![]() |
Panowie jakie sklepy polecacie gdzie mógłbym kupić przerzutki w rozsądnej cenie bo po ostatniej wojaży po prostu zostały one złamane i będe musiał je wymienić na nowe. Do tej pory miałem przerzutki shimano altus ale chciałem przy tej okazji wymienić je na ich lepszy model.
|
Nie ma takiego sklepu w którym wszystko jest tańsze :)
Jak wiesz dokładnie co chcesz kupić (lepszy model to Acera, Alivio lub jeszcze wyżej Deore - sam polecam to ostatnie - do rekreacyjno turystycznej jazdy idealne na kilka lat) - bierzesz 5-10 sklepów pod lupę i porównujesz ceny - najlepiej sprawdzić ile od razu kosztuje założenie, chyba że sam się chcesz bawić ale regulacja łatwa nie jest. Bardzo możliwe że od razu warto linki wymienić jeśli mają już kilka lat - koszt 10 zł więcej. Przykładowo: Przerzutka przednia Deore FD-M611 10rz 28,6/31,8/34,9mm http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...no,178618.html Przerzutka tylna Deore RD-M610 GS średni wózek http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...no,179047.html Zestaw linek i pancerzy http://www.centrumrowerowe.pl/czesci...ex,181311.html Co do sklepów i serwisów na miejscu to sam mogę polecić: Bikershop ul. Czarnowiejska 6 Cyclo-Centrum ul.Wileńska 3 |
Dzieki wielkie za porade. Chyba zrobie tak jak mowisz przeszukam sklepy i w koncu moze uda mi sie znalezc cos w rozsadnej cenie
|
Trzeci wypad w sezonie ale pierwszy z ostrym jebnięciem.
Masakra z kumplami w okolicach Ojcowa, na niecałe 60 km ponad 2 km przewyższenia wyszło :) |
Panowie szukam nowego roweru górskiego,tak do ok 1500zł. Polecicie coś ?
Do użytku sporadycznie,co tydzień czy dwa na wypad z kobitą ;) Coś takiego wpadło mi w oko: http://secesja.pl/do/item/MISSION-2014/MISSION http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS http://esklep.intersport.pl/pl/produ...2-disc-4004163 EDIT Dzięki wielkie Omega! |
Cytat:
|
Okolice parku wodnego.
Ale zależy jak jadę :) jak na luzie to mi wychodzi 45km maks a jak jedziemy się upodlić po górkach, błocie i lesie to ten sam Ojców do 70km dochodzi :) |
Cytat:
W takim budżecie można już coś ciekawego znaleźć, polecam coś takiego: http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html i pare złotych zostanie, jeśli nie to może coś z Rometa, modele z 2013 roku można kupić na wyprzedaży na zakopiance w sklepie stacjonarnym(w podobnych cenach jak na tej stronie): http://www.arkus.sklep.pl/rower-rome...ox-p-4760.html lub jeśli masz w granicach 180 cm i możesz troche dołożyć: http://www.arkus.sklep.pl/rower-rome...13-p-4766.html - na zakopiance około 1800 zl ale to już wypas :) |
Cytat:
|
może ktoś polecić dobre siodełka na wypady górskie? Piszcie z cenami jak możecie i się orientujecie. Z góry dzięki
|
Cytat:
Jak masz budżet to szukaj coś z Fizika - Gobi albo Yutak (150-200 zł) a jak nie masz to wybierz po prostu coś z Velo - (25-100 zł) Cytat:
|
Dokładnie tak - mam na myśli głównie na miejscu chociaż po drodze też trochę się można zmęczyć.
Przykładowo rok temu na wypadzie do Ojcowa jazda jak poniżej- wycięty byłem na maksa. http://i62.tinypic.com/2qb6ias.jpg EDIT: mój błąd :) |
"ŁĄCZNIE W GÓRĘ 1712 m" - to dla 3000 musiałeś zrobić dwa kółka. no chyba, że liczysz jazdę w dół jako przewyższenie ;)
|
szorstki, dzięki za odpowiedź,i chciałem przeznaczyć tak do 200 zł
Jesteś średniej budowy, a zamierzam jeździć więcej niż w tamtym roku. |
Cytat:
To moja trasa przewaznie taka trasa jezdze :) [IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3feb88bb273b.png[/IMG] |
Cytat:
|
bardzo śmieszne :P
|
Cytat:
Co to za aplikacja? Endomondo jakieś czy coś? |
wyglada jak endomondo
ogolnie polecam apke |
W internecie nie mogę znaleźć aplikacji do mojego telefonu, mianowicie Nokia 515. Kupiłem ją niedawno i okazuje się że nie mogę zainstalować endomondo.
Znacie może jakąś inną aplikację, która zmierzy przede wszystkim kilometry i ewentualnie wyznaczy trasę? |
Endo - sam też używam. Bardzo polecam - nagrywa tracka bez konieczności transmisji danych - tylko GPS.
No i nie tylko rower - jest dużo sportów do wyboru. @tomo Na nokii 515 nic nie zrobisz - ten telefon nie ma modułu GPS. |
Ja korzystam ze Stravy, do endomondo się trochę zniechęciłem, ze względu na liczne błędy oraz coraz mniejsza ilość funkcji w bezpłatnej formie...
Kocur, swoją drogą na 55km 1700m w pionie to naprawdę szacun, ja 1700m w pionie osiągam jak jadę w góry na południe przy kilometrażu 100-120km:) |
no ale endo na rower jest kozacka
bo można jeździć trasami innych i walczyć z ich czasami :) do tego masa fajnych pierdółek w wersji płatnej. Imho najlepsza apka na komorke z kategorii sport |
@Greg91
Osobiście nie kojarzę jakie funkcje endo wycofało z wersji bezpłatnej - zawsze nagrywałem tracki, eksportowałem, oglądam na stronce itp - nie kojarzę żeby było coś więcej :) Ani razu mi się też nie zwiesiło - a jak porównuje z licznikiem w rowerze to czas, prędkość, dystans zgadzają się z moim licznikiem w 99,9% - na dystansie 100km różnica jest może 1 km. Wiadomo że publiczne GPS nie mają dokładności co do 10 cm :) W Ojcowie można łatwo się zmasakrować - wystarczy kilka podjazdów - Złota Góra, Dolina Sąspowska w poprzek kilka razy, potem w poprzek samej Doliny Prądnika - i zdycham :) |
Gdzie jeszcze jezdzicie w takie trasy w poblizu Krakowa? do 100 km ?
|
Ja praktycznie 3 kierunki z różnymi modyfikacjami:
- Ojców (Skała - ogólnie północ, północny zachód) - Dolinki (często przez Ojców - potem Będkowska, Szklarki, Kobylańska, różnie) - Rudno (tutaj albo przez Mników, Sankę albo przez Brzoskwinię i Las Tenczyński). Ja mam tylko MTB, szosówki nie mam a to też fajna sprawa. |
1 Załącznik(ów)
Ja na szosie jeżdżę, dziś np. takie coś z kumplem polecieliśmy (link). Zależy co lubisz, jak na płasko to oprócz na zachód, można też w kierunku puszczy Niepołomickiej, tylko jak lubisz duże prędkości (35-40km/h) to nie polecam w weekendy, bo dużo ludzi (w samej puszczy). Ale w tygodniu tam się śmiga, świetny asfalt, ruch żaden, w puszczę auta nie mogą wjeżdżać, czasem może Cie minąć leśniczy:) A jak w góry to na południe, dużo dobrych asfaltów jest na Gdów np. Wszystko, też zależy, czy szosa czy mtb. Ja jak bym miał mtb (a nie mam) to bym zjeździł Kudłacze (za Myślenicami), ale tam trzeba mieć dobrą nogę:)
|
Telefony lubią szybko się rozładowywać przy działaniu endomondo i nie tylko, jak myślicie czy taka ładowarka da radę podtrzymać baterię telefonu? Bo lipa jak jedziesz gdzieś na cały dzień i w środku wyprawy rozładuje się nie zapisując przy tym wyniku http://allegro.pl/mini-ladowarka-telefonu-na-baterie-zestaw-4-konc-i4026722129.html . Druga sprawa...podrzućcie jakiś link do dobrego uchwytu na rower dla telefonu
|
Bałbym się wozić telefon na kierownicy - w terenie zdarza się polecieć do przodu - zwłaszcza taka kobyła jak "Z" może łatwo pieprznąć na pół :)
Ja wożę normalnie telefon w plecaku albo w torebce przy pasie - po co mi przed oczami jak mam pulsometr i licznik. Co do baterii - moja "Z" na endomondo po 6 godz zjadła koło 30% - bez transmisji danych, sam GPS. Edit: Uchwyty pewnie są - ja tylko napisałem że bym się bał używać :) |
Na rowerach znam się szczerzę mówiąć słabo..Jestem na kupnie roweru, pierw chciałem jakiś za 500, 600 z marketu, ale dużo osób sprowadziło mnie na ziemie z tą opcją:) W jednym poście użytkownik Omega zaproponował rower Kands Maestro.Patrzyłem troche za tym rowerkiem i wpadł mi w oko, osprzęt też chyba niezły jak na te pieniądze.Znalazłem ich kilka i mam pytanie czy te dwa modele jakoś bardzo się różnią i który lepiej wybrać: http://castor24.pl/pl/p/Rower-28-KAN...kcja-2014/1452 i http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html I kolejny pytanie to wybór wielkości roweru..Mam 184cm wzrostu i nie wiem czy lepsza by była "19" czy "21"?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl