Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   ratunek dla Wisełki (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9681)

Grzana 18.08.2016 22:52

Meresiński zagrał va banque i wyszedł mu strzał życia.
Liczę, że Patryk Vega zrobi o tym film.

Będziemy o tej akcji opowiadać dzieciom. W szeregu z opowieściami o Wiśle grającej w Ekstraklasie.

Powiedziałbym, że ostatni gasi światło, ale czuję że nawet żarówki już nie będzie.

cudlaty 18.08.2016 22:55

panowie trzeba ustalić godzinę spotkania jutro pod stadionem! ja nie mam bladego pojęcia o której wiadomix będzie! Musimy w to wciągnać SKWK. Oni maja wszystkie te możliwości jakich mu nie mamy (o co chodzi wiadomo).
HALO jest tiu ktoś z SKWK?

cudlaty 18.08.2016 22:58

12? 13? 14? chyba dłużej niż do 16 wiadomix nie pracuje? Czy on w ogóle będzie jutro w Klubie?

dj_ibutti 18.08.2016 23:02

Myślę, że JM już dawno nie ma w Krakowie....

cudlaty 18.08.2016 23:07

to może szanowne SKWK wypowie się w temacie i już dzisiaj wyda kolejne oświadczenie co do działań związanych z ratowaniem Wisły, zwoła manifę pod stadionem. Świetna okazja dla "niektórych" by odkupić choć częściowo swoje winy z dawnych lat...

Murzyn124 18.08.2016 23:08

Może lepiej w sobote,jutro skontaktowac sie z SKWK ,zebrac ludzi. JM i tak juz pewnie w Krakowie nie ma.

cudlaty 18.08.2016 23:12

chyba masz rację... trzeba to przygotować. Może międzyczasie SKWK tez coś zrobi... ....a jak nigdy liczę na nich!

JrQ- 19.08.2016 00:19

JM obiecal ludziom z SKWK miejsce w zarządzie, to oni siedzą cicho ; )

Dean 19.08.2016 00:22

No właśnie... absurd

Elendil 19.08.2016 00:37

nic tylko to "miejsce w zarządzie" w kółko.

Nawet jeśli takie obietnice były, to miało to miejsce kilka dni po przejęciu klubu, kiedy jeszcze żadnych trupów nie było (poza tym, że nie wiadomo kim Meresiński jest i skąd ma kasę). Teraz sytuacja jest zgoła inna, więc SKWK i TS ostatnie o czym myślą, to jakieś miejsca w zarządzie, skoro zaraz nie będzie żadnego zarządu, a już na pewno nie w ekstraklasie.

Też jestem za podejściem pod stadion w sobotę

siemstein 19.08.2016 05:24

Smutne trochę, że kiedyś bez internetu więcej ludzi skrzykneloby się pod stadion niż dzisiaj, gdzie mamy o wiele większe możliwości :/

PvD 19.08.2016 07:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1449785)
Smutne trochę, że kiedyś bez internetu więcej ludzi skrzykneloby się pod stadion niż dzisiaj, gdzie mamy o wiele większe możliwości :/

bo ludzie się znali i mieli kontakty w rzeczywistości, a nie takie wirtualne. Wystarczyło, że P z Prądnika znał T z Olszy, ten drugi skrzyknął chłopaków z osiedla, Ci z kolei w szkole , w pracy mieli ziomków z Borku, tamci z kolei wydzwonili kolejnych i tak to się kręciło. A tu wszystko jest "no name" nikt nie wie kto co jak i gdzie.

bonawentura 19.08.2016 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Murzyn124 (Post 1449765)
Może lepiej w sobote,jutro skontaktowac sie z SKWK ,zebrac ludzi. JM i tak juz pewnie w Krakowie nie ma.

Tu trzeba manifestować do oporu. Nie pozwolić temu kmiotkowi zarobić jakiekolwiek pieniądze. Niech będzie zorganizowana akcja fansforclub i razem odkupimy Wisłę od tego hmmm.. no niby właściciela. Ale mi to słowo odnośnie JM przez gardło nie przechodzi :/

Rustin 19.08.2016 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1449778)
JM obiecal ludziom z SKWK miejsce w zarządzie, to oni siedzą cicho ; )

Siedzieli cicho, bo jeszcze na początku tygodnia były spotkania i wspomniane miejsca w zarządzie, o których wspomniał nasz wspaniały właściciel, aż tu nagle oświadczenie ze strony SKWK. Nie dogadali się, albo stwierdzili - Jakub M. jest już tak skompromitowany, że szkoda z nim rozmawiać i czas na wyrażenie zaniepokojenia. Konto na forum Stowarzyszenia nic Wam nie da, posty o braku ich reakcji przewijały się również tam, co prawda pojedyncze ale jednak.
Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać. Ja już nic więcej nie piszę, bo jak pisałem, że SKWK rozmawia z Jakubem M. mimo wszystko, to "prawdziwi" wyśmiali mnie od razu. Mam jedynie nadzieję, że rozmawiali z nim w kontekście wywalenia tego pasożyta z klubu.

cudlaty 19.08.2016 09:05

Czy ktoś może wziąć na siebie próbę kontaktu z SKWK? Ludzie przecież tu na tym forum są setki takich podobno co zawsze mają kontakty wszędzie , więc co? Nagle wszyscy pochowali się w norę? Ja .......ę co za naród!!!
RUSZCIE DUPY!!!

Ajax 19.08.2016 09:19

Jeśli nie ma miejsc w zarządzie S.A. to SKWK jest prowadzenie Wisły od IV ligi. Kasa się liczy.

sedonh 19.08.2016 09:23

I co ....a dalej czekamy na rozwoj wydarzen? Czy ruszy ktos ....a dupe i zorganizujemy to?! Ja chocbym chcial sam tego nie ogarne ludzie ....a do roboty bo zaraz bedzie za pozno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

momo 19.08.2016 09:24

Pytanie ilu jest kibiców Wisły. Po tym forum widać że dużo pierdzielenia a mało konkretów.

A ja spróbuję być konkretny.

Proste założenie - 50tys kibiców wpłaca co miesiąc 10zł. Kwota dla każdego śmieszna a w skali roku jest to 6mln zł. Czyli bardzo dobry sponsor.

Potrzebujemy:
1. programisty webowego - który stworzy stronkę z rejestracją gdzie każdy kto chce wesprzeć Wisłę będzie podawał swoje dane. Na stronce będzie info że rejestrując się zobowiązuje się do wpłaty jednorazowej 50zł i późniejszych comiesięcznych wpłat 10zł.
2. prawnika/prawników którzy ujmą tą zrzutkę w ramy prawne. Zabezpieczą przekazywanie środków do klubu na określone cele (np. pensje lub opłaty za stadion) tak żeby kasa nie trafiała do kieszeni właściciela.
3. Managera który to ogarnie biegając po urzędach i bankach. Założy jakiś twór prawny, konta bankowe itp.
4. W zamian za to wpłacający kibice dostaną pewne możliwości wpływania na politykę klubu. Można to bardzo łatwo zrobić poprzez stronkę o której pisałem wcześniej.

Na początek oczywiście trzeba określić ilu jest chętnych, akcja na fb, petycja. Nie wiem, cokolwiek. Byle by mieć nawet szacunkową liczbę możliwych 'ofiarodawców'. Mając ta liczbę można stawiać kolejne kroki, o których wspomniałem wcześniej. Ja zrobiłbym to za pomocą https://www.change.org/ - do wstępnego zliczenia chętnych wystarczy.
Od razu zaznaczę nie myślę o wspieraniu JM, raczej o firmach które chciały by wesprzeć Wisłę, ale mają obawy. Konkretna deklaracja ze strony kibiców może znacząco ułatwić decyzję wejścia w Klub. A w razie największego nieszczęścia będą środki na funkcjonowanie klubu.

Herbi1303 19.08.2016 09:28

dobra dość pierd...lenia bo szkoda czasu. Osoby, które mają jakieś pomysły, chęci proszę o kontakt: [email protected]

Marcinkrakwoj 19.08.2016 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Herbi1303 (Post 1449855)
dobra dość pierd...lenia bo szkoda czasu. Osoby, które mają jakieś pomysły, chęci proszę o kontakt: [email protected]

he he, kilka postów wyżej pisałem że stworzyłem maila na potrzeby tej akcji.
mail brzmi: [email protected] :D

więc mamy dwa maile, i nikogo kto chce działać.

cudlaty 19.08.2016 09:38

podstawowa sprawa to musi być ktoś, kto tym wszystkim zarządza! Ktoś kto nie boi się odpowiedzialności. Reszta to są już tylko środki do osiągnięcia celu o których można rozmawiać. ja mogę się z daną osobą spotkać i pogadać, mogę coś pomóc na ile będę mógł. Nie wiem co z tego wyjdzie ale od czegoś trzeba zacząć. Założenie spółki zoo to 300 za krs chyba + notariusz ok. 500. Adres to może być na początek wirtualne biuro - 100 zł/mies. Prezes i Zarząd pracują za free. Na wpis do KRS-u czeka się miesiąc. Międzyczasie można próbować rozmawiać z kimś poważnym, jakimś inwestorem np. o tym że jak nam się uda ustalić warunki odkupu Wisły to ta osoba wykupi udziały w "naszej" spółce i tym samym "my" jego pieniędzmi odkupimy S.A. Równolegle [pozyskujemy kasę od kibiców i prowadzimy PR. Takie rozwiązanie pozwoli potencjalnemu inwestorowi zostać do samego końca anonimowym. Wtedy też trzeba międzyczasie dorwać wiadomixa, "ustalić" warunki okupu, modlić się by w tym czasie Wisła S.A. nie straciła licencji, chłopaki jakoś grały itp. W ciągu 3 miesięcy sprawa powinna się rozwiązać, przy założeniu, ze znajdziemy inwestora.

Herbi1303 19.08.2016 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1449860)
he he, kilka postów wyżej pisałem że stworzyłem maila na potrzeby tej akcji.
mail brzmi: [email protected] :D

więc mamy dwa maile, i nikogo kto chce działać.

nie zauważyłem, sorry mój błąd...

momo 19.08.2016 09:55

Zrobiłem coś takiego może dzięki temu coś ruszy.

https://www.change.org/p/wis%C5%82a-...h-kibic%C3%B3w

Zobaczymy ilu nas jest.

Wiślak88 19.08.2016 09:56

Na początku trzeba zmusić szkodnika do odejścia. Rzuciłem luźny pomysł na shoutboxie już. Może pomysł jest głupi i infantylny, ale skoro nie ma innych.

Otóż dla tak pustych i zakochanych w sobie ludzi typu wiadomix bardzo ważne są media społecznościowe, co zresztą widać było wcześniej jego aktywnością na facebooku. Może by tak po prostu zaczął mocną nagonkę w internecie? Jakieś memy, hashtagi itd. Przecież ten koleś a już na pewno jego nastoletnia dziewczyna internet traktuje jako miejsce do lansu i pokazywania swojego zajebistego życia za ukradzione pieniądze.

Przypomnę tylko akcję bednarz_wypierdalaj i memy jakie się pojawiały m.in. z karcherem :D

Wiem, że to głupie, ale do tej akcji nie trzeba przynajmniej odchodzić od klawiatury, a wiele osób tutaj lubi sobie tylko popisać a nie działać ;)

Marcinkrakwoj 19.08.2016 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cudlaty (Post 1449862)
podstawowa sprawa to musi być ktoś, kto tym wszystkim zarządza! Ktoś kto nie boi się odpowiedzialności. Reszta to są już tylko środki do osiągnięcia celu o których można rozmawiać. ja mogę się z daną osobą spotkać i pogadać, mogę coś pomóc na ile będę mógł. Nie wiem co z tego wyjdzie ale od czegoś trzeba zacząć. Założenie spółki zoo to 300 za krs chyba + notariusz ok. 500. Adres to może być na początek wirtualne biuro - 100 zł/mies. Prezes i Zarząd pracują za free. Na wpis do KRS-u czeka się miesiąc. Międzyczasie można próbować rozmawiać z kimś poważnym, jakimś inwestorem np. o tym że jak nam się uda ustalić warunki odkupu Wisły to ta osoba wykupi udziały w "naszej" spółce i tym samym "my" jego pieniędzmi odkupimy S.A. Równolegle [pozyskujemy kasę od kibiców i prowadzimy PR. Takie rozwiązanie pozwoli potencjalnemu inwestorowi zostać do samego końca anonimowym. Wtedy też trzeba międzyczasie dorwać wiadomixa, "ustalić" warunki okupu, modlić się by w tym czasie Wisła S.A. nie straciła licencji, chłopaki jakoś grały itp. W ciągu 3 miesięcy sprawa powinna się rozwiązać, przy założeniu, ze znajdziemy inwestora.

BRAWO , BRAWO, BRAWO!

Może jest tu ktoś kto jest prawnikiem, księgowym itp. i ma trochę czasu?

Ja jestem zwykłym pracownikiem działu sprzedaży, mieszkam 100 km od Krakowa - ok, mogę się tym zająć, ale tego nie można spieprzyć. Natomiast DEKLARUJĘ wszelką pomoc i że każde jakieś moje oszczędności trafią na to konto.

Tak mi dopomóż Bóg.

jonaf 19.08.2016 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1449879)
BRAWO , BRAWO, BRAWO!

Może jest tu ktoś kto jest prawnikiem, księgowym itp. i ma trochę czasu?

Ja jestem zwykłym pracownikiem działu sprzedaży, mieszkam 100 km od Krakowa - ok, mogę się tym zająć, ale tego nie można spieprzyć. Natomiast DEKLARUJĘ wszelką pomoc i że każde jakieś moje oszczędności trafią na to konto.

Tak mi dopomóż Bóg.


Ty myślisz, że "zwykły księgowy" jest w stanie ogarnąć twór jakim jest Klub Sportowy? Tu trzeba jakiejs korpo, która zna się na obrabianiu Sportowych Spółek Akcyjnych. Kontrakty zawodników nieco różnią się od zwykłych umów o pracę. Owszem, Klub to swego rodzaju biznes, ale wpływy za uczestnictwo w lidze czy od sponsorów to trochę inny rodzaj przychodu niż zwykłą płatnosć od kontrahenta - trzeba wiedzieć co i jak ugryźć. i wiele wiele innych czynników.

Praca na cały etat dla paru osób, a nie dorywcze po godzinach.

cudlaty 19.08.2016 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jonaf (Post 1449914)
Ty myślisz, że "zwykły księgowy" jest w stanie ogarnąć twór jakim jest Klub Sportowy? Tu trzeba jakiejs korpo, która zna się na obrabianiu Sportowych Spółek Akcyjnych. Kontrakty zawodników nieco różnią się od zwykłych umów o pracę. Owszem, Klub to swego rodzaju biznes, ale wpływy za uczestnictwo w lidze czy od sponsorów to trochę inny rodzaj przychodu niż zwykłą płatnosć od kontrahenta - trzeba wiedzieć co i jak ugryźć. i wiele wiele innych czynników.

Praca na cały etat dla paru osób, a nie dorywcze po godzinach.

Tu nie chodzi o to że MY naszym księgowym będziemy "obrabiać" Wisłę, a o to że ten księgowy ma "obrabiać" tę powstałą spółkę. Wisła sobie będzie działał dalej jak działa i oby międzyczasie się nie wy.......iła. Nasz księgowy musi tylko ogarnąć wpłaty od kibiców, ewentualne bieżące drobne wydatki i później być może jedną transakcję wejścia w klub i drugą zakupu akcji Wisły. My się później usuwamy w cień i znikamy ze spółki a zostaje tylko INWESTOR z WISŁĄ, którą przejmuje.Później czy ta spółka jako podmiot będzie istniała czy nie to zależy od Inwestora, być może ją zlikwiduje ale najważniejsze że Wisła będzie wtedy już w jego rekach....
Pisałem skrótami myślowymi, mam nadzieję ze jasno...

krzaq12 19.08.2016 10:58

Potrzebne jest wsparcie SKWK, owszem ostatnio wiele złego dzieje się także w ich szeregach, nowe zgody itp.
Prawda jest jednak taka, że razem z SKWK do walki może stanąć także TS. W ich szeregach mamy kilku działaczy, prawników, osoby znające poważnych przedsiębiorców.

Jeśli chcemy wygrać, to tylko przy wsparciu ze strony Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

Protest przed stadionem, petycja.........

Nie wiem co byłoby najlepsze w tym momencie.....

momo 19.08.2016 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1449927)
Protest przed stadionem, petycja.........

Nie wiem co byłoby najlepsze w tym momencie.....

Wszystko i wszyscy razem. kibice stowarzyszenia inwestorzy. WSZYSCY.

krzaq12 19.08.2016 11:06

Dodam tylko że SKWK organizując taki protest ponownie mogłoby przekonać do siebie podzielonych kibiców, bo wiadomo nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl