Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

OpEnTaNy 01.03.2012 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gosc2332 (Post 1225846)
No właśnie, kim jest ten Probierz ? nie znam gościa, nigdy o takim nie słyszałem

A kim jest Moskal ? Nie pisz mi ze legenda klubu itp itd bo to nie znaczy ze jest dobrym trenerem a w tym temacie chodzi o trenera a nie o to jak sie pozbyli "legendy z klubu" Moskal wiedzial na co sie pisze a to ze Wy nie wiecie jak sie z nim pozegnano to juz Wasz problem

gosc2332 01.03.2012 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1225857)
A kim jest Moskal ? Nie pisz mi ze legenda klubu itp itd bo to nie znaczy ze jest dobrym trenerem a w tym temacie chodzi o trenera a nie o to jak sie pozbyli "legendy z klubu" Moskal wiedzial na co sie pisze a to ze Wy nie wiecie jak sie z nim pozegnano to juz Wasz problem

Hehehe, a Ty znasz osobę o nazwisku Probież ?

JOSE 841 01.03.2012 18:48

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło Wisła wybrała mniejsze zło i wybrała Probierza zamiast Smudy.Tylko żal Moskala chociaż ciekawe jakby sie sprawdził na miejscu Basałaja albo na miejscu V.Aczkolwiek ciekawe jaki będzie debiut Probierza w Wiśle i czy Wiślacki Balotelli wróci do składu dzięki Probierzowi

SlawekS 01.03.2012 18:51

Kazia Moskala szanuję i szanować będę bez względu na wszystko.

Nie przeszkadza mi to w ocenie jego pracy trenerskiej, która wypada blado. Miał czas na przygotowanie zespołu a co z tego wyszło - widać jak na dłoni. W czterech meczach z przeciętnymi drużynami stworzyliśmy tyle sytuacji podbramkowych i strzeliliśmy tyle goli ile kiedyś było w jednym meczu. Może faktycznie pierwszy zespół to było dla niego - póki co - za duże wyzwanie

Nikt z nas nie wie jak faktycznie potraktowano Kazia, więc dopóki sytuacja się nie wyjaśni radzę gorącym głowom nieco dać sobie na luz.

O Probierza Wisła - podobno - zabiegała od dawna. Czy to dobry trener czy nie, przekonamy się niedługo. Pamiętajcie jednak, że on przyszedł do Wisły by z drużyną odnosić sukcesy. Chodzi mu o to samo co nam - jedziemy więc na tym samym wózku. Dlatego należy mu się nasze wsparcie.

michu-k 01.03.2012 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1225859)
Wiślacki Balotellii

:lol:

Co za porównanie. M.Balotelli to 3 półki wyżej od Małeckiego, tak umiejętnościami jak i inteligencją.

AgresywnyChomik 01.03.2012 18:54

Dzis wykonalismy pierwszy krok do powrotu !!! Tak wracamy do tego co juz mielismy pare lat temu, caly "holenderski" postep Wisle bedzie mozna rozbic o kant dupy, a ja osobiscie bede ze smutkiem wspominal sezon gdzie mialem to szczescie zeby pojechac za Wisla do Londynu.

W najlepszym wypadku bedzie to powtorka ze Skorzy tzn jakis tam sukces w lidze i bolesna porazka z jakas Levadia, Qarabagiem czy czyms podobnym podkreslam w najlepszym.
Osobiscie nie oczekuje od Pronierza cudow, maksem na dzis jest zdobycie pucharu i chyba na tym nowy trener powinien sie skoncentrowac.

Co mnie ciekawi najbardziej to kto podpisze sie pod decysja o zatrudnieniu Probierza, nie chce mi sie wierzyc ze to byl autorski pomysl Valcxa... ale to juz temat na inna dyskusje.

P.s. Fakt ze nie za bardzo interesuje sie nasza liga i nie zwracam na nowinki taktyczne implementowane przez Zielinskiego (chociaz jego i tak najbardziej cenie z polskich treneiros), Michniewicza czy innego znachora powoduje ze goraco apeluje czy uzytkownik Uran235 nie moglby sie pokusic o krotka charakterystyke tego jak grajacej Wisly mozemy sie spodziewac pod Probierzem.

P.s.2 Przynajmniej zarzad przyznal sie do bledu ktory popelnil zwalniajac Maaskanta i zastepujac go Moskalem.

AveLechia 01.03.2012 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1225840)
A Probierz.. z nim gorzej juz nie będzie. Kasy dużej nie dostaje, nic nie ryzykujemy. Dobry ruch.

Ja nie twierdzę, że Probierz to zły trener. Nawet wręcz przeciwnie. Ale z zawodnikami, którym się po prostu nie chcę bo i tak kasę dostaną nic nie osiągnie. Tu potrzeba szkolić młodzież, szkółkę piłkarską z prawdziwego zdarzenia. A nie kupić sobie prawie cały skład i myśleć, że oni będą walczyć.

Każdy kto był na meczu, albo oglądał mecz z Ruchem u siebie co wygraliśmy 3:2 zapewne zauważył połowa piłkarzy po meczu leżała jak by kazano im biec z Gdańska do Krakowa. A teraz popatrzmy na inne ligi są tam zawodnicy w tym samym wieku albo i starsi co niektórzy a ja tam jakoś nie widzę, aby po meczu oni zdychali.

gosc2332 01.03.2012 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1225862)
:lol:

Co za porównanie. M.Balotelli to 3 półki wyżej od Małeckiego, tak umiejętnościami jak i inteligencją.

Umiejętnościami na pewno, ale czy inteligencją? A i nie wróci, ktoś chyba już dawał link na ten temat.

rw88 01.03.2012 18:55

---

Co do Probierza...sukces to pojęcie względne. Nie ma on zbyt wielu sukcesów w stylu Mistrzostwo, Puchar, Superpuchar, Awans itd., ale też trenera trzeba oceniać po tym, co mu dano do dyspozycji. W Jadze praktycznie zbudował wszystko od zero i sypnęło się to dopiero po dwóch, czy trzech sezonach, a zbudował z absolutnych średniaków czołową drużynę ligi, albo konkretniej mówiąc drużynę grającą na poziomie najlepszej w lidze. Zbudował coś ponad stan, a coś takiego musi się rypnąć w pewnym momencie, bo to jest rzeczywistość, a nie Football Manager, gdzie Cracovią da się wygrać LM.

A rzeczywistość była taka, że po świetnej rundzie jesiennej odszedł Grosicki, a drużyna miała na sobie coś, do czego nie była przyzwyczajona i coś, co ich mentalnie zniszczyło, mianowicie presja wyniku, mistrzostwa, a mowa tu, jak wspomniałem, o wyniku absolutnie ponad stan.

Ale że to jest Polska, to tutaj się niczego nie analizuje, tylko opiniuje. I Probierz został "opiniotwórczo" spłaszczony do stwierdzenia "Irtysz". Mimo, że Jagiellonia grała bardzo ofensywnie, widowiskowo, bardzo dobrze w ataku pozycyjnym, w pewnym momencie osiągała kosmiczne statystyki, przykładowo (o ile dobrze pamiętam) na poziomie 450 podań w trakcie meczu.

Podpowiem, że jest to absolutny top światowych statystyk i jeden z podstawowych statystycznych wyznaczników poziomu gry drużyny, ligi itd., a w Europie takie statystyki miewa niewiele drużyn, taki wynik jest charakterystyczny przykładowo dla Barcelony. Oczywiście co innego podawać sobie piłkę, kiedy na przeciwko biega drużyna na poziomie Primera Division, a co innego przeciwko n.p. Górnikowi Zabrze, niemniej jednak to w dalszym ciągu świetny rezultat, szczególnie biorąc pod uwagę drugą stronę medalu - że łatwiej taki wynik osiągnąć trenerowi, która ma w składzie Xaviego, Messiego, Iniestę itd., niż Norrambuenę czy Grosickiego.

W ŁKS-ie potrafił podnieść drużynę z absolutnych kolan, zdjął z nich umiejętnie presję pewnymi zabiegami medialnymi, załatwił ośrodek treningowy w Gutowie Małym, co wraz z odpowiednim poziomem mobilizacji wywołanej przez trenera sprawiło, że - jak mawiali piłkarze - powiało im profesjonalizmem, "bundesligą". W Arisie szału nie było, ale rozegrał tam kilka meczów, nie było zbyt wiele czasu na zmiany, w tym zagrał przeciwko dwóm najlepszym drużynom ligi (które tam zazwyczaj łoją resztę), a mimo to osiągnął lepszy rezultat od poprzednika.

Generalnie zwolnienie Moskala to kpina i amatorka w mojej opinii, bo postęp w grze w pewnych dziedzinach był i trzeba było pozwolić Moskalowi realizować dalej swój plan, naprawiać kolejne błędy. Popatrzcie ile czasu w Legii musiał pracować Skorża, żeby drużyna zaczęła grać na miarę oczekiwań, ile wtop musieli zaliczyć a przecież miał tam wsparcie w solidnych wzmocnieniach od dyrektora sportowego - Ljuboja, Kuciak, Żewłakow, teraz Novo i Blanco...

A został tam praktycznie przypadkowo i niewiele brakło, żeby zastąpił go Weiss. Ale pokazał, co znaczy nawet odrobina wątpliwego zaufania, realizacji długofalowej polityki. Teraz zbierają, przypadkowo bo przypadkowo, ale efekty tej pracy.

Niemniej jednak w tej sytuacji, kiedy nie ma Moskala i abstrahując od tego, czemu go nie ma, to trener Probierz to świetny wybór, krótko mówiąc.

AS82 01.03.2012 18:55

Probierz jest czlowiekiem impulsywnym i bardzo pewnym siebie czym sie rozni zapewne od Moskala. Nie owija tez w bawełne jak złotousty Maaskant ,więc być może pod tym kątem jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu i bedzie potrafil zmobilizować rozkapryszone gwiazdki . Z drugiej strony cieniem się kładzie występ jego Jagiellonii i odpadniecie z Irtyszem Pavlodar (czyli cos w stylu Levadii Tallin)

KOALIK 01.03.2012 18:59

Mam nadzieję, że to co Weszło pisze jest racją i Cupiał podziękuje dwóm szkodnikom (Basałaj & Valckx).

Co do Probierza. Mimo kilku dziwnych zdarzeń (sprawa z Grosickim, robienie bazaru w Jagiellonii, ściąganie szrotu z zagranicy), to trener, który i tak chce coś osiągnąć w piłce. Trzeba dać mu szansę. Innej drogi nie ma. Nie jest jakimś wymarzonym trenerem (ale taki do Wisły raczej nie przyjdzie), ale od innych możliwych kandydatów (choćby od kolejnych pseudo pijarowców z Holandii, czy Smudy i tak wydaje się być lepszy).

kacpaw91 01.03.2012 18:59

Mały przy Balotellim to grzeczny aniołek...
Niestety z umiejętnościami czysto piłkarskimi troszeczkę gorzej.

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:02

Panie Koalik, a co do tego ma Valckx, jakieś argumenty za jego "szkodnictwem" czy po prostu nie te tabletki?

Watts 01.03.2012 19:06

Dlaczego do tak wielu ludzi nie dociera, że za zwolnieniem Moskala stoi Cupiał. Niektórym hipokrytom już wkrótce braknie śliny do plucia na Basałaja. Co poniektórzy znawcy też zachowują trochę plwociny na Valckxa, którego przy dobrych wiatrach BC latem wymieni na Bednarza albo innego menago jego pokroju.

qchar90 01.03.2012 19:07

KOALIK chyba ma dobry towar
Basalaj i Valcx to szkodniki
pewnie niech na ich miejsca przyjda lepsi np. Kapka jako dyrektor sportowy, on wogule szkodzic nie bedzie
a prezesem niech zostanie jakis figurant, tak jak kiedys byl Heller albo Wilczek, oni wprowadza profesjonalizm

a Probierze to pewnie na jesien już nie bedzie, zakladam optymistyczny wariant

przeciez w Wisle wszystko zalezy od Cupiala,

Lechista69 01.03.2012 19:08

Co wy gadacie, Moskal miał trenować Wisłę do czasu znalezienia następcy Maaskanta... nie pamiętacie kto wysyłał listy do Cupiała aby dać szansę Moskalowi ? Szansy nie wykorzystał... jeszcze nie jego pora..

KOALIK 01.03.2012 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 1225874)
KOALIK chyba ma dobry towar
Basalaj i Valcx to szkodniki
pewnie niech na ich miejsca przyjda lepsi np. Kapka jako dyrektor sportowy, on wogule szkodzic nie bedzie
a prezesem niech zostanie jakis figurant, tak jak kiedys byl Heller albo Wilczek, oni wprowadza profesjonalizm

a Probierze to pewnie na jesien już nie bedzie, zakladam optymistyczny wariant

przeciez w Wisle wszystko zalezy od Cupiala,

Typowe dla niektórych. Krytykuję Valckxa, jestem za Bednarzem, czy Kapką... Nie jestem ani za Kapką, ani za Bednarzem, ani za Mielcarskim, ani za nikim podobnym. Dla mnie pomiędzy Kapką, Basałajem, a Valckxem jest znak równości. Przez tyle lat nie było prawdziwego fachowca w Wiśle w zarządzie, czy na stanowisku dyrektora sportowego.

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:12

Cytat:

Nie jestem ani za Kapką, ani za Bednarzem, ani za nikim podobnym. Dla mnie pomiędzy Kapką, Basałajem, a Valckxem jest znak równości.
I na tym zdaniu radziłbym zakończyć dyskusję z soczystym ignorem.

Blaszczu16 01.03.2012 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 1225875)
Co wy gadacie, Moskal miał trenować Wisłę do czasu znalezienia następcy Maaskanta... nie pamiętacie kto wysyłał listy do Cupiała aby dać szansę Moskalowi ? Szansy nie wykorzystał... jeszcze nie jego pora..

Wykorzystałby swoją szansę gdyby nie nonszalancja, nieodpowiedzialność i głupota niektórych zawodników. Nie muszę chyba pisać o których cudaków mi chodzi. Nie można wygrać dwumeczu grając przez 90! minut w 10. W lidze też sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby nie błędy naszych obrońców.

felipe 01.03.2012 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1225862)
:lol:

Co za porównanie. M.Balotelli to 3 półki wyżej od Małeckiego, tak umiejętnościami jak i inteligencją.

Jaki klub taki Balotelli.

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:14

Cytat:

Nie można wygrać dwumeczu grając przez 90! minut w 10. W lidze też sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby nie błędy naszych obrońców.
Największy ból jest w tym, ŻE MOŻNA BYŁO. Gdyby Kirm choć raz przyjął sobie dobrze piłkę.

Lechista69 01.03.2012 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1225882)
Wykorzystałby swoją szansę gdyby nie nonszalancja, nieodpowiedzialność i głupota niektórych zawodników. Nie muszę chyba pisać o których cudaków mi chodzi. Nie można wygrać dwumeczu grając przez 90! minut w 10. W lidze też sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby nie błędy naszych obrońców.


No bo Czekaj to sam wyszedł na boisko... wina jest i zawodników którzy powinni oberwać po kieszeni ale Moskal chyba za pewnie się poczuł. Chciał być zbawcą który zrobi z Wisły Narodów Wisłę Polską... nie wyszło... gdyby miał jaja to by powiedział w przerwie że jednak jakieś wzmocnienia są mu potrzebne.. zrobił to ?

radek2323 01.03.2012 19:17

Hmmm.... swego czasu Probierz zaczynal w Jagieloni z -10 ptk teraz tez ma tyle do odrobienia;)
a tak na powaznie dalej nie wierze ze zwolnili Kazika zobaczymy co bedzie.

gosc2332 01.03.2012 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225884)
Największy ból jest w tym, ŻE MOŻNA BYŁO. Gdyby Kirm choć raz przyjął sobie dobrze piłkę.

Popatrz na to też tak, ktoś tego Kirma wystawił, ktoś go trenował

Blaszczu16 01.03.2012 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225884)
Największy ból jest w tym, ŻE MOŻNA BYŁO. Gdyby Kirm choć raz przyjął sobie dobrze piłkę.

No właśnie i to najbardziej boli. Miał Andraż piłkę meczową w Liege to skiksował - kur*a mać!!!!! Jakby Paljić nie spierdo*lił z Zagłębiem to byłyby 3 pkt. Jakby Czekaj nie dotknął tego ***** Korzyma to pewnie skończyłoby się na biciu do końca głową w mur, ale byłby remis. Szkoda, że losy trenerów są tak uzależnione od błędów takich "talentów" jak Nunez, Czekaj, czy Paljić.

kacpaw91 01.03.2012 19:21

Z Moskalem wiązałem nadzieję na krakowską piłkę. Fajnie to miejscami wyglądało. Teraz pewnie będzie brzydsza, ale bardziej zorganizowana w defensywie gra. Pozytywna wiadomość jest taka, że latem nie przyjdzie do nas Smuda oraz że Probierz zrobi porządek w szatni. Szkoda mi Kazika, wiele sobie obiecywałem po nim. Liczyłem, że popracuje dłużej i drużyna będzie ładnie i skutecznie grać. Niestety po raz kolejny to piłkarze zwalniają trenera, a nie trener piłkarzy. Jeżeli chodzi o nasz rodzimy rynek to chyba najlepsza możliwa decyzja.

Czytam, że na treningu pojawiło się kilku piłkarzy z MESA. Fajnie jakby Probierz się im przyjrzał. Szczególnie jeżeli chodzi o pozycję lewego obrońcy, defensywnego pomocnika i skrzydłowego.

cinekw 01.03.2012 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1225862)
:lol:

Co za porównanie. M.Balotelli to 3 półki wyżej od Małeckiego, tak umiejętnościami jak i inteligencją.

Podaj wzór jaki użyłeś, żeby to wyliczyć bo to może być ciekawa sprawa.

Enek 01.03.2012 19:22

Zacznijmy od tego, że Probierz zwraca dużą uwagę na młodzież oraz obiekty. Wisła owych nie posiada, a, że Michał jest bardzo inteligentnym człowiekiem to wierzę, że przekona Cupiała do inwestycji, które się zwrócą w przyszłości.

Moim zdaniem dobry ruch, trochę mi szkoda Kazka no ale nie ma się co dziwić kompromitowaliśmy się na polskich boiskach. Przez 90 minut kopaliśmy się po głowie, to nie był jeden mecz tylko kilka. Nie oddać strzału z Koroną na własnym stadionie. To była katastrofa, nigdy nie będziemy grać jak Barcelona trzeba to zrozumieć.

Krotochwila 01.03.2012 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1225879)
Typowe dla niektórych. Krytykuję Valckxa, jestem za Bednarzem, czy Kapką... Nie jestem ani za Kapką, ani za Bednarzem, ani za Mielcarskim, ani za nikim podobnym. Dla mnie pomiędzy Kapką, Basałajem, a Valckxem jest znak równości. Przez tyle lat nie było prawdziwego fachowca w Wiśle w zarządzie, czy na stanowisku dyrektora sportowego.

Ja Ci nie zarzucam, że jesteś za Bednarzem czy Kapką. Ja Ci zarzucam, że jesteś ignorantem.
Zarzucam Ci też brak umiejętności argumentowania i prowadzenia dyskusji.
To jest forum dyskusyjne. Jeśli nazywasz Valckxa szkodnikiem to zadaj sobie przynajmniej trud znalezienia argumentów. Jeśli Ci się nie chce albo nie potrafisz to nie zabieraj głosu.

Blaszczu16 01.03.2012 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enek (Post 1225893)
Zacznijmy od tego, że Probierz zwraca dużą uwagę na młodzież oraz obiekty. Wisła owych nie posiada, a, że Michał jest bardzo inteligentnym człowiekiem to wierzę, że przekona Cupiała do inwestycji, które się zwrócą w przyszłości.

Moim zdaniem dobry ruch, trochę mi szkoda Kazka no ale nie ma się co dziwić kompromitowaliśmy się na polskich boiskach. Przez 90 minut kopaliśmy się po głowie, to nie był jeden mecz tylko kilka. Nie oddać strzału z Koroną na własnym stadionie. To była katastrofa, nigdy nie będziemy grać jak Barcelona trzeba to zrozumieć.

Po pierwszej połowie nie oddaliśmy strzału na bramkę Korony, w drugiej były dwa celne.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl