![]() |
Wydaje mi się że nie tylko wyjdzie mix tych składów, ale może wyjsć tez calkowicie inne ustawienie.
Biedrzycki pauzuje za kartki, w sumie sam ten fakt wczesniej przegapiłem Fajnie byloby zaskoczyc czyms Polonię. Tam ławka nie jest zbyt dluga, więc u nich rotacja bedzie pewnie mniejsza (i co za tym idzie moze być nam łatwiej w piątek). |
Jesli mamy pokazac Poloni sie z jak najlepszej strony dzisiaj(wyjsc np pierwszym skladem), kosztem tego ze sie lepiej przygotuja na ligowa potyczke i urwa nam punkty to w dupie mam ten puchar.
Patrzac na to jak ciezkie wyjazdy mamy na wiosne w lidze to nie mamy za bardzo gdzie gubic juz pkt w lidze. Kaziu juz wyczerpal limit. |
Wyjebane na ten cały puchar, to czy odpadniemy dziś czy w następnej rundzie z ległą czy kimś z ekstraklasy nie ma żadnego znaczenia.
|
Ach znów ten minimalizm.
|
Cytat:
Limit wpadek pozostał minimalny, kalendarz na wiosnę mamy w teorii niekorzystny, aczkolwiek na wyjazdach mamy naprawdę dobry wynik 5-1-2 (lepszy niż przy R22). |
O co ten spór?
Przecież jakby się udało dwa razy wygrać to lepiej dla nas. A większość pisze tak, jakby odpuszczenie meczu pucharowego gwarantowało sukces w meczu ligowym. Zagranie silnym składem w celu zwycięstwa w meczu pucharowym nie przekreśla możliwości wygrania także w meczu ligowym. Zagranie słabym składem w celu nie tracenia sił w meczu pucharowym nie przesądza o zwycięstwie w meczu z ligowym. Nie dajmy się zwariować. Dzisiaj i za kilka dni trzeba wyjść po zwycięstwo. Kunktatorstwo nie popłaca. |
Ile to razy w zeszłym sezonie przegraliśmy w lidze, bo piłkarze byli myślami przy nadchodzącym meczu pucharowym?
A może trzeba przypomnieć naszą wspaniałą serię 0-1-3 w lidze (z czterema czerwonymi kartkami) po wygranym finale? Ci piłkarze pokazali już, że nie są w stanie mentalnie unieść gry na dwóch frontach, a priorytetem jest w tym momencie liga. |
o której mecz ?
bedzie w tvp sport ? |
Wszystkie mecze PP w TVP Sport. Nasz dziś o 21.
|
Od momentu gdy zespół prowadzi Jop jesteśmy najlepiej punktującym zespołem, więc warto o Puchar powalczyć, nawet wpadka w piątek czy z Miedzią niczego nie przekreśla, nie ścigamy się z nikim na tyle mocnym żeby zakładać że nie dogonimy miejsc 1-2, dodatkowo czeka nas przerwa więc będzie czas na odpoczynek itd
|
Cytat:
TVP Sport HD, TVP Sport OTT |
Punkty w piątek >>>> Awans w pucharze. A już tym bardziej nie ma co ryzykować kontuzjami kluczowych graczy. Dzisiejszy mecz potraktować sparingowo, dać szansę obiecującym młodym z rezerw, Biedrzyckiemu, Łasickiemu, moze Młyńskiemu. I koniecznie dać odpocząć Angelowi.
Nie mamy paki do gry na dwóch frontach, zeszły rok to dobitnie pokazal, tak jak kolega Patryko przytoczył, po zdobyciu PP sezon dla naszych kopaczy sie skonczyl i nawet baraży nie wywalczyli. Do tego żenujacy spektakl w Głogowie który tłumaczyli tym, że myślami już byli przy półfinale z Piastem. Fajna przygoda rok temu, teraz pora się skupić na awansie. Awansujemy to za rok znowu będze można poważniej PP potraktować. |
Cytat:
Słaby sklad dzisiaj oznaczalby wystawienie pol skladu juniorow. Tymczasem na warunki 1 ligi to będzie dalej bardzo mocny sklad. Natomiast w kwestii samego nastawienia czy odpuszczania czegokolwiek... Mysle ze wiosna 2024 nauczyla nas czego absolutnie nie robic. Nie mialbym obaw o powtorke z rozgrywki z wpadkami w lidze gdybyśmy awansowali do 1/4 PP. |
Cytat:
Nie zrozumiesz. |
PP podał nam tlen na wielu frontach.
także kibicowskim nie zrozumiesz |
Podał - to słuszne określenie, w czasie przeszłym. Teraz może nam tego tlenu odjąć.
|
FraMat w koncu jakis głos rozsadku. Mam już dosc tych maruderów, którzy najchetniej w ogóle wyszliby rezerwami. Przegramy ligowy z Polonią to przegramy, jest jeszcze cała runda, inni też będą tracić punkty. Gdyby nie wygrany PP, to bysmy teraz gryźli ściany.
Skoro określany tu przez niektórych analityk bo nie trener Rude zdobył PP, to po lepszym trenerze oczekuję choć dotarcia do finału. Napewno nie odpadania z Polonią. Jeśli odpadniemy, a nie będzie to w jakichś kuriozalnych okolicznościach, Jop mnie zawiedzie. Tak więc Jop, do boju, nie zawiedź mnie. 3-4 zmiany nie więcej i ogień. |
Ewentualny ćwierćfinał wypadnie w środku tygodnia, pomiędzy wyjazdami na Ruch i Arkę. Sami obie odpowiedzcie, czy lepiej mieć tydzień wolnego przed wyjazdem na Arkę, czy może lepsze będą 2-3 dni odpoczynku. Rozumiałbym stawianie tych rozgrywek na równi, gdybyśmy mieli cień szansy na wygranie PP. Ale szansa na to, ze drużyna pierwszoligowa wygra PP dwa sezonu z rzędu jest taka sama jak trafienie szóstki w totku w dwóch kolejnych losowaniach.
A nawet gdyby się tak stało: to wolicie wygrać PP i kiblować kolejny rok w pierwszej lidze, czy odpaść z pucharu i wrócić do ekstraklasy? |
Cytat:
|
Przecież w przypadku Wisły nie ma żadnej gwarancji, że na świeżości kopacze się nie skompromitują.
|
Dojdziemy powiedzmy do półfinału, ale za to nie awansujemy do Eklapy. Dobry interes, nie ma co. PP powinniśmy rozgrywać ławką rezerwowych.
|
Cytat:
|
Cziczkan
Mikulec, Lasicki, Kutwa, Kiakos Duda, Carbo Kiss, Sukiennicki, Duarte (cala trojka sie miksuje pozycjami) Zwolinski Z lawki w razie potrzeby Biedrzycki (uchowaj boze), a gdyby nie musial wejsc to Szot, Igbekeme, Kuziemka, Baena, Rodado. |
skarabeus, idealnie na dzisiejsze spotkanie
|
Cytat:
A jak wygląda gra na dwóch frontach w naszym przypadku? Mogliśmy to zaobserwować w lipcu i sierpniu, kiedy grę w lidze łączyliśmy z występami w Europie. Z resztą w czasach największej prosperity lekceważyliśmy ten puchar, a teraz naprawdę mamy poważniejsze sprawy na głowie. Osobiście marzy mi się komplet punktów w meczach z Polonią i Miedzią, a do dlatego zwycięstwo ŁKS-u z Arką. To dam nam 2 punkty straty do drugiego miejsca. Porażka w PP będzie wtedy bez znaczenia. |
Kbr, lepiej lecieć do Gdańska. Nieco ponad godzinę, koszt 220 pln osoba. Jeśli nie stać nas zeby cala "delegacja" poleciała to przynajmniej kadra meczowa. Reszta może mniejszym busem śmigać.
Mamy XXI wiek. |
Cytat:
Ale nie zaśmiecajmy tematu, na razie skupmy się na dzisiejszym meczu. |
I tak będzie się najbardziej liczyło jakie są oczekiwania Jarosława.
Po zdobyciu PP wręcz pękał z dumy i nie sądzę, żeby świadomie chciał te rozgrywki odpuścić. Co do mnie to będę bardzo zadowolony jeśli przejdziemy Polonię i nie sądzę, żeby było to ze szkodą dla rozgrywek ligowych. Jednak Jop zdecydowanie lepiej zarządza kadrą niż Rude, a jak niektórzy twierdzą ma tę kadrę mocniejszą niż miał Rude. Nie sądzę, że pod Jopem - po ewentualnym przejściu Polonii nasi przestaną nagle mysleć o lidze. Oczywiście, trzeba uważać, żeby nikt nie ucierpiał, ani się bardzo nie przeforsował. |
Jeszcze tylko ciekawy jestem jak tam z murawą w Warszawie
|
Oczywiście jeżeli odpadniemy w PP z Polonią to w lidze za trzy dni wcale łatwiej nie będzie, a może być trudniej jak gospodarze nabiorą pewności.
Trzeba wygrać oba mecze i tyle. |
Mecz prawdy dla Sukiennickiego. Jak nic nie pokaże, to głęboka rezerwa.
|
Cytat:
Ale chętnie poczytam te analizy, w których dowodzisz, że PP lepszy niż awans, dasz linka do posta? Oczywiście mam na myśli poprawę długoterminowej sytuacji i perspektyw klubu, a nie to co w gablocie, bo to oczywiste. |
Cytat:
|
Cytat:
A do @masada Awans do ekstraklasy i dolna cześć tabeli to z C+ ok 11 mln zł. Rozumiem ze wierzysz ze po ewentualnym awansie (którego odpadniecie nawet wróżki i elfy nie gwarantują) wjeżdżamy z buta, szefu robi transfery za 10 mln euro i włączamy się w walkę o mistrza? Stary my sprzedaliśmy 100 tys biletów na same kwalifikacje pucharów co da kwotę pewnie bliską tej c+. Do tego dochodzi szereg innych wpływów (uefa, pzpn, tv, merch). Wszystkie inne czynniki o jakich pewnie myslisz są wg mnie niezależne od awansu. Koniec offtopu a dzisiaj TYLKO ZWYCIĘSTWO. |
Cytat:
:rotfl: Kij tam, że sam JK przyznał, że na pucharach wyszliśmy +- na zero (mówimy o samych wpływach z meczów w eliminacjach, bez 5 baniek z PP), dalej twórzmy teorie wzięte z kosmosu, że się na tych pucharach "dorobliśmy". 100k biletów, a cena średnia ile? A koszty wynajmu stadionu, ochrony, cateringu, czarterów? Jeśli ktoś myśli, że lepiej wygrać PP, niż awansować do ESy, to ja po prostu nie mam pytań. |
Cytat:
Dyskurs na temat wyższości PP nad awansem to kwintesencja naszego podejścia idącego z góry. PP = populizm, krótkowzroczność, Awans = rzeczywisty pomysł na odbudowę klubu. Nie twierdzę, żeby cokolwiek odpuszczać, ale jeżeli ktoś przedkłada sukces w PP nad awans, to niestety jest amebą. |
Kończąc temat bo dojeżdżamy do Warszawy, awans do ekstraklasy znakomicie rozwinął wiele beniaminkow w ostatnich sezonach, zachecil wiele nowych kibiców ogladac regularne porażki. Pewnie że nasze miejsce jest w ekstraklasie, ale ja znowu odwrocę, jeżeli ktoś uważa ze drogie bilety i komplet może być tylko na meczach z topem ekstraklasy np z lechem/legia a z Chrobrym Głogów nie, to ja uważam ze jest amebą, bo w takim razie nie rozumie że kibicując Wiśle przychodzi na stadion dla Wisły a nie dla przeciwnika.
|
Cytat:
Co do beniaminków - rzeczywiście, Motor i GKS są w ciemnej dupie. |
Tak wychodzimy:
Chichkan - Szot, Łasicki (C), Kutwa, Kiakos - Duda, Igbekeme - Gogół, Sukiennicki, Alfaro - Duarte |
Cytat:
PS Tylko zwycięstwo, nawet z Fredem na szpicy :D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl