Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [5. Kolejka] Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 10 września, piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7575)

wolfy 08.09.2010 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 976359)
tak sobie myślałem i wiele osób zapomniało, że Cleber grywał na lewej obronie, nawet za Skorży, chodź nie chciał tam grać ..

Cleber jest wolny. Zresztą - wszyscy pozostali stoperzy też.
Radzę obejrzeć jakiś mecz Wisły. Nie skrót, a mecz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2
Wolfy, jak podzielam Twoje zdanie odnośnie stanu naszej kadry "w ogóle" tak tutaj nie dramatyzowałbym aż tak bardzo - mamy przynajmniej trzech lepszych piłkarzy na pozycję o której wspomniał Uran 235.

Ilościowo może tak ( do niedawna taki argument byłby śmieszny, ale po naszej "ofensywie transferowej" tylko debile się cieszą ), jednak jakościowo mamy:
  • Jirsaka - kompletny niewypał
  • Sobola - fizycznie niezdolny do gry na tym poziomie
  • Gargułę - który przyjechał tu do sanatorium, wdychać słynny z właściwości leczniczych krakowski smog
  • Wilka - który jako jedyny coś tam gra ( bez rewelacji, ale na tle kolegów prezentuje się fenomenalnie, choćby tym że biega ).

Był jeszcze Diaz, ale naszych za bardzo łapki świerzbiły.

W tej chwili nie ma już pytania "czy wprowadzać zawodników z ME?", ale "jak to robić, żeby jak najmniej sobie zaszkodzić?".

serek.c2 08.09.2010 23:31

Tyle tylko, że żeby wprowadzać łebków z ME wypadało by tam mieć kogoś zdolnego... Jak już wspominałem zawodników z ME widzę dużo rzadziej niż Ty czu Uran, dlatego nie mam wyrobionej opinii o tych chłopakach. Z tego jednak co widziałem szału nie ma - ze świecą tam szukać kogoś z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?

skeba 08.09.2010 23:33

Młodych powinno się wpuszczać, ale w sytuacji kiedy prowadzimy, albo gramy w Pucharze Polski.
Można eksperymentować. Co mecz wpuszczać 1 młodego - myślę, że warto, a jeśli się nie sprawdzi to po 45 minutach zmiana i wchodzi kolejny. Młody nabierze doświadczenia i moze z tej gromadk wybierze sie jakis ligowy rzemieslnik

Wojtas 08.09.2010 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 976370)
bet at home
parę dni temu był remis, teraz:
2,45 3,00 2,85pierwsza pozycja to oczywiście Jaga

sytuacja jest taka, że remis można brać w ciemno :-/

chyba, że któryś z zawodników Jagi w pierwszych minutach się wykartkuje i to w polu karnym




No no widze ze Jaga faworytem ,pozmienialo sie ,pozmienialo


Z drugiej strony oni cos graja ,mecz np z Amika gdzie ich pykneli 2;0 to naprawde fajnie sie ich ogladało

z drugiej storny Polska Liga jest tak dziwna i tak slaba ze mecz meczowi nie równy

Maaskant w te 2 tyg cudow nie zdzialał bo nie mógl,ale licze ze jakisch schemat gry juz jest.
Remis ,ale po cichu licze na pelna pule.

skeba 08.09.2010 23:52

Zawsze tak jest, ze pilkarzom chce sie grac przy nowym trenerze. Mam nadzieję, że Wiślacy przypomną sobie jak się wygrywa po 4-0, tylko ze starego skladu kto takie wyniki pamięta: Zuraw, Sobolewski, Brożek, Małecki pamiętają jeszcze, ale taka prawda, że ze starej Wiselki malo co zostalo.

Kurde, mając taką kadrę to byłbym pewny o LM

Diaz (Brożek) Głowacki - Marcelo (Cleber w formie) - Baszczynski (Alvarez - Obrona
W pomocy Kalu Uche, Błaszczykowski
Atak: Brożek Zurawski, Frankowski

Aj szkoda, na prawdę szkoda...

dj_ibutti 08.09.2010 23:58

Wiem! Rozgryzłem tajemnicę! Staan Valckx był obrońcą. Dlatego nikogo nie kupujemy i sprzedaliśmy Diaza, bo Staan chce sobie jeszcze trochę pokopać. No więc, Staan wejdzie na lewą obronę. Moskal na defensywnego, a Robert na ofensywnego. Na bramce stanie Krzoska, bo dużo zasłania. A na szpicy Ochalik - zagada bramkarza i może Boguski zdąży w tym czasie przyjąć piłkę. Pozostałe pozycje zostaną wylosowane na zasadzie chybił-trafił. Tzn. każdy będzie musiał strzelić na pustą bramkę z 5 metrów. Ten kto chybił - na ławkę. Trafił - będzie musiał grać. Żeby zapobiec ewentualnym oszustwom, każdy będzie musiał oddać 3 strzały. W przypadku, gdyby dwóch lub więcej zawodników miało podobną ilość... chybień, o zwycięstwie zadecyduje zasada "nagłej śmierci"... kibica na zawał. Ci którzy się do meczowej 18stki nie załapią, w ramach treningu pojadą zwiedzać rezerwat Żubrów. Przy okazji nasz skaut Zdzisław w pobliskim lasku poszuka nowego drewna - na wzmocnienie osłabionych pozycji. Nie jest też tajemnicą, iż sprytny Zdzisek penetruje właśnie ten rynek (drewna - przyp.red), by pomóc naszym obrońcom w aklimatyzacji - w końcu wśród swoich będzie im łatwiej.

moskit 09.09.2010 09:45

pisałem o tym juz w innym watku, ale chyba ten jest najbardziej trafny o 11 zaczyna sie transmisja z konferencji trenera, będzie pod tym linkiem - http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...era-maaskanta/

pirat.z.karaibow 09.09.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 976393)
Wiem! Rozgryzłem tajemnicę! Staan Valckx był obrońcą. Dlatego nikogo nie kupujemy i sprzedaliśmy Diaza, bo Staan chce sobie jeszcze trochę pokopać. No więc, Staan wejdzie na lewą obronę. Moskal na defensywnego, a Robert na ofensywnego. Na bramce stanie Krzoska, bo dużo zasłania. A na szpicy Ochalik - zagada bramkarza i może Boguski zdąży w tym czasie przyjąć piłkę. Pozostałe pozycje zostaną wylosowane na zasadzie chybił-trafił. Tzn. każdy będzie musiał strzelić na pustą bramkę z 5 metrów. Ten kto chybił - na ławkę. Trafił - będzie musiał grać. Żeby zapobiec ewentualnym oszustwom, każdy będzie musiał oddać 3 strzały. W przypadku, gdyby dwóch lub więcej zawodników miało podobną ilość... chybień, o zwycięstwie zadecyduje zasada "nagłej śmierci"... kibica na zawał. Ci którzy się do meczowej 18stki nie załapią, w ramach treningu pojadą zwiedzać rezerwat Żubrów. Przy okazji nasz skaut Zdzisław w pobliskim lasku poszuka nowego drewna - na wzmocnienie osłabionych pozycji. Nie jest też tajemnicą, iż sprytny Zdzisek penetruje właśnie ten rynek (drewna - przyp.red), by pomóc naszym obrońcom w aklimatyzacji - w końcu wśród swoich będzie im łatwiej.

Błyskotliwe żarciki.

moskit 09.09.2010 10:24

http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...era-maaskanta/ - video z konferencji wisełki przed Jagą

medyk 09.09.2010 10:25

Mam takie pytanie czy Garguła jeszcze kiedyś zagra ?

bridgeburner 09.09.2010 10:47

Z Pewnością
Na przykład w brydża sportowego

teraz k... zapalenie ucha
a ja myslałem, ze to Dawidowski jest najbardziej podatnym na urazy i nieszczescia
w historii Wisły

skeba 09.09.2010 11:38

Nie wiem jak to jest, ale po przejsciu do Wisly zawodnicy czesto odnosili kontuzji. Przeciez z Garguła, Niedzielanem, Dawidowskim w poprzednich klubach nie było zle.
Moze to wina speców od przygotowania do sezonu, bo to porazka.

Co sezon to 4-5 zawodnikow wylatuje. Parodia

KOMINEK 09.09.2010 11:43

tych 4- 5 to kto ?? bo chyba jedynie Dawidowski . Niedzielan był zdrowy tylko nie przebił się do składu Goły burelioza i problemy z kolanem. Jakoś nie widzę tych 4 a na ucho to każdy może zachorować.

spinna 09.09.2010 11:44

Patryk Malecki i lekko zdenerwowany Maciej Żurawski przed meczem z Jagiellonią.
O dziwo według tego pierwszego jest problem z lewą stroną w obronie a wg tego drugiego nie ma :)

http://kiks.tv/2010/09/zurawski-gram...estesmy-wisla/

szprotson 09.09.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 976492)
Nie wiem jak to jest, ale po przejsciu do Wisly zawodnicy czesto odnosili kontuzji. Przeciez z Garguła, Niedzielanem, Dawidowskim w poprzednich klubach nie było zle.
Moze to wina speców od przygotowania do sezonu, bo to porazka.

Co sezon to 4-5 zawodnikow wylatuje. Parodia

tu sie nie zgodzę.
Wg. sztabu medycznego Wisły, Dawidowski przyszedł z Amicy? z fafalnym stanem zdrowia.
Nie przebadali go po prostu jak go kupowali.

A reszta? Zobaczcie jak często zrywane są więzadła w kolanie, tu nie maja znaczenia przygotowania do sezonu, moze gdyby każdy miał obciążenia dobrane wg. siebie to byla by mozliwosc uniknięcia,ale tego nie wie nikt.

Robben może zakonczyc kariere, a przeciez w PSV czy Groningen nie było tak źle.

szukacie dziury w całym !!!!

p.s. a może zaczęły się cieżkie treningi, i piłkarze po prostu zwalniają trenera. Jutro sie dowiemy że przed meczem kontuzji doznało jeszcze 3..

Ehh Kuba grał ze złamanym śródstopiem, a teraz wystarczy że otworzą lodówke to ich grypa łapie czy inne dziadostwo
myśle że w obronie wyjdziemy tak : Pawełek - Cleber/Bunoza (lewa) Cikos (prawa) Cleber/Bunoza Chavez

spinna 09.09.2010 12:58

http://kiks.tv/2010/09/maaskant-widz...w-bialymstoku/

Robert Maaskant przed meczem z Jagiellonia.

szczebrzeszcz 09.09.2010 13:22

w typerze głosy podzielone ponad 25 osób stawia na remis
coś kolo 10 przegraną Wisły
reszta nieśmiałą(25-30) wygraną 0-1


Franek, Franek za dużo masz bramek,
w następnej strzelisz :)

sevenheaven 09.09.2010 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinna (Post 976544)
http://kiks.tv/2010/09/maaskant-widz...w-bialymstoku/

Robert Maaskant przed meczem z Jagiellonia.

Krakowski serwis a pisze .. Piotr broszek

nie dość, że z małej to jeszcze taki błąd ?

wolfy 09.09.2010 13:46

Jak zobaczyłem kadrę obrońców, to mnie ciary przeszły.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976385)
Tyle tylko, że żeby wprowadzać łebków z ME wypadało by tam mieć kogoś zdolnego... Jak już wspominałem zawodników z ME widzę dużo rzadziej niż Ty czu Uran, dlatego nie mam wyrobionej opinii o tych chłopakach. Z tego jednak co widziałem szału nie ma - ze świecą tam szukać kogoś z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?

Nie, nie - w tej chwili potrzebujemy przeciętnych. Nasza kadra jest żałosna ( poza obroną - bo ta to żywy dowód dyletanctwa Basałaja i jako taka nie zasługuje nawet na ten mało przychylny termin ). Mamy przykładowo jednego mocno przeciętnego środkowego pomocnika. Reszta się zwyczajnie do niczego na chwilę obecną nie nadaje.

Wiadomo - fantaści będą ustawiać Kirma ( gościa grającego maksymalnie niekontaktowo ) na obronie, albo przesuną Bunozę ( wolny, mało zwrotny - przy szybkich pomocnikach Jagi dotrwa bez czerwa maks do 60 minuty ). Ludzie rozsądni walną dwie sety przed meczem, a potem będą uzupełniali w miarę potrzeby w trakcie jego trwania.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 976385)
Minęły już czasy, gdy mieliśmy takich młodych jak choćby sprowadzeni do nas bardzo wcześnie Brożkowie czy Zawadzki - to były talenty, piłkarze którzy dominowali w europejskiej piłce młodzieżowej... A co teraz prezentują chłopcy z ME?

Minęły już niestety czasy, kiedy w Wiśle grali najlepsi w lidze zawodnicy. Teraz mamy w zespole emerytów, rekonwalescentów i ogólnie skrzywdzonych przez los oraz skończonych frajerów. No i jest też Patryk Małecki, któremu się bardzo chce i tylko trochę nie umie - nasza niekwestionowana gwiazda ( nie ironizuję ).

Na chwilę obecną naszą jedyną nadzieją na w miarę sprawną prawą obronę jest szybka rekonwalescencja Burligi - zawodnika, który wcześniej często był za słaby na osiemnastkę. O - to jest miara obecnej Wisły.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 976497)
Jakoś nie widzę tych 4 a na ucho to każdy może zachorować.

Niby każdy może, ale gdyby zrobiono na ten temat zakłady, to każdy postawiłby pieniądze na Gargułę. A tak w ogóle, to wie ktoś ile minut od przyjścia do nas zagrał (chodzi mi o mecze o stawkę )?

Markus 09.09.2010 14:20

Wolfy ma 100% racji - nasza kadra dzięki wspanialej transferowej ofensywie made in Basałaj wygląda chyba najgorzej w całej "erze Cupiała".

Nie wiem, co wygląda obecnie u nas gorzej - pokiereszowana obrona bez nominalnych lewych defensorów, środek pola, czy szarpiące się w bezsilności skrzydła. Jest mnóstwo słabych punktów i malutko jakości w dzisiejszej drużynie Wisły.

Jeśli dziury będą znów łatane Kowalskim, Jirsakiem, czy wytrzymującym kondycyjnie ledwie kilka minut Sobolewskim, to Jagiellonii nie zatrzymamy. Ale jeśli i teraz w obronie zabraknie miejsca dla Chaveza, będzie to znaczyło, że nasi scouci są nie tylko ślepi, ale i..., dobra, już nie będę kończył.

Fakt, nie mając obrony musimy atakować. Tyle, że jeśli nie będzie mógł zagrać nasz nowy Marokańczyk, też nie będzie kim, bo Garguła oczywiście niedysponowany, a Kirm zapewne znów zrobi sobie piknik po ciężkim wysiłku w reprezentacji. Napastnicy bez drugiej linii nie dostaną podań.

Maaskaant musiałby być nie lada cudotwórcą, by w tym stanie rzeczy Wisła wygrała w Białymstoku.

DrewniaQ 09.09.2010 14:27

Mam dziwne i pozytywne nadzieje na ten mecz. W końcu chciałbym zobaczyć widowisko, a Jaga (jako miejsce i drużyna) jest do tego idealna! Ścięta głowa już dawno zagościła ze swoimi marzeniami i za każdym razem gdzieś znika.

sndr 09.09.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 976595)
Nie wiem, co wygląda obecnie u nas gorzej - pokiereszowana obrona bez nominalnych lewych defensorów, środek pola, czy szarpiące się w bezsilności skrzydła. Jest mnóstwo słabych punktów i malutko jakości w dzisiejszej drużynie Wisły.

Zdecydowanie obrona
Stoperzy: Bunoza, Kowalski, Cleber, Chavez
LO: Piotr Brożek
PO: Cikos
W tym momencie Piotrek ma problem z plecami i nie mamy nominalnego lewego obrońcy (pominę, że Brożek jest tak naprawdę chyba jednak pomocnikiem).
Środek pola: Sobolewski, Garguła, Jirsak, Wilk, Boukhari (?-podobno może grać też w rozgrywającego)
Mam nadzieję, że jakiś obrońca jeszcze do nas dołączy bo inaczej w dalszej części rundy może być naprawdę kiepsko.

serek.c2 09.09.2010 15:47

Wolfy - ależ ja się całkowice z Tobą zgadzam odnośnie naszej obecnej kadry. Tak słabej jakościowo jeszcze w erze Telefoniki nie mieliśmy. Szkoda tylko, że w obecnej sytuacji - gdy w pierwszej drużynie aż roi się od słabiaków - naprawdę nie mamy ani jednego młodego zawodnika, który wykorzystałby tą sytuację i przebił się do podstawowej jedenastki. Piszesz, że wystarczą teraz przeciętniacy... Jednak jest w Tobie odrobina optymisty ;) - ja w każdym razie w ME nie widzę nawet przeciętniaków (w skali ligowej). Przywoływany tu przez Ciebie Burliga miałby kłopot z wywalczeniem sobie miejsca w w najsłabszych ligowych ekipach.

fialo 09.09.2010 15:56

Przypomnę wam te wszystkie płaczliwe teksty jak wygramy.

serek.c2 09.09.2010 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 976643)
Przypomnę wam te wszystkie płaczliwe teksty jak wygramy.

Nigdzie nie napisałem, że nie wygramy. Co innego ocena obecnej kadry Wisły a co innego ocena szans w meczu z Jagiellonią. Przecież po przeciwnej stronie będą biegać takie same patałachy jak i u nas (a nasi "na papierze" nawet lepsi ;))

Markus 09.09.2010 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 976643)
Przypomnę wam te wszystkie płaczliwe teksty jak wygramy.

Uważaj, żeby autorzy "płaczliwych tekstów" nie przypomnieli raczej forumowiczom myślącym jak Ty tego, co wypisywali przed Lewadiami, Karabachem, ostatnimi derbami itd.

Maaskaant ma bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Moim zdaniem optymalny skład na dzień dzisiejszy wygląda mniej więcej tak:

Pawełek - Cikos, Chavez, Cleber, Bunoza - Kirm, Wilk - Rios, Boukhari, Małecki - Paweł Brożek

AYALA 09.09.2010 17:09

ciekawe kto zagra na lewej obronie ? Kiedyś na lewej stronie grywał Cleber ale wtedy był młodszy,szybszy...
Bunoza taki troche za mało zwrotny na bocznego obrońce ale i tak pewniejszy w tyłach niż Kirm.

virus_nh 09.09.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 976684)
ciekawe kto zagra na lewej obronie ? Kiedyś na lewej stronie grywał Cleber ale wtedy był młodszy,szybszy...
Bunoza taki troche za mało zwrotny na bocznego obrońce ale i tak pewniejszy w tyłach niż Kirm.


Może i pewniejszy ale na pewno nie tak dynamiczny i zwrotny jak Kirm. Może na obronie Kirm pokazał by choć trochę swojej reprezentacyjnej formy.

sndr 09.09.2010 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 976684)
ciekawe kto zagra na lewej obronie ?

A może wyjdziemy 3 w obronie? :lol: Skoro Maaskant mówił, że będziemy atakować a nie bronić się...
Mam nadzieję, że na to nie wpadł, bo nasi grając w 4 robią momentami taki kocioł pod własną bramką, że przy 3 obrońcach mogłoby być...źle. Nie widzę w tym momencie zawodnika, który mógłby zagrać na lewej stronie obrony, ale może ten kto tam wystąpi okaże się objawieniem? :-) Mam mieszane uczucia przed tym meczem, strasznie obawiam się o grę naszej defensywy, ale nie ma co lamentować. Musimy sobie poradzić w takiej sytuacji w jakiej się znajdujemy. Amen!

brylant17 09.09.2010 19:35

Marzy mi się zwycięstwo chodź będzie cholernie ciężko, raz gramy na wyjeździe dwa długa przerwa.Chodź z jednej strony to dobrze, bo trener ma szansę poznać zawodników a to chyba raczej Jaga może i mam nadzieję, że wypadnie z rytmu,a my zdobędziemy 3 pkt.Tylko Zwycięstwo WISEŁKO tylko Zwycięstwo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl