje. Dobitny przyklad, wracamy z Pruszkowa, jestesmy w podziemiach centralnego, moglismy skroic bluze typowi od Was, ale poza opluciem nic mu sie nie stalo.
Z kolei zdanie KP Legii o Polonii tez mnie nie obchodzi. Bo to Wy zyjecie w swoim swiecie, gdzie jestescie najlepsi, gdzie to "nie ma Polonii", a ta Polonia - ktorej niby nie ma - albo Wam kroi flagi albo Was obija.
Jezeli jestes taki "objektywny", to odnies sie do wywozek i sprzetu z Waszej strony. Czy moze prawda boli?

A co do wypowiadania sie innych ekip o nas. Jakim cudem Widzew mialby cos o nas mowic, jak przez kilka lat sie nie spotkalismy? Z kolei Lech jest tyle wart, co i Wy.

kreseq 12.07.2008 14:26

Proponuje Wam takie rozmowy prowadzic na PW bo admin sie wk... i zle to sie skonczy. to jest temat EKSTRAKLASA a nie Wojna Legii i DyskoPolo.
Raz konkretnie sie wypowiedziec i szlus.
Na miejscu Wislakow bym pewnie sie wkurzyl czytajac pasjonujace dywagacje o wyjazdach do lasu i krojeniu szalu 12 latnim kibicom w mierniej jakosci komunikacji tramwajowej.

ToTylkoJa 12.07.2008 14:29

daj przykład tych wywózek. Pewnie gdzieś na forum wyczytałeś? Znasz kogoś wywiezionego? Pewnie zaraz napiszesz, że tak:lol: Jak dla mnie kilku osiłków z Legii powinno was wywieść do takiego lasu, za to, że ciągle bierzecie sobie na haczyk małolatów z Legii. Tacy mocni to stańcie do tych starszych, a nie dzieci okradacie i straszycie. Co do tych 300 biletów, to sosnowiec był skłonny nam przekazać część puli, ale oczywiście polonijka chciała sprawdzać adres zameldowania:lol:

Legia ch***owa, Lech ch*owy a Polonia wspaniała :rotfl: a Wisła i Cracovia jakie są?

My przodujemy w okradaniu małolatów, a to heca. Jak to mamy robić jak wy w barwach nie łazicie. Skoro tacy mocni, to czemu nie okradliście tego z tramwaju? Bo nie był młody? Mogę się z Tobą umówić na spotkanie(zwykłe, żadna ustawka czy coś). Ja przyjdę w barwach Legii, a Ty Polonii. Zobaczymy czy będziesz miał odwagę. Pochodzimy sobie po mieście. Może w końcu zobaczę kogoś z Polonii w barwach.
Zobacz jakie wy macie kompleksy, co 3 opis na waszym forum to coś o Legii :-D

PS kreseq ma rację. Koniec i teraz to już na pewno.

PoloniaDumaStolicy 12.07.2008 14:35

Przyklad. Wywozka za oklepanie Smerfetki, koles z MP, ktorego probowali wywozic 3 razy, innemu rozpier...lili kolano mlotkiem, nastepnemu kazali lykac nakretki od butelek. Dalej mam wymieniac? I wez nie p...dol z tym Sosnowcem, bo gdyby nie wykrozystali calej puli to weszlibyscie, tak samo nie pisz bzdur z krojeniem malolatow, bo dobrze wiesz, ze Wy w tym przodujecie.

Z mojej strony finito w rozmowie z fanami KP Legia.

Oress 12.07.2008 14:37

no dla niego Cracovia na pewno wspaniała, no i rządzi w Krakowie tak jak KSP w Wawie ^^
Dobra Panowie ale skończmy ten temat bo to nie to miejsce i nie to forum na takie tematy :)
Co do samej sytuacji do szacunek dla Wrocławia i Szczecina że potrafili powiedzieć "NIE" a co do Polonii to no comment, za te wszystkie przekręty w normalnym kraju ludzie od razu trafili by do sądu, no ale to Polska przecież...

dorotja 12.07.2008 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 566254)
Proponuje Wam takie rozmowy prowadzic na PW bo admin sie wk... i zle to sie skonczy. to jest temat EKSTRAKLASA a nie Wojna Legii i DyskoPolo.

Lepiej by się tego ująć nie dało. Dzięki, Kreseq. Następne "wojenne" posty polonijno - legijne będą usuwane, a pretensje będziecie mogli mieć tylko do siebie. Wieści o tym, kto kogo opluł umieszczajcie sobie na innych forach.

Krissu 12.07.2008 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 566188)
Pod jaka presja? Drzymala juz sie zgodzil na rezygnacje z Pucharu UEFA... Wiec po co glupoty piszesz?

Kolego sympatyczny...
- Awans Śląska do Ekstraklasy był warunkiem KONIECZNYM, żeby fuzja w ogóle się odbyła.
- Pewnie o skandowaniu "Wrocław cały bez Drzymały" nie słyszałeś, co? We Wrocławiu nie chcieli mieć pucharów, których nie wywalczyli na boisku. Drzymała zrezygnował z tych pucharów pod wpływem protestów kibiców Śląska.
Dociera?

Edit:
Analogiczna sytuacja byłaby taka, że wy mając zawodników Dyskobolii gracie w 1. lidze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 566188)
Krissu. Nie wiem, co Cie tak rozsmieszylo w tym, ze przejelismy licencje Groclinu, a nie Dyskobolii?

:-)

Zbychu 12.07.2008 15:43

Wisła,mimo iż jak na razie znaczących transferów nie widać to jednak cały czas jest poza zasięgiem reszty polskich ligowców.Poza tym nie nastąpiła masowa wyprzedaż piłkarzy,którzy zapewnili kilkunastopunktową przewage nad drugim zespołem w minionych rozgrywkach OE.Wydaje mi się że na koniec nadchodzącego sezonu krakowianie znów zakończą na 1 miejscu,ale nie będą mieli aż tak dużej przewagi jak wcześniej.

Zacięta powinna być walka o wicemistrzostwo,prawdopodobnie pomiędzy Lechem a Legią.Zakładając huraoptymistyczny scenariusz obydwa kluby przy odrobinie szczęścia w losowaniu i przede wszystkim bardzo dobrej własnej postawie powinny awansować aż do fazy grupowej pucharu UEFA.Jesienna walka w pucharach może ujemnie wpłynąć na postawe tych drużyn w lidze polskiej,czego przykładem jest Wisła gdy walczyła w grupie z Basel,Feyenordem i Nancy.Mimo wszystko nie widać groźnych rywali na krajowym podwórku dla naszych pucharowiczów - zamieszanie w Groclinie może odbić się na postawie tej drużyny.

Ostatecznie ze względu na doświadczenie trenera Smudy obstawiam że jednak Lech wywalczy wicemistrzostwo,aczkolwiek tutaj szanse z Legią wydają się mniej więcej wyrównane.

Gucio25 12.07.2008 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kijek (Post 566189)
nie wiele tzn ile?

tzn., że walka toczyła by się pewnie do ostatnich kolejek w obecnym stanie rzeczy. Wisła zdobyła by mistrza np. na 2 kolejki przed końcem. :) ale to tylko przypuszczenia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kijek
reszty czepiac sie nie bede bo twoje poglady znam.

o, a to ciekawe.
konkretniej? coś z nimi nie tak?
i do czego byś się jeszcze doczepił, bo chętnie wytłumacze. :D

edit: no dobra, może kolejkę przed końcem, nie dwie. :D

Kijek 12.07.2008 16:52

Zapisze sobie date tego posa Zbychu i w maju zobaczymy czy bede ci go wypomnial z lekka nutka ironii :D
Zobaczymy jaka wrózka z ciebie :D

szczegolnie to
Cytat:

to jednak cały czas jest poza zasięgiem reszty polskich ligowców
majac w pamieci 3 razy prze.......enie z nami - nie chodzi mi o okolicznosci itp. jak dla mnie odejscie Paulisty, Dudki, Kokoszki to duze osłabienia a naszym bolem w zeszlym sezonie nie był brak jakis suepr piłkarzy tylko brak szerokiej kadry ktora Wy mieliscie teraz pozyskalismy kilku na ławke w sam raz. Wiec... no ale zapomnialem "cały czas jestescie poza zasiegiem":D
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 566333)
Wisła zdobyła by mistrza np. na 2 kolejki przed końcem. :)

Zeby nie było tak ze na te dwie kolejki przed koncem pojdziemy do Was jako lider. Najpierw na poczatku strzeli Brozek powiedzmy w 3 minucie a potem jakos koło 65 wyrowna ktorys od nas. A po meczu Wróblewski bedzie latal z nasza flaga po murawie, pamietasz ;)


Dopiero lipiec a tutaj juz sie gotuje :D

Pablo84 12.07.2008 16:53

Oho, widze, że sezon zbliża się wielkimi krokami :D Napinka wzrasta proporcjonalnie do ilości dni jaka dzieli nas od rozpoczęcia sezonu.
Kijku, sam wiesz jak to jest jak ktoś kocha jakąs drużyne, więc nie dziw się niektórym postom.Osobiscie mam trochę inne zdanie na temat rywalizacji, nie mniej jednak to jest forum, wiec każdy może sobie napisać swoją opinie.

Co do Twojej wypowiedzi. Nie gadaj, że dla ciebie fakt zdobycia mistrza przed nasza drużynę na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu jest bez znaczenia....To po prostu musiało się jakoś odbić na formie piłkarzy, ich mentalność i zaangażowanie.Synonimem tego wszystkiego, byl strzał Brożka z karnego u Was. Jednak to wszystko nie usprawiedliwia naszych piłkarzy.Przejebaliśmy.

Poza tym

Proponował bym się uspokoić naszym warszawskim gościom /Przypominam, że to forum ogólnodostępne,więc to nie miejsce na wzajemne przechwalanki :).

Gucio25 12.07.2008 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kijek (Post 566334)
Zeby nie było tak ze na te dwie kolejki przed koncem pojdziemy do Was jako lider. Najpierw na poczatku strzeli Brozek powiedzmy w 3 minucie a potem jakos koło 65 wyrowna ktorys od nas. A po meczu Wróblewski bedzie latal z nasza flaga po murawie, pamietasz ;)

Dopiero lipiec a tutaj juz sie gotuje :D

a gramy ze sobą dwie kolejki przed końcem?
nie filozuj Kijku, lider może być tylko jeden. ;)

i nic sie nie gotuje, porozmawiać międzyklubowo nie można? :D

Kwaki 12.07.2008 17:34

Przypomnialo mi sie, ze kiedys ktos na naszym forum dal linka do tematu na forum Cracovii, ktory brzmial mniej wiecej tak: "Jak Śląsk do nas przyjedzie to krzyczmy DYSKOBOLIA!". Ma go ktos moze? :rotfl:

medyk 12.07.2008 19:55

ale mnie ten Smuda dziś rozśmieszył, :lol:

1q2 12.07.2008 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 566301)
Wisła,mimo iż jak na razie znaczących transferów nie widać to jednak cały czas jest poza zasięgiem reszty polskich ligowców.

Nie zgodze sie z Toba a to dlatego ze mam w pamieci runde wiosenna, ktora byla bardzo przecietna(jesli chodzi o gre ) w porownaniu do jesiennej i w ogole meczylismy sie w kazdym meczu jak cholera.
Mozna usprawiedliwiac to brakiem motywacji itp , jednak z drugiej strony gralismy na totalnym luzie, bez zadnej presji.
Rozumial bym , gdyby powodowalo to wieksza nonszalancje w grze, jednak zamiast tego, w wiekszosci meczy, na boisku panowal kompletny chaos w naszym wykonanianu.
Jak bedzie teraz, tego nie wiem.
Historia uczy, ze to co bylo rok temu, wcale nie musi sie powtorzyc.
Na dzien dzisiejszy uwazam ze sa 3 wyrownane zespoly i walka o mistrza bedzie na bank ciekawsza i bardziej zacieta, niz w zeszlym roku.

Reasumujac - nie uwazam Wisly za faworyta a za 1 z 3 pretendentow.
Jesli juz mialbym cos typowac, to czarnym koniem moze okazac sie tu Lech...ups... Amica:)

skttrbrain 12.07.2008 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 566400)
ale mnie ten Smuda dziś rozśmieszył, :lol:

mnie też..coś za dużo .......ą wszyscy naokoło..

macie, tylko za mocno się nie śmiejcie ;)
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,54...a_majstra.html

no i parę wróżbiarskich zdań ode mnie..
Lech, Wisła, Legia..jeśli tak nie będzie wyglądała pierwsza trójka (w dowolnej kolejności oczywiście) w czerwcu 2009, to będę bardzo zaskoczony. Bo poza nami kto jest? Polonia? Osłabiona, niezgrana, chimeryczny właściciel, moim zdaniem ciężko im będzie w pierwszych tygodniach. No i Majdan na bramce, dobrze pamiętam? ;) Górnik? Ruch? Na pewno nie na pierwszą trójkę.. 'Galaktyczna 'Jagiellonia'? Coś mi się wydaje, że za 3-4 miesiące nie będą z czego mieli płacić tym swoim 'galacticos'.. Reszta ligi? Totalna przeciętność.
W ogóle, sytuacja w lidze skłania się ku temu, by pucharowicze odjechali reszcie ligi na dystans nie do pokonania w ciągu roku-dwóch.

wolfy 13.07.2008 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heban (Post 566351)
Czytając to wszystko, naszła mnie taka myśl, jak życie jest czasami przewrotne. Weźmy takiego Rockiego i jego przejście do Legii, do rodzinnego miasta, jak to uzasadniał. Wiemy, że jego pierwszą warszawską miłością była Polonia, ale..... teraz kocha Legie i nawet kiedyś był jej kibicem, bo jest warszawska tak samo. Gdyby został w Groclinie, teraz "grałby o mistrza" w swojej Polonii a tak co teraz powie podczas derbów W-wy, zwłaszcza jakby tak tradycyjnie zebrał bęcki od dawnych kolegów i jak zwykle, nerwy by mu puściły. :rotfl:

Heh, dobrze to wyłapałeś.

Czemu co roku muszę czytać oficjalną napinkę Amicowców( Rutkowski et cosortes )? Rozumiem - AmicoLech ma realne szansę na mistrzostwo( nie on jeden :> ), ale to już się staje śmieszne...

Ja im niczego nie ujmuję, ale ligi nie wygrywa się w działach sportowych gazet, a na boisku.

coolibeer 13.07.2008 00:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 566498)

Czemu co roku muszę czytać oficjalną napinkę Amicowców( Rutkowski et cosortes )? Rozumiem - AmicoLech ma realne szansę na mistrzostwo( nie on jeden :> ), ale to już się staje śmieszne...

Ja im niczego nie ujmuję, ale ligi nie wygrywa się w działach sportowych gazet, a na boisku.

No chyba ,że Kasierski dostanie kuchenkę...

Marszałek 13.07.2008 14:01

Dla porządku wklejam.

Raport bieżący 21/2008 Zarząd Inter Groclin Auto S.A. z siedzibą w Karpicku informuje, co następuje:
1) w dniu 10 lipca 2008 roku nabył od Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Groclin-Dyskobolia z siedzibą w Grodzisku Wlkp. 125 akcji imiennych nieuprzywilejowanych spółki Groclin-Dyskobolia o wartości nominalnej 1000 zł (jeden tysiąc złotych) każda. Cena za nabywane akcje została ustalona w wysokości po 1196 zł (jeden tysiąc sto dziewięćdziesiąt sześć złotych) za jedną akcję,.

2) w dniu 10 lipca 2008 roku nabył od Zbigniewa Drzymały 10 akcji imiennych nieuprzywilejowanych spółki Groclin-Dyskobolia o wartości nominalnej 1000 zł (jeden tysiąc złotych) każda. Cena za nabywane akcje została ustalona w wysokości po 1196 zł (jeden tysiąc sto dziewięćdziesiąt sześć złotych) za jedną akcję. Po zawarciu w/w umów Inter Groclin Auto S.A. posiada 16715 akcji spółki Groclin Dyskobolia S.S.A., co odpowiada 100% udziałowi w kapitale zakładowym.

W dniu 11 lipca 2008 r. Inter Groclin Auto S.A. z siedzibą w Karpicku zawarła z Józefem Wojciechowskim przedwstępną umowę sprzedaży 16715 akcji imiennych nieuprzywilejowanych Groclin-Dyskobolia S.S.A. za łączną kwotę 20.000.000,00 zł (dwadzieścia milionów złotych) .

Uzupełniająco Zarząd Inter Groclin Auto S.A. podaje, że w dniu 10 lipca 2008 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Groclin-Dyskobolia S.S.A., które podjęło uchwałę o zmianie firmy spółki na KSP Polonia Warszawa S.S.A. oraz siedziby na Warszawę.

Bronex 13.07.2008 16:30

Ja to jestem ciekawy co ten Wojciechowski z tego Groclinu zrobi. Polonią tego w żaden sposób nazwać nie można chociaż kibice się chyba z przyzwyczajenia do tego dostosują przecież gdzieś będą musieli chodzić w soboty i zdzierać gardło. Facet wydał 20 mln zł na akcje. Wcześniej Drzymała sprzedał najbardziej wartościowych zawodników zachowując pełnie praw do Majewskiego i Jodłowca. Jeżeli ktoś wydaje 20 mln zł to chyba nie po to żeby zaraz zwinąć interes.

eMTe 13.07.2008 19:03

Co z honorem Polonii i tradycją klubu? Jeżeli ktoś miał zastrzeżenia do Amici Poznań to co z Dysko-Polo Warszawa? Bo to to już w ogóle skandal :/

kucharz_77 13.07.2008 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 566406)
Nie zgodze sie z Toba a to dlatego ze mam w pamieci runde wiosenna, ktora byla bardzo przecietna(jesli chodzi o gre ) w porownaniu do jesiennej i w ogole meczylismy sie w kazdym meczu jak cholera.
Mozna usprawiedliwiac to brakiem motywacji itp , jednak z drugiej strony gralismy na totalnym luzie, bez zadnej presji.
Rozumial bym , gdyby powodowalo to wieksza nonszalancje w grze, jednak zamiast tego, w wiekszosci meczy, na boisku panowal kompletny chaos w naszym wykonanianu.
Jak bedzie teraz, tego nie wiem.
Historia uczy, ze to co bylo rok temu, wcale nie musi sie powtorzyc.
Na dzien dzisiejszy uwazam ze sa 3 wyrownane zespoly i walka o mistrza bedzie na bank ciekawsza i bardziej zacieta, niz w zeszlym roku.

Reasumujac - nie uwazam Wisly za faworyta a za 1 z 3 pretendentow.
Jesli juz mialbym cos typowac, to czarnym koniem moze okazac sie tu Lech...ups... Amica:)

Tylko pamiętaj że Wisła na wiosnę to się nie spinała specjalnie mając taką przewagę...

Ogryzek 13.07.2008 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kucharz_77 (Post 566828)
Tylko pamiętaj że Wisła na wiosnę to się nie spinała specjalnie mając taką przewagę...

To prawda - nie spinała się mając taką przewage bo miała zachowac siły na PP i PE i tam sie spiąć!
I tak się spieła że jak nie było Brożka w finale PP to z niesmakiem oglądaliśmy tę niemoc jaką graliśmy w ataku! O meczach PE z Legią szkoda pisać!

Taka runda jak jesienna to właśnie ewenement na który nie można sie powoływać. Niestety ale bardziej wiarygodna była rynda wiosenna co do naszych mozliwości na tle rywali.

I zgadzam się z kolegą 1q2 że teraz jest 3 faworytów do MP w miare wyrównanych. (Wisła, Legia, Lech)

I mam prośbe co do niektórych "leczących kompleksy" wobec kolesi z Poznania (nie tylko warszawiaków) - ten sezon nie musi być powtórką poprzedniego i pewnie nie będzie wiec po co te pseudo śmiechy z wywiadu Smudy. Lech zrobił dobre wzmocnienia i dla mnie właśnie dziwne by było gdyby kolo powiedział że nie walczą o mistrzostwo:) Niby co miał powiedzieć - walczymy o powtórzenie 4 miejsca? Tak to moze Górnik albo Cracovia powiedzieć a nie Lech w obecnej sytuacji.

PS
I pomyśleć że musze bronić pyry na tym forum. Co to się porobiło:D

wolfy 13.07.2008 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 566866)
Lech zrobił dobre wzmocnienia i dla mnie właśnie dziwne by było gdyby kolo powiedział że nie walczą o mistrzostwo:) Niby co miał powiedzieć - walczymy o powtórzenie 4 miejsca? Tak to moze Górnik albo Cracovia powiedzieć a nie Lech w obecnej sytuacji.

Oni nie twierdzą, że walczą o mistrzostwo. Oni mówią, że je zdobędą:D
IMHO to brak szacunku dla rywali, ale co tam - więcej śmiechu pod koniec sezonu będzie.

A co do Twoich obaw - to jest sport, wszystko może się zdarzyć. Ale takich panikarzy na tym forum zawsze mieliśmy w bród, więc nie licz, że na kimś zrobisz wrażenie.

Konrad. 13.07.2008 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 566866)
I zgadzam się z kolegą 1q2 że teraz jest 3 faworytów do MP w miare wyrównanych. (Wisła, Legia, Lech)

Na równi stawiasz szanse mistrza Polski i 4 druzyny (20 pkt straty!), tylko dlatego że wzmocnili się drugoligowcami (i murzynkiem, który znając życie zaraz się skłóci z drużyną)?

Śmieszy mnie to trochę, bo przypomina mi się sytuacja z zimy. Tam odszedł Kosowski, i wobec braku transferów, jednogłośnie stwierdzono, że Wisła będzie miała duże problemy z utrzymaniem przewagi...

Kupiono Matusiaka i Łobodzińskiego, i nagle zmiana, wszyscy zadowoleni, że dokonujemy już transferów pod kątem pucharów... A z perspektywy czasu widać, że Matusiak nie miał żadnego wpływu na gre Wisły, Łobo nie wielki, a mimo to powiększyliśmy przewagę nad 2. drużyną...

Chociaż to kompromitujące 0-0 z finału PP... Ech...

Ogryzek 13.07.2008 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 566872)
Oni nie twierdzą, że walczą o mistrzostwo. Oni mówią, że je zdobędą:D
IMHO to brak szacunku dla rywali, ale co tam - więcej śmiechu pod koniec sezonu będzie.

A co do Twoich obaw - to jest sport, wszystko może się zdarzyć. Ale takich panikarzy na tym forum zawsze mieliśmy w bród, więc nie licz, że na kimś zrobisz wrażenie.

Mam prośbe - nie spoufalaj się ze mną i nie pisz do mnie PANIKARZ - to że jesteś teraz "czerwony" (mod) nie znaczy że możesz wszystko i mnie obrazać!

Nie jestem panikarzem - ale nie lubie pustej napinki i nie lubie braku rzeczowej dyskusji. Chetnie rozmawiam na temat wzmocnień taktyki naszych rywali i nie pekam przed nimi ale potrafie dostrzec ich mocne strony (słabe też). A to róznica! (Moze dla Ciebie nie dostępna - bez urazy)

PS
Ja tu jestem zeby wymieniać poglądy z innymi a nie żeby robić wrażenie! Ty jak chcesz to sobie rób wrażenie - ja chętnie dyskutuje z innymi bo przez to poszerzam swoją futbolową wiedze i nie tylko (poznaje zdanie innych itd). Lansowac to się mogą panienki w klubach a nie ja:D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 566877)
Chociaż to kompromitujące 0-0 z finału PP... Ech...

Własnie to jest dla mnie wyznacznik naszej mocy a nie runda jesienna. I ja wierze że MY bedziemy mistrzem - ale powiedz - tak ciężko obiektywnie rozmawiać o innych czołowych zespołach naszej ekstraklasy? (Legia, Lech)

wolfy 13.07.2008 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 566878)
Mam prośbe - nie spoufalaj się ze mną i nie pisz do mnie PANIKARZ - to że jesteś teraz "czerwony" (mod) nie znaczy że możesz wszystko i mnie obrazać!

I po co te nerwy? Jeżeli czujesz się obrażony, to przepraszam, ale chyba trochę przesadzasz:D
I uwierz - ja takie "analizy" czytam co pół roku, zazwyczaj szanse na puchary mamy w nich marne, a o mistrzostwie to nawet nie ma co marzyć:D I raptem raz się sprawdziły...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 566878)
Nie jestem panikarzem - ale nie lubie pustej napinki i nie lubie braku rzeczowej dyskusji. Chetnie rozmawiam na temat wzmocnień taktyki naszych rywali i nie pekam przed nimi ale potrafie dostrzec ich mocne strony (słabe też). A to róznica! (Moze dla Ciebie nie dostępna - bez urazy)

Rzeczowej dyskusji? Cóż, opierając się na doświadczeniu starałem się rzeczowo przedstawić moje wątpliwości co do deklaracji "dream teamu" z Poznania. Oni na razie starają się równać do nas, nie na odwrót. Oglądałem dziś ich obronę w sparingu z Kubą - cóż, wrażenia to ona nie robi. Do tego "Firana" na bramce - ja tam ciemno widzę to ich mistrzostwo...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 566878)
PS
Ja tu jestem zeby wymieniać poglądy z innymi a nie żeby robić wrażenie! Ty jak chcesz to sobie rób wrażenie - ja chętnie dyskutuje z innymi bo przez to poszerzam swoją futbolową wiedze i nie tylko (poznaje zdanie innych itd). Lansowac to się mogą panienki w klubach a nie ja:D

Wyczuwam negatywne emocje:D No cóż, bywa.

P.S. Sam mógłbym obrazić się za nazwanie mnie "czerwonym", niemniej staram się być wyrozumiały:D
Ja - "czerwony"?!

jasnyGwint 13.07.2008 21:19

Tak naprawde to cięzko cos powiedzieć o nowym sezonie, dopóki nie zostanie rozegranych kilka kolejek.

Według mnie faworytem na tą chwile jest mimo wszystko Legia.

Wątpie żeby Lech mogł zdobyć mistrzostwo, ale pewnie będą walczyć do konca.

My jestesmy chyba największą niewiadomą. Dwa lata temu sezon zakonczylismy z 16stoma remisami i 4 porazkami. Rok pozniej nie zmieniając prawie składu rozbilimsy ligę w pył. Co będzie w tym roku ? Trudno liczyć żeby powtórzyła się tak niesamowita runda Zieńczuka a i lidera też nie za bardzo widać jakim był niewątpliwie Kosowski. Raczej się osłabiliśmy niż wzmocniliśmy (choć niepoprawni optymiści powiedzą że okienko trwa do 31 sierpnia). Część meczy nie będzie rozgrywana na Reymonta... IMHO nie wyglada to za dobrze. Liga jest tak słaba że nic gorszego niż 3 miejsce nam nie grozi, ale to jednak porażka.

skttrbrain 13.07.2008 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 566877)
(i murzynkiem, który znając życie zaraz się skłóci z drużyną)?

A to, nie wiem czy wiesz, jest jednym z większych mitów naszej piłki skopanej. Dlaczego? Otóż Arboleda został odsunięty od drużyny dlatego, że w odróżnieniu od Iwańskiego, Nędzy i paru innych 'gwiazdorów', był lojalny wobec trenera i nie chciał odpierdalać tej szopki, jaką część drużyny pod koniec kariery Michniewicza w Zagłębiu robiła. Skąd konflikt z 'gwiazdkami', bójka (którą wywołał Iwański, Kolumbijczyk rzekomo słuchał zbyt głośno muzyki w szatni i to przeszkadzało miętkiemu Iwańskiemu) i zrobienie z Arboledy kozła ofiarnego, bo on nie z Polski, to łatwo będzie go w mediach zagłuszyć.

KKS dziś grał z Kubą, byłem na stadionie i jak dla mnie Stilić ma zadatki by rządzić w lidze. Ma na polskie warunki znakomity przegląd pola, a piłka dosłownie lepi mu się do nogi. Lewandowski grał w anormalnych warunkach, ale też wypadł bardzo dobrze. Po Arboledzie widać rozbrat z piłką, brak zgrania, ale jedną akcje miał mega. Lech grał na 50% możliwości (Kuba pewnie też nie na full), a kręcił nimi jak chciał. Zresztą, kto chciał, to widział ten mecz, był na polsacie.

Tak jak wspomniał wolfy, niezgrana obrona i bramkarz w tym momencie to największy problem..no i mam nadzieję, że Murasiowi sie nic nie stało groźnego..to 30% mojej drużyny.

Maćko 13.07.2008 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 566899)
Tak naprawde to cięzko cos powiedzieć o nowym sezonie, dopóki nie zostanie rozegranych kilka kolejek.

Według mnie faworytem na tą chwile jest mimo wszystko Legia.

Wątpie żeby Lech mogł zdobyć mistrzostwo, ale pewnie będą walczyć do konca.

My jestesmy chyba największą niewiadomą. Dwa lata temu sezon zakonczylismy z 16stoma remisami i 4 porazkami. Rok pozniej nie zmieniając prawie składu rozbilimsy ligę w pył. Co będzie w tym roku ? Trudno liczyć żeby powtórzyła się tak niesamowita runda Zieńczuka a i lidera też nie za bardzo widać jakim był niewątpliwie Kosowski. Raczej się osłabiliśmy niż wzmocniliśmy (choć niepoprawni optymiści powiedzą że okienko trwa do 31 sierpnia). Część meczy nie będzie rozgrywana na Reymonta... IMHO nie wyglada to za dobrze. Liga jest tak słaba że nic gorszego niż 3 miejsce nam nie grozi, ale to jednak porażka.

My jakbyśmy 1-6 w plecy od Basel dostali i mieli w ubiegłym sezonie do nich 14 pkt. straty to też byśmy teraz byli?
Logika, logika i jeszcze raz logika.
Jeszcze trochę i niektórzy strzelą sobie w łeb, bo jak drużyna, która w ubiegłym sezonie nie miała konkurencji może wywalczyć MP, gdy odeszli TRZEJ REZERWOWI(tak, tak, Skorża zdecydowanie wyżej cenił umiejętności Cantoro i Sobola od Dudki) + Matusiak(to powinno być rozpatrywane jako wzmocnienie), a rywale kupili zawodników o niezbyt wyrobionej marce. Toż to wprost niemożliwe.
Wieszajta się, już czas!

Konrad swoim postem trafił w samo sedno, przeczytajcie go nie raz, nie dwa, ale tyle, aż coś sobie przyswoicie.

Najgorsze jest to, że kolejne okienko i znowu trzeba tłumaczyć to samo...A potem znowu wyjdzie na nasze, ale co z tego. Tu nie ma żadnej nauki.

Kijek 13.07.2008 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 566970)
My jakbyśmy 1-6 w plecy od Basel dostali i mieli w ubiegłym sezonie do nich 14 pkt. straty to też byśmy teraz byli?

kiedys tak było sezon co zesmy na Mestalle pojechali obskoczyli 6:1 a potem 8 miesiecy pozniej wyprawa na Reymonta 1:1, a co bylo tydzien pozniej chyba mowic nie musze?

Naprawde w jakikolwiek sposob powaznie traktujesz ta nasza porazke 6:1 w jakims durnym sparingu? (chcialem zadac to pytanie tylko w troche inny sposob ale nie bede prowokował, Macku zapewe) :D

Maćko 13.07.2008 23:42

Co sądzę nt. Waszej porażki napisałem w tym temacie(chyba w tym) kilka postów wcześniej.
Traktuje ją tak samo, jak Wasze transfery, zapowiedzi szefów Amiki, itd - tj. wszystko zweryfikuje sezon, nie można jeszcze wyciągać jakichkolwiek wniosków.
Jeśli zaś ktoś traktuje w inny sposób jedną z tych rzeczy - niech i potraktuje tak pozostałe - to jest chyba zrozumiałe i właśnie tego wymagam od malkontentów i płaczków.

1q2 14.07.2008 00:15

Nie no , prawdziwy kibic od razu musi
po pierwsze zjebac konkurencje a po drogie chwalic swoje bo jak ma jakies ale to juz jest placzka.
Co ciekawe nikt nie placze, ale wystarczy napisac ze wcale tak latwo nie bedzie, a juz trzeba sie liczyc z obstrzalem przez 'prawdziwych kibicow'

Dziwne ze w przypadku ze dany scenariusz sie sprawdza, to 'prawdziwi kibice' i tak twierdza ze maja racje, tyle ze trener **** badz grajki ......

Pokaz mi Macko choc jeden post mowiacy ze szans na mistrza nie mamy a odwolam to wszystko , chyba ze bycie 'prawdziwym kibicem' ,wymaga na 2 tygodnie przed liga, prezenia muskolow ,niedoceniania konkurencji i przeceniania wlasnego zespolu.

wolfy 14.07.2008 00:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 566985)
(...) chyba ze bycie 'prawdziwym kibicem' ,wymaga na 2 tygodnie przed liga, prezenia muskolow ,niedoceniania konkurencji i przeceniania wlasnego zespolu.

Problem w tym, ze u niektórych jest zupełnie na odwrót:D
Czyli miękkie nogi, robienie z naszych kalek, a z przeciwników - półbogów.

1q2 14.07.2008 00:43

Ja to widze tak, ze jak w czyms siedze(a siedze w Wisle a nie w Lechamice, czy w Legii), to lepiej dostrzegam wszelkie niedostatki i nie wydaje mi sie , zeby to objawialo sie skrzywionym obrazem calosci:)

Generalnie jestem, zeby zamiast mowic, robic i jak nasi zrobia to co chcemy, to na bank zrewiduje poglad.

Narazie - pesymizm, jesli chodzi o mizerie transferowa, choc jestem zdania ze lepiej pozostac przy tym co sie ma, niz nakupowac miernoty , i tu zgadzam sie z Mackiem , ze o oslabieniu mowy byc nie moze ,a jesli to tylko w przypadku Paulisty, ktory choc wiecej czarowal niz gral, ale byl dobrym dzokerem.

Jednak jestem jak najdalszy od stwierdzenia, ze wygranie ligi juz w zasadzie po 1 rundzie, w sezonie ubieglym, daje nam prawo upatrywac Wisly jako zdycydowanego faworyta sezonu ktory sie zacznie juz wkrotce.

Pan Jotka 14.07.2008 01:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 566974)
Co sądzę nt. Waszej porażki napisałem w tym temacie(chyba w tym) kilka postów wcześniej.
Traktuje ją tak samo, jak Wasze transfery, zapowiedzi szefów Amiki, itd - tj. wszystko zweryfikuje sezon, nie można jeszcze wyciągać jakichkolwiek wniosków.
Jeśli zaś ktoś traktuje w inny sposób jedną z tych rzeczy - niech i potraktuje tak pozostałe - to jest chyba zrozumiałe i właśnie tego wymagam od malkontentów i płaczków.

Macko...My przegralismy raz ze 5-1 w Wawie...A zdobylismy wtedy mistrza.Pamietaj-jedna jaskolka wiosny nie czyni. Wisla na dzien dizisejszy nie ma skladu wogole. Pewnie powiecie zaraz: jak to? A tak to. Jedna , dwie kontuzje i nie ma obrony, atak? Jaki atak? Jedna kontuzja i nie ma kim strzelac goli! Tyle ze w pomocy mamy kilku zawodnikow.A bramkarze? Mizeria. Przykro mi ale sportowo lezymy. Legia lub Lech beda walczyc o mistrza. A my odpaniemy po pierwszych kontuzjach zawodnikow.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl