![]() |
Rzecz jest dosyć jasna, bo Cupiał nie oddał Wisły byle komu. Cupiał oddał Wisłę konkretnym ludziom, którzy zobowiązali się zainwestować i rozwinąć Nasz Klub. Meresiński kręci się w różnych kręgach i albo połączył swoją osobą kilka podmiotów, albo kilka podmiotów go podstawiło, i działa z ich inicjatywy. Nie działa w pojedynkę i nie myślę tu o Citce. Klub ma być dofinansowany i ma się rozwinąć. Cupiał tak naprawdę oddając Wisłę za grosze założył, że NIE MA innej możliwości, niż docelowy sukces.
|
Śmieszy mnie, że większość z Was chce jakiegoś bogola, który zacznie pompować kasę w klub.
Takie coś prowadzi do katastrofy, czego doświadczamy dziś... Ja liczę, że zbudują tutaj coś na kształt przedsiębiorstwa, która po prostu samo będzie się bilansować i na siebie zarabiać. |
Meresiński nie ma takich pieniędzy, które umożliwiają płynne funkcjonowanie klubowi piłkarskiemu.
Posiada natomiast glejt mówiący, że kiedy właśnie on przejmie Wisłę, to kurek z pieniędzmi (nazwany jedynie sponsoringiem, ale wszystko można ująć w odpowiednie słowa) zostanie odkręcony przez tych, którzy je mają. |
Kapka tez mial glejty na Cupiala :D
|
Na klubie sportowym w Polsce nie da się zarobić raczej trzeba dokładać.
Kupić klub piłkarski tylko dla szpanu z świadomością że nie ma szans na jego utrzymanie ? Robiąc tak z Wisłą trzeba mieć świadomość że można się narazić na duże kłopoty. Po co komu klub który na papierze jest własnością kogoś innego ? Pytania na które na razie nie ma odpowiedzi |
Na klubie w Polsce da się zarabiać tylko musi być mądrze zarządzany. Piłka nożna w naszym kraju rozwija się coraz bardziej. Przynajmniej pod względem marketingowym.
|
Cytat:
Po to, żeby ewentualne niepowodzenia zepchnąć w 100% na kogoś innego? - Nie interesuje mnie koniecznie Wisła Kraków (dwa miesiące temu, próbowałem w podobny sposób opanować Koronę Kielce), tylko klub piłkarski. Jako nośnik. - Jestem tylko sponsorem. - W zamian za sponsoring otrzymuję reklamę mojego biznesu. - To, co wydam na reklamę, wrzucam w koszty więc nic nie tracę. - W przypadku klapy, kompromitacji, za nic nie odpowiadam. Jestem tylko sponsorem. I stawiam na kolejnego konia. |
Gdzieś wyczytałem w komentarzach że pod Meresińskim kryje się A. Ptak.
|
Cytat:
http://www.wykop.pl/wpis/18890619/ch...cicieli-w-krs/ Proponuję podawać zawsze źródło. Będzie łatwiej i bardziej konkretnie w dociekaniu. |
Biznesowo (obecnie) JM jest powiązany tylko z jedną osobą. Jego wspólniczka jest właścicielką jednej firmy - Spot Media
https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osob...ski-jakub-adam i na tym oficjalne powiązania biznesowe się kończą Abstrahując od tego co powyżej: Wygląda na to, że JM wspólnie z Citką mają jakiś pomysł biznesowy do zrealizowania w oparciu o klub piłkarski. Jakikolwiek ekstraklasowy. Korona czy my - obojętne. Gdyby im się u nas nie udało poszliby z pomysłem do Wrocławia czy gdziekolwiek indziej. Zgromadzili wokół tego pomysłu kilka firm (albo kilka firm wybrało ich do zarządzania tym projektem). Nadzieja w tym, że nie chodzi tylko o polski rynek ale o puchary - zaistnienie w Europie. Czy to pomysł stricte promocyjny, czy związany z zarabianiem na zawodnikach - z naszego punktu widzenia to mało istotne. Najistotniejsze jest to, że w obydwu przypadkach klub musi osiągać sukcesy żeby pomysł wypalił. Wygląda to trochę na taką drugą Lechię. |
Pozytyw jest taki, że bardzo szybko wyjdą intencje. Jak zaczną być opóźnienia w pensjach, zacznie się wyprzedaż(kilku kopaczy można opchnąć, a Citko zawsze sprowadzi tutaj Rumunów, czy innych), a pieniądze z TV nagle wyparują, to wiadomo o co chodzi. Król szybko w Polonii pokazał swoją twarz. To w przypadku syndyka.
Natomiast gołodupce, które próbują wchodzić w ekstraklasę(bo mają takie marzenie) bez własnych środków, to zwykle po roku kończą w III lub IV lidze, więc bomba z opóźnionym zapłonem. Natomiast jeśli te "biznesmeny", to ludzie z głową na karku, to od razu przejdą do działania. Najpierw Ci zapowiadani sponsorzy, potem zatrudnienie rozsądnych osób(mamy Citko, więc już pierwszy klops), potem marketing, rozwój drużyny. |
A jakiż tu jest pomysł.
Citko ma stajnie zawodników, promujemy i sprzedajemy za 2 miliony euro. I tak co jakiś czas. Prosty biznes. Jak się uda wszystko gra. Jak nie wyjdzie. Spadek niżej. Długi w klubie i jeszcze gorsza sytuacja finansowa. Kto wie czy nie wejście miasta. Nie ma słupów, nie ma jakiś wielkich inwestorów za plecami. A firmy z listów intencyjnych to małe firmy z różnych branż. Co ciekawe jest tam nawet polski oddział YouTube. W jaki sposób YouTube ma sponsorować Wiśle to nie wiem. Problemów z wyplatami nie będzie. Długi zostały wyczyszczenie przez Cupiala. Wszystko jest na zero. Jak każda działalność klub ma linie kredytowa w banku. I można się bawić przez jakiś czas. W Warszawie Lesniodorski trafił na okres gdzie miał kogo sprzedać. Nic zobaczymy co dalej. Wiem jedno citko to od razu Piekarski. Są to bardzo dobrzy przyjaciele. A jak Piekarski to znowu Stanowski. Jedno jest pewne. Staniemy się bardzo medialnym klubem |
Ja osobiście stawiam scenariusz nr 2. Chłopcy chcą się pobawić we właścicieli klubu piłkarskiego, pobrali kredyty i jak to jebnie, to nie wiadomo gdzie wylądujemy.
A co do Citki, to sprzeda Mączyńskiego, Guzmicsa i sprowadzi jakieś ogórki ze swojej stajni w ich miejsce. Pieniążki pójdą na konto wspomnianych panów i tyle. Znany mechanizm w polskiej piłce. Król to nawet transze z C+ sobie przelewał :D. Najbliższe tygodnie pokażą, co i jak. Na dzisiaj to spekulujemy i oglądamy fotki Kuby z fejsbooka :). |
Dla uspokojenia emocji, na wieczór:
Janex89: @DanielWaszczyk @Matt_VaranN7 @kaczmarczyk1906 @forumwisla_pl Nie spuszczą, poważni ludzie. Jutro będę wiedział więcej jakie mają plany itd. TT od jednego z bardziej wiarygodnych osób na Twitterze. On min. juz 21.07 podał info, ze to oni przejmują Wisle. |
Cytat:
|
Napiszę to tylko raz, jak będzie inaczej to odszczekam. To jest koniec Wisły Kraków, skończymy jak Odra Wodzisław Polonia W i parę innych klubów. Dziękuję.
|
Nasz nowy prezes to taka podróbka Lesniodorskiego.
Wpis na tt z podziękowaniami cos przypomina |
Gdzie mozna znalezc pieniadze na Wisle
http://weszlo.com/2016/07/29/zakup-k...meresinskiego/ |
Cytat:
|
Cytat:
Czytale ostatnie raporty nt sytuacji finansowej w ekstraklasie? Wisla bez kiwniecia palcem generuje przychody na poziomie 20mln zl rocznie Jak mozna to porownywac z klubami ktorych istnieniem interesuje sie 3 w porywach do 5 tys osob? Tak jak pisza wyzej jezeli zaczna sie jakies walki to bedzie to widac bardzo szybko I sądzę, ze u nas bedzie mial kto z tym zrobic porzadek A co do Ptaka, jezeli to on, w co nie wierze, to najpozniej do konca sierpnia przyplynie pierwszy kontener Brazylijczyków |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Chociaz portugalskie obywatelstwo to tam ma albo moze miec pewnie co trzeci |
Tu Dziennik wie/zgaduje/przypuszcza za co ile poszlo
http://www.dziennikpolski24.pl/sport...akow,10461072/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
a co do ostatniego punktu, cytat z oswiadczenia TF: "Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi" |
Ja też mogę przedstawić wiarygodną i sprawdzoną listę sponsorów. Pytanie tylko, czy to będzie realizowane, czy pozostanie na poziomie obietnic.
|
Cytat:
|
Spółkę (bo nie klub) przejął facet (bo nie biznesmen), znany z tego, że nazwijmy to elegancko, jest widywany z aktorką znaną z tego, że jest znana.
Jeżeli jest to pomysł tłiterowoinstagramowego umysłu, to w przyszłym roku spółkę przejmuje TS i zaczynamy od czwartej ligi. Jeżeli jest to słup, to też niczego dobrego nie wróży, bo poważni biznesmeni albo kupują klub sami by błyszczeć, albo dają słup by robić przewał. Jeżeli dodać do tego fakt, że nowi właściciele kupiliby cokolwiek... Nie pokładam bym zanadto nadziei w tym, że Cupiał nie sprzedał by byle komu. Ale na razie to tylko gdybanie, poczekajmy do konferencji. Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl