Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Polly 31.07.2008 18:48

Myślę, że może się przydać osobom, które się jeszcze nigdzie nie dostały :)

https://www.erk.uj.edu.pl/drugi_nabo...5ae86821a8132b

Wiślak 01.08.2008 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uher (Post 576711)
Jest tam wogóle matma?

ponoć na ekonomicznej jest obowiązkowa matma przez jakiś tam czas... Dlatego właśnie chcę się dowiedzieć czegoś więcej

uher 01.08.2008 15:58

Pytam bo u mnie na ekonomi jest tak, że mieliśmy majce semestr, a od tego roku podobno wogóle jej nie mają.

lodecki 14.08.2008 00:35

KSW komunikacja spoleczna.

Firo 14.08.2008 00:45

Jest tu jakiś przyszły prawnik ?

szalonooka 14.08.2008 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markokrk (Post 565767)
Ku*wa na AP zabrakło mi 1 pkt :(. Myślicie że jest szansa się dostać z listy rezerwowej?? Dodam że składałem na bibliotekarstwo.

markokrk, na pewno się dostaniesz. na 100%. Jak dwa lata temu tam złożyłam papiery to też mi jakoś mało zabrakło, uczelnia rozpędziła się ze skreślaniem ludzi (+ dużo nie potwierdziło chęci studiowania - pewnie sporo osób brało ten kierunek jako ratunkowy) i potem dzwonili czy jednak nie chcę do nich ;) , bo mieli z 10 miejsc wolnych.

TkrzysiekS 14.08.2008 08:45

Uniwersytet ekonomiczny - turystyka i rekreacja.

concedi 14.08.2008 11:09

czy ktoś może kupił wczoraj bodajże gazetę wyborczą z dodatkiem o szkołach policealnych? jeśli tak to może się odezwać lub wstawić skana? :) (pilne)

markokrk 14.08.2008 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szalonooka (Post 585107)
markokrk, na pewno się dostaniesz. na 100%. Jak dwa lata temu tam złożyłam papiery to też mi jakoś mało zabrakło, uczelnia rozpędziła się ze skreślaniem ludzi (+ dużo nie potwierdziło chęci studiowania - pewnie sporo osób brało ten kierunek jako ratunkowy) i potem dzwonili czy jednak nie chcę do nich ;) , bo mieli z 10 miejsc wolnych.

dzięki, dostałem się :P

PauL 16.08.2008 20:07

Grupa wiślaków na UJ coraz większa. Ja ostatecznie wylądowałem na kierunku - historia.

Polly 16.08.2008 21:01

ano też się dopisuję do UJ :)

S88 17.08.2008 10:34

Ja sie dostałem na Uniwersytet Ekonomiczny, kierunek Administracja. Wybiera się ktoś na to?

Wisła_1906 17.08.2008 12:45

AWF TiR wieczorowe :)

TSman 20.01.2009 16:53

Witam,
1. ma ktos plan prezentacji do ustej z polskiego?
2. co myslicie o temacie: kibic w mediach?

Wasiu 24.01.2009 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSman (Post 659754)
Witam,
1. ma ktos plan prezentacji do ustej z polskiego?
2. co myslicie o temacie: kibic w mediach?

1. Mam, do swojego tematu.
2. Taki sobie, ja bym sie nie podjal. Wiele zalezy kto w komisji usiadzie, jakis ramol, ktory wszystkich kibicow traktuje stereotypowo za bandytow - bedzie ciezko.

wojtek90059 24.01.2009 19:15

Wpisujcie co zdajecie na maturze, na jakim poziomie, jak idą wam przygotowania oraz wyniki próbnych matur. Jeżeli macie już plany na przyszłość, odnośnie uczelni to też piszcie, a starszych Wiślaków prosimy o porady co do wyboru studiówhttp://www.wislakrakow.com/forum/ima...lies/smile.gifhttp://www.wislakrakow.com/forum/ima...lies/smile.gif

No więc ja zacznę:

J.Polski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 33%; styczeń - 41%)
J.Angielski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 64%; styczeń - 79%)
Geografia: rozszerzony (listopad - matura z OPERONEM: 43%; styczeń - 48%)
Matematyka podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 26%http://www.wislakrakow.com/forum/ima...lies/rotfl.gif; styczeń - 44%)

Temat polskiego ustnego: "Język współczesnej reklamy. Scharakteryzuj na wybranych przykładach."

Co do przygotowywań, to usiadłem na dobre nad geografia, powtórzyłem już atmosferę, siedzę teraz nad zadaniami z mapy - różne obliczenia itp. Trochę też z matmy: ciągi i funkcje, a angola i polak olewamhttp://www.wislakrakow.com/forum/ima...lies/smile.gif Pozdrawiam

djjamajczyk 24.01.2009 19:44

j.polski podstawa (operon- 60% styczen 65%)
angielski podstawa :/ (operon 88% styczen 96% )
biologia rozszerzenie (operon 69 % styczen 84 %)
chemia rozszerzenie ( operon 72% styczen 80% )
fizyka rozszerzenie (operon 50% styczeń 60 %)
Temat z polaka coś z systemem totalitarnym :D a dokładniej Omów mechanizmy i skutki działania systemu totalitarnego na wybranych utworach literatury polskiej i obcej”

Przygotowania hmm..do bioli zacząłem ostatnim tyg. sierpnia a rumieńców nabrały pod koniec września , operonowska była pisana z 2 działami z repetytorium :P. Teraz przez ferie chce skończyć powtarzanie całości + robienie powtórek z najcięższych działów + pisanie matur spr.
Chemia podobnie tyle tylko ,ze chodzę jeszcze na dodatkowe lekcje raz w tyg. 1-1,5h + pisanie zadań z pazdry jak jest czas (ferie teraz ) + teoria i pisanie matur
Fize pisze powodu wymagań kilku uczelni i mój wynik z tego nie musi być tak wysoki wiec teorie przerobiłem na lekcjach dodatkowych i w domu tak co nie co -2h lekcji nie zawsze co tydzień . Teraz liczenie zadan .
Angol - nic ,bo juz 2 lata temu pozdawałem egzaminy wiec z biegu do angola , a polak..czytanie streszczeń jak mnie coś tknie :D
Ten rok spisałem na straty pod względem prywatnym bo ,ponieważ chciałbym się dostać na medycynę i dopięcie tych przedmiotów troche jest czasochłonne , ale ,że walka sprawia mi frajdę to do maja i ani tyg. dłużej da sie to uciągnąć :D Potem 4 miesięcy leżenia ( qurcze zawsze się planuje odpocząć a potem zawsze nic z tego nie wychodzi :P )

wojtek90059 24.01.2009 19:48

Ile dziennie poświęcasz na naukę, bo podziwiam Twoje wyniki:)

djjamajczyk 24.01.2009 19:58

Podziwiać się obaj będziemy po maturze jak zdamy na studia ;) teraz to jest czcze gadanie , takie pompowanie balonika .A dziennie ...
wiesz jak to jest . dziś jest ok i uczenia sprawia mi nawet frajdę wiec dział bioli połknę i powtórzę na następny dzień a z drugiej strony np. ten tydz. byłem out of game , grypa i poczytałem sobie może z 10 min.
To jest płynne ale wiodące przedmioty (biola + chemia) już prawie zakończyłęm w powtarzaniu wiec teraz będę musiał pisać matury i..powtarzać :D znów czego nie umiem czy nie czaje . Fiza to bardziej skomplikowana sprawa wiec teraz przez ferie będę sie starał nadgonić to trochę.

wojtek90059 24.01.2009 20:57

Szkoda, że taki mały ruch jest w tym temacie:p Wiślacy pokażcie ilu nas jest:)

Mlody Wislak 24.01.2009 21:37

geografia rozszerzona 76%
majca rozszerzona 22% ( dla beki wziąłem :D )
niemiecki rozszerzony 80%
polak podstawa 60%
matura 20008

Studiuję teraz na PK Kierunek Ochrona Środowiska. Nawet fajnie jest ale nauki jest troszkę :)

medyk 24.01.2009 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez djjamajczyk (Post 661960)
j.polski podstawa (operon- 60% styczen 65%)
angielski podstawa :/ (operon 88% styczen 96% )
biologia rozszerzenie (operon 69 % styczen 84 %)
chemia rozszerzenie ( operon 72% styczen 80% )
fizyka rozszerzenie (operon 50% styczeń 60 %)
Temat z polaka coś z systemem totalitarnym :D a dokładniej Omów mechanizmy i skutki działania systemu totalitarnego na wybranych utworach literatury polskiej i obcej”

Przygotowania hmm..do bioli zacząłem ostatnim tyg. sierpnia a rumieńców nabrały pod koniec września , operonowska była pisana z 2 działami z repetytorium :P. Teraz przez ferie chce skończyć powtarzanie całości + robienie powtórek z najcięższych działów + pisanie matur spr.
Chemia podobnie tyle tylko ,ze chodzę jeszcze na dodatkowe lekcje raz w tyg. 1-1,5h + pisanie zadań z pazdry jak jest czas (ferie teraz ) + teoria i pisanie matur
Fize pisze powodu wymagań kilku uczelni i mój wynik z tego nie musi być tak wysoki wiec teorie przerobiłem na lekcjach dodatkowych i w domu tak co nie co -2h lekcji nie zawsze co tydzień . Teraz liczenie zadan .
Angol - nic ,bo juz 2 lata temu pozdawałem egzaminy wiec z biegu do angola , a polak..czytanie streszczeń jak mnie coś tknie :D
Ten rok spisałem na straty pod względem prywatnym bo ,ponieważ chciałbym się dostać na medycynę i dopięcie tych przedmiotów troche jest czasochłonne , ale ,że walka sprawia mi frajdę to do maja i ani tyg. dłużej da sie to uciągnąć :D Potem 4 miesięcy leżenia ( qurcze zawsze się planuje odpocząć a potem zawsze nic z tego nie wychodzi :P )

powodzenia zycze oby wiecej wiślaków na CMUJ :-)

wojtek90059 24.01.2009 22:09

Właśnie bardzo zachęcam też byłych maturzystów, aby wpisywali swoje wyniki i kierunki na jakie się udali:)

Aro1234 24.01.2009 23:42

polski podstawowy 62%
angielski rozszerzony 42%
geografia podstawowa 66% (jakby nie durne błędy typu złe rozrysowanie diagramu to spokojnie 75-78%)
wyniki z listopada
teraz pisałem wos rozszerzony i powinno być między 55-60%

kminię nad zmianą geo na rozsz i zastanawiam się nad angielskim...

DrewniaQ 24.01.2009 23:48

Ja zdaję matematykę rozszerzoną, a tak to podstawowy Polski i angielski.
Nie wiem gdzie pójdę, AGH , albo Politechnika.
Teraz rozszerzoną napisałem na 65%, ale przez czeskie błędy, tak by było 80.
Ogólnie jest bardzo dobrze, bo nie zacząłem się jeszcze uczyć.

A studia? Dostać, dostanę się spokojnie, tylko jakie?

Najlepiej takie, gdzie majcy nie będzie dużo, takie które nie będą trudne, ale nie będą typu: marketing i zarządzanie.. :P

pietruch 25.01.2009 00:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojtek90059 (Post 662080)
Właśnie bardzo zachęcam też byłych maturzystów, aby wpisywali swoje wyniki i kierunki na jakie się udali:)

Matura 2007/08.
Polski podstawa - 70%
Wos podstawa - 63%
Angielski rozszerzenie - 66%
Historia rozszerzenie - 90%

Do tego ustny polski 90% i podstawa angielskiego 100%.
Obecnie, choć to już raczej w czasie przeszłym - student historii na Uniwerku Szczecińskim.
Ale przez to, że kierunek łatwy, miałem sporo czasu na przemyślenie i rzucam w ****u te studia tutaj.
Wracam do Słupska na stare śmieci, i od października zaczynam filologię angielską (+ drugi kierunek jaki sobie wybiorę z historii, bezp. narodowego lub zaocznej informatyki). Dlaczego filologia angielska? Bo po zrobieniu jakiegokolwiek magistra będę się starał o roczne przeszkolenie oficerskie, a żeby się na nie dostać trzeba przebić się przez rekrutację złożoną z testu z angielskiego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz testów sprawnościowych. Po filologii jestem zwolniony z tego pierwszego i otrzymuję wynik 90/100 dzięki czemu mogę się skupić na sprawnościówce.

Generalnie to nie macie co się stresować maturą. Nie jestem jakimś typem inteligenta, a napisałem w miarę przyzwoicie swoją maturę poświęcając tylko 3 miesiące na naukę historii (bardziej hobbystycznie niż programowo). Obecnie matura jest tylko formalnością, którą zdaje praktycznie każdy. Tak samo z rekrutacją na studia - dostaniecie się zawsze na dzienne - zawsze są jakieś wakaty. Prawdziwy test zaczyna się na pierwszej sesji, gdzie już się z nikim nie bawią i nikogo na siłę nie przepuszczą.
Ale i to da się przeskoczyć z luźnym podejściem do życia.
Zesrać się, a nie dać się :)).
pozdrawiam.

wojtek90059 25.01.2009 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 662170)
polski podstawowy 62%
angielski rozszerzony 42%
geografia podstawowa 66% (jakby nie durne błędy typu złe rozrysowanie diagramu to spokojnie 75-78%)
wyniki z listopada
teraz pisałem wos rozszerzony i powinno być między 55-60%

kminię nad zmianą geo na rozsz i zastanawiam się nad angielskim...

Aro1234 zdawaj rozszerzoną gegre. Jest wprawdzie dużo nauki, ja teraz siedzę od wczoraj po 3 h dziennie, atlas, geografia fizyczna i ekonomiczna, ale na studia rozszerzona geografia daje duże możliwości. A z podstawą, to tak wiesz... Co do angola, ja bym Twoje 42% z rozszerzenia wziął z chęcia:) Wybieram się na AE do Poznania, mam nadzieję, że się dostanę, ale progi są kosmiczne. Żeby się dostać tam to 82 % z angola podstawowego i 78 % z gegry rozszerzonej, więc mały kosmosik jest, szczególnie, że do pilnych uczniów nie należałem:rotfl:

Aro1234 25.01.2009 12:50

Jeśli 82% z podstawowego anglika to dużo to wiesz, dla mnie to raczej takie minimum :P .. Ten angielski rozszerzony w listopadzie był mocno przejeb... ;] więc wydaje mi się, że 50-55% z rozszerzenia to jest szczyt moich umiejętności, ale zobaczymy jak to będzie.

Geografii się trochę boję. Mam ją wpisaną jako obowiązkowy jako takie zabezpieczenie przed cudami na WOS-ie. Nauki jest właśnie bardzo bardzo dużo. Za dużo, tym bardziej, że nie jestem z klasy o rozszerzonej geografii. Można powiedzieć, że w pierwszej klasie miałem geo, w drugiej miałem ale jakbym nie miał, a teraz nie mam wcale. Tylko fakultety pozostają.

Ja jestem pewien swojego WOSu. Czuję, że zdam go dobrze, bo to jest przedmiot którym mimo wszystko się interesuję.

Takie wypowiedzi jak Pietrucha dają mi pozytywnie myśleć :P

IndykTSW 25.01.2009 13:27

Ja mam takie pytanie, jak wygląda program studiów na kierunku administracja na Uniwersytecie Ekonomicznym? Duzo matmy?

wojtek90059 25.01.2009 19:57

Aro1234 ja nie mówię, że 82% z anglika to dużo, raczej, że 78% z gegry to dużo:( Każdy to mówi, że geografia to najłatwiejszy przedmiot, dobrze zgadzam się z tym, że maturę i bez wiedzy napiszesz, żeby zdać, gorzej napisać ją dobrze. Poza tym wcale nie jest to taki prosty temat do nauki, wiele rzeczy wymaga zrozumienia, ja np. nie których rzeczy kompletnie nie pojmuję:( A właśnie jak z matmą na ekonomi? Co jest na pierwszym roku studiów? Pochodne, całki, granice?

P.e.c.h 25.01.2009 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 662206)
Prawdziwy test zaczyna się na pierwszej sesji, gdzie już się z nikim nie bawią i nikogo na siłę nie przepuszczą.
Ale i to da się przeskoczyć z luźnym podejściem do życia.
Zesrać się, a nie dać się :)).
pozdrawiam.

O, to to właśnie mam.
Ale luźne podejście do życia na pewno nie pomaga w zaliczeniu pierwszej sesji:p

Poprawiam w tym roku maturę z Geografii i WOSu

ZiIP - UR.

nie uczcie się:D

Partition 25.01.2009 20:45

Jeśli chodzi o mnie to:

Polski (podst.) 51%
Angielski (podst.) 80%
Matma (podst.) 62%
Infa (rozsz.) 62%

Z krakowskich uczelni będę celować w PK, na informatykę, ale znając życie skończę w Częstochowie. ;-)

pzdr.

wojtek90059 25.01.2009 22:04

Dalej maturzyści udzielać się:P

PauL 25.01.2009 22:23

A co ty ankiete prowadzisz ? Zdajesz w maju, to do książek, a nie patrzeć jak innym próbne poszły.

pirat.z.karaibow 25.01.2009 22:31

Polski (podst) - 60%
WOS (podst) - 48 %
Angielski (podst) - 91%

Próbna przed rozpoczęciem przygotowań do właściwej.

mlynnek 25.01.2009 22:43

próbna z operonem:
polski (podst.) 64%
niemiecki (rozsz.) 84%
majca (rozsz.) 60%

próbna CKE:
polski (podst.) 54%
niemiecki (rozsz.) 80%
majca (rozsz.) 62%

Ogólnie dośc mocno przeciętnie ale jeszcze trochę czasu nam zostało więc...DO ROBOTY! :)

Gargamel 25.01.2009 23:12

Matura 2007/08

Polski podst. 89%
Matematyka rozsz. 80%
Francuski rozsz. 98%

Aktualnie: Finanse i rachunkowość UEk

:D jedno jest pewne jak na razie przed sesją: jest ciężej niż przed maturą :/ :)

mario69 25.01.2009 23:34

Polski podst. 45% (leje, bo mi niepotrzebny)
Geografia rozsz. 50%
Niemiecki roszsz. 62%

Na razie przed studniówką głowy nie mam do nauki. Ale sądzę, że powinno być na głównej lepiej, zwłaszcza z geografii

4fan_player 26.01.2009 15:46

J.Polski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 50%; styczeń - 37%)
J.Angielski: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 39%; styczeń - 33%)
WOS: podstawa (listopad - matura z OPERONEM: 44%; styczeń - 65%)

Szału nie ma. Ale ogólnie boje się tylko o angielski i może być ciężko z ustnym :) nie każdy jest takim poliglotom jak Cebanu :D do tego jeszcze egzamin zawodowy na technika informatyka :) a po maturze...? Nie mam pojęcia co będzie. Ogólnie wszyscy mają jakieś plany życiowe a ja nie wiem co będę robił :D ogólnie mam tylko jedno marzenie żebym jak już miał coś studiować to tylko Kraków (ew. Gdańsk) ale ciężko mi by było zacząć jakiekolwiek studia w Krakowie z moją nikłą wiedzą :) do tego kasa potrzebna duża :)

dymion9 05.02.2009 20:32

Tak myślę że temat odpowiedni do mojego pytania. Mam na ustną z polskiego temat: "motyw inteligenta w literaturze polskiej". Jakby ktoś czasem posiadał coś o tym lub pisał kiedyś na taki temat był bym wdzięczny za informację oczywiście odwdzięczę się.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl