![]() |
Witam,proszę o pomoc w zadaniu z budownictwa ogólnego:
http://images35.fotosik.pl/129/32b384378b66a116m.jpg |
"Motyw wolności w różnych tekstach kultury "
Kto może mi coś fajnego polecić?? |
potrzebuje rozwiązań/odpowiedzi do kilku zadań z astrologii:
1. Obliczyć długość trwania dnia 15.05 dla φ=55°18'. 2. Obliczyć o której godzinie czasu środkowoeuropejskiego góruje w Krakowie Wega w dniu 14 lutego? 3.O której godzinie czasu gwiazdowego góruje w Palermo Syriusz dnia 14 lutego? 4.O której godzinie czasu środkowoeuropejskiego wschodzi Słońce w Częstochowie 14 lutego? 5. W jakim czasie wahadło Foucaulta wykonuje pełny obrót w Krakowie? BŁAGAM!! potrzebne na już... |
Pomóglby mi ktoś udowodnić taką własność logarytmu?
a^log a X =X Bardzo dzięki... |
Logarytmów jeszcze nie brałem, no ale mniej więcej wiem o co chodzi. Ciężko wymyślić co tu wykombinować, ale może trzeba użyć jeszcze innej zmiennej?
log a X=y dla przykładu log 2 z 8=3 i a^y=X, bo 2^3 daje 8 co daje nam a^log a X=X Ale najlepiej niech ci to rozwiąże ktoś kto jest już po logarytmach, bo pewnie są jakieś twierdzenia, które to ułatwiają ;) Z doświadczenia wiem, że dowodzenia twierdzeń i własności zazwyczaj są długie ;p Lepiej nie dziękuj tylko poczekaj na kogoś kto Ci to lepiej rozwiąże ;) |
Dzięki wielkie...Pozdrawiam
|
Ma ktoś jakąś definicje jak opisać siłę obwodową występującą przy dokręcaniu śrub ?
|
Cytat:
Ale nawet, jeśli masz a^log a X=X, to jest wprost z definicji logarytmu : http://upload.wikimedia.org/math/2/a...a826da504a.png , a definicji się nie udowadnia, co najwyżej można udowodnić własność z niej wynikającą!! Natomiast jeśli jest tak jak napisałeś czyli: a^log a X =a, to przynajmniej jak dla mnie to jest sprzeczność, chociaż, może czegoś nie wiem. Jeśli sie mylę to mnie poprawcie. |
Tak, faktycznie tam ma być =X..
Sorka za wprowadzenie w błąd |
http://img694.yfrog.com/img694/4396/zadanie.png
Z góry dziękuje ;) wiem że dość proste ale wzorów nie umiem i nie wiem jak za to się zabrać za bardzo...;-/ |
podane y=2x+5
wymyslic drugie rownanie zeby bylo albo prostopadle albo rownolegle Pomoże ktoś ?? Wielkie dzieki Gucio :) |
równoległe - musi być taki sam współczynnik a (2), więc np. y=2x-3
prostopadłe - współczynnik w nowym równaniu musi się zgadzać z zależnością a * a1 = -1, stąd 2 * a1 = -1, a1 = -1/2. więc y=-1/2x+5 |
Cytat:
6^2 + 8^2 = b^2 (b-przekątna) 36 + 64 = b^2 pierwiastkując obie strony (można, bo odległość jest zawsze nieujemna) masz b=pierw(100), b=10. w swojej figurze masz dwie takie przekątne, czyli brakuje jedynie górnej podstawy, której długość wynosi 2*a=12, ponieważ sześciokąt foremny o boku a można "złożyć" z sześciu trójkątów równobocznych o boku a. Obw= a+ 2*a + 2*b Jeśli coś nie jest jasne, to napisz, wytłumaczę. |
Potrzebuje coś (dosłownie cokolwiek) o Maskaradzie Lermontowa
Np. geneze utworu, w jakich okolicznowsciach powstala, co miala na celu i najwazniejsze(bo to jest temat pracy) opis głównego bohatera- musze napisac prace czy jest on bohaterem romantycznym. W necie tego niestety nie znalazlem, i nie chodzi mi o gotowca tylko ogolne informacje na ktorych bym mogl bazowac . dzieki wielkie za pomoc!! |
Jakby ktoś mógł mi pomóc w takim zadaniu z ekonomii to bym była bardzo wdzięczna :
Hipotetycznej gospodarce zamkniętej i bez udziału państwa, planowane wydatki konsumpcyjne wynoszą 180mld. Planowane wydatki inwestycyjne 50mld a produkcja(dochód narodowy) wynosi 250mld. a) jaka jest wielkość agregatowego popytu b) jaka jest wielkość oszczędności c) o ile zmieni się poziom zapasów d) na jakim poziomie kształtują się faktyczne inwestycje e) jak na ta sytuacje zareagują w następnym okresie producenci f) jaki jest poziom dochodu narodowego zapewniający równowagę |
Mam napisać przemówienie na j. polski (liceum), ale nie wiem za bardzo jaki temat wybrać... Pomoże ktoś ?
|
Cytat:
Może przybliżysz przynajmniej jaki ma byc zakres. bo możesz pisac przemowienie: jak ściągać na jęz. polskim aby nauczycielka mnie nie złapała albo forum kibiców Wisły jako pomoc naukowa przy pisaniu przemówien na lekcje polskiego. |
Cytat:
"Czy alkoholizm stanowi problem w XXI wieku?" :) - nad takim tematem się zastanawiam, ale może ktoś mi podpowie jakiś "lepszy" temat :) |
odnośnie tego co wymysliłeś to troche trudno bedzie bo alkoholizm gdzie w Polsce? na swiecie? w Rosji?
bedziesz to musiał zaprezentować czy tylko napisać? jak zaprezentować to musisz miec plan wypowiedzi bo raczej ****@wo wychodzi gdy ktos tylko czyta z kartki a nie sam przemawia. jak długie musi być to przemowienie? w której klasie LO jestes? |
Masz jakąś pasje, hobby ? Jeśli tak to pisz o tym, nie wymyślaj nic na siłe. Zawsze będzie możliwość improwizowania, nie zaskoczy Cię nauczyciel pytaniem itd
|
Jestem w 1 klasie LO, muszę to zaprezentować...
pasje to sport, a w szczególności piłka nożna oczywiście :) pytań dodatkowych nie będzie raczej, no i nie mogę czytać z kartki, tylko mogę mieć kilka punktów na kartce... 5-7 minut ma trwać. |
Ostatnio też miałem napisać na j.polski przemówienie ale miałem konkretny temat: Niesprawiedliwość społeczna. W sumie na Wikipedii dużo o tym piszą pod hasłem sprawiedliwość więc może Cię to zainteresuje. Temat dość łatwy, można pod niego podczepić bardzo dużo cytatów znanych ludzi, a do tego można dodać sporo komentarzy "z życia".
|
Musze napisać na Angielski list formalny. Tylko, że nie mam za bardzo czasu. Projekt na Fizykę, Prezentacja na biologie, sprawdzian z romantyzmu i 4 strony zadań z matematyki i wszystko na jutro. Więc moja prośba pomógł by ktoś napisać ten list ? byłbym wdzięczny (piwko kupie może 3:))
Treść zadania : Napisz List formalny do wydawcy w sprawie artykułu "Teenage victims of crime ", w którym : 1. Napiszesz jak sytuacja przedstawia się w Polsce, 2. Przedstawisz powody według, których poziom przestępczości jest mniejszy i nie obawiasz się napadu, 3. Napiszesz możliwe rozwiązania problemu w Wielkiej Brytanii, 4 Napiszesz w jaki sposób zwalczana jest przestępczość w Polsce. A tutaj link do artykułu: http://img121.imageshack.us/i/wazne.jpg/ Proszę o POMOC ! |
Pilnie poszukuje tej tabelki http://www.profesor.pl/mat/na8/na8_h_wronska_2.gif
tylko w wiekszej rozdzielczosci ;) |
Te trzy niżej to jest to samo (osobno)?
|
a)
A) aglomeracja B) Paryż (Wersal, Montreuil), Pekin C) Warszawa (Legionów, Jabłonna, Piaseczno), Łódź b) A) konurbacja B) Rabat-Sale w Maroku, Torbay w Anglii (Torquay, Paignton i Brixham) C) GOP (Katowice, Chorzów, Bytom, Sosnowiec) c) A) megalopolis B) - Bosnywash (Boston - Nowy Jork - Waszyngton) - Tokio - Jokohama - nad Wielkimi Jeziorami (Chicago - Pittsburgh) |
Zadanie 1:
Aglomeracja monocentryczna np. Krakowska miasto główne: Kraków (siedziba Województwa) mniejsze miasta: Wieliczka, Skawina, Niepołomice Zadanie 2: Aglomeracja policentryczna (konurbacja) np. Górnośląski Okręg Przemysłowy miasto główne: Katowice (siedziba Województwa) miasta duże o niższym znaczeniu: Chorzów, Sosnowiec, Bytom, Gliwice, Zabrze mniejsze miasta: Świętochłowice, Mikołów, Knurów, Piekary Śląskie Zadanie 3: Megalopolis np. "BosWash" miasto największe: Nowy Jork inne miasta: Waszyngton, Boston, Hartford, Filadelfia, Baltimore |
ad.1
tu nie wiem, ale powiedziałbym, że: - przekształcanie obszarów na obszary przemysłowe (budowanie fabryk, kopalń) - burzenie murów obronnych pozostałych po zabudowaniach renesansowych czy też barokowych - ? ad.2 wydaje mi się, że c) 400. ale na pewno nie w roku 200, a w dwutysięcznym którymś. ;) ad.3 - przekroczenie pewnej liczby mieszkańców (np. Chiny, Japonia - 50tys.), - uzyskanie praw miejskich, - 2/3 ludności zatrudnione poza rolnictwem. Arturo - Ty to wszystko z głowy czy trochę z innych źródeł? :D za to Ty pytanie 1 lepiej odpowiedziałeś, bo ja w ogóle zapomniałem o zmianach związanych z ludnością. |
1.
-migrację ludności z centrów miast na obrzeża lub poza granice miasta -wypieranie funkcji mieszkalnych przez usługowe -powiększający się odsetek ludzi biednych oraz starszych, przy jednoczesnym napływie ludzi młodych, często wykonujących wolne zawody 2. W roku 2000 było około 460 aglomeracji powyżej miliona mieszkańców. 3. chwilka. edit: No to Gucio mnie uprzedził :P O tym, że w Chinach czy Japonii trzeba przekroczyć 50tys. mieszkańców to nie wiedziałem :) edit2: Zdawałem na maturce rozszerzoną geografię :P |
Prośba:
może ktoś wysłać prostą stronkę internetową z Notatnika na maila: [email protected] ? nie mam rozszerzonego mat-inf. , także jestem wdzięczny za pomoc :D nie ukrywam, zależy mi na czasie xD |
Nieaktualne...
|
Słuchajcie bracia mam problem z angola zle pisze gramatycznie po prostu nie idzie mi. Moze ktos napisac email do przyjaciela w ktorym poinformujesz go gdzie przebywasz na wakacjach 2 rzeczy jakie zwiedziles i 2 ktore jeszcze masz zwiedzic. Pomoze ktos???Do jutra musze go oddac...
|
Matthew,
How are you? I'm in Madrid now and the holidays are fantastic! I have already visited Santiago Bernabeu stadium and the Palace of the Royal Family. Furthermore, I am going to visit the Madrid's Park and the church, it will be interesting. That's all for now, bye! xyz. |
Witam zadanie dotyczy fragmentu utworu Laura i Filon autorstwa Franciszka Karpińskiego. Mam problem z pytaniami o treści: 1. Jak sądzisz, kim są bohaterowi utworu? Jak ukazana jest w utworze wieś? 2. Przypomnij sobie wiadomości o literaturze pastoralnej. Jakie motywy charakterystyczne dla gatunku sielanki potrafisz wskazać w utworze Karpińskiego? 3. Nazwij i wypisz wszystkie uczucia, które przeżywa Laura - zrób to kolejno - od pierwszej do ostatniej strofy. O czym może świadczyć ich ogromne zróżnicowanie?
http://www.teksty.org/Biesiadne,Laura_i_Filon Tu jest fragment, który mam również w podręczniku. Na podstawie tego fragmentu mam odpowiedzieć na 5 pytań, z dwoma się uporałem. Bardzo proszę o pomoc. EDIT: Potrzebuję to do jutra do 8 rano. |
http://karpinski.klp.pl/a-6385.html
Może to Ci pomoże, jak nie to napisz, które pytania jeszcze potrzebujesz? |
Nie za bardzo mi to pomogło, dalej proszę o pomoc z tymi trzema pytaniami.
|
1. Laura jest najprawdopodobniej najzwyklejszą wiejską dziewczyną. Co o tym świadczy? Kosz nazbieranych malin i nieułożone włosy (nie będzie ich trefić, bo nie ma czasu, skoro tak, to pewnie wróciła z jakiejś pracy). Filon to zapewne pastuch jakiś, lubi sobie w krzakach posiedzieć, ogólnie rzecz biorąc dobrze mu na łonie natury. Wieś ma wyidealizowany obraz. Nie ma ani słowa o cierpieniach ludu zamieszkującego to miejsce. Są maliny, jest radość, miłość, wszystko utrzymane w pięknej, sielankowej konwencji.
2. Co do literatury pastoralnej - miała przedstawiać na tle natury ludzi mieszkających na wsi - przedstawia. Jest obraz wyidealizowany? - JEST. Jest miłość między prostymi ludźmi? - JEST. Przedstawia realia środowiska? - w jakiś sposób tak, jednak ja bym powiedział, że obraz nie jest kompletny. 3. Radość ze spotkania z ukochanym --> Rozczarowanie i złość z powodu jego nieobecności --> Zazdrość --> Refleksja nad miłością do Filona --> ponownie zazdrość i złość ---> skrajna złość (tłucze koszyk itp.) Ja to tak widzę. W ogóle te klucze odpowiedzi z polskiego są chore. Możesz pisać głupoty, a jak będą chęci to Ci wszystko zostanie uznane. Możesz napisać wszystko dobrze i może nie być chęci. (taka mała dygresja). |
1.Obraz wsi jest wyidealizowany dowody -) imiona bohaterów nie kojarzące się ze wsią. Język, którym się posługują jest literacki:
Cytat:
Co do bohaterów jak do tego co wyżej dopisałbym że są kochankami. Ich miłość jest zakazana -) ukrywają się, umawaiają pod tym jaworem. 2. Charakterystycznym dla sielanki jest to że wszystkie uczucia/wydarzenia dobre i złe są wyolbrzymione, czy to że tematem utworu jest miłość. Ogólnie ważne jest też to że ludzie ze wsi w utworze są wyidealizowani. 3.Świadczyć to możę o emocjonalności, wrażliwości kochanków Ogólnie myślę że to i to co napisał kolega wyżęj powinno Ci pomóc, jak to zbierzesz razem ;) |
Sluchajcie jest prosba,
czy moglby ktos sie do mnie odezwac w takiej sprawie. potrzebuje cos a'la praca licencjacka luzno zwiazana z socjologia/psychologia . jest to mi potrzebne na przedmiot Metody Badan socjologicznych. taka praca kontrolna na koniec roku. nie pojdzie to nigdzie w swiat, zaden plagiat nie bedzie to nigdzie wykorzystane poza oddaniem babce . tak na sztuke potrzebuje. prosze kogos o pomoc ! ! |
Ma ktoś jakiś referat albo prezentacje w języku angielskim związaną z Wisłą? pilnie potrzebuje jkct pirv
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl