Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Na dwóch kółkach czyli wszystko o ROWERACH (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=925)

michal 08.09.2013 21:57

Panowie jakie sklepy polecacie gdzie mógłbym kupić przerzutki w rozsądnej cenie bo po ostatniej wojaży po prostu zostały one złamane i będe musiał je wymienić na nowe. Do tej pory miałem przerzutki shimano altus ale chciałem przy tej okazji wymienić je na ich lepszy model.

Kocur 09.09.2013 12:44

Nie ma takiego sklepu w którym wszystko jest tańsze :)

Jak wiesz dokładnie co chcesz kupić (lepszy model to Acera, Alivio lub jeszcze wyżej Deore - sam polecam to ostatnie - do rekreacyjno turystycznej jazdy idealne na kilka lat) - bierzesz 5-10 sklepów pod lupę i porównujesz ceny - najlepiej sprawdzić ile od razu kosztuje założenie, chyba że sam się chcesz bawić ale regulacja łatwa nie jest.

Bardzo możliwe że od razu warto linki wymienić jeśli mają już kilka lat - koszt 10 zł więcej.


Przykładowo:
Przerzutka przednia
Deore FD-M611 10rz 28,6/31,8/34,9mm

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...no,178618.html

Przerzutka tylna
Deore RD-M610 GS średni wózek

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...no,179047.html

Zestaw linek i pancerzy

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...ex,181311.html


Co do sklepów i serwisów na miejscu to sam mogę polecić:

Bikershop ul. Czarnowiejska 6
Cyclo-Centrum ul.Wileńska 3

michal 09.09.2013 14:05

Dzieki wielkie za porade. Chyba zrobie tak jak mowisz przeszukam sklepy i w koncu moze uda mi sie znalezc cos w rozsadnej cenie

Kocur 22.03.2014 15:52

Trzeci wypad w sezonie ale pierwszy z ostrym jebnięciem.

Masakra z kumplami w okolicach Ojcowa, na niecałe 60 km ponad 2 km przewyższenia wyszło :)

El'kabat 22.03.2014 18:41

Panowie szukam nowego roweru górskiego,tak do ok 1500zł. Polecicie coś ?
Do użytku sporadycznie,co tydzień czy dwa na wypad z kobitą ;)

Coś takiego wpadło mi w oko:

http://secesja.pl/do/item/MISSION-2014/MISSION

http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS

http://esklep.intersport.pl/pl/produ...2-disc-4004163

EDIT

Dzięki wielkie Omega!

OpEnTaNy 22.03.2014 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1355454)
Trzeci wypad w sezonie ale pierwszy z ostrym jebnięciem.

Masakra z kumplami w okolicach Ojcowa, na niecałe 60 km ponad 2 km przewyższenia wyszło :)

Czesto tam jezdze rowerkiem w tym roku jeszcze nie ale wybieram sie na dniach :) ostatnio wyszlo mi 64 km dokladnie z Kryspinowa a Ty skad jezdzisz?

Kocur 22.03.2014 19:34

Okolice parku wodnego.
Ale zależy jak jadę :) jak na luzie to mi wychodzi 45km maks a jak jedziemy się upodlić po górkach, błocie i lesie to ten sam Ojców do 70km dochodzi :)

omega 22.03.2014 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1355486)
Panowie szukam nowego roweru górskiego,tak do ok 1500zł. Polecicie coś ?
Do użytku sporadycznie,co tydzień czy dwa na wypad z kobitą ;)

Coś takiego wpadło mi w oko:

http://secesja.pl/do/item/MISSION-2014/MISSION

http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS

http://esklep.intersport.pl/pl/produ...2-disc-4004163


W takim budżecie można już coś ciekawego znaleźć, polecam coś takiego:

http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html

i pare złotych zostanie, jeśli nie to może coś z Rometa, modele z 2013 roku można kupić na wyprzedaży na zakopiance w sklepie stacjonarnym(w podobnych cenach jak na tej stronie):

http://www.arkus.sklep.pl/rower-rome...ox-p-4760.html

lub jeśli masz w granicach 180 cm i możesz troche dołożyć:
http://www.arkus.sklep.pl/rower-rome...13-p-4766.html - na zakopiance około 1800 zl ale to już wypas :)

Arkas 24.03.2014 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1355492)
Czesto tam jezdze rowerkiem w tym roku jeszcze nie ale wybieram sie na dniach :) ostatnio wyszlo mi 64 km dokladnie z Kryspinowa a Ty skad jezdzisz?

Którędy z Kryspinowa śmigasz do Ojcowa ? :)

wisełka2014 25.03.2014 07:19

może ktoś polecić dobre siodełka na wypady górskie? Piszcie z cenami jak możecie i się orientujecie. Z góry dzięki

szorstki 25.03.2014 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisełka2014 (Post 1355714)
może ktoś polecić dobre siodełka na wypady górskie? Piszcie z cenami jak możecie i się orientujecie. Z góry dzięki

Tu prawda jest jak d... - każdy ma własną. I każdemu w czym innym lepiej - głównie to zależy jaką masz budowę i ile już na siodle wysiedziałeś. Fizik nawet zrobił z tego naukę o kurvach http://www.eurobike.pl/fizik/kurve
Jak masz budżet to szukaj coś z Fizika - Gobi albo Yutak (150-200 zł)
a jak nie masz to wybierz po prostu coś z Velo - (25-100 zł)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1355496)
Okolice parku wodnego.
Ale zależy jak jadę :) jak na luzie to mi wychodzi 45km maks a jak jedziemy się upodlić po górkach, błocie i lesie to ten sam Ojców do 70km dochodzi :)

Gdzie można się upodlić w drodze do Ojcowa ? Chyba że po OPN .

Kocur 25.03.2014 10:16

Dokładnie tak - mam na myśli głównie na miejscu chociaż po drodze też trochę się można zmęczyć.

Przykładowo rok temu na wypadzie do Ojcowa jazda jak poniżej- wycięty byłem na maksa.
http://i62.tinypic.com/2qb6ias.jpg



EDIT: mój błąd :)

szorstki 25.03.2014 11:27

"ŁĄCZNIE W GÓRĘ 1712 m" - to dla 3000 musiałeś zrobić dwa kółka. no chyba, że liczysz jazdę w dół jako przewyższenie ;)

wisełka2014 26.03.2014 07:22

szorstki, dzięki za odpowiedź,i chciałem przeznaczyć tak do 200 zł
Jesteś średniej budowy, a zamierzam jeździć więcej niż w tamtym roku.

OpEnTaNy 26.03.2014 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1355629)
Którędy z Kryspinowa śmigasz do Ojcowa ? :)


To moja trasa przewaznie taka trasa jezdze :)
[IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3feb88bb273b.png[/IMG]

Kocur 26.03.2014 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisełka2014 (Post 1355793)
Jesteś średniej budowy, a zamierzam jeździć więcej niż w tamtym roku.

Panowie - nie zdradzajcie swoich sekretów :-p

wisełka2014 27.03.2014 07:25

bardzo śmieszne :P

tomo 27.03.2014 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1355799)
To moja trasa przewaznie taka trasa jezdze :)
[IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3feb88bb273b.png[/IMG]


Co to za aplikacja?

Endomondo jakieś czy coś?

szprotson 27.03.2014 11:13

wyglada jak endomondo
ogolnie polecam apke

tomo 27.03.2014 11:42

W internecie nie mogę znaleźć aplikacji do mojego telefonu, mianowicie Nokia 515. Kupiłem ją niedawno i okazuje się że nie mogę zainstalować endomondo.

Znacie może jakąś inną aplikację, która zmierzy przede wszystkim kilometry i ewentualnie wyznaczy trasę?

Kocur 27.03.2014 11:45

Endo - sam też używam. Bardzo polecam - nagrywa tracka bez konieczności transmisji danych - tylko GPS.
No i nie tylko rower - jest dużo sportów do wyboru.


@tomo

Na nokii 515 nic nie zrobisz - ten telefon nie ma modułu GPS.

Greg91 27.03.2014 13:16

Ja korzystam ze Stravy, do endomondo się trochę zniechęciłem, ze względu na liczne błędy oraz coraz mniejsza ilość funkcji w bezpłatnej formie...

Kocur, swoją drogą na 55km 1700m w pionie to naprawdę szacun, ja 1700m w pionie osiągam jak jadę w góry na południe przy kilometrażu 100-120km:)

szprotson 27.03.2014 13:16

no ale endo na rower jest kozacka
bo można jeździć trasami innych i walczyć z ich czasami :)

do tego masa fajnych pierdółek w wersji płatnej.
Imho najlepsza apka na komorke z kategorii sport

Kocur 27.03.2014 13:43

@Greg91


Osobiście nie kojarzę jakie funkcje endo wycofało z wersji bezpłatnej - zawsze nagrywałem tracki, eksportowałem, oglądam na stronce itp - nie kojarzę żeby było coś więcej :)

Ani razu mi się też nie zwiesiło - a jak porównuje z licznikiem w rowerze to czas, prędkość, dystans zgadzają się z moim licznikiem w 99,9% - na dystansie 100km różnica jest może 1 km. Wiadomo że publiczne GPS nie mają dokładności co do 10 cm :)


W Ojcowie można łatwo się zmasakrować - wystarczy kilka podjazdów - Złota Góra, Dolina Sąspowska w poprzek kilka razy, potem w poprzek samej Doliny Prądnika - i zdycham :)

OpEnTaNy 27.03.2014 13:51

Gdzie jeszcze jezdzicie w takie trasy w poblizu Krakowa? do 100 km ?

Kocur 27.03.2014 14:18

Ja praktycznie 3 kierunki z różnymi modyfikacjami:

- Ojców (Skała - ogólnie północ, północny zachód)
- Dolinki (często przez Ojców - potem Będkowska, Szklarki, Kobylańska, różnie)
- Rudno (tutaj albo przez Mników, Sankę albo przez Brzoskwinię i Las Tenczyński).

Ja mam tylko MTB, szosówki nie mam a to też fajna sprawa.

Greg91 27.03.2014 16:38

1 Załącznik(ów)
Ja na szosie jeżdżę, dziś np. takie coś z kumplem polecieliśmy (link). Zależy co lubisz, jak na płasko to oprócz na zachód, można też w kierunku puszczy Niepołomickiej, tylko jak lubisz duże prędkości (35-40km/h) to nie polecam w weekendy, bo dużo ludzi (w samej puszczy). Ale w tygodniu tam się śmiga, świetny asfalt, ruch żaden, w puszczę auta nie mogą wjeżdżać, czasem może Cie minąć leśniczy:) A jak w góry to na południe, dużo dobrych asfaltów jest na Gdów np. Wszystko, też zależy, czy szosa czy mtb. Ja jak bym miał mtb (a nie mam) to bym zjeździł Kudłacze (za Myślenicami), ale tam trzeba mieć dobrą nogę:)

jaro1985r 29.03.2014 10:04

Telefony lubią szybko się rozładowywać przy działaniu endomondo i nie tylko, jak myślicie czy taka ładowarka da radę podtrzymać baterię telefonu? Bo lipa jak jedziesz gdzieś na cały dzień i w środku wyprawy rozładuje się nie zapisując przy tym wyniku http://allegro.pl/mini-ladowarka-telefonu-na-baterie-zestaw-4-konc-i4026722129.html . Druga sprawa...podrzućcie jakiś link do dobrego uchwytu na rower dla telefonu

Kocur 29.03.2014 10:53

Bałbym się wozić telefon na kierownicy - w terenie zdarza się polecieć do przodu - zwłaszcza taka kobyła jak "Z" może łatwo pieprznąć na pół :)

Ja wożę normalnie telefon w plecaku albo w torebce przy pasie - po co mi przed oczami jak mam pulsometr i licznik.

Co do baterii - moja "Z" na endomondo po 6 godz zjadła koło 30% - bez transmisji danych, sam GPS.



Edit:
Uchwyty pewnie są - ja tylko napisałem że bym się bał używać :)

bartek89TS 03.04.2014 08:41

Na rowerach znam się szczerzę mówiąć słabo..Jestem na kupnie roweru, pierw chciałem jakiś za 500, 600 z marketu, ale dużo osób sprowadziło mnie na ziemie z tą opcją:) W jednym poście użytkownik Omega zaproponował rower Kands Maestro.Patrzyłem troche za tym rowerkiem i wpadł mi w oko, osprzęt też chyba niezły jak na te pieniądze.Znalazłem ich kilka i mam pytanie czy te dwa modele jakoś bardzo się różnią i który lepiej wybrać: http://castor24.pl/pl/p/Rower-28-KAN...kcja-2014/1452 i http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html I kolejny pytanie to wybór wielkości roweru..Mam 184cm wzrostu i nie wiem czy lepsza by była "19" czy "21"?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl