Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

shaggy 22.03.2016 12:06

Przy wszystkich wyliczeniach i apetytach na 6 pkt w najbliższych dwóch meczach uwzględnijcie że jesteśmy z PZPN-em na wojennej ścieżce po tym jak nie chcieliśmy puścić Judasza do jakiegoś tam klubiku :)

W meczu na styku ktoś znowu może nie zauważyć że piłka wyszła metr za linię albo umknie uwadze komuś metrowy spalony...

dj_ibutti 22.03.2016 12:59

A ja mam takie przeczucie, ze przejebiemy z Ruchem/Zagłębiem, a wszystkie inne mecze ułożą się pod nas....

KrzychooR 22.03.2016 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1435509)
Przy wszystkich wyliczeniach i apetytach na 6 pkt w najbliższych dwóch meczach uwzględnijcie że jesteśmy z PZPN-em na wojennej ścieżce po tym jak nie chcieliśmy puścić Judasza do jakiegoś tam klubiku :)

W meczu na styku ktoś znowu może nie zauważyć że piłka wyszła metr za linię albo umknie uwadze komuś metrowy spalony...

My mamy Darka W. a on też ma niezłe chody... :D

shaggy 22.03.2016 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1435511)
My mamy Darka W. a on też ma niezłe chody... :D

Na szczęście w tym aspekcie Dariusz Wdowczyk czasy świetności ma już za sobą :)

force93TS 22.03.2016 13:36

Fajna rozpiska ze sport.pl

Wariant optymistyczny

Dwie wygrane. Wtedy do awansu potrzebne jest:
* Termalica może zdobyć co najwyżej cztery punkty,
* Lechia i Jagiellonia muszą raz przegrać,
lub
* Ruch musi dwa razy przegrać, Lechia raz.

Wariant prawdopodobny

Wisła zdobywa cztery punkty i:
* Ruch jest poza zasięgiem,
* Termalica musi raz przegrać,
* Lechia i Jagiellonia mogą zdobyć tylko punkt,
* Podbeskidzie i Korona nie mogą dwa razy wygrać.

Wariant realistyczny

Wisła zdobywa trzy punkty, a wtedy:
* Ruch jest poza zasięgiem,
* Termalica może co najwyżej dwa razy zremisować,
* Lechia i Jagiellonia muszą dwa razy przegrać,
* Korona może zdobyć cztery punkty, a Podbeskidzie tylko trzy.

nesta 22.03.2016 13:54

Pamiętajmy proszę o jednej, bardzo ważnej kwestii. Nawet jak nie uda się awansować do 8ki, co umówmy się w obliczu całego sezonu będzie extra, niespodziewaną nagrodą, to bardzo ważna gra będzie toczyć się we wszystkich meczach drugiej 8ki.

I nie mam na myśli oczywistego powodu jakim jest walka o utrzymanie. W tych meczach można wygrać coś więcej - zapał Cupiała do mocniejszego zainwestowania w Wisłe w przyszłym sezonie. Jak zobaczy, że praca Wdowczyka ma ręcę i nogi, że pomagając mu np. poprzez wykupienie Wolskiego i dokupienie nowych zawodników, można o coś powalczyć w nowym sezonie, to z pewnością się na to zdecyduje. A pokazac to można wyraźnie wygrywając dolną grupę i pokazując serce i jakość w każdym meczu. Dlatego jest w 100% o co walczyć niezależnie gdzie się znajdziemy.

gaudi10 22.03.2016 19:47

Jest jeszcze jedna sprawa - finansowa tzn. im wyższe miejsce w lidze tym większa premia od c+. Nie chce nawet pisać ile byśmy stracili w razie spadku bo tego nawet w koszmarach nie widzę.

Wojtas 22.03.2016 19:59

Popieram.Jesli nawet zostaniemy w grupie spadkowej to wiadomo,kazdy mecz to bedzie walka na noze.A to pomoze zbudowac silny zespol,ale nie tylko jako zawodnicy ale tez pd katem psychologii.Kazy bedzie walczył za Wisłe.
Nalezy sie liczyc z brakim awansu ,......ale walka trwa dalej .........,moze narodzi sie w ten sposob nowy duch druzyny,moze BC cos pojmie,moze w koncu zawodnicy beda dawali z siebie 100% bo mam wrazenie ze w przeciagu 2-3 sezonow bylo z tym róznie.
Krótko mówiac:od gry w grupie spadkowej korona nam z glowy nie spadnie ,a moze narodzi sie cos dobrego,i wyjdzie nam to i na plus.

swiety37 23.03.2016 09:06

Ile meczy zawieszenia dostaje sie za bezpośrednia czerwoną? Pytam konkretnie o tarasovsa... Bo jak jeszcze madarę do rezerw przesuneli, to kto im na stoperze będzie grał w tych dwóch meczach do końca rundy?

Numark 23.03.2016 09:17

Akcja ratunkowa, pewnie jeden

Szajba_ 23.03.2016 09:29

Jeden, chyba, ze komisja ligi uzna inaczej, w co jednak watpie bo to nie byl faul jakos przesadnie brutalny tylko taktyczny.

filemon 23.03.2016 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1435565)
Ile meczy zawieszenia dostaje sie za bezpośrednia czerwoną? Pytam konkretnie o tarasovsa... Bo jak jeszcze madarę do rezerw przesuneli, to kto im na stoperze będzie grał w tych dwóch meczach do końca rundy?

Następny pewnie Guti-Wasiluk/Grzyb albo Guti-Bury.

Szajba_ 23.03.2016 09:51

Bury na stoperze ??

filemon 23.03.2016 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szajba_ (Post 1435571)
Bury na stoperze ??

Pamiętam, że zdarzyło mu się kiedyś tak zagrać. Bez znaczenia, to tylko któraś opcja, zagra pewnie Wasiluk/Grzyb w parze z Gutim.

Zooey_Deschanel 23.03.2016 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1435542)
Popieram.Jesli nawet zostaniemy w grupie spadkowej to wiadomo,kazdy mecz to bedzie walka na noze.A to pomoze zbudowac silny zespol,ale nie tylko jako zawodnicy ale tez pd katem psychologii.Kazy bedzie walczył za Wisłe.

Nie wiem skąd u Ciebie taki optymizm. Nie od dziś wiadomo, że kopacze Wisły nie radzą sobie z presją i plączą im się nogi. W dolnej ósemce każdy mecz będzie o 6 punktów, walką o śmierć i życie, każde spotkanie może decydować o spadku. Szczerze to nie widzę tego, że nagle taki Boguski stanie się kozakiem mega odpornym na mecze o stawkę. Kolejną kwestią jest fakt, że kopaczom zawsze bardziej "chciało się grać" w meczach z teoretycznie silniejszymi rywalami. Po 30 kolejce Wisłę czekają mało uznane firmy, z którymi od dawien dawna Wisła gubiła punkty.

arti 23.03.2016 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zooey_Deschanel (Post 1435580)
Nie wiem skąd u Ciebie taki optymizm. Nie od dziś wiadomo, że kopacze Wisły nie radzą sobie z presją i plączą im się nogi. W dolnej ósemce każdy mecz będzie o 6 punktów, walką o śmierć i życie, każde spotkanie może decydować o spadku. Szczerze to nie widzę tego, że nagle taki Boguski stanie się kozakiem mega odpornym na mecze o stawkę. Kolejną kwestią jest fakt, że kopaczom zawsze bardziej "chciało się grać" w meczach z teoretycznie silniejszymi rywalami. Po 30 kolejce Wisłę czekają mało uznane firmy, z którymi od dawien dawna Wisła gubiła punkty.

Akurat Boguski wygrał klika MP i to będąc czołowym grajkiem w przynajmniej jednym takim sezonie, ponadto m.in. mecze z Barceloną, Tottenhanem czy żydami (5-0) w pucharach

R33 24.03.2016 00:43

Tutaj dobry tekst na stronie SKWK o szansach na awans:
http://skwk.pl/pilkanozna/6-ekstrakl...strzowska.html

markowywislak 02.04.2016 13:53

po 29 kolejce możemy być już w pierwszej 8-ce a napewno bardzo do niej się zbliżyć.

1)Musimy wygrać z Ruchem
2)Termalica-Korona X lub 2
3)Legia-Lechia 1 sportowo fajnie kibicowsko ehhh ;//
4)Jagielonia-Bielsko 2

szamik 02.04.2016 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1435998)
po 29 kolejce możemy być już w pierwszej 8-ce a napewno bardzo do niej się zbliżyć.

1)Musimy wygrać z Ruchem
2)Termalica-Korona X lub 2
3)Legia-Lechia 1 sportowo fajnie kibicowsko ehhh ;//
4)Jagielonia-Bielsko 2

Jeśli tylko siądzie punkt 1 to jestem dobrem myśli :D

Griszka30KR 02.04.2016 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szamik (Post 1436002)
Jeśli tylko siądzie punkt 1 to jestem dobrem myśli :D

1.Sobota 25% (chyba jest ,bo w 85min 0:1)
2.Sobota 50%(raczej siądzie)
3.Niedziela 75%(punkt którego najbardziej się obawiam,a wobec którego niespełnienia pozostałe tracą sens)
4.Poniedziałek 100%(raczej nie siądzie,ale może w nastepnej kolejce... )

Robbie92 02.04.2016 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1435998)
po 29 kolejce możemy być już w pierwszej 8-ce a napewno bardzo do niej się zbliżyć.

1)Musimy wygrać z Ruchem
2)Termalica-Korona X lub 2
3)Legia-Lechia 1 sportowo fajnie kibicowsko ehhh ;//
4)Jagielonia-Bielsko 2

Moje typy z bet365 ;p
1.wielka niewiadoma, niby Wisła mocno od początku zaatakuje, a Ruch pewnie zagra na mega defensywie do czasu aż się wybiegamy i pewnie pod koniec jesli będzie 0:0 bardziej zaatakują
2. Korona prowadzi 0:1
3.Nie ma szans że Legia wygra więcej niż 1 bramką, jesli w ogóle wygra, podejrzewam dziś panowie Mila i Peszko zjedzą trawę po braku powołań na reprę.. zaś połowa skłądu Legii była na kadrach co trochę też powinno wpłynąć
4.Jaga wymęczy wygraną

dj_ibutti 02.04.2016 16:38

Lechia dzisiaj wygra i .... bombki strzeli :)

mitmichael 02.04.2016 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1436006)
Lechia dzisiaj wygra i .... bombki strzeli :)

Taa wygra, juz to widze

Blaszczu16 02.04.2016 18:49

Nawet jak wygra to jeszcze nic straconego.

rafkur 02.04.2016 19:08

Statystyka, statystyką ale patrząc na to co wyprawiają Lech, Żydki i Pogoń, to aż żal nie wejść do tej górnej ósemki ))

Wojtas 02.04.2016 19:15

Powiem wam ze jak widzę ta ligę,gre innych zespołow ,itd to trzeba byc naprawe udanym zeby byc tak nisko w tabeli.
Ta liga jest tak słaba ,ze nie dziw ze ktos kto kopnie prosto piłkę stad wyjeżdza.No ale wg Canal+ poziom ligi wzrasta....

Bene Nati 02.04.2016 20:03

Bo wzrasta. Dziś wykładając nawet tyle forsy co Legia na ten moment, ciężko ją zdominować. Inaczej sprawa się miała 10 lat temu.

domin_czyzyny 02.04.2016 20:12

Wynik meczu Legii i Lechii to wielka niewiadoma. Legia mogła wygrywać wyżej, ale Lechia też mogła strzelić kilka bramek.

No i 1-1. A teraz Legia w 10tke...

R33 02.04.2016 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1436018)
Bo wzrasta. Dziś wykładając nawet tyle forsy co Legia na ten moment, ciężko ją zdominować. Inaczej sprawa się miała 10 lat temu.

10 lat temu masz na myśli 2006 r? Czy bardziej Ci chodzi o czasy wejścia do gry Cupiała (czyli jakby nie patrząc prawie 20 lat :D)? Bo jeżeli o to drugie to wtedy piłkarze byli i tańszy i łatwiej było wyciągnąć reprezentantów Polski. Z resztą nawet biorąc pod uwagę okres zbliżony do 10 lat bo 2004 r. to i tak wtedy też ciężko nie było (do Wisły przyszli ówcześni reprezentanci - Kukiełka, Kłos, Zieńczuk czy piłkarze młodzieżówki lub ocierający się o kadrę - Dawidowski, Kwiek, Kowalczyk). Co za tym idzie można było bazować na sprawdzonym schemacie, kupić piłkarzy dobrych i ogranych. Teraz trzeba się bardziej wysilić i skupić na ,,wyławianiu" dobrych graczy.

ABGwislakABG 02.04.2016 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1436018)
Bo wzrasta. Dziś wykładając nawet tyle forsy co Legia na ten moment, ciężko ją zdominować. Inaczej sprawa się miała 10 lat temu.

Sra, nie wzrasta.

Przykladem Wojciechowski, ktory sklonowal dzialania Cupiala, pompowal miliony, a wyzej niz 6 miejsce nie podskoczyl.

To, ze wykladasz iles razy wieksza forse na pilke to jest SKUTEK, nie przyczyna trendow.

Przepatrz panie kolego jacy pilkarze i za ile ida do klubow british premier league. Z jakimi umiejetnosciami.

Awans z grupy LE to juz nie jest niesamowity wyczyn jak z sezonu z Schalke czy Parma. Zgadza sie. Tyle, ze przy tamtejszej drabince rownie dobrze moglismy jebnac polfinal, a gdyby nie 2 najgorszy w historii Wisly bramkarz i boisko w tragicznym stanie (o ironio, Polak znow niemadry po szkodzie - 1974 sie klania) smiem twierdzic, ze moglismy wowczas naprawde namieszac.

Owczesna Wisla rok rocznie przy dzialajacej reformie Platiniego gralaby co najmniej w fazie grupowej LM.

Najwieksze sukcesy odnosilismy w latach 70 i 80 gdzie trzymalismy najlepszych w lidze (tak, znam realia). W tym 3 zespoly swiata, byly szanse na MS nawet (jakby nie blad Kazka Gorskiego) i gdyby po srebrze na IO go nie wyjebali i wstawili Jacka "hehehe" Gmocha, ktory w '78 zjebal najlepsza reprezentacje w historii.

Poziom ligi nie wzrasta, bo jeden klub sie wydostal z dlugow wewnetrznych z iti (nie jak my z tf) i wprowadza abecadlo organizacyjne w lidze. To JEGO poziom wzrosl, nie ligi.

Poznan sie wyratowal licencja Amiki.

My (nie)stety nie jestesmy stolica. Stolica ze wzgledu na wieksza ilosc forsy zawsze ma latwiej. Albo regiony autonomiczne (Barcelona), najbogatsze landy (Monachium), okregi przemyslowe (Manchestery, Donieck czy Dniepropietrowsk).

Sprawdz w LM geolokalizacje klubow. Zgadza sie?

Przede wszystkim wlasciciel ogarniety. Albo ogarnieci. Co jak co, ale (namiastke) profesjonalizmu widac jedynie w Warszawie i niestety po 2 stronie Błoń.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl