![]() |
Chyba, że Uefa pozmienia pojedyncze kluby z tego względu, że w jednym koszyku są rozstawione zespoły z tego samego kraju.
|
Rozstawienie po grupach idzie "wężykiem" wg rankingu klubu:
Gr.1 Gr.2 Gr.3 Gr.4 Gr.5 Gr.6 Gr.7 Gr.8 01 02 03 04 05 06 07 08 16 15 14 13 12 11 10 09 .................................................. .......... 65 66 67 68 69 70 71 72 80 79 78 77 76 75 74 73 także nie zawsze wyżej znaczy lepiej (patrz miejsca 65 i 72). |
no co do CSKA to nie byłbym taki pewien :D
ale faktycznie jeżeli tak to ma wyglądac i nie trafimy na Sevillę a Lech na właśnie CSKA to są spore szanse na gre w fazie grupowej. |
Ciekaw jestem czy te rozkminki sa prawidlowe. Na razie bym sie nie podniecal bo gdzies widzialem taki wpis:
"Z moich wyliczeń wynika, że Wisła musi być zamieniona miejscem z Wlfsburgiem, czyli trafiamy na Milan, Rapid Bukareszt, Besiktas, Herthe, lub Partizan. Oprocz tego 1 klubu nie jest źle :)" A z kolei wg tego wezyka wyszla wam grupa z Sevilla bo zaczeliscie jechac wezykiem od prawej do lewej wsrod nierozstawionych kontynuujac wczesniejszego wezyka, a nie wiem czy to dobrze. Jesli popelniliscie blad i przy nierozstawionych zaczynamy znowu jechac od lewej to wychodzi Tottenham, Ajax, Udinese, Lewski i FC Kopenhaga. A z kolei Lechowi wypada Valencia, FC Brugge, Sparta, Galatasaray i Portsmouth. |
Cytat:
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...eeduc2008.html |
GRUPA I
rozstawione: Milan AC, Beşiktaş JK, Spartak Moskwa, Hertha BSC Berlin, FK Partizan Belgrad nierozstawione: AS Saint-Étienne, WISŁA KRAKÓW, Motherwell FC, Metalist Charków, Saint Patrick's Athletic Niech zgadne ****a, czyzby Milan? |
Co post to inne ustawienie. Lepiej poczekać na oficjalne typy zamiast walić gruchę przy 10 różnych wariantach. I tak przy naszym szczęściu wylosujemy Milan, Valencię albo inną Sewillę.
Choć po cichu liczę na Partizan. Słabi piłkarsko, a dobrzy kibicowsko. |
OJ coś mi się wydaje że to się potwierdzi, bo jeśli każdy o tych samych huczy to coś w tym jest
będziemy mieć do wylosowania albo kogoś z tych Cytat:
Cytat:
jeszcze jak temu Lechowi się uda do PU to już wogóle zwariuje Czemu my tyle lat pracowaliśmy , ciągle trafialiśmy na trudnych przeciwników i znów to samo, żeby po raz kolejny trafić na futbolową potęgę i po raz kolejny nici ze wszystkiego, a taki Lech pierwszy raz od dłuższego czasu w PU i od razu może trafić na takich łatwych rywali.. miałem nadzieje że może w tym roku wkońcu się do nas szczęscie uśmiechnie, ale znów to samo..boli mnie to bardzo, to jest NIESPRAWIEDLIWE ! 1 pytanie, czemu my mamy takie kurewskie szczęscie??? czemu?? :( |
Na wislaportal chyba cos pomylili.
Sam zrobiłem symulację wg. wytycznych co podaliście i nasza grupa wyszła mi tak: Sevilla Rapid Bucaresti Paris Saint-Germain Sampdoria AS Nancy Lorraine --------------------------- AS Saint-Étienne Wisla Kraków Kayserispor( lub Banik, ten sam współczynnik) FC Salzburg FBK Kaunas a grupa z Milanem wyszła mi tak: AC Milan Besiktas Spartak Moscow Hertha BSC Partizan Belgrade ---------------------------- FC Zürich VfL Wolfsburg Motherwell Metalist Kharkiv St, Patrick's Athletic a wislaportal podaje tak: GRUPA I rozstawione: AC Milan, Beşiktaş Istanbul, Spartak Moscow, Hertha Berlin, Partizan Belgrade nierozstawione: Saint-Étienne, WISŁA KRAKÓW, FC Motherwell, Metalist Kharkiv, Saint Patrick's Athletic GRUPA II rozstawione: FC Sevilla, Rapid Bucureşti, Paris Saint-Germain, Sampdoria Genoa, Portsmouth FC nierozstawione: FC Zürich, VfL Wolfsburg, Baník Ostrawa, Red Bull Salzburg, FBK Kaunas Tak jakby zamienili nas i AS Saint-Étienne z FC Zürich i VfL Wolfsburg, nie wiedzieć czemu, bo reszta się zgadza z tym co mi wyszło. |
Sensej wyluzuj. Tam gadamy o meczach a tu o współczynnikach i losowaniu, które to opiera się na tych jeb.ch liczbach.
Na zagranicznych forach potwierdzają teorię z Milanem. http://kassiesa.com/uefaforum/view.p...0827142439.xml AC Milan Ita 119.934 Besiktas Tur 40.469 Spartak Moscow Rus 40.437 Hertha BSC Ger 27.078 Partizan Belgrade Srb 25.527 v AS Saint-�tienne Fra 17.380 Wisla Krak�w Pol 15.973 Motherwell Sco 11.013 Metalist Kharkiv Ukr 10.932 St. Patrick's Athletic Irl 2.420 A Lech ma tak: CSKA Moscow Rus 59.437 Ajax Ned 51.610 Rosenborg BK Nor 35.400 Austria Wien Aut 31.840 Stade Rennais Fra 24.380 v Borussia Dortmund Ger 21.078 Vitoria Setubal Por 15.176 Unirea Urziceni Rom 13.398 Lech Poznan Pol 6.973 Slaven Koprivnica Cro 3.836 |
Cytat:
|
UEFA podała!
Potencjalni rywale Wisły: Tottenham Hotspur FC (ENG) AFC Ajax (NED) Udinese Calcio (ITA) PFC Levski Sofia (BUL) FC København (DEN) a dla Lecha: FC Schalke 04 (GER) RC Deportivo La Coruña (ESP) SC Heerenveen (NED) FK Austria Wien (AUT) Aston Villa FC (ENG) Nie wiem skąd te czary mary ale nie jest źle! |
Napoli Benfica - chyba najmocniejsza na razie para I rundy ;-)
|
W sumie zespoły z naszej okolicy w rankingu trafiły przejebanie :D
Apoel - Schalke Koprivnica - CSKA Moskwa Sampdoria - Kowno Dinamo Zagrzeb - Sparta Praga Man.City - Omonia RC Santander - Honka Espoo Ajax - Borac Braga - Artmedia Feyenoord - Kalmar Zilina - Levski Hapoel - St.Etienne Nordsjealand - Olympiakos St.Patrick - Hertha Anorthosis w LM ma Panathinaikos, Werder i Inter więc zremisowanie 1-2 meczów będzie już wielkim sukcesem... Jak teraz punktuje się za zwycięstwa?? Dalej po 1 pkt czy więcej? Generalnie wszystkie powinny odpaść, może poza Hapoelem albo Artmedią... Szkoda, że my również mieliśmy takie zajebiste szczęście i trafiliśmy Tottenham. Wierzyć trza w jakieś pojedyncze punkty, no i że jakimś cudem uda się awansować... |
Za zwycięstwo teraz mamy 2pkt a 0,666 do rankingu krajowego czyli de facto zwycięstwo daje 2,222 do rankingu klubowego.
Mamy chyba lepiej z Austrią, ale Tottenham jest w dołku, przegrał dwa ostatnie mecze |
Cytat:
|
zapewne w przygotowaniu: dla spragnionych:
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...crank2009.html http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...trank2009.html Wisła miejsce 154 |
Cytat:
Wielebne dane statystyczne będą się pojawiać na stronie www.wislakrakow.com Moje dwie produkcje można znaleźć pod następującymi linkami. http://www.wislakrakow.com/www/page.php?pageid=498 http://www.wislakrakow.com/www/page.php?pageid=507 Mam nadzieje, że dziś nad ranem spiszę moje przemyślenia po ostatniotygodniowych rozgrywkach. |
Sa powody do radości bo juz w tym sezonie osiagnelismy wynik (2,333) wiekszy niz rok temu (1,666) przy dwoch ekipach nadal grajacych w pucharze. Teraz za wygranie meczu bedzie 200%, wiec granica 4,000 jest w zasiegu. W przypadku odpadniecia Wisly (pfu, pfu, pfu) problemem bedzie to ze nie podniesiemy naszego ranku klubowego. I za rok znow bedzie lament bo pewnie znow nie bedziemy nigdzie rozstawieni. Dlatego mecz z TT zasluguje na miano meczu o wszystko! Ewentualny awans do grup to ok 5-6 pkt a to pewnie pozwolilo by byc rozstawionym w III rundzie QLM za rok??:) Mam jeszcze pytanie i prosze o wyjasnienie. Wisla ma 4 pkt w "swoim" ranku za grupowke UEFY w 05/06. Wiec jak to jest liczone? Bo przeciez oni wygrali i z Iraklisem 1 mecz, awansowali oraz tam jeszcze pykneli Basel. czyli 1 pkt za Irkalis i Basel a 2 pkt za sam awans? Troche tego nie moge rozczaic?
|
AZS_Lublin Od pierwszej rundy PUEFA za zwycięstwo otrzymuje się 2 pkty a za remis 1 :)
2 pkt za iraklis i 2 pkt za Bazyleę = 4 pkt. |
Aha dzieki... troche mnie zmylilo te 3 pkt Amicy. Ale już wiem remis + wygrana = 3pkt a przeciez w grupowce nic nie zdobyli.
|
Cytat:
oczywistym jest że za rok zmienia się system kwalifikacji do LM ( z tego co zauważyłem , 90% kibiców piłkarskich nie ma o tym bladego pojęcia ) , i samo to daje nam bardzo duży handicap , nie będzie już żadnych Realów , Barcelonów , co najwyżej możemy natrafić w decydującej rundzie na drużyne pokroju Sparty Praga, Rosenborga Trondhaim , FC Basel , Austrie Wiedeń czy Crvene Zvezde i nawet rozstawienie w tej rundzie niczego wielkiego nie daje ( nareszcie zdrowy system na który kibice Wisły czekają od 10 lat ), bo i tak i tak będą się mierzyć drużyny do siebie zbliżone . Dlatego w kontekście tego nie przeceniałbym znaczenia rankingu klubowego dla Polski , ponieważ stoimy tak nisko w hierarchii że to czy zdobedziemy w tym roku 2,333 pkt czy 3,666 punkta nie jest aż tak istotne ( ale wiadomo że ciułać punkty trzeba) . Ranking Krajowy w najbliższym czasie będzie premiował znacząco pierwszą 15 rankingu , reszta będzie startowała mniej więcej z tego samego pułapu , a żeby się dostać do wymarzonej 16-stki trzeba by zbierać rok w rok grubo ponad 5 pkt ( co w przypadku polskich klubów jest zdecydowanie nierealne ) . Jedyne o co toczy się gra w tej chwili to runda od której się zacznie rywalizacje w el.LM , ale i tutaj jest spory bonus dla wszystkich , bo każdy kto odpoadnie w 2 czy 3 rundzie kwalifikacji ma jeszcze przed sobą gre w puefa . |
Jest jeszcze jeden atut gry z tymi rywalami, znacznie latwiej bedzie o rozstawienie, bo terazniektore kluby w III rundzie mialy ponad 100 wspolczyniku( np Barcelona). A zespoly z ktorymi przyjdzie nam rywalizowac nie maja takich wielkich wspolczynikow, Basyela ma 51. To i tak znacznie mniej, gdzies byl artykul ze do rozstawinie w III rundzie potrzeba bylo w ostatnich 5 latach srednio 32 punkty, tarez ta srednia spadnie a nasze szanse wzrosna, a wiec zdobywanie do rankingu klubowego punktow jest warte zachodu:)
|
Cytat:
Przypominam że nasze federacja jest dopiero 27 w rankingu więc teoretycznie mistrzowie aż 10 federacji mogą ( ale nie muszą ) mieć większy współczynnik od Wisły . Jak będzie okaże się za rok , jeśli będziemy mieli tą radość świętować mistrzostwo . |
Oj to przepraszam, moja radosci byla bledna, widac jestem w tych 90% niedoinformowanych :P
PS:O mistrzostwo jestem pewny. PS2: Czy to pewne jest ze bedzie przedzial 17-51 punktow?? Nie to chyba moze byc roznie, kwestia kto bedzie reprezentowal dany kraj. I ztymi ''bedzie tylko 5 lub 6''. czyli ile :)?? Czy tego nie wiadomo?? |
Cytat:
Niewiem czy 5 czy 6 drużyn będzie rozstawionych w decydującej części naszej kwalifikacji , wyleciało mi to z głowy . Na pewno jednak będzie to coś koło tego :P |
Oj to przepraszam ze palnelem ta glupote z tym 17-51 :P A ile zespolow bedzie mial np 17 federacja a ile 27 :)?? Tylko prosze nie odsylaj mnie do wczesniejszych stron bo czytalem :)
|
|
Wkońcu, czyli ten kto teraz zdobęcie majstra jestem w 80% pewien że awansuje do LM.
Ale jeśli Brożek odejdzie zimą, a na transfery się nie zanosi to Lech będzie miał duuuużą radochę. off. |
dobrze że to wkleiłeś Piotrek 1985 bo już niechciało mi si etego tłumaczyć a niemogłem tego znaleźć :P
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ale farmazon :-/ to ma być liga MISTRZÓW, wiec jak w definicji to MISTRZ nawet tak słabego kraju jak Polska powinien tam mieć z urzędu miejsce, a nie jakieś durne eliminacje. Niestety ale idea klubowych mistrzostw Europy umarła wraz z wprowadzeniem LM. Ponad ćwierć wieku temu jak Lm zastępowała puchar Europy, medialność rozgrywek stała się ważniejsza od samych rozgrywek... Najlepiej to niech zmienią nazwę na Liga Wicemistrzów, a nie .......ą z coraz dłuższymi eliminacjami. To by była najtrafniejsza reforma. :rotfl: Ci "bogaci" bawili by się tylko ze sobą, UEFA skasował by kupe kasy, fanboye z Chin i Japonii jarali by się pojedynkami Real - Juve, tudzież MU - Barca, a ludzie w Iraku, oglądając przekaz z Europy, nie zastanwialiby się co to jest Wisła, skąd ona jest i czemu gra z Barceloną... |
Mamy dwa kluby w grze. Zakładamy, że Białorusini w LM (w grupie śmierci z Realem, Juve i Zenitem SP) cudów nie zrobią, a Finowie, Irlandczycy i Litwini dużo silniejszych rywali (Racing Santander, Hertha, Sampdoria) nie wyeliminują w I rundzie Pucharu UEFA. Więc wszystko wskazuje na to, że Polska utrzyma 27. pozycję w rankingu narodowym!
(wiem, że to już było, ale jeszcze raz w skrócie) ----- Mistrz Polski zagra począwszy od I rundy eliminacyjnej LM. Później czeka II i III runda el.LM. Dopiero po tym faza grupowa LM (32 drużyny).
Trzecia drużyna ekstraklasy zagra od I rundy PUEFA. Wicemistrz Polski zagra od II rundy PUEFA. Zdobywca Pucharu Polski zagra od III rundy PUEFA. Do przejścia IV runda PUEFA i dopiero faza grupowa PUEFA (48 drużyn). ----- O ile I i II runda el.LM to nie jest powód do bólu głowy, to w III rundzie el.LM można trafić na drużynę klasy np. mistrza Szwajcarii, Grecji lub Belgii. I tutaj rozgrywa się bezpośrednia walka o fazę grupową LM. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy: punkty w pucharach tej jesieni nie mają wielkiego znaczenia. Aby odczuć różnicę latem 2009 polskie zespoły musiałyby zanotować rewelacyjne występy w tegorocznej edycji PUEFA (praktycznie i Lech i Wisła musiałyby przejść z powodzeniem fazę grupową...). Oczywiście warto zbierać punkty do rankingu klubowego, jest wtedy większa szansa na rozstawienie. P.S. Zauważcie, że pod kątem europejskich pucharów zdobywca PP jest w lepszej sytuacji od 2. i 3. drużyny ekstraklasy :) |
Cytat:
|
Gordian napisał w skrócie mniej więcej to co i ja uważam w temacie rozgrywek Ligi Bogatych. Absurdem jest to, że Mistrz kraju musi walczyć o prawo w grze w Lidze "Mistrzów" z 4-tą drużyną ligi hiszpańskiej, która jednocześnie jest faworytem całych rozgrywek... Liga Mistrzów to powinna być nagroda dla prawdziwych mistrzów, tymczasem promuje się bogatych, którzy pomimo, że do mistrza swojego kraju im daleko, to jeszcze dostają szansę naprawienia sobie całego sezonu! w dwóch meczach, eliminując mistrza innego kraju. Idąc takim tokiem rozumowania to skoro 4. drużyna może sobie zagrać w Lidze "Mistrzów" to dlaczego nie dać szansy 5. i 6.? I wtedy faktycznie mogą się bawić sami ze sobą. Co do nowych przepisów to zobaczymy za rok w praktyce. W każdym razie na starcie już wiadomo, że w Lidze Mistrzów ma zagwarantowany udział 13 drużyn które nie będą Mistrzami żadnego kraju.
|
Aha, istotny jest fakt, że Mistrz Polski po przejściu dwóch pierwszych rund el.LM ma gwarantowany udział w kolejnych ośmiu spotkaniach. To w sumie daje przynajmniej 12 meczów! W rekordowym dla Wisły sezonie (6 lat temu) meczów było dziesięć.
|
Czy o rozstawieniu w eliminacjach LM w przyszlym roku bedzie decydowal ranking krajowy czy ranking druzyny?
|
System bardzo przyjemny, bo eleiminuje ta bezsensowna sytuacje, ktora spotkala nas po wylosowaniu Barcy. Niby wielu ludzxi sie ludzilo, ale tak na prawde wszyscy wiedzieli ze szans nie mamy. I to bylo glupie, ze wynik znalismy juz przed meczem.
teraz nawet po wylosowaniu mistrza Grecji, szanse zawsze beda i to nie szanse wirtualne. Bo wiadomo, ze mistrz Grecji jest lepszy od naszych druzyn, ale nie dzieli go taka przepasc jak nas i Barcy. |
Cytat:
Trudno nie przyznac racji UEFie, ze tak robi skoro WIsla sie boi 11 druzyny ligi Angielskiej sama majac tytul mistrzowski. Co do tego ile druzyn gra w LM i czy graja w eliminacjach nie zalezy od przypisania im na sztywno miesjc tylko od rankingu UEFA ktory jest przejrzysty Cytat:
O tym gdzie dana druzyna startuje w ktorej rundzie eliminacji decyduje ranking krajowy Wyjasnienie przebiegu nowych eliminacji dosc dobrze wyjasnia ta tabelka http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...ccess2009.html |
Cytat:
Nie przeczę że LM to wielki biznes , ale mimo wszystko na czymś trzeba budowac swój prestiż , poziom sportowy , nikt przecież nie powie że dano hiszpanom czy anglikom 4 miejsca w lidze mistrzów za darmo , zapracowali sobie na to świetną postawą na arenie międyznarodowej przez dziesiatki lat i solidnym inwestowaniem w futbol . Gdybyśmy mieli prawo do wystawienie dwóch drużyn w LM na pewno ani jedna osoba na forum by nie zaprotestowała " po cholera nam vice mistrz naszego kraju w LM ?! " Także jeszcze raz powtórze . Trzeba przede wszystkim patrzeć na siebie , ciułac punkty , nie odpuszczać meczów ze słabszymi rywalami myśląc że sie ich przejdzie w samych skarpetkach ( ile to razy polskie klubu przegrywały z niżej notowanymi zespołami ) , a przykład Rumunii pokazuje że w krótkim czasie ( zaledwie dwóch fantastycznych sezonów ) mozna sobie zapewnić start nawet 3 drużyn ze swojego kraju w Lidze mistrzów . Polacy zresztą mają taką mentalność , "chcieć to wszyscy chcą , ale robić to nie ma komu " , i co roku tylko narzekania że nie ma polskiego klubu w lidze mistrzów .. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl