![]() |
jeszcze jednej opcji im brakuje
"nie chce otrzymac reszty" ktora nieraz wynosi kilka groszy, ale automat nie ma wydac i nie dostaniesz biletu ktos moze chciec zaplacic wiecej za taki bilet, a nie ma mozliwosci... |
Np na pętli na azorach się pojawił automat, trochę odrapany więc nie nówka ;)
|
Szkoda tylko że teraz przy tych mrozach przeżywają seryjnie awarie... Ale tak to jeden z lepszych pomysłów.
|
ale powiem wam, że i tak wolę pójść do okienka zapłacić. Wyda resztę, kupię sobie taki jak chce, a stracę tyle, że postoje 3 minuty w kolejce. :)
|
Cytat:
|
I przynajmniej bez jakiś udziwnień, tylko zwykły płaski dach :)
|
Cytat:
|
No to są gupki ;) Będzie bez zwieńczenia :D Informator tajny ;)
|
Szczerze mówiąć wolał bym coś na wzór błękitka (dużo szkła), a tu taki ciężki dla oka obiekt..
|
ma ktoś aktualny projekt?
bo ostatni który widziałem to 110m w stylu Chrysler building :) |
http://www.bryla.pl/bryla/1,85298,61...ki_miasta.html
nie krakowskie i nie inwestycje ale pasuje do tego tematu. |
Od tego idioty od 'poltora metra' to wlasciciele poszkodowanych aut powinni domagac sie kasy za zniszczenia, i z odszkodowania splacic wlasne mandaty za zle parkowanie :lol:
|
Kod:
http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/krakow/80814,nowoczesny-terminal-dla-pasazerow-z-balic,id,t.htmlCytat:
Kod:
http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/krakow/81912,bulwary-maja-tetnic-zyciem,id,t.htmlCytat:
Kod:
http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/krakow/81598,tramwaj-czeka-na-system,id,t.htmlCytat:
No i coś co mnie najbardziej urzekło. Wszyscy chcą mieć, byle nie u siebie . Kod:
http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/krakow/82175,600-milionow-za-tak-dla-spalarni-odpadow-w-krakowie,id,t.htmlCytat:
Kod:
http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/krakow/80540,turysci-kojarza-polske-z-krakowem,id,t.htmlCytat:
|
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...drzwiami_.html
Cytat:
Już widzę 100 osób pokazujących kartę kierowcy autobusu na dworcu albo kupujących bilet - oczywiście za odliczoną kwotę :rotfl: |
autor cierpi chyba na schizofrenie zwlaszcza po komentarzu tak wnioskuje.. czyli kolejka do wsiadania z bilecikiem w rece jest wzynacznikiem kultury podróżowania :lol: wsiadanie przednimi drzwiami wprowadzic od zaraz! a najlepiej na liniach nocnych głównie piątek i sobota!
|
Cytat:
|
Tak będzie wyglądac nowy budynek Muzeum Lotnictwa:
http://bi.gazeta.pl/im/7/5082/z5082367X.jpg Natomiast na chwilę obecną wygląda to tak: http://www.muzeumlotnictwa.pl/gmach_...a/image_48.jpg http://www.muzeumlotnictwa.pl/gmach_...a/image_47.jpg |
Cytat:
|
http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/956309.html
Cytat:
|
Hala w Czyżynach na dobrej drodze
W artykule redaktora Bartosza Piłata „Bez dobrych widoków na halę” (Gazeta Wyborcza z dnia 3 lutego br.) znalazło się wiele nieścisłych i błędnych informacji na temat realizacji Hali widowisko-sportowej w Czyżynach. Po lekturze tekstu czytelnik może odnieść wrażenie, że ta ważna dla rozwoju Krakowa inwestycja jest zagrożona. Nic bardziej mylnego. Nie jest zgodne z rzeczywistością stwierdzenie, że w momencie składania wniosku o przyznanie Krakowowi statusu organizatora mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku, „magistrat oceniał, że będzie w stanie samodzielnie budować halę widowiskowo-sportową w Czyżynach”. Przypominam, że powyższa aplikacja została złożona 11 września 2008 roku, a tymczasem Miasto, realizację hali w systemie finansowania pozabudżetowego planowało już od czasu rozwiązania umowy z Budimexem-Dromexem, a więc od jesieni 2007 roku. W marcu 2008 zorganizowane zostało przecież Forum Inwestorów z udziałem potencjalnych zainteresowanych koncesją na budowę obiektu. Od lipca 2008 trwa przygotowanie materiałów do zamówienia publicznego w trybie koncesji. Nieprawdziwa jest też informacja, że „formalności dotyczące projektu i pozwoleń budowlanych (dla Centrum Kongresowego) są bardziej zaawansowane” niż w przypadku Hali w Czyżynach. Otóż jest akurat odwrotnie. Wniosek o pozwolenie na budowę Hali został złożony na początku br, natomiast projekt budowlany Centrum – podstawa do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę - jest opracowywany i ma być gotowy w połowie roku 2009 roku. Nieprecyzyjna jest też zawarta w artykule informacja, że „do czerwca ma powstać projekt wykonawczy (Hali). Wtedy też magistrat chciałby podpisać umowę z potencjalnym wykonawcą”. Przewiduje się, że podpisanie umowy z koncesjonariuszem lub wykonawcą na budowę hali nastąpi do końca 2009 roku. Błędna jest też informacja o kwocie, jaką Miasto wyłoży na przygotowanie projektu Hali. Wartość umowy o wykonanie projektu na Halę i pełnienie nadzorów autorskich to około 12 mln zł, a nie 16 mln zł, jak pisze red. Piłat. Niewłaściwa jest też kwota 250 mln złotych na realizację Centrum Kongresowego, jaką podaje redaktor Piłat. Szacowany koszt inwestycji Centrum Kongresowe na podstawie podpisanej w 2008 roku pre-umowy na dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 300 mln złotych. |
Ostatni żyjący autor projektu budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, który stoi niedokończony przy rondzie Mogilskim, upomina się o swoje prawa do budynku. - To bezpodstawne roszczenia - odpowiadają właściciele wieży.
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...autorskie.html Architektura - Posiadam prawa autorskie do tego budynku, pomimo że nie został on w pełni zrealizowany. Powstał projekt i to, co dziś widzimy, to częściowa realizacja idei zawartej właśnie w tym projekcie. Dlatego inwestor powinien porozumieć się ze mną - stwierdził w rozmowie z "Gazetą", którą opublikowaliśmy w "Tematach na Piątek" Krzysztof Leśnodorski (zobacz: Budowaliśmy krakowski Manhattan). Co na to właściciel "szkieletora"? - Nie każdy wytwór pracy ludzkiej może być chroniony prawem autorskim. Muszą zostać spełnione co najmniej dwie przesłanki. Po pierwsze, kwestia indywidualności i oryginalności. Tymczasem to, co zostało zaprojektowane przez pana inżyniera Leśnodorskiego, którego bardzo szanuję, nie jest utworem, gdyż nie posiada żadnej z tych cech. Budynków z włoskimi typowymi ścianami osłonowymi, a z takich zaprojektowano "szkieletora", jest we Włoszech kilkadziesiąt - argumentuje stanowisko inwestora Henryk Gaertner, adwokat, współwłaściciel firmy GD&K Group. - To jeszcze nie wszystko. Aby utwór mógł być chroniony, musi zostać ustalony w postaci, której mają dotyczyć prawa autorskie. Projekt NOT-u został ustalony tylko na papierze. A to, co powstało w postaci budynku, nie jest skończone. Nie można więc traktować tego w kategoriach utworu chronionego prawem autorskim. Pierwotna koncepcja zostanie zresztą w całości unicestwiona, co nie wymaga zgody autora i nie jest prawnie traktowane jako ingerencja w integralność utworu architektonicznego - puentuje Gaertner. Projektant "szkieletora" podkreśla jednak: - Inwestor doskonale wie, co to są prawa autorskie. Architekt odpowiedzialny dzisiaj za przebudowę "szkieletora" zajmuje się przetwarzaniem czyjejś pracy, naruszając w ten sposób integralność przestrzenną idei. Uważam, że ta sprawa powinna zostać jakoś rozwiązana. - Prawa osobiste w odróżnieniu od praw materialnych są oczywiście niezbywalne. Nie można ich ani sprzedać, ani kupić. Takie roszczenia autorskie zgodnie z prawem autorskim architektów utrzymują się przez 70 lat - komentuje Piotr Gajewski, architekt, prezes krakowskiego SARP, wykładowca przedmiotu etyka zawodu architekta na Politechnice Krakowskiej. - W tym wypadku Krzysztof Leśnodorski z pewnością jest właścicielem praw do tego budynku. Wszelkie konflikty w tej materii powinny więc zostać rozwiązane za pomocą pieniędzy. To najlepszy sposób, aby tego typu zobowiązania regulować. W innym razie nie można korzystać z czyjegoś utworu. Tym bardziej nie zawiadamiając o tym jego autora. Podobnie uważa sam Leśnodorski. - Jestem jak najdalszy od wszczęcia działań, które mogłyby spowodować przyhamowanie tej inwestycji. Wręcz przeciwnie. Ale dalsze prace nad projektem powinny oprzeć się na jakiejś formie porozumienia ze mną - zaznacza. Jakiej? Tego jeszcze nie precyzuje. Dziś pewne jest jedno: gdyby sprawa znalazła swój finał w sądzie, będzie to pierwszy w kraju proces o naruszenie praw autorskich do budynku. W Berlinie to już było Z kolei w Berlinie, gdzie mieści się główna siedziba pracowni prof. Hansa Kollhoffa (autora koncepcji dokończenia "szkieletora" przygotowanych na zlecenie GD&K), biuro inwestycyjne niemieckiej kolei zleciło wprowadzenie zmian w projekcie gmachu tamtejszego Dworca Głównego. Decyzję podjęto jednak bez porozumienia z twórcą projektu Meinhardem von Gerkanem z pracowni Gerkan, Marg und Partner. W rezultacie architekt zaskarżył ją w sądzie. I wygrał. W listopadzie 2006 roku w bezprecedensowym w Niemczech procesie o naruszenie praw autorskicharchitekta ku niezadowoleniu Deutsche Bahn przyznano rację Gerkanowi. Fot.Tomasz Wiech / AG Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków |
Nowe wizualizacje budowanego biurowca przy rondzie Polsadu
http://www.buma.com.pl/quattro/_phot...c/006_duze.jpg http://www.buma.com.pl/quattro/_phot...c/007_duze.jpg http://www.buma.com.pl/quattro/_phot...c/008_duze.jpg Taki jest stan na prawie chwilę obecną: http://www.buma.com.pl/quattro/_phot...9/017_duze.jpg Nawiasem, ogromny gmach się zapowiada z tego. |
bardzo sympatycznie, lubię taką architekturę :)
ma ktoś wizualizację szkieletora na 102,5 metra? |
Rozumiem ze należy łatać dziury.... ale dziś panowie zmiażdzyli ...
http://i44.tinypic.com/2ijken4.jpg http://i40.tinypic.com/34yd3za.jpg Na pytanie dlaczego nie usuną wody odpowiedzieli: my mamy tylko dziure załątać, a wodą byśmy sie zajęli jakbyśmy w wodociągach pracowali... Jestem ciekaw kiedy znow się pojawia w tym samym miejscu :/ |
Coś temat zdycha ! A to moje ulubione zródło informacji o mieście.
|
Możemy porozmawiać o inwestycjach drogowych....
Cytat:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...iz_budzet.html :D |
Taa...u mnie dzisiaj koło bloku łatali dziury...w czasie największego deszczu...Ciekawe ile wytrzyma..
|
bimbam weź wykasuj te zdjęcia bo to siara przed Europą jest :D :/
|
Po części informacja inwestycyjna:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,tit...l?ticaid=17b13 Cytat:
żeby nie wywoływać zbędnej dyskusji polecam większość komentarzy ;) |
Co do biletow sprzedawanych przez kierowce to wlasnie taki jest system w Dublinie i wedlug mnie sprawdza sie zajebiscie.
wiecej info tutaj http://www.dublinbus.ie/en/Fares--Tickets/ |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl