Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

alexx6 11.08.2018 14:09

Daję głowę że po trzech porażkach z rzędu wszyscy będą chcieli go wywalić

Patryko 11.08.2018 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1512225)
Można próbować wyciągać takich gości jak Kort - pytanie, ile on zarabia.

Nie widziałem, żeby zabijały się o niego inne kluby + ostatnio praktycznie nie grał = raczej niski kontrakt (ew. duże bonusy za minuty/asysty/bramki).

paralaksa 11.08.2018 14:51

Mialo wygladac w teorii tak: Carillo > Stolarczyk > Ramirez
w praktyce wyglada : Srolarczyk >...> Ramirez > Carillo ;)

Gra i styl w jakim prezentuje sie Wisla naprawde cieszy oko. Trzeba brac tez pod uwage, ze trener Stolarczyk nie dysponuje tak szeroka kadra jak jego poprzednicy. Z g***a ukrecil bat...

IncognitoTSW 11.08.2018 14:59

4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

sandomingo 11.08.2018 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Peany to oczywiście zdecydowanie za dużo i zbyt wcześnie - zwłaszcza, że za 3 tygodnie może i raczej nie będzie już tak miło...

Póki co można napisać, że wyśmiewany przez wszystkich Stolarczyk ogarnął temat - trudno go winić za to, że zawodowi piłkarze seryjnie marnują 100 bądź 200 % sytuacje. Jest jakiś pomysł na grę, co ważne dopasowany do możliwości drużyny a nie odwrotnie, co raziło w przypadku poprzedniego treneiro. Oby został do końca sezonu, bez względu na wyniki. Bo akurat w klubie do zmiany jest wiele ale na kolejnego trenera po prostu nas nie stać.

wolfy 11.08.2018 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Nie ma to jak kompletnie olać kontekst.

Po pierwsze - wszystkie cztery mecze super zagrane, w trzech absolutna dominacja Wisły. Problemem jest skuteczność, ale my gramy piłkarzami którzy należą do trzech kategorii, o czym już pisałem. Łączy ich jedno - nikt ich nie chce.

Po drugie - mecze Wisły po raz pierwszy nie wiem od kiedy da się oglądać.

Po trzecie - były podstawy spodziewać się bardzo trudnego początku sezonu po pozbyciu się większości kluczowych piłkarzy.

Nie wiem czego się spodziewałeś, ale Wisła Stolarczyka jest bardzo pozytywnie oceniana. Ogarnięcie drużyny tak szybko, praktycznie z marszu to spory sukces.

A Miedź Legnica to może beniaminek, ale z potencjałem na spokojne utrzymanie, nawet środek tabeli.

Opcje masz dwie - pogodzić się z rzeczywistością Wisły A.D. 2018 albo być wiecznym malkontentem

paralaksa 11.08.2018 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Czy to wina trenera, ze profesjonalni pilkarze stwarzajac 20 sytuacji bramkowych w meczu wykorzystuja tylko jedna? To kwestia szczescia lub chwilowej niedyspozycji technicznej. Przy odrobinie szczescia bylyby 3 zwyciestwa i remis w Bialymstoku.

Gra druzyny jak najbardziej na plus. Pamietajmy, ze w tym sezonie nie gramy o puchary, bardziej liczy sie budowanie druzyny od podstaw i tworzenie wlasnego stylu oraz powtarzalnosci - to wychodzi (jak narazie) Stolarczykowi az za dobrze ;)

czaro 11.08.2018 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1512231)
4 mecze, 1 zwycięstwo z beniaminkiem. Już peany

Gramy ładną, a przede wszystkim dobrą piłkę, po trenerze widać, że ma głowę na karku. Myślę, że zrealizuje cel, czyli spokojne utrzymanie. Jak dla mnie to dużo.

Ten optymizm wynika też z oczekiwań. Wszyscy byli do tego angażu nastawieni sceptycznie, niektórzy lamentowali, a tymczasem jest naprawdę przyzwoicie. Automatycznie Stolarczyk jest oceniany dobrze.

Jak będzie, czas pokaże. No, ale to jak z każdym trenerem.

kacpaw91 11.08.2018 17:52

Dobry pomysł ze sparingiem z CLJ żeby dać pograć tym, którzy ostatnio byli kontuzjowani albo nie grali.

Ktoś.cos może powiedzieć o tym Gruszkowskim, co strzelił gola?

Żuraw91 11.08.2018 19:34

Cytat:

Stolarczyk -> Carrillo -> .... -> Tadeusz Pawłowski -> Kiko

Stolarczyk -> BÓG -> ... -> Guardiola -> Mourinho -> Wenger


:D :D :D


A może poczekacie z ocenianiem do końca rundy? Bo jak zaraz zaliczymy serię trzech porażek to w wyniku waszego kibicowskiego borderline wyjdzie, że Stolarczyk to gorszy od Dyzmy :D

ciacho 11.08.2018 20:47

Zrzucacie się już na pomnik?

pepe72 11.08.2018 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1512244)
(...)
Na ten moment:
- jest pomysł na grę;
- jest przygotowanie fizyczne;
- świetnie się ustawiamy - większość 2 piłek nasza;
- jest również niestety pech i brak skuteczności.

Mamy tyle sytuacji co za Kazia, ale na szczęście gramy bardziej odważnie w ataku - więcej strzelamy, więcej kiwamy.

Basha na rozegraniu to jest zły pomysł na grę.
Albo gramy zbyt intensywnie na aktualne przygotowanie fizyczne albo nie do końca jest to co powinno być. Ale patrząc na ostatni mecz to pierwsza połowa rewelacyjna. Płock miał kłopot wyjść ze swojej połowy.

Arkadiusz.Czerepach 11.08.2018 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1512248)
Zrzucacie się już na pomnik?

i po co ten sarkazm ?

biorąc pod uwage okoliczności , jak i pułap oczekiwań , p. Maciej naprawde mega pozytywnie zaskoczył

za rządów TS-u :


Stolar > Kiko > Wdowczyk > Carillo

wolfy 11.08.2018 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1512248)
Zrzucacie się już na pomnik?

Co Ci nie pasuje?
Zrzucamy się na klub. A Ty?

sefore 11.08.2018 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1512250)
i po co ten sarkazm ?

biorąc pod uwage okoliczności , jak i pułap oczekiwań , p. Maciej naprawde mega pozytywnie zaskoczył

za rządów TS-u :


Stolar > Kiko > Wdowczyk > Carillo



3 m 1.33pkt>38 1.42>29 1.69 > 16 1.50

No fajnie znowu ocenianie wkładu wniosionego przez trenera po paru meczach.Czy trener Stolarczyk gra młodzieżą?nie.Czy przepracował sam przynajmniej połowe sezonu?nie.Zaraz zaangażowanie może się skończyć z masy powodów i tyle będzie z jecho chwalenia.Wisła gra obecnie z dużym zaangażowaniem i jej gra może się podobać ale trzeba sobie zadać pytanie czy to wybiegane to zasługa obecnego sztabu czy po prostu w przerwie zimowej(która jest zdecydowanie dłuższa) organizmy zostały na tyle dobrze przygotowane do wysiłku aby dalej dobrxe funkcjonować.Weźcie się chociaż 1 raz wstrzymajcie z ocenianiem trenera,tak samo było za Kiko,Wdowczyka i Carillo-zachwycanie się na jaki to świetny trener a koniec ten sam.
Z racji doświadczenia obecnego trenera na stołku dyrektora oraz niewątpliwych sukcesów na tle wprowadzania do klubu polityki stawiania na młodych zawodników mam
nadzieje ,że ten pomysł wypali.Jednak na 1 ocene trenera to przyjdzie czas po zdecydowanie większej dawce meczów.

ciacho 12.08.2018 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1512250)

za rządów TS-u :


Stolar > Kiko > Wdowczyk > Carillo

Pod jakim niby względem? Kto najmniej zarabia czy o co chodzi?
Bo chyba nie pod względem sportowym. No bo jak można stawiać 3 półki wyżej goscia, który poprowadzi zespół w 4 oficjalnych męczach, zdobył 5 pkt, od gościa który otarł się o puchary?

ciacho 12.08.2018 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512253)
Co Ci nie pasuje?
Zrzucamy się na klub. A Ty?

Na klub? Chyba na gościa co nic jeszcze nie pokazał a już jest najlepszym co mogło spotkać Wisle.
Edit. absolutnie pisząc o zrzutce nie nawiązywałem do ostatnich zrzutek na klub.

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2018 08:42

oczywiście domorosłym sofistom umknął kluczowy fragment mojego posta:

"biorąc pod uwage okoliczności , jak i pułap oczekiwań"


a żeby już całkiem zapewnić sobie czyste sumienie dodam "jak narazie" ;)

Ogryzek 12.08.2018 08:42

Na razie gramy dobrze. Zespół jest dobrze przygotowany fizycznie, dobrze operujemy piłką. Tylko punktów brak. Skuteczność bardzo słaba. Mamy 5 punktów a moglibyśmy mieć ich 10.

2 punkty z arką stracone (karny), Jaga 1 punkt stracony (Buchalik), Płock 2 punkty stracone (skuteczność dramatyczna).

Jeśli teraz gramy dobrze, a tak słabo punktujemy, to co będzie jak będzie obniżka formy? Kontuzje?

Myślę że trener Stolarczyk powinien więcej uwagi poświęcić na stałe fragmenty gry. Na MŚ około 50% goli to stałe fragmenty gry. Tutaj widzę możliwości - skoro mamy słabą skuteczność z gry, to może popracujmy nad rożnymi, rzutami wolnymi i karnymi więcej.

czaro 12.08.2018 13:14

Przyczepianie się do tego, że jest za wcześnie na ocenę Stolarczyka jest przejawem złej woli albo ignorancji. Mówimy o sytuacji na tę chwilę, jak to wygląda po miesiącu w porównaniu do prognoz, że jest obiecujące (a nie satysfakcjonujące -różnica perspektyw). Każdy doskonale rozumie, że dopiero zagraliśmy trzy mecze i do tego zgubiliśmy w nich punkty. Mając to w głowie rozmawiamy dalej. Nie są to niuanse nie do wychwycenia dla przeciętnego ucznia szkoły gimnazjalnej.

Żuraw91 12.08.2018 13:25

Cytat:

Przyczepianie się do tego, że jest za wcześnie na ocenę Stolarczyka jest przejawem złej woli albo ignorancji. (...) Nie są to niuanse nie do wychwycenia dla przeciętnego ucznia szkoły gimnazjalnej.

Następnym razem oceniajmy trenera po jednym meczu, wtedy to będą niuanse do wychwycenia przez każdego ucznia podstawówki. Albo po samej pierwszej połowie pierwszego meczu, wtedy do głosu dojdą jeszcze przedszkolaki, a czaro wreszcie znajdzie kogoś na swym poziomie...

Karherop 12.08.2018 22:52

Stolarczyk pisze swoją historię i nie mieszalbym udziału Carrillo w jego wynikach. Zreszta sam skład sporo się zmienił. U Carrillo nie grał: Kort, Malecki, Ondrasek, Pietrzak, Sadlok grał na LO. To jest pół składu. Taktyka jest zupelnie inna 352 w ataku, 451 w obronie robi dobrs robotę. I to że nie jesteśmy uzaleznieni od jednego gracza sprawia że jesteśmy mniej przewidywalni dla rywala..
Nad skutecznością na pewno Stolarczyk pracuje z piłkarzami, ale jeśli mielibyśmy 4 pkt więcej niz mamy obecnie tak samo ocenialbym jego pracę. Czyli pozytywnie. Zaznaczam iednak że to pobierzna ocena. Prawdziwa weryfikacja przyjdzie wiosna.

funkykoval 13.08.2018 00:23

Porównując grę Wisły Moskala i Stolarczyka widać drobna różnice. Wisla gra słynną krakowską piłkę, ale za Moskala grała do pola karnego i koniec, teraz stwarzamy sobie sporo sytuacji, owszem nie wykorzystujemy ich, ale problemem jest skuteczność, a nie samo dochodzenie do sytuacji bramkowych. Poza tym widzę u Stolarczyka różnorodność zagrań, prz3ciez my gramy często 3-5-2 i wychodzi to o wiele lepiej niż granie 3 z tylu za Carrillo

Arkadiusz.Czerepach 13.08.2018 08:54

nie można nie zauważyć wpływu nieskuteczności wręcz pecha Imaza (oby przejściowego) gdyby ten facet miał troche więcej szczęścia , mielibyśmy już conajmniej 9pkt

fajnie ktoś napisał że ostatnim tak kuriozalnie nieskutecznym zawodnikiem był Paweł Brożek za Petrescu , przypomnijcie sobie tamten sezon , gdyby Brożinho był choć w połowie tak skuteczny jak Tomek Frankowski , to Dan byłby tu noszony na rękach a nie wymieniany na łysego Dragomira

Gramy teraz naprawde super i ciężko winić Stolara za te słupki , poprzeczki , czy nie trafienie przez Małeckiego z 3 metrów do pustej.

Mam nadzieje że coś się zmieni w przypadku Jezusa , bo naprawde łatwość dochodzenia tego zawodnika do czystych sytuacji jest imponująca (a przecież nie gra na 9-tce i nie czeka tam na piłke)

Kowalski 13.08.2018 09:37

Dobrze, ze wspieramy trenera. Tego teraz naprawdę bardzo potrzeba. Każdy punkt się liczy. Mam nadzieję, że nie będzie za kilka miesięcy jazdy jak po Kazku M. Zobaczymy nastroje po derbach.

paralaksa 13.08.2018 11:34

Moim zdaniem kibice powinni okazac jakies wsparcie Imazowi. Jesus stara sie, biega, wypracowuje sytuacje, strzela i widac ze posiada umiejetnosci... no brak jedynie skutecznosci. To samo tyczy sie Wojtkowskiego.

Jesli psychicznie sie podbuduja to beda z nich ludzie (czego nie mozna powiedziec o Boguskim) ;)

z Wisla Plock : 60% posiadania pilki / 18 syt. bramkowych
z Jagiellonia : 53% / 10
z Miedzia 57% / 15
z Arka 60% / 23!!!!

Biorac pod uwage potencjal naszej druzyny wyglada to wrecz imponujaco, za co nalezy sie szacunek Stolarowi ;)

ps. btw 66 syt bramkowych i tylko 3 bramki :D

JudasPriest 13.08.2018 11:40

Jestem za. Wygląda ze potrzebuje wsparcia, jakiegoś pozytywnego impulsu. A jeśli już się odblokuje to powinniśmy jescze chwile skasować jego nazwisko, myślę se tyle jesteśmy w stanie zrobić. Niech wie że jest jednym z nas (zwlaszcza po tym co.zrobił na kałuży )

UcheJ 13.08.2018 14:47

Mi brakuje wsparcia z trybun w ogole... Bo wpominane są tylko Legendy, a mi się marzy że jak np. Imaz zmaści sete to go wspomóc nawet jak s.......i 3 sety bo moze właśnie już przy pierwszym strzale jak by z trybun poszło w stronę Iamaza "Vamos Imaz" to by mu pomogło co za tym idzie strzelił by kolejne super okazje które świetnie wychodzi ale nie strzela.

filemon 13.08.2018 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez paralaksa (Post 1512312)
Moim zdaniem kibice powinni okazac jakies wsparcie Imazowi. Jesus stara sie, biega, wypracowuje sytuacje, strzela i widac ze posiada umiejetnosci... no brak jedynie skutecznosci. To samo tyczy sie Wojtkowskiego.

Jesli psychicznie sie podbuduja to beda z nich ludzie (czego nie mozna powiedziec o Boguskim) ;)

z Wisla Plock : 60% posiadania pilki / 18 syt. bramkowych
z Jagiellonia : 53% / 10
z Miedzia 57% / 15
z Arka 60% / 23!!!!

Biorac pod uwage potencjal naszej druzyny wyglada to wrecz imponujaco, za co nalezy sie szacunek Stolarowi ;)

ps. btw 66 syt bramkowych i tylko 3 bramki :D

Zgadzam się co do Imaza.
Masz może jakieś źródło tych statystyk? Chciałbym zobaczyć jak to wyglada u innych ekip.

s1mone 13.08.2018 17:23

Że co?

Przecież za Kazka była ładna gra od tyłu, ale klarownych sytuacji w meczu wcale nie było jakoś dużo. Nie ma co porównywać. Jeśli Wisła Stolara utrzyma ten styl i poziom gry to będzie to najmocniejsza Wisła od lat. _JEŻELI_,bo jakoś ciężko mi w utrzymanie takiej gry w dłuższym odcinku czasu uwierzyć.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl