Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Szkoła: zadania, wypracowania itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1716)

dawidTS 20.03.2010 13:19

Witam,proszę o pomoc w zadaniu z budownictwa ogólnego:

http://images35.fotosik.pl/129/32b384378b66a116m.jpg

Jago 20.03.2010 13:24

"Motyw wolności w różnych tekstach kultury "
Kto może mi coś fajnego polecić??

Kamil_mchw 09.04.2010 20:42

potrzebuje rozwiązań/odpowiedzi do kilku zadań z astrologii:
1. Obliczyć długość trwania dnia 15.05 dla φ=55°18'.
2. Obliczyć o której godzinie czasu środkowoeuropejskiego góruje w Krakowie Wega w dniu 14 lutego?
3.O której godzinie czasu gwiazdowego góruje w Palermo Syriusz dnia 14 lutego?
4.O której godzinie czasu środkowoeuropejskiego wschodzi Słońce w Częstochowie 14 lutego?
5. W jakim czasie wahadło Foucaulta wykonuje pełny obrót w Krakowie?

BŁAGAM!!
potrzebne na już...

rafalek 13.04.2010 17:14

Pomóglby mi ktoś udowodnić taką własność logarytmu?

a^log a X =X

Bardzo dzięki...

pablo92TSW 13.04.2010 17:30

Logarytmów jeszcze nie brałem, no ale mniej więcej wiem o co chodzi. Ciężko wymyślić co tu wykombinować, ale może trzeba użyć jeszcze innej zmiennej?

log a X=y dla przykładu log 2 z 8=3
i a^y=X, bo 2^3 daje 8
co daje nam a^log a X=X

Ale najlepiej niech ci to rozwiąże ktoś kto jest już po logarytmach, bo pewnie są jakieś twierdzenia, które to ułatwiają ;) Z doświadczenia wiem, że dowodzenia twierdzeń i własności zazwyczaj są długie ;p

Lepiej nie dziękuj tylko poczekaj na kogoś kto Ci to lepiej rozwiąże ;)

rafalek 13.04.2010 17:50

Dzięki wielkie...Pozdrawiam

someone_TSW 13.04.2010 18:27

Ma ktoś jakąś definicje jak opisać siłę obwodową występującą przy dokręcaniu śrub ?

igortsw 13.04.2010 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 884043)

a^log a X =a

Chyba chodziło ci o a^log a X=X ? Bo tak też ci udowodnił kolega powyżej...

Ale nawet, jeśli masz a^log a X=X, to jest wprost z definicji logarytmu : http://upload.wikimedia.org/math/2/a...a826da504a.png , a definicji się nie udowadnia, co najwyżej można udowodnić własność z niej wynikającą!!
Natomiast jeśli jest tak jak napisałeś czyli: a^log a X =a, to przynajmniej jak dla mnie to jest sprzeczność, chociaż, może czegoś nie wiem.

Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.

rafalek 13.04.2010 18:44

Tak, faktycznie tam ma być =X..

Sorka za wprowadzenie w błąd

Bartuk1906 12.05.2010 17:40

http://img694.yfrog.com/img694/4396/zadanie.png

Z góry dziękuje ;) wiem że dość proste ale wzorów nie umiem i nie wiem jak za to się zabrać za bardzo...;-/

Donki 20.05.2010 17:29

podane y=2x+5
wymyslic drugie rownanie zeby bylo albo prostopadle albo rownolegle

Pomoże ktoś ??

Wielkie dzieki Gucio :)

Gucio25 20.05.2010 17:48

równoległe - musi być taki sam współczynnik a (2), więc np. y=2x-3
prostopadłe - współczynnik w nowym równaniu musi się zgadzać z zależnością a * a1 = -1, stąd 2 * a1 = -1, a1 = -1/2. więc y=-1/2x+5

konrad 20.05.2010 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartuk1906 (Post 897355)
http://img694.yfrog.com/img694/4396/zadanie.png

Z góry dziękuje ;) wiem że dość proste ale wzorów nie umiem i nie wiem jak za to się zabrać za bardzo...;-/

przekątną prostokąta liczysz z twierdzenia pitagorasa, czyli

6^2 + 8^2 = b^2 (b-przekątna)
36 + 64 = b^2 pierwiastkując obie strony (można, bo odległość jest zawsze nieujemna) masz
b=pierw(100), b=10.

w swojej figurze masz dwie takie przekątne, czyli brakuje jedynie górnej podstawy, której długość wynosi 2*a=12, ponieważ sześciokąt foremny o boku a można "złożyć" z sześciu trójkątów równobocznych o boku a.

Obw= a+ 2*a + 2*b

Jeśli coś nie jest jasne, to napisz, wytłumaczę.

wiślak 86 22.05.2010 12:43

Potrzebuje coś (dosłownie cokolwiek) o Maskaradzie Lermontowa

Np. geneze utworu, w jakich okolicznowsciach powstala, co miala na celu i najwazniejsze(bo to jest temat pracy) opis głównego bohatera- musze napisac prace czy jest on bohaterem romantycznym.

W necie tego niestety nie znalazlem, i nie chodzi mi o gotowca tylko ogolne informacje na ktorych bym mogl bazowac .

dzieki wielkie za pomoc!!

Bialagwiazda 26.05.2010 21:29

Jakby ktoś mógł mi pomóc w takim zadaniu z ekonomii to bym była bardzo wdzięczna :

Hipotetycznej gospodarce zamkniętej i bez udziału państwa, planowane wydatki konsumpcyjne wynoszą 180mld.
Planowane wydatki inwestycyjne 50mld a produkcja(dochód narodowy) wynosi 250mld.


a) jaka jest wielkość agregatowego popytu
b) jaka jest wielkość oszczędności
c) o ile zmieni się poziom zapasów
d) na jakim poziomie kształtują się faktyczne inwestycje
e) jak na ta sytuacje zareagują w następnym okresie producenci
f) jaki jest poziom dochodu narodowego zapewniający równowagę




Krystian168 28.05.2010 14:57

Mam napisać przemówienie na j. polski (liceum), ale nie wiem za bardzo jaki temat wybrać... Pomoże ktoś ?

wiślak 86 28.05.2010 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krystian168 (Post 905776)
Mam napisać przemówienie na j. polski (liceum), ale nie wiem za bardzo jaki temat wybrać... Pomoże ktoś ?


Może przybliżysz przynajmniej jaki ma byc zakres. bo możesz pisac przemowienie: jak ściągać na jęz. polskim aby nauczycielka mnie nie złapała albo forum kibiców Wisły jako pomoc naukowa przy pisaniu przemówien na lekcje polskiego.

Krystian168 28.05.2010 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 905892)
Może przybliżysz przynajmniej jaki ma byc zakres. bo możesz pisac przemowienie: jak ściągać na jęz. polskim aby nauczycielka mnie nie złapała albo forum kibiców Wisły jako pomoc naukowa przy pisaniu przemówien na lekcje polskiego.

Temat dowolny, nie ma zakresu...

"Czy alkoholizm stanowi problem w XXI wieku?" :) - nad takim tematem się zastanawiam, ale może ktoś mi podpowie jakiś "lepszy" temat :)

wiślak 86 28.05.2010 19:58

odnośnie tego co wymysliłeś to troche trudno bedzie bo alkoholizm gdzie w Polsce? na swiecie? w Rosji?
bedziesz to musiał zaprezentować czy tylko napisać? jak zaprezentować to musisz miec plan wypowiedzi bo raczej ****@wo wychodzi gdy ktos tylko czyta z kartki a nie sam przemawia.
jak długie musi być to przemowienie?
w której klasie LO jestes?

ponury 28.05.2010 20:05

Masz jakąś pasje, hobby ? Jeśli tak to pisz o tym, nie wymyślaj nic na siłe. Zawsze będzie możliwość improwizowania, nie zaskoczy Cię nauczyciel pytaniem itd

Krystian168 28.05.2010 20:17

Jestem w 1 klasie LO, muszę to zaprezentować...

pasje to sport, a w szczególności piłka nożna oczywiście :)

pytań dodatkowych nie będzie raczej, no i nie mogę czytać z kartki, tylko mogę mieć kilka punktów na kartce... 5-7 minut ma trwać.

JacobusTSW 28.05.2010 20:20

Ostatnio też miałem napisać na j.polski przemówienie ale miałem konkretny temat: Niesprawiedliwość społeczna. W sumie na Wikipedii dużo o tym piszą pod hasłem sprawiedliwość więc może Cię to zainteresuje. Temat dość łatwy, można pod niego podczepić bardzo dużo cytatów znanych ludzi, a do tego można dodać sporo komentarzy "z życia".

janko04 31.05.2010 10:55

Musze napisać na Angielski list formalny. Tylko, że nie mam za bardzo czasu. Projekt na Fizykę, Prezentacja na biologie, sprawdzian z romantyzmu i 4 strony zadań z matematyki i wszystko na jutro. Więc moja prośba pomógł by ktoś napisać ten list ? byłbym wdzięczny (piwko kupie może 3:))

Treść zadania :

Napisz List formalny do wydawcy w sprawie artykułu "Teenage victims of crime ", w którym :
1. Napiszesz jak sytuacja przedstawia się w Polsce,
2. Przedstawisz powody według, których poziom przestępczości jest mniejszy i nie obawiasz się napadu,
3. Napiszesz możliwe rozwiązania problemu w Wielkiej Brytanii,
4 Napiszesz w jaki sposób zwalczana jest przestępczość w Polsce.

A tutaj link do artykułu:
http://img121.imageshack.us/i/wazne.jpg/

Proszę o POMOC !

Donki 31.05.2010 15:16

Pilnie poszukuje tej tabelki http://www.profesor.pl/mat/na8/na8_h_wronska_2.gif
tylko w wiekszej rozdzielczosci ;)

Arturo Qr2nów 01.06.2010 16:23

Te trzy niżej to jest to samo (osobno)?

Gucio25 01.06.2010 16:31

a)
A) aglomeracja
B) Paryż (Wersal, Montreuil), Pekin
C) Warszawa (Legionów, Jabłonna, Piaseczno), Łódź

b)
A) konurbacja
B) Rabat-Sale w Maroku, Torbay w Anglii (Torquay, Paignton i Brixham)
C) GOP (Katowice, Chorzów, Bytom, Sosnowiec)

c)
A) megalopolis
B) - Bosnywash (Boston - Nowy Jork - Waszyngton)
- Tokio - Jokohama
- nad Wielkimi Jeziorami (Chicago - Pittsburgh)

Arturo Qr2nów 01.06.2010 16:37

Zadanie 1:
Aglomeracja monocentryczna
np. Krakowska
miasto główne: Kraków (siedziba Województwa)
mniejsze miasta: Wieliczka, Skawina, Niepołomice

Zadanie 2:
Aglomeracja policentryczna (konurbacja)
np. Górnośląski Okręg Przemysłowy
miasto główne: Katowice (siedziba Województwa)
miasta duże o niższym znaczeniu: Chorzów, Sosnowiec, Bytom, Gliwice, Zabrze
mniejsze miasta: Świętochłowice, Mikołów, Knurów, Piekary Śląskie

Zadanie 3:
Megalopolis
np. "BosWash"
miasto największe: Nowy Jork
inne miasta: Waszyngton, Boston, Hartford, Filadelfia, Baltimore

Gucio25 01.06.2010 16:47

ad.1
tu nie wiem, ale powiedziałbym, że:
- przekształcanie obszarów na obszary przemysłowe (budowanie fabryk, kopalń)
- burzenie murów obronnych pozostałych po zabudowaniach renesansowych czy też barokowych
- ?
ad.2
wydaje mi się, że c) 400. ale na pewno nie w roku 200, a w dwutysięcznym którymś. ;)
ad.3
- przekroczenie pewnej liczby mieszkańców (np. Chiny, Japonia - 50tys.),
- uzyskanie praw miejskich,
- 2/3 ludności zatrudnione poza rolnictwem.

Arturo - Ty to wszystko z głowy czy trochę z innych źródeł? :D
za to Ty pytanie 1 lepiej odpowiedziałeś, bo ja w ogóle zapomniałem o zmianach związanych z ludnością.

Arturo Qr2nów 01.06.2010 16:51

1.
-migrację ludności z centrów miast na obrzeża lub poza granice miasta
-wypieranie funkcji mieszkalnych przez usługowe
-powiększający się odsetek ludzi biednych oraz starszych, przy jednoczesnym napływie ludzi młodych, często wykonujących wolne zawody

2.
W roku 2000 było około 460 aglomeracji powyżej miliona mieszkańców.

3.
chwilka.
edit: No to Gucio mnie uprzedził :P O tym, że w Chinach czy Japonii trzeba przekroczyć 50tys. mieszkańców to nie wiedziałem :)

edit2: Zdawałem na maturce rozszerzoną geografię :P

WiślakMyślenice 07.06.2010 07:39

Prośba:

może ktoś wysłać prostą stronkę internetową z Notatnika na maila: [email protected] ?

nie mam rozszerzonego mat-inf. , także jestem wdzięczny za pomoc :D

nie ukrywam, zależy mi na czasie xD

rainha 07.06.2010 19:31

Nieaktualne...

EnDrJu92 07.06.2010 19:35

Słuchajcie bracia mam problem z angola zle pisze gramatycznie po prostu nie idzie mi. Moze ktos napisac email do przyjaciela w ktorym poinformujesz go gdzie przebywasz na wakacjach 2 rzeczy jakie zwiedziles i 2 ktore jeszcze masz zwiedzic. Pomoze ktos???Do jutra musze go oddac...

Gucio25 07.06.2010 19:50

Matthew,
How are you? I'm in Madrid now and the holidays are fantastic! I have already visited Santiago Bernabeu stadium and the Palace of the Royal Family. Furthermore, I am going to visit the Madrid's Park and the church, it will be interesting. That's all for now, bye!
xyz.

Dean 07.06.2010 20:31

Witam zadanie dotyczy fragmentu utworu Laura i Filon autorstwa Franciszka Karpińskiego. Mam problem z pytaniami o treści: 1. Jak sądzisz, kim są bohaterowi utworu? Jak ukazana jest w utworze wieś? 2. Przypomnij sobie wiadomości o literaturze pastoralnej. Jakie motywy charakterystyczne dla gatunku sielanki potrafisz wskazać w utworze Karpińskiego? 3. Nazwij i wypisz wszystkie uczucia, które przeżywa Laura - zrób to kolejno - od pierwszej do ostatniej strofy. O czym może świadczyć ich ogromne zróżnicowanie?

http://www.teksty.org/Biesiadne,Laura_i_Filon

Tu jest fragment, który mam również w podręczniku. Na podstawie tego fragmentu mam odpowiedzieć na 5 pytań, z dwoma się uporałem. Bardzo proszę o pomoc.

EDIT: Potrzebuję to do jutra do 8 rano.

Kurt 07.06.2010 20:49

http://karpinski.klp.pl/a-6385.html
Może to Ci pomoże, jak nie to napisz, które pytania jeszcze potrzebujesz?

Dean 07.06.2010 21:05

Nie za bardzo mi to pomogło, dalej proszę o pomoc z tymi trzema pytaniami.

speedfashion 07.06.2010 21:13

1. Laura jest najprawdopodobniej najzwyklejszą wiejską dziewczyną. Co o tym świadczy? Kosz nazbieranych malin i nieułożone włosy (nie będzie ich trefić, bo nie ma czasu, skoro tak, to pewnie wróciła z jakiejś pracy). Filon to zapewne pastuch jakiś, lubi sobie w krzakach posiedzieć, ogólnie rzecz biorąc dobrze mu na łonie natury. Wieś ma wyidealizowany obraz. Nie ma ani słowa o cierpieniach ludu zamieszkującego to miejsce. Są maliny, jest radość, miłość, wszystko utrzymane w pięknej, sielankowej konwencji.
2. Co do literatury pastoralnej - miała przedstawiać na tle natury ludzi mieszkających na wsi - przedstawia. Jest obraz wyidealizowany? - JEST. Jest miłość między prostymi ludźmi? - JEST. Przedstawia realia środowiska? - w jakiś sposób tak, jednak ja bym powiedział, że obraz nie jest kompletny.
3. Radość ze spotkania z ukochanym --> Rozczarowanie i złość z powodu jego nieobecności --> Zazdrość --> Refleksja nad miłością do Filona --> ponownie zazdrość i złość ---> skrajna złość (tłucze koszyk itp.)

Ja to tak widzę. W ogóle te klucze odpowiedzi z polskiego są chore. Możesz pisać głupoty, a jak będą chęci to Ci wszystko zostanie uznane. Możesz napisać wszystko dobrze i może nie być chęci. (taka mała dygresja).

Kurt 07.06.2010 23:06

1.Obraz wsi jest wyidealizowany dowody -) imiona bohaterów nie kojarzące się ze wsią. Język, którym się posługują jest literacki:
Cytat:

"O, popędliwa!... O, ja niebaczny!...
Lauro!... poczekaj... dwa słowa!...
Może występek mój nie tak znaczny,
Może zbyt kara surowa."
No ogólnie że nie gadają jak wieśniacy.
Co do bohaterów jak do tego co wyżej dopisałbym że są kochankami. Ich miłość jest zakazana -) ukrywają się, umawaiają pod tym jaworem.
2. Charakterystycznym dla sielanki jest to że wszystkie uczucia/wydarzenia dobre i złe są wyolbrzymione, czy to że tematem utworu jest miłość. Ogólnie ważne jest też to że ludzie ze wsi w utworze są wyidealizowani.
3.Świadczyć to możę o emocjonalności, wrażliwości kochanków

Ogólnie myślę że to i to co napisał kolega wyżęj powinno Ci pomóc, jak to zbierzesz razem ;)

West 08.06.2010 11:56

Sluchajcie jest prosba,
czy moglby ktos sie do mnie odezwac w takiej sprawie.
potrzebuje cos a'la praca licencjacka luzno zwiazana z socjologia/psychologia .
jest to mi potrzebne na przedmiot Metody Badan socjologicznych. taka praca kontrolna na koniec roku.
nie pojdzie to nigdzie w swiat, zaden plagiat nie bedzie to nigdzie wykorzystane poza oddaniem babce . tak na sztuke potrzebuje.
prosze kogos o pomoc ! !

joker_wislak 08.06.2010 12:33

Ma ktoś jakiś referat albo prezentacje w języku angielskim związaną z Wisłą? pilnie potrzebuje jkct pirv


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl