![]() |
Cytat:
Co do rzekomego obrażania przeze mnie Tarnowa, które jak widzę wiele osób chce mi tutaj wmówić to powiem tylko tyle, że najpierw nauczcie się czytać i wyłapywać sens tekstu przez kogoś napisanego... Ani razu nie nazwałem tej miejscowości wiochą. Mam szacunek do tego miasta i nigdy nie nazwałbym miasta które od I poł. XIV w. posiada prawa miejskie i liczy jakieś 120 tys. mieszkańców i w dodatku jak słusznie tu zauważono było stolicą województwa oraz jest centrum dość dużej jakby nie patrzeć aglomeracji. Cały czas rozpisuję się tutaj tylko dlatego, że bardzo zależy mi na tym żeby nasza Wisełka nie musiała się nigdzie przenosić. Jej miejsce jest na Reymonta 22 i tu powinniśmy grać! Lubię Tarnów, bardzo lubię też Chorzów i tamtejszy Stadion Śląski, ale mimo tego nie chciałbym za nic w świecie żeby Wisła musiała tam grać jako gospodarz. Reymonta 22 to część naszej historii i to miejsce dla nas święte. R 22 znaczy dla nas tyle co dla Legii Łazienkowska, dla GKS-u Bukowa, dla Liverpoolu Anfield Road czy dla Cracovii ul. Kałuży, a dla Barcy Camp Nou. A może dla nas Reymonta jest jeszcze ważniejsze, bo historia która się tu tworzyła jest niepowtarzalna i każdy z nas ma ze stadionem Wisły związane jakieś swoje własne wspomnienia które stały się tak jak w moim przypadku częścią własnego życia. |
Wezcie przestancie karmic trolla, co 2 post w tym temacie jest jego i caly czas pisze to samo. Gdzie sa moderatorzy, kiedy ich potrzeba? :(
|
a mi się wizualnie najbardziej podoba projekt 19adriano88:
http://stadiony.net/img/ts4/Adrian_K...driano88_2.jpg przynajmniej pomysł na gwiazdę Obtułowicz powinien wykorzystać. |
Cytat:
|
No właśnie nie wiem czy zauważyłeś ale jako jedyny piszesz te brednie, a z 50 osób Ci tłumaczy a Ty dalej swoje..
czy Ty na prawdę jesteś tak naiwny że myślisz że Wiśle jest na ręke grać gdzieś w Chorzowie, Tarnowie i płacić im za wynajem stadionu, itepe itede? nie bądz mądrzejszy od osób które wiedzą lepiej, jeśli NIE MA MOŻLIWOŚCI TO NIE MA I NIE MA CO PŁAKAĆ TYLKO CZEKAĆ CIERPLIWIE AŻ SKOŃCZĄ Z C. Tak , zajebiście nam się wszystkim uśmiecha grać poza Krakowem, a najlepiej gdzieś w Gdańsku z 5 sezonów, SUPER SPRAWA!!! Tak jak JA tak i pozostałe te 50 osób które Ci tłucze do głowy tak samo chciałoby się nie przenosić i grać przy REYMONTA i tak samo serce z tego powodu mnie boli ale jak mus to mus i nie ma co jęczeć tylko spiąc gacie i szykować się na wojaże do Tarnowa i Chorzowa, które będą na pewno ciekawe.. ciągle tylko piszesz że jest możliwość, jest możliwość, a nic konkretnego na razie nie napisałeś, jakie są te możliwości ? napiszesz wkońcu, bo przejrzałem Twoje posty i nic na ten temat nie wyczytałem. Zrób rozpiskę tych możliwości, wyślij do zarządu Wisły, i na pewno nie będziemy musieli się przenosić, wkońcu jesteś w 100% przekonany że nie musimy, a wszyscy będziemy Ci dziękować, bo za Twoją sprawą będziemy mogli grać przy Reymonta! |
Cytat:
Tak jak już wspomniałem ja widzę możliwość gry u siebie przez cały czas i wspominałem też o konkretach! Mogę jeszcze raz powiedzieć wszystkim jak ja bym to widział. W czasie gdy wyłączone z użytku dla kibiców będą dwie trybuny wzdłuż linii bocznych boiska pozostaną dostępne dwie trybuny za bramkami (sektory D i E), które będą mogły pomieścić w sumie ok. 11 tys. miejsc. Pojemność naszego stadionu ulegnie więc tymczasowo pomniejszeniu, jednak pamiętajmy, że jeszcze nie tak dawno temu była ona jeszcze mniejsza, bo wynosiła ok. 10 tys. widzów. Z powodu przebudowy stadionu moglibyśmy rozgrywać mecze bez udziału kibiców gości. Już kiedyś taka sytuacja miała miejsce na naszym stadionie i PZPN warunkowo to akceptował. W czasie gdy w budowie będą sektory C oraz A i B trzeba by zadbać o szczególne środki bezpieczeństwa, należałoby zabezpieczyć na czas meczów teren budowanych trybun i np. zaangażować większą liczbę ochrony i porządkowych. Trzeba by też zabezpieczyć dobrze drogi dojścia do dostępnych dla kibiców sektorów. Kolejną kwestią do rozwiązania jest sprawa ulokowania tymczasowo w innym miejscu sektora VIP i miejsca dla prasy i komentatorów radiowych i telewizyjnych. Sektor VIP i trybunę prasową można by umieścić na sektorze E, który nie mieściłby już przecież miejsca dla kibiców gości. Kamery telewizyjne można by umieścić wzdłuż boiska. Od linii bocznej boiska do budowanego nowego sektora C jest wystarczająca odległość aby umiejscowić tam te stanowiska. Szatnie dla piłkarzy można by umieścić na zapleczu trybuny E. Znajduje się tam już jedna szatnia, a tymczasowe ulokowanie tam drugiej byłoby zapewne możliwe do zrealizowania bo przestrzeni pod nową trybuną E jest bardzo dużo i spokojnie oprócz tego znalazło by się tam też miejsce dla sędziów. Zlikwidowane zostaną maszty oświetleniowe, a te można by z kolei zastąpić tymczasowymi, tak jak stanie się na stadionie Lecha w Poznaniu. Punkty gastronomiczne ulokowane mogłyby być za trybunami D i E. Pawilon medialny będzie dostępny cały czas i tam odbywałyby się tak jak dotychczas konferencje prasowe. Z narożnika pod "okrąglakiem" wychodziliby też na murawę stadionu piłkarze obydwu drużyn (tak zresztą będzie gdy stadion zostanie już w całości oddany do użytku). Jeśli coś pominąłem to proszę mi zwrócić na to uwagę. Z pewnością wszystko da się rozwiązać. Przystosowanie tych rzeczy byłoby kosztowne, ale przecież wynajem stadionu w Chorzowie, czy Tarnowie (który w dodatku trzeba by modernizować, żeby mógł spełniać wymogi licencyjne, co uważam za bezsensowne bo po co inwestować w obiekty w innych miastach...) też nie byłoby tanie. Uważam że za możliwość gry na Reymonta przez cały czas warto wydać każde pieniądze. Już kilka razy o tym wszystkim mówiłem, jednak pozwoliłem sobie na prośby niektórych forumowiczów powiedzieć o konkretach raz jeszcze. Pozdrawiam! |
tak się włączę w dyskusję
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Stadion jest miejski, inwestorem miasto. I to inwestor odpowiada za teren budowy, a nie Wisła Kraków SA. Gdyby ligowe mecze chciano rozgrywać na budowie to teren musi być wyjątkowo zabezpieczony i zapewnione prowizoryczne zaplecze. Kto wyłozy kasę? Miasto? skad? niby dlaczego? Wisła SA? skąd? niby dlaczego? Argument ze skoro zapłaci za wynajem to moglaby kasę przeznaczyć na wspomniane rzeczy. Stara zasada mówi, taniej jest wybudować od podstaw niz remontać. Pieniedzy Wisła nie ma i to żadna nowosc. Granie w Tarnowie zapewne wyjdzie taniej. I nie ma się co czarować. Puchary przy remontowanym stadionie zwłaszcza bez zaplecza nie wchodzi w grę,a prowizorka nie wchodzi raczej w grę gdyż UEFA nie przystanie. i dalej: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Dziennikarze na E? dosyć ze na obecnej brakuje profesjonalnych stanowisk to na E tym bardziej. laptopy trzymane na kolanach? brak mozliwości podpięcia do internetu? brak nazwijmy to biurek na ktorych mozna na kartce notowac pewne rzeczy? na kolanach maja notowac? brak kabin komentatorskich. Cytat:
|
Cytat:
Cały czas mówię o rozgrywaniu meczów na Reymonta tylko w lidze, bo wiadomo przecież że na LM nie spełniamy wymagań i zmuszeni bylibyśmy zagrać w Chorzowie. Co do Pucharu UEFA to te wymagania są mniejsze i tutaj szansa na grę u siebie byłaby większa. Słusznie mówisz o problemach dotyczących finansowania tego wszystkiego. Takie przystosowanie stadionu Wisły, o którym cały czas mówimy byłoby kosztowne. I w tym właśnie miejscu ujawnia się słynne krakowskie dyletanctwo... Jeden na drugiego zwala odpowiedzialność za daną rzecz, bo nikomu nie chce się zająć problemem. Tak jest ze szkieletorem, z halą widowiskowo-sportową, z drogami, z płotami na Rynku Głównym no i ze stadionem Wisły... Wynajem stadionu też będzie kosztował, a przecież warto by zapłacić więcej żeby nie musieć nigdzie się przenosić. A jak już to byłoby nie daj Boże konieczne, to czy nie lepiej zamiast finansowania prac na stadionie w Tarnowie przystosować będący mniej więcej w podobnym stanie stadion Hutnika i grać tam? Przynajmniej nie wyprowadzalibyśmy się z Krakowa i byłby pretekst do zrealizowania szybkich inwestycji które unowocześniłyby stadion na Suchych Stawach! A na tym powinno bez względu na barwy zależeć wszystkim krakowianom... |
Właśnie, sprawa kibiców przyjezdnych.Choćby z tego powodu przenosiny do Chorzowa i Tarnowa będą potrzebne.Z jakiej racji przyjezdni mają nie obejrzeć meczu swojej ukochanej drużyny na żywo skoro Wisła moze się przenieść gdzieś indziej, nie kombinując jak się da byle rozgrywać mecze na R22 - mieszczącym 10 tyś miejsc, z loża VIP i trybuną prasową na sektorze E, kamerami wzdłuż boiska, szatniami dla piłkarzy w miejscu dawnego sektora C i lornetkami na baterię zamiast masztów oświetleniowych.
|
Cytat:
|
marcinmkrakow za przeproszeniem skończ już pie****! bo to nudne już jest. co wejdę do tematu "budowa stadionu..." widzę jedno i to samo od kilku dni. nie masz żadnego pojęcia czy da się grać czy się nie da, a dyskutujesz jakbyś co najmniej był zarządcą całej budowy. pisz sobie na prywatnych wiadomościach z zainteresowanymi osobami, a mi (nam) oszczędź czytania w koło to samo od kilku stron...
daj sobie siana w końcu |
Tu się wytnie, tam się wklei i gra.
=== Jeśli miałbym wybierać między meczami na R22 bez kibiców gości, a meczami w Tarnowie i Chorzowie z przyjezdnymi bez wahania wybrałbym to drugie. I tak też się stanie i choćbyś napisał jeszcze 100 tych samych postów nic to nie zmieni. |
Do ===marcinmkrakow====
Widać ,że jesteś typowy fantasta który zawsze WIE LEPIEJ, mało ma wspólnego z rzeczywistością i do tego obraża wszystkich dokoła. Twoje teksty o Chorzowie czy Tarnowie świadczą tylko o tym jakim jesteś w gruncie rzeczy. To my powinniśmy być wdzięczni władzom tych miast ,że traktują Wisłę z taką estymą i zaoferowali swoją pomoc. Oczywiście wiadomo ,że nie ma nic za darmo ale pamiętaj ,że równie dobrze mogli się nie zgodzić i olać naszą kasę. Poza tym przechodząc do meritum czy znasz w ogóle procedury związane z prowadzeniem budów (jakichkolwiek) oraz przyznawaniem zgody na organizacje imprez masowych (sprawy związane z bezpieczeństwem). Weź najpierw trochę poczytaj a dopiero potem myśl realnie a nie życzeniowo. Idąc twoim tokiem rozumowania (czyli ciągłe kluczenie i autozaprzeczanie) to nie długo udowodnisz nam ,że możemy grać na naszym stadionie z udziałem tysięcy kibiców, nawet jakby budowali wszystkie cztery trybuny naraz i wymieniali murawę na boisku. |
Poczekajta bo mi wszystko pomieszaliście, przenosiny będą od tego sezonu czy po wyburzeniu A/B ?
|
Po wyburzeniu A i B.
|
W kwestii gry na innym stadionie.
Panowie dajcie juz spokoj ... jestesmy na forum , tu sie ocenia,komentuje a (niestety) nie zalatwia tego typu spraw. Moze nawet jesli czyta nas ktos kto ma jakas sile sprawcza to mysle a nawet jestem przekonany ( vide - wiele innych spornych sytuacji wczesniej ) ma nasze zdanie ``w glebokim powazaniu``. Dlatego apeluje : CHILL OUT P.S. Gdyby nasze wypowiedzi mogly cos zmienic to Wielce Szanowny Pan Architekt budowalby dzis stadion gdzies w okolicach Turkmenistanu ( nie obrazajac Turkmenistanu) |
Faktycznie, najładniejszy jest projekt 19adriano88 . Ale tam chodziło o coś z łukiem i dachem (opinia jury). Poza tym, czy byłoby nas stać na taki stadion? (sponsorzy itd..). Póki co prace nad stadionem są OK. I coś się robi. Że tak się przyczepię- nie to co w wa-wie ;p ;)
A tak ogólnie, to już się nie mogę doczekać gdy wejdę na trybuny pięknego, ukończonego stadionu Wisełki. Z porządną bazą treningową obok, na której będą kształcić się te nasze talenty. I gdy na tym stadionie zagra hymn Ligi Mistrzów i zobaczymy nasza Wisłę w boju z największymi Europy. ...ach... Jak dobrze pomarzyć ;) (^^) |
te projekty to wogle beda mialy jakies zastosowanie , czy ich twórcy tak je sobie robia " a muzą " ?
|
nie beda mialy...
|
to po co je tu wklejac i sie podniecac
tylko rozczarowanie wieksze bedzie... |
Mam pytanie czy ktoś wie czy wymieniają murawę na Wiasłce, czy wogule bedzie wymiana na nową runda. Poadrowienia Adam zGorlic.
|
Wymienili tylko fragmenty, murawe wymienią po obniżeniu jej poziomu o 80 cm co będzie miało miejsce w przyszłym roku gdy będzie trwała budowa A i B
|
to za tydzien i 1 dzien maja skonczyc burzenie i przygotywanie terenu pod nowe C:):)
juz nie moge sie doczekac rozpoczecia budowy:):) |
to chwilę jeszcze będziesz musiał poczekać:)
|
Gdyby dzis grac mecz na Reymonta,to spokojnie mozna ogladac z Parku Jordana :-D
|
Cytat:
Pewnie zasłonią jakąś wysoką blachą albo reklamami na całej długości płotu po sektorze C. |
A ja mam nadzieję, że zostanie wreszcie zainstalowana gęsta siatka i zrobione generalne wzmocnienie ogrodzeń między E4 i E5. Po zburzeniu trybuny C niezagospodarowanie sektora E4 powinno być ścigane jako dzialanie na szkodę spółki. 35 tysięcy złotych straty na mecz.
|
Kojarzy ktoś na czym stanęła sprawa rozbudowy ( a w zasadzie budowy ) centrum treningowego??
|
Cytat:
"sektor S odpowiada!" :) |
A tak w ogóle to ta nowa trybuna C bedzie bliżej boiska niż jej poprzedniczka czy dalej bedziemy mieli widoki jakbysmy siedzieli na stadionie olimpijskim? :/
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl