![]() |
|
Heh to Tiboni trafił do Cska Sofia, będzie kwas jak sie tam rozstrzela i zostanie najlepszym strzelcem drużyny:)
|
Emile Mpenza, były zawodnik m.in. takich zespołów jak Schalke, Hamburger czy Manchester City podpisał kontrakt z azerskim Neftchi Baku. Dla portalu azerisport.com Mpenza powiedział "To nie krok wstecz, lecz etap w mojej karierze". Belgijski napastnik chce pomóc w zdobyciu przez Neftchi tytułu mistrzowskiego. Mpenza to 52-krotny reprezentant Belgii (17 bramek). Ma za sobą występy na MŚ 1998 oraz Euro 2000, gdzie został najmłodszym strzelcem bramki. Miał wtedy 21 lat.
|
I to wcale nie wypalony gość, bo w tamtym sezonie strzelił dla Sion 21 bramek, powołali go znowu do reprezentacji.
Ciekawe kiedy i czy w ogóle tacy piłkarze zawitają w Polsce. |
i Azerowie potrafia, a my nie potrafimy dac takiemu zawodnikowi 400,500k za rok gry
Ma 32 lata, jeszcze by nie zle namieszal w naszej smiesznej ekstraklasie |
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={FE60904B-C2A8-4E60-9B05-700DBBC29BBC}§ion=playerProfile&teamid=&bioid= 94383
Oficjalna robi sobie żarty, czy przygotowania do przedstawienia nowego zawodnika? |
Cytat:
Strzal w dziesiatke bo Mesut to jednak bardzo dobry grajek. W ogole to ten link dziwny... jakis fake :P Nie wyswietla sie jak powinien ;) PS: Nie wiem po co MU gracze pokroju Tiago Manuela Diasa Correiry... |
A on nie miał iść przypadkiem do Barcy:D? Jak Oezil przyjdzie do MU to wprost cudownie;D wreszcie Fergie zrozumiał, że potrzebuje kreatywnego pomocnika;)!
|
Cytat:
http://www.realmadrid.com/cs/Satelli...eal_Madrid.htm |
http://www.futbolnews.pl/informacje/...pryjskiej.html
I pomyśleć że kiedyś był w Tottenhamie. Grał w Premier League.. a nawet strzelił w poprzeczkę w meczu Bolton - Liverpool. Grzegorz Rasiak ;D Cytat:
|
Cytat:
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html
CSKA Moskwa oficjalnie ogłosiło sprzedaż swojej gwiazdy, Milosa Krasicia do Juventusu Turyn. Serb kosztował Starą Damę 15 milionów euro. Swietny ruch Juve. Nie przeprowadzili wprawdzie zadnych spektakularnych transferow ale Bonucci i Krasic to solodni zawodnicy i mam nadzieje ze wkomponuja sie w druzyne i La Vecchia Signora zajmie jak najlepsze miejsce w lidze :) |
Edgar Davids zostal wczoraj zawodnikiem Crystal Palace. Nie spodziewalem sie, ze wznowi kariere a tu miła niespodzianka gdyz kazdy wie, jakim był w przeszlosci pilkarzem.
http://stooq.com/n/?f=349931 |
A Robuś Lewandowski wróćił juz tam gdzie jego miejsce.Czyli grzeje ławę w Borussi bo wolą Japonczyka.Nota bene ściągniętego za 450.000 ojro.Zatem kosztował 10 razy mniej niż Robuś a gra 2 razy lepiej.Czysty zysk Borussii :)
|
Mascherano w Barcelonie.
Cytat:
http://www.blaugrana.pl/news/5743/ma..._fichado!.html http://www.fcbarcelona.com/web/catal...827112582.html Świetny zakup Barcelony. Jeśli podawane kwoty okażą się prawdziwe, to będzie to mistrzostwo świata wśród transferów. Brawo Duma Katalonii. |
No to jeszcze tylko Kuyt do Interu i Liverpool srodek tabeli :)
|
Cytat:
|
Robinho do Milanu ?
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/tra...wiadomosc.html |
Cytat:
|
To jest dla mnie szmacenie się po prostu
http://www.sport.pl/pilka/1,65083,83...rzutowiec.html Juve - Inter - Milan, wyobraźmy sobie taką sytuacje w polskiej lidzie Legia - Wisła - Cracovia, piłkarz zostałby zjedzony ! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Coś tutaj dyskusje odnośnie najciekawszych transferów piłkarskich na świecie zamarły ostatnio ;)
Dlatego postanawiam odmłodzić ten wątek, a więc do roboty :) Zacznę może od mniej prestiżowych transferów , ale na pewno ciekawych pod względem kontekstu drużyn w niedalekiej przyszłości , a rozpocznę od dawno sfinalizowanego już transferu nastoletniego jeszcze Gai Assulina : 19 - latek z Izraela, którego talent przyrównywany jest do piłkarskich umiejętności Lionela Messiego opuścił Barcę i związał się z Man City czteroletnim kontraktem. Obiecujący piłkarz do Anglii miał trafić już w wakacje, ale po tym jak Izraelczyk nabawił się kontuzji kolana, transfer nie doszedł do skutku. Rokujący zawodnik , lecz jak na razie nie mieści się w szerokim składzie "The Citizens". Następnie ( już pomijam mniej znane finalizacje ) kolejna " nadzieja światowej piłki " to Ryo Miyaichi : Miyaichi został piłkarzem Arsenalu. Japoński zawodnik, o którym mówi się, że jest "nowym Cristianem Ronaldo" podpisze czteroletni kontrakt z nowym klubem. Ten utalentowany gracz ma 18 lat. Miyaichi zaimponował trenerowi Arsenowi Wengerowi podczas rozgrywanych w ubiegłym roku mistrzostw świata do lat 17. I on również jak poprzednik o którym wyżej pisałem nie jest jeszcze w kadrze pierwszej drużyny.Do tej pory grał jedynie w szkolnej drużynie Chukyodai Chuyko z której to trafił do Londyńczyków. Man United postarał się również o konkurencję dla Kuszczaka ;) , sprowadził duńskiego bramkarza Andersa Lindegaarda z norweskiego klubu Aalesund. Podpisał trzyipółletni kontrakt . Kosztował 3,5 miliona funtów. A jaka jest jego sytuacja obecnie w Czerwonych Diabłach zapewne sami dobrze wiecie :) Zaś Antonio Cassano osiągnął porozumienie z Milanem w sprawie swojego kontaktu .Przenosiny piłkarza miały miejsce z jego dotychczasowego klubi Sampdorii. Na teraz w Milanie rezerwowy. 22-letni obrońca Genoi Andrea Ranocchia jest pierwszym piłkarzem, którego sprowadził do klubu nowy trener Interu, Brazylijczyk Leonardo , który zastąpił na tym stanowisku Beniteza . Czyli jak widzimy 2 istotne zmiany nastąpiły w drużynie mistrza Włoch. Inter, według lokalnych mediów, zapłacił za obrońce ok. 12,5 mln euro. Teraz z wiadomych przyczyn jeszcze nie gra jako niedawny nabytek. Bardzo ciekawie zapowiadają się ostatnie zakupy :) a mianowicie : Napastnik Werderu Brema Hugo Almeida został zawodnikiem Besiktasu Stambuł. O transferze oficjalnie poinformował turecki klub na swojej stronie internetowej. To kolejne wzmocnienie Besiktasu po Simao Sabrosie. Kolejno : Piłkarz reprezentacji Holandii Ibrahim Afellay przeszedł z PSV Eindhoven do Barcelony wysokość transferu to trzy miliony euro.Zagrał ostatnio nawet końcowe minuty w meczu z Bilbao w Pucharze Króla. Skrótowo : Argentyński obrońca Martin Demichelis został wypożyczony na pół roku z Bayernu Monachium do hiszpańskiej Malagi. Zawodnik zdążył juz zadebiutować w ostatnim meczu z Bilbao i trafić do siatki na 1 :0 w zremisowanym ostatecznie 1 : 1 spotkaniu. A to jak dla mnie hit !!! :) Celtic Glasgow podpisał kontrakt ze szwedzkim pomocnikiem Freddiem Ljungbergiem. Kupiony z Chicago Fire. Miał zadebiutować już w derbach ale nie wyszedł ostatecznie na murawę A ten transfer także wywołał u mnie zainteresowanie .Hiszpańska Malaga kontynuuje wzmocnienia. Po Martinie Demichelisie z Bayernu sprowadziła niedawno Julio Baptistę z Romy. O ile już o czym wspomniałem Demichelis zdążył oficjalnie założyć barwy zespołu to Baptiscie nie było to jeszcze dane. A w zastępstwie Cassano Federico Macheda z Manchesteru United został wypożyczony do końca sezonu do Sampdorii Genua, gdzie ma go skutecznie zastąpić. Napastnik włoskiej reprezentacji młodzieżowej nie otrzymywał na Old Trafford zbyt wielu szans od Alexa Fergusona i siedział głównie na ławce rezerwowych. A obecnie w nowym klubie nie zagrał jeszcze minuty także poczekamy na spełnienie tych zamierzeń przez niego. Również ciekawie zapowiada się ten nius : Newcastle podpisało kontrakt z Hatemem Ben Arfą. Dotychczas zawodnik był jedynie wypożyczony z Olympique Marsylia. 23-letni napastnik przyszedł do Newcastle we wrześniu, ale na początku października złamał nogę. Mimo to, angielski klub zdecydował się go wykupić i podpisać kontrakt do 2015 roku. No i ostatni hit to bez wątpienia przejście Edina Dżeko do Man City z Wolfsburga !! Jeden z najbardziej pożądanych graczy w Europie kosztował według brytyjskich mediów 27 mln funtów. I tym samym piłkarz został najdroższym w historii Bundesligi. 24-letni Bośniak przeszedł w przeliczeniu na euro za 35 milionów . To pięć milionów więcej niż półtora roku temu Bayern Monachium zapłacił VfB Stuttgart za reprezentanta Niemiec Mario Gomeza. Jak sami widzicie jego poczynania w niedawnym jeszcze rywalu Lecha w LE zapowiadają się niezwykle fascynująco ! :) Warte odnotowanie jest przejście byłej gwiazdy Bayernu Luci Toniego z Genui do Juve. 33 latek wypożyczony będzie do końca sezonu. Stwierdzić można , że został w natychmiastowym tempie sprowadzony na zastępstwo kontuzjowanego Fabio Quagliarelli. I tak na sam koniec do wiadomości trzeba dać nagłą zmianę trenera w Liverpoolu ,Roy Hodgson dziś został odwołany. The Reds do końca sezonu ma poprowadzić Szkot Kenny Dalglish była legenda piłkarska tego klubu , ostatnio pracująca z młodzieżą przy Anfield Road .A tak na marginesie nazwisko tego pana powinno coś mówić naszym kibicom :) no przynajmniej tym starszego pokolenia ;) To tyle , jak wcześniej wspominałem nie pisałem wszystkich zagranicznych transferów tylko te które uważałem za wartę takiego małego nagłośnienia :D Może teraz temat coś drgnie |
Ciąg dalszy polskiego desantu na Turcję:
http://sport.interia.pl/raport/trans...s-euro,1580585 |
No blisko blisko bardzo blisko ale oficjalnie do niczego jeszcze nie doszło i" Grosik " dalej jest zawodnikiem Jagi.
Ale za to mam podobnego niusa :P http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Gal...528,1,293.html i tam pewnie już zakotwiczy |
http://www.fcingolstadt.de/index.php?id=7&tx_ttnews[tt_news]=3719&cHash=686c0cdb7e8ba45f2f0acdae30dbeb8d
|
Ronaldinho zagra we Flamengo:
Cytat:
|
Cicinho na pół roku w Villarreal - Cicinho wraca po trzech latach gry we włoskiej Serie A do hiszpańskiej Primera Division. Brazylijczyk występujący na prawej stronie obrony został wypożyczony z AS Romy do Villarrealu.
I mniej ciekawy zakup :) Juanfran został piłkarzem Atletico - Atletico Madryt sfinalizowało transfer pomocnika Osasuny Pampeluna Juanfrana. 26-letni piłkarz przeniósł się na Vicente Calderon za 4,25 miliona euro. Z Atletico związał się umową do 30 czerwca 2015 roku. I spekulacja :) - ale raczej wiarygodna i pewnie niedługo oficjalnie się o tym dowiemy :) Według nieoficjalnych informacji napływających z Półwyspu Iberyjskiego, Malaga uzgodniła warunki wypożyczenia z Barcelony Gabriela Milito. Argentyńczyk przeniesie prawdopodobnie się na La Rosaleda do końca sezonu. |
Darren Bent w Aston Villi :D
|
za 29 milionów euro:rotfl:
Prawdopodobnie właśnie sumy transferowe w Anglii przekroczyły granice absurdu |
Cytat:
|
Jednak mój błąd
kosztował 18 milionów funtów a sie zasugerowałemj jakimś głąbem który podał że to 29 mln E A to wychodzi niecałe 22 Ale to i tak o 10 przepłacone, jak za piłkarza który psychicznie w lepszych drużynach nie daje rady |
Witam znowu po długiej nie obecności :)
coś widzę , że ten wątek mało jest popularny , a tyle przecież ciekawych transakcji dzieje się w świecie piłki nożnej :) To może wspomnę tylko o tych najciekawszych moim zdaniem transferów : Były piłkarz reprezentacji Serbii i Chelsea Londyn, 31-letni Mateja Kezman podpisał kontrakt z drużyną South China grającą w lidze Hongkongu. Kezman przed chwilową przerwą w grze ostatnio występował w Zenicie. Piłkarz Glasgow Rangers Kenny Miller, najskuteczniejszy w tym sezonie gracz szkockiej ekstraklasy, przechodzi do Bursaspor. 30-letni Szkot podpisze z aktualnym mistrzem Turcji kontrakt do czerwca 2013 roku. 38-letni były napastnik Barcy i gwiazda dawnej drużyny Canarinhos Rivaldo zgodził się na przenosiny do Brazylii, gdzie będzie grał do końca grudnia. A chodzi o klub Sao Paulo do którego Brazylijczyk przenosi się z Mogi Mirim.Ciekawostką związaną z negocjacjami jest fakt, że prezesem klubu Mogi Mirim jest... sam Rivaldo. Wypożyczenie przewiduje przedłużenie umowy o kolejny rok. Urby Emanuelson przeszedł z Ajaxu Amsterdam do AC Milan i od razu podpisał z włoskim klubem trzyletni kontrakt. 24-letni Holender będzie piłkarzem Rossonerich do czerwca 2014 roku. Kapitan Bayernu Monachium Mark van Bommel przechodzi do AC Milan. Bayern poinformował w specjalnym oświadczeniu, że Holender poprosił o transfer ze względów sportowych. Władze klubu przystały na to i zezwoliły na odejście swojego kapitana do Milanu. Emmanuel Adebayor napastnik , który najbardziej dał się we znaki Lechowi podczas Ligi Europejskiej zmienia barwy Man City na biały trykot Realu Madryt. Kwota transferu nie została ujawniona, ale madryckie media piszą o kwocie około 4 mln euro. Oba kluby uzgodniły warunki wypożyczenia Adebayora do końca tego sezonu. Królewscy zagwarantowali sobie prawo pierwokupu. Grający ostatnio w niemieckim Hoffenheim Senegalczyk Demba Ba podpisał z angielskim West Hamem kontrakt do 2014 roku. Na początku stycznia za odmowę wyjazdu na obóz treningowy do Hiszpanii Ba został wykluczony z kadry klubu z Bundesligi. Urugwajski napastnik Luis Suarez przenosi się do Liverpoolu. Ajax Amsterdam zarobi na transferze piłkarza 26,5 mln euro. Pomocnik chorwackiej reprezentacji Ivan Rakitic został sprzedany przez Schalke Gelsenkirchen do Sevilli. 22-letni piłkarz podpisał z hiszpańskim klubem 4,5-letni kontrakt. Kwoty transferu nie podano, ale według niemieckich mediów chodzi o sumę 1,5 mln euro. Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch Inter Mediolan zatrudnił Giampaolo Pazziniego. Kontrakt obowiązuje do 2015 roku. Sampdoria, w której napastnik grał dotychczas, zarobiła 12 mln euro i "dostała" francuskiego skrzydłowego Jonathana Biabiany'ego To tak w skrócie przedstawia się sytuacja na światowym rynku. Może teraz powstaną jakieś dyskusje na powyższe tematy. Śmiało :) |
Co do Pazziniego, to bardzo szybko" wstrzelił się" w drużynę bo zdobył dziś 2 bramki.
|
Szczepanwiślak - masz charakterystyczny styl postów :) specyficzny, taki..."gazetowy". Naprawdę fajnie się czyta. :) Piszesz jak rasowy żurnalista.
Co do transferów, ciekawi mnie postaw Suareza na Anfield. Może stworzyć ciekawą parę napastników razem z Torresem. Jeśli ten nie odejdzie. |
Cytat:
A co do transferów zagranicznych to widzę, że rynek się jednak uspokoił i nawet kluby rządzone przez szejków nie wyrzucają grubych milionów w eter. |
Liverpool sfinalizował dzisiaj trzy transfery, jest szansa na czwarty - nieźle się tam dzieje :D.
Suarez 26, Carroll 35, Adam 10, może Young za 15 - wszystko w milionach funtów. |
Oby Torres i Payet do Chelsea wpadli.:)
|
W Polsacie podali, że Torres przeszedł do The Blues za 50mln.
Ale potwierdzenia nie ma ;) |
Carroll za 35 mln, van der Vaart TT kosztował 8 mln.
Oj dziwne rzeczy się dzieją... PS. Ponoć Giuseppe Rossi do Tottenhamu za 30 mln. No jaja |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl