Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIV KOLEJKA] Lech Poznań - WISŁA Kraków, 27 Październik, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9872)

Barti 28.10.2017 15:07

Ja rozumiem, że Kiko chciał bronić wyniku. Pewnie dlatego zszedł Carlitos, który po prostu nie wracał do obrony. Jedna ten tragiczny obraz na boisku wynikał z tragicznej postawy graczy ofensywnych, których nazwiska już tutaj padły w niejednym poście. Ta ilość strat którą generowali przy próbie jakiegokolwiek ataku to był skandal. To wynikało z tego, że nie potrafili dokładnie podać i utrzymać się przy piłce. Gra z tymi ludźmi to nawet nie zaciągnięty ręczny, tylko jakbyśmy kotwicę zarzucili na naszej połowie. Skawinka potrafiła lepiej wyjść z atakiem pomimo sporej różnicy klas.

szprotson 28.10.2017 15:08

Skoro szybko wznawial gre to znaczy ze mu tak trener kazał czyz nie?

Fellaini dla ubogich i tak jest lepszy niz Manuela. Ten to jak Cifci w Pogoni chyba
My wczoraj nie moglismy utrzymac pilki. Jedyny ktory potrafil to zrobic to Basza, ale doskakiwalo do niego 3 typow.

Fugiel 28.10.2017 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1486107)
Nie wiem skąd te maksymalne wku...wienia. Powinniście raczej się cieszyć, że z Cywką. Ze Manuelem, Perezem, Haliloviciem czy Jesusem w składzie udało się zremisować ten mecz. Według mnie to nie lada wyczyn :).

To akuat jest prawda. Mowilem, juz wczesniej ze mecz zaczynalismy w 9 (bo Cywka i Pudel) a konczylismy w 4 (Buchal!, Glowa, Sadlok i Arenic) Reszta dramat. Wiec rzeczywiscie jest to wyczyn.

Guzik 28.10.2017 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pomeran (Post 1486133)
Dokładnie to samo wczoraj rzuciło mi się w oczy. Buchalik poza naprawdę dobrym występem popełniał jeden błąd. Nie grał na czas. Praktycznie w ogóle. Wyrzucał piłkę jakby to Wisła atakowała.
Zresztą pozostała część zespołu wcale nie lepiej. Przede wszystkim nasi iberyjczycy tragicznie grali pod faul. Tzn jak już udawali to tak słabo, że było widać udawanie. Imaz sam kilkukrotnie zamiast dać się sfaulować to tracił piłkę.

Z tego meczu dwie refleksje. Halilović to powinien spędzić trochę czasu, ale w Garbarnii. Jest przetragiczny kondycyjnie, defensywnie i taktycznie. Perez powinien odlecieć do Alicante. Już wczoraj.

Prawdopodobnie Buchal czytał forum po meczu z Legią, za który oberwało mu sie, że za wolno wybija piłki :)

Fugiel 28.10.2017 16:46

296 - Michał Buchalik
292 - Carlos López
265 - Zoran Arsenić
256 - Tomasz Cywka
249 - Vullnet Basha
243 - Denys Bałaniuk
241 - Maciej Sadlok
233 - Kamil Wojtkowski
231 - Arkadiusz Głowacki
219 - Rafał Boguski
217 - Víctor Pérez
214 - Jesús Imaz
210 - Zé Manuel
199 - Tibor Halilović


Cywka lepszy niz Basha ? Denys od Sadloka ? Co to ma byc? :D

xanti1906 28.10.2017 17:00

Przynajmniej ostatnia czwórka się zgadza.

czaro 28.10.2017 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1486118)
Nie no bez jaj, jak coś umknąć? To tak jakbyś napisł, że we Wrocławiu było 0:0 a potem, sory mogły mi umknąć dwie bramki.

Ano tak, że do meczu zawsze coś robię, bo mam mało czasu. Zupełnie nie rozumiem tego zachowania. Jeżeli chcesz rozmawiać o Cywce, porozmawiajmy - tylko, że ja przyznałem, że nie będę go z ww. powodów bronił zanim cokolwiek napisałeś.

Aha - i pisząc najpierw o optymalnym zestawieniu obrony, koncentrowałem się na tym, że Arsenic wypada na środku lepiej niż Gonzalez.

Kurz 28.10.2017 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1486145)
296 - Michał Buchalik
292 - Carlos López
265 - Zoran Arsenić
256 - Tomasz Cywka
249 - Vullnet Basha
243 - Denys Bałaniuk
241 - Maciej Sadlok
233 - Kamil Wojtkowski
231 - Arkadiusz Głowacki
219 - Rafał Boguski
217 - Víctor Pérez
214 - Jesús Imaz
210 - Zé Manuel
199 - Tibor Halilović


Cywka lepszy niz Basha ? Denys od Sadloka ? Co to ma byc? :D

Instat jest ślepy. Nie bierze pod uwagę sytuacji, w których zagubiony Cywka był biernym widzem wydarzeń boiskowych lub blokował dośrodkowania w stylu Brzyskiego (3 metry od przeciwnika). Jako że większość ataków szła jego stroną, coś tam sobie nastukał w statystykach.

Wojtas 28.10.2017 19:20

Ze Manuel i ten kudłaty ciamajda Perez musza miec na bank wpisane minuty na podstawie ktorych bedzie kasa.I w zasadzie tyle.

Ci ludzie watpie czy dali by radę w KS Chełmku a co dopiero tutaj.Slabo sie robi jak sie widze ze tacy grają .Po 3 ligach za 5 zł mozna by znalesc wartoscowych zawodników ale, kazdy Liczka ma swojego piczke Vidliczkę.niestety.

crux.a 28.10.2017 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1486174)
Ze Manuel i ten kudłaty ciamajda Perez musza miec na bank wpisane minuty na podstawie ktorych bedzie kasa.I w zasadzie tyle.

Ci ludzie watpie czy dali by radę w KS Chełmku a co dopiero tutaj.Slabo sie robi jak sie widze ze tacy grają .Po 3 ligach za 5 zł mozna by znalesc wartoscowych zawodników ale, kazdy Liczka ma swojego piczke Vidliczkę.niestety.

Wojtas, sądzisz, że Kiko wpuszcza takiego Pereza po to, żeby chłopak więcej zarobił? Poważny zarzut. Dobrze, że jesteś poważnym człowiekiem, bo można by pomyśleć, że to jakiś gówniarz napisał.

Znajdź w 3 lidze ze dwóch lepszych, podsuń ich Wiśle, a jak Wisła nie będzie chciała (na układy nie ma rady), to choćby Termalice. Łatwo zarobisz przyzwoitą kasę.

Karherop 28.10.2017 20:50

@Wojtas

Ktoś pisał o tym, że Ze Manuel ma jakieś minuty wpisane w kontrakt i tylko na tej podstawie nam go Porto wypożyczyło za pół darmo - ile w tym prawdy, nie wiem. Ale jedno co jest pewne - trzeba skrócić jego wypożyczenie w zimie i mam nadzieję, że Junco nie jest na tą kwestię ślepy.

Bardzo mnie wczoraj rozczarowały zmiany Halilovicia i Balaniuka. Gdyby nie zachowanie Tibora przy bramce, może i przymknąłbym oko na słaby występ, ale to było gwóździem do trumny.... wypożyczyć go w zimie, niech się gdzieś indziej z nim męczą...
Balaniuk był sam z przodu i za bardzo nie miał co zrobić. Tzn był koło niego Ze, ale tak jakby go nie było.

Ogólnie byliśmy tak potwornie cofnięci w 2 połowie, różnice między formacjami były tak duże, że nie było szans, aby nasza ofensywa choć na chwilę przejęła inicjatywę. Nie wiem kto tu bardziej zawalił, czy Buchalik przy wyprowadzaniu piłki, czy formacja obronna (Głowacki?) ale to po prostu nie mogło się udać. A to że straciliśmy bramkę dopiero w 94 minucie nie powinno mieć znaczenia.

Panie Ramirez tak po prostu grać nie można! To droga do nikąd i taka gra to po prostu wstyd...

Davss875 28.10.2017 21:13

Po tym meczu chyba już nie ma wątpliwości, że Perez, Imaz i Ze Manuel nie pasują do tej ligii. Oni są po prostu za słabi. Bramka stracona po części przez Imaza i Pereza. Imaz beznadziejnym zagraniem dał Amice rzut rożny, a Perez zaliczył asytse:D Ze Manuel nawet piłki nie umie prowadzić. Ja się nie dziwie, że Porto go wypożyczyło!!!! W Porto on chyba siedział na trybunach w rezerwach!!! Cywka mega cienki!!! Może by tak na następny mecz wprowadzić Pietrzaka na lewą obronę, a Sadloka przesunąć na skrzydło? Skoro ma takie inklinacje ofensywne :D ( żart) Czemu Ramirez nie zostawił sobie jednej zmiany taktycznej na 94 minutę? Czy Pani Prezes, Junco i Dukat nie widzą jaki poziom prezentują Ze Manuel, Imaz i Perez????

Kurz 28.10.2017 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1486188)
Po tym meczu chyba już nie ma wątpliwości, że Perez, Imaz i Ze Manuel nie pasują do tej ligii. Oni są po prostu za słabi. Bramka stracona po części przez Imaza i Pereza. Imaz beznadziejnym zagraniem dał Amice rzut rożny, a Perez zaliczył asytse:D Ze Manuel nawet piłki nie umie prowadzić. Ja się nie dziwie, że Porto go wypożyczyło!!!! W Porto on chyba siedział na trybunach w rezerwach!!! Cywka mega cienki!!! Może by tak na następny mecz wprowadzić Pietrzaka na lewą obronę, a Sadloka przesunąć na skrzydło? Skoro ma takie inklinacje ofensywne :D ( żart) Czemu Ramirez nie zostawił sobie jednej zmiany taktycznej na 94 minutę? Czy Pani Prezes, Junco i Dukat nie widzą jaki poziom prezentują Ze Manuel, Imaz i Perez????

To prawdopodobna wersja, ale niekoniecznie prawdziwa. Być może potrzebują czasu. Oczywiście nie wiem, jak jest naprawdę, ale... Nie robiłbym akurat z nich kozłów ofiarnych, bo podobnie słabo jest ze wszystkimi ofensywnymi zawodnikami (poza Carlitosem), których sprowadziliśmy latem. Warto również zauważyć, że Imaz zrobił kroczek w dobrym kierunku, może jeszcze nie satysfakcjonujący, ale jednak.

Kurz 28.10.2017 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486182)
@Wojtas
Panie Ramirez tak po prostu grać nie można! To droga do nikąd i taka gra to po prostu wstyd...

Głowa po meczu: "Nie ma się co czarować, że celowo się broniliśmy - zostaliśmy zdominowani".

Przekaz jest chyba wystarczająco jasny, nakryli nas czapką. Założenia taktyczne, jakiekolwiek były, poszły się je...ć.

wiesniak842 28.10.2017 23:11

Przekaz jasny tylko mija sie z prawda jak to zwykle bywa w pomeczowych wywiadach/konferencjach.

Kurz 28.10.2017 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486205)
Przekaz jasny tylko mija sie z prawda jak to zwykle bywa w pomeczowych wywiadach/konferencjach.

Oczywiście. Jakże mogłem zapomnieć:rotfl:.

wiesniak842 29.10.2017 04:01

No tak, kazdy pilkarz i trener w trakcie wywiadow podpieci sa do wariografu. Ciezko mi uwierzyć w to, ze to co mowia w wywiadach jest jeszcze dla kogos jakimkolwiek wyznacznikiem. Glowacki swoje a Ramirez na konferencji calkiem co innego mowil. Komu bardziej wierzyc? Jak zyc???

Arkadiusz.Czerepach 29.10.2017 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1486055)
Za Moskala nigdy takiego fatalnego występu nie było i to mimo garstki zawodników.

Za Ramireza jest kolejny i to mimo niezliczonej liczby zawodników.

W ostatnim czasie - Wisła za Wdowczyka i za Wolskiego grała nieporównywalnie lepiej.

Jaki jest finał na forum?

Moskal był osądzany od najgorszych, a nad Kiko jest ogromny parasol ochronny - takiego nie miał nikt wcześniej - nawet Maaskant, a biorąc pod uwagę jak kiedyś łatwo zwolniono Kasperczaka, to wg tej zasady Kiko już powinien zostać wywalony kilkanaście razy.


to że mam wrażenie że oglądam inny mecz niż gros forumowiczów to norma...

ale teraz zwariowałem, przecież Ty człowieku chyba czytasz inne forum :shock:

przecież na palcach jednej ręki można policzyć roztropnych kibiców którzy jeszcze nie zwalniają trenera.. :P

Charlie 29.10.2017 10:42

Daleki jestem od zachwycania sie grą Wisły w tym meczu, ale mam przeczucie, że gdybyśmy dostali dwa szybkie gongi i potem próbowali zmniejszyć straty, co skończyłoby się np. 2-1 dla kuchennych (coś jak w maju), to narzekania byłoby mniej,

Arkadiusz.Czerepach 29.10.2017 10:56

mylisz sie, dla narzekaczy zawsze znajdzie się powód

gdy już nie do końca jest o co się przyczepić , jak nie o wynik , to o styl , jak nie o styl gry drużyny to uwaga : styl wypowiedzi Kiko na konferencjach pomeczowych... :D

Barti 29.10.2017 11:15

Wiesz czego ja chcę? Wiedzieć dlaczego na boisku pojawiają się parodyści pokroju ZeManueala (jeśli to wynika z kontraktu to współczuję) i czemu tak ch...o wyglądają stałe fragmenty gry od roku. Wytłumaczysz mi to cwaniaczku?

Adasss 29.10.2017 11:24

Taka mi się nasunęła refleksja po widzianych w tym temacie płaczach, że niby jakim prawem w piątek była taka duża różnica między nami a Lechem.

Specjalnie dla nich poniższe zestawienie:
Cytat:

Lech: Matúš Putnocký - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (58), Łukasz Trałka (218), Maciej Gajos (94), Radosław Majewski (61), Darko Jevtić (121) - Christian Gytkjaer.

Wisła: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (286), Víctor Pérez (6), Vullnet Basha (7), Kamil Wojtkowski (10), Jesús Imaz (7) - Carlitos.
Proponuję przyjrzeć się temu co zostało pogrubione, przeanalizować nazwiska, zwrócić uwagę na liczby w nawiasach (liczba spotkań w danym klubie). Jeśli ktoś uważa, że jakiś inny trener, nawet niekoniecznie w naszym zasięgu finansowym, byłby w stanie, przy naszej aktualnej kadrze, zredukować znacząco tą różnicę, to nie mam pytań. A raczej mam, jedno. David Copperfield nadawałby się, czy polecacie jakiegoś innego magika?

P.S. nasze szczęście polegało głównie na tym, że w ataku mają kogo mają + dniu konia Buchalika ...

Kurz 29.10.2017 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486234)
Wiesz czego ja chcę? Wiedzieć dlaczego na boisku pojawiają się parodyści pokroju ZeManueala (jeśli to wynika z kontraktu to współczuję) i czemu tak ch...o wyglądają stałe fragmenty gry od roku. Wytłumaczysz mi to cwaniaczku?

Problem polega na tym, że ty już wiesz i żadne wytłumaczenie poza twoją wersja nie jest ci potrzebne.

R33 29.10.2017 12:49

W sumie jak teraz spojrzałem na terminarz to wygląda to bardzo optymistycznie, bo praktycznie do końca roku ktoś z czołówki praktycznie gra między sobą w każdej kolejce.

https://iv.pl/images/86861936098510999424.png
(na czerwono mecze czołówki między sobą, na niebiesko mecze nasze z czołówką)

Wygrywając wszystko mamy ogromne szanse na lidera do końca roku. Wszystko w naszych rękach!

wiesniak842 29.10.2017 12:52

Ja bym rzekl nawet wiecej. Wygrywajac wszystko do konca sezonu bedziemy mistrzem i nie bedziemy sie musieli ogladac na inne druzyny!!!

R33 29.10.2017 12:57

Jasne. :D Ale do końca sezonu nie będziemy mieli takiego w miarę łatwego terminarza (czołówkę teraz mamy u siebie) jak do końca roku.

Kurz 29.10.2017 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486215)
No tak, kazdy pilkarz i trener w trakcie wywiadow podpieci sa do wariografu. Ciezko mi uwierzyć w to, ze to co mowia w wywiadach jest jeszcze dla kogos jakimkolwiek wyznacznikiem. Glowacki swoje a Ramirez na konferencji calkiem co innego mowil. Komu bardziej wierzyc? Jak zyc???

To nie jest wyznacznikiem, ale idealnie pasuje do tego co widzieliśmy na boisku. Poza tym Arek nie ma tendencji do naginania rzeczywistości i jeśli już w jakiejś sprawie nie chce zabierać głosu, to milczy.

wiesniak842 29.10.2017 13:06

Niby tak ale wiesz jak to jest z tymi terminarzami. Moze sie okazac wcale nie taki latwy (a juz na 100 procent jestem tego pewien, ze takie beda tlumaczenia w razie jakichs niepowodzen) ;)

Kurz 29.10.2017 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486250)
Niby tak ale wiesz jak to jest z tymi terminarzami. Moze sie okazac wcale nie taki latwy (a juz na 100 procent jestem tego pewien, ze takie beda tlumaczenia w razie jakichs niepowodzen) ;)

Ten terminarz nie jest wcale dużo łatwiejszy. Na pewno żadna z tych drużyn nie zgniecie nas jak Lech, ale nie jest powiedziane, że nie zdarzą się mecze, w których mimo przewagi nie będziemy w stanie oddać strzału na bramkę, a przeciwnikowi wyjdzie jedna kontra lub stały fragment. Ile razy to już przerabialiśmy.

brylant17 29.10.2017 15:58

Teraz każdy punkt jest na wagę złota przypominam,że nie ma podziału


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl