Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stan Valckx - dyrektor sportowy Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8400)

wolfy 19.01.2012 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1211056)
sorry, nieprawda
Sprowadzano wtedy Zieńczuka bo zabrakło Kosowskiego, a połowa tego forum podniecała się, ze MZ będzie lepszy od Kamila.
To Dawidowski był w pakiecie (to znaczy, wyrażono zgodę na sprzedaż Zienia pod warunkiem, że weźmiemy łamagę, ktory już wtedy był po przejściach). Flamengista lepiej pamięta

Nie do końca. Dawidowski nie był łamagą, tylko naprawdę topowym zawodnikiem w naszej lidze. Miał niezły drybling, dobrze dogrywał, ale przede wszystkim - miał instynkt strzelecki (co nie jest częstą kombinacją na tej pozycji).
Dawidowski zdrowy i w formie z czasów Amici wciągał nosem Kirma i Ilieva (z tej rundy). Od Serba był słabszy piłkarsko, ale o wiele bardziej produktywny.
Ten transfer spieprzył nasz sztab medyczny: raz, że do niego dopuścił, dwa - że później dopisał Dawidowsiego do swojej długiej listy zawodników, którzy po kontuzji kolana u nas już nigdy nie wrócili do formy.
flamengista źle pamięta. Dawidowski nie był wybitny, ale co najmniej bardzo dobry. To przez kontuzję i wysoki kontrakt stał się pośmiewiskiem (a tak na marginesie - później zgodził się na jego obniżkę).

FraMat 19.01.2012 21:40

nieważne... głównym celem transferowm był Zieńczuk

wislak68 20.01.2012 01:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211071)
.... Dawidowski nie był wybitny, ale co najmniej bardzo dobry. To przez kontuzję i wysoki kontrakt stał się pośmiewiskiem (a tak na marginesie - później zgodził się na jego obniżkę).

Jakieś szczegóły?? Z tego co pamiętam to do końca szedł w zaparte.

AYALA 20.01.2012 07:04

Dawidowskiemu częśc kontraktu (250 tyś € za sezon) w Wiśle płacił ZUS bo był ciągle na L4.We Wronkach strzelał sporo bramek,szczególnie z pierwszej piłki walił i z dystansu.Gdyby nie kontuzje to mysle że zrobiłby podobną kariere co Żuraw.

Ciekawe czy Valckx wybiera sie na Puchar Narodów Afryki ? w Sobote zaczyna sie.Widamo że Ci najlepsi sa poza naszym zasięgiem finansowym ale może dałoby sie jakaś perełke wyłowic ?

Dariook 20.01.2012 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1211143)
Dawidowskiemu częśc kontraktu (250 tyś € za sezon) w Wiśle płacił ZUS bo był ciągle na L4.We Wronkach strzelał sporo bramek,szczególnie z pierwszej piłki walił i z dystansu.Gdyby nie kontuzje to mysle że zrobiłby podobną kariere co Żuraw.

Ciekawe czy Valckx wybiera sie na Puchar Narodów Afryki ? w Sobote zaczyna sie.Widamo że Ci najlepsi sa poza naszym zasięgiem finansowym ale może dałoby sie jakaś perełke wyłowic ?

Z tego co mi wiadomo to Ryanair do afryki nie lata ;)

Kiedyś dwie baterie do telefonu to było mało ehhh... piękne czasy były.

wolfy 20.01.2012 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1211138)
Jakieś szczegóły?? Z tego co pamiętam to do końca szedł w zaparte.

Dostał ultimatum: albo obniżka i dalej jest w kadrze, albo zsyłka do rezerw bez możliwości powrotu. Wybrał to pierwsze. To było pod koniec jego kontraktu (wcześniej i tak był cały czas kontuzjowany).

wislak68 21.01.2012 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211331)
Dostał ultimatum: albo obniżka i dalej jest w kadrze, albo zsyłka do rezerw bez możliwości powrotu. Wybrał to pierwsze. To było pod koniec jego kontraktu (wcześniej i tak był cały czas kontuzjowany).

Jakiś link, wypowiedź? Mnie zawsze wydawało się że chłop nie oduścił. Próbowali naciskać go już wcześniej i się nie zgadzał, dlaczego miałby odpuścić pod koniec?

s1mone 21.01.2012 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1211469)
Jakiś link, wypowiedź? Mnie zawsze wydawało się że chłop nie oduścił. Próbowali naciskać go już wcześniej i się nie zgadzał, dlaczego miałby odpuścić pod koniec?

Kolego, sam sobie poszukaj. Nie jesteśmy od tego, żeby podsuwać Ci informacje, które łatwo można znaleźć a Tobie się nie chce.

Dawidowski zgodził się na obniżenie kontraktu, gdy wracał do gry za czasów Skorży (?) po czym został dołączony do szerokiej kadry. Nawet w lidze jakieś ogony zaliczył. Dodatkowo, bardzo długi czas przebywał na L4 co oznacza, że Wisła, poza oczywistą kwotą transferu nie wykładała aż tak dużych pieniędzy na jego utrzymanie jakby się mogło wydawac.

allon 21.01.2012 17:01

problem Dawidowskiego to akurat spory problem ,ale krakowskiego ZUS'u

wislak68 21.01.2012 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1211490)
Kolego, sam sobie poszukaj. Nie jesteśmy od tego, żeby podsuwać Ci informacje, które łatwo można znaleźć a Tobie się nie chce.

Dawidowski zgodził się na obniżenie kontraktu, gdy wracał do gry za czasów Skorży po czym został dołączony do szerokiej kadry. Nawet w lidze jakieś ogony zaliczył. Dodatkowo, bardzo długi czas przebywał na L4 co oznacza, że Wisła, poza oczywistą kwotą transferu nie wykładała aż tak dużych pieniędzy na jego utrzymanie jakby się mogło wydawac.

Kolego/koleżanko s1mone,
Po pierwsze: o ile sie nie mylę to swoją prośbę skierowałem do kolegi wolfy a nie do Ciebie. Dlatego odpowiedź w formie "my" (nie jesteśmy od tego) budzi moje zdziwienie aczkolwiek nie wnikam głębiej w charakter Twoich stosunków z kolegą wolfym.
Po drugie: być może nie zostałeś tego nauczony ale generalnie uważa się za niegrzeczne wcinanie się bez zaproszenia w dialog prowadzony przez innych (w szczegolności jeśli nie zna się tych osób). Jest to tym bardziej niegrzeczne (i nie nie bójmy sie tego słowa: głupie) gdy czynić się to w tonie dalekim od uprzejmego a co więcej nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia.
Po trzecie: gdybym znalazł informację o które proszę w sieci nie prosiłbym kolegi wolfy o linka. Zresztą z Twojego maila wnioskuję że Tobie również nie udało się go znaleźć a bazujesz na swojej pamięci/wiedzy która z natury rzeczy jest ułomna.

s1mone 21.01.2012 23:58

Gwoli wyjaśnienia : kolego.

Po pierwsze i drugie : piszesz na forum publicznym, a nie prowadzisz dialog, więc musisz się liczyć z tym, że jak zadajesz pytanie (nawet cytując wolfiego) to Ci ktoś na nie odpowie. Tym bardziej, że zapytałeś w formie bezosobowej - odpisałem 'my' jako inni użytkownicy tego forum, czyli Ci którym zadajesz pytanie. Jeśli zamierzałeś nawiązać dialog z Wolfy'm to od tego służy priv.

Po trzecie - po prostu nie chciało mi się tego szukać, ale skoro tak nalegasz to w trzy minuty znalazłem to :
http://ekstraklasa.s24.pl/wisla-krak...ym-cos,s27638/

A tu wywiad z samym Dawidowskim.
http://wislakrakow.com/www/showartic...8&pp=10&page=2

Jakbym dłużej szukał to bym znalazł więcej.

Resztę Twoich złośliwości i wycieczek pominę, bo szkoda mi tracić kolejne trzy minuty mojego życia.

Gargamel 22.01.2012 07:48

Jaki związek z tym tematem wislak68 ma twój ostatni post? Proszę o nie zaśmiecanie forum.

wislak68 22.01.2012 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1211614)
Gwoli wyjaśnienia : kolego.

Po pierwsze i drugie : piszesz na forum publicznym, a nie prowadzisz dialog, więc musisz się liczyć z tym, że jak zadajesz pytanie (nawet cytując wolfiego) to Ci ktoś na nie odpowie. Tym bardziej, że zapytałeś w formie bezosobowej - odpisałem 'my' jako inni użytkownicy tego forum, czyli Ci którym zadajesz pytanie. Jeśli zamierzałeś nawiązać dialog z Wolfy'm to od tego służy priv.

Po trzecie - po prostu nie chciało mi się tego szukać, ale skoro tak nalegasz to w trzy minuty znalazłem to :
http://ekstraklasa.s24.pl/wisla-krak...ym-cos,s27638/

A tu wywiad z samym Dawidowskim.
http://wislakrakow.com/www/showartic...8&pp=10&page=2

Jakbym dłużej szukał to bym znalazł więcej.

Resztę Twoich złośliwości i wycieczek pominę, bo szkoda mi tracić kolejne trzy minuty mojego życia.

1 i 2. Gratuluje samopoczucia. Powiem szczerze że z podobnym poziomem samouwielbienia spotykam się na tym forum po raz pierwszy. Ale co tam: mógł Ludwik mówić że "państwo to ja" może użytkownik s1mone pisać "ja jako inni użytkownicy tego forum". Byłbym jednak wdzięczny gdybyś na przyszłość, przed wygłoszeniem tak zdecydowanych deklaracji, był uprzejmy zapytać mnie (jako użytkowika tego forum) czy Ty to również ja.
3. Bardzo dziekuję za załączone linki. Z przykrością stwierdzam jednak że żadną miarą nie wynika z nich jednoznacznie że kontrakt Dawidowskiego został obniżony. Akurat to że były na ten temat spekulacje i domysły (nie potwierdzone przez żadną ze stron) jest rzeczą znaną. Prosząc o informację chodziło mi raczej o link który w sposób jednoznaczny rozstrzygał by tę kwestię. Tym niemniej dziekuję za czas włożony w poszukiwania.

Wielka szkoda że nie żal było Ci trzech minut Twojego życia na popełnienie poprzedniego postu, absolutnie nic nie wnoszacego do sprawy poza zupełnie niepotrzebną "nutką dekadencji". Obydwoje zaoszczędzilibyśmy trochę życia.

wislak68 22.01.2012 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 1211638)
Jaki związek z tym tematem wislak68 ma twój ostatni post? Proszę o nie zaśmiecanie forum.

No cóż: mniej więcej taki sam jak dyskusja dwóch panów moderatorów z kolegą wolfym (posty 184, 183 i niższe; jeśli naprawdę Cię to interesuje sprawdź) na temat Dawidowskiego. Pada argument który mnie osobiście wydaje się być nieprawdziwy, dlatego z uprzejmą prośbą zwracam się o jego weryfikację.

s1mone 23.01.2012 00:17

Szkoda z Tobą gadać Wiślak68.

Przecież wiadomo, że nikt oficjalnie takich rzeczy nie podaje do wiadomości, jednak jest niemal w 100% pewne, że Dawidowski zgodził się na obniżenie kontraktu. bo jeśli nie to po co szedł na dywanik do prezesa? Zapytać czy nie ma kopsnąć fajki?

Śmieszny jesteś. Może i użyłem formy 'my', bo społeczność nie jest od tego, żeby szanownemu panowi wislakowi68i podsuwać linki, które łatwo znaleźć na własną rękę. Jak potrzebujesz informacji, która jest szeroko dostępna to rusz tyłek i sam poszukaj. Już pominę ten cały przerost formy nad treścią w Twoich wypowiedziach.

Za to oddam Ci jedno - chyba jednak nie umiesz czytać i wyciągać własnych wniosków z tego co mowią inni - to, że obniżono mu kontrakt jest oczywiste, widać to najdobitniej po wywiadzie z samym zainteresowanym. Jakby Dawidowskiemu kontraktu nie obniżyli, to by zwyczajnie zaprzeczył i powiedział, że to bzdura, a skoro nabrał wody w usta to od razu widać - trafiony zatopiony.

Tyle w temacie.

BigLeb 23.01.2012 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1211795)
Obydwoje zaoszczędzilibyśmy trochę życia.

Niby taki jesteś wygadany a nie wiesz, że 2 facetów to obydwaj.

Pan Jotka 23.01.2012 07:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1211155)
Z tego co mi wiadomo to Ryanair do afryki nie lata ;)

Kiedyś dwie baterie do telefonu to było mało ehhh... piękne czasy były.

Nie leci do Afryki bo nie grają tam młodzi Polacy. Ot co :P

wislak68 23.01.2012 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1211882)
Szkoda z Tobą gadać Wiślak68.

Przecież wiadomo, że nikt oficjalnie takich rzeczy nie podaje do wiadomości, jednak jest niemal w 100% pewne, że Dawidowski zgodził się na obniżenie kontraktu. bo jeśli nie to po co szedł na dywanik do prezesa? Zapytać czy nie ma kopsnąć fajki?

Śmieszny jesteś. Może i użyłem formy 'my', bo społeczność nie jest od tego, żeby szanownemu panowi wislakowi68i podsuwać linki, które łatwo znaleźć na własną rękę. Jak potrzebujesz informacji, która jest szeroko dostępna to rusz tyłek i sam poszukaj. Już pominę ten cały przerost formy nad treścią w Twoich wypowiedziach.

Za to oddam Ci jedno - chyba jednak nie umiesz czytać i wyciągać własnych wniosków z tego co mowią inni - to, że obniżono mu kontrakt jest oczywiste, widać to najdobitniej po wywiadzie z samym zainteresowanym. Jakby Dawidowskiemu kontraktu nie obniżyli, to by zwyczajnie zaprzeczył i powiedział, że to bzdura, a skoro nabrał wody w usta to od razu widać - trafiony zatopiony.

Tyle w temacie.

No cóż kolego: trudno nie uśmiechnąć się nad postem który zaczyna się od słów: "Szkoda z Tobą gadać" po czym ciągnie się przez trzy akapity i jest przy tym okraszony stwierdzeniem " Śmieszny jesteś". Jeśli nie zauważasz w tym pewnych (użyjmy eufemizmu) niekonsekwencji no to nie wiem...
Ciesze się natomiast że zdobyłeś się na chwilę refleksji nad swoim: "ja społeczność internetowa". Spróbuj teraz jeszcze przemyśleć to "społeczność nie jest od tego, żeby szanownemu panowi wislakowi68i podsuwać link" . Jako przesłankę analizy doradzał bym Ci ponowne przemyślenia na temat tego kogo prosze o linka (społeczność czy konkretną osobę) i kto wcina się niezaproszony, ze swoim pożal się Boże dydaktyzmem, w tę dyskusję.
I na koniec: dziękuję za linki ale powtórzę że nie rozstrzygają one jednoznacznie tezy o obniżeniu kontraktu. Tak naprawdę nie wiemy jakie były (jeśli w ogóle były) ustalenia. Powtórzę że prosząc o linki miałem na myśli jednoznaczną informację (potwierdzoną przez klub albo zawodnika) że obniżenie kontraktu zostało przez Dawidowskiego zaakceptowana.

wislak68 23.01.2012 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BigLeb (Post 1211883)
Niby taki jesteś wygadany a nie wiesz, że 2 facetów to obydwaj.

Bardzo dziękuje że doceniasz moją elokwencję. Jestem również bardzo wdzięczny że byłeś uprzejmy zwrócic uwagę na mój błąd gramatyczny. Postaram się pilnować w przyszłości. Korzystając z Twojej uprzejmości pozwole sobie zwrócić uwagę na fakt że w literackiej polszczyźnie nie zaczyna się zdania od słowa "niby". Podobna konstrukcja jest charakterystyczna raczej dla języka określanego jako "ludowy" i zasadniczo uznaje się iż wskazuje na rustykalne przyzwyczajenia osób ją stosujących. Podobny komentarz można odnieść do zastosowanego przez Ciebie określenia "wygadany".
Pozdrawiam

cfa 23.01.2012 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1211941)
Bardzo dziękuje że doceniasz moją elokwencję. Jestem również bardzo wdzięczny że byłeś uprzejmy zwrócic uwagę na mój błąd gramatyczny. Postaram się pilnować w przyszłości. Korzystając z Twojej uprzejmości pozwole sobie zwrócić uwagę na fakt że w literackiej polszczyźnie nie zaczyna się zdania od słowa "niby". Podobna konstrukcja jest charakterystyczna raczej dla języka określanego jako "ludowy" i zasadniczo uznaje się iż wskazuje na rustykalne przyzwyczajenia osób ją stosujących. Podobny komentarz można odnieść do zastosowanego przez Ciebie określenia "wygadany".
Pozdrawiam

Hmm jak już flame to też sie dołączę. Widzę 5 rok na forum, a jeszcze się nie nauczyłeś do czego służy opcja edytuj. NIE DO POMYŚLENIA!

wislak68 23.01.2012 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cfa (Post 1211948)
Hmm jak już flame to też sie dołączę. Widzę 5 rok na forum, a jeszcze się nie nauczyłeś do czego służy opcja edytuj. NIE DO POMYŚLENIA!

"Są rzeczy na niebie i ziemii ...."
Jak widzę zaczynasz zgłaszać aspiracje do funkcji moda. Popieram.

sandbender 23.01.2012 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1211143)
Gdyby nie kontuzje to mysle że zrobiłby podobną kariere co Żuraw.

Widzę, że czas zaciera niektóre wspomnienia. Poza tym nie zrobiłby bo do tego potrzeba mieć poukładane w głowie.

makowapanienka 23.01.2012 16:20

Ale co ta cała dyskusja ma wspólnego ze Stanem? Czyżby wyszukał nam Dawidowskiego, czy chce go znów ściągnąć do rezerw?

Suarey 28.01.2012 09:38

Bardzo ciekawy wywiad http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...739,1,727.html obrazujący naszą obecną politykę

jaszczur90 28.01.2012 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Suarey (Post 1213248)
Bardzo ciekawy wywiad http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...739,1,727.html obrazujący naszą obecną politykę

Cóż czytając ten wywiad, myślę że warto dać czas Staszkowi . Nie możemy oczekiwać że w 2-4 lata wynajdziemy kilka talentów. Mam tylko nadzieję, że w naszym klubie zaufają Staszkowi i dadzą mu spokojnie popracować. Niestety ale 10 lat zaszłości nie da się nadrobić w rok.

tofik 28.01.2012 11:24

Wywiad trochę rozjaśnia sytuację. Nie ma transferów, bo na piłkarza o odpowiedniej klasie nie ma kasy, a etap ściagania zawodnikow doświadczonych, bez odstępnego, w celu szybkiego awansu do LM mamy już za sobą.

Misja LM nie powiodła się. Nie będziemy nadal brnąć w transfery szrotu, bo oni klubowi nie zapewnią zysku, a po ich odejsciu jest duży problem w postaci dziury w kadrze i pustej kasy więc wpadamy w błędne koło.

Jeśli rzeczywiście tak sie, sprawy mają, to nie ma powodów do paniki nad przyszłościa klubu. Jest strategia - w wersji dla ubogich, ale jest - jak postawić klub na nogi. Myślę, że wielu kibiców wybaczy brak transferów, w sytuacji gdy sprawa będzie stawiana jasno i wyraźnie co chce zarząd zrobić. Także + dla Stacha za podanie konkretów. Chyba jedyny człowiek w Wiśle którego słowa można brac na poważnie.

crate digger 28.01.2012 12:48

osobiście wolałbym żebyśmy nie zdobywali co roku mistrza, dzięki doraźnym inwestycjom, pompowaniu kasy w kontrakty. lepiej pompować w infrastrukturę i szkolenie. na tym można zarobić. na Maorze nie zarobimy kupy kasy, na Jovanoviciu Chavezie czy Paljiciu nie zarobimy kupy kasy, a jesli wychowamy nawet jednego zawodnika co pojdzie za 2-3 mln euro to inwestycja sie wyrówna. SZKOLENIE MŁODZIEŻY. NOSZ ....@. Coraz częściej mam wrażenie że Cupiał to handlarz nie biznesmen. Nie patrzy perspektywicznie. Przynajmniej nie widać tego na zewnątrz.

krowczax 28.01.2012 12:52

Teraz... wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, ba, tym wywiadem mr. Valckx dziwnie pozytywnie nastroił mnie na przyszłość, mam zresztą nadzieję, że nie tylko mnie.

Baala 28.01.2012 12:59

Ja uważam, że średnia wieku naszej drużyny ME, jest dalej za wysoka. Nasz niby najzdolniejszy napastnik ma 20-lat i ani minuty w Ekstraklasie, a w ME trzy bramki. Nie inwestowanie w piłkarzy 18-20 jest bardzo słuszną ideą, bo oni są już skażeni starym postrzeganiem piłki w treningach. Należy obniżyć radykalnie średnią wieku w tych rozgrywkach by grali tam 17-16 latkowie + 3-4 starszych by trochę siłą, że tak powiem zabezpieczali tych młodszych przed urazami. Dla mnie zawodnik 20-letni który nie ma żadnych perspektyw na kadre pierwszej drużyny powinien być eliminowany. 18-latków wypożyczać do I-ligi przez wymóg teraz chętnie będą brały kluby takich młodych bo muszą miejsce zapełnić.

-ja123- 28.01.2012 15:12

Chyba ktoś trochę oszukuje u was Valckxa.
Stan Valckx: Podam przykład meczu Młodej Wisły na swoim boisku z Młodą Legią. Średni wiek piłkarzy z Warszawy to było około 20 lat, naszych – 17. Przegraliśmy 0:3 w meczu roku, ale rezultat nie był ważny, bo nasi młodzi zawodnicy pokazali dobrą piłkę. Po meczu pochwaliłem trenerów.

Prawda: średnia wieku zawodników Młodej Legii z tego meczu: 18,87 średnia wieku zawodników Młodej Wisły z tego meczu: 19,06


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl