Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jacek Bednarz byłym dyrektorem sportowym Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2986)

Maciuś 29.01.2009 12:04

Kluby z Europy Wschodniej i Srodkowej chca ze soba grac pod katem przyszlego zmienionego losowania LM.

FredzIo 29.01.2009 12:57

Arturo nie wiem jak możesz mówić o źle skonstruowanych umowach z Niedzielanem, czy Łobodzińskim skoro nikt poza zarzadem, pilkarzem i jego menedzerem nie ma pojecia jak one wygladaja. Gdyby ktos wiedzial zostala by zlamana klauzula poufnosci i tym samym prawo.
Rzeczywiście, naszymi sparingpartnerami od jakiegoś czasu są poważne kluby.

saklak1906 31.01.2009 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prawnik25 (Post 666338)
Błąd za błędem to obraz polityki transferowej naszego klubu. Wywiad z Bednarzem uświadomił mi że wszystko to jest "burdelem" organizacyjnym niczym więcej. Słowa dyrektora sportowego można skonstatować w jeden sposób "Nihil Novi"- dla przykładu Baszczyński sam powinien zaproponować sobie nową umowę, niespodzianką transferowa może być kolejny defensywny pomocnik etc...

Dlaczego nie rozmawiamy z Sobolewskim o przedłużeniu kontraktu, trzeba kłuć żelazo, kiedy jest na to czas odpowiedni a nie po sezonie, gdy możemy nie zakwalifikować się do pucharów, przecież to co dzieje się obecnie w końcu odbije się nam czkawką, gdy na raz będzie trzeba sprowadzić kilku zawodników- po sezonie

Jak długo może trwać stan obecny, o czym mówi Cupiał gdy powiada kocha Wisłę- jak dupnie to obudzimy się tyle że w okręgówce daj boże- a Gargule będzie trzeba płacić pomimo gry jedynie w lidze w przyszłym sezonie..

A Ty dalej te swoje zlote mysli nam piszesz.

Czlowieku czego ty chcesz od Cupiala? co ma jego zejscie do gry Wisly w okregowce? mozesz mi wytlumaczyc bo niec nie kumam.


Tak moze jeszcze nie stawiajmy Baszczynskiemu zadnych warunkow i dajmy Mu taki kontrakt jaki chce no zajebiscie madrze gadasz.
Sobolewski ma swoje lata mlodszy juz nie bedzie co moze jemu tez 5 letni wysoki kontrakt a co niech ma chlop.

Nie masz zadnego pojecia o czym piszesz a piszesz tylko po to zeby sie ponapinac i ponazekac, wszystko Ci nie pasuje a tylko krytykowac potrafisz bo podejzewam ze pojecia o realnym zyciu a co dopiero o klubie pilkarskim

prawnik25 31.01.2009 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 666369)
A Ty dalej te swoje zlote mysli nam piszesz.

Czlowieku czego ty chcesz od Cupiala? co ma jego zejscie do gry Wisly w okregowce? mozesz mi wytlumaczyc bo niec nie kumam.


Tak moze jeszcze nie stawiajmy Baszczynskiemu zadnych warunkow i dajmy Mu taki kontrakt jaki chce no zajebiscie madrze gadasz.
Sobolewski ma swoje lata mlodszy juz nie bedzie co moze jemu tez 5 letni wysoki kontrakt a co niech ma chlop.

Nie masz zadnego pojecia o czym piszesz a piszesz tylko po to zeby sie ponapinac i ponazekac, wszystko Ci nie pasuje a tylko krytykowac potrafisz bo podejzewam ze pojecia o realnym zyciu a co dopiero o klubie pilkarskim

A Żurawski ile ma lat- podobno ma do nas trafić latem- jak nie kumasz twój problem...

O jakich warunkach .......isz skoro oni nic mu nie zaproponowali, to chyba Wisła jest pracodawcą a nie na odwrót...

Bednarza gadki szmatki mamy czas...

Mamy kim zastąpić Sobola...?

Nie komentuj jak nie masz nic do powiedzenia

Bednarz wywiadem ostatecznie się skompromitował, a co gorsza przez takie wypowiedzi również Wisła

Po prostu Wiślak 31.01.2009 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 666372)
Masz kase to daj Bednarzowi to sprowadzi kogo bedziesz chcial, i wes nie obrazaj pracownikow naszego klubu troche szacunku.


Po co ktoś ma dawac Bednarzowi jakąś dodatkową kasę? Wystarczy, aby Wisła lepiej gospodarowała tą, którą ma, a którą bezmyślnie od bardzo dawna wywala w błoto, np: na dziesiątki bezmślnych testów. No chyba, że Ty masz kasę na pokrycie strat budżetowych, jakie pojawią się, gdy Wisła przez brak odpowiednich transferów jak przed 2 laty przegra sezon i wtedy wrocisz ją Cupiałowi. Jak nie - to nie gadaj głupot i nie obrażaj innych forumowiczów.

saklak1906 31.01.2009 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Po prostu Wiślak (Post 666377)
Po co ktoś ma dawac Bednarzowi jakąś dodatkową kasę? Wystarczy, aby Wisła lepiej gospodarowała tą, którą ma, a którą bezmyślnie od bardzo dawna wywala w błoto, np: na dziesiątki bezmślnych testów. No chyba, że Ty masz kasę na pokrycie strat budżetowych, jakie pojawią się, gdy Wisła przez brak odpowiednich transferów jak przed 2 laty przegra sezon i wtedy wrocisz ją Cupiałowi. Jak nie - to nie gadaj głupot i nie obrażaj innych forumowiczów.

Czlowieku a ile te testy kosztowaly? najwyzej kilkadziesiat tys zl to nie sa miliony zeby plakac.

Za co ma Bednarz zrobic te transfery jak nie ma kasy w klubie z wielu powodow, wiec sie po to robi testy zeby znalesc kogos wmiare dobrego no chyba ze wolisz zeby w ciemno brali i podpisywali kontrakty na podstawie filmikow z Youtube?.

A to ze Wisla zle gospodarowala pieniadze ktore Cupial pakowal w klub to wina poprzednikow ktorzy nie mieli pojecia o prowadzeniu profesionalnego klubu. I dopiero teraz pojawia sie problem jak Cupial przykrecil kurek z kasa, ale to nie jest wina Bednarza ze za bledy poprzednikow teraz placimy

Pusiek 31.01.2009 16:47

Myślę, że to nie Bednarz jest "całym złem" odpowiedzialnym za transfery, a raczej ich brak.
Chyba najgorszą robotę robi tu Rada Nadzorcza, która trzyma łapę na finansach.
Niestety trend zatrudniania darmowych piłkarzy rozpoczął się od Pani Romy...nie pamiętam nazwiska...powodem było to ,że w międzyczasie pieniądze na transfery były przejadane, abo źle inwestowane;
nie rozróżniam tu już na darmowe transfery i gotówkowe, ale choćby wspomnę;
Sypniewski, Chiacu, Varga, Kryszał, Oadja (czy jakoś tak), Svitlica, Edno, jakiś kanadyjczyk w ataku(nie zagrał ani razu w pierwszej drużynie), Kaczorowski, Kuźba drugi raz, Varga i mój pupil: Dawidek.
Przepraszam za brak chronologii i ewentualnie nie wymienienie wszystkich perełek na przestrzeni lat.
Moją intencją było wskazanie na skalę zjawiska; ile to piłkarskiego " złomu" przewinęło się przez Wisłę w ostatnich latach.
Zarabiali niemałe pieniądze i nieraz niemało kosztowali
..teraz zbieramy tego efekty..
Niektórzy argumentują, że to przez to, że BC wycofuje się z finansowania... ja w to nie wierzę, zważywszy na fakt podpisania pięcioletniego kontraktu w Wiśle przez Gargułę...
ale mogę się mylić...
a takiego sezonu, kiedy weszła TF i Łazarek po okienku transferowym miał 50 -ciu piłkarzy do dyspozycji już na pewno nie będzie... wtedy nawet nie pamiętał jak się Sunday nazywał..hehe..stare dobre czasy.

Po prostu Wiślak 31.01.2009 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 666382)
Czlowieku a ile te testy kosztowaly? najwyzej kilkadziesiat tys zl to nie sa miliony zeby plakac.

Tu nie chodzi tylko o wywalanie pieniędzy na testy piłkarskich nieudaczników, których w ostatnich latach łącznei było kilkadziesiąt, ale tez o bezmyslne wywalanie kasy w niekompetentnych, często zwalnianych prezesów, w ich odprawy i odprawy dla ludzi z RN i zarzadu, w zatrudnianie i zwalnianie całego stada trenerow, czy kontraktowanych niużytecznych, ale "darmowych" zawodników, którzy się nie sprawdzili (np: Kaczorowski, Radovanović, Matusiak, Penksa).

Cytat:

Za co ma Bednarz zrobic te transfery jak nie ma kasy w klubie
Jak to nie ma kasy w klubie? To Garguła podpisał kontrakt nie za nią, tylko dla pięknych oczu Bednarza? To za wirtualne pieniądze wykupiono kilkanaście mieisecy temu Łobodzińskiego? A co Ty myslisz, jeśli Wisła poniesie straty z powodu zbyt niskiego miejsca w lidze, to tego ubytku już nie trzeba będzie pokrywać? Na to kasa jest i tej kasy Ci już nie szkoda? :rotfl:

Cytat:

z wielu powodow, wiec sie po to robi testy zeby znalesc kogos wmiare dobrego no chyba ze wolisz zeby w ciemno brali i podpisywali kontrakty na podstawie filmikow z Youtube?.
Przecież właśnie mówię, że profesjonalnie prowadzona polityka transferowa nie opiera się na masowych testach słabiutkich piłkarzy, ani na szukaniu na podstawie filmików z Youtube, bo komuś wydaje sie, że w ten sposób "oszczędza". Polityka transferowa opiera sie na inwestowaniu pieniędzy w piłkarzy przydatnych zespołowi i zapraszaniu na testy takich, którzy coś sobą prezentują.

Cytat:

A to ze Wisla zle gospodarowala pieniadze ktore Cupial pakowal w klub to wina poprzednikow ktorzy nie mieli pojecia o prowadzeniu profesionalnego klubu.
Obecnie to wina źle zarządzającej klubem RN, ktora narzuca nieprofesjonalne rozwiązania i fatalną strategię finansową, blokuje niezbędne wzmocnienia, a także dyrektora sportowego, ktory jest w obecnej sytuacji do tego stopnia bezradny, że nawet nie potrafi podać się do dymisji w geście sprzeciwu wobec decyzji uniemożliwiających mu normalną pracę. Oraz oczywiście samego Cupiała, wydającego odpowiednie dyspozycje.

Cytat:

I dopiero teraz pojawia sie problem jak Cupial przykrecil kurek z kasa,
To "przykręcenie kurka" made in Cupiał skutkuje ciągłym osłabianiem zespołu, pogarszaniem się wyników i jego sytuacji, oraz coraz większymi stratami finansowymi generowanymi przez złą politykę sportowo-finansową. Jej kulminacją było niedawne 8 miejsce w lidze. Teraz powielamy dokładnie wszystkie błędy tamtego sezonu i "pseudostrategii" zarządzania klubem.

element 31.01.2009 17:09

A co ma Bednarz do tego wszystkiego? To wszystko zależy jak już ktoś napisał od Rady Nadzorczej.

PS. większość z Was tak na prawdę nie wiem co się dzieje w klubie.. a może Bednarz miał na oku kilku innych, wyłożył listę na stół RN, a ta się nie zgodziła. Takie coś rzadko wycieka do wglądu mediów. A sam Bednarz nie może powiedzieć że on chciał, ale RN się nie zgodziła bo by go powiesili za jaja.

Gdyby transfery zależały od Bednarza mielibyśmy przy Reymonta Ligę Mistrzów.

Pusiek 31.01.2009 17:43

Leo..nie znasz się;)
Trzeciak odmładza Legię..
za starych Edsona i Vukovica sprowadza perspektywicznego Krzynówka..
tak na poważnie..mamy takiego dyrektora sportowego jakiego mamy.
Czy wy myślicie, że Bednarz nie chciałby jako dyrektor wprowadzić Wisły do LM?
Przecież to jego praca, a taki sukces wpisuje się do CV.
Uważam, że na tak małe pole manewru jakie ma i tak działa w miarę sensownie...
Nie chcę wychodzić na adwokata Bednarza , ale nie można go dyskredytować tylko dlatego, że pracował w Legii...

1q2 31.01.2009 17:46

prawniku25 - nie wiem czy z Ciebie prawnik czy sobie takiego nicka wziales , ale jesli juz na takiego sie kreujesz, to mysle ze logiczne myslenie powinno byc Twoja mocna strona.....a jak widze , masz w tym ogromne braki.

Z czescia Twoich wnioskow zgodzic sie moge, natomiast po kiego grzyba tak przyjebales sie do Lysego - pojac nie moge.

Pierwszy aspekt koledzy Ci juz wyjasnili - Lysy nawet jesli by mial duzo oszczednosci , to 'za swoje' transferow do Wisly przprowadal nie bedzie:>.Wiec jesli chodzi o ich brak , tu aderesatem Twoich obelg powinien byc Cupial.
To on ustala czy ma byc jakas kasa na transfery czy nie - a jego ustalen pilnuje Rada Nadzorcza.To jest proste jak drut

Wiec zostaje drugi aspekt czyli klamstwa Lysego i tu powinienes sobie dobrze zdawac sprawe ze w naszym klubie, jednym z najwazniejszych zadan dyrektora sportowego jest wlasnie dezinformacja.Tak robil jego poprzednik , poprzednik poprzednika i tak robi Lysy.Dlatego sam Lysy jest tu tylko pionkiem w grze - odejdzie, przyjdzie kolejny i tez bedzie opowiadal bajeczki.

Coglin 31.01.2009 17:48

tak czytam temat i sie zastanawiam o co chodzi, o co ta zadyma. rzucilem okiem strone wczesniej - o, jest - Krzynowek.
ludzie wy naprawde myslici, ze Krzynowek nas zbawi? naprawde potrzebny Wisle kolejny emeryt z zajebiscie wysokim kontraktem? bez jaj.

nastepne placze Bednarz. znalezli sie wielcy fachowcy. idzcie do klubu i sciagnijcie bez kasy znanych zawodnikow to was pewnie zatrudnia.

za chwile okaze sie, ze bylo jak w lecie - Bednarz mial na oku zawodnikow, przedstawil ich RN, uslyszal nie i sie skonczylo. co niby ma zrobic? pociac sie przed Cupialem i RN zeby laskawie dali kase?

transfery sa jakie sa. innych nie bedzie czy wam sie to podoba czy nie. wasze placze i najezdzanie na klub nic tu nie zmienia i im szybciej to sobie uzmyslowicie tym lepej dla was.

p.s.
a co do Garguly - jesli Belchatow chcial by go sprzedac to juz bylby u nas. ale specjalnie wywalili cene zaporowa. mimo wszystko trzeba sie zastanowic czy oplaca sie dawac zawyzona cene za zawodnika ktory za pol roku i tak przyjdzie do nas.

p.s.2 tak wogole to ostatnie 2 strony do wyczyszczenia przez modow. albo do poprzezucania do tematu o polityce klubu i o Bednarzu albo calkowita kasacaj i spokoj.

Lemoniadowy Joe 31.01.2009 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Po prostu Wiślak (Post 666432)
Tak, za każdym razem widząc Twoje wpisy odnoszę dokładnie takie same wrażenie.

a czytasz czasem swoje?

zauważ człowieku że do wielu już dotarło jakie sa realia i jakie ma możliwości Wisła tylko do takich jak Ty i prawnik25 to nie dociera , ale zadaj jednemu czy drugiemu pytanie co by zrobił na miejscu Bednarza to poza jakimiś ogólnikami macie g... do zaproponowania

Griszka żałuje że nie wydaliśmy 700 tys euro na Gargule?

prawnik25 31.01.2009 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 666430)
prawniku25 - nie wiem czy z Ciebie prawnik czy sobie takiego nicka wziales , ale jesli juz na takiego sie kreujesz, to mysle ze logiczne myslenie powinno byc Twoja mocna strona.....a jak widze , masz w tym ogromne braki.

Z czescia Twoich wnioskow zgodzic sie moge, natomiast po kiego grzyba tak przyjebales sie do Lysego - pojac nie moge.

Pierwszy aspekt koledzy Ci juz wyjasnili - Lysy nawet jesli by mial duzo oszczednosci , to 'za swoje' transferow do Wisly przprowadal nie bedzie:>.Wiec jesli chodzi o ich brak , tu aderesatem Twoich obelg powinien byc Cupial.
To on ustala czy ma byc jakas kasa na transfery czy nie - a jego ustalen pilnuje Rada Nadzorcza.To jest proste jak drut

Wiec zostaje drugi aspekt czyli klamstwa Lysego i tu powinienes sobie dobrze zdawac sprawe ze w naszym klubie, jednym z najwazniejszych zadan dyrektora sportowego jest wlasnie dezinformacja.Tak robil jego poprzednik , poprzednik poprzednika i tak robi Lysy.Dlatego sam Lysy jest tu tylko pionkiem w grze - odejdzie, przyjdzie kolejny i tez bedzie opowiadal bajeczki.

Co do Bednarza, w obecnej sytuacji vide kondycji finansowej- funkcja dyrektora sportowego w naszym klubie jest zbyteczna ...

Z punktu logiki do której się odnosisz obecnego stanu nie można uznać za normalny...

Jako prawnik Bednarz powinien wiedzieć, że lać wody nie można i za to mam do niego największe pretensje- po co gadał o pozycjach na które chcą sprowadzić zawodników, wiedząc już i tak że skarbiec ma pusty...

Cupiał robi co chce to prawda, ale myślę że gdyby znalazł się ktoś racjonalnie tłumacząc pewne kwestie związane z prowadzeniem klubu szeroko pojętym to może przejrzał by na oczy...

Mamy właściciela, który od lat niczego się nie uczy, dawał pieniądze z początku teraz nie daje i to cała strategia jego działania przyznaję "oświecona"...

Co do zadań dezinformacji, naszego dyrektora sportowego- podejrzewam że on sam nie wie co jest prawdą a co już fikcją, działając w naszym klubie...

Pusiek 31.01.2009 18:06

1) ciekawe skąd info o zarobkach Łysego
2) zawsze myślałem, że prawnicy są właśnie od lania wody
3) nawet Wilczek chyba nie wie co jest prawdą, a co fikcją w naszym klubie:P
4) chyba wykroczyliśmy poza zakres tego tematu...
5) Bednarz to szpieg z krainy deszczowców opłacany przez Waltera, Filipiaka i Rutkowskiego:P

FraMat 31.01.2009 18:09

Po pierwsze:
Bednarz jako dyrektor sportowy ma okreslony budżet na transfery i związane z nimi koszty zatrudnienia nowych jak i starych piłkarzy. Możecie więc wystosować petycję do RN o zwiększenie tego budżetu, lub o zezwolenie dyrektorowi sportowemu na poruszanie się poza budżetem. Możecie też upublicznić ten budżet, tak abysmy wszyscy mogli wiedzieć jak wielka jest niekompetencja Bednarza - to znaczy ile pieniędzy nie potrafił rozsądnie zagospodarować
Po drugie:
Okienko transferowe w Polsce kończy się za 4 tygodnie. Od najbliższego poniedziałku zawodnicy poszukujący zatrudnienia nie mogą liczyć na kluby zachodnioeuropejskie, czyli najsilniejsze i najbogatsze ligi.
Stąd w styczniu mogliśmy testować jedynie darmowych piłkarzy, którzy i tak nie mieli wielkiej szansy na zatrudnienie w Chelsea czy Realu. W tym momencie możliwość zatrudnienia innych piłkarzy w Polsce wzrasta, bo odpada spora część za wysokiej dla nas konkurencji. Czyli: tym spośród piłkarzy, którzy nie znajdą do poniedziałku klubu w ligach zachodnich łatwiej będzie zaproponować coś na przykład w Polsce (oczywiście istnieją nadal bogate ligi takie jak rosyjska czy ukraińska, ale zgodzicie sie, że przecież one nie wykupują wszystkiego jak leci?)
Po trzecie:
Mądra polityka sportowa polega na równoważeniu budżetu przez nieprzedłużanie umów z piłkarzami nieperspektywicznymi i zezwalanie na ich odejście, oraz na szukaniu takich, którzy beda prezentowali wysoki współczynnik jakości do ceny nabycia i utrzymania. Poczekajcie z krytyką do podsumowania całego okienka...

Pusiek 31.01.2009 18:20

Prawnik, wszystko fajnie; tylko nie rozumiem;
po kiego chu....a cytowałeś cały post Framata?:P
On nie pisze o transferach gotówkowych tylko o testowaniu darmowych piłkarzy..
Poza tym nie odpowiedziałeś mi na pytanie dotyczące źródła wiedzy o zarobkach łysego...

leo.w.starski 31.01.2009 18:30

FraMat - brawo - super mądry post !
I mały dopisek - lista wybranych piłkarzy drugiej linii zastanych w klubie przez Bednarza- płace w domyśle:
Jackob Burns, Andre Barreto, Konrad Gołoś, Norbert Varga, Tomasz Dawidowski itd - suma rocznych pensji pewnie ponad 500 tys euro.
Do tego można dodawać obrońców, napastników - do woli.
A propos HITÓW transferowych to przypomnę kilka naszych - Kryszałowicz, Svitlica ,i oczywiście Matusiak że o Sypniewskim nie wspomnę.Krzynowka przeżałuję- bardziej mnie ciekawi co z Jończykiem który ponoć dołączył na obóz ME.

Griszka30KR 31.01.2009 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 666435)

Griszka żałuje że nie wydaliśmy 700 tys euro na Gargule?

Powiedz mi w którym momencie GKS chciał za wypozyczenie 700tys.Euro?
Z tego co zostało przedstawoione przez Osucha,tego samego który sezon wczesniej twierdził,ze Gargule sie skończył kontrakt?
Z tego co mi wiadomo GKS chciał 300 tys,a Wisła dawała 100tys.Tak było na poczatku przed rozmowami,potem nagle kwota skoczyła do 700 tys...
Tu masz artykuł:http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=19854
Moim zdaniem ta kwota została przedstwiona kbicom,zeby zatkac im "geby",bo jakby rozbieznosci dotyczyły np. 150 tys.,to by ujawniło jak biedny jest klub.
Jak Bednarz ma tak zwiazane rece ,nie ma kasy,to jaki sens jest Jego pracy?
Niech to powie oficjalnie(jak zrobił to Dan),a nie pobiera wynagrodzenie za statystowanie na stanowisku dyrektora.
Co sezon okienko mam własnie tym nie przepspanym i co...?
Potem odzywaja sie głosy w obronie takiego,a takiego,a my w tym okienku nie kupilismy nikogo,poprostu nikogo.I z czego tu miec optymizm?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez leo.w.starski (Post 666452)
Jackob Burns, Andre Barreto, Konrad Gołoś, Norbert Varga, Tomasz Dawidowski itd - suma rocznych pensji pewnie ponad 500 tys euro.
Do tego można dodawać obrońców, napastników - do woli.
A propos HITÓW transferowych to przypomnę kilka naszych - Kryszałowicz, Svitlica ,i oczywiście Matusiak że o .

Trójka z tych pilkarzy powyzej dalej jest,a Matusiak,to chyba za Bednarza był...

czesiu 31.01.2009 19:50

Teraz nie ma pisać, że Bednarz, że RN. O powielanych błędach transferowych pisałem już kilka lat temu. RN przeanalizowała swoje błedy i wyciągnęła słuszne wnioski. Tylko, że posprzątanie tego bajzlu jeszcze troche potrwa. Aktualnie polityka transferowa wygląda obiecująco. Szukamy grajków głodnych sukcesów (również starszych), dla których walka o MP i występy na Camp Nou czy Santiago Bernabeu są wyzwaniem i chęcią pokazania się wielomilionowej publiczności, a nie jak w przypadku starej kadry gra aby "nie dać plamy". Dlatego Bednarz dostaje zgodę od RN na Gułę, Singlar'a, Beto, Marcelo, Jodłowca, Pawłowskiego itp. W odróżnieniu do lat poprzednich, gdzie w sposób doraźny starano się łatać dziury po sprzedaży ważnych ogniw zespołu, dziś można mówić o budowie zespołu na lata. Oczywiście zdarza się, że zawodnicy którzy przychodzą nie sprostali wymaganiom Wisły, ale takich rzeczy nie da się uniknąć. Liczę jednak na to, że najbliższe okna transferowe sprawią, że się z nimi pożegnamy.

Lemoniadowy Joe 31.01.2009 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666459)
Powiedz mi w którym momencie GKS chciał za wypozyczenie 700tys.Euro?
Z tego co zostało przedstawoione przez Osucha,tego samego który sezon wczesniej twierdził,ze Gargule sie skończył kontrakt?
Z tego co mi wiadomo GKS chciał 300 tys,a Wisła dawała 100tys.Tak było na poczatku przed rozmowami,potem nagle kwota skoczyła do 700 tys...
Tu masz artykuł:http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=19854
Moim zdaniem ta kwota została przedstwiona kbicom,zeby zatkac im "geby",bo jakby rozbieznosci dotyczyły np. 150 tys.,to by ujawniło jak biedny jest klub.

czyli Osuch na pewno kłamie a ten artykuł na 100 % jest pewny czy tylko tobie tak pasuje do wizji?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666459)
Jak Bednarz ma tak zwiazane rece ,nie ma kasy,to jaki sens jest Jego pracy?
Niech to powie oficjalnie(jak zrobił to Dan),a nie pobiera wynagrodzenie za statystowanie na stanowisku dyrektora.
Co sezon okienko mam własnie tym nie przepspanym i co...?
Potem odzywaja sie głosy w obronie takiego,a takiego,a my w tym okienku nie kupilismy nikogo,poprostu nikogo.I z czego tu miec optymizm?


a jakich twoim zdaniem piłkarzy potrzeba Wiśle ściągnąć i ile potrzeba na to kasy ?

Rob_Zombie 01.02.2009 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666459)
Jak Bednarz ma tak zwiazane rece ,nie ma kasy,to jaki sens jest Jego pracy?

No chociażby ściąganie takich piłkarzy jak Marcelo, Garguła czy Beto.

Griszka30KR 01.02.2009 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 666492)
czyli Osuch na pewno kłamie a ten artykuł na 100 % jest pewny czy tylko tobie tak pasuje do wizji?


a jakich twoim zdaniem piłkarzy potrzeba Wiśle ściągnąć i ile potrzeba na to kasy ?

Ad1.Nie twierdzę,ze Osuch napewno kłamiwe,a ,ze twen artykuł to 100% prawdy,twierdzę,ze nie ma co dawac wiary w to,ze chcieli 700tys.

Ad2.Nie wymienie Ci nazwiskami,bo nie jetem fachowcem,powiem na jakie pozycje,ale napewno Gearguła w tym ,a nie nastepnym okienku,lewy pomocnik i bramkarz.Kasa jak jest potrzebna,mysle,ze ok 1mln Euro i dopinamy cała trójke.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 666610)
No chociażby ściąganie takich piłkarzy jak Marcelo, Garguła czy Beto.

Z ocenami tych dwóch Brazylijczyków wstrzymałbym sie przynajmnie do końca rundy.
Garguły gratuluje,ale nie tak bardzo,jak by był w tym okienku,bo jak mówie teraz mamy dwóch napastników którym nie ma kto zagrywac,zeby nie było ,ze jak przyjdzie Garguła,to bedzie sytacja odwrotna,ze bedzieOn,ale nie bedzie miał komu zagrywac.....

Lemoniadowy Joe 01.02.2009 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666705)
Ad1.Nie twierdzę,ze Osuch napewno kłamiwe,a ,ze twen artykuł to 100% prawdy,twierdzę,ze nie ma co dawac wiary w to,ze chcieli 700tys.

a ja nie daje wiary że chcieli 250 tys euro a to już i tak bardzo dużo za 2 miesiące gry


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666705)
Ad2.Nie wymienie Ci nazwiskami,bo nie jetem fachowcem,powiem na jakie pozycje,ale napewno Gearguła w tym ,a nie nastepnym okienku,lewy pomocnik i bramkarz.Kasa jak jest potrzebna,mysle,ze ok 1mln Euro i dopinamy cała trójke.

skoro nie potrafisz podać przykładów to jak możesz krytykować :) Henryk miał takie powiedzenie " Krytyk i eunuch z jednej są potrafi każdy wie jak robić żaden nie potrafi" :)

za 1 mln euro to sobie możesz dopiąć dobrego bramkarza za załatwienie dobrych ofensywnych grajków dających jaką taką gwarancje gry na dobrym poziomie to potrzeba min 2 mln euro na jednego innym sposobem jest szukanie okazji albo stawiania na młodych ale na to trzeba dużo czasu i tak robi Bednarz szuka okazji

sam Garguła nas kosztuje z 2mln euro a Ty piszesz że 1 mln wystarczyłby na bramkarza, rozgrywającego i jeszcze dobrego lewego pomocnika, to ja się już wcale nie dziwie że masz wielkie wymagania a nie masz za bardzo pojęcia o kosztach

PS żeby nie było że Go chwale z Lewandowskim prawdopodobnie zawalił sprawe tak samo jak zawalili z Chinyamą ale to już nie wiem kto czy Skorża czy Bednarz czy RN

Griszka30KR 01.02.2009 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 666724)

skoro nie potrafisz podać przykładów to jak możesz krytykować :) Henryk miał takie powiedzenie " Krytyk i eunuch z jednej są potrafi każdy wie jak robić żaden nie potrafi" :)

za 1 mln euro to sobie możesz dopiąć dobrego bramkarza za załatwienie dobrych ofensywnych grajków dających jaką taką gwarancje gry na dobrym poziomie to potrzeba min 2 mln euro na jednego innym sposobem jest szukanie okazji albo stawiania na młodych ale na to trzeba dużo czasu i tak robi Bednarz szuka okazji

sam Garguła nas kosztuje z 2mln euro a Ty piszesz że 1 mln wystarczyłby na bramkarza, rozgrywającego i jeszcze dobrego lewego pomocnika, to ja się już wcale nie dziwie że masz wielkie wymagania a nie masz za bardzo pojęcia o kosztach

PS żeby nie było że Go chwale z Lewandowskim prawdopodobnie zawalił sprawe tak samo jak zawalili z Chinyamą ale to już nie wiem kto czy Skorża czy Bednarz czy RN

Jak Garguła kosztuje nas 2mln?Chyba był za darmo....
Rozumiem ,ze chodzi Ci o kontrakt.
Nie potrafie podac konkretnych przykładów(nazwisk) ,bo nie jestem skautem.Ale podałem na jakie pozycje potrzebujemy piłkarzy.
Ok,ale moge sie teooretycznie zabawic i jesli chcesz szybko podac: Garguła 300tys,Bramkarz 200-300tys.(np.ten Fin,albo Malarz),a reszta na skrzydłowego(Kolendowicz,Lato,Napoleoni?).I styka.Mysle ,ze przede wszystkim błedem było pozbycie sie Kosowskiego,który byc moze by wrócił i to za mniejsza kwote....

Lemoniadowy Joe 01.02.2009 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666980)
Jak Garguła kosztuje nas 2mln?Chyba był za darmo....
Rozumiem ,ze chodzi Ci o kontrakt.

Garguła jest niby za darmo a kosztować nas będzie najprawdopodobniej więcej niż Żurawski

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 666980)
Nie potrafie podac konkretnych przykładów(nazwisk) ,bo nie jestem skautem.Ale podałem na jakie pozycje potrzebujemy piłkarzy.
Ok,ale moge sie teooretycznie zabawic i jesli chcesz szybko podac: Garguła 300tys,Bramkarz 200-300tys.(np.ten Fin,albo Malarz),a reszta na skrzydłowego(Kolendowicz,Lato,Napoleoni?).I styka.Mysle ,ze przede wszystkim błedem było pozbycie sie Kosowskiego,który byc moze by wrócił i to za mniejsza kwote....

z Kosowskim sprawa jest skomplikowana ale na pewno to duża strata ale czy to wina Bednarza to trudno powiedzieć

(Kolendowicz,Lato,Napoleoni?) - pytanie tylko czy to są wzmocnienia i czy sa cokolwiek lepsi od Zieńczuka czy Łobodzińskiego będących w swojej normalnej dyspozycji, cieszył byś sie z takich transferów?

gregoriustsw 01.02.2009 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 666988)
Garguła jest niby za darmo a kosztować nas będzie najprawdopodobniej więcej niż Żurawski

Skąd te wiadomości o :
- tym że Garguła będzie nas kosztować coś więcej poza jego kontraktem indywidualnym ( chyba ze ten kosz który wymieniłeś to koszt kontraktu indywidualnego , jeśli tak to zwracam honor )
- tym że Żuraw na pewno do nas powróci
- i o tym ile on nas będzie kosztował
Z całą resztą wypowiedzi się zgadzam poza jednym - Latę ściągnąłbym do nas , gdyż to dobry i dosyć pracowity zawodnik - przydałby się , nawet jeśli nie do pierwszego składu to jako zmiennik

Lemoniadowy Joe 01.02.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gregoriustsw (Post 666995)
Skąd te wiadomości o :
- tym że Garguła będzie nas kosztować coś więcej poza jego kontraktem indywidualnym ( chyba ze ten kosz który wymieniłeś to koszt kontraktu indywidualnego , jeśli tak to zwracam honor )
- tym że Żuraw na pewno do nas powróci
- i o tym ile on nas będzie kosztował
Z całą resztą wypowiedzi się zgadzam poza jednym - Latę ściągnąłbym do nas , gdyż to dobry i dosyć pracowity zawodnik - przydałby się , nawet jeśli nie do pierwszego składu to jako zmiennik

koszt kontraktu Garguły + jego długość + wiek piłkarza czyli raczej Go już nie sprzedamy

Zurawski kosztował 1 mln euro + kontrakty ale w wieku Garguły to Wisła sprzedała Żurawia za 3 mln euro a Guły raczej nie sprzedamy

... no i sa jeszcze kwestie sportowe Żurawski grą na siebie na pewno zarobił z Garułą nie wiadomo, oby

dlatego pisze że Garguła może być droższy od Żurawskiego choć za Macka zapłaciliśmy aż 1 mln euro

Nie chodziło mi o obecny koszt powrotu Żurawia na którego mocno licze, bo znalesc dobrego napastnika przy naszych mozliwođciach finansowych to jakiś cud

Ogólnie nie będę specjalnie chwalił Bednarza bo daleko ma do ideału ale wymagamy od niego aby scigal bardzo dobrych piłkarzy którzy beda wzmocnieniem czyli wartych na rynku te min. 2 mln euro ale muszą byc za free

AYALA 02.02.2009 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 667018)
koszt kontraktu Garguły + jego długość + wiek piłkarza czyli raczej Go już nie sprzedamy

Zurawski kosztował 1 mln euro + kontrakty ale w wieku Garguły to Wisła sprzedała Żurawia za 3 mln euro a Guły raczej nie sprzedamy

... no i sa jeszcze kwestie sportowe Żurawski grą na siebie na pewno zarobił z Garułą nie wiadomo, oby

dlatego pisze że Garguła może być droższy od Żurawskiego choć za Macka zapłaciliśmy aż 1 mln euro

Nie chodziło mi o obecny koszt powrotu Żurawia na którego mocno licze, bo znalesc dobrego napastnika przy naszych mozliwođciach finansowych to jakiś cud

Ogólnie nie będę specjalnie chwalił Bednarza bo daleko ma do ideału ale wymagamy od niego aby scigal bardzo dobrych piłkarzy którzy beda wzmocnieniem czyli wartych na rynku te min. 2 mln euro ale muszą byc za free

no tak ale Żuraw przyszedł do Wisły prawie 10 lat temu a koszty utrzymania klubu poszły znacznie do góry od tego czasu.W 1999 roku żaden klub w Polsce nie oferował takich kontraktów w lidze jak Biała Gwiazda.Co do Garguły to uważam że przez 3-4 lata może spokojnie dyrygowac grą jak np. Czerwiec który przyszedł na Reymonta jak miał 30 wiosen.

arti 02.02.2009 16:13

Wy tu Panowie o Gargułach i Zurawiach, a w temacie bramkarza zapadła zlowroga cisza...

kristos 02.02.2009 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 667317)
Wy tu Panowie o Gargułach i Zurawiach, a w temacie bramkarza zapadła zlowroga cisza...

Sprawa pewnie wyglada tak ;
Pawełek ostatnia szansa
Silampa za free ,po tej rundzie

Griszka30KR 05.02.2009 09:04

Panie Bednarz dedykuje Tobie i p. Cupiałowi ten artykuł:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1910805,wiadomosc.html

kristos 05.02.2009 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 668805)
Panie Bednarz dedykuje Tobie i p. Cupiałowi ten artykuł:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1910805,wiadomosc.html

Zadedykuj im też kupno Diaza ,Boguskiego,Marcelo .
To tak na początek a jeszcze może być dedykacja za Beto.

Pusiek 05.02.2009 10:23

Nie wierzę, że ktoś zapłaci za Lewandowskiego tyle kasy..Kuba nawet tyle nie kosztował..no chyba, że jego talent eksploduje na wiosnę; strzeli w pucharach i reprezentacji parę goli i dorzuci parenaście w lidze...
w co szczerze wątpie...
Coś czuję, że z Lewym skończy się jak z Matusiakiem...
a Bednarza nie ma co wieszać..
w tej chwili w Polsce jest kilka klubów czołówki i każdy utalentowany ma wybór czy iść do Amiki, Wisły czy Legii...
Lewy wybrał Amikę..
nie ma co płakać..
tak na marginesie: Boguski do Wisły przyszedł za Engela..wtedy Bednarza jeszcze nie było

czesiu 05.02.2009 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 668805)
Panie Bednarz dedykuje Tobie i p. Cupiałowi ten artykuł:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1910805,wiadomosc.html

Bla, bla, bla... jak Szymek w Juve :lol: A może byś też "zadedykował" Dawida Floriana (aktualnie Znicz), którego Bednarz sobie odpuścił w walce z Lechem.

kristos 05.02.2009 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pusiek (Post 668829)

tak na marginesie: Boguski do Wisły przyszedł za Engela..wtedy Bednarza jeszcze nie było

Czy w poście Griszki istnieje tylko nazwisko Bednarza ?

Pusiek 05.02.2009 10:33

Ok..zwracam honor kristos..ale to z przyzwyczajenia, że Griszka wyżywa się głównie na łysym, a Ty mu ripostowałeś.

pan Dudi 05.02.2009 11:53

Nie dostaną za niego takiej kasy, a to z prostego powodu- nastąpi rozwiązanie kontraktu z winy klubu ze względu na degradację i Lewandowski pójdzie sobie na zachód za darmo.

tofik 05.02.2009 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 668805)
Panie Bednarz dedykuje Tobie i p. Cupiałowi ten artykuł:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1910805,wiadomosc.html

Hehe typowe dziennikarskie bajki. Wyluzowałbym z Lewandowskim, bo on tak naprawdę nic nie pokazał.
Lewy nie ma umiejętności na zachodnie ligi bądźmy poważni. Nie to szkolenie u nas.

matizaq 05.02.2009 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 668805)
Panie Bednarz dedykuje Tobie i p. Cupiałowi ten artykuł:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1910805,wiadomosc.html

Nie chcę mi sie znowu tego piszć , więc skopiuje tu moją wypowiedz z tematu o Ekstraklasie :)

Co do tego Lewandowskiego to wiadomo jak jest.........Niedawno te same zródła wysyłały Wawrzyniaka do Juventusu za 7mln ojro. Według transfermarkt , które wbrew opinią niektórych osób jest chyba najbardziej profesjonalnie wyceniającą piłkarzy stroną, Lewandowski jest wart 1,65 mln i moim zdaniem sumy od 1,5- 2 mln odpowiadają faktycznej wartości tego piłkarza.Czymś trzeba w końcu odciągnąć uwage od kłopotów Amici i napisać o tym jak " Zachodnie kluby biją się o Polaka". Niestety na zachodnim rynku też znają sie na rzeczy..... Nikt nie da tyle kasy za piłkarza ,który zdobył 8 bramek w polskiej ekstraklasie i 3-4 w PUCHARZE UEFA. Wielu jest o podobnym dorobku w ligach bałkańskich , wschodnich itd.
Nie wykluczone , że wartość Lewandowskiego jeszcze znacząco wzrośnie ale jak na razie nie należy się spodziewać jakiś transferowych " bomb". Za 5 mln to można mieć lepszych a napewno bardziej ukształtowanych piłkarzy.

P.S Tofik napisałeś praiwe to samo co ja tylko w dużym skrócie :lol: :lol: :lol:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl