Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dlaczego? Czyli anatomia klęski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10487)

Drozd 13.05.2022 12:25

Żeby gawiedź była zadowolona wystarczy grać na miarę potencjału, a nie bardzo dużo poniżej.

A pretensje do Błaszczykowskich to efekt tego że dział sportowy za który odpowiadają to obraz nędzy i rozpaczy. Mimo coraz lepszej ogólnej sytuacji klubu.

LucjuszWielki 13.05.2022 12:49

Tak to już wiemy od dość dawna, nie sprawdzili się ludzie, których zatrudnili, ale gawiedź nazwała takie tłumaczenie:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583298)
Po to zatrudniono w zeszłym roku Dyrektora Sportowego, by tę politykę sportową prowadził (razem z trenerem pierwszego zespołu i działem skautingu), więc kto za to odpowiadał za ten konkretnie obszar w dobiegającym końca sezonie, chyba wiadomo? Za zatrudnienie jednak ludzi, którzy nie sprostali zadaniu, odpowiadają zarządzający klubem, to chyba jasne.


tłumaczeniem korporacyjnym, więc co dalej? Krzyżowanie, kamieniowanie? Wylot? Kogo chcecie? Framat odkupuje udziały i pokazuje wraz z markusem jak to się robi, czy TS ?

Drozd 13.05.2022 13:32

To już kolejni którzy się nie sprawdzili. Więc może to nie wina jedynie zatrudnianych, a warunków które zatrudnionym stwarzają zatrudniający. Mówię głównie o klimacie braku wymagań, oczekiwań, celu. A za taki klimat głaskania się po fiutach bez względu na sportowe wyniki odpowiadają właśnie Błaszczykowscy. Bo niby kto?

Mówiąc kolejni mam na myśli. Stolarczyka, Skowronka, Hyballe. Odkąd jakiś desperat wykoncypował, że skoro mamy długi to nie można oczekiwać wyników sportowych, staczamy się z każdym rokiem coraz bardziej mimo, że długi coraz mniejsze. Błaszczykowscy nie potrafią na to zareagować, albo reagują przeciwskutecznie.

LucjuszWielki 13.05.2022 14:26

Ja nie wiem czy atmosfera jest w klimacie głaskania się po fiutach... nie mam pojęcia czy tak jest, czy to jest przyczyną i tego się raczej nie dowiemy. Wiem, że Janicki u nas był równo jechany, a radzi sobie lepiej w Górniku niż nasza defensywa, wiem, że Abramowicz i Carlos nie grają takiej padaki jak u nas za Skowronka czy Hyballi.. Dlaczego wszystko nie zagrało tak jak powinno skoro teoretycznie wyglądało nieźle i 98% forum przed sezonem brałoby w ciemno takie plany?

nero 13.05.2022 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1583378)
Ja nie wiem czy atmosfera jest w klimacie głaskania się po fiutach...

Na pewno wszyscy są tam trzymani za jaja, a hasła właściciela typu trener ma poparcie nawet jak przegra 10 meczów wynika po prostu z tego, że nie chcą by wydało się, że tak naprawdę oprócz trzymania wszystkich za jaja to jeszcze leją wszystkich po mordzie.

silver03 13.05.2022 15:25

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...fDE13Hr2vn.jpg

FraMat 13.05.2022 16:55

Ktoś mi napisał, że ...._wielki po mnie jedzie w postach.
Niech się nie przejmuje - mam go w ignorowanych, na nic więcej nie zasługuje.

Jedź chłopie dalej, daj upust frustracji

Arkadiusz.Czerepach 13.05.2022 17:13

moim zdaniem nikogo nie powinno sie ignorować

a Lucjusz jest bardzo emocjonalny, ale nie najbystrzejszy , jego próba sprowadzenia sytuacji do absurdu budzi politowanie

tak Lucjusz: Kuba z Dawidem zarzadaja klubem CHUJOWO i jakieś żałosne ataki na Framata i innych ludzi którzy oceniają sytuacje bez klapek na oczach tego nie zmienią



dodatkowo chciałbym przeprosić Roberta Sermaka za moje poprzednie posty , tutaj faktycznie dałem upust frustracji, bo panowie nie oszukujmy sie sytuacja JEST frustrująca

azor 13.05.2022 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583366)
To świadczy jedynie o tym, że jako zwykły kibic dałem się nabrać na Marzenkę (jak zdecydowana większość zresztą). Kajać się kolejny raz z tego powodu nie mam zamiaru. Nikt mnie zmanipulować nie mógł, ocenić rzeczywistości od środka też nie miałem jak, bo mnie w klubie wewnątrz wtedy nie było panie kolego. Nie chodziłem też na zakrapiane evenciki z Marzenką jak część środowiska np. krakowskich dziennikarzy, którzy mi potem prawili morały.

Od czterech lat działam w Socios, razem z innymi osobami robimy, co potrafimy, by postawić Wisłę na nogi (i chyba całkiem nieźle stowarzyszenie sobie radzi). Dzięki temu mam teraz możliwość widzieć bardzo dużo od środka. Oceniam rzeczywistość obiektywnie, nie będę tej rzeczywistości korygował tylko po to, żeby spodobała się części forumowiczów i pasowała do ich narracji (choć wtedy pewnie byłbym poklepywany po plecach - tyle, że mi na tym kompletnie nie zależy :)).


Szybko przyswoiłeś narracje panująca w klubie - "ja się dałem tylko nabrać, ale patrzcie co robią inni" ;)


https://pbs.twimg.com/media/D8sklI-W...g&name=900x900
https://pbs.twimg.com/media/D8sklI_X...pg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/D8sklG5X...pg&name=medium

Wycofuje - Dukata nie broniłeś i przepraszam za oskarżenie. Cała reszta średnio brzmi jak "dałem się nabrać" ;)

serek.c2 13.05.2022 19:14

I co w związku z tym? Czy ja gdziekolwiek zaprzeczałem wypowiadanym wtedy słowom? Jak widzisz tweetów nie kasowałem, bo nie mam zamiaru niczego ukrywać. A tym Twoim ostatnim zdaniem, to co sugerujesz, że miałem coś wspólnego z okradaniem klubu? Żałosne...

KOALIK 13.05.2022 19:14

Mnie od początku śmieszyła narracja, że sociosy to nowa inicjatywa, która wokół Wisły wytworzyła się jesienią 2018 r., a wcześniej nic nie wiedzieli, nic nie słyszeli, nikogo nie znali. Po prostu jakby ich nigdy nie było. Tak nagle powstali i bardzo szybko stali się bardzo ważnym graczem, który od początku bardzo mocno wspierał trio przy jednoczesnym wspieraniu TS-u i na zastosowaniu grubej kreski wobec lat 2016-18 - jakby Sarapaty i reszty nigdy nie było (to oczywiście tyczy się przede wszystkim Jakuba i ogólnie trio).

A jedynym złym był Cupiał, oczywiście do spółki z Bednarzem.

Niestety, obrońcy Sarapaty i jej ekipy, to dzisiaj główny zaciąg obrońców braci Błaszczykowskich.

A potem się dziwimy, czemu Wisła nie walczy o MP, a na dwie kolejki przed końcem jest w strefie spadkowej i to przy powiększonej Ekstraklasie i przy obecności Łęcznej, Stali, Warty i Niecieczy.

azor 13.05.2022 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583390)
I co w związku z tym? Czy ja gdziekolwiek zaprzeczałem wypowiadanym wtedy słowom? Jak widzisz tweetów nie kasowałem, bo nie mam zamiaru niczego ukrywać. A tym Twoim ostatnim zdaniem, to co sugerujesz, że miałem coś wspólnego z okradaniem klubu? Żałosne...

Nic takiego nie sugeruje.

Tylko jest różnica między hasłem "Misiek nie ma zarzutów, więc jest czysty", a "dałem się nabrać Sarapacie". Robisz idiotę albo z siebie albo z wszystkich dookoła.


Żeby nie było - trzymam z całych sił kciuki za Socios.

serek.c2 13.05.2022 20:30

Z nikogo idioty nie robię - jest różnica, bo to dwa różne tematy.

Drozd 13.05.2022 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1583378)
Ja nie wiem czy atmosfera jest w klimacie głaskania się po fiutach... nie mam pojęcia czy tak jest, czy to jest przyczyną i tego się raczej nie dowiemy. Wiem, że Janicki u nas był równo jechany, a radzi sobie lepiej w Górniku niż nasza defensywa, wiem, że Abramowicz i Carlos nie grają takiej padaki jak u nas za Skowronka czy Hyballi.. Dlaczego wszystko nie zagrało tak jak powinno skoro teoretycznie wyglądało nieźle i 98% forum przed sezonem brałoby w ciemno takie plany?

Dlatego, że żeby były wyniki to poza umiejętnościami trzeba chcieć je mieć oraz zapieprzać i na treningach i na meczach, a trenera który potrafił zmusić do zapieprzania, Błaszczykowski zeszmacił, ośmieszył w mediach i wywalił pod pretekstem słabych wyników które kopacze sami wykreowali symulując grę. To, że Hyballa był świrem żadnego z tych zachowań nie usprawiedliwia. W poprzednim sezonie sami się zeszmaciliśmy jako klub i drużyna, dlatego w tym sezonie mimo wydawało się ciekawych wzmocnień nic nie zagrało tak jak powinno.

Dlatego mówię o odpowiedzialności rządzących, brak reakcji na skandaliczną postawę na boisku, niech wspomnę 0:5 ze Śląskiem to właśnie głaskanie się po fiutach, więc nie ma żadnych wątpliwości że taki właśnie klimat panował przez ponad pół sezonu.

LucjuszWielki 13.05.2022 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583386)
moim zdaniem nikogo nie powinno sie ignorować

a Lucjusz jest bardzo emocjonalny, ale nie najbystrzejszy , jego próba sprowadzenia sytuacji do absurdu budzi politowanie

tak Lucjusz: Kuba z Dawidem zarzadaja klubem CHUJOWO i jakieś żałosne ataki na Framata i innych ludzi którzy oceniają sytuacje bez klapek na oczach tego nie zmienią



dodatkowo chciałbym przeprosić Roberta Sermaka za moje poprzednie posty , tutaj faktycznie dałem upust frustracji, bo panowie nie oszukujmy sie sytuacja JEST frustrująca

ale jakie ataki? Drwienie z jego absurdalnych twierdzeń to atak? Nie obrażam go jak na to zasługuje (min. po obrażaniu Kuby). Nikt nie twierdzi, że zarządzają wyśmienicie. Irytuje mnie urestwo ludzi, podłość i prawdziwe oblicze człowieka, Kuba ratował klub wszyscy klęczeli z jęzorem wywieszonym i łzami w oczach, pomnik budowali, teraz sytuacja jest trudna to będa pierd.. jakieś farmazony o Hyballi czy sufitach źle wykonanych w sklepie :/ Framat jest tego książkowym przykładem.

Prosta sprawa: nikt nie będzie wykładał kawy na ławę i zdradzał tajemnic handlowych bo kilkunastu frustratów forumowych tupie nózkami.

Przypomniały mi się słowa Kasperczaka: "krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale żaden nie potrafi". Wy właśnie wszystko wiecie, ale uja umiecie zrobić - tak widze tą sytuację i to właśnie przedstawiłem. Zapisac się do socios to olaboga, ale pierd i pouczać innych to pierwsi. Żadnych jak dotąd konkretów nie przeczytałem i na 101% nie przeczytam.

Odnośnie bystrości to proponuję przejrzeć co było pisane w pierwszych meczach, jak również zobaczyć sobie moje wpisy z okresu przygotowawczego :)

Rozwiń myśle o próbie sprowadzenia sytuacji do absurdu bo jestem jej ciekaw. To samo myślałem i twierdziłem już dawno co wam serek napisał w jednym zdaniu, a wy pieprzycie o korpo gadce.

Nic nie ma z waszego pierd prócz tworzenia ujowej atmosfery wokół klubu i siania zamętu, przypominam, że piłka w grze. Ulzycie sobie z framatem i koalikiem po ostatniej kolejce.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1583397)
Dlatego, że żeby były wyniki to poza umiejętnościami trzeba chcieć je mieć oraz zapieprzać i na treningach i na meczach, a trenera który potrafił zmusić do zapieprzania, Błaszczykowski zeszmacił, ośmieszył w mediach i wywalił pod pretekstem słabych wyników które kopacze sami wykreowali symulując grę. To, że Hyballa był świrem żadnego z tych zachowań nie usprawiedliwia. W poprzednim sezonie sami się zeszmaciliśmy jako klub i drużyna, dlatego w tym sezonie mimo wydawało się ciekawych wzmocnień nic nie zagrało tak jak powinno.

Jakby zareagowali po 0:5 ze Ślaskiem to pisalibyście, że mało pro bo działają pod wpływem emocji jak Cupiał :D Zrobili na przekór; dali zaufanie, postawili zagrac inaczej, wbrew powszechnym trendom. Nie udało się... Ależ byłby znów lament po wywaleniu Guli po tym blamażu ...

Dlatego mówię o odpowiedzialności rządzących, brak reakcji na skandaliczną postawę na boisku, niech wspomnę 0:5 ze Śląskiem to właśnie głaskanie się po fiutach, więc nie ma żadnych wątpliwości że taki właśnie klimat panował przez ponad pół sezonu.

To, że trzeba zapieprzać pełna zgoda, ale płacz za Hyballą jest chyba własnie tym sprowadzeniem sytuacji do absurdu , o której pisał ArkadiuszCz. Straszną macie traumę po tym cyrkowcu od kręcenia sutków i wyśmienitego motywatora (słowa do raczkującego Gruchy przed derbami: "jak zagrasz dwie złe piłki to schodzisz" :/

Jakby zareagowali tak jak Cupiał po blamazu 0:5 to pisalibyście, że mało pro bo działają pod wpływem emocji... Zrobili inaczej, na przekór obowiązującym trendom, zostawili trenera, dali wsparcie i czekali na odmianę sytuacji wraz z czasem, który miał działać na korzyść trenera. Zwolniliby Gule to Śląsku to byłby płacz, że super trener ino czasu mu nie dali :D Takie pierd.. to błędne koło.

Drozd 13.05.2022 22:50

No toż właśnie o to chodzi, że reakcją nie może być zmiana trenera. Nie chodzi o Hyballe tylko o fakt że dyscyplina zawsze wywoła opór materii przyzwyczajonej do opierdalania. I władze muszą wybrać czy słuchamy płaczów i narzekań czy chwytamy się za jaja i pracujemy żeby być coraz lepsi. Po 0:5 powinni pogonić leserów przez kolejny tydzień aż do porzygania. Dać w ....ę czy jak to kto inaczej nazywa, a nie zwalniać trenera. A u nas żadnej reakcji. Czy wygrana czy wtopa cały czas plaża. I niech mi nikt nie płacze że zadupcanie na treningu po takiej wtopie to zamordyzm który tylko zaszkodzi, co może zaszkodzić po 0:5. Trzeba wywołać odruch Pawłowa. Leseriada przez 90 min na meczu to zapierdalanie przez kolejny tydzień na treningu. Gwarantuję że szybko zaczęliby się starać. Innego wyjścia nie ma bo kontrakty mają takie że czy się stoi czy się leży kasa wpływa.

To jest główne zadanie pionu sportowego. Nie wyniki. Tylko wytworzenie w klubie kultury pracy, obowiązku maksymalnego zaangażowania, zespołowej ambicji. Wyniki są tego wszystkiego pochodną. A jak tego nie ma, to można sobie zmieniać trenerów, sprowadzać kopaczy, niby dobrych, a g z tego wszystkiego będzie. Ostatnie trzy lata tego dowodzą.

Potem zdziwiony właściciel zastanawia się jak to możliwe, że piłkarze mają w dupie walkę na boisku. Przecież piłkarz to taki przyjemny zawód...

ps.
I jak zagrał ten nieopierzony Grucha w derbach po "skandalicznym" tekście Hyballi? Miał dwa złe zagrania czy nie miał? Oczywiście dla przyzwyczajonych do głaskania się po fiutach to nie do pojęcia, że w ten sposób można motywować. Wariata Hyballę zastąpił miękiszon Gula i co zostało z Gruch Szota i Starzyńskiego?

LucjuszWielki 13.05.2022 23:10

No to pogonili lesera grającego na alibi Aschrafa El. M. :) Brak chwytania za jaja to za mało, problem jest obszerniejszy. Bez jakości nawet jazda na dupie nie pomoże.

Drozd 13.05.2022 23:14

Czego dowodem Radomiak na 6 miejscu. Ci to mają jakość...

nero 14.05.2022 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1583391)
Mnie od początku śmieszyła narracja, że sociosy to nowa inicjatywa, która wokół Wisły wytworzyła się jesienią 2018 r., a wcześniej nic nie wiedzieli, nic nie słyszeli, nikogo nie znali. Po prostu jakby ich nigdy nie było. Tak nagle powstali i bardzo szybko stali się bardzo ważnym graczem, który od początku bardzo mocno wspierał trio przy jednoczesnym wspieraniu TS-u i na zastosowaniu grubej kreski wobec lat 2016-18 - jakby Sarapaty i reszty nigdy nie było (to oczywiście tyczy się przede wszystkim Jakuba i ogólnie trio).

A jedynym złym był Cupiał, oczywiście do spółki z Bednarzem.

Niestety, obrońcy Sarapaty i jej ekipy, to dzisiaj główny zaciąg obrońców braci Błaszczykowskich.

A potem się dziwimy, czemu Wisła nie walczy o MP, a na dwie kolejki przed końcem jest w strefie spadkowej i to przy powiększonej Ekstraklasie i przy obecności Łęcznej, Stali, Warty i Niecieczy.

Jak sobie wyobrażasz nową inicjatywę związaną z drużyną piłkarską? Wiadomo, że rozpoczynają ją inni, którzy kibicują Wiśle. A jak kibicowałeś Wiśle i Wisła nie była dla Ciebie raz w tygodniu w TV to siłą rzeczy znałeś, rozmawiałeś z tymi "złymi". Mam tutaj na myśli ludzi, którzy wykorzystali Wisłę, nie chodzi o chuliganów. To, że ich znałeś, raz na pół roku zapytałeś jak tam się sprawuje BMW nie oznacza, że jesteś ich kolegą i wspierałeś to co robili. Logiczne jest, że nowe otwarcie robią ludzie, których od lat można była spotkać na Wiśle, uczestniczyli w różnych projektach itd. No bo jak ma być inaczej? Ma być jakaś rekrutacja i Socios ma prowadzić były menadżer z Campgemini z oddziału Sopot?

Książę Palownik 14.05.2022 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1583367)
Zarudnili dyrektora sportowego - źle, nie zatrudnili - jeszcze gorzej. Na uj ten dyrektor i trener skoro i tak joby wszystkie na Błaszczykowskich ?

Zatrudnili na dyrektora sportowego gościa, który wcześniej był dyrektorem sportowym jedynie przez chwilę u sąsiadki. Poza tym był skautem (w dodatku chyba nieudanym, bo raczej nikt się o niego nie zabija). Prawdopodobnie był to wybór totalnie bez jakichkolwiek rozsądnych podstaw, po prostu nie udało się Artura Płatka namówić, a że w mediach narobiono szumu jakie to wielkie tutaj plany mamy, to trzeba był kogokolwiek zatrudnić.

Zatrudnienie trenera lepiej przemilczeć. Zatrudnili trenera, który nadaje się być może do prowadzenia czołowych ekip w lidze, a próbował aplikować tiki-takę do ekipy złożonej z inwalidów piłkarskich.

W pionie "sportowym" nie mamy aktualnie ani jednej osoby, która ma pojęcie o skautingu. Jak widać po ostatnich ruchach (zatrudnienie Brożka), w klubie uznano, że fajnie jest jak jest i nikt kto ma pojęcie o skautingu nie jest potrzebny bo na co to komu i po co to potrzebne żeby ktoś kompetentny był skautem, jak możemy mieć pełno skautów nie mających pojęcia o tym, co robią.

DO tego jeszcze Kuba decydujący kto będzie trenerem a kogo zwolnić i w jaki sposób (vide: sposób zatrudnienia Skowronka, sposób zwolnienia Hyballi).

Zarządzanie Wisłą to kompromitacja, a Jażdżyński i Królewski nie są winni, bo oni się aspektem sportowym nie zajmują.

krysztal 14.05.2022 14:10

Zarzucać gościowi który co nieco liznął zachodniej piłki na wysokim poziomie leserstwo to naprawdę wyższy poziom absurdu.Z pewnością Kuba po doświadczeniach w Dortmundzie Wolfsburgu czy Fiorentinie stwierdził że praca na treningach jest przereklamowana...no ludzie czy wy się słyszycie?

serek.c2 14.05.2022 14:22

No to jest w tym właśnie najbardziej zabawne, zasuwający w Niemczech Kuba nie wie, że tylko ciężka praca prowadzi do sukcesu ;)

Drozd 14.05.2022 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1583408)
Zarzucać gościowi który co nieco liznął zachodniej piłki na wysokim poziomie leserstwo to naprawdę wyższy poziom absurdu.Z pewnością Kuba po doświadczeniach w Dortmundzie Wolfsburgu czy Fiorentinie stwierdził że praca na treningach jest przereklamowana...no ludzie czy wy się słyszycie?

Jak pracują na treningach to widać potem w meczu. Wszyscy są od nas szybsi i bardziej wybiegani. Krótki okres kiedy tak nie było to wiosna Hyballi do czasu kiedy Kubuś się nie obraził. Od tej chwili smęcą się po boisku.

Drozd 14.05.2022 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583410)
No to jest w tym właśnie najbardziej zabawne, zasuwający w Niemczech Kuba nie wie, że tylko ciężka praca prowadzi do sukcesu ;)

Może i wie, ale nie potrafi przymusić do tego kopaczy, a trenera który to potrafił wywalił bo go trener potraktował jak każdego innego w drużynie. Prawdziwa zbrodnia i oszołomstwo.

Pół roku był trener który za opierdalanie się na boisku winę brał ba siebie. Gdzie był właściciel?

serek.c2 14.05.2022 15:19

Obrażony Kuba poinformował szatnię, że od dzisiaj się opierdalamy i gramy przeciwko trenerowi - możesz wierzyć w taki przebieg zdarzeń, przecież Ci nie zabronię :)

FraMat 14.05.2022 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583414)
Obrażony Kuba poinformował szatnię, że od dzisiaj się opierdalamy i gramy przeciwko trenerowi - możesz wierzyć w taki przebieg zdarzeń, przecież Ci nie zabronię :)

Chcę tylko powiedzieć, że zaraz po meczu "pojajeczkowym" ktoś napisał tu na forum, że już do końca będziemy przegrywali i że możemy to spokojnie obstawiać u buka.
Nie chce mi się teraz szukać tego posta.

Potraktowałem to jako szerzenie pesymizmu, a okazuje się z perspektywy czasu, że kolega miał chyba lepsze rozeznanie w szatni niż Ty.
Można było majątek wygrać.
;)

serek.c2 14.05.2022 15:26

Trzeba było stawiać, skoro miał takie rozeznanie ;)

FraMat 14.05.2022 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583416)
Trzeba było stawiać, skoro miał takie rozeznanie ;)

Trzeba było.
Byłbym milionerem.
Było jedno "ale"

Wtedy nie wierzyłem, że właściciel Wisły i jej symbol może wyżej stawiać swoje ego niż dobro Wisły.

serek.c2 14.05.2022 15:47

Nie stawia, ale ja Cię przecież nie przekonam, więc pora kończyć dyskusję :)

FraMat 14.05.2022 16:14

Tego nie możesz wiedzieć na 100%

Za czasów Sarapaty też było takie myślenie że właścicielom bardziej zależy na Wiśle niż na własnych interesach.

To nie porównywanie tych dwóch sytuacji, a zwracanie uwagi że możemy się mylić w ocenie intencji innych.

Oraz że nie liczą się słowa czy deklaracje ale fakty

skarabeus 14.05.2022 16:30

Serek.
Po czynach ich poznacie.
Czyny sa takie: sprzedano najlepszego strzelca i lidera srodka pola za ponad 5 melonkow. Za te pieniadze sprowadzono Fazlagicia za pol melonka, o ktorym pisalem od samego poczatku, ze to nei bedzie zawodnik na tu i teraz do pierwszego skladu. Skoro ja to wiedzialem, to nie wiedzial tego zarzad i Kuba, ktory cale zycie gra w pilke? Serio? Dalej czyny. 20 mln zl przepalono w piecu, bo odnotowano, ze nie pojda te pieniadze na splate dlugow w sposob nadprogramowy o co ja akurat apelowalem, aby tak sie stalo.
Pozyskano dopiero rzutem na tasme Poletanovicia, ktory ratuje srodek pola.
Nie sprowadzono napastnika, wiedzac ze mamy Ondraska, ktory mial byc 3 napastnikiem na parenascie minut w meczu i Klimenta, ktory pasuje tutaj jak krowa do woza.
Sprowadzono wielu pomocnikow - Gio, Manu, Fernandez - bo ten ostatni nie jest napastnikiem tylko solidna 10. Mimo to bramkostrzelna.

Takie sa Serek czyny. Tyle, ze transfery out byly w styczniu, a transfery in w marcu :-)
Klub jest dobrem wszystkich, bez wzgledu na to kto jest wlascicielem. Chcialbym zeby klub sie rozliczyl z tych 5 mln euro. Wiemy o 0,5 mln euro na Fazlagicia. Fajnie jakby podano koszty pozostalych transferow (sumarycznie prowizje+pensje do konca sezonu).

Okaze sie, ze tam nadal sa 2,5-3mln euro w kasie.


Serio nie bylo nigdzie, w zadnym klubie, napastnika, ktory nie gra zbyt duzo, a tej gry potrzebuje i klub go chce wypozyczyc? W calej jebanej Europie?

serek.c2 14.05.2022 16:36

Przepraszam, ale czy Ty w ogóle wiesz czego tyczy dyskusja?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1583419)
Tego nie możesz wiedzieć na 100%

Za czasów Sarapaty też było takie myślenie że właścicielom bardziej zależy na Wiśle niż na własnych interesach.

To nie porównywanie tych dwóch sytuacji, a zwracanie uwagi że możemy się mylić w ocenie intencji innych.

Oraz że nie liczą się słowa czy deklaracje ale fakty

Kuba swoich intencji nikomu już udowadniać nie musi - dla mnie to naprawdę kuriozum, że kibic Wisły może oceniać go w taki sposób. Mógł sobie podpisać kontrakt w Stanach i zarabiać duże pieniądze na koniec kariery, grzejąc się w słoneczku - to tyle, jeśli chodzi o czyny i fakty. On popełnia błędy, może się nawet na nich nie uczy, ale zarzucać mu, że swoje ego stawia ponad klub?

Fakty są również takie, że Wasz niemiecki profesjonalista został wypieprzony z kolejnych klubów, w których pracę podjął po przygodzie z Wisłą i do dzisiaj milczy odnośnie powodów rozstania się z naszym klubem. Ciekawe, kto się tam na biedaka obraził ;)

LucjuszWielki 14.05.2022 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1583417)
Wtedy nie wierzyłem, że właściciel Wisły i jej symbol może wyżej stawiać swoje ego niż dobro Wisły.

No i właśnie dlatego "atakuję" tego troglodytę... alez trzeba być bezmózgim prymitywem, aby atki absurd wydumać...

Podziwiam ludzi wdających się w dyskusję z ta amebą...:-/

Drozd 14.05.2022 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583414)
Obrażony Kuba poinformował szatnię, że od dzisiaj się opierdalamy i gramy przeciwko trenerowi - możesz wierzyć w taki przebieg zdarzeń, przecież Ci nie zabronię :)

Lepiej bym tego w kilku słowach nie ujął.

Już Ci mówiłem że to nie jest kwestia wiary tylko zrozumienia. Do jajeczka średnia Hyballi to 1,63 na mecz, po jajeczku 0,2 na mecz. Możne oczywiście opowiadać bajki o zajechaniu tylko dlaczego nagle poczuli się zajechani jak Błaszczykowski pogniewał się z trenerem. To są wszystko fakty. Smutne fakty które teraz odbijają się czkawką.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583421)
Kuba swoich intencji nikomu już udowadniać nie musi - dla mnie to naprawdę kuriozum, że kibic Wisły może oceniać go w taki sposób. Mógł sobie podpisać kontrakt w Stanach i zarabiać duże pieniądze na koniec kariery, grzejąc się w słoneczku - to tyle, jeśli chodzi o czyny i fakty. On popełnia błędy, może się nawet na nich nie uczy, ale zarzucać mu, że swoje ego stawia ponad klub?

Fakty są również takie, że Wasz niemiecki profesjonalista został wypieprzony z kolejnych klubów, w których pracę podjął po przygodzie z Wisłą i do dzisiaj milczy odnośnie powodów rozstania się z naszym klubem. Ciekawe, kto się tam na biedaka obraził ;)

Już bez przesadyzmu tyle samo kasy co Błaszczykowski wydali na Wisłę Królewski i Jażdżyński. Też mogli siedzieć gdzieś na słoneczku. Różnica taka, że po trzech latach ich robotę można oceniać bardzo dobrze, a imć Błaszczykowski z bratem spuszcza nas właśnie do pierwszej ligi. Tak to się nauczył prowadzenia sportowego klubu kopiąc piłkę na zachodzie.

A co do niemieckiego profesjonalisty. To, że nie komentuje kulisów jego pobytu w Krakowie akurat bardzo dobrze o nim świadczy.

serek.c2 14.05.2022 16:58

Dobra, pass. Miłego dnia :)

Edit. Dyskusja była jedynie o Kubie, nie o pozostałych właścicielach. Doceniam wkład każdego z nich.

Drozd 14.05.2022 17:22

Dyskusja jest o tym dlaczego jesteśmy w takiej dupie sportowej. Dużo głębiej niż trzy lata temu. I tłumaczenia, że to dlatego, że transfery nie wyszły zadowolą, ale nie wyjaśniają dlaczego nie wyszły. Ja uważam że żaden transfer nie mógł wyjść. Gdyby Ashraf pograł u nas dłużej byłoby jak z Żukowem. Dyskusja jest o tym dlaczego tak się dzieje.

Daj przykład jednego zawodnika który jest lepszy niż w chwili kiedy przychodził.

ReMix 14.05.2022 17:43

Obawiam sie, ze po ewentualnym spadku zadnej refleksji na gorze nie bedzie..

Książę Palownik 14.05.2022 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1583421)

Kuba swoich intencji nikomu już udowadniać nie musi - dla mnie to naprawdę kuriozum, że kibic Wisły może oceniać go w taki sposób.

Właśnie, że musi, bo są rzeczowe wątpliwości co do tych intencji.
Ja myślę, że właśnie jego ego mu nie pozwoli oddać sterów nikomu, kto się zna na piłce. Nie wiem, kiedy się ockniesz - prawdopodobnie jak będziemy grać derby w Wieczystą.

Patryko 14.05.2022 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1583425)
Dyskusja jest o tym dlaczego jesteśmy w takiej dupie sportowej.

Odpowiedź jest bardzo prosta - zatrudniamy hurtowo piłkarzy, którzy mają problemy z piłkarskim abecadłem typu przyjęcie piłki czy podanie jej na 5 metrów precyzyjnie do nogi. Do tego dochodzi mental wyrobnika i masz gotowy koktajl I-ligowy.

Dlaczego tacy zawodnicy są zatrudniani? Bo nie mamy pionu sportowego, który jest w stanie weryfikować te piłkarskie odpady.

Książę Palownik 14.05.2022 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1583437)
Bo nie mamy pionu sportowego, który jest w stanie weryfikować te piłkarskie odpady.

Pociągnij to rozumowanie dalej.

Czy mamy zamiar stworzyć pion sportowy? Nie, bo wolimy zatrudniać kumpli bez kwalifikacji (Głowa, teraz Brożek, Kmiecik etc)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl